Uitgevers hebben begrip voor het schrijversprotest KREYMB0R6 WOENSDAG JONGENS PANTALON KREYMBORG NU 105"> F rwi DE PROGRAMMA'S De 28ste Boekenweek Filmfestival van de Europese staalindustrie Internationale Harpweek in Bentveld Schilderijendiefstal in Beverly Hills „Ensemble" weigerde de planken op te gaan Belangrijke schenking aan Frans Halsmuseum mi NEGEN MUZEN 1 '1 DINSDAG 19 MAART 1963 7 C mm Waarborg-kwaliteit. Kamgaren met poly ester In grijs en multi colours. Alleen geldig 20 maart a.s. Het oeuvre van Harry van Tussenbroek Ring van Nefertete in Londen gestolen Twee Nederlandse films naar Cannes JACQUES BREL NAAR NEDERLAND Collectie-S. H. de Roos nabeschouwingen Herdenking van een kwart eeuw televisie V-'. i am v - pflftp isS BHk M C'W - 4 - I- w*. vy- iïm f' De radio geeft woensdag T elevisieprogram ma „HET IS JAMMER dat, juist nu de Boekenweek en het Boekenbal zijn verheven tot internationale manifestaties, de schrijvers verstek zullen laten gaan. Maar wij hebben begrepen dat zij niet anders kunnen en zij hebben begrepen dat wij gewoon moeten doorgaan". Dit zei de voorzitter van de Commissie voor de Collectieve Propa ganda van het Nederlandse Boek, Geert Lubberhuizen, maandag in Amsterdam, waar hij een toelichting gaf op het programma van de 28ste Boekenweek, die van 30 maart tot en met 6 april wordt gehouden. „HET BOEKENBAL is in de loop der jaren uitgegroeid tot een evenement. Het was eigenlijk de enige dag in het jaar dat de schrijvrs in de openbaarheid tra den. Onze commissie beschouwt het als een compliment dat zij dit jaar deze gala avond en de boekenweek hebben uitgeko zen voor hun boycot", zo ging de heer Lubberhuizen voort. „De schrijvers zijn op deze wijze in de publiciteit gekomen. Het is ook voor ons als uitgevers belang rijk dat de schrijver zijn vak naar beho ren kan uitoefenen. De hele situatie rond het schrijversprotest zit vol misverstan den. In deze tijd, waarin de sociale zeker heid voor iedereen is gewaarborgd, wordt het tijd dat er ook eens aan de schrijvers wordt gedacht". Advertentie 'J* 'i: --y WfSm voor leeliijd 6 jaar kl. stijging p. m. GROTE MARKT 1-7 - HAARLEM De Italiaanse documentaire „II Pianeta Acciaio" gepresenteerd door de Italiaanse staalmaatschappij Italsider, is maandag te Luxemburg bekroond met de grote prijs van het filmfestival der Europese staalindustrie. De eerste prijs voor gespecialiseerde publiekfilms ging naar „Geheimnis eines Stahls" van de Deutsche Edelstahlwerke A.G. In de categorie films over het ge bruik van staal ging de eerste prijs naar „Bestemming Toekomst" van de Neder landse Federatie Metaal en Elektrotech nische Industrie. In de categorie zuivere showfilms ging de eerste prijs naar „Stahl- thema mit Variationen" van Mannesmann A.G. De speciale prijs van de jury ging ten slotte naar een andere Italsiderfilm „Re lazione 1961". De heer Lubberhuizen wees op een re cent onderzoek, dat had uitgewezen dat 100 Nederlandse schrijvers tezamen ge middeld 3000,- per jaar verdienen en hij vergeleek deze cijfers met die van een enquête, die in 1952 onder 10.000 Ameri kaanse schrijvers werd gehouden; ook zij hadden een gemiddeld inkomen van 3000, maar dan in dollars. DE BOEKENWEEK heeft deze maal als motto „Europa en het Boek", waarmee de aandacht wordt gevestigd op de grote rol, die het boek heeft gespeeld in de ontwikke ling van de Europese samenleving. Ook in andere landen zal in dezelfde periode on der dit motto een boekenweek worden ge houden. De boekenweekaffiche, die is ont worpen door Jan Bons, wordt in België Engeland, Duitsland, Frankrijk, Oosten rijk, Zwitserland en Nederland, in dezelf de uitvoering gebruikt. Onder auspiciën van het „Centre Euro- péen de la Culture" te Genève wordt in een oplage van 40.000 exemplaren een boe kenlijst uitgegeven met een selectie van boeken, die een beeld geven van wat Euro pa nu eigenlijk gaat worden. De Boekenweek wordt vrijdagavond 29 maart in het Amsterdamse concertgebouw geopend met een voorstelling, door het Pi- raikon-theater uit Athene, van „Dodenof- fer" en „Eumenieden" van Aeschylus. Na afloop heeft het boekenbal plaats. Een van de attracties tijdens het bal zullen voor stellingen van oude films zijn, die het Ne derlands Filmmuseum in de kleine zaal geeft. De voorstelling van het Piraikon Thea ter wordt herhaald in Maastricht (30 maart), Den Haag (31 maart), Nijmegen (1 april) en Rotterdam (2 april). HET BOEKENWEEKGESCHENK heet Europa in een Boek" en is geschreven door prof. dr. J. Presser. Het wordt ca deau gegeven aan iedereen die in de boe kenweek voor 5.