Groussard finishte een fractie van een seconde eerder dan Wolfshohl in San Remo lekkere Amerikanen voor één gulden! 25 GOLD STAR Zestien landen ijshockeystrijd in Olympische in Innsbruck Schaakclub Purmerend eindigde als eerste in tweede klasse B Toernooi - agenda tennissers is vastgesteld hËMMM Alfredo Gomes f Koersen Hilversum Plan tot financiële steun aan topsport Santos kampioen van Brazilië Beker-voetbal maal kwaliteit HÉ 25 Finland belast met organisatie van wereldduel 1965 IJ shockeyspeler s vrijgelaten Pakistan overwon Ceylon met 5-0 Het Oosten 2 wordt ook wel kampioen Competitie begint op 21 april Stirling Mos wil „droomwagen" maken Liston vraagt om uitstel van zijn titelgevecht Wim Snoek bokst tegen Bygraves Ingogevloerd FWiW WOENSDAG 20 MAART 1963 21 Niet in de slag In noorden des lands Duitse arbiters voor Nederlands elftal pj mm «SS A A Eik. Spelers-problemen' Landelijk Zwemsters wonnen weer in Zuid-Afrika Enkele prominente spelers konden zich niet plaatsen Rolf Wolfshohl, de 25-jarige wereldkam pioen cyclocross uit Keulen, heeft op de zonnige Via Roma van San Remo de te leurstelling van zijn leven moeten verwer ken. Ongekend spannend was de eind sprint die de Duitser uitvocht met de Fransman Joseph Groussard. Het verschil was miniem, dat zagen de duizenden toe schouwers duidelijk. De supporters van Wolfshohl hadden weinig tijd nodig, voor hen stond het vast. De coureur uit Keu len had gewonnen. Eindelijk klonk de verlossende stem van de „speaker" die de Duitser verzocht naar het ere-podium te komen. En toen kwam die finish-foto. Letterlijk op de streep was de grote ani mator van de 53ste Milaan San Remo nog juist geklopt. Groussard had voor de achtste zege voor Frankrijk gezorgd. Het was een triest slot voor de sterke West- duitse renner, enkele centimeters was het verschil maar. Wolfshohl, op de streep geklopt Deze 54ste MilaanSan Remo zal, on danks het' trieste slot, de geschiedenis in gaan als de wedstrijd-van-Wolfshohl. De eerste serieuze ontsnapping volgde na 25 kilometer, kort voor Pavia. Een viertal coureurs nam een kleine voorsprong, die echter al vrij snel werd vergroot. Joseph Groussard en de Belg Daems maakten deel uit van dit kwartet. Een twintigtal ren ners zette echter direct de achtervolging in. Toch zou het tot de klim naar de Turchino-pas (143km) duren, voordat aan sluiting met het leidende viertal werd verkregen. Vijf minuten bedroeg het ver schil met het grote peloton op dat mo ment, Rolf Wojfshohl hield zich in die eer ste föse van de strijd hij maakte deeL ui4 van de 20 renners die de achtervol ging inzetten opvallend rustig. Even na de ravitaillering in Alassio, na 235 km, begon de Duitser zijn moorden de aanval. Het tempo van de groep, aan gevoerd door Wolfshohl, ging omhoog. Slechts zes coureurs slaagden erin aan sluiting met de man uit Keulen te be houden. Het waren de Italianen Adorni en Balmanion, de Belgen Schroeders en Bocklant, alsmede de Fransen Graczyk en Groussard. Het geaccidenteerde ter rein stelde hoge-eisen aan het uithoudings vermogen. In Poggio, zo'n 3 kilometer voor de finish, werd het tempo ook Ador ni, Balmanion, Bocklant en Graczyk te erg. Nog drie gegadigden voor de zege dus. Opnieuw verhoogde Wolfshohl het tem po. Schroeders moest, met de finish op nauwelijks een kilometer, zijn beide riva len laten gaan. De cyclocross-wereldkam pioen voelde zich oppermachtig. In de laatste honderden meters had hij een mi nieme voorsprong op zijn concurrent. Het was echter juist niet voldoende. Onge kend sterk