Felle brand bij V. en D.-Leeuwarden en in een linoleumfabriek te Krommenie AGENDA SUNIL WAST STRALEND WIT POLLE, PELLI EN PINGO T elevisie-debat Kort en bondig De schade was in heide plaatsen groot Haarlemse aan gevolgen van aanrijding bezweken Dertien goederenwagons bij Deurne ontspoord Havenmeester van Enkhuizen is spoorloos Nog een actiecomité tegen Landbouwschap Groot winkelcentrum in Leidschendam Lichte vorst houdt nog aan GROTE AANKOPEN n. T 7 VRIJDAG 22 MAART 1963 9 Leeuwarden Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk PERSOONLIJKE LENING Uithoorn Drie doden in het verkeer Daarmee is Sunil het meest complete wasmiddel voor de grote witte was en tegelijk voor nylon en andere moderne stoffen. Sunil wast veilig en behoedzaam, Sunil wast stralend wit. Geen wonder dat Sunil Nederlands grootste wasmiddel is. Een speciaal ingrediënt in Sunil gaat het vergelen van nylon e.d. tegen. JOKO WlUs/6 NIEUWS HAARWATER PROBEREN - KIJKEN,OF HET EEN FANTASTISCHE UITVINDING, slA| DE KAPPER ZAL8LU zijn! /JE KRIJ6T EEN Ipracht kapsel! IK VERHEUG ME ER AL OP.' HARTELIJK DANK VOOR DE HAARTOOI ^POLLE - IK KAN HELAAS NIET ZIEN, 60EDEM0R6EN, kAPPER J HM, DIE 8ER6 - JOKD HEEFT MIJN r-"f HAAR DAAR IS NIEUWE HAARWATER J ,J0K0? 6EPR08BERD EN WIL ZICH NU LA TEN KNIPPEN HO-JE 8E6INT AAN DE VERKEERDE KANT ACH,ZIT ER WER KELIJK IEMAND Si ONDER? HOE MOOI HET IS Crisissfeer zw n 5 zo Een zeer hardnekkige brand heeft don derdagmiddag grote schade aangericht in de fabriek Noord van de N.V. Nederland- sche Linoleumfabriek Krommenie aan de Padlaan in Krommenie. De brand is waarschijnlijk door broei van kurkment een akoestische onder laag voor linoleum ontstaan in droog- kamer 8 en leek aanvankelijk niet ernstig. Even later deed zich echter een hevige explosie voor, waardoor de tussenmuren naar vier andere droogkamers en een deel van het dak werden weggeslagen. Toen greep het vuur ook in deze kamers om zich heen. Bij de explosie werden twee leden van de vrijwillige brandweer van Krommenie, die op het twintig meter hoge dak bezig waren, een eind weg geslingerd. Zij had den het geluk tegen een balustrade terecht te komen waardoor zij slechts zeer lichte verwondingen opliepen. Na de explosie riep de brandweer van Krommenie, die de bedrijfsbrandweer te hulp was gesneld, de assistentie in van Wormerveer, Assendelft en Zaandam, zo dat men tenslotte de beschikking had over twaalf autospuiten. Bij de bestrijding van het vuur ondervond de brandweer moei lijkheden, omdat het water door de slan gen naar grote hoogte opgepompt moest worden. Tegen vijf uur werd het gevaar voor uit breiding nog maar zeer gering geacht. Toch bleef men nog onophoudelijk duizen den liters water in de moeilijk bereikbare vuurhaarden storten. De droogkamers na melijk, waarvan er vijftien in deze fabriek zijn, zijn twintig meter hoog, achtender tig meter lang en vier meter breed. In elke kamer hangt ongeveer tien kilome ter linoleum te drogen. Eén van de directieleden van de N.V. kon geen schatting geven van de aange richte schade. De N.V. is verzekerd. Ook in 1956 heeft in deze fabriek een brand gewoed, toen in twee droogkamers. Der gelijke branden plegen zeer hardnekkig te zijn, omdat de opgehangen banen linoleum naar beneden storten en men de smeulen de resten dan naar buiten moet halen waardoor het vuur steeds weer oplaait. De grote uitslaande brand, die donder dag een van de drie bedrijfspanden van Vroom en Drcesman aan de Nieuwstad in het centrum van Leeuwarden totaal heeft verwoest, blijkt te zijn ontstaan op de zol derverdieping van het gebouw, waar meu belhout was opgeslagen. Omstreeks elf uur werd de brand ontdekt door enkele personeelsleden. Ze sloegen meteen alarm Aanvankelijk probeerde men met schuim blussers en ander eigen blussingsmate riaal het vuur te bedwingen