De opstellingen Gouden ploeg zou nu niets bereiken Hollandsch amateurisme sloeg voor eerst Engelsche Buitengewone prijs in paassporttoto's Kops in de finale in Londen Variaties worden al groter Weinig hoop meer voor bokser Moore Zweeds team tegen Nederlandse clubs MORGEN VIJFTIG JAAR GELEDEN IN DEN HAAG iéÉS ZATERDAG 23 MAART 1963 23 Veertien landenploegen in pre-Olympisch toernooi voor hockey-spelers Nieuwe organisatievorm voor wereldtitelstrijd van voetballers? BETAALD VOETBAL vsv AM A TEURVOETBAL hH Hf Welke plaats Abe Lenstra Semi-profs A mateurs HANDBAL HOCKEY KORFBAL WA TERPOLO Morgen vijftig jaar geleden dat was tweede paasdag 1913 werd er een roemrucht feit opgetekend op de lijst van internationale voetbalwed strijden van het Nederlands elftal. Op die dag namelijk slaagde de Nedar- landse formatie erin de roemruchte Engelse voetbalploeg, die onder lei ding stond van de beroemde Vivian Woodward, op Houtrust in Den Haag met 2—1 te verslaan. Het elftal voetballers dat dat klaar speelde ziet men hierboven een elf tal dat spelers telde als Göbel, Bok de Korver, de Kesslers, Vos en De Groot. Voetbal genoot in die dagen nog niet zo veel belangstelling als thans, maar de genen die King Soccer zijn onderdanen mocht noemen juichten dat succes mis schien nog wel enthousiaster toe als nu de Rotterdammers de successen van Feijenoord. Uit het verslag in Haarlems Dagblad, dat op de 25ste maart verscheen, nemen wij het slot van het drieënhalve kolom lange verslag over: De laatste minuten naderen. Nog vier Dfi Engelscjien vallen hefUg a^n. Een comer wordt ,ap. onze. goal gèiidrtën GÖbjel springkJtQOjpp, en slaat den barhet vefd in. Woodward probeert 't alléénz'n schot vliegt rakelings voor 't doel-langs. Ieder kijkt op z'n horloge. En als Westra door 'n snellen ren even opluch ting brengt voor onze verdediging, wordt hij stormachtig toegejuicht.... Nog twee minuten.nog één. Daar fluit Barette, schel en door dringend. Tij d!..,. Een dollemansboel! Drie-, vier-, vijfduizend menschen op 't speelveld, 'n Gejubel en gejuich, dat minuten lang aanhoudt. De spelers ver dwijnen in de dichte menschenmassa. Maar even later zie je ze één voor één er boven verschijnen. De Korver, Bout- my, Bosschart, Wijnveld, Göbelal lemaal lachend, jolig, op de schouders van de enthousiasten. Vier van die op gewonden standjes komen Woodward tegen. Die moet óók omhoog! Daar gaat „the great Vivian", gesjord op de schou ders van 'n paar juichende tweederan- gers. En hij heeft nu z'n strakke, „En gelsche" gezicht niethij schudt van 't lachen. Twintig menschen staan op onze pers tafel. Die houdt het niet uit, bezwijkt, we gaan allemaal omlaag.... 't Maakt ni^ts uit, niemand bezeert zich. 't Duurt een kwartier, eer de spelers in hun kleedkamers zijn. Daarvóór volgt een nieuwe ovatie. En zoo eindigt deze gedenkwaardige match, waarin het Hollandsch amateu risme voor 't eerst het Engelsche sloeg. Dit elftal speelde het voor onover winnelijk gehouden Engelse team naar de roemruchte 21 nederlaag. De voetballers zijn: Staande v.r.n.l. Wijn- velt, Boutmy, Göbel, De Korver, Bos schart, Tonny Kessler en Tromp (grensrechter). Zittend v.r.n.l. Van der Wolk, Westra van Holthe, De Groot, Vos, Dé Kessler. Twee van hen zijn nog in leven: Westra van Holthe en Göbel. Aan het pre-Olympisch hockeytoernooi, dat van 28 september tot 6 oktober in de Franse stad Lyon zal worden gehouden, zullen veertien landen deelnemen. Europa is met acht deelnemers, Frankrijk, Duits land, Groot-Brittannië, België, Nederland, Italië, Spanje en Oostenrijk of Portugal het sterkst vertegenwoordigd. Voor Azië nemen deel de Olympische kampioen 1960, Pakistan, India en Japan. Kenia is de Afri kaanse deelnemer, terwijl de Verenigde Staten en Argentinië Noord- en Zuid- Amerika vertegenwoordigen. In verband met de deelneming aan het Olympisch hockeytoernooi zal de wed strijd Verenigde StatenArgentinië te vens gelden als kwalificatie. De winnaar van deze ontmoeting plaatst zich voor To- t.iïio.