reed Groussard, werkte zich kort voor de streep naast de Duitser om met amper enkele centimeters verschil te zegevieren. Oud-wereldkampioen Rik van Looy en de Duitser Rudi Altig, gedoodverfd als de grote favorieten, hebben in deze dra matische wedstrijd geen rol van beteke nis kunnen spelen. Te laat begrepen zij dat de beslissende ontspanning al was ge schied. Het peloton gaf de „azen" geen kans om weg te komen, zodat van Looy en Altig met heel bescheiden klasserin gen tevreden moesten zijn. Datzelfde geldt voor de Nederlandse vertegenwoordigers. De Braziliaanse atleet Alfredo Gomes, die de vlam zou aansteken voor de vier de pan-Amerikaanse Spelen, die de vol gende maand zullen beginnen, is maandag in Rio de Janeiro plotseling overleden. De 69-jarige Gomes was winnaar van de eerste Sylvesterloop in 1925 en heeft sindsdien altijd de race uitgelopen. Elk jaar nam hij deel aan de beroemde „Cor rida" in de straten van Sao Paulo. De Braziliaan trainde dagelijks en maandag wilde hij zijn oefening besluiten met een fikse eindsprint. Een hartaanval maakte toen op onverwachte wijze een einde aan zijn leven. De uitslagen van de dinsdagavond in Hilversum gehouden draverijen en rennen luiden: Isabellaprijs (2040 m.): 1. Bouwmannetje S 1.30.8; 2. Allegheny VS: 3. Acino Scotch. Winn. 1.80; pi. 1.60, 3.40; cov 6.90; kopp. 12.20. Yvonneprijs (2000 m.) eerste serie: 1. Antha Thelma 1.28.1; 2. Alleid Williams; 3. Y Y Hanover. Winn '2.40; pi. 1.70, 3.30; cov. 5.70; kopp. 9 80. Tweede serie: 1. Ali Prise 1.28.3; 2. Yankee Ere bus; 3. X O. Winn. 1.60; pi. 1.20, 2.30; cov. 4.10 kopp. 5.20. Mathildeprijs (2020 m.): 1 Amphion 1.31.1; 2. Atom; 3. Zigeunerkorting. Winn. 4.20. pi. 1.80, I.60. 1.60; cov. 5.70; kopp 7.80. Nicoletteprijs (2020 m.): 1. Zee 1.28.7: 2. Zwaluw S; 3. Ijlbode B Winn 3.60; pi. 1.30, 1.50, 1.60; cov. 6.40; groepskopp. 5 10. Finale Yvonneprijs (2000 m): 1. Zegerus Th. Hol- landia 1.26.7; 2. iJsselmonde; 3. William Z. Winn II.40; pi 1.20, 1.80; cov. 3.00: kopp 2.90. Karolinaprijs (2000 m.): 1. All Prise 1.25.9; 2 Antha Thelma: 3. Ziganita Winn. /2.30; pi. 1.30 1 40. 1.60: cov. 3.70 groepskopp. 3.70. Totale omzet: 83.552.50. Slechts Bas Maliepaard gelukte het om de grote groep achter zich te laten. Hij werd door zijn 24ste plaats de beste Ne derlander. De uitslag luidt: 1. Joseph Groussard (Fr.), de 280 kilometer in 6 uur 59 min. 38 sec. (gemiddeld 41.135 km per uur). 2. Wolfshol (W.-Dld.) zelfde tijd; 3. Schroe ders (Belg.) 7.00.06 (op 28 sec.; 4. Bocklant (Belg.) 7.00.31 (op 53 sec.); 5. Adorni (It.) zelfde tijd; 6, Otani (Sp.) 7.01.45 (op 2 min. 7 sec.; 7. Balmanion (It.) 7.02.10 (op 2 min. 32 sec.; 8. Graczyk (Fr.) 7.02.30 (op 2 min. 52 sec.; 9. Gilbert Desmet (Belg.) z.t.; 10. Denson (G.B.) z.t.; 11. Bui (It.) 7.03.02 (op 3 min. 24 sec.; 12. Zancanaro (It.) 7.03.26 (op 3 min. 48 sec.; 13. Babini (It.) 7.03.49 (op 4 min. 11 sec.; 14. Baens (Belg.) 7.04.42 (op 5 min. 4 sec.; 15. Fezzardi (It.) z.t.; 16. Battistini (It.) z.t.; 17. Accordi (It.) z.t.; 18. Defilippis (It.) z.t.; 19. Simpson (G.B.) 7.05.21 (op 5 min. 43 sec.; 20 Maganani (It.) 7.05.56 (op 6 min. 18 sec.; 34. Bas Malie paard (Ned.) 7.10.42 (op 11 mm. 4 sec. De plaatsingen van de Nederlanders wa ren verder: 71. ex aequo o.a. Huub Zilver berg en Jo de Roo in 7.12.52 (op 13 min Na lange voorbereiding is in Groningen een plan ontstaan, gericht op de vorming van een Stichting Topsport welke ten doel heeft (zoals de voorlopige naam ook wel aangeeft) te komen tot financiële steun aan de topsport. Als