doch dit bleek niet mogelijk. De brandweer van Leeuwarden rukte met groot materieel uit maar kon niet verhinderen dat het vuur zich over de bo venverdieping verspreidde en zich een weg baande naar de lager gelegen maga- zijnen waarin een grote hoeveelheid meu- beien was opgeslagen. Het gebouw brandde weldra als een fak kel. Meters hoog sloegen de vlammen uit het dak waaruit dikke rookwolken opste gen die tot ver in de omtrek te zien wa ren. De brandweer stond aanvankelijk mach teloos tegen de loeiende vuurzee. Het ge hele, circa honderdvijftig meter diepe ge bouw brandde van voor tot achter. In het ernaast gelegen winkelpand van V. en D., dat door een smalle gang van het bran dende gebouw was gescheiden, werden de muren gloeiend heet. Het personeel was met man en macht in de weer om de goe- derenin veiligheid te brengen. De door- C Concertgebouw, vandaag 20 u.: „Johan nes Passion" van Joh. Seb. Bach door de Heemsteedse Christelijke Oratorium Ver eniging en het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest o.l.v. Jan Pasveer. Stadsschouwburg, zaterdag 20 u.: Nieuw Rotterdams Toneel met „Het sein staat op moord" van Monte Doyle. Regie: Richard Flink. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Some like it hot", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Als twee drup- PeJs water", l^,k2;aj:grdag,23.30 U.: ,JFer- nandel als modekoning", 18 j Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Tanze mit mir in den Morgen", a,l. Minerva, 20.15 u.: „De ov^rval", 14 j. Za terdag 14.30 u.: „Jongensranch", a.l. Rembrandt, 14 en 20 u.: „De langste dag", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Yaqui, de zwarte vechter", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De lift naai de zon", 18 j. Monopole (Zandvoort): 20.15 u.: „Ro mance a la carte", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u.; zondag van 13-17 u In het Prentenkabinet: expositie „Winters Haarlem". Tot en met 24 maart. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie van grafiek van G. L. van den Eerenbeemt. Tot en met 31 maart. Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 20-22 u.: Klassiek grammofoonplaten- concert van 21-22 u.: Mozart. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen van mevrouw M. Stevens-Visser. Tot en met 25 maart. Dagelijks geopend van 9- 17 u. en tijdens de klassieke grammofoon- platenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18-20 u. Museum Huis van Looy (Kleine Hout weg/Kamperlaan), Expositie Interscholair Jeugdtoernooi. Dagelijks van 9-13 u. en 14-17 u. Maandag en vrijdag ook van 20- 22 u. Zondag van 14-17 u. Tot en met 31 maart. Vishal: Expositie structuurplan. Dage lijks geopend van 10-22 u. en zondag van 14-18 u. Tot en met 31 maart. Teylers Museum (Spaarne 16): Expositie van tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse school, 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks (behalve maandag) ge opend van 11-15 u. Eerste Zondag van de maand 13-15 u. Huize Bloemenheuvel, Bloemendaalse- weg 159, Overveen: Expositie: „Tekenen is een wereldtaal". Dagelijks van 10 -17 u. Zondags 14-17 u. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest, Iedere avond (behalvp maandag) ge opend van 20-2 u. Van 21.15-23.15 u.: Caba ret door Fiet en Frans Koster, Margriet de Groot en Han Reiziger (oiano) (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). D VRIJDAG 22 MAART City, 20 u.: „De 300 Spartanen". Rex, 20 u.: „De prijs der zonde". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Kerbertasiel, Herenduinweg 8: 9 tot 12 en 16 tot 17 u. Expositiezaal Heidestraat, 19 tot 21 u.: Tentoonstelling werken Henk Broer en Pieter Giltay. Openbare leeszaal, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; bovenzaal „De Brulboei", Kanaalstraat 228c: 16 tot 18 en 19 tot 20.