- of meer aan boeken besteedt. De oplage van het geschenk is weer hoger dan die van verleden jaar, na melijk 225.000 in plaats van 200.000. In een oplage van 50.000 exemplaren verschijnt onder de titel „De Muze in Europa" een bundel Nederlandse gedichten, samenge steld door prof. dr. Garmt Stuiveling. De traditionele boekengids heeft plaatsge maakt voor twee periodieken, waarvan het ene „Goed Geboekt" is bedoeld voor vas te klanten van de boekhandel. Voor huis aan huis verspreiding is een tweede perio diek vervaardigd, dat „Boeken in Huis' heet. HET OORSPRONKELIJK Nederlands werk beslaat in de totale Nederlandse boekenproduktie het grootste aandeel, .maar heV, neemt af. Het sterkst is dit bij de romans en novellen het geval waar, dóór d'ê opmars van het pocketboek, de vertalingen het oorspronkelijk werk al hebben overtroffen. In 1950 namen in deze sector de oorspronkelijke Nederlandse werken en de vertalingen elk een percen tage van 49 in. In 1962 bestond 61 percent uit vertalingen en was slechts 38 percent oorspronkelijk Nederlands werk. Van alle in 1962 uitgegeven titels (9674) vormen de oorspronkelijk Nederlandse romans en no vellen slechts 5,5 percent. VAN ALLE in 1962 uitgegeven romans en novellen was 69 percent een nieuwe uitgave en 31 percent een herdruk. Onder dit begrip vallen ook derde, vierde en ho gere drukken, hetgeen betekent dat onge veer 80 percent van alle verschenen ro mans en novellen het nimmer tot een herdruk brengt. En het is bekend dat pas wanneer het boek herdrukken beleeft, het voor de auteur financieel aantrekkelijk gaat worden. De heer Geert Lubberhuizen, die drie jaar voorzitter is geweest van de Commissie voor de Collectieve Pro paganda van het Nederlandse Boek (C.P.NB.) zal na de 28ste boekenweek (30 maart-6 april) zijn functie neerleggen en worden opgevolgd door de heer Paul Brand jr. (Hilversum). Het Internationaal Toonkunstenaars Cen trum „Eduard van Beinum" houdt van 13 tot 20 juli in het huis van de Wood brookers te Bentveld een internationale harpweek voor jonge harpisten en harp studenten. Deze week zal onder leiding staan van Marcel Grandjany (New York) Phia Berghout (Amsterdam) en Maria Korchinska (Londen). Elke deelnemer(ster) speelt een zelfge kozen programma, waarna tussen uitvoe renden en leiding een open gedachtenwis seling volgt. De eerste dagen zijn speciaal aan de harpstudenten gewijd. Er zullen voordrachten worden gehouden, nieuwe composities worden geïntroduceerd en zo veel mogelijk tot uitvoering worden ge bracht. Het ligt voorts in de bedoeling in de avonduren vooraanstaande harpisten uit verschillende landen te laten optreden teneinde een duidelijk inzicht te geven in de verschillende speelwijzen en methoden, De week wordt besloten met een of meer openbare concerten. De bekende poppen- c-n marionettenma leer Harry van Tussenbroek wordt op 12 september 84 jaar. Er heeft zich onder lei ding van de Amsterdamse kunsthandelaar, de heer A. Vecht, een initiatiefcomité ge vormd, dat zich ten doel stelt het oeuvre van deze kunstenaar voor het nageslacht te bewaren. Men wil daartoe komen tot oprichting van een stichting tot behoud van 't oeuvre van Harry van Tussenbroek Als eerste stap in die richting zal in de Rijksakademie van Beeldende Kunsten te Amsterdam in september bij wijze van huldeblijk een ere-tentoonstelling van het werk van Van Tussenbroek worden ge houden. Deze is bereid zijn werk aan de gemeenschap