eerste daad zal een „stichting betaald voetbal GVAV" worden gevormd waarin de gemeente Groningen GVAV (door haar betaalde afdeling in de stichting te brengen) en het bedrijfsleven samen met de particuliere sector elk voor 300.000 zullen deelnemen. Het college van B. en W. van Groningen heeft zich bereid verklaard een voorstel in deze richting aan de raad te doen. De opzet is het bestuur van ,.de Stichting be taald voetbal GVAV" te doen bestaan uit drie personen uit de stichting topsport, drie uit GVAV en een aan te wijzen door het gemeentebestuur, terwijl dit laatste eveneens een accountant zal kunnen aan wijzen in de commissie van toezicht. Het plan houdt dus in dat de huidige vereniging GVAV haar betaalde aandelen geheel los laat en als amateurclub blijft voortbestaan, jaarlijks rente trekkende van haar inbreng in de stichting. Voetbal De club van Pele, Santos heeft dinsdag avond het Braziliaanse voetbalkampioen schap gewonnen door een overwinning met 4-2 op. Botafogo, de club van Garrincha, diepvèn^èns niet moespi|pf«U..Sa(U(&> speel de in zijn sterkste opstelling met o.a. Gil- mar, Mauro, Zito, Dorval, Coutinho, Pele en Pepe. Garrincha's afwezigheid heeft als achter grond een conflict tussen hem en de club bestuurders, dat reeds enkele maanden be staat. Het kwam tot een uitbarsting tij dens de voorbereidingsperiode voor dewed- Gstrijd tegen Santos, toen Garrincha met de noorderzon uit het trainingskamp vertrok. Garrincha wil alle banden met Botafogo verbreken, maar het clubbestuur wil hem niet laten gaan. En contractueel zit Gar rincha nog steeds aan Botafogo vast. Dinsdagavond is in Engeland een aantal wedstrijden voor de competitie om de FA- cup en voor de League gespeeld. De resul taten zijn: FA-cup: vierde ronde (replay): Coventry CityPortsmouth 2-1 (Coventry ontmoet in de volgende ronde op eigen terrein Sunderland); vijfde ronde: Notting ham ForestLeeds United 3-0 (Notting ham komt nu thuis uit tegen Southamp ton). League: eerste divisie: Ipswich Town Everton 0-3; tweede divisie: BuryRother- ham United 0-5; Preston North EndWal sall 4-2. De Westduitse scheidsrechter Josef Kandlbinder afkomstig uit Regensburg, zal de interland Zwitserland-Nederland leiden, die zondag 31 maart in Bern voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor landenteams wordt gespeeld. Westduitse grensrechters zullen hem as sisteren. Ook bij de ontmoeting Nederland-Frank rijk op 17 april in het Feijenoordstadion in Rotterdam zal de arbitrage in Duitse handen zijn. Advertentie 25 COLL I si*»; i; 6l! AMERICAN CIGARETTES A A Tijdens het congres van de internationale ijshockey-unie is in Stockholm besloten dat slechts zestien landen aan ht' Olym pisch,ijshockey-toernooi in Inpsbruck mo gen.deelnemen. De landen, die in het toer nooi om het wereldkampioenschap, dat momenteel in Stockholm wordt ge houden, de eer e twaalf plaatsen bezet ten, worden zonder meer tot het toernooi toegelaten. Hierbij dient echter te wor den opgemerkt dat Duitsland op de Olym pische Spelen slechts door een ploeg ver tegenwoordigd zal worden. Van de resterende vijf plaatsen worden er twee ingenomen door Oostenrijk, als organiserend land en de winnaar van de kwalificatie-wedstrijd Japan - Australië. Italië, dat niet aan het toernooi om het wereldkampioenschap deelneemt, krijgt de plaats toegewezen, die Oostenrijk in de eindrangschikking zal innemen. Voor de resterende drie plaatsen in het Drie spelers, die hebben deelgenomen aan het wereldkampioenschap ijshockey, zijn op vrije voeten gesteld omdat