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 19 tot 21 u. R.-K. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.: Jozefhuij, Ban- jaertstraat. Velsen-Noord: 14 tot 17 en r9 tot 21 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 19 tot 21 uur. ZATERDAG 23 MAART City, 19 en 21.30 u.: „De 300 Spartanen". Rex, 20 u.: „De prijs der zonde". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder vrijdag. Kerbertasiel, ais vrijdag. Expositie, Heidestraat, 14 tot 17 uur: Tentoonstelling als vrijdag. Openbare leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen- Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort: 10 tot 12 uur. R.-K. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u.; Jozefhuis, Vel sen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort: 10 tot 12 u. Advertentie kunt u DIREKT doen door hel slifiten van een NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK N.V Hongaar veroordeeld De rechtbank in Rotterdam heeft een 33-jarige in Düs- seldorf wonende Hongaarse schoenmaker veroordeeld tot een gevangenisstraf van anderhalf jaar wegens een inbraak bij een juwelier in Rotterdam, waarbij zeven gou den ringen werden buitgemaakt. VRIJDAG 22 MAART Kennemer Theater. 19 en 21.15 u.: „Zee rovers van Tortuga" Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De dief van Bagdad". W.B. Theater, 20 u. „Blue Hawaii". ZATERDAG 23 MAART Kennemer Theater. 19 en 21.15 u.: „Zee rovers van Tortuga"; 23.30 u.: „De regen boog" Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De dief van Bagdad". W.B. Theater, 20 u.: „Blue Hawaii". gangen tussen de twee gebouwen werden met schuimblusapparaten bespoten om te voorkomen dat het vuur zich hierdoor een weg zou banen. Met emmers water hield het personeel, dat zich met doeken voor neus en mond beschermde tegen de ver stikkende rook, de muren nat. De brand trok enorme publieke belang stelling in het middaguur. De politie kon de opdringende menigte nauwelijks de baas en daarom riep de commissaris van politie de assistentie in van de militaire autoriteiten, die honderdtwintig man van de landmacht en honderdvijftig van de luchtmacht lieten aanrukken om voor af zetting te zorgen. In verband met de gro te omvang van de brand en het gevaar voor uitbreiding werd de assistentie inge roepen van de vliegbasis Leeuwarden. Het vliegen werd gestaakt waarop al het blus- singsmateriaal van de basis naar het ter rein van de brand werd gedirigeerd. Het vuur was intussen reeds overgesla gen naar het dak van het naastgelegen pand, een kledingmagazijn van de firma P. Bervoets dat spoedig in lichterlaaie stond. Gelukkig slaagde men er daarna vrij spoedig in de brand te lokaliseren. Het pand van de firma Bervoets werd grotendeels ontruimd. Er lagen onder meer meubelen van V. en D. op de bovenverdieping op geslagen. Het woongedeelte van dit pand brandde uit. De oorzaak van de brand is nog niet bekend en ook de omvang van de schade staat nog niet vast. Deze beloopt echter zeker honderdduizenden guldens. Het ene pand brandde geheel uit, de beide belen dende percelen kregen veel rook en water schade. Omstreeks half twee was men het vuur geheel meester. In Uithoorn heeft een felle brand op een bouwterrein in het uitbreidingsplan „Zij- delwaard II" een bouwkeet-opslagplaats met bouwmaterialen verwoest. De afbouw van een complex van zestig woningen zal hierdoor enige weken stagneren. De scha de aan materiaal en loods wordt geschat op 45.000. In Doetinchem is een kleine fabriek uitgebrand. Tegen de vuurzee in de fa- brieksruimte van de Doetinchemse eerste motorreparatieinrichting Dermi kon de brandweer maar weinig uitrichten. Bin nen een half uur was het gehele gebouw een prooi der vlammen. Het gehele ma chinepark ging verloren. Ook alle in repa ratie