Burgemeestersvrouw liet de trots Wijsmuller-vloot te water van Koper van een huis mag er niet altijd in gaan wonen Trekpaarden voordeliger dan tractoren, zegt ir. Logtestijn De herenmode is „lichtgewicht" 1 J Tweemaal gooien met een fles champagne Monnik veroordeeld „Voor deze gelegenheid krijgt u een zoen" c Directeur Sociale Zorg wordt verdacht van verduistering Belemmeringen blijven Veel dode vis in de Noordzee Op 30