Wet tegen geneesmiddelen met gevaarlijke gevolgen _jpHi C. en A. mag gevel slopen AGE KARPETTEN ostwald en ii POLLE. PELLI EN PINGO Zij zal ingrijpen van overheid mogelijk moeten maken Eén dode in het verkeer Inspecteur-generaal van het Verkeer Gasleiding in Tiel was poreus Actie tegen kraaien begint op 1 april Dief stal tasje toen prinses Irene vrienden bezocht KASHMIR" KROON" BESHIR" Ontdooid brood is niet opgewarmd Amerikaanse prijs voor Koudekerk aan de Rijn in Maastricht snél berecht Vrijgezellenactie via kandidatenlijst van de N.D.P. Kotter keert terug naar Urk Kouder re NU MODERN WASSEN WASMACHINE BLAUW WOENSDAG 20 MAART 1963 slechts 15 cent 'm Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Verkoudheidsbacillen h C 't.Tsri^e5 protektie tegen infektie 11 Wij bieden u een uitgebreide keuze in klasse karpetten. Een KLASSE-KARPET is een bezit waar u jarenlang plezier van heeft. Elk karpet van naam van de allerbeste tapijtfabrieken hebben wij voorradig. Het hoogpolige zuiver wollen Smyrna-karpet 120 x 180 98.50 200 300 263.00 225 x 325 320.00 Zowel verkrijgbaar in moderne effen kleuren als in klassieke dessins 140 x 200 123.00 200 x 300 263.00 225 x 310 306.00 Een Smyrna-karpet met doorgeweven rug. Bijzondere hoge pool. Een karpet van standing. 125 x 180 127.50 200 x 300 332.00 225 x 325 400.00 11 11 KRUISSTRAAT 11 HAARLEM TELEFOON 11491 Hoge Raad beslist: Keiler Macdonald STOFZUIGERS WEERRAPPORTEN (Van onze parlementaire redacteur) Een wetsontwerp dat het de overheid mogelijk maakt om in te grijpen indien blijkt dat het gebruik van een bepaald ge neesmiddel onvoorziene gevaarlijke gevol gen veroorzaakt, zal op zeer korte termijn bij de Tweede Kamer worden ingediend. Dit zei minister Veldkamp gisteren in de Eerste Kamer bij de behandeling van de begroting van Sociale Zaken en Volksgezondheid. Deze begroting werd gis teren zonder hoofdelijke stemming door de Eerste Kamer aanvaard. Vorige week had de heer Van Lies hout (K.V.P.) gewezen op de onont koombaarheid van een verdere arbeids tijdverkorting. De regering, zei minister Veldkamp, acht het nog te vroeg om hier nu reeds een standpunt over te bepa len, temeer omdat dit oordeel in eerste in stantie toekomst aan het georganiseerde bedrijfsleven en daarna mede aan een vol gend kabinet. Staatssecretaris R o o 1 v i n k vond het onbevredigend dat er nog steeds geen ad vies van de S.E.R. is over de wenselijk heid en mogelijkheid van een wettelijke regeling van het minimumloon, hoewel het toch al bijna vier jaar geleden is dat de regering dit advies vroeg. Over de uit breiding van de vakantierechten door verschillende sprekers aangeroerd merkte hij op dat het niet juist zou zijn als de regering een uitspraak zou doen over een dergelijke kwestie, waarover de Stichting van de Arbeid niet tot een een stemmig advies kan komen. De staatssecretaris verklaarde dat als het ontwerp Algemene Bijstandwet het Staatsblad bereikt, de werkloosheidsuitke ringen op drieërlei wijze worden geregeld. In de eerste plaats behoudt de Werk loosheidswet haar functie van primaire werkloosheidsvoorziening, in de tweede plaats zal er een aanvullende bestaans- zekerheidregeling voor werklozen zijn, welke onder het departement van Sociale Advertentie Zaken ressorteert. In de derde plaats zal er dan een groepsregeling op basis van de Algemene Bijstandwet komen, mede onder verantwoordelijkheid van de minister van Sociale Zaken. Zij echter zal onder het mi nisterie van Maatschappelijk Werk ressor teren. Voorts deelde de heer Roolwink mee, dat op korte termijn een nota is te ver wachten, waarin de leerplichtverlenging aan de orde zal komen. De regering overweegt voorts de gehele materie van het aangaan en beëindigen van arbeidsverhoudingen aan de S.E.R voor te leggen. In tegenstelling tot prof, W i 11 e v e e n (V.V.D.) was minister Veldkamp van mening dat een perio de van vrijheid in de loonvorming niet de juiste psychologische voedingsbodem vormt voor de instelling die aan het eind van de hausse vereist is, namelijk een houding van grote zelfbeperking. De mi nister deelde mee dat de tot dusver in ons