zijnde .motoren en zelfs een groot deel van de werkkleding van het perso neel gingen in vlammen op. De oorzaak van de brand is tot nu toe onbekend. In het Grote Gasthuis in Haarlem is de 76-jarige juffrouw H. Kruit overleden aan de gevolgen van een verkeersongeval op vrijdag 8 maart. Zr werd toen op de' Leidsevaart ter hoogte van 'de Leidsestraat aangereden door een in zuidelijke rich ting'* rijdende scooter, die bestuurd werd docr een 21-jarige kantoorbediende uit Haarlem. Op de Tramsingel te Breda is de der tienjarige scholier Pieter Peeters uit Bre da om het leven gekomen. De jongen fiet ste over de Singel terwijl achter hem een veeauto reed. Juist toen de vrachtwagen de jongen wilde inhalen zwenkte deze plot seling naar links waardoor hij in botsing kwam met een auto. De jongen werd zo ernstig gewond dat hij kort daarop over leed. Bij een ongeval op de nieuwe rijksweg Hoevelaken-Zwolle onder Nunspeet is de 26-jarige veehandelaar C. J. van der Tol uit Bodegraven om het leven gekomen. De personenauto, waarin hij zat slipte bij het afremmen voor een vrachtwagen, die bezig was een eerder geslipte auto uit de berm te trekken en schoof onder de vrachtauto. Bij Deurne (N.B.) is vannacht om twee uur door een onbekende oorzaak een ke telwagen van een goederentrein ontspoord. Ook de twaalf wagens daarachter werden uit de rails getrokken. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Het baanvak Helmond-Venlo werd tengevolge van de ontsporing in beide richtingen gestremd. Advertentie SUNIL i bleekt a blauwt i sir i a nylon-actief De heer J. Poorta (64), havenmeester van Enkhuizen, is sinds vannacht spoor loos verdwepen. Hij heeft na terugkeer van een bridgeavond vannacht na twee uur zijn huis verlaten en is sedertdien niet teruggezien. De rijkspolitie te Enkhuizen werd van .0™, half vipr van de .vgrroissing op de hoogte gesteld en is toen onmid dellijk gaan zoeken. Ook de rijkspolitie te water is bij het onderzoek ingeschakeld. Vandaag hebben mannen van de rijks politie te water de omgeving van deze plaats zonder resultaat afgekocht. Op vele plaatsen is ook gedregd. De heer Poorta keerde vannacht om on geveer twee uur terug in zijn huis na een bridgeavond. Hij liet even zijn hond uit en verliet daarop weer de woning, zonder te zeggen waar hij heen zou gaan. In Ursem in Noord-Holland 'is door twintig boeren, hoofdzakelijk leden van de katholieke boerenorganisatie daar ter plaatse, de L.T.B. en voorts door enkele leden uit andere landbouworganisaties, een actiecomité opgericht, dat zich zal bezig houden met „bestrijding van de P.B.O. in de landbouw". Dit comité wil daarbij de wettelijke weg bewandelen. De bedoeling is, druk uit te oefenen binnep de bestaan de landbouworganisaties. Het actiecomité in Ursem is in contact getreden met de heer Voortman te Eefde. die met acht anderen eveneens actie wil gaan voeren om tot opheffing van het Landbouwschap te geraken. Voorzitter van het actiecomité te Ursum is de heer J. Stroemer uit Oterleek. 110V-C. COPENHAGEN ffaa-a (Vervolg van pag. 1) Als de regering inderdaad haar gang gaat en een „commerciële gegadigde" op het tweede net toelaat, hoe kan zij dan nog door de Kamer ter verantwoording worden geroepen? Kamer en kabinet lo pen allebei reeds op hun laatste benen. De Kamer kan het kabinet het vertrouwen opzeggen, maar reële betekenis heeft dat thans feitelijk niet meer. Staatssecretaris Scholt^i kan volgende week dreigen met heengaan en de andere bewindslieden in zijn val meeslepen. Dan zou het kabinet voortijdig demissionair wordep, hetgeen ook een vreemdè situatie zou scheppen. Het is de vraag of de leiders van twee regeringsgezinde fracties, de K.V.P. en de A.RP.. het daarop zullen laten aankomen ondanks hun bezwaren tegen de commer ciële tv. Anderzijds zou echter een ontslagaan vraag