Voortreffelijk spel door Jan Wijn dejam voormannen 1000 BROEKEN r DE PROGRAMMA'S Mr. E. de Wilde en dr. S. Levie volgen jhr. Sandberg op Niet genoeg geld voor behoud van Aboe Simbel Klankverbetering van elektronisch orgel NEGEN MUZEN J Annie Palmen naar Londen Beeld van Laurens wellicht naar Rotterdam Jubileumconcert van „Con Amore Amsterdam koopt gebouw Bellevue DONDERDAG 21 MAART 196 3 13 Minderheid stemde voor dr. Jaffé f 1.05 ZWAARDEMAKER Nieuwe Komedie speelt voor de N.J.G. Ben Essing bij E.M.S. mm VOOR EEN CONSTANT GELUK m©t CONSTANT verlovingsringen &SÊ - IliillI T oonkunstorkest „Wim Hildering" besluit seizoen Plaats voor toekomstig metro-station De radio geeft vrijdag T elevisieprogramma De Amsterdamse gemeenteraad heeft vannacht (woensdag op donderdag) na ruim viereneenhalf uur geheim beraad in de vacature-Sandberg ais directeuren van de gemeentemusea benoemd dr. S. H. Levie uit Utrecht en mr. E. L. L. de Wilde uit Eindhoven. De eerste zal speciaal worden belast met het beheer van het Amsterdams Historisch Museum, de ander met dat van het Stedelijk Museum. De benoeming had plaats overeenkomstig het voorstel van B. en W. Een minderheid uit de gemeente raad had tevoren vergeefs gepoogd dr. H. L. C. Jaffé, voormalig adjunct-directeur van het Stedelijk Museum, de plaats van mr. De Wilde te doen innemen. De benoemingen werden tegen het eind van de middagzitting om half vijf aan de orde gesteld. Op voorstel van het K.V.P.- raadslid Geurt Brinkgreve ging de raad onmiddellijk in comité-generaal, hetgeen betekent dat de pers-, ambtenaren- en pu blieke tribunes werden ontruimd en de deuren op slot gingen. Om vijf uur werd de vergadering tot acht uur geschorst, waarna verder werd beraadslaagd. De vraag was of het ?ou lukken het stand punt van de 17 leden tellende P.v.d.A.- fractie, die zich unaniem achter mr. De Wilde stelde te doorbreken. Het was im mers bekend dat enkele P.v.d.A.-leden wel voor de benoeming van dr. Jaffé voelden. Enkele minuten voor middernacht her opende burgemeester Van Hall de open bare zitting. Verschillende raadsleden wensten alsnog hun stem' in het openbaar te motiveren. Prof. mr. J. van der Hoe ven deed dit namens de P.v.d. A.-fractie, die het standpunt innam dat mr. De Wil de in de eerste plaats de man is die op intelligent, artistiek eri organisatorisch ni veau leiding kan geven. De socialistische fractie zou met overtuiging haar stem aan hem geven om zijn capaciteiten die ge bleken zijn uit de wijze waarop hij het Van Abbe-museum in Eindhoven heeft ge leid. De protestants-christelijke fractie Advertentie in beker of pot NFrMT VAivER IN MINERVA te Heemstede speelde gisteravond de pianist Jan Wijn, die toe kort geleden in Haarlem hebben gehoord als solist, bij het Nederlands Studenten Orkest. Onze toen uitgesproken hoop dat we deze thans negenentwintigjarige j kunstenaar in de toekomst vaker zouden horen is dus sneller in vervulling gegaan, dan wij hadden verwacht. Dit recital is inmiddels een bevestiging geworden van ons gunstige oordeel; meer dan dat, het werd een muzikale openbaring. JAN WIJN blijkt namelijk een jong kun stenaar, die het stadium van de veelbe lovendheid al zover achter zich heeft ge laten dat men mag verwachten, dat hij binnenkort tot de zeer groten zal beho ren. Hij is een van die pianisten en er zijn er van dat soort maar weinig bij wie men, zodra men de eerste drie maten van 't eerste stuk van het program ma heeft gehoord, weet