de openbare aanklager het niet bewezen acht te dat zij zondagavond een politieagent met zijn eigen gummistok afgeranseld had den. De spelers die terugkeerden van het slotbanket waarmee de kampioenschap pen feestelijk besloten werden raakten verwikkeld in een incident toen zij zich met geweld toegang trachten te verschaf fen tot een particuliere jazzclub van stu denten in de Zweedse hoofdstad. In totaal werden daarbij vier spelers, drie Fransen en een Zwitser gearresteerd. Een van hen is gisteren reeds op vrije voeten gesteld. Drie andere spelers, die eveneens bij het incident betrokken waren konden direct daarna naar hun land terugkeren, zonder dat zij gearresteerd werden. Hangende het politionele onderzoek is er echter nog geen beslissing genomen of zij verder vervolgd zullen worden. Olympisch toernooi zal men kwalificatie wedstrijden laten spelen tussen de landen die in Stockholm al dertiende tot en met achttiende zullen eindigen. Men zal hierbij het volgende systeem volgen: nummer 13 tegen 18, 14-17, en 15-16. Het team dat in twee wedstrijden het beste resultaat boekt, plaatst zich voor het Olympisch toer nooi. Ook het systeem waarop het Olympisch toernooi zal spelen, werd in Stockholm vastgelegd. In de voorronden kom4 de we reldkampioen uit tegen het land dat zich als zestiende plaatste, nummer twee tegen nummer vijftien enz. De winnaars van deze wedstrijden plaatsen zich voor het zogenaamde A-toernooi waarin men om de ^medailles speelt terwijl de verliezers in een troosttoernooi verder spelen. De orga siatie van het wereldkampioenschap 1965 werd aan Finland opgedragen. Pakistan heeft in Colombo de Daviscup wedstrijd tegen Ceylon met 5-0 gewonnen In de tweede ronde van de Aziatische zo ne zullen de Pakistaanse spelers nu uit komen tegen India. Een kampioenschap met de daaraan ver bonden promotie var. de schaakclub Pur merend in de tweede klasse B en degra datie van de Haarlemse spoorwegschaak club SSCH in de derde klasse D zjjn de beslissingen, die in de competitie van de Noordhollandse Scha,akbond de afgelopen week een feit werden. In diverse andere afdelingen laten de beslissingen nog op zich wachten, maar veelal staat het prak tisch vast hoe de zaken zullen uitpakken. Zo worden Het Oosten 2 (2D) en Castri- cum 3 (4A) zeker kampioen, terwijl Schaakmat 2 (2A) en Edam (2B) hun lot praktisch zagen bezegeld. In de overgangsklasse, waar het Alk- maarse VVV al kampioen is, gaat de be langstelling uit naar de bezetting van de twee fatale laagste plaatsen. Schaakmat (Noord-Scharwoudei heeft vrijwel geen hoop meer, terwijl de laatste ontwikke lingen ook voor VHS 2 weinig bemoedi gend waren. De Haarlemmers verloren de verdaagde wedstrijd tegen Pat Mat met 4Vi-51 /s en moesten lijdzaam toezien hoe mede-degradatiekandidaat Schaaklust (Andijk) een deerlijk gehavend Kijk Uit (IJmuiden) naar een voorlopige 5-3 ach terstand speelde. De beide afgebroken partijen staan met een pion meer zonder meer gunstig voor de IJmuidenaren maar het is nog niet ze ker of dit voldoende zal zijn om de West friezen een gelijkspel te kunnen afdwin gen. Indien dit niet gebeurt lijkt het lot van VHS bezegeld hetgeen de positie on deraan de ranglijst duidelijk aangeeft: 5. VHS 2 5 - 2 3 2 IS'/s-SU/j 6. Schaaklust (1) 3-121 16Va-21'/2(**) 7. Schaakmat 4 - - 4 0 13'/2-26'/i (1) onbesliste wedstrijd; afgebroken partij. Te spelen zijn nu nog de wedstrijden SchaakmatVHS 2, Pat MatSchaaklust en SchaaklustSchaakmat. In de eerste klasse A won Zaanstreek Noord (Krommenie) van het Beverwijker