Washington is bezorgd over de toekomst van Brazilië Malaise zou kunnen leiden tot communisme Verdwijning Britse mannequin aanleiding tot politieke roddel McNamara laat zich niet dwingen door militairen FEITEN VAN DEZE WEEK. Monnik beschuldigd van moordpoging Muiterij wordt een machtig wapen van Britse soldaten Amerika's minister van defensie vaart op eigen kompas Adlai Stevenson op reis door Europa Let de komende weken eens extra goed op Margriet met haar verrassende inhoud Ska Kan sive, skoa Kan swenti VRIJDAG 2 2 MAART 1963 Barteljorisstraat 5 Mod. Franse REGENJAS 115-/ 148 ARROW SHIRTS Haarlem Druk naar binnen Naam van Russische marine-attaché genoemd HERINNEREN GEzELLIGER! BSfef DEINING OVER ORDER VAN 61/2 MILJARD Het mes er m Begroting besnoeid Zekere figuur (Van onze correspondent) WASHINGTON. - De Braziliaanse minister van Financiën, Francisco San tiago Dantas, voert op het ogenblik be langrijke besprekingen te Washington. Hij probeert van de Amerikaanse re gering, van de Wereldbank en zo mo gelijk van normale bankinstellingen, een krediet van een half miljard dollar los te krijgen. Een gigantische som zak men zeggen, maar Brazilië is een gigantisch land, dat in een deplorabele toestand verkeert. Zouden de moeilijkheden nog toenemen in dit land, dan zou gaande weg het communisme daar zeker een kans krijgen en dat zou voor de Ver enigde Staten heel wat ernstiger zijn dan communisme in Cuba. Vandaar dat men te Washington de be sprekingen met Dantas heel serieus op neemt. Maar men maakt het hem daarom niet gemakkelijk. Het is Amerika's prin cipe, dat l.ulp aan Latijns-Amerika alleen verleend moet worden, indien het ontvan gende land ernst maakt met agrarische hervormingen, belastingheffing enzovoort. Onder andere omdat de Verenigde Staten de laatste tijd karig zijn geweest met steun aan Brazilië, is de druk op dat land zo groot geworden, dat het bereid lijkt de gewenste hervormingen door te voeren. Men krijgt te Washington de indruk, dat Dantas niet met lege handen zal terug gaan, doch steun zal hem waarschijnlijk slechts in etappen worden verleend. Of er meer zal volgen, zal afhangen van de ernst waarmee Brazilië eigen zaken op orde brengt. Brazilië, met een bevolking van 75 mil joen en een oppervlakte, die groter is dan die van de Verenigde Staten (wanneer men tenminste Alaska niet meerekent), heeft een enorme invloed op de toestand in Zuid-Amerika. Voor de communisten moet er t^el aan gelegen zijn, dit land in hun macht te krijgen. Washington heeft ter verbetering van de toestanden in La tijns-Amerika al meer dan een jaar gele den de Alliance for Progress, de Alliantie voor Vooruitgang, opgezet. Helaas is het succes daarvan nog niet groot. De funda mentele hervormingen, die men als voor waarde voor hulpverlening heeft gesteld, zijn maar al te vaak uitgebleven. De aartsbisschop in Rio de Janeiro, een man, die men waarlijk niet van commu nisme kan verdenken, zei onlangs voor de televisie „ongelukkigerwijs praten de rij ken in Latijns-Amerika te veel over her vormingen, terwijl zij als communisten brandmerken degenen, die hervorming werkelijk willen doorvoeren" Dantas, wiens land deerlijk geleden heeft Advertentie DEGGENDORF (Reuter) Een recht bank in Deggendorf (Beieren) is begon nen aan een strafzaak tegen een 66-jarige Benedictijner monnik, die samen met een 37-jarige elektricien, beschuldigd wordt van poging tot moord op een andere monnik Ook wordt hun verduistering van klooster eigendommen ter waarde van vierduizend mark ten laste gelegd. De eerste beklaagde, broeder Günther, stond al dertig jaren lang aan het hoofd van de kippenfokkerij van zijn klooster tot hij in 1961 dit baantje moest neerleg gen, omdat hij zijn boeken niet goed bij hield. Broeder Gallus werd tot zijn opvol ger benoemd. De twee beklaagden hadden er echter belang bij om deze mutatie te verhinderen, omdat broeder Günther geld en goederen van 't klooster had verduisterd