^Ia afloop van het toernooi zullen en kele niet-Europese -ploegen een tournee door Eurdph maken| Zo zal Pakistan ten minste één wedstrijd in Nederland spelen. Degenen, die deelnemen aan de beide Paassporttoto's van 13 en 15 april hebben een kans op een extra-prijs van 50.000. Zij komen daarvoor in aanmerking indien zij in sporttoto 22 (van zaterdag 13 april, spelend op ere-, eerste- en tweede divisie) één kolom met twee fouten hebben en in sporttoto 29 (van maandag 15 april, spe lend op vijftien wedstrijden van de tweede divisie) één kolom met twee of drie fou ten. Indien meer deelnemers in aanmerking komen voor deze buitengewone prijs, zal de 50.000 gelijkelijk onder de winnaars worden verdeeld. Het bedrag van de bui tengewone prijs zal niet ten laste komen van het normaal beschikbare prijzengeld. Indien een winnaar van de buitengewone prijs tevens in aanmerking komt voor één of meer andere prijzen van de paastoto s zal het uit te keren bedrag eventueel zo danig worden verminderd, dat aan nie mand meer dan 50.000 in één sportprijs- vraag zal worden uitgekeerd. Indien één van beide toto s niet door gaat (bijvoorbeeld in geval er minder dan tien wedstrijden plaatshebben), zal de bui tengewone prijs worden toegekend aan de deelnemer(s), die in één kolom wedstrijd- tips voldoet(voldoen) aan de eisen gesteld voor de andere toto. De interlandvoetbalwedstrijd tussen Engeland en Joegoslavië voor spelers on der 23 jaar, die in Manchester werd ge speeld, is geëindigd in een gelijkspel: 0-0. De finale heren enkelspel van de open Engelse badmintonkampioenschappen, die in Londen- worden gehouden, zal gaan tussen de geplaatste Deense speler Erland Kops en Channarong Ratana Saen-Suang uit Thailand. Bij de dames plaatsten zich de Amerikaanse mevr. Hashman en de Britse Ann Bairstow. De resultaten van de halve finales wa ren: heren: Erland Kops (Den.)versl. Nielsen (Den.) 1510, 156, Channarong Ratana Saen-Suang (Thailand) verslaat Tan Joe Hok (Ind.) 158, 1510. Dames: mevr. G. Hashman (V.S.) verslaat mej. M. Sullivan (Ierl.) 111, 112, Ann Bairstow (G.B.) verslaat Ursula Smith (G.B.) 110, 6—11, 11—5. Als tweede in de rij van de zomerbanen opent zondag de Utrechtse baan Mereveld met een acht nummers tellend programma, dat over de gehele linie goed bezet is. Dit is verheugend, want de algemene verwach ting was dat na de strenge winter in de eerste maanden te weinig paarden klaar zouden zijn voor hun komende taak. Hoe wel de variatie groter is dan in de afge lopen winter in Hilversum zijn het toch weer de uitblinkers uit de wintermeeting, die ook op Mereveld weer zullen domi neren. In de eerste plaats is dat Zegérus Hol- landia, die ondanks zijn steeds zwaarder wordende handicap zijn zevende overwin ning kan boeken. De trouwe X Mieke Hol- landia kan de tweede plaats bezetten voor Xylander V en Urdy Mars. Ook de succes volle Zus Hanover krijgt de kans op het goede pad voort te gaan, hoewel zij zich in de Staphorst-prijs zal moeten reppen tegen Yucatan en Zwaluw S. Outsider is Ylbode B. Met Walter Hollandia is het nog steeds alles of niets, maar na zijn werkelijk ma gistrale zege in Hilvérsum kan in de Oot- marsum-prijs geen andere winnaar wor den voorspeld. William Z en Quicksilver S zijn de plaatspaarden. In het amateurs nummer wordt Zeioma Spencer door haar grotere betrouwbaarheid gekozen