„Der Stellvertreter" van Hochhuth ontketent controverse over houding van Pius XII n l 1 -UITGAAN IN HAARLEM Supralux DE PROGRAMMA'S Bloeiend theaterleven in West-Berlijn Elckerlyc Toon Hermans treedt op in Minerva Theater NEGEN MUZEN VRIJDAG 22 MAART 1963 17 Benelux-televisieprijs voor Mies Bouwman DE BRANDY VAN DE BURGEMEESTER PER FLES F. 8.05 Keiler Macdonald GASFORNUIZEN m W nabeschouwingen MUZIEK TONEEL EN CABARET AMATEURTONEEL VOLKSUNIVERSITEIT TENTOONSTELLINGEN L Damshuizer DIVERSEN De radio geeft zaterdag T elevisie programma WEST-BERLIJN probeert krampachtig, ondanks zijn isolement binnen de maren van Ulbrichts arbeidersparadijs, een grote stad te zijn, een hoofdstad van een herenigd Duits rijk, dat aan de toekomst behoort. In veel opzichten lukt dat maar moeizaam. Cultureel bereikt men het gestelde doel nog het beste. Wat tentoonstellingen, cabaret en vooral artistieke atmosfeer betreft kan Berlijn weliswaar de vergelijking met In de herfst zorgen de Berliner Fest- wochen elk jaar voor belangrijke opvoe ringen. In 1962 hoor de daartoe vooral het gedurfde experiment van Willy Schmidt van het Schlosspar- theater om Kafka's novellen", „In der Strafkolonie" en „Ein Bericht für eine Aka- demie" te bewerken tot toneelstukken. Van „In der Straf kolonie", het gruwe lijke verhaal over het executiemecha niek dat voor zijn buiten werking stel ling de jonge officier executeert wiens le ven In totale dienst van het mechaniek stond, was de bewer king het opmerke lijkst. Balletdansers suggereerden de wer king van het mecha niek op muziek van Ravel, een weinig be vredigende oplossing, die juist de gruwe lijkheid van het ver slindende apparaat te niet deed. De hoofd rol van de jonge offi cier werd gespeeld door een van Duits- lands meest veelzij dige en verbluffende jonge talenten: de 32- jarige Klaus Kam- mer. Hij gaf in het andere stuk wan Kafka een beklemmende creatie van de ontaapte mens, die een wetenschappelijke lezing houdt over zijn vroeger apenbestaan. IN DEZELFDE BERLIJNSE festwochen werd een stuk uitgebracht van de Ameri kaanse schrijver Paddy Chayewski: „De tiende Man". In Berlijn, met zijn eens zo levende Joodse gemeente, was dit in Ne derland vele malen gespeelde stuk bijzon der op zijn plaats. Ook al bereikte de op voering niet altijd het wereldniveau, waar op het Berlijnse theater zich graag wil bewegen, het zo door en door Joodse stuk van Chayewski toonde aan dat men in de ingesloten vroegere Duitse hoofdstad naar buiten kijkt. DATZELFDE bleek in de opvoering van Ionesco's „Luchtvoetganger" in het fraaie Schillertheater. Ionesco heeft nauwe ban den met Duitsland. Zijn „Rhinoceros" was op vele Duitse planken een groot suc ces en het werd op de televisie met de bekende filmregisseur Bernard Wicki in de hoofdrol getoond. Ook „De Stoelen", „de kale Zangeres" en andere Ionesco's trokken veel publiek. Dat mag de reden geweest zijn dat Ionesco de wereldpre mière van zijn nieuwe stuk „Luchtvoet ganger" aan een Duits gezelschap toe stond: 't Düsseldorfer Schauspielhaus on der regie van Stroux. Op de Düsseldorfse opvoering liet echter al gauw het Schiller theater zijn voetgangerspremière volgen. Mijn Parijse collega. Frank Onnen, is al uitvoerig op de merites van Ionesco's stuk ingegaan, zodat ik mij wil beperken tot de constatering dat ook de Berlijnse opvoe ring geen sterke indruk van het stuk gaf. VAN DE expressionistische toneel schrijver Carl Sternheim worden twee stukken in Berlijn gespeeld: „Der Nêb- bich" en „Die Hose", beide scherp poli tiek, kritisch. Stukken waarin het Wilhel- minische burgerdom er even ongenadig van langs krijgt als het zeverige idealisme uit die tijd. „Die Hose" heeft als