land gevonden waarden aan kunstmatige radioactiviteit niet van verontrustende aard zijn. Na een korte discussie nam de senaat nog de wet op de paramedische beroepen zonder hoofdelijke stemming aan. (Deze wet heeft geen bettekking op zo genoem de paranormale genezers). C. en A. krijgt toestemming bij de her bouw van het afgebrande hoofdgebouw aan het Damrak te Amsterdam de thans nog overeindstaande gevel te slopen. Dit hebben B. en W. van de hoofdstad beslo ten. De bond Heemschut, het genootschap Amstelodamum en nog drie verenigingen hadden bij 't gemeentebestuur aangedron gen geen toestemming te geven voor het slopen van deze destijds door architect H. P. Berlage gebouwde gevelwand. Zij vre> zen dat bij nieuwbouw de sfeer van het Damrak zal worden aangetast. Berlage bouwde de gevel aanvankelijk voor de algemene maatschappij van le vensverzekeringen en lijfrente welk pand later door het kledingbedrijf van C. en A in bezit werd genomen. B. en W. zijn van mening dat men C. en A. bij het ont werpen van een nieuw gebouw redelijker wijze niet de plicht kan opleggen de oude gevel te sparen. Inmiddels is aan de adres santen meegedeeld dat de door C. en A aangevraagde vergunning tot slopen van deze gevel zal worden verleend. Crematie prof. Van Oven. De crema tie van het stoffelijk overschot van de za terdag overleden oud-minister van Justi tie, prof. mr. J. C. van Oven, zal donder dag geschieden te Driehuis-Westerveld na aankomst van de trein van 13.31 uur. c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Haagse Comedie met „Venus Bespied" van Chris topher Fry. Regie: Paul Steenbergen. Minerva Theater, vandaag 20.15 uur: Recital door Jan Wijn, piano. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, vandaag 14 en 20.15 u.; woensdag 14, 19 en 21.15 u.: „De onover winnelijke gladiator", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Als twee drup pels water", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Folies Ber gère", 18 j. Minerva, donderdag 20.15 u.: „Madame Butterfly" Vandaag 14.30 u.' „De knalpot- riddêrs" 3.1. Rembrandt, 14 en 20 u.: „De langste dag" 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het bran dende circus", 14 j. Studio, 14.15, 19 en.21.15 u.: „Cleo tussen vijf en zeven", 18 j. Monopole: Tot en met donderdag geen filmvoorstelling. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u.; zondag van 13-17 u. In het Prentenkabinet: expositie „Winters Haarlem". Tot en met 24 maart. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie van grafiek van G. L. van den Eerenbeemt. Tot en met 31 maart. Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 20-22 u.: Klassiek grammofoonplaten- concert van 21-22 u.: Mozart. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen van mevrouw M. Stevens-Visser. Tot en met 25 maart. Dagelijks geopend van 9- 17 u. en tijdens de klassieke grammofoon- platenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18-20 u. Museum Huis van Looy (Kleine Hout weg/Kamperlaan), Expositie Interscholair Jeugdtoernooi. Dagelijks van 9-13 u. en 14-17 u. Maandag en vrijdag ook van 20- 22 u. Zondag van 14-17 u. Tot en met 31 maart. Vishal: Expositie structuurplan. Dage lijks geopend van 10-22 u. en zondag van 14-18 u. Tot en met 24 maart. Teylers Museum (Spaarne 16): Expositie van tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse school, 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks (behalve maandag) ge opend van 11-15 u. Eerste Zondag van de maand 13-15 u. Huize Bioemenheuvel, Bloemendaalse- weg 159, Overveen: Expositie: „Tekenen is een wereldtaal". Dagelijks van 10 -17 u. Zondags 14-17 u. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest, Iedere avond (behalve maandag) ge opend van 20-2 u. Van 21.15-23.15 u.: Caba ret door Fiet en Frans Koster, Margriet de Groot en Han Reiziger (piano). (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 15 maart). WOENSDAG 20 MAART City, 20 uur: „Vrouwen in de nacht". Rex, 20 uur: „Zolang er mensen zijn". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Expositiezaal, Heidestraat, 19 tot 21 uur: Tentoonstelling werken van Henk Broer en Pieter Giltay. Openbare leeszaal, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Wjjker- straatweg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 uur (jeugd); filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 uur (jeugd). R.K. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 uur; Jozefhuis, Banjaertstraat 96, Velsen-Noord: 14 tot 17 uur; filiaal Wüste laan 79, Santpoort: 14 tot 17 uur (jeugd). DONDERDAG 21 MAART City, 20 uur: „Als de kraanvogels over vliegen" en Bert Haanstra's „Rembrandt". Rex, 20 uur: „Zolang er mensen zijn". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder woensdag. Kerbertasiel, Herenduinweg 8: 9 tot 12 en 14 tot 17 uur. Openbare leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 uur. R.K. leeszaal: donderdag gesloten. Stadhuis „Scheybeeck", Beverwijk, 19.30 uur: Begrotingsvergadering gemeenteraad. WOENSDAG 20 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Vrou wen achter prikkeldraad". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 u.: „Gods Geuzen". DONDERDAG 21 MAART Kennemer Theater: Geen voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Doden rendez vous". Advertentie zijn als de dood voor infeeti» uw ll0, ctatA «nWVoort^^^^If. |.|0) Dit doosje betekent: In Nijega bij Drachten (Friesland) is het driejarige jongetje Tamme Pool door een paard en wagen overreden. De jon gen was op slag dood. Het kind liep in de berm de wagen tegemoet. Ooggetuigen zagen dat het ventje struikelde en voor het achterwiel terecht kwam. De bestuur der treft geen schuld. Bij beschikking van de minister van Verkeer en Waterstaat is als inspecteur- generaal van het verkeer buiten bezwaar van 's rijks schatkist aan de rijksver keersinspectie verbonden de directeur van het verkeer bij het directoraat-generaal van het verkeer, mr. H. A. de Mol van Otterloo De heer De Mol van Otterloo is op 9 juni 1918 in Haarlem geboren. Hij stu deerde rechten aan de Leidse universi teit en begon in december 1942 zijn amb telijke loopbaan bij het Staatstoezicht op de Ziekenfondsen. In december 1945 trad hij in dienst bij de Nederlandse Spoorwe gen en in november 1946 bij het ministerie van Verkeer en Waterstaat, bij het bu reau Wegvervoer van het Directoraat-ge neraal van het Verkeer. Na verschillende rangen doorlopen te hebben werd hij in november 1955 hoofd van de afdeling ju ridische zaken. In juni 1961 werd mr. De Mol van Otterloo directeur in algeme ne dienst. Enige inwoners van Tiel hadden de laat ste tijd last van een hinderlijke gaslucht in huis. De dienst van Gemeentewerken stelden een onderzoek in waarbij bleek dat een aardgasleiding over de gehele lengte poreus was. Het vrijkomende gas drong gen riool binnen en kwam zo via niet goed functionerende stankafsluiters in de huizen, f Het gasbedrijf heeft de ondergrondse lei ding door een nieuwe vervangen. Ook in een ander gedeelte van Tiel zijn nu lek ken in de leiding onder de straat ge constateerd. De door het landbouwschap, het jacht- fonds en de koninkl. Nederlandse jagers vereniging gesubsidieerde landelijke actie tegen kraaiachtigen zal maandag I april beginnen en de hele eerste week van april voortduren. De zwarte kraai, de roek, de kauw, de ekster en de vlaamse gaai zijn schadelijk voor de landbouw, de zwarte kraai, de ek ster en de vlaamse gaai vergrijpen zich bovendien aan het jonge wild. Vandaag dat de genoemde drie instellingen het neer schieten van twintigduizend van deze vo gels willen bevorderen door het beschik baar stellen van een premie. Zelf hebben ze daarvoor tienduizend gulden gefour neerd. De overige vijfduizend gulden, die no dig zijn om een premie van 75 cent per vogel mogelijk te maken, zullen van plaat selijke en regionale organisaties moeten komen. Uit de provincie Groningen is be richt gekomen dat men daar niet aan de actie meedoet. Men heeft daar niet zo veel last van kraaiachtigen. Uit de andere provincies moeten de ant woorden nog via de gewestelijke raden van het landbouwschap bij de konink lijke Nederlandse jagersvej-eniging, die de organisatie in handen heeft, bi'nhenko- komen. Het