Voorlopig geen besprekingen over fusie Storm vogels-VS V Dinkelberg, competitieleider M 1& „Geen woorden maar daden" is geen clublied van Feijenoord Nederlands Olympisch Comité besteedt bijna 350.000 gulden aan trainingssubsidies Judobonden staan voor belangrijke beslissing Chinese topspelers naar Nederland Turpin was het nog niet verleerd Keuze Wagenaar wederom favoriet A very Brundage wil discriminatie uitsluiten Engeland versloeg Nieuw-Zeeland „Dundee verslaat Feijenoordploeg" Rond de basket in Haarlem Lange route van de Olympische fakkel Toch naar Quebec Hockeybond sprak over schorsing van de competitie kik wit wel -tegen Patterson boksen Sonny Liston nog steeds niet fit Eén bond door een fusie of vorming van een federatie Cadeau van Sparta WITTE KRUIS f DINSDAG 19 MAART 1963 13 „Draaien lekker WITTE KRUIS Steppe van Anderlecht: Elf basketbalspelers voor wedstrijd tegen Engeland Uitslag Engelse League Loting van Engelse beker Talrijke clubs beginnen liever aan een nieuwe Voorstel Gassius Clay W UW HAAR CORRECT IN MODËy_ Dubbelspel tussen Ceylon en Pakistan gestaakt Het gonst in IJmuiden wederom van ge ruchten omtrent fusie-plannen tussen Stormvogels en VSV. Aanleiding daartoe vormt een artikel in een plaatselijk blad onder het opschrift: „Nieuwe basis voor fusie van VSV en Stormvogels. Mogelijk al in april beslissing". Na te hebben geconstateerd, dat het vo rige jaar de fusieplannen tussen beide clubs niet gerealiseerd konden worden, doordat bij VSV getn 2/$ meerderheid was te vinden zulks in tegenstelling met Stormvogels, waarvan de ledenvergade ring vrijwel unaniem vóór de fusie was en te hebben gewezen op het feit, dat bei de verenigingen financieel „finaal aan de grond zaten", kon genoemd plaatselijk dagblad mededelen, dat het initiatief tot een nieuw fusie-gesprek was uitgegaan van VSV, omdat het deze vereniging was, die destijds de fusie liet afspringen. We hebben ons voor inlichtingen ge wend tot de heren H. Zwart, voorzitter van „Stormvogels" en F. Veldmeyer, se cretaris van VSV. Beide heren was van een reeds gedane stap in bovengenoemde richting niets bekend De heer Veldmeyer was erg verwonderd, temeer omdat hij meende, dat omtrent de uiteindelijke fi nanciële positie van VSV in dit seizoen nog niets te zeggen viel. „We draaien lekker", zo zei hij onder meer, „en wanneer we ons in de leiders- groep van drie kunnen handhaven, om nog maar niet eens te spreken over het blijven bezetten van de bovenste plaats, dan ver wacht ik voor onze komende thuiswed strijden een steeds groeiende belangstel ling. Bovendien zullen de wedstrijden voor de „nacompetitie" van de bovenste drie, Een team van Chinese top-tafeltennis- spelers en -speelsters zal in april een be zoek aan Nederland brengen. Dinsdag 16 april zal de ploeg uitkomen tegen enkele Nederlandse vertegenwoordigers. Ook staan er onderlinge partijen op het p-ogramma. De wedstrijden worden naar alle waar schijnlijkheid in Apeldoorn gespeeld. Moch er echter in Apeldoorn op die dag geen zaal beschikbaar zijn, dan wordt de ont moeting naar Deventer verplaatst. De nu 34-jarige Britse bokser Randolph Turpin, oud-wereldkampioen in het mid dengewicht, heeft voor het eerst sinds 1958 weer in de ring gestaan. Hij ontmoette in Wisbech de Amerikaan Eddie Marcano. De Brit, die in juli 1951 in London door een overwinning op Sugar Ray Robinson wereldkampioen werd, maar reeds twee maanden later in New York de titel weer aan Robinson moest afstaan, sloeg in de zesde ronde van het op tien ronden vast gestelde gevecht Marcano k.o... Reeds in de eerste ronden kreeg Mar cano een geducht pak slaag, maar toch duurde het nog tot de zesde ronde eer Tur pin een beslissing kon forceren. Advertentie DE €Chte PIJNSTILLER Een maand gaat vlug. Met WITTE KRUIS (poeders, tabletten of cachets) hoeft u niet meer op te zien tegen nare dagen. Koersen in Hilversum Jan Wagenaar jr. schijnt een abonne ment te hebben op een eerste plaats in de Hilversumse