boven Your Pride, die de merkwaardige eigen schap heeft in handen van zijn eigenaar beter te lopen dan die van zijn trainer. Astria van Peterhof en Aleid Williams zijn de andere gegadigden. Bij de 3-jarigen zijn er weer vele sei zoendebutanten. Van hun vorm is nog wei nig of niets bekend. Daar Bravour S ook als 2-jarige reeds vroeg in vorm was zal het geen verwondering wekken als hij dit nummer voor zijn rekening nam, vóór Boy Scotch en Bertha P. In de zeer druk bezette autostartkoers gaat de voorkeur naar Zil- vertip, die dank zij zijn gunstige start positie de goede Anne Emilie en Anora Belwin kan overtroeven. Outsider is Zelma Dear. In de Heino-prijs kan de Utrechtenaar Smit voor een plaatselijke zege zorgen door., zijn keuze uit Acino Scotch en Zulma naar de overwinning te sturen. Aristo Scotch en Yeftsy zijn de grote rivalen. In de koers voor de grote beginners is de klasse thans zo gering dat Adios K zelfs na zijn lange rust de baas moet kunnen blijven over Silver Kid en Zeester. De 29-jarige ex-wereldkampioen in het vedergewicht, Davey Moore, heeft vol gens de doktoren weinig kans meer om het leven te behouden. Moore, die donder dagavond de wereldtitel kwijtraakte aan uitdager Urtiminio „Sugar" Ramos (Cu ba) heeft letsel opgelopen aan enkele vita le delen van de hersenen, waardoor hij grote moeilijkheden heeft met hart en ademhaling. De doktoren voerden direct bij zijn aankomst in het ziekenhuis een luchtpijpsnede uit, met de bedoeling hem het ademen te vergemakkelijken. Volgens de artsen is de toestand van Moore, die in dezelfde stad op 18 maart 1959 de titel veroverde door een k.o. over winning op Hogan Kid Bassey, vrijwel hopeloos. Geraldine, de vrouw van de on gelukkige pugilist, was zoals steeds niet bij het gevecht aanwezig. Twee uur na zijn aankomst in het ziekenhuis was Moore nog steeds buiten bewustzijn. Bij de gong na de tiende ronde van het gevecht tegen Ramos hing Moore volko men ontredderd tussen de touwen. Enkele minuten later, in de kleedkamer, scheen hij weer wat bij te komen en stond zelfs enige journalisten te woord. Plotseling ver loor hij echter het bewustzijn en werd on middellijk naar een ziekenhuis vervoerd. De Stockholmse eersteklasser Hammer - by zal ter voorbereiding van het nieuwe Zweedse voetbalseizoen veertien dagen in Nederland vertoeven, waar de Zweden de gast zullen zijn van Excelsior. Zij zullen in de periode van 31 maart tot 14 april een vijftal wedstrijden spelen tegen Nederlandse eredivisieclubs. Hier van staan al vast de ontmoetingen op 31 maart ('s middags) tegen Sparta en 2 april ('s avonds) tegen ADO. Verder zul len de Zweden uitkomen tegen Ensche de, PSV en NAC. Gustav Wiederkehi de Zwitserse presi dent van de UEFA (Europese Voetbal Unie) heeft tijdens een bezoek aan Oost Berlijn een nieuw plan ontvouwd voor de organisatie van het wereldkampioenschap voetbal. Dit plan behelst om aan het toer nooi om de Europese beker voor landen ploegen, dat overigens niet geheel aan de hoog gestelde financiële verwachtin gen beantwoordt, een officieel Europees kampioenschap te verbinden. Het toernooi zou dan tevens als kwalificatietoernooi gelden voor de eindronde van het wereld kampioenschap. In een toernooi van totaal acht landen (in plaats van dus zestien, zoals bij het huidige systeem), waarin verder uitko men ploegen uit andere werelddelen, zou dan de beslissing over de wereldtitel moe ten vallen. Wat er van dit plan ooit nog eens ver wezenlijkt zë1 worden, valt niet te peg gen er zijn immers betreffende het-we- reldkampioenschap reeds zo vele plan nen geweest, die altijd plan zijn geble ven maar wel is zeker, dat het toernooi om het wereldkampioenschap 