uit gangspunt de kanten onderbroek van Frau Maske, die bij de intocht van de keizer tot haar eigen schrik en tot morele veront waardiging van haar man op haar enkels viel. Uit die gebeurtenis ontwikkelt zich een satirische komedie met een aantal zwakke maar ook vele verrukkelijke scè nes. Martin Held en Klaus Kammer, (die als de leraar en diens stiefzoon Anori in Max Frisch' Andorra samen triomfen vier den) gooiden het over een heel komische boeg, waardoor de satiriek var> het stuk wel eens verloren ging in het proestlach verwekkende virtuose toneelspel. OP DIT MOMENT spreekt heel Berlijn van een stuk, dat eveneens door een Duit ser werd geschreven: „Der Stellvertreter", debuut van de 32-jarige Rolf Hochhuth. Advertentie Van onze correspondent) BRUSSEL Tijdens de „Grote Nacht van de Pers", vrijdag 5 april a.s. in het Casino van Oostende, zal de Beneluxprijs voor televisie „De gouden Sloep" worden uitgereikt aan Mies Bouwman voor haar rol in de actie „Open het Dorp". Deze uit zending is namelijk ook in Vlaanderen met veel belangstelling gevolgd en de t.v. critici hebben er met grote waardering over geschreven. Dieter Borsch als Pius XII en Günther Tabor als de Jezuitenpater Riccardo in Hochhuths stuk „Der Stellvertreter". Over de kwaliteiten van dit stuk, dat door Erwin Piscator in het Theater am Kurfür- stendamm werd geregisseerd, wordt ge streden. Hochhuth schreef namelijk een stuk (de tekst verscheen als Rowohlt Pa perback) dat bij opvoering zeven uren zou hebben geduurd. Daar dat zelfs voor het theaterminnend Berlijnse publiek wat veel zou zijn zette Piscator de schaar in de tekst en maakte er een speelbaar geheel van drie uur van. MAAR DIT IS NIET de reden van de grote belangstelling, die het stuk gewekt heeft. Die ligt in het netelige onderwerp Der Stellvertreter" behandelt namelijk de houding van paus Pius XII en de hoge cierus tegenover de Duitse uitroeiing van Joden tijdens de tweede wereldoorlog. Hoofdfiguur is de jezuïtenpater Riccardo, die vergeefs poogt het Vaticaan ertoe te bewegen in een openlijke verklaring Hit- Iers Jodenmoorden te veroordelen. Het enige wat hij bereikt is de publikatie van een nietszeggende boodschap. Teleurge steld door het Vaticaan, dat Hitier niet als misdadiger wil zien, maar meer als bestrijder van het atheïstische bolsjewis me, naait Riccardo een Jodenster op zijn soutane en gaat als „plaatsvervanger" van de paus met de Joden naar Ausch witz, waar hij omkomt. HOCHHUTHS STUK is grotendeels ge baseerd op historische figuren en feiten. Paus Pius XII (Pacelli (verschijnt onder zijn eigen naam op de planken, de nun tius in Berlijn Orsenigo eveneens. Voor pater Riccardo stond de Poolse geestelijke Kolbe model, die zich in Auschwitz opof ferde om het leven van een Pool met een heel gezin te redden. Verder herinnert Riccardo aan de Duitse domproost Bern- hard Lichtenberg, die het lot van de Jo den mede wilde ondergaan, maar onder weg naar Dachau stierf. Ook de histori sche S.S.-man Gerstein, die foto's maakte in de vernietigingskampen en de r.k.-kerk inlichtte over de gruwelen der nazi's, voert Hochhuth ten tonele. Begrijpelijk, dat een dergelijk stuk opzien baart, van de kant van de r.k.