is niet de bedoeling dat er in be bouwde kommen en langs wegen wordt geschoten. De oude jachtakten lopen op 31 maart af, de nieuwe gaan op 1 april in. Omdat men de nieuwe akte wél eens later dan 1 april in zijn bezit krijgt zal de dienst faunabeheer van het ministerie van Land bouw aan de deelnemers aan de kraaie- jacht speciale vergunningen geven ter overbrugging van de wachttijd. De diefstal van een handtasje van prin ses Irene heeft, naar de Amsterdamse po litie pas nu bekendmaakt, plaatsgehad toen de prinses zondagavond een bezoek bracht aan vrienden aan de Bernhard Zweerskade. Zij parkeerde daar haar auto, een sportwagen met linnen kap om kwart over zeven. Toen de prinses om twaalf uur weer in haar auto wilde stap pen, zag zij dat de kap van de wagen was stukgesneden. Haar zwartlederen handtas je, dat op de achterbank had gelegen, was verdwenen. In het tasje zaten de autopa pieren, enige geld en wat persoonlijke be zittingen. De politie acht het aannemelijk dat de dief geweten moet hebben dat de auto eigendom was van het koninklijk huis, gezien het kenteken AA-18. De wa gen is de volgende dag in Baarn op vin gerafdrukken onderzocht. Advertentie Zestigduizend. De Rotterdamse rivierpolitie heeft twee mannen van 33 en 22 jaar gearresteerd, die ervan worden verdacht op een haventerein 60.000 Ameri kaanse sigaretten te hebben gestolen. De sigaretten konden in beslag worden ge nomen. Uit de binnenstad. De gemeenteraad van Groningen heeft besloten de markten over te brengen naar de gedempte Wester haven. De kermis zal eveneens uit de bin nenstad verdwijnen en naar het veemarkt terrein verhuizen. Winkeldievegge. In Rotterdam is een 37-jarige vrouw aangehouden die de laat ste anderhalf jaar verscheidene diefstallen gepleegd heeft in grote winkelbedrijven en ook op de weekmarkt in Ridderkerk. Voor een waarde van 500 aan gestolen goede ren werd bij haar thuis in beslag genomen. Zij werd in een warenhuis op heterdaad betrapt. Zij had toen voor een waarde van ongeveer 100 aan winkelgoederen bij zich, die zij pas had gestolen. Drie koplampen. Alle treinen van de Nederlandse Spoorwegen krijgen in plaats van twee drie koplampen. Deze maatregel is genomen uit veiligheidsoverwegingen. Het is namelijk voorgekomen op wegen, die parallel met de spoorbaan lopen en deze daarna kruisen, dat automobilisten treinen voor auto's aanzagen. Buit verloren. Bij een juwelier in Geleen werd een steen door de etalageruit gegooid. Onmiddellijk trad de alarminstal latie in werking, maar de dief zag nog kans een greep te doen in de gouden ringen, armbanden en andere sieraden. Vrijwel alles verloor de dief echter tijdens zijn vlucht. De Hoge Raad heeft beslist dat ontdooid diepvries-brood geen vers of opgewarmd brood is als bedoeld wordt in de zin van de Arbeidswet. Dit ontdooide diepvries brood mag dus in tegenstelling tot vers en opgewarmd brood vóór tien uur 's morgens verkocht worden. In het proefproces over deze zaak tegen een Amersfoortse bakker heeft de Hoge Raad het cassatieberoep van het O.M. niet ontvankelijk verklaard. De. kantonrechter had de bakker in eerste instantie een boete van 11,opgelegd. De Utrechtse recht bank sprak* hem echter vrij van de ten laste gelegde overtreding van de Arbeids wet, waarna de officier van Justitie cassa tie aantekende. Koudekerk aan de Rijn heeft de eerste prijs (150 dollar) gewonnen in een wed strijd, uitgeschreven voor gemeenten die internationale vriendschapsbanden onder houden in het kader van het „people to people program". Koudekerk aan de Rijn, dat sedert 1960 Artesia in Californië als „sister city" heeft, heeft deelgenomen met de inzending van een verslag over het tot stand komen van het contact tussen beide plaatsen en over allerlei resultaten die het gevolg van dit contact waren. j$d rfwidJCïö Mms** h Ëen Belgische autobestuurder heeft ge merkt dat de justitie in Nederland soms bijzonder snel kan werken. Maandag avond had de Belg met zijn auto in Geleen een autobotsing veroorzaakt. De gevolgen waren niet ernstig. Daar hij onder invloed van sterke drank verkeerde hield de ge meentepolitie