1966 (met de eindronden in Engeland) volgens het oude systeem zal worden gehouden met een eindtournooi met zestien landen. Sport tijdens het weekeinde Zondag geen topvoetbal in Haarlem. Desondanks toch een aardig duel, name lijk op het EDO-veld waar het Schiedam- se SVV de gast is. Gezien de ranglijst een ontmoeting dus tussen twee minder sterke broeders in de tweede divisie B. EDO ver schijnt met dezelfde ploeg die vorige week 1-1 speelde tegen het ook niet zo sterke Longa. Waarschijnlijk wordt het wederom een puntenverdeling voor de Haarlemmers. RCH neemt het in de radiostad tegen Hilversum op. De Racing telt een invaller voor de geblesseerde Doesselaar, namelijk de individualistisch ingestelde Meijer. Ho pelijk vervalt RCH niet in de oude kwaal: het spelen voor persoonlijke triomf. Vorige week was dit echter niet het geval. Mocht de Racing morgen wederom zo produktief zijn als tegen Xerxes, dan zou een uitzege toch echt niet als een verrassing worden begroet. Haarlem ontmoet in een uitwedstrijd Hermes DVS. Vorig jaar hadden we het dan wel geweten, maar nu staat een over winning voor de roodbroeken nog lang niet vast. Ook Haarlem moest noodge dwongen zijn formatie veranderen. De Ridder opereert als linksbuiten, Jonker schoof een plaatsje naar rechts op en An- genent staat als midvoor opgesteld. Frie liep namelijk vorige week een blessure op. Jaski, die donderdag in het militaire team teleurstelde, probeert het ditmaal als rechtsbinnen. De stand in de tweede divisies luiden: 16 23 HVC 16 24 NEC 15 21 BW 15 22 Vitesse 15 20 Haarlem 15 22 KFC 15 20 't Gooi 15 17 Stormvogels 15 17 Baronie 15 17 ZFC 15 16 DFC 15 16 Alkmaar 15 15 Helmondia 15 16 Be Quick 15 15 H. DVS 14 15 Leeuwarden 15 14 Xerxes 15 15 Tubantia 15 14 Hilversum 15 15 Wageningen 15 14 RCH 15 14 AGOVV 15 13 Wilhelmina 15 12 Heerenveen 14 12 PEC 15 12 Zwolse Boys 15 12 NO AD 14 10 Graafschap 15 11 SVV 15 10 Zwartemeer 14 9 EDO 15 9 Oldenzaal 15 8 Longa 15 8 In de eerste klasse A staat HFC zondag in Haarlem tegenover Purmersteijn, een altijd lastige tegenstander. Niettemin zul len de Haarlemmers wel niets van de winst uit handen geven. In de tweede klasse B van West I moet HBC het zondag thuis opnemen tegen lijstaanvoerder Celeritudo (0-1). Zouden de Heemstedenaren, die zondag het sterke Aalsmeer in eigen home een nederlaag toebrachten, opnieuv voor een verrassing zorgen Ripperda krijgt op Schalkwijk bezoek van stadgenoot Schoten (1-1) en het resultaat van deze plaatselijke ont moeting valt moeilijk te voorspellen. Een nieuwe puntenverdeling ligt het meest voor de hand. In de badplaats treedt Zandvoortmeeu- wen als gasfhèér öjT.Vah ftekkeslüiter TYBB-(2-l) en ook>-dat-Jsj een ontmoeting met vraagtekens. Niettemin zullen de Haarlemse geel-zwarten, die voor 't eerst in deze competitie met „good old" Joop Bakker onder de lat aantreden, fel op winst spelen. Hun positie op de ranglijst maakt dat noodzakelijk. „Die hockeywedstrijd, die we zater- dag tegen de Schotten in Glasgow spe len, is het begin van een intensief internationaal programma, dat we heb ben samengesteld om onze jonge ploeg ervaring te laten opdoen. In een tijds bestek van zeven weken speelt ons A- team vier interlands en doet voorts mee aan paastoernooien, terwijl ons B-team in die periode nog tegen België B en tegen Rijnland-Westfalen uitkomt. Dan volgt als klap op de vuurpijl dit jaar nog het internationaal toernooi in Lyon, waar de beste achttien hockeylanden aan deelnemen. In die reeks interland wedstrijden en vooral in Lyon willen wij het NOC ervan overtuigen, dat uit zending van een hockeyteam naar To kio gerechtvaardigd is. In oktober 1961 zijn we doelbewust