serie-draverijen. Ook van avond staat hij met keuze uit Agfa, Yan kee Erebus, Antha Thelma op een win nende post, mede dankzij het feit dat zijn grootste concurrent All Prise door de re cente goede verrichtingen twintig meter extra-belasting heeft gekregen. Vergay zal dan vermoedelijk ook weer het onderspit moeten delven, ondanks dat hij in All Prise en Yemen twee zeer goede paarden tot zijn beschikking heeft. Outsider is Zamora, die snel, maar sterk wisselvallig is. In het internationale nummer kan Ze- gérus Hollandia zijn zesde zege gaan boe ken, daar Vico BS en IJsselmonde niet tegen de geweldige vorm van de favoriet kunnen optornen. William Z toonde in Alkmaar een belangrijke verbetering en zou in deze opgaande lijn mogelijk kunnen verrassen. In het openingsnummer zal Bouwman netje S weinig moeite hebben zijn van klasse gespeende tegenstanders te kloppen. De beste wordt nog gedacht Acino Scotch, die vóór Arendsoog tweede kan worden. In het leerlingennummer heeft Zigeu nerkoning met zijn gunstige startplaats de mogelijkheden zijn vorderingen met een overwinning te bekronen, waardoor Xan- dor en Atoom hierop nog even zullen moe ten wachten. Overigens is het een volko men open koers, waarin Amphion en Zeg- gers Hollandia minstens zoveel aanhan gers zullen tellen. In de Nicolette-prijs heeft Zwaluw S in zijn huidige vorm opnieuw een eerste kans. Hij zal zich echter tegen Zee geen enkel foutje kunnen veroorloven. X Lady Hol landia kan de derde plaats gaan bezetten, vóór outsider Wings. alsmede de uitwedstrijd voor de beker te gen ADO nog wel wat geld in het laatje brengen. Ik zie dan ook de toekomst zeker niet somber in". Uit een en ander menen we te mogen concluderen, dat in ieder geval van fusie besprekingen op korte termijn geen sprake De president van het Internationaal Olympisch Comité, Avery Brundage, en de kanselier van het IOC, Otto Mayer, hebben in een brief aan de nationale Olympische comitées meegedeeld, dat de landen die zich kandidaat stellen voor de organisatie van de Olympische Spelen 1968 een garantie moeten geven dat een ieder, van welke nationaliteit dan ook, kan deelnemen. Het IOC wil van de desbetreffende lan den een verklaring, waarbij de verzeke ring door de regering of door het gouver nement moet worden gegeven, dat alle atleten, teams, officials, juryleden etc. van een nationaal Olympisch comité of een internationale federatie zonder enige restrictie toegang tot dat land zullen heb ben. In deze brief, gedateerd 14 maart, wor den de volgende landen genoemd die zich kandidaat hebben gesteld. Voor de Zomer spelen 1968 zijn dat Buenos Aires (Argen tinië), Detroit (V.S.), Lyon (Frankrijk), en Mexico City (Mexico) en voor de win terspelen Grenoble (Frankrijk), Lahti (Finland), Lake Placid (V.S.), Oslo (Noor wegen), Sapporo (Japan) en Calgary (Canada). De beslissing, welk land de spelen van 1968 zal organiseren, wordt tijdens het congres van het IOC, op 15 oktober in Nairobi genomen. Engeland, dat de eerste twee wedstrij den reeds op innings won, heeft ook de derde testmatch tegen Nieuw-Zeeland in een zege omgezet. De Engelsen wonnen met zeven wickets. De scores waren: Nieuw-Zeeland 266 en 159, Engeland 253 en 173 voor 3. Gordon Smith, de 38-jarige rechtsbui ten van de Schotse kampioensclub Dun dee overwinnaar van de Belgische voetbalclub Anderlecht in de kwartfina les van de Europa-cup hoopt dat zijn club straks op 26 maart (in Amster dam) voor de halve-finales niet tegen Benfica loot. Hij gelooft wel, dat Dun dee de Portugezen kan verslaan, maar Benfica heeft de uiterst belangrijke er varing dat zij al eerder in de laatste stadia van het Europese toernooi heeft gespeeld. Eugene Steppe, secretaris van Ander lecht, hoopt dat Dundee tegen Feye- noord loot, omdat dit een finale zou be tekenen tussen een ploeg uit noordelijk en uit zuidelijk Europa. Steppe is er van overtuigd dat Dundee van Feye- noord wint. De voetbalkoorts in Groot-Brittannië stijgt, nu er twee