ten geschenke te geven, als dit in één, daartoe geschikt gebouw, het liefst in Amsterdam, ondergebracht zou kunnen worden. Uit het kantoor van een welgestelde exploitant-handelaar in onroerende goe deren te Beverly Hills zjjn in de nacht van zondag op maandag 24 kostbare schilderijen waarbij een Van Dyck, een Gainsborough en twee Tintoretto's, gesto len. De doeken hebben een waarde van naar schatting 150.000 dollar. Alfred S. Karlsen, de eigenaar van de schilderijen, verhuisde 22 jaar geleden uit Amsterdam naar Beverly Hills. Zijn grootvader is ruim 100 jaar geleden be gonnen aan de collectie. Tot de gestolen werken behoren onder meer een portret van de Hertog van Bu ckingham en een portret van Graaf Car lisle van Van Dyck, het portret van Ed ward Stanhope van Thomas Gainsborough Clopatra met de Adder" van Tintoretto en een klein doek van dezelfde schilder. Bovendien was er een portret dat door Karlsen wordt toegeschreven aan Velas quez. (Van onze correspondent) LONDEN Een ring, die de naam heeft de drager ongeluk te brengen, is uit het juwelenkistje van een schatrijke Londense dame gestolen. Tegelijkertijd verdwenen er talrijke andere sieraden en bontmantels tot een totaal van f 110.000,- De gestolen ring is 3000 jaar oud en af komstig uit het graf van de Egyptische koningin Nefertete. Er rust de vloek op dat een ieder die de ring draagt spoedig zal sterven. Mevrouw Phyllis Neal tot gisteren de eigenares van de ring heeft zich daar echter nooit veel zorgen over gemaakt. De vinder, Lord Carnaevon, is inderdaad kort nadat hij de ring uit het graf had gehaald, overleden. Maar mijn zuster, die de ring van Lord Carnaevon kreeg, is heel oud geworden," vertelde ze gisteren. Mevrouw Neal heeft overigens een be roep op de dief gedaan om met haar in contact te treden. Niet omdat zij de waar devolle ring terug wil hebben, maar om dat zij een eenvoudige gouden poederdoos eventueel van hem wil terugkopen. Ik heb het doosje van mijn man gekre gen en het betekent heel veel voor mij". Zij belooft de dief niet naar de politie te gaan als hij naar haar toekomt. De Lon dense politie is van mening dat de dief stal het werk is van „Diamanten Jim", een inbreker die zich specialiseert in ju welen en de laatste jaren een buit ter waarde van 2l/t miljoen gulden bij elkaar heeft gestolen. De ring heeft een 'rieine in goud gevatte séarabee. Het is een uniek stuk en niet in geldwaarde te vatten. Nie mand zou hem willen verzekeren. Voor het filmfestival in Cannes, dat van 9 tot 22 mei wordt gehouden, zal door Nederland behalve de speelfilm „Als twee Druppels Water" van Fons Radema kers ook een korte film worden ingezon den,. de kleurenfilm „Zeilen" van Hattum Hoving, e«n impressie'over de water-sport:'. Dit heeft de staatssecretaris van Onder wijl, Kunsten en Wetenschappen, mr. Y. Scholten, na advies van de Raad voor de Kunst, besloten. De zanger Jacques Brei zal eind april in Nederland optreden en wel op vrijdag 26 april in het Concertgebouw te Amster dam, zaterdag 27 april in de Rotterdamse Schouwburg te Rotterdam (nachtvoorstel ling) en op zondag 28 april in het Gebouw van Kunsten en Wetenschappen in Den Haag. In het Brabantse plaatsje Dinther is de laatste avond van het seizoen dat de plaat selijke kunstkring met een prachtig slot had willen beëindigen een zeer grote te leurstelling geworden. Er waren meer dan 400 toneel-liefhebbers bijeengekomen om te kijken naar het blijspel „Naar het u iy kt" van Shakespeare. Het stuk zou worden opgevoerd door „Ensemble." Nadat het publiek, waarvan er zeer ve len met speciale autobussen naar Dinther waren gekomen, ongeveer een half uur ge duldig had zitten wachten, verscheen er tenslotte een der bestuursleden van de Kunstkring ten tonele. Hij deelde het pu bliek mede dat de voorstelling niet door ging omdat een der hoofdrolspelers de zaal niet aanstond. De verwarming onder het toneel leek hem niets en er waren nog wat andere aanmerking op de inrichting van de zaal. De meer dan 400 mensen verlieten