naar de Olympi sche Spelen van 1964 gaan werken. Wij willen proberen in dat verre Tokio de teleurstelling van Rome weg te wissen". Piet Bromberg, de coach van ons na tionale team, zegt dat rustig, welover wogen, nuchter. De nuchterheid van een man die een vast doel voor ogen heeft en de weg -veet hoe dat doel te berei ken. „Wij hebben in onze hockeywereld bijna een ideale toestand. Alle clubs wer ken naar beste kunnen mee aan de bouw van een sterk nationaal team en de ge selecteerde spelers tonen zich bereid zich al die jaren volledig in te zetten, inten sief te trainen en veel te offeren om ons doel te bereiken". „We hebben een hechte ploeg, een een heid, die moeilijk klein is te krijgen. Ze zijn al behoorlijk gehard, onder andere tijdens de reis door India en in moeilij ke interlands van het vorig jaar. In In dia werden we van de tien deelnemen de landen toch maar vierde. We wonnen vorig jaar van Engeland met 40, van Wales met 3—0 en versloegen voor het eerst in de geschiedenis de Duitsers op eigen bodem. Jammer genoeg verloren we van de zwakker geachte Belgen met 10, maar mogen we ook een keer van slag zijn?" „Deze eerste wedstrijd tegen de Schot ten wordt moeilijk. Moeilijk in de eer ste plaats omdat de Schotten sterk zijn vooruitgegaan, getuige hun laatste re sultaten (0—0 tegen Engeland, 1—2 te gen Duitsland) en in de tweede plaats omdat de lange winterperiode met on bespeelbare velden onze ploeg een beet je uit het normale doen heeft gehaald. Vorige week tijdens een oefenwedstrijd tegen Laren speelden ze zo onwennig als beginnelingen. Het patroon, het samen spel was zoek. Maar dat komt wel terug, de jongens hebben een prima conditie gehouden en de komende wedstrijden f-y bieden voldoende gelegenheid weer in het normale ritme te komen. „De moeilijkheid echter is dat deze eerste wedstrijd tegen Schotland nu al als een classificatiewedstrijd voor Tokio wordt bekeken. Met andere woorden, dat de uitslag van die wedstrijd belangrijk is. Dat vormt altijd het grote probleem voor een coach, die graag in zulke wed strijden een beetje experimenteert, eens een andere speler op een andere plaats wil proberen, maar aan de andere kant niet te veel durft te doen, omdat hij daardoor wel eens mis kan tasten. Zo'n classificatiewedstrijd legt de coach en de spelers een zware last op de schou ders. De spelers moeten steeds bij wijze van spreken op hun tenen staan, het beste geven omdat naar hun presta ties wordt gekeken". „Het belangrijkste in ons hele voor bereidingsschema is, dat er een opgaan de lijn in het spel van onze ploeg valt waar te nemen, een lijn, die zo plan den we in 1961 zijn top zou moeten bereiken in Tokio. Daar is door de or ganisatie van dat 18 landen-toernooi in Lyon nu verandering in gekomen. Dat toernooi ligt in ons streven eigenlijk he lemaal verkeerd. Het vergt namelijk van ons team dat het in september van dit jaar al tot topprestaties moet komen, omdat in Lyon de 18 sterkste hockeyna- ties meedoen. Daar kan vanzelfsprekend het beste worden gemeten welke plaats wij qua sterkte innemen, met andere woorden welke vooruitzichten wij voor Tokio hebben". „Om de kans zo groot mogelijk te ma ken dat ons team door het NOC naar Japan wordt uitgezonden, zijn wij min of meer gedwongen al in Lyon alles te geven, de top van ons kunnen te berei ken. Iedereen weet dat na het verrich ten van topprestaties altijd een terug slag volgt. Die terugslag opvangen en de ploeg voor Tokio weer in topvorm te krijgen, wordt de extra-zware opga ve waarvoor we ons na september ge steld zien", zegt de heer Bromberg, die zelf 16 keer het oranjeshirt droeg. „Ik vertrouw er echter op, dat ons dat voornamelijk