Britse ploegen in de halve finales zijn van Europese toer nooien, namelijk Dundee voor de Euro pa-beker en Tottenham Hotspur voor de nationale bekerwinnaars. Dundee heeft zich maandagavond in de kwartfinales van het toernooi om de Schotse beker geplaatst. Op Denspark versloegen de Schotse kampioenen in een wedstrijd voor de derde ronde Hi bernians met 1-0. In de kwartfinales komt Dundee nu op eigen terrein uit tegen de winnaar van de ontmoeting Rangers-East Stirling. Basketbal-coach Jan Janbroers heeft 11 spelers aangewezen voor de wedstrijd Ne derlandEngeland, die zaterdag 23 maart in Gent wordt gespeeld. De winnaar van deze kwalificatiewedstrijd plaatst zich voor het toernooi om het Europese kampioen schap, dat in oktober in Polen wordt ge speeld. De 11 geselecteerde spelers zijn: Boot, Franke (beiden Wolves), Sterker, Kok, Driehuis, Bruin, Grosmann (allen Land- lust), Schappert (Agon), Witte (Thor), Me lis (Argus) en Schagen (US). Er zal nog een twaalfde speler worden aangewezen. Voor de Engelse League is maandag avond in de eerste divisie de volgende wedstrijd gespeeld: West Ham United Manchester United 3-1. Het leiden van een competitie is een moeilijke zaak. In vele sportbonden wordt vaak gemop perd over het ver loop van de compe titie, soms ten rech te, soms ten onrech te. Vaak spelen fac toren mee die de deelnemers aan de competitie niet ken nen. Maar in het district Haarlem van de Nederlandse Bas- ketbalbond is in de laatste vijf jaar nooit een kwaad woord gezegd over de competitie. De competitie heeft in bijna alle afdelingen een regelmatig en bovendien spannend verloop. Daar waar die spanning ont breekt, speelt een uitgesproken sterk team mee en daar kan een competitie leider niets aan ver anderen. De man die in Haarlem voor een vlekkeloos competi tieverloop zorgt heet Dinkelberg, een for se zestiger die twaalf jaar geleden nog niet eens wist wat bas ketbal was en zich nog nooit van zijn leven had verdiept in de vele problemen die het leiden van een competitie met zich brengt. Een strenge wintel, die twaalf jaar ge leden de korfbalcompetitie enkele maan den stilzette, is er de oorzaak van dat de heer Dinkelberg kennis maakte met bas ketbal. Als voorzitter van de korfbalver eniging Oosterkwartier besprak hij in die winter eens met zijn medebestuursleden hoe men de korfballers gedurende de stil stand toch kon bezighouden. Iemand op perde „laten we gaan basketballen". En zo geschiedde. Twee jaar later scheidden de basketballers zich af van de korfbal vereniging en voorzitter Dinkelberg ging mee, ook al omdat zijn twee zoons tot de basketbalenthousiasten behoorden. Die overgang van korfbal naar basketbal be viel best, ondanks het feit dat Dinkelberg zijn hart al meer dan dertig jaar aan korfbal had verpand. Als 15-jarige was hij mede-oprichter en secretaris van de Zwol se vereniging Oranje-Zwart. Op de korf- balvelden leerde hij ook zijn vrouw ken nen. Momenteel zit spoorwegman Dinkelberg in het districtsbestuur, hij is ere-voorzit- ter van zijn vereniging Typhoons en leidt nu voor de vijfde maal de districtscompe titie. Hoewel hij geen enkele ervaring op dit gebied had, heeft hij niemand om ad vies hoeven te vragen: het gaat hem als Maandag heeft in Londen de loting plaats gehad voor de kwart-finales van het toernooi om de Engelse voetbalbeker, waarvoor de wedstrijden op zaterdag 30 maart zullen worden gespeeld. De loting had het volgende resultaat: Nottingham Forest of Leeds United Southampton; Portsmouth of Coventry Ci ty of SunderlandManchester United; Li verpool—West Ham United; Norwich City Leicester City. vanzelf af. „Ik heb het in het begin alle maal zelf uitgedokterd en het ging goed. Elke zaterdag ga ik er thuis voor zitten om het allemaal rustig uit te pluizen. Als ik het landelijk programma maar tijdig krijg, dan kan er mets mis gaan". Het loopt dan ook op rolletjes, de enke le keer dat er een veld niet wordt be speeld, komt dat omdat een der partijen niet