mop perend de zaal. Een der bestuursleden van de Kunstkring Dinther deelde ons maan dagavond mede dat de oorzaak eigenlijk gezocht moet worden in onenigheid bij de troep zelf. „Er is een aanleiding gezocht, en wij zijn er de dupe van geworden," zo redeneerde hij. Afgewacht wordt nu wat de directie van het Zuidelijk Toneelgezel schap zal doen. Anders zal het bestuur van de Kunstkring binnen enkele dagen een ci viele vordering instellen, want de vele mensen die met speciale autobussen zijn gekomen eisen een schadevergoeding. Scène uit het ballet „Grand Pas Es- papnol" van Benjamin Harkarvy, dat hedenavond in het VPRO-programma wordt uitgevoerd door het Nederlands Dans Theater onder camera-regie van Harry van itampen. Ter herinnering aan haaT echtgenoot, de bekende, op 2 april 1962 overleden letterontwerper en typograaf S. H. de Roos, heeft mevrouw B. de Roos-de Groot, behalve een aantal letterontwer pen en tekeningen van de hand van haar man en een grote collectie facsimile uit gaven, naar tekeningen van de grote meesters, een schenking gedaan van grafische werken van kunstenaars uit de tweede helft van de vorige eeuw, zoals: Toulouse Lautrec, Steinlen, Fantin La- tour, Whistier, Daumier. Gavarni, Zorn, Bonnard, Vuillard en Klimpt; ook wer ken van Nederlandse kunstenaars als Derkinderen, Roland Holst, Van Ko nijnenburg, Jan Sluyters, Jan Mankes en vele anderen, bevinden zich in de col lectie. Zeer binnenkort zal een keuze hieruit in het onlangs geopende prentenkabinet an hérm, fijA'rn Worden geëxposeerd. Fresco ontdekt. Arbeiders hebben een 13de eeuws Byzantijns fresco ontdekt ach ter marmer in de doopkapel van de be roemde St. Marcus Basiliek in Venetië. Het fresco verkeert in vrij goede staat. Het is in blauwe en grijze kleuren uitge voerd en stelt een madonna voor met twee engelen; het beeld is omzoomd met bloe men. De lengte is 6 meter, de hoogte 3,5. De deskundigen houden rekening met de mogelijkheid, dat het fresco zich nog ver der achter de marmerlagen voortzet. •- A'VsL'ii' x Bfc - 't Ondanks het feit dat de VPRO ook van avond de grote beurt heeft, heeft ze de filmavond van gisteren benut voor enig „eigen werk" en zich niet vergenoegd met buitenlands vulmateriaal. Netty Rosenfeld en Ben Klokman stelden een kort program ma van een kwartier samen, waarin een kwart eeuw televisie waardig werd her dacht. Erik de Vries, erkend nestor van alles wat met Nederlandse televisie te ma ken heeft, toonde ons plaatjes uit maart 1938, met een zeer prille Wim Kan en Corrie Vonk. Uit dat zelfde jaar werd een foto getoond van het jaarbeursgebouw in Belgrado (door Erik de Vries ten onrech te voor Zagreb aangezien) waar Philips de televisie introduceerde. Bep Schaefer, de eerste tv-omroepster, vatte vervolgens de draad van 15 jaar ge leden nog eens op (maart 1948) toen Phi- kips serieus met experimentele t.v. begon, en vervolgens kregen we een aantal foto's te zien van grote t.v.-gebeurtenissen. Hoofdschotel van dit al te korte program maatje vormde een interessant gesprek met t.v.-statisticus drs. M. Brouwer, die niet te zwaarwichtig alle zware proble. men, aan t.v. verbonden (jeugdcriminali teit levenspatronen etc.),; uit de doeken deed. Helaas werd de kans gemist er een waarlijk- herdenkingsprogramma van te maken, een soort „oude draaidoos van de televisie," met brokjes telerecording uit die eerste jaren die toch nog wel te vin den moeten zijn; 25, respectievelijk 15 jaar t.v. in Nederland, waren een avond vullend herdenkingsprogramma waard ge weest, met die genoemde oude telerecor- dings, vergeten medewerkers enz., enz. Voordat de uitstekende film „De Nacht der Vrijgezellen" begon, brachten we met Helen van Zijl een atelierbezoek aan Wes- sel Couzijn, zonder twijfel een van onze belangrijkste, zo niet de belangrijkste beeldhouwer van het ogenblik. Het werd een van de boeiendste uitzendingen in de ze serie. Met zijn lichtelijk Amerikaans accent (hij woonde gedurende de oorlog in Amerika en is met de Amerikaanse beeld