en aan de elektricien in bewaring had ge geven. Om hun doel te bereiken zonden zij eerst dreigbrieven aan broeder Augusti- nus, hoofd van de kloosteradministratie. De brieven waren ondertekend met „De Duitse Communistische Partij". Een der brieven bevatte het dreigement, dat het klooster in brand zou worden gestoken, als broeder Günther niet de leiding over de kippenfokkerij zou mogen blijven voe ren. Later zouden zij, volgens de dagvaarding, het plan hebben opgevat om de knop van de toegangsdeur tot de fokkerij op een elektrische leiding aan te sluiten, zodat broeder Gallus bij aanraking het leven zou laten. onder inflatie en kapitaalvlucht, wil Wash ington ervan overtuigen, dat Brazilië ernst maakt met hervormingen: krachti ge maatregelen om inflatie tegen te gaan zijn genomen, een grote belastinghervor ming moet daartoe bijdragen en de rege ring wil drastisch gaan bezuinigen. Het heeft de sfeer tussen de Verenigde Staten en Brazilië aanzienlijk verbeterd, dat men een regeling heeft bereikt over de natio nalisering van diverse grote bedrijven in Brazilië (onder andere de telefoon- en te- legraafmaatschappij). Men zou echter een eenzijdig beeld van de onderhandelingen te Washington geven, indien men het zo zou voorstellen, dat al leen de Amerikanen de Brazilianen onder druk zetten. Druk wordt ook door de an dere partij uitgeoefend. De Brazilianen la ten merken, dat zij indien zij geen bijstand krijgen in dollars gedwongen zullen zijn tot rantsoenering in hun land, tot vérgaande socialisering enzovoort. Bo vendien zou de afbetaling van de bestaan de schuld kunnen stagneren en zou het land wellicht gedwongen zijn Russische olie te importeren, indien dat voordeliger zou blijken. Dergelijke argumenten kunnen helpen om krediet in Washington te krijgen en bovendien kunnen zij ertoe bijdragen, dat de kapitalisten in Brazilië wat meer be reidheid tonen om de condities te aanvaar den, die Washington stelt bij de hulpver lening. Ook al zai Dantas na zijn bespre kingen betrekkelijk tevreden naar Brazi lië kunnen terugkeren, de toestand in zijn grote land zal nog jaren zorgelijk blijven. Het communisme behoudt daar zeer reële kansen en men moet hun gelijk ge ven, die erop wijzen, dat Cuba vooral ge vaarlijk is als centrum voor communisti sche propaganda en subversie. (AFP) De regering van de Verenigde Staten is niet van mening, dat de commu nisten grote invloed uitoefenen op de po litiek van de Braziliaanse regering, zo heeft een woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gezegd. Dit „betreurenswaardige misver stand" was ontstaan doordat een zinsnede uit een rapport van het State Department uit haar verband was gerukt. Volgens de woordvoerder is in het rapport zelf hoe genaamd geen gewag gemaakt van com munistische invloed op de regering van Brazilië. (Van onze correspondent) LONDEN Het Britse ministerie van oorlog heeft op het nippertje een nieuwe .muiterij" voorkomen. Ditmaal waren het de vrouwen van de Schotse gardesol daten in het Pirbright-kamp in Surrey, die dreigden naar huis te gaan, omdat. de elektriciteitsrekeningen te hoog waren. De gehuwde soldaten in het kamp wo nen in luxueuze flats, die elektrisch wor den verwarmd. Door de koude winter wa ren voor vele families de rekeningen op gelopen- tot meer dan 500. „Mijn man verdient 110 per week", vertelde een der vrouwen, „hoe moeten wij daarvan de rekening betalen?". De elektriciteitsmaatschappij had ech ter geen clementie. Een verzoek om de rekening in termijnen tc mogen betalen, werd afgewezen en men dreigde de stroom af te snijden. De vrouwen namen daarop het besluit hun koffers te pakken en met de kinderen te vertrekken. Het ministerie van oorlog kwam echter te hulp. Het zal de reke ningen betalen en de soldaten zes maan den de tijd zal geven het voorschot terug te geven. Het „muiten" begint in het Engelse le ger een machtig wapen te worden. LONDEN (AP) De verdwijning van de 