Weenink en-heeft n ig steeds de beste kans de titel te veroveren. Bij de tweedeklassers nam MSC (Den Helder) in groep A via een 9-1 zege op Schaakmat 2 rpsoluut de leiding en heeft nu aan een gelijkspel te gen concurrent Bergen voldoende om een kampioensfeest te kunnen vieren. Schaak mat 2 staat zonder enige winst hopeloos verloren onderaan. In groep B overwon Purmerend de re serves van Oppositie, hetgeen het verdien de kampioenschap betekende. Promotie naar de eerste klasse is de beloning. Het lijkt waarschijnlijk dot Pat Mat 2 (Bever wijk) en Castricum in groep C een be slissingswedstrijd om de titel moeten spe len. Pat Mat 2 overwon in zijn laatste wedstrijd Kijk Uit 3 terwijl Castricum bij de stand 4-2 in haar voordeel wel over Bloemendaal 2 zal zegevieren. De teams van Het Oosten 2 en Hoofd dorp presteerden het liefst 7 van de 10 partijen af te breken. Bij de stand 2-1 ziet het „restant" er voor Het Oosten dermate gunstig uit dat het benodigde punt om kampioen te kunnen worden in 2D zqker zal worden bereikt.? - 2^ - 522 v - De spoorwegschaakclub Haarlem zag in de derde klasse D van verdere strijd af als gevolg van „spelers-problemen". Het ge volg was dat de laatste ontmoetingen te gen VHS 4 en Het Oosten 3 reglementair verloren gingen en het team naar de laat ste plaats verhuisde. Voor VHS 4 een on verwachte meevaller omdat het team zon der enige winst voordien de laatste plaats bezette. De resultaten in de vierde klasse A brachten Castricum 3 opnieuw aan de goe de kant van de score. Het behalen van de titel is nu nog slechts een kwestie van tijd. De uitslagen zijn: Overgangsklasse: VHS 2Pat Mat 4Vt- r- a De toernooi-commissie van het district Haarlem van de KNLTB heeft in verga dering met alle belanghebbende wedstrijd- comité's de toernooi-agenda voor 1963 samengesteld. De voorzitter van de toer nooi-commissie, de heer H. de Ia Mar, ver zocht de toernooi-organisators zich te houden aan een uniform inschrijfgeld, dat voor de seniores 3,25 en voor de junio res 2,dient te bedragen. Vorig jaar stelde Bloemendaal het inst hrijfgeld hoger dan gebruikelijk was; wij beluisterden toen enige critiek, doch de inschrijving had er beslist niet onder te lijden. Het Haarlemse toernooi-programma wordt, zoals de laatste jaren gebruikelijk was, geopend met het invitatie-toernooi van de Haarlemse LTC, dat tijdens de pinksterdagen zal plaatsvinden. Willem Maris zegde reeds toe van de partij te zijn. De strijd in zijn volle omvang ontbrandt echter pas op 24 juni als op „Eindenhout" in Haarlem de Haarlemse tennistitels in het geding komen. Tot en met zondag 30 juni wordt gespeeld in een A-, B- en C- toernooi. Van 9 tot en met 12 juli wordt traditie getrouw op de banen van de HLTC om de districtsjeugd-titels gespeeld. Voor de „tennisvakantie" houdt Groe- nendaal zijn toernooi van 15 tot en met 21 juli en Brederode van 29 juli tot en met 4 augustus. Na twee weken rust vervolgt Zandvoort met een toernoo' dat in het teken van het 12V2-.jarig bestaan staat en gehouden wordt van 19 tot en met 25 augustus. In overleg met Zandvoort, om elkaar niet in de wielen te rijden, begint Bloemendaal nog tijdens het Zandvoort- toernooi op 24 augustus met een open B- en C-toernooi. Zoals gebruikelijk sluit Bloemendaal zijn tennisweek af met een nationaal invitatie-toernooi op 31 augustus en 1 september. De jeugd van Amsterdam en Noord-Hol land-Noord zal op 8 september de gast zijn van het district Haarlem, als men op de banen van Brederode de inter-districts- jeugdwedstrijden speelt. Het