houwster Pearl Perlmutter getrouwd), wist Couzijn ons op intelligente wijze in te wij den in zijn beeldhouwkunst. Ad Interim ■j AV-i ,\t m 'y,v - vA VV- V .U f - 'm Rika Jansen.waagt de sprong naar het grote theater. Op 28 maart zal zij haar „One woman-show" presenteren in theater Carré, die immense zaal voor bijna 2000 mensen waar groten uit de showbusiness, een Josephine Baker en een Zizi Jeanmaire zich de eerste mi nuten nog uiterst nerveus toonden. Er is persoonlijkheid en lef voor nodig om als vrouw alleen op dat grote toneel te staan, uren achtereen met die 2000 paar ogen in een halve cirkel om je heen. Rika Jansen heeft die eigen schappen. Daarnaast is ze een veel zijdige artieste en beschikt zij over een tachtig danseressen bezig zagen. -• t - f?#: ,4 Jag v.- .xVJlS&i i -vt C'M repertoire dat verleden jaar in het kleine Rembrandt theatertje avond aan avond volle zalen trok. Rika Jan sen repeteert dagelijks haar repertoire, uren achtereen met Sonneveld-pianist Henk van Dijk, die straks het zes man sterke orkestje zal leiden en dansmees ter Jack Bow als regisseur. Haar man, Tom Manders, verwacht veel van het finale-nummer. Als Rika in de finale opkomt ziet men haar plotseling via spiegels twintig maal. Ze brengt dan haar Parijse liedjes en dansen en bij de repetitie kregen wij de in druk dat we in de Folies Bergère wel Haagse Comedie. O Pa, arme Pa, jij hangt in de Kast van Ma en het Huilen staat me na"; onder deze ingenieuze titel vertaalde Bert Voeten Arthur Kopits pseudo-klassieke tragi-farce „Oh Dad, poor Dad, Mamma's hung you in the Closet and I'm feelin' so sad", waarvan de Haag se Comedie op zaterdag 23 april in de Koninklijke Schouwburg de première geeft. Paul Steenbergen voert de regie over dit bizarre toneelstuk, waarin ver schillende facetten van het moderne ab surde theater worden geparodieerd en hij speelt ook zelf een der hoofdrollen naast Georgette Hagedoorn, Jules Royaards moeder en zoon, zowel in het stuk als in het dagelijks leven en Paula Petrim. 150 jaar Nederlandse kunst. Naar aanleiding van de landelijke herdenking 1813-1963 zal deze z^mer in het Stedelijk Museum te Amsterdam in het kader van het Holland Festival een grote internati onale tentoonstelling „150 jaar Nederland se kunst" worden gehouden. Deze tentoonstelling geeft een overzicht van de Nederlandse beeldende kunst sinds 1813. Behalve schilderijen zullen beeld houwwerken, aquarellen, tekeningen en grafiek worden geëxposeerd. De organisa tie van de tentoonstelling is toevertrouwd aan een landelijk comité onder voorzitter schap van mevrouw J. V. C. BakkerHef ting, oud-directrice van het Gemeente museum te 's-Gravenhage. De tentoon stelling zal worden gehouden van 6 juli tot 29 september 1963. Volkszangfestival. Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Konink lijke Bonfl van Zang- en Oratoriumvereni gingen in Nederland en h.et 40-jarig be staan van de AVRO zal op zaterdag 8 juni in Hilversum een zangfestival worden ge organiseerd dat in het teken zal staan van het volkslied. Ieder deelnemend koor zal twee volksliederen moeten zingen, één ver. plicht werk en- een compositie naar keuze. De prestaties worden beoordeeld door een jury onder voorzitterschap van Frans van Amelsvoort. De beste prestaties worden gehonoeerd met medailles en andere prij zen. De AVRO zal een belangrijk deel van dit festival uitzenden, vermoedelijk reeds op 9 juni 1963. Er kunnen aan het Neder lands Koorfestival 1963 maximaal dertig koren deelnemen. HILVERSUM I. 402 m. 7 00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (Om 7.35 Van de Voorpagina). 8.00 Nieuws en socialis tisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoon muziek. 8.40 Orgelspel: lichte muziek. 9.00 Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.10 Kookpraatje. 9.15 Moderne grammofoon muziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolra dio. VPRO: 10.00 Inzicht en uitzicht, le zing. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de huisvrouw. 