-kerk is al kritisch gerea geerd op „Der Stellvertreter", die men historisch niet gefundeerd acht en die men eenzijdig anti-Vanticaans vindt. Nu, dat laatste is zeker waar. Hochhuth schildert Pius XII als een glasharde, zui- München niet doorstaan, maar op het gebied van het toneel neemt de stad een eerste plaats in. Ondanks het feit dat de grote, helaas in het Derde Rijk niet zuivere, Gustav Gründ- gens in Hamburg zit en beroemde regisseurs als Karl-Heinz Stroux en Oscar Fritz Schuh respectievelijk in Dusseldorp en Keulen. ver rationalistische scepticus, wiens han delen bepaald wordt door anti-communis tische rancunen, ijdelheid, wellicht lafheid en niet in de laatste plaats door zakelijke overwegingen. De voorzichtige houding van het Vaticaan tegenover Hitier verklaart Hochhuth voor een groot deel uit het feit dat een financieel inperium in het geding was, namelijk het onoverzienbare bezit aan grond en aandelen van de kerk van Rome. In deze kwestie is het laatste woord nog niet gesproken. Hochhuths verwijten zijn niet gemakkelijk te weerleggen. Zijn verwijzing naar de concordaten met Hitier en Mussolini, die door hun internationale diplomatieke werking pressiemiddelen hadden kunnen zijn voor de goede zaak, snijdt zeker hout. Ook 't feit dat Pius XII de Spaanse fascist Franco de hoogste ker kelijke orde verleende en de naziminister en ambassadeur Franz von Papen z'n oude eerbewijs teruggaf, spreken boekdelen. OF HOCHHUTH echter een groot to neelschrijver zal blijken te zijn als hij eens een stuk produceert, dat helemaal van hem alleen is, is natuurlijk een an dere kwestie. De door Piscator uit het ellenlange manuscript geperste scènes zijn voor een deel heel sterk, voor een deel ook zwak. Zo is de grote scène, waarin Riccardo als plaatsvervanger van Chris tus' plaatsvervanger: de paus. het lot der Joden in Auschwitz op zich neemt, te theatraal om pakkend te zijn. Ook de fi guur van de „doktor" (kennelijk een toe speling op de duivelse doktor Joseph Goeb- bels) werkt hiér onwaar. En zo is er meer. Aan de opvoering in Berlijn lag dit ge brek aan werking overigens niet. Günther Tabor als Riccardo en vooral Dieter Bor- sche als Pius XII garandeerden toneel spel van formaat. HOCHHUTHS STUK is al verkocht aan vele toneelgezelschappen in andere landen van Europa. In Nederland gaat de Haag se Comedie het spelen. Dat betekent dat de discussie over de houding van het Va ticaan in de jaren 1933-1945, die nu in Ber lijn ontketend is, verder gaat. Met toneel als zodanig heeft dat weinig meer te ma- Advertentie Produit élaboré base de Cognac vleille réserve par Jules Le Maire Fiis. Jarnac/Amsterdam ken. Even weinig als een aantal uitroe pen van verontwaardiging onder het pu bliek bij de première van het stuk. Interessant overigens, en dat tot slot, zou het zijn te weten of men ook in an dere landen, bijvoorbeeld in Nederland, de Piscatorversie vanhet stuk gaat spelen. In die versie is namelijk nogal het een en ander geschrapt, dat beter had kun nen blijven staan: de kwalijke rol in het Derde Rijk van de bewapeningsindustrie (in Hochhuths tekst komt een gevolmach tigde van Krupp voor); de mishandelin gen van gevangenen in concentratiekam pen, van Russische en Poolse krijgsgevan genen en dwangarbeiders bij de firma Krupp; de al te brutale naziscènes en uit de slotwoorden „twee maanden later wer den de laatste gevangenen in Auschwitz door Russische soldaten bevrijd" de woor den: „Russische soldaten"... Advertentie Zijlstraat 56 Telefoon 11828 In zijn geheel deed het televisie-pro gramma van gisteravond ons vermoeden, dat de vastentijd de KRO parten speel de, want in tegenstelling met de nood zaak, op het ene kanaal een niet te een zijdige uitzending te verzorgen, legde deze omroep dit keer nogal sterk de nadruk op zielzorg en r.k. bezinning. Daar was allereerst een documentaire over de gees telijke verzorging van de koopvaardijmen- sen; in „Brandpunt" gaf de bisschop van 's-Hertogenbosch de r.k. visie op huwe lijk en geboorteregeling. En het televisie spel van deze avond was de middeleeuw se, dus r.k. moraliteit „Elckerlyc", die overigens algemeen als een schoon stuk cultuurerfenis aanvaard