hem vast. Dinsdagmorgen werd de man voor de officier van Justitie in Maastricht geleid. Dinsdagmiddag hoor de hij zich door de politierechter te Maastricht veroordelen lot drie weken ge vangenisstraf, alsmede acht maanden in trekking van zijn rijbewijs. Met het oog op de Kamerverkiezingen heeft een aantal ongehuwden zich aaneen gesloten tot de „Politieke Actie Vrijgezel len". Daar de gelegenheid ontbreekt thans nog een eigen politieke partij op te richten heeft men het aanbod van de Nieuw- Democratische Partij geaccentueerd enige plaatsen in te nemen op de kandidaten lijsten van deze partij. De eerste represen tant van de vrijgezellenactie is de heer A. .E E. Dulfer uit Den Haag die op de kan didatenlijsten van de N.D P. in alle 18 kieskringen de derde plaats bezet. De motorkotter UK 72, die maandag morgen uit de haven van Urk was ver trokken om te trachten de Noordzee te bereiken, heeft deze tocht halverwege moeten opgeven wegens te zware ijsgang. De kotter is tot Lelystad gekomen maar kon door het zware ijs Amsterdam niet bereiken. De UK 72 is nu op de terugweg naar Urk. Als de tocht zou zijn gelukt zouden vrij dag circa twintig kotters, die al geruime tijd in de Noordzeehavens liggen, getracht hebben de Urkerhaven te bereiken voor het laten verrichten van enkele noodzake lijke reparaties. Deze kotters hebben de gehele winter op de Noordzee gevist. In de haven van Urk ligt nog een voor Noor wegen bestemde ijsbreker die tot heden nog geen kans heeft gezien door het ijs te komen. Advertentie Zijlstraat 56 Telefoon 11828 Het K.N.M.I. deelt mee: Een oceaandepressie breidde zijn invloed vooral uit in de richting van Frankrijk. Daar regende het in een groot gebied. De vorderingen van het regengebied in onze richting waren vanochtend evenwel erg klein geworden. Tussen de depressie en een hogedrukgebied in Finland draai de de wind in Nederland naar oostelijke richtingen. De komende 30 uur zal daar door geleidelijk koudere lucht uit Duits land worden aangevoerd. Het hogedruk gebied veroorzaakt in Scandinavië en Oost-Europa nog strenge vorst. In Duits land zijn de temperaturen 's nachts om het vriespunt. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag laatste 24 uur. la we zijn 60EDE ZAKENLUINU} HE88EN WÊ ALWEER 6SLD VOOR DE HUT 6£KR6<óEN !J ^jJA, EN EEN 6ER6 IJSJES) IK WIL, DAT JULLIE ER WEER UIT6AAT - HIER IS JE 6ELD TERU6 l i-"'V c <r DAN HUREN WE TOCH - HIER IS JULLIE r- 6ELDJj— PI B COPENHftGEN IK MAAK EEN 0MHEININ6! DE 8I6JES HE88EN WEER HUN VERHUURD - AAN DEZELFDE LIEDEN DIE MIJN HUIS VERNIELD HE86EN MAAR ZE ZIJN WE66ETR0KKEN EN HEBBEN DE 6I6JES DE VERNIELDE HUT VERGOED J NADAT ZE DE HUT VERNIELD HE86EN i o O oo, 1 FIBj DPEElMGENi -Pil. <104 -F. Den Helder mist 0 6 0 Ypenburg geheel bew windst. 7 0,1 Vlissingen geheel bew no 8 0 Eelde motregen 0 11 1 De Bilt geheel bew ono 10 0 Twente mist ozo 12 0 Eindhoven geheel bew ono 10 0 Zd-Limburg zwaar bew. 0 11 0 Helsinki onbewolkt nnw -8 0 Stockholm licht bew. ono -3 0 Oslo zwaar bew. ono 0 Kopenhagen zwaar bew. 0 1 0 Aberdeen zwaar bew. windst. 12 0,3 Londen motregen 0 11 1 Amsterdam zwaar bew. O 9 0 Brussel zwaar bew. O 12 0,1 Luxemburg zwaar bew. no 9 0 Parijs regen 0 11 3 Bordeaux regen w 17 12 Grenoble regen nnw 15 2 Nice regen 0 14 0,1 Berlijn zwaar bew. 0 9 0 Frankfort zwaar bew. ono 11 0,2 München zwaar bew. ozo 9 0,2 Zürich zwaar bew. nw 11 0 Genève zwaar bew. nno 12 0,1 Locarno geheel bew. windst. 16 0 Wenen mist zzo 4 6 Innsbruck zwaar bew. wzw 14 0 Belgrado licht bew. yindst. 9 12 Athene zwaar bew. windst. 11 17 Rome licht bew. zzo 18 0 Ajaccio zwaar bew. ono 17 0 Madrid half bew. w 19 0 Mallorca half bew. wnw 18 0 Lissabon onbewolkt wnw 18 0 Donderdag 21 maart Zon op 6.43 uur, onder 18.53 uur. Maan op 4.57 uur, onder 13.35 uur. Maanstanden 25 maart 13.10 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 20 maart Hoog water 11.02 en 23.56 uur. Laag water 5.54 en 18.50 uur. Donderdag 21 maart Hoog water 12.38 en uur. Laag water 7.32 en 20.28 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. 4

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2