seizoen wordt besloten op „Eindenhout" met de clubkam pioenschappen, waar de Haarlemse clubs op 14 en 15 september om de A. M. Tijs- selingbeker zullen strijden Voor het park- toernooi van WOC, dat vorig jaar voor be spelers van „Wimbledon" in Overveen voor het eerst gehouden werd en met toe stemming van de KNLTB plaatsvindt, heeft men nog geen datum kunnen be palen. Van de landelijke KNLTB-kalender willen wij als belangrijkste gebeurtenissen noemen: 17-19 april: Wedstrijden om de Knicker bocker-beker te Rotterdam; 3, 4 en 5 mei: Davis Cup-wedstrijd Ne derlandRhodesië en Nyassaland; 7 juli: Mogelijke Exhibitie Wimbledon- spelers; 8 en 9 juli: NederlandZwitserland (dames); 22-24 juli: Nationale jeugdkampioen schappen in Den Haag; 22-28 juli: Internationale kampioen schappen van Nederland in Hilversum; 12-18 augustus: Nationale kampioen schappen in Scheveningen; 24-25 augustus: BelgiëNederland; 7 en 8 september: NederlandDuitsland. Voor de competitie heeft men gereser veerd zondag 21 en 28 april, 5, 12, 19 en 26 mei en voor de promotie/degradatiewed strijden 9 en 16 juni. Stirling Moss (met een baard) sluit het portier van zijn Ogle SX 1000 wagen bij aankomst voor het Carlton Tower hotel in Londen, waar tijdens een pers conferentie werd meegedeeld, dat hij als medevennoot zou toetreden tot de David Ogle Associates Ltd. Stirling Moss zal een team ontwerpers leiden om tot de produktie van een „droom wagen" te komen. Over enige maan den hoopt men een prototype klaar te hebben. De Nederlandse zwemsters, die dinsdag avond uitkwamen in Port Elizabeth tegen een ploeg uit het oosten van Zuid-Afrika, behaalden een overwinning met 41. Ne derlandse overwinningen werden behaald door Ria van Velsen op de 110 yards rug slag in 1.13.8, door Ada Kok op de 110 yards vlinderslag in 1.13.-, door Klenie Bi- molt op de 110 yards schoolslag in 1.23.4 en door Erica Terpstra op de 110 yards vrije slag in 1.06.8. 5'/s; Schaakmat—VHS 2 uitgest.; Schaak lust—Kijk Uit, 1. B. v. d. Braber—Tj. de Jong afg.; 2. J. DekkerJ. Blok 1-0; 3. W. GutterA. B. Kistemaker 1-0; 4. P. M. BootsmanJ. L. Wijdoogen afg.; 5. D. DijkstraTh. Hölscher 0-1; 6. A. Prikkel C. J. Gordijn 0-1; 7. J. GorterJ. van Pelt remise; 8. Jac. VriendG. L. de Haas re mise; 9. K. SchenkP. Heidenreich 1-0; 10. P. Dijkstra—drs. W. Doornenbal 1-0. Totaal 5-3 voorlopig. lste klasse, afd. A: WeeninkZaanstreek Noord 41/2-51/*. 2de klasse, afd. A: MSC Wieringermeer 9-1; afd. B: SaendeWest- zaen 7-3; EdamDe Pion 2-4 voorl.; Op positie 2Purmerend 3-7 (Purmerend kampioen en promoveert), afd. C: Kijk Uit 3—Pat Mat 2 3VJ-61/1: Santpoort 2—VHS 3 5-5; CastricumBloemendaal 2 4-2 voorl.; afd. D: Weenink 2De Uil 5-4 voorl.; Het Oosten 2Hoofddorp 2-1 voorl.; Torens Rolland 2 uitgesteld. 3de klasse, afd. A: Schaaklust 2 Schoorl 5-5; afd. D. VHS 4—SSCH 10-0 regl.; Het Oosten 3—SSCH 10-0 regl. 4de klasse, afd. B: Saende 3Weenink 4 10-0 regl.; afd. A: KTV 3—Castricum 3 2'/i-4'/« voorl.; Castricum 3-Wieringermeer 2, uit slag niet ontvangen, gewonnen door Cas tricum 3. afd. D: Aalsmeer 3Bloemen daal 4 l1/s-81/i; Het Oosten 6—Aalsmeer 3 4-6. De competitie woidt deze week voort gezet. Boksen Jack Nilon, manager van de wereldkam pioen boksen in het zwaargewicht Sonny Liston, heeft voor zijn pupil voor onbe paalde tijd uitstel gevraagd van het titel gevecht, dat Liston op 10 april zou le veren tegen de ex-titelhouder Floyd Pat terson. De bokscommissie van Miami Beach heeft Liston, die op het ogenblik to Chicago is, opdracht gegeven zo spoe dig mogelijk