wordt. Bovendien had deze avond met de op elkaar volgende rubrieken NTS-journaal, Brandpunt en Kijk op Kunst (de derde kunstrubriek, die de omroepen ons deze Na de succesvolle tournee door België van de nieuwe one-man-show van Toon Hermans zal het eerste heroptreden van Hermans met genoemde show voor Neder land plaatshebben in het Heemsteedse Minerva Theater. Er zullen drie voorstel lingen gegeven worden en wel op vrijdag 29, zaterdag 30 en zondag 31 maart in de avondvoorstellingen. De voorverkoop be gint op dinsdagochtend 26 maart om tien uur. Prenten van Chagall. Van 30 maart tot 29 april worden in het Stedelijk Mu seum de Lakenhal te Leiden de etsen ten toongesteld, die Marc Chagall heeft ge maakt als verluchting van de bijbel die in 1956 te Parijs is verschenen. De prenten zijn in bruikleen afgestaan door mr. A. J. Guépin te Eindhoven. Maurits van den Berg, dirigent van het Radio Kamerorkest, zal 1 april a.s. wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de N.R.U.-dienst verlaten. Hij zal incidenteel als gastdirigent, ook voor de N.R.U.-orkesten, werkzaam blijven. Roelof Krol, sedert 1950 als dirigent aan 't Radio Kamerorkest verbonden, blijft vaste diri gent van dit orkest. Paul Hupperts en Henk Spruit zullen, behalve de taak bij hun eigen orkest, ieder een serie concerten als gastdirigent van het Radio Kamerorkest vervullen. Vrijdag 22 maart, Concertgebouw, 20 uur: Uitvoering door de Heemsteedse Chris telijke Oratorium Vereniging en het Noordhollands Philharmonisch Orkest van de „Johannes Passion" van Joh. Seb. Bach. Het geheel onder leiding van Jan Pasveer. Solisten: Annette de la Bije, sopraan; Aafje Heijnis, alt; Jan Waayer en Ruth Pos, tenor; Peter de Vos en Herman Scheij, bas; Hans Philips, clave- cimbel; Corry Jansen-Reder, viola da gamba en Simon C Jansen, orgel. Maandag 25 maart. Concertgebouw, 20 u.: Concert door het Haarlemse Toonkunst orkest onder leiding van Marinus Adam. Programma: Bach, Mozart, Saint-Saëns. J. v. Kempen e.a. Vrijdag 29 maart, Concertgebouw, 20.15 u.: 8ste concert in de serie V door 't Noord hollands Philharmonisch Orkest onder leiding van Marinus Adam. Solist: Her man Krebbers, viool. Programma: W. Paap, Saint-Saëns en Roussel. Taveerne „In 't Goede Uur", Korte Hout straat-Nieuwe Kerksplein Dagelijks klassiek grammofoonplatenconcert van 21-22 u. Tot en met 24 maart Mozart. Tot en met 31 maart Beethoven. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1, maandag-, woensdag- en vrijdag avond van 18 tot 20 u.: Klassiek gram- mofoonplatenprogramma. Zaterdag en zondag 23 en 24 maart, Stads schouwburg, 20 u.: Nieuw Rotterdams Toneel met „Het sein staat op moord" van Monte Doyle. Regie: Richard Flink. M.m.v. Pim Dikkers, Lia Dorana, John Lantinig e.a. Dinsdag 26 maart. Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelgroep Theater met „De viaducten van Seine et Oise" van Marguerite Du- Martin Held als de Wilhelminische burger Theobald Maske beluistert het weinig gezonde inwendige van Klaus Kammer als dweepzieke kappers bediende in Carl Sternheims: „Die Hose". ras. Regie: Ferd. Sterneberg. M.m.v. C'narmey Reynen, Carla de Raet, Onno Molenkamp, Ad Hoeymans, Wim Kou- wenhoven e.a.; en „Met vuur spelen" van Strindberg. Regie: Jurg Molenaar. M.m.v. Mia Goossen, Nienke Sikkema, Eli Blom, Henk Schaer, Eric v. d. Donk en anderen. Woensdag 27 maart. Concertgebouw, 20 u.: Het Amsterdams Volkstoneel met „Rooie Sien". In de titelrol Beppie Nooy. Donderdag 28 maart, Stadsschouwburg, 14 u.: Huisvrouwen-matinee) en 20 uur: Toneelgroep Studio met „Een geboren leugenaar" van Willis Hall. Regie: Peter Oosthoek. M.m.v. Henk van Ulsen, Nell Koppen, Wim van den Brink e.a. Vrijdag 