11.00 R.V.U.: Jeugd in het Nabije Oosten, door G. Thole Beishui zen. 11.30 Lichte grammofoonmuziek.. 12.00 Voor het platteland. 12.05 Lichte grammo foonmuziek. (Om 12.30-12.33 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw). 13.00 Nieuws. 13.15 Dansmuziek met zangsolisten en vo caal ensemble. 13.45 Radioportret. 14.00 Radiophilharmonisch orkest: Klassieke muziek. 15.00 De kwaliteit van het be staan, gesprek. 15.10 Voor de jeugd. 17.00 Amateursprogramma. 17.30 Tentoonstel lingsagenda. 17.35 Licht instrumentaal trio 17.50 Regeringsuitzending: Geven en" nemen Tips voor en van weggebruikers. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Actda- liteiten. 18.30 R.V.U.: Levende letteren, door Jacques Den Haan. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 VARA-Varia en lichte grammofoonmuziek. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Lichte muziek. 20.40 Kaf en koren, wekelijkse no tities 20.50 Een Aziaat krijgt de Nobel prijs, klankbeeld. 21.50 Scherp gesteld.... politiek vraaggesprek. 22.30 Nieuws. 22.40 Moderne en klassieke muziek (gr.). 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00-24.00 NCRV. NCRV- 7 00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 7.10 Dagopening. 7.25 Klassieke grammo foonmuziek. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 8.40 Klan ken uit Zwitserland (gr.). 9.00 Voor de zie ken 9.35 Grammofoonmuziek. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Grammofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Samenzang: geestelij ke liederen (herhaling van zondag j.l.). 11.10 De jeugd op eigen wieken, hoorspel (10). 11.40 Lichte grammofoonmuziek. 12.10 Licht instrumentaal kwartet. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Meisjeskoor en .instrumentaal kwin tet. 12.53 Grammofoonmuziek, eventueel actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte or kestmuziek en zangsoliste. 13.35 Hoogte punten uit de opera Martha (gr.). 14.30 Lichte grammofoonmuziek. 15.00 Muziek- studenten-StudentenmuziekKoor- en or kestklasse van het Koninklijk Conservato rium voor Muziek te Den Haag: moderne en oude muziek 15.50 Bijbelvertelling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.15 Vrije tijd... wel besteed! 17.30 Lichte orkestmu ziek. 17.40 Beursberichten. 17.45 Licht in strumentaal ensemble. 18.05 Vocaal en semble met orgel: Geestelijke liederen. 18.30 Het Spektrum, lezingen. 18.45 Nieu we grammofoonplaten. 1.00 Nieuws en weerpraatje. 1.10 Mededelingen of gram mofoonmuziek. 1.915 Leger des Heilskwar- tier. 19 30 Radiokrant. 19.50 Lenteliederen. 20.50 Klassieke grammofoonmuziek. 21.00 Lijdensoverdenking I. 21.30 Omroepor kest: moderne muziek. 22.15 Kanttekenin gen. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverden king, 22.55 Simon Boccanegra, opera (gr.; 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Lichte muziek. 12.50 Beursberichten en programma-overzicht. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamermuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 School radio. 15.00 Koorzang. 15.30 Symfonische muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberich ten. 16.09 Engelse les. 16.25 Lichte muziek. 17.00 Weerbericht en nieuws. 17.15 Cellore cital. 17.45 Klassieke muziek. 18.00 Nws. 18.03 Moderne muziek. 18.10 Lekenmoraal en filosofie. 18.20 Voor de soldaten. VOOR DINSDAG VPRO: 19.30 Navigare necesse est, do cumentair programma over de Koopvaar dij. NTS: 20.00 Journaal en weerover- zicht. VPRO: 20.20 Ballet. 21.00 Filmher inneringen aan Louis Jouvet. 21.45 Me dische rubriek. NTS: 22.20-22.25 Journaal. VOOR WOENSDAG VARA: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 17 35-17.45 De Verrekijker, internationaal jeugdjournaal. 19.30 Spiegel der kunsten. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Griekse volksmuziek. NTS: 21.00 Adiéu Hannah, TV-film. VARA: 21.50 Scherp besteld.. nolitiek fo rum. NTS: 22.30-22.3;' Journaal.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7