dat de avond de moeite waard gaat worden. Gisteren was dat eerste stuk de sonate in F uit 1773 van Joseph Haydn, met de grootst moge lijke eenvoud en vederlicht gespeeld. Jan Wijn speelt rustig en eenvoudig precies ■wat er staat; zijn enig critierium is ook het enig juiste: een uitvoering moet exact beantwoorden aan de controleerbare inten ties van de componist. AAN DEZE eis heeft Jan Wijn de hele avond op de meest ideale wijze weten te voldoen. Ook in vier korte stukken van Brahms, een ballade, een intermezzo, een rhapsodie en (als toegift) een capriccio, waar hij gelukkig ver bleef van alle wa zige mystiek, waarmee men zo'n stukje als het intermezzo in a, opus 116 no 2 maar al te vaak wil omringen. Ook in de tweede sonate in d klein van Prokof- jev, een stuk dat lijdt aan een slaapver wekkend tweede deel, maar dat die nega tieve kwaliteit in de overige delen wel kan compenseren Ook, en vooral, na de pauze in vier delen uit de Goyescas van Granados, die in Wijns genuanceerde voor dracht een dwingende en heldere opbouw kregen. Het was te merken, dat de cur sus voor Spaanse muziek, die hij in 1960 in Spanje gevolgd heeft niet aan hem voor bij is gegaan: de uitvoering van de Goyes cas kon als ideaal voorbeeld dienen voor de interpretatie van Spaanse pianomuziek. Zoals trouwens de Haydnuitvoering een ideaal voorbeeld was geweest voor de in terpretatie van de muziek der germaan- se klassieken. Nederland heeft in Jan Wijn een piano talent van de allereerste orde, dat hard bezig is zich volledig te ontplooien. Men moet hopen dat deze pianist alle kansen zal krijgen waarop hij recht heeft en dat men in de belangrijke muziekcentra met de erkenning van zijn naam niet te lang meer zal wachten. Rob du Bois deelde mee zich bij dit standpunt aan te sluiten. De heer R. Th. J. de Cavelier (WD) stelde dat zijn fractie niet „disciplinair" zou stemmen en dat ieder zijn eigen me ning kenbaar zou maken. Zelf verklaarde hij de voordracht van B. en W. te steu nen. Namens de zes communisten ver klaarde de heer A. A. Verheij dat dr. Jaffé de voorkeur verdiende wegens diens grote wetenschappelijke en artistieke kwa liteiten. In dezelfde geest uitten zich de heer Geurt Brinkgreve namens, een KVP- minderheid. de heer J. Bovenkerk namens een deel van de PSP-fractie en de een ling van „Veiliger Verkeer", de heer H. van Veen. Om zeven minuten over twaalf was de uitslag van de stemming bekend: voor de post van directeur die in het bijzon der wordt belast met het beheer van het Amsterdams Historisch Museum, werden 42 stemmen op dr. Levie uitgebracht en 2 stemmen op dr. Jaffé, voor de functie van directeur in het bijzonder belast met het beheer van het Stedelijk Museum wa ren 31 stemfnen voor mr. De Wilde en 13 voor dr. Jaffé. De Unesco heeft woensdag te Parijs medegedeeld dat zij niet meer dan zeven- enhalf miljoen dollar bijeen heeft kunnen tempels van Aboe Simbel, in Egypte, krijgen voor het behouden van de twee Deze tempels zullen na het in gebruik nemen van de dam van Assoean onder water verdwijnen, indien er niet zal zijn ingegrepen. Er is naar schatting een som van dertig en een half miljoen dollar no dig om de tempels bewaard te doen blij ven. Het toneelgezelschap de „Nieuwe Kome die" zal voor de Nederlandse Jeugdge meenschap Haarlem od woensdag 3 april een voorstelling geven van ..De heer van Pourceaugnac" van Molière. Deze voorstelling heeft plaats in het Minerva Theater te Heemstede. Op 1 juli 1963 zal het Internationaal Or ganisatiebureau Ben Essine worden Keïn- corporeerd in de n.v. Exploitatie Maat schappij Scheveningen.Deze samenwerking tussen de E.M.S. en de organisator Ben Essing is tot stand gekomen met het doel. meer uitbreiding te geven aan de activi teiten van de E.M.S.