29 maart, Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelgroep Centrum met „Maribel" van Miguel Mihura. Regie: Luc Lutz. M.m.v. Sara Heyblom, Nell Koppen, Piet Römer, Ina v. d. Molen, Karin Haage e.a. Café-chantant „Adam en Eva", Raamvest: Iedere avond van 20 u. af geopend. Van 21 tot 23.15 het cabaret „Pas op voor Eva's" door Frans en Fiet Koster, Mar griet de Grbot, Han Reiziger (piano). Vrijdag 22 maart, Stadsschouwburg, 20 u-: Nieuw Operette Gezelschap met „Die lustige Witwe" van Franz Léhar. Maandag 25 maart, Stadsschouwburg, Haarlems Toneel Club met „Baker sprookjes". Woensdag 27 maart, Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelgroep van Oud-studenten van het Nederlands Studenten Sanatori um Laren met „De impresario van Smyrna" van Carlo G'oldoni. Vrijdag 22 maart, Frans Hals Museum, 20 u.: derde lezing in de serie van vier door mej. M. Erfman: De verzorging van ons uiterlijk. Vrijdag 22 maart, Minerva Theater, 20 u.: Klankbeeld met kleurendia's over de Zaanstreek door Dick de Vries en Freek Blom: Waar de wieken draaien. Dinsdag 26 maart, Frans Halsmuseum, 20 u.: derde en laatste lezing door dr. C. J. H. v. d. Broek: Biologie van de mens; voeding en spijsvertering. Woensdag 27 maart, Frans Halsmuseum, 20 u.: Lezing door mr. A. A. J. Rijksen: De Goudse glazen (excursie op 6 april). Donderdag 28 maart, Frans Hals Museum, 20 u.: film: „Nicht mehr flehen" van Herbert Vesely. Vooraf: „Uitzicht op de hemel", een filmische visie van Frans Dupont op de Goudse glazen. Donderdag 28 maart, Frans Hals Museum, 14 u.: vierde en laatste lezing door H. P. Baard: Kunstschatten van het Frans Hals Museum. Vrijdag 29 maart, Frans Hals Museum, 20 u.: vierde en laatste lezing door mej. M. Erfman: De verzorging van ons uiter lijk. En tweede en laatste lezing door dr. A. L. Constandse: Het huidige wereld gebeuren. Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62: Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. waaronder Hals' meesterwerken. Prentenkabinet: expo sitie „Winters Haarlem", schilderijen, tekeningen, aquarellen en foto's van 16501950. Tot en met 24 maart. Ge opend dagelijks van 1017 u., zondag van 1317 u. Teylers Museum, Spaarne 16: Schilderijen 19de en 20ste eeuw, tekeningen Holland se, Franse en Italiaanse school 16de tot week boden) en met de extra samen vatting van de Kamerdebatten over de commerciële t.v. ook nog een veel te sterk informatief karakter. Bij de door Frans 't Hoen geregisseerde opvoering van Elckerlyc viel ons vooral de prach tige vertolking op, die Julien Schoenaerts gaf van de hoofdrol. Maar bijna zonder uitzondering gaven ook de andere spelers en speelsters al hun krachten, om dit oude spel weer tot leven le brengen. Sigrid Koetse bijvoorbeeld als Kennisse was zeer zuiver en ontroerend. Het was wellicht jammer, dat men hetzij op het scherm, hetzij in de programma bladen niet wat meer over het Middelne derlands had medegedeeld. Wij hadden er zelfs geen bezwaar tegen gehad, indien men voor een beter begrip een enkel woord, een enkele zin door middel van ondertiteling in hedendaags Nederlands had vertaald. Dan zouden misschien nog veel meer kijkers dit stuk hebben kunnen volgen. De regisseur tenslotte verdient lof voor de wijze, waarop hij dit spel ensceneer de: op de filmische inleiding na, namelijk in de simpele trant van de Middeleeuwen, tegen de achtergrond van een kerk, zon der pompeus gedoe. De afwezigheid van dit teveel aan toneelmiddelen en het goe de gebruik van de televisie-camera's stel den dus de mens, iedereen, centraal en daar ging het in dit spel om. en met 19de eeuw Fossielen, historische en natuurkundige instrumenten, mine ralen, 31-toons Fokkerorgel. Dagelijks, behalve maandag van 1115 u. Eerste zondag van de maand van 13—15 u. Kunstzaal „In 't Goede Uur", Korte Hout straat-Nieuwe Kerksplein: Tentoonstel ling van grafiek van Gérard Léonard van den Eerenbeemt. Dagelijks geopend van 1018 u. en van 2022 u. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land: Exposities van schilderijen van mevr. M. Stevens-Visser. Tot en met 25 maart. Tevens expositie van oude bijbelse gravures van Jan Luyken. Dage lijks geopend van 9—17 u. en tijdens de concerten op maandag, woensdag en vrijdag tevens van 18-20 u. Museum Het Huis Van Looy, Kleine Hout weg 103: 9 t/m 31 maart: Expositie In terscholair Jeugd Toernooi. Geopend 9- 13 u. en 14-17 u„ maandag t/m vrijdag ook van 20-22 u. Zondag van 14-17 u. Wandelgangen, Stadssehouwburg: gedu rende de maand maart expositie van werk van de schilder Roelof Klein. Vishal, expositie „Haarlem op zicht" (ons stadsplan in de 21ste eeuw). Dagelijks van 1022 u. Zondags van 1318 u. Tot en met 31 maart. Huize Bloemenheuvel, Bloemendaalseweg 159, Overveen: Expositie „Tekenen is een wereldtaal" (kindertekeningen uit de hele wereld). Dagelijks van 1017 u. Zondags van 1417 u. Zaterdag 23 maart, Concertgebouw, 20 u.: Europamarkt voor de jeugd Zaterdag 23 maart, Brinkmann, 20 uur: dansavond voor de Nederlandse Vrijge zellen Bond. Zaterdag en zondag 23 en 24 maart Bent veld: Arbeiders Gemeenschap der Wood- brookers: „Communicatie in het bedrijf". Leiding: dr. A. van Biemen. Zondag 24 maart. Concertgebouw, 20 uur: dansavond. Zondag 24 maart, Brinkmann, 10 uur: Humanistisch Verbond. Lezing door dr. S. A. K. Lubiënski: „Van mens tot mens heid". Zondag 24 maart „Ekestos", Stationsplein, 14 u.: Birdland Kwintet. 20 u.: All Star Combo. Maandag 25 maart, Brinkmann, 20 uur: lezing door ir. K. Haasnoot: „Het struc tuurplan van de gemeente Haarlem". Dinsdag 26 maart, Brinkmann, 20 uur: vergadering van de A.R. Spreker: J. Smallenbroek. Onderwerp: Actuele pro blemen. Woensdag 27 maart, Concertgebouw, 20 u.: lezing voor de Nederlandse Reisvereni- ging door C. H. Groen: „Wegwijs op vakantiereis". Woensdag 27 maart, Brinkmann, 20 u.: cabaretavond onder leiding van Dries Havermans en Gerard Verhaart: „Wij, het eien u ook". Woensdag 27 maart. Brinkmann, 20 u.: le zing door mevrouw mr. Lily Eversdijk Smulders: Reiservaringen in India" (met dia's). Donderdag 28 maart, Brinkmann, 20 uur: Koninklijke Nederlandse Natuurhistori sche Vereniging. Lezing door G. Spaink: „De geologie van West-Nederland en de Eemzee". Donderdag 28 maart, Brinkmann, 12 uur: Nederlandse Maatschappij voor Nijver heid en Handel. Lezing door drs. H. Ensing: „De wet-Cals en het bedrijfs leven". Vrijdag 29 maart, Pinksterkerk, Heemstede 20 u.: filmavond van het Nederlands Bijbelgenootschap. „Dates with revolu tion" en „Terug in de samenleving". HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (Om 7.35 Van de voorpagina). 8.00 Nieuws en socialis tisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoon muziek. 8.40 Klassieke grammofoonmuziek. 8.50 Wegwijs, tips voor trips en vakanties. 9.00 Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.10 Klassieke grammofoonmuziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Meisjeskoor. VPRO: 10.00 Samen thuis, praatje. 10.05 Bijbelse miniaturen. VARA: 10.20 Licht instrumen taal kwintet. 10.45 Rotonde, gevarieerd programma. 12.15 Tussen mens en nevel vlek, populair-wetenschappelijke lezing. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-varia. 13.20 Lichte muziek. 13.45 Voor de jeugd. 14.20 Radio Jazz club. 14.50 Een koninkrijk voor een huis, lezing. 15.05 Lichte muziekmatinee: Promenade-orkest: 15.45 Gitaarspel. 