kunnen worden beschouwd als een loos gebaar dat op de Kamer geen indruk maakt omdat het kabinet vóór de verkie zingen toch niet door een ander kan wor den vervangen. Het lijkt allemaal wat op een pat-positie in het politieke schaak spel. De heer Bakker (C.P.N.) meende te weten wélk spel er nu precies werd ge speeld. Er zou een verband bestaan tus sen de komende parlementloze periode en de „Zwolsman-sympathieën" van deze re gering. Krijgen de stichting T.V.N. en de N.V. T.E.R., waarvan Zwolsman deel uit maakt. inderdaad toestemming tot com merciële televisie, dan kan de Kamer dat contract niet meer ongedaan maken. Hoe onaangenaam de sfeer gistermid dag was bleek uit een kreet „Leve De Gaulle" van de socialistische banken, toen prof. Oud sprak over het „eigen recht der overheid". Prof. Oud werd ook door 'e heer Smallenbroek (A.R.) hevig be stookt. Staatssecretaris Scholten kreeg ervan langs omdat hij had gezegd dat de nieu we Duitse tv.-zender zou reiken tot aan onze kust, hetgeen onjuist was gebleken, andere tegenstanders van commerciële te levisie waren gegriefd over mr. Scholtens opmerking dat het weren van commer ciële televisie eigenijlk zou getuigen van behoudzucht. De heer Kleijwegt zei: „Dat is toch eigenlijk geen manier van discus sie voeren". De heer Goedhart, een van de weinige voorstanders van commer ciële televisie bij de P.v.d.A., daagde dr. De Kort en dr. Bruins Slot uit nu te kie zen tussen hun voorkeur van „verzuiling in de ether" en hun „hondetrouw aan het kabinet". Al met al is dus de tegenstelling tus sen enerzijds omroepverenigingen plus Ka mermeerderheid en anderzijds de regering met de commerciële televisie uitgelopen op een merkwaardige crisissfeer over de bevoegdheden van de regering. De Stichting Regionaal Winkelcentrum Leidschendam heeft haar plannen 1 ekend- gemaakt voor de bouw van een groot win kelcentrum in Leidschendam aan de Rijks weg van Ypenburg naar Amsterdam, op korte afstand van de plaats waar de Land- bank van Zwolsman een wijkcentrum wil gaan bouwen. Zoals dr. Dreesmann op een persconfe rentie zei, is het de bedoeling dat I et cen trum zich zal richten op Leidschendam, Den Haag, Wassenaar, Voorburg en Zoe- termeer. Deze laatste gemeente zal naar verwacht uitgroeien tot een ongeveer hon derdduizend inwoners. Men hoopt over on geveer vier jaar gereed te zijn. De bouw kosten worden geschat op enkele tiental len miljoenen guldens. In de stichting zijn verenigd Vroom en Dreesmann, C A, De Bijenkorf en de Nederlandse Midden- standsfinancieringsmij. voor bedrijfsobjec- ten. Kleinplastiek. Onder de titel „Tien jaar kleinplastiekscholing" zal van 26 april tot 10 juni in Madurodam een openlucht tentoonstelling worden gehouden van kleine beelden van leerlingen en oudleer lingen van de Rijksacademie voor Beel dende Kunsten te Amsterdam. Smokkelauto. Twee patrouille-auto's van de Nederlandse douane hebben een zwaar gepantserde smokkelauto, die op weg was naar de Belgische grens, in Gul pen weten te achterhalen. De chauffeur werd gearresteerd. De lading van de wa gen bestond uit twee ton boter. Nieuw dagblad. De kanaalstreek in Groningen met de daarop georiënteerde veenkoloniën en Oost-Drente hebben een eigen dagblad: „De Kanaalstreek", uitge geven door drukkerij J. A. Eerelman te Stadskanaal. In „Du Kanaalstreek" zijn opgenomen het weekblad „De Veenkoloni ale" en het eenmaal per week verschijnen de advertentieblad „De Kanaalstreek". De redactie wordt, gevoerd door de re dactie van de Winschoter Courant. Eerste paal In Amsterdam is de eer ste paal geheid voor 't verzamel-kantoor- gebouw „Metropool", dat aan de Weesper- straat zal verrijzen. Het gebouw, dat ruim 8 miljoen zal kosten, zal zich uitstrek ken van de Nieuwe Prinsengracht tot de Nieuwe Keizersgracht, zodat de daartus sen liggende Nieuwe