volledig is en dat kan men competi tieleider Dinkelberg niet in de schoenen schuiven. Hij heeft net al lang tevoren al lemaal perfect uitgeplozen. Nederland kent heden- tendage een merkwaardige schlager, getiteld „Geen woorden maar daden", po pulair geworden door Feijenoords successen in het Europacup-toernooi. Maar wat constateerde nu het Belgische blad „Gazet van Antwerpen"? Dat dit uitstekend massaal te zin gen wijsje feitelijk niets uitstaande heeft met de Rotterdamse vereniging. Leest u maar eens wat de Gazet hierover naar voren brengt: „Nico Scheepmaker jr. heeft in „Sport en Sport wereld" enkele bedenkingen gemaakt bij het zeer be kende „Geen woorden, maar daden, leve Feijen oord één." Met Feijenoord-één wordt natuurlijk de eerste ploeg bedoeld. Zeer zeker is dit het strijdlied geworden van de Feijenoord-supporters, sedert de Nederlandse kam pioen dit seizoen in de Europa-beker startte. Waar ligt echter de oor sprong van het lied, dat doorgaans door de massa wordt aangeheven? Het lied zou destijds gemaakt zijn door een inwoner van Dordrecht, ten behoeve van „Emma", een vereniging uit deze stad. Feijenoord zou het dus eehvoudig overge nomen hebben. Met deze versie ging echter de heer De Zeeuw uit Rotterdam niet akkoord. „U kunt er van verzekerd zijn" schreef hij „dat dit clublied niet voor Feijen oord is gemaakt en ook in het geheel niet bij Feijen oord past. Het is namelijk het clublied van de R.V.V.- Coal, vervaardigd door twee leden van Coal, in samenwerking met de echt genote van één van de spelers van deze vereni ging. Het lied ontstond vóór 1939". De heer Phida Wolff, een administrateur van Feijen oord was het bekend dat al ver vóór de tweede we reldoorlog Coal dit club lied bezigde. Opsporingen hebben eerst geleid tot de ontdekking dat het lied al in 1928 werd gebruikt en vergeelde folianten hebben zelfs uitgewezen dat een Wilhelm Speidel in 1887 het lied componeerde. Het zou in ieder geval een groot misverstand zijn te denken dat „Geen woor den, maar daden", het Feijenoord-clublied is. „Het is ons door het publiek op gedrongen" zei de heer Wolff. „Het is „een" Feijen- oord-lied, zoals er nog wel een stuk of tien bestaan." Het officiële clublied is er bij de supporters nooit in gegaan! Binnenkort komt er een grammofoonplaat uit met „Feijenoord-liederen". Feij enoord heeft er hoege naamd niets op tegen. Het bewijst alleen maar de populariteit van de Rotter damse club." Het organisatie-comité van de Olympi sche Spelen van 1964 heeft in Tokio zich akkoord verklaard met de voorgestelde weg van de Olympische fakkel. Volgens de traditie zal het Olympisch vuur op het al taar, van Zeus op de berg Olympia worden ontstoken. Estafette-lopers brengen de fak kel over de klassieke route naar Athene. Per vliegtuig wordt de toorts daarna naar Japan vervoerd. Het toestel zal achtereenvolgens tussen landingen maken in Istanbul, Ankara. Bei roet, Calcutta, Dacca, Rangoen. Bangkok, Kuala Lumpur, Singapore, Djakarta, Ma nilla, Hongkong en Taipeh. In Nara komt het Olympische vuur voor het eerst op Ja panse bodem. Lopers voeren de toorts ten slotte naar het Olympisch stadion van To kio. Mevrouw Faye Pitt Jacobs kampte met een lastig probleem. Zij wilde graag naar de skikampioenschappen in Quebec, maar kon haar 7 maan den oude zoon niet alleen thuis laten. Na lang piekeren vond ze echter een oplossing (zie foto) en reisde op deze manier naar Quebec. Mevrouw Faye Pitt Jacobs maakte vroeger deel uit van de nationale Canadese skiploeg. Het afgelopen weekeinde heeft het be stuur van de Koninklijke Nederlandse Hockey-bond in Zeist met de leden vaij de districtscommissies een zogenaamde „hea ring" gehouden over de onlangs door het bondsbestuur en de competitieleider in verband met de strenge winter genomen maatregel ten aanzien van de competitie. Eén van die maatregelen is, dat de com petitieleider de lopende competities heeft geschorst en daarbij heeft bepaald dat in plaats van een nieuwe