door de wilskracht van de spelers zelf wel zal lukken. Het zijn stuk voor stuk pure amateurs, die bijvoorbeeld zelf hun uitrusting moe ten kopen en verzorgen en op eigen kos ten naar oefenwedstrijden moeten ko men. Ze hebben er alles voor over om dat oranje-baadje te dragen, omdat ze het als een grote eer beschouwen. Door hun stringente levenswijze, door hun on derlinge vriendschap en waardering, door de enthousiaste wijze waarop zij de con ditietraining van Cios-man Erik Bronk- horst volgen, zijn ze tot een hechte een heid geworden." „In het moderne hockey is de team eenheid het belangrijkste geworden. De tijd dat één briljante speler een wed strijd kon winnen is voorbij. Vooral in lan den als Australië is de lichamelijke con ditie bij de sport beoefening zó opge voerd, dat alles veel harder, veel snel ler veel directer, eigenlijk veel prozaische is geworden. Breiwerk in een voorhoede is niet meer mogelijk, omdat bij de ge ringste treuzeling een tegenstander bij je is." „Men heeft nog steeds de mond vol over de „gouden ploeg van Londen", die in 1948 de bronzen medaille veroverde op de Olympische Spelen. Die „gouden ploeg" zou met het spel uit '48 in deze tijd niets bereiken. Vergelijk bijvoorbeeld eens het tennispel van de beroemde Tilden met de keiharde, nuchtere en directe slagen van een Rob Laver. Tilden in zijn beste vorm zou geen net winnen met Laver. Zo lijkt mij ook dat Abe Lenstra in zijn beste vorm in het huidige voetbal veel minder roem zou oogsten dan hij vroeger heeft gedaan." „Het is nu vooral een kwestie van hard heid. Een keiharde mentaliteit en een kei harde fysieke conditie zijn vereist. Daarom hebben wij dat zware interland- prograrhma samengesteld met drie moei lijke uitwedstrijden. Daarom kunnen wij in feite ook niet wegblijven uit Lyon. Een keiharde eenheid van elf knapen vormt de beste garantie voor goede re sultaten. Die hardheid krijg je door inten sieve training, door het er alles-voor-over hebben van de spelers". „De eenheid kweek je door die elf spe lers zoveel mogelijk samen te laten vech ten tegen steke tegenstanders. Volgend jaar februari gaat 't Nederlands hockey team als club meespelen in de weste lijke competitie ter voorbereiding voor Tokio. Dat laatste illustreert al overdui delijk hoe de hockeyervaringen het natio nale team steunen. Zij bieden een nationa le coach bijna ideale mogelijkheden. Wat dat betreft moet ik vaak denken aan die arme Elek Schwartz Jan Dassen EDO (thuis tegen SVV): Van der Berg; Disselköter en Berends; Nijman, Krooder en Spiers; Van Dusschoten, Peters, C. Koene, Breitner en Hop man. RCH (uit tegen Hilversum): Van der Schilden; De Vries en Wullems; Na- nai, Honout en Euwes; Hendriks, En- gelsma, Maslo, Van der Berg en Meijer. Haarlem (uit tegen Hermes DVS): Van 't Kruys; Duwel en Duyster; Boom, Berendregt en Dinkelberg; Vreeken, Jaski, Angenent, Jonker en De Rid der. HFC (thuis tegen Purmersteijn): Van der Meulen; Winter en Van Baas- bank; Wijkhuizen, Molenaar en Tho le; H. Koenders, Bouwman, Jansen, Honnef en Darlang. HBC (thuis tegen Celeritudo): Warmer dam; N.N. en Van Bruggen; Böhm, Kors en C. Duindam; Duivenvoorden, Rotteveel, Martin, Joh. Duindam en Halderman. Ripperda (thuis tegen Schoten): Gerrit- se; Heesemans en Bouman; Koene, Van Kampen en Zijta; Pieterse, Ha- zeth, Houtkamp, Kuyer en Peters. Schoten (uit tegen Ripperda): Hooning; Dinkelberg en Verschure; Van Elk, Boekelaar en Flader; Kops, Kossen, Willemse, Kollaard en Blom. Zan'dvoortmeeuwen (thuis tegen TYBB) Vlug; Stokman en Water; Jansen, Kerkman en Kraayenoord; Nijkamp, Schilpzand, Stobbelaar, Paap en Oosterbaan. TYBB (uit tegen Zandvoortmeeuwen): Bakker; Rietvink