-bedrijven op het ge bied van amusement en recreatie, De huidige activiteiten van het Organi satiebureau Ben Essing, zoals het Blokker festival, zullen in E.M.S.-verband normaal doorgang blijven vinden. HUIS WAARIN KOOS SPEENHOFF WOONDE WORDT GESLOOPT Het huis in Krimpen aan de Lek waarin de bekende dichter-zanger J. H. Speen- hoff zijn jeugdjaren heeft doorgebracht, zal een dezer dagen gesloopt worden. De dijk waaraan de woning is gebouwd moet namelijk worden verhoogd. ONGEVEER DRIE JAAR geleden werd door de orgelbouwersfirma Vreeken te Bodegraven een elektronisch orgel ver vaardigd, waarvan de toonproduktie door een gelukkige vinding niet meer de plotse linge, agressieve inzetten had, die de klank van bestaande elektronische orgels zo irriterend deden zijn. Een vervanger van het eeuwenoude, beproefde kerkorgel met zijn specifieke niet volledig te imi teren klank, wilde men dit nieuwe instru ment, dat „Eminent" genoemd werd, niet laten zijn. Men erkende dus de eigen waarde van da elektronisch opgewekte klank en de vervaardigers begrepen even eens, dat daarvoor ook persoonlijke waar dering smaatstaven zouden gaan gelden. De firma Vreeken heeft zich na de bouw van de eerste „Eminent"-orgels beijverd om verbeteringen en vervolmakingen te bereiken en dit is haar, gezien de ver nieuwde typen, uitstekend gelukt. Men is daarbij van de gedachte uitgegaan, dat de „Eminent"-orgels als huisinstrument een belangrijke taak dienen te vervullen. DE ELEKTRONISCHE ORGELS bezit ten thans een boven-manuaal met drieën half oktaaf, een onder-manuaal met drie en een kwart oktaaf en een pedaal, dat óf uit één oktaaf, óf uit twee oktaven kan bestaan. Door het inschakelen van regis ters en door talrijke combinaties hiervan kunnen vele, vele klankentimbres worden gevormd. Voorbeelden hiervan zijn vastgelegd op een 45-toeren-plaat, die door de firma Vreeken werd uitgegeven. Voor één zijde van deze plaat heeft de pianist-organist Pierre Palla enkele populaire melodieën in een karakteristieke elektronische-orgel- trant gespeeld, waarvoor zij, die daarop gesteld zijn, ongetwijfeld waardering kun nen hebben. De andere zijde van de plaat werd be stemd voor „serieuze" muziek, orgelstuk ken van Bach, Rheinbergen, Handel en Clark. De organist Herman van Vliet gaf daarvan gave, ritmisch voorbeeldige ver tolkingen en vond hiervoor klanken, die vooral voor de Fuga in d van Bach ver rassende orgelklank-imitaties werden. Het Presto van Handel daarentegen klonk voor mij te veel „elektronisch". Natuur lijker was weer de klank voor de Canti- lène van Rheinbergen en voor de Trumpet Voluntary. Inderdaad zijn de „Eminent"- orgels. sinds ik deze drie jaren geleden hoorde, verbeterd. Het wezenlijke karak ter van de klank is, met alle rijke moge lijkheden overigens, hetzelfde gebleven en hierdoor zal een grote zorg bij het vast stellen van een doeltreffend en belangstel ling stimulerend studie- en speelrepertoire noodzakelijk blijven. P. Zwaanswijk Advertentit NIET VERDER ZOEKEN, bi] DOUWMA keus uit meer dan OOK VOOR JONGENS Gen. Cronjéstraat 40 - 44 - Tel. 54679 Jan de Hartog. Jan de Hartog heeft een nieuw stuk geschreven getiteld „Wil