Kerkstraat zal wor den overbouwd. Onder kolen bedolven. Op de 546 meterverdieping van staatsmijn „Emma" is de 30-jarige houwer J. B. A. Hermans uit Hoensbroek verongelukt. Hij was be zig met het afsteken van kool, toen hij bedolven werd onder vallende kolen. De heer Hermans, die gehuwd was en vader van één kind, overleed ter plaatse. Mislukt. Het is thans wel zeker dat de winterbloemkool op Walcheren als ver loren moet worden beschouwd tengevolge van de langdurige winter. Voor veel telers betekent dit een grote schadepost, want er waren twee en een half miljoen winter- bloemkoolplfinten uitgepoot. Ook van de andere te velde staande gewassen is veel verloren gegaan. Zeldzaam. Banteng-moeder „Surpri se" heeft in de Rotterdamse diergaarde Blijdorp het leven geschonken aan een koekalfje. De wilde bantengs zijn langza merhand een zeldzame diersoort geworden. Er leven er op de gehele wereld nog maar een paar honderd, voornamelijk in dieren tuinen. Iers bezoek. Een aantal leden van een commissie, ingesteld door de regering van Ierland, om advies uit te brengen over de ontwikkeling van het universitair onder wijs in dat land, bezoekt deze week Ne derland om zich te oriënteren over de ver schillende aspecten van het wetenschap pelijk onderwijs. Het K.N.M.I. deelt mee: De aanvoer van koude lucht naar ons land werd van nacht weer sterker, toen de wind naar* het noordoosten draaide en toenam. Dit ge beurde nadat een storing in de hogere luchtlagen met wat lichte'sneeuw ons land gepasseerd was. De toeneming van de wind hing samen met luchtdrukstijgingen boven de Britse eilanden, die in verband staan met een hogedrukgebied bij IJsland, dat zich naar Schotland verplaatst. Tege lijkertijd handhaaft zich een depressie bo ven Italië. Deze wordt nog versterkt door een kleine storing die over de Pyreneeën naar de Middellandse Zee trekt. Op de flank van het hogedrukgebied bij IJsland staat een krachtige noordelijke luchtstro ming, die koude lucht langs de Noorse kust naar het zuiden transporteert. Het front, dat deze koude lucht begrenst,, zal in de komende 24 uur over ons land trek ken. Daarbij zullen plaatselijk enkele buien vallen, maar er zullen ook opklaringen voorkomen. In de afgelopen nacht heeft het op vele plaatsen 1 tot 2 graden gevroren. Ook in de komende nachten moet op lichte vorst worden gerekend. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen e 3d binnen- en buitenland ij d a g Veerslag laatMe 24 uur 5 u i Ji Den Helder geheel bew nno 2 0 Ypenburg geheel bew no 5 0,1 Vlissingen sneeuw nno 3 0,1 Eelde geheel bew no 3 1 De Bilt geheel bew no 3 0,3 Twente geheel bew nno 4 1 Eindhoven sneeuw no 4 0,2 Zd-Limburg motsneeuw nno 3 1 Helsinki licht bew. zzw -6 0 Stockholm licht bew. wzw -2 0 Oslo licht bew. w -1 0 Kopenhagen onbewolkt no 0 0 Aberdeen zwaar bew. 5 0,2 Londen motsneeuw n 5 0,2 Amsterdam geheel bew nno 3 0,1 Brussel geheel bew nno 3 0 Luxemburg sneeuw nno 5 1 Parijs geheel bew n 4 0,3 Bordeaux zwaar bew. 13 8 Grenoble zwaar bew. nw 8 1 Nice regen n 14 1 Berlijn half bew. nno 3 0 Frankfort zwaar bew. nno 10 0,1 München sneeuw nw 7 Zurich sneeuw nno 5 4 Genève geheel bew. n 7 1 Locarno geheel bew nw 12 0 Wenen motregen nw 5 5 Innsbruck regen ozo 5 8 Rome regen ozo 16' 7 Ajaccio zwaar bew ono 7 12 Madrid half bew. w 14 0 Mallorca regenbui w 16 0,1 Lissabon onbewolkt nnw 16 0 Athene zwaar bew. 17 Zaterdag 23 maart Zon op 6.38 uur, onder 18.56 uur. Maan op 6.08 uur, onder 16.10 uur. Maanstanden 25 maart 13.10 uur nieuwe maan. Hoog en laag watei in IJmuiden Vrijdag 22 maart Hoog water 1.17 en 13.41 uur. Laag water 8.56 en 21.38 uur. Zaterdag 23 maart Hoog water 2.10 en 14.28 uur. Laag water 9.58 en 22.30 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJ mui h

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2