en Nunnik; Veld huizen, Honschoten en Pebesma; Van der Klugt, Kroonsberg, Blom, Jansen en Meier. Hillegom (thuis tegen SJC): Van der Waal; Duyzers en Blokker; Arnoldi, Tol en Van der Berg; Prins, Buis, B. de Jong, Van Braam en Stroomber- gen. Voor Hillegom is in de derde klasse A van West II een thuiswedstrijd vastgesteld tegen staartploeg SJC (2-1) en dat treffen kan de blauw-witten twee winstpunten opleveren. In 4C van West I gaat Bloemendaal op bezoek bij het leidende IEV (2-3) en daar van moeten de „whites" winnen om hun kampioenskansen in eigen haöd te kun nen houden. Ook Renova isvolop in de running gekomen en moet thuis van NAS kunnen winnen, maar of het zo'n forse 7-0 zege zal worden .ais destijdsin Halfweg menen we toch te betwijfelen. Hekkeslui- ter THB -heèft een thuiswedstrijd tegen Zaanlandia (0-3) en EHS bindt op eigen veld de strijd aan tegen ETO (0-1). In Hoofddorp ontmoeten Hoofddorpse Boys en Onze Gezellen (4-1) elkaar. De hervatting van de veldhandbalcom- petitie zal het damesteam van De Blinkert niet gemakkelijk vallen, want het sterke Verburch, kandidate voor de titel, is zon dag de tegenstandster. De heren van IJ- mond moeten voor 60 minuten handbal naar Winterswijk, waar WWV zich iets sterker zal tonen. Voor de districtscompetitie bezoekt Ra- piditas in Utrecht UD, dat veel beter ge klasseerd staat dan de Haarlemmers. Toch blijft een Haarlemse zege mogelijk. Con cordia start tegen Arma waar in Haarlem met 20-3 van werd gewonnen. Zandvoort meeuwen bezoekt in Hilversum HHC, een vrijwel gelijkwaardige tegenstander. In het Noordersportpark is De Blinkert de gastheer van titelkandidaat Vriendschap De strijd begint om twee uur en een ver rassing ten gunste van De Blinkert hou den we voor mogelijk. Aan de Van Oosten de Bruijnstraat du elleert om twee uur de damesploeg van Concordia met het hoofdstedelijke Blauw Wit. IJmond (dames) bezoekt Lijnden Voor de afdelingscompetitie speelt Full Speed om drie uur op Schoonenberg in IJmuiden tegen TIJ BB en De Blinkert 2 om elf uur tegen Samen Een. Op de hockeyvelden van Alliance en Rood Wit in het Heemsteedse Sportpark en die van Zandvoort op Duintjesveld zal dit weekeinde beslist nog niet worden ge speeld. Over de andere terreinen valt nog weinig met zekerheid te zeggen. Bekerwedstrijden hebben voorrang op wedstrijden van de noodcompetitie, maar omdat verschillende matches nog moeten worden gespeeld hangt veel van de ver enigingen af. Het programma voor komen de zondag is het eigenlijke programma van 16 december. Dit programma wordt nu echter niet als normale competitie ver speeld maar in de zogenaamde noodcom petitie. De uitslag kan men dus niet ver werken in reeds bestaande standenlij sten In de interregionale competitie speelt HBS tegen Alliance (dames). Bij de heren zijn vastgesteld de ontmoetingen HIC— BMHC in Amstelveen en BMHC II— Alliance in Bloemendaal. Eersteklasser Watervliet krijgt bezoek van de kampioen in spé Samos, zodat een nederlaag van de gastheren in de lijn der verwachtingen ligt. Oosterkwartier en Animo Ready hebben uitwedstrijden voor de boeg: eerstgenomede speelt tegen Vic toria in Amsterdam en Animo Ready gaat op bezoek bij Olympia in Bussum. De gas ten zullen goed voor de dag moeten komen om geen puntenverlies op te lopen. Aurora krijgt bezoek van het sterke Hespa en Nieuw Flora is de gast van KCN in Am sterdam. Vanavond wordt het laatste waterpolo- programma in het Sportfóndsenbad in Haarlem verspeeld. Om acht uur treden de dames van DWR aan tegen de reserves van DWT Verder zijn er de herenwed- strijden: HVGB 2—VZV, DWR—Haarlem, DWT—Hillegom.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 23