lem en Mary". Het stuk zal op 15 ynei in het Alley Theatre in Houston (V.S.) in première gaan en waarschijnlijk later in het jaar in studie worden genomen voor opvoering op Broadway. In Nederland zal het op het repertoire komen van de Neder landse Comedie, die indertijd aan Jan de Hartog een opdracht verstrekt heeft. Deventer schouwburg. De algemene vergadering van aandeelhouders van de n.v. Deventer Schouwburg te Deventer heeft in de vacature, ontstaan door het verleende eervol ontslag op verzoek aan de huidige directrice mevrouw R. Krooshof Boonstra, met ingang van 1 september 1963 tot directeur van de n.v. Deventer Schouwburg benoemd de heer K. Jassies, thans directeur van de n.v. Twentse Schouwburg te Enschede. Europese schoolboeken. Vertegen woordigers van achttien Europese landen en verscheidene internationale organisaties zullen in oktober deelnemen aan de derde conferentie over Europese aardrijkskunde boeken, die verbetering van de schoolboe ken in Europa beoogt. De conferentie is een onderdeel van een der weinig spectacu laire en bijzonder veel tijd vragende werkzaamheden van de Raad van Europa. In 1961 is een serie Europese besprekingen aangevangen, waarbij de aardrijkskunde boeken en atlassen van middelbare scholen in de Europese landen onder de loep wer den genomen. Men heeft tot op heden cen traal- en zuid-Europa behandeld; in okto ber is noord-west-Europa met de Benelux- landen, Frankrijk, Engeland en Ierland aan de beurt. Alechinsky. Vrijdagavond 22 maart wordt in het stedelijk Van Abbe-museum te Eindhoven een tot 29 april durende ten toonstelling geopend van schilderijen in olieverf, inkt en lak van P. Alechinsky. Bij de opening spreekt de Belgische auteur Ivo Michiels. Ook zal de film „Calligraphie Japonaise" van Alechinsky worden ver toond. Advertentie Begin uw verloving op een degelijke basis Ringen voor verloofden, die hun toekomst serieus willen aan pakken Begin ook met een goed besluitzoek een CONSTANT ring uit bij U WEET WIJ ADVISEREN U GOED het huis mei het carillon - grote houtstraat 49 - haarlem Y-ifS --i Woensdagavond om 21.15 uur arriveer de op Schiphol, de beroemde filmster uit de dertiger jaren, Lilian Harvey, die hier in Nederland zal optreden voor de radio. De opname zal op een nog nader te bepalen datum worden uitgezonden. Het is het Tierelantijnen programma van de KRO, van welke omroep Herbert Joeks de actrice op Schiphol verwelkomde. De Beverwijkse zangeres Annie Palmen is woensdagavond met een K.L.M.-toestel van Schiphol naar Londen vertrokken, om hier te gaan deelnemen aan het zaterdag te houden Songfestival. Ook burgemeester J. G. S. Bruinsma van Beverwijk was op het vliegveld aanwezig om de zange res uitgeleide te doen, waarbij hij haar uiteraard bijzonder veel succes toewenste. B. en W. van Rotterdam stellen de raad voor een bedrag van 175.000 gulden be schikbaar te stellen voor de aankoop van het laatste afgietsel van het beeld „La grande Musicienneeen kunstwerk dat volgens kenners het hoogtepunt vormt uit het werk van de in 1954 overleden Franse beeldhouwer Henri Laurens. Van het beeld, dat in 1938 werd gemaakt, zijn in totaal vijf afgietsels vervaardigd. Vier er van zijn reeds verkocht aan Parijs, Zürich, Stuttgart en Berlijn. Het orkest van de Muziekschool van de Maatschappij tot Bevordering der Toon kunst te Haarlem zal dp 25 maart aan staande, in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem, onder leiding van Marinus