competitie, de ge schorste van 1962-1963 in de komende sep tembermaand zal worden voortgezet. De meeste sprekers lieten uitkomen dat de clubs in hun district voor dit plan niets voelen. Op een enkele uitzondering na gaf men te kennen dat de clubs liever in sep tember aan een nieuwe competitie wil len beginnen. In een paar gevallen werd opgemerkt dat men nog geen juist inzicht had over de in het betreffende district heersende mening. Teneinde een volledig inzicht te krijgen zullen de districtscommissies op korte termijn de mening vragen van de clubbesturen, waarna men in mei nog eenmaal bijeen zal komen. ff De Amerikaanse zwaargewicht bokser Cassius Clay laat geen gelegenheid onbe nut zich in het. nieuws te plaatsen. Hij heeft nu aangeboden de plaats van Son ny Liston in te nemen, indien de we reldkampioen niet in staat is volgende maand in Miami zijn titel te verdedigen tegen zijn uitdager, oud-titelhouder Floyd Patterson. Inmiddels heeft Clay's manager Ange- lo Dundee telefonisch een aanbieding ge kregen uit Australië om tegen een beurs van 25.000 dollar zijn pupil te laten boksen tegen de half-zwaargewicht Tony Madigan, kampioen in zijn gewichtsklas se bij de Spelen van het Gemenebest. Madigan, nu nog amateur, is voor dit gevecht een beurs van 4800 pond sterling (rond 50.000 gulden) geboden. Reeds eer der stonden Clay en Madigan tegenover elkaar, namelijk in de halve finales van het half-zwaargewicht bij het Olympisch bokstoernooi van 1960 in Rome. Toen won Clay. Volgens het Amerikaanse dagblad „Mi ami Herald" is het zeer goed mogelijk dat bokser Sonny Liston ten tweede ma le uitstel zal moeten vragen van het ti telgevecht in het zwaargewicht tussen hem en Floyd Patterson. Dit gevecht was oorspronkelijk vastgesteld op 4 april en werd verschoven naar 10 april, omdat Son ny Liston bij het demonstreren van een golfslag voor fotografen zijn knie blesseer de. Een woordvoerder van de organisato ren bevestigde in eerste instantie dat de strijd inderdaad niet 10 april zal worden gehouden. Dit bericht werd later evenwel tegengesproken. Een feit blijft echter, dat Liston's knie nog lang niet is genezen. Hij is deze week naar Chicago gegaan om zich onder dok tersbehandeling te stellen. Van de diagno se zal het afhangen of Liston zich zal laten opereren of niet. É&li§® Het Nederlands Olympisch Comité heeft, daartoe in de gelegenheid gesteld door de sport-toto, de volgende trainingssubsidies voor de sportorganisaties vastgesteld. Tussen haakjes zijn de activiteiten ge noemd, waarvoor deze subsidies zijn ver leend. KNAU: atletiek (centrale toptraining en buitenlandse wedstrijden) f 25.000, NBB: basketbal (centrale training heren, oefenwedstrijden in binnen- en buitenland en weekend-trainingen) f 5.500, NBB: boksen (centrale trainingen, deel neming aan Europese kampioenschappen in Moskou) 10.000, KNGV: turnen (training keurturnsters, wedstrijden tegen Polen, Zweden, West- Duitsland, Oostenrijk, België en afvaardi ging Europese kampioenschappen Parijs) f 13.950,—. NHS: paardesport (centrale trainingen in Renkum en Hilversum en bijdragen voor deelneming aan buitenlandse wedstrijden onder andere in Aken en Rome) 25.000. KNHB: hockey (conditietrainingen en wedstrijden in Glasgow, Madrid en Han nover) 20.000, KNKB: krachtsport (conditie en wed- strijdtrainingen voor 8 worstelaars en 7 gewichtheffers, tevens kosten buitenlandse coaches Pulheim (Did.) en Al Murray (GB) 9.000,—. NKB: kano (trainingen kernploeg, deel neming aan drie buitenlandse wedstrijden Advertentie f ,'r v t De vier judobonden in Nederland, name lijk de Nederlandse Judo en Jiu-Jitsubond, de Nederlandse Amateur Judo Associatie, Judokwai Nederland en de Nederlandse Katholieke Judo Bond, die reeds een jaar lang besprekingen hebben gevoerd met de Nederlandse Sport Federatie om te ko men tot een eenheid, staan in de naaste toekomst voor een bijzonder belangrijke beslissing. Want nadat enige tijd geleden leraren en oefenmeesters en deskundigen bijeen zijn geweest om over de opleidingen en gradue ringen te spreken, zijn daarna de ver schillende bonden onder leiding van NSF-bemiddelaar dr. W. van Zijll ver scheidene malen bijeen geweest om zich te beraden over de toekomstige organisatie vorm van de judosport in Nederland. Men is hiermede nu gereed gekomen, waar bij twee belangrijke punten naar voren kwamen. 