naar Miami Beach te komen om aldaar vrijdag zijn linker knie te la ten onderzoeken, welke de oorzaak is van het verzoek tot uitstel. Reeds eerder is het gevecht verschoven van 4 naar 10 april. Jack Nilon heeft bij de commissie ge protesteerd tegen Listons terugkeer naar Miami Beach. Naar zijn mening kan het onderzoek ook plaats vinden in Chica go. Nilon acht het risico van een vlieg reis voor Liston „voor mij is Liston het bezit van een miljoen dollar" te groot. Nilon betwijfelt, of Liston in staat zal zijn binnen zes maanden te boksen, indien er operatief moet worden ingegre pen. Imemrs, dit zou betekenen, dat hij acht weken niet kan trainen en het zou daarna nog maanden duren, eer Liston weer in vorm is. De arts, die Liston in Miami Beach tjeeft behandeld, Duke -Barid, zei: „Lis ton "had ëeft gezwel aanhet gewricht, dat aanvankelijk voorspoedig scheen te genezen en ik dacht, dat hij zijn training zonder bezwaar zou kunnen hervatten. Drie dagen ging het ook goed, tot hij vo rige week woensdag na op de zware punchbal te hebben gewerkt weer klach ten had. Een onderzoek wees uit, dat er een verdikking was ontstaan in de voe ring van het kniegewriëht. Mogelijk was het een gescheurd kraakbeen, maar zeker heid daaromtrent had ik niet". Wim Snoek, de Nederlandse kampioen in het zwaargewicht, zal maandagavond 8 april in de Rotterdamse Rivièra-hal in de hoofdpartij van internationale boks wedstrijden uitkomen tegen de in Enge land wonende Jamaicaan Joe Bygraves. De 31-jarige Bygraves, ex-zwaargewicht kampioen van het Britse Gemenebest, is voor Snoek de tweede hindernis op weg naar een Europees titelgevecht met de Zweed Ingemar Johansson. Het gevecht is afgesloten op tien ronden van drie mi nuten. De Argentijnse zwaargewicht bokser Ao- ■dolfo Diaz is toegetreden tot een exclu sieve club. De leden van de club heb ben als gemeenschappelijk kenmerk dat ze erin geslaagd zijn ex-wereldkampioen Ingemar Johansson neer te slaan. De „le den" zijn tot nu toe Floyd Patterson, de Italiaan Aldo Pellegrini en de Nederlan der Wim Snoek. Ingo is momenteel in training voor het verdedigen van zijn Europese titel tegen de Brit Dick Richardson. Hij heeft zijn favoriete sparringpartner Diaz laten over komen om zijn stijl bij te schaven. Toen de twee zwaargewichten onlangs met hoofdbeschermers tegenover elkaar in de ring stonden, lanceerde Diaz een snelle, harde linkse hoek, die de 92 kg wegende Johansson op het canvas bracht. Diaz verliet meteen de ring uit vrees dat Ingo „repressailles zou nemen1', maar de Zweed stond op en lachte. De trainings partij werd voortgezet. Johansson had kennelijk geen hinder van zijn neergaan. Zijn trainer Nils Blomberg haalde zijn schouders op over het gebeurde. „Het was een bedrijfsongeval. Diaz is van grote klasse. Ook bij sparren moet je voortdurend voor hem op je hoede zijn, daarom is Ingo zo op hem gesteld". Het bridgekampioenschap voor gemeng de paren mag zich dit jaar in een record belangstelling verheugen. Nier minder dan 100 paren bonden de strijd aan om een plaats in de halve finale. Veertig koppels konden zich hiervoor kwalificeren en vele prominente spelers waren onder de deel nemers. Enkelen hiervan konden zich echter niet plaatsen, zoals Kreijns en C. Kaiser. De beste scores bereikten Rijke-Van der Horst uit Den Haag met 266 en het echtpaar De Keijser uit Arnhem met 264 punten. Het gemiddelde bedroeg 216. Op 30 en 31 maart hebben de halve finale en de finale in Utrecht plaats f

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 21