Adam een concert geven. Het programma vermeldt werken van Bach, Mozart, Saint- Saëns, J. van Kempen en anderen. Het concert begint om 8 uur 's avonds. GEEN EERSTE PRIJS IN LUISTERSPEL WEDSTRIJD De jury heeft geen van de 89 manu scripten, die voor de luisterspelwedstrijd van de Nederlandse Radio-Unie en de Belgische Radio en Televisie waren inge zonden, goedgekeurd voor de eerste prijs. De tweede prijs werd toegekend aan An- dries Poppe uit Brussel voor het spel „Tweede deur rechts de derde prijs gaat naar Will Barnard in Bussum voor „Dode Bloesem". Van de overige werken werd er geen voor uitzending aanbevolen. AVRO ZENDT DINAH SHORE-SHOW MET FRANK SINATRA UIT Op woensdag 3 april presenteert de AVRO de Nederlandse kijkers van 20.20 tot 21.10 uur weer eens een van de NBC overgenomen Dinah Shore-Show. In dit programma, dat begin december 1962 in de Verenigde Staten werd uitgezonden, ontvangt de populaire gastvrouw Frank Sinatra, Bessie Griffin and The Gospel Pearls en het kwintet van Gerry Mulligan. De Zandvoortse toneelvereniging „Wim Hildering" zal haar toneelseizoen besluiten met de opvoering van het toneelspel „Wes terman Zoon" van Henk Bakker en Chr. van Bommel-Kouw op zaterdag 20 april in restaurant „Zomerlust" in Zandvoort. De hoofdrollen worden vervuld door Alie Bol, Joke Paap en de heer Volmer. Het stuk werd eerder reeds tweemaal met veel suc ces in Zandvoort opgevoerd. HET GEREFORMEERD Kerkkoor „Con Amore" van de Zuid-oosterkerk in Haar lem-zuidoost heeft woensdagavond in de genoemde kerk met een concert zijn tien jarig bestaan herdacht. Het jubilerende koor, dat thans onder directie staat van de heer Jan Schouten, had met vele gees telijke zangen, alle gekozen uit het in christelijke kringen geliefd, ja populair geworden liederen-repertoire, een groot aandeel in het programma. Veel christelij ke koren zijn wat deze bekende liederen betreft vertrouwd geraakt met een gelijk geschakeld interpretatie-principe, in de eerste plaats gebaseerd op de woordtek sten, en verder op het gevoelige karakter van de muziek, die deze teksten draagt. DIT VERTOLKINGSBEGINSEL werd ook door „Con Amore" en zijn dirigent gediend bij het zingen van de gekozen lie deren waarvan ik als typerende voorbeel den de Ambrosiaansé lofzang, van Geb- hardt, „O Herder Israëls" van Bortnians- ky, „Vaste rots van mijn behoud" en „Bo ven de sterren" zou willen noemen. Het „Arioso" vanG. F. Handel viel daarbij uit de toon, mede door de niet ge slaagde bewerking van deze nobele mu ziek voor solo-stem en begeleiding'. Het koor had met de uil voering van dit „Ario so" merkbaar moeite, niet het minst voor wat de zuiverheid van intoneren betrof. Overigens kwam „Con Amore" tot ver dienstelijke, zelfs zeer verdieAstelijke prestaties. Vrij veel jonge stemmen van goed gehalte zijn in dit ensemble opgeno men, maar zij moeten nog tot een grotere eenehid van gelijkmatige totaal-klank ge bundeld worden. HET AALSMEERSE mannenkoor „Con Amore" werkte aan het concert mede met de voordracht van koorwerkjes van een gelijkgerichte religieuze inhoud. Onder de ze werkjes bevond zich Gebed van Bort- niansky, een karakteristiek liedertafel- nummer „Hoor Israël", de bekende merk waardige „Ballade van de twaalf rovers" en het zangerige „Domine, salvam fac" van Giesen. Met het beschikbare stemmenmateriaHl ging de dirigent S. van Willegen met zorg te werk, zodat de koorklank in elk geval beschaafd bleef en er met goede nuance ringen