1. De vorming van een federatie tussen de bestaande judobonden op vrijwillige ba sis, waarbij de zelfstandigheid van iedere partner onverlet wordt gelaten, op basis van bepaalde bindingen. 2. De vorming van één bond door een fusie met gelijktijdige opheffing van bestaande organisaties. de Een aantal overgangsbepalingen zijn aan het tweede voorstel toegevoegd. Zo wel federatie als bond zal zich houden aan conclusies en aanbevelingen, die destijds door de beraadsgroepen opleidingen en graduaties zijn vastgesteld. Van de zijde van de Nederlandse Sport Federatie is aan de besturen van de vier bonden gevraagd hun opmerkingen ten opzichte van beide voorstellen binnen een bepaalde termijn bij de NSF te willen indienen. Een prin cipiële beslissing of in de toekomst een fe deratie dan wel een fusie zal worden ge vormd, staat dus voor de deur. Het woord is nu aan de vier judobonden in Nederland. en wereldkampioenschappen in Joego slavië) ƒ17.500, NRB: roeien (deelneming buitenlandse wedstrijden in Duisburg, Luzern, Essen, Mains, Europese kampioehschappen in Denemarken, toptrainingen en uitnodigen van sterke tegenstanders naar Nederland) 22.500,—. KNSB: schaatsen (toptraining, deelname Europese en wereldkampioenschappen kunstrijden en Europese en wereldkam pioenschappen hardrijden) 45.000, KNAS: schermen (toptrainingen, deel neming buitenlandse wedstrijden en wereldkampioenschap in Danzig) f 8.300, KVNS: schieten (deelneming aan buiten landse wedstrijden voor drie schutters) f 3.000,—. NSV: ski f 1.000,—. NVB: volleybal (toptraining heren, deel neming aan Europese kampioenschappen in Boedapest en wereldkampioenschappen in Italië) 14.000, KVNWV: zeilen (Europese kampioen schappen finnjollen in Denemarken, wereldkampioenschap flying dutchman, internationale dragoncup en flying dutch man week in Zweden) 11.200, KNWU: wielrennen (baan- en wegtrai- ningen, aanschaf tandems, buitenlandse wedstrijden in Tunesië, Warschau, Arden nen, Nederlandse en wereldkampioen schappen) 25.600, KNZB: zwemmen (bijdrage wetenschap pelijke coach, zwem-, waterpolo- en schoonspring-trainingen, buitenlandse wedstrijden en uitnodigen van tegenstan ders naar Nederland, medische sportkeu ring) f 90.000, Totaal 346.550,—. Sparta heeft als verjaardagscadeau bij het 75-jarig bestaan, dat over enkele we ken op grootse wijze wordt gevierd, voor het komend seizoen aan gehandicapten, ouden van dagen en dergelijken 750 plaat sen te verdelen over verschillende wed strijden beschikbaar gesteld op de nieu we tribune, waarvan de bouw overigens is vertraagd. De liefdadigheidswedstrijd, die eveneens was gepland, komt door de lange vorst- stagnatie te vervallen. Daarom zijn nu de baten van de veteranenwedstrijd Sparta- Feijenoord en de finale om de Tonny van Ede-beker voor scholieren, welke bp ko ninginnedag worden gespeeld, voor chari tatieve doeleinden bestemd. Op de tweede dag van de tenniswed strijd Ceylon-Pakistan, die in Colombo voor de eerste ronde (Aziatische zone) van het Davis Cup-toernooi wordt gespeeld moest het dubbelspel wegens de invallende duisternis worden afgebroken. Pakistan, dat op de eerste dag de beide enkelspe len won, was op dat moment één game van de zege verwijderd. Iftikhar Ahmed en Munir Pirzada leidden toen namelijk tegen Bernard Pinto en Kumara met 9-7, 5-7, 9-7, 5-4. Derek Kevan, de midvoor van West Bromwich Albion is voor meer dan 40.000 pond 400.000,overgeschreven naar Chelsea. Kevan (27 jaar) speelde voor En geland tussen 1958 en 1961 in twaalf inter nationale wedstrijden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 13