16.00 Roemeens orkest. 16.25-16.55 Theateror kest. 16.55 Boekenwijsheid. 17.15 Vocaal-in strumentaal ensemble. 17.30 Weekjournaal. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Opera fragmenten (gr.). 19.00 Artistieke staal kaart. VPRO: 19.30 Christendom in ont moeting met wereldgodsdiensten, lezing. 19.45 Moderne grammofoonmuziek. 19.55 Deze week, praatje. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Oude en nieuwe dansen. 20.40 Spe cialiteiten-theater, gevarieerde radio-show. 21.35 Socialistisch commentaar. 21.50 Nieuws. 20.20 Internationale finale van het Eurovisie-Songfestival. 23.30 Babysitten: lichte grammofoonmuziek met commen taar. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc.s. 7.00- 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Klassieke grammofoonmuziek en strip voor de jsugd. 7.45 Geestelijke liederen. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Dj inn, geva rieerd programma. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Licht in strumentaal ensemble. 12.55 Katholiek nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Platennieuws. 13.20 Musicerende dilettanten: Jongens koor. 13.45 Franse les. 14.05 Voor de jeugd. 15.00 Tierelantijnen, gevarieerd program ma. 16.00 Als de dag van gisteren, klank beeld. 16.30 Licht orkest en zangsolisten. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Gouden Platen Kabinet. 17.30 Boekbespreking. 17.40 In terland wedstrijd hockey Schotland-Neder land. 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Corte Met ten: licht programma. 18.50 Klassieke grammofoonmuziek. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.22 Sportperiscoop. 19.30 De Qelewappers, gevarieerd programma. 20.00 Kamerorkest en zangsolist: klassieke mu ziek. 20.50 Lichtbaken, lezing. 21.00 Tiere lantijnen, gevarieerd programma. 22.00 Licht ensemble en zangsolisten. 20.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Nouveau- té's. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Amusementsmuziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Lichte muziek. 12.50 Programma-overzicht. 13.00 Nieuws. 13.15 Programma voor de tieners. 14.00 Nieuws. 14.03 Voor de filmliefhebbers. 14.45 De academie der discofielen. 16.00 Nieuws. 16.03 Lichte muziek. 16.40 Open baar kunstbezit. 17.00 Nieuws. 17.15 Litur gische gezangen. 17.25 Lichte orkestmu ziek. 17.45 Engelse les. 18.00 Nieuws. 18.03 Orgelrecital. 18.28 Paardesportberich- ten. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.40 Lichte muziek. 20.00 Belgische mu ziek. 21.00 Volksliederen. 22.00 Nieuws. 22.15 Dansmuziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Ge varieerde muziek. 23.30 Lichte muziek. 23.55-24.00 Nieuws. VOOR VRIJDAG AVRO: 19.30 Rooster...!, kroniek voor de jeugd. NTS: 20.00 Journaal en weer- overzicht. AVRO: 20.20 Televizier. 20.30 Onze vriend Higgins, TV-film. 21.00 Mu- sic-Hall. 22.00 Vernietiging van de India nen, documentaire (deel III). NTS: 22.35- 22.40 Journaal. VOOR ZATERDAG NTS: 12.20-12.55 Oxford-Cambridge, repor tage van de traditionele jaarlijkse roei- wedstrijd op de Theems. NCRV: 15.00 Dickens-film. 15.25 Filatelistisch allerlei. 15.40 Licht orkest. NTS: 15.50 Morgen brengen, programma over een ongewoon, spectaculair transport. NCRV: 16.25 De politie-muis, tekenfilm. 16.35 Dier in 't vi zier. 17.00-17.45 Voor de kinderen. 19.30 Lassie, TV-film. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 het Testament, TV-feuilleton Arthur en Eva (deel 6). 21.05 De buurvrouw is een beroemdheid, TV-film. 21.50 Morgen is het zondag. NTS: 22.00 Eurovisie Song Festi val 1963. 23.30-23.35 Journaal.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 17