toch uitdrukkingskracht aan de zang gegeven kon worden. De bariton-solist in de ballade van de rovers zou ik willen aanbevelen zijn in wezen goede stem meer stabiliteit te geven en vooral ook smarte lijke portamenti te vermijden. De koorzang werd afgewisseld door SO' lo-zang van de alt-mezzo Sjouk Scholtens en door solo-orgelspel van Teke Bijlsma, die ook als begeleider van koor en zange^ res een belangrijke taax had. Sjouk Scholtens kon haar goed ontwik kelde, vast en mooiklinkende stem met succes inschakelen bij het zingen van lie deren van Bach en Handel. Teke Bijlsma heeft ongetwijfled de toehoorders aan zich verplicht met het vaardig en muzikaal vertolken van de bekende „Trumpet Vo luntary" van Clarke en de liefelijke Can tilene van Rheinberger en verder met zijn handig en knap uitgewerkte improvisaties als voorspelen voor koralen en koorliede ren, waarbij hij de registerdispositie van het orgel zo doeltreffend mogelijk wist te benutten. P. Zwaanswijk Zonder hoofdelijke stemming heeft de Amsterdamse gemeenteraad besloten het feestgebouwen-complex Bellevue met het bijbehorende bioscooptheater Calypso en zeven aangrenzende woonhuizen bij het Leidseplein te kopen voor 2.750.000. Met het oog op de toekomstige ontwikkelingen nabij het Leidseplein, waarbij het verkeer en het parkeerprobleem een rol zullen spelen, achtten B. en W. de aankoop van groot belang. Bovendien bestaat de moge lijkheid dat het terrein te zijner tijd zal worden bestemd voor metrostation. De wethouder voor Publieke Werken deelde namelijk mee dat hoewel het metrotracee nog niet definitief vaststaat er in ieder geval in de buurt van 't Leidseplein ruim te nodig zal zijn bij een metro-aanleg. Het is de bedoeling de exploitatie van de gebouwen voorlopig op de gewone voet voort te zetten. Het personeel zal in dienst blijven. Annie Palmen en burgemeester J. G. S. Bruinsma op Schiphol. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPR 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00- 24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (Om 7.35 Van de voorpagina). 8.00 Nieuws en socialis tisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoon muziek. 9.00 Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.10 Moderne grammofoonmuziek. (Om 9.35-9.40 Waterstanden). VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA:10.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Clavecimbel- recital. 11.40 Orgelspel: lichte muziek. AVRO: 12.00 Dixielandorkest. 12.20 Rege ringsuitzending: Uitzending voor de land bouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Sport en recreatie. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel ac tueel of grammofoonmuziek-, 13.25 Beurs berichten 13.30 Licht orkest met zang solisten. 14.00 Bariton en harp. 14.20 Boe kenschouw. 14.40 Kerkorgelconcert. 15.00 Hou je aan je woord, een programma vol speelse invallen en litteraire spitsvondig heden. (herhaling van zondag 17 maart jl.). VARA: 16.00 Dansorkest met zang solisten en vocaal ensemble. 16.30 Voor de zieken. '17.00 Voor de teenagers. 17.50' Actualiteiten. 18.00 Nieuws. 18.15 Politie ke lezing: P.v.d.A. 18.25 Licht orkest met zangsoliste. 18.50 Onder het mes, praatje. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Kinderkoor. VPRO: 19.30 Toneelmuziek. 19.50 Daar om. lezing. 20.05 Drie vragen over de hulpverlening aan ontwikkelingsgebieden, lezing. 20.20 Orgel en fluit: klassieke mu ziek. 20.40 Boekbespreking. 