20-jarige Christine Keller, een knappe, vrolijke mannequin die veel met diploma ten en politici omging, heeft Scotland Yard voor een raadsel geplaatst, en aller- hand gissingen in de wandelgangen van het Britse parlement doen rondgaan. Christine Keller heeft voor de tweede maal in een week verstek laten gaan bij eën proces, waar "zij dóór een rechtbank als getuige zou worden gehoord. Ieder die op de hoogte mocht zijn van de verblijf plaats van Christine is verzocht de politie hiervan op de hoogte te stellen. Vrienden van het vermiste meisje zeg gen, dat zij onder haar vrienden een zekere Jevgenie Iwanov, een Russische tweede marineattaché telde, en ook andere personen uit hoge officiële en politieke kringen. Leden van de Labour Party hebben ge probeerd de regering vragen te stellen over deze mysterieuze verdwijning, maar om technische redenen zijn deze vragen nog niet formeel gesteld in het Lager huis. Christine kwam *n de afgelopen winter in de pers, toen een Jamaicaan door het gerecht aangeduid als haar gewezen minnaar zich schietend toegang tracht te te verschaffen tot de flat die zij samen met een vriendin bewoonde. De Jamaicaan werd vorige week tot zeven jaar gevange nisstraf veroordeeld wegens het bezit van een vui^~wapen. De beschuldiging van po ging tot moord op Christine werd niet bewezen geacht. Christine, die als getuige- a-charge géhoord zou worden, was niet op de zitting verschenen. Volgens een stroom van geruchten en praatjes die de ronde doen over het meisje dat graag in het licht van de schijnwerpers stond, heeft zij een deel van haar levensverhaal verkocht aart een Brits blad. In deze geruchten worden behalve Iwanov. de namen van verscheidene pro minente figuren in verband met die van Christine genoemd. Iwanow werkt niet meer op de Russi sche ambassade in Londen. Kort na de schietpartij tegen Christine zou hij naar Moskou zijn teruggeroepen. Advertentie (Van onze correspondent) WASHINGTON. - General Dyna mics en niet Boeing heeft de grote be langstelling voor 1.700 jachtvliegtuigen in de wacht gesleept. Die toestellen zul len Amerika tezamen zeseneenhalf mil jard dollar kosten. Men kan zich voor stellen, dat de strijd om deze order groot is geweest. Boeing schijnt er op gespeculeerd te hebben, dat de militairen in het Pentagon het laatste en beslis sende woord zouden hebben, maar Ro bert S. McNamara, de civiele minister van Defensie, heeft zich de baas getoond en een beslissing genomen, dié door som mige militairen en politici hevig wordt aangevochten. De deining is nog niet voorbij, maar alles wijst er op, dat McNamara voet bij stuk zal houden. Hij heeft zich ontpgpt als een van de krachtigste figuren in Kennedy's kabinet. In de krantenkoppen duidt men het veel omstreden jachtvliegtuig meestal aan als de T.F.X. (Tactical Fighter Experimen- Advertentie (Wat Kan kan kan Kan alleen) I. KAN juwelier - horloger BARTELJORISSTRAAT 2 - HAARLEM (Wartaal) TELEFOON 13004 tal), maar de officiëe naam wórdt F III. Een van de meest opvallende eigenschap pen ervan zullen de verstelbare vleugels zijn. Voor grote snelheden kunnen die vleugels sterk naar achteren worden ge strekt. maar voor lagere snelheden en in dien geland moet worden op kleine pri mitieve vliegvelden, kunnen de vleugels ouderwets-zijwaarts worden gericht. Het toestel is bestemd voor zowel de lucht macht als de marine. Dat laatste heeft heel wat moeilijkhe den gebracht. McNamara begreep, dat het veel voordeliger zou zijn om één toe stel in produktie te nemen, dan twee ver schillende typen. Vandaar dat hij sterk aandrong op één basis-type, dat dan door kleine wijzigingen kon voldoen aan de wensen van respectievelijk de marine en de luchtmacht. Bijna twee jaar lang hebben general Dynamics en Boeing ontwerpen aan het Pentagon voorgelegd. Tenslotte verklaar den de militaire deskundigen dat de ont werpen van beide fabrieken acceptabel waren, maar zij behielden voorkeur voor het toestel of juister de toestellen die Boeing ontworpen had. Maar juist tegen het feit dat Boeing, ppndanks het uitdrukkelijk verzoek, toch voor de dag was gekomen met twee toe stellen. had McNamara groot bezwaar. Bovendien had de minister sterk de in druk, dat Boeing's raming van de kosten onrealistisch was. In de Boeing-plannen kwamen allerlei nieuwigheden voor, die nog in de praktijk getoest moesten wor den en McNamara zelf omhoog geko men in de auto-industrie voorzag een moeizame, langzame ontwikkeling van die toestellen en tegenvallers in de kosten. Hij schatte dat het Boeing-plan Amerika een miljard dollar meer zou kosten. Bij Boeing had men er echter op gere kend, dat de militairen het zouden waar deren dat men de toestellen voor lucht macht en marine sterk had gevarieerd en dat die vliegtuigen groter reikwijdte zouden hebben en zwaarder bewapening, dan het toestel dat men van General Dy namics kon verwachten. Die waardering van militaire kant is inderdaad gebleken. Op en om het Binnenhof Reclame voor de Kamer De televisiekijkers en -luisteraars moe ten deze donderdag bepaald van het ge voel doordrongen zijn, dat zij waar voor "hun geld hebben gekregen. Immers, het geen zij aanschouwden en wat zij te horen kregen was werkelijk uitermate boeiend alsook belangwekkend. Het bleek, dat het gelukkig in 's lands vergaderzaal levendig kan toegaan, wan neer er iets gaande is, waarbij beginse len van betekenis in het spel zijn. Dat nu was uiteindelijk ter gelegenheid van het debat over het ie voeren televisie- beleid in verband met het tweede net en met commerciële televisie het geval. Het ging toen op zichzelf met bovenal over voor- dan wel nadelen van commerciële televisie op het scherm, over de vraag, wie mogelijk naast de bestaande omroep verenigingen op het tweede net zendtijd zal kunnen (mogen) krijgen, maar over iets van geheel andere aard. Te weten over een zo belangrijk principieel punt als dat van de juist te achten relaties tussen Kabinet en Kamer. Staatssecretaris Scholten is degene ge weest, die de kat de bel had aangebon den. Hij had immers net veel klem ge steld, dat de regering, zoals de zaken thans staan, ter dege bevoegd is om uit te maken, of zij eventueel deze of gene combinatie een concessie voor zendtijd wil verlenen. De Telegraaf- en Telefoonwet kent aan de regering de bevoegdheid toe om zulks te regelen met behulp van een algemene maatregel van bestuur. Deze be staat er in de vorm van het Televisie- besluit. En al dient te worden erkend, dat ingeval men voor het tweede net zendtijd zou wensen toe te kennen aan een groep of combinatie, welke niet is een omroep organisatie, dan met het oog daarop het tegenwoordige Televisiebesluit nog enige wijziging zou dienen te ondergaan, dan blijft dat een zaak, waarin de regering zelf kan beslissen. De wetgever behoeft er helemaal niet aan te pas te komen. Aldus, kort samengevat, de stelling van staats secretaris Scholten. Zij kon teven-, inhou den, dat indien dus de Kamer met behulp van een of meer moties wensen tot uiting zou brengen, welke zouden ingaan tegen de in de Televisie-nota uitgestippelde plan nen, dit nog geenszins enig beletsel voor de regering behoefde op te leveren om die plannen toch door te zetten. Niet voor spek en bonen Het was deze, wel erg door mr. Scholten op de spits gedreven theorie, die al vrij sterke beroering onder een deel van de afgevaardigden veroorzaakte. Terecht merkten bv. evenzeer de heren Kleywegt en mr. Kranenburg als n iet-socialisten, ge lijk bv. de heer Bruins Slot (A.R.) en Aarden (K.V.P.) op, dat de Kamer toch niet enige dagen lang met de regering over de Televisienota en met het oog op het te voeren televisiebeleid aan het dis cussiëren was geweest om er uiteindelijk genoegen mee te nemen, dat zij er voor staatsrecht gemaakt, of een stortvloed van interrupties, speciaal van het A.R.-Kamer- lid mr. Smallenbroek afkomstig, veroor zaakte een voor hem tenslotte wel een beetje pijnlijke overstroming. Kort sa mengevat hoorde hij zich verwijtend toe voegen, hetgeen later in het bijzonder ir. Vondeling (P.v.d.A.) nog deed, alsook dr. de Kort (K.V.P.) (in een uitstekend be toog), dat zelfs indien hij formeel staats rechtelijk gelijk mocht hebben, er ook nog zo iets was als goede staatkunde. Welaan, uit een oogpunt van wijs beleid, zo klonk het, zou het kabinet al buiten gewoon verkeerd handelen, indien het. nota bene kort voordat er toch tengevolge van en na de verkiezingen een nieuw kabi net zal optreden, fluks de eigen zienswijze zou doorzetten, dwars tegen wat een flin ke Kamermeerderheid zou blijken voor te staan. Dr. de Kort sloeg, dunkt me, de spijker spek en bonen bij zou hebben gezeten en het kabinet kalm zijn eigen denkbeelden zou gaan verwezenlijken, ook al mocht een meerderheid in de Kamer zich daartegen heel duidelijk uitspreken. Staatsrecht en staatkunde Vrijwel aan wat het slot scheen te zul len worden van de tweede ronde, betrad mr. Oud (V.V.D.) het spreekgestoelte om het gehoor op een staatsrechtelijke uit eenzetting te onthalen. In grote trekken kwam zij hierop neer, dat inderdaad de regering in deze aangelegenheid zelf kon uitmaken, wat het beleid nu zou moeten zijn. De anti-revolutionair Bruins Slot kreeg van deze spreker een onvoldoende voor zijn kennis van het anti-revolutionai re staatsrecht! Dat toch had zich juist altijd verzet tegen de leer. dat een wens (een motie) van de Kamer een bevel voor de regering is! Nauwelijks had de aanvoerder der libe ralen een aanvang met zijn, op zichzelf ongetwijfeld interessant college in het op de kop met zijn opmerking, dat de heer Oud in feite was blijven stilstaan bij wat er, theoretisch beschouwd, staats rechtelijk zou kunnen gebeuren. Dat achtte hij, nadat men de Televisie-nota over en weer in 's lands vergaderzaal uit voerig had besproken en in beschouwing genomen, geen volwaardig antwoord op dat stuk. Van belang is vooral, wat er thans be hoort te geschieden. En dan, zo ging de ze spreker voort, kan men niet voorbij gaan aan de eisen van het goede gebruik, dat verlangt, dat er ten opzichte van de relaties tussen regering en Kamer politie ke duidelijkheid vereist is, voordat de beslissing over de ingediende moties zal vallen. Dat gebruik en die duidelijkheid staan niet toe, dat de regering, onverschillig hoe de Kamer zich zou uitspreken, haar eigen gang gaat. Slechts tweeërlei zou mogelijk zijn. Of wel, men deelt van de regeringstafel mee, dat men voornemens is tegen de Kamer in te gaan, óf wel, de regering verklaart zich uiteindelijk be reid, hoezeer zij overigens ook het stand punt van de Kamer moge betreuren, bij wijze van eindresultaat van het gemeen overleg, om zich bij de zienswijze van de Kamer neer te leggen. Het eerste, dat af treden van het kabinet tengevolge zou moeten hebben, ware natuurlijk mdenk- baar. Het komt me voor, dat de heer de Kort het, gegeven juist ook het vraagstuk, waarom het tenslotte gaat, schoon gelijk had. Crisis in zakformaat Na een korte schorsing deed zich op eenmaal een verrassing voor. De duide lijke taal bleef nameliik nog even uit, aangezien minister Cals schorsing van de beraadslagingen vroeg. In het licht van de situatie, was nader beraad van het kabinet nodig, beraad n verband met de mogelijkheden, die zich bij aanneming van de aan de regering onwelgevallige mo ties, zo al zouden kunnen voordoen. Natuurlijk liet de minister nog eens even uitkomen, dat hij het met het beleid van staatssecretaris Scholten, gelijk dat in de televisie-nota en in de daarin ontwikkelde plannen is neergelegd, helemaal eens is. Derhalve zou aanneming van moties, wel ke tegen dat beleid ingaan, niet slechts gevolgen kunnen hebben voor de staats secretarissen Scholten, en Gijssels, maar ook voor hun ministers en eventueel dan weer tevens voor andere leden van het kabinet. Uit de aard der zaak moest er wel iets dergelijks gezegd worden. Toch mag men waarschijnlijk verwachten,' dat het ten hoogste zal uitlopen op een cri- sis-in-zakformaat, dat wil zeggen op heen gaan van de twee ondertekenaars der no ta, dus van de beide staatssecretarissen en dat overigens het kabinet als zodanig zal aanblijven. Geenszins uitgesloten is bo vendien, dat men er alsnog in zal weten te slagen ook een aftreden van bedoeld tweetal te voorkomen. En stellig kan men er mijns inziens op aan, dat er thans van verlening van een concessie vóór het op treden van een nieuw kabinet geen spra ke meer zal zijn. Dr. E. van Raalte Robert S. McNamara Maar dat baatte Boeing niet veel, want McNamara toonde zich de baas en durfde het aan om tegen de voorkeur der mili tairen in te gaan. Hij was er namelijk vanovertuigd van General Dynamics een vliegtuig te kunnen betrekken dat voldoende was voor de be hoeften (de snelheid wordt 1700 mijl per uur), een miljard goedkoper en sneller gereed voor gebruik. Wat McNamara als exorbitante verlan gens beschouwt durft hij stellig te schrap pen. De militairen hadden een begroting opgesteld van 67 miljard voor het komen de jaar. McNamara besnoeide dat budget met niet minder dan 14 miljard dollar. Hij weet dat de militairen de neiging hebben te overvragen. Hij zei onlangs in Washington: „Als ik er het mes niet in zet, wie moet het dan doen?" Men heeft geïnsinueerd, dat General Dy namics de order heeft gekregen, omdat die fabriek in democratisch Texas staat, terwijl Boeing (hoofdfabriek in de staat Washington) de F III in hoofdzaak in Re publikeins Kansas zou gaan maken. Voor de bevolking van een deelstaat is het natuurlijk van groot belang of een locale industrie zulk een kolossale bestelling krijgt of niet. Maar aan die insinuaties geloven ook de meeste republikeinen zelf niet. McNamara maakt een zeer integere in druk. Sommigen mogen kritiek hebben op zijn beslissing, maar de meesten zijn er van overtuigd, dat deze intelligente, zelf verzekerde minister zijn besluit volkomen te goeder trouw heeft genomen. Het is een genoegen om te luisteren wanneer McNamara zijn beleid verdedigt. Hij doet dit met de zekerheid van een man, die zijn capaciteiten kent (en die zijn niet gering) en tevens in de over tuiging, dat hij het volledige vertrouwen heeft van zijn president, die hij natuur lijk de belangrijkste beslissingen eerst voorlegt. Dezer dagen moet McNamara voor een onderzoek-commissie van de senaat ver schijnen en Washington spitst zich al op een interessant debat bij die gelegenheid. Het lijkt echter onwaarschijnlijk, dat McNamara zich omver zal laten praten. (Van onze correspondent) PARIJS Adlai Stevenson, de leider van de Amerikaanse delegatie bij de Ver enigde Naties, arriveerde gisteren in Pa rijs voor besprekingen met ministers en andere hoogwaardigheidsbekleders. Woens dag gaat hij naar Londen en vervolgens naar Brussel, Bonn, Berlijn en Madrid. Stevenson werd vandaag ontvangen door Couve de Murville. Zonder officieel een audiëntie te hebben aangevraagd, heeft Stevenson duidelijk laten doorschemeren het op hoge prijs te zullen stellen ook president De Gaulle te kunnen ontmoeten. Men mag zelfs wel aannemen, dat de wezenlijke opzet van zijn komst aan zo'n ontmoeting allerminst vreemd zal zijn. Of ficieel is de voormalige kandidaat voor het Amerikaanse presidentschap echter in Europa om in de verschillende hoofdste den begrip te wekken voor de desolate financiële situatie van de wereldorganisa tie, waaraan ook de meeste Europese lan den hun contributie niet altijd even trouw voldoen. Maar naast die opdracht met het geld- bakje rond te gaan, geloven diplomatieke waarnemers in Parijs dat Adlai Steven son van zijn chef president Kennedy voor al het verzoek heeft ontvangen eens te pogen generaal D.e Gaulle weer in het Atlantische bootje te lokken. Overdreven veel kans op enig succes wordt hem in Parijs niet toegedicht.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 13