20.50 Wereld in beweging. VARA: 21.00 Tango-rumba- orkest met zangsolisten. 21.35 Das Vierte Reich documentaire over Communisme en Nationaal Socialisme in Oost-Duitsland. Buitenlands weekoverzicht. 22.30 Nieuws. VPRO: 22.40 Voordat de nacht valt..., poëtische meditatie. VARA: 23.00 Socia listisch nieuws in Esperanto. 23.10 Spon tane reacties, muzikale discussie. 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 100 KC/S. 7.00- 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-berichten. 7.10 Dagopening. 7.25 Klassieke grammo foonmuziek. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 8.45 Dicht pianospel (gr.). 9.00 Voor de zieken. 9.35 Grammofoonmuziek. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Grammofoonmuziek. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Sopraan, fluit en clavecim- bel. 11.15 In 't zilver, programma voor oudere luisteraars. 12.00 Lichte grammo foonmuziek. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Licht instrumen taal trio. 12.50 Grammofoonmuziek, even tueel actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Per plaat door Europa. 13.45Italiaanse lied jes (gr.). 14.05 Schoolradio. 14.25 Klassie- grammofoonmuziek. 15.55 Ritmisch kwar tet. 16.15 Klimplanten voor de kamer, praatje. 16.30 Moderne kamermuziek (gr.). 100 Voordracht. 17.20 Lichte grammo foonmuziek. 17.40 Beursberichten. 17.45 Meisjeskoor (gr.). 18.00 Militaire kapel. 18.20 De hangmat, een programma dat schommelt. 18.50 Regeringsuitzending: Maatschappelijk opbouwwerk in streekver- band, gesprek met de heer G. van Dam, directeur van de Stichting Friesland voor maatschappelijk werk, en drs. W. Nij- boer te Drachten. 19.00 Nieuws en weer- praatje. 19.10 Licht instrumentaal ensem ble 19.30 Radiokrant.. 19.50 Licht instru mentaal kwintet. 20.10 Prisma, gevarieerd programma. 21.15 Samenzang: geestelijke liederen. 21.45 Kommentaar en diskussie. 22.00 Amusementsmuziek (gr.). 22.30 Nieuws. 22.40 Wijd als de wereld, lezing. 23.00 Klassieke en moderne orkestmuz. 23.45 Lichte grammofoonmuziek. 23.55- 24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Lichte muziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Muzi kaal programma. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio. 14.45 Lichte muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Ka mermuziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Lichte mu ziek. 17.45 Duitse les. 18.00 Nieuws. 18.03 Moderne muziek. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Radiokroniek. 19.00 Nieuws. 19.40 Zang- en dansmuziek. 20.00 Amusements muziek. 20.35 Theaterkroniek. 21.00 Ge varieerde muziek. 21.45 Volksmuziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Jazzmuziek. 22.35 De zeven kunsten. 23.00 Nieuws. 23.05 Zang- en pi anorecital. 23.35 Moderne muziek. 23.55- 24.00 Nieuws. VOOR DONDERDAG KRO: 14.30 Voor de vrouw. 15.15 Pauze. 15.30-15.45 Voor de kinderen. 19.30 Stella Maris, een documentaire over de zielzorg onder de bemanning van koopvaardij-sche- pen. NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Brandpunt. 20.45 Kijk op kunst. 21.15 Den VOOR VRIJDAG AVRO: 19 30 Rooster...!, kroniek voor de jeugd. NTS: 20.00 Journaal en weer- overzicht. AVRO: 20.20 Televizier. 20.30 Onze vriend Higigins, TV-film. 21.00 Mu- sic-Hall. 22.00 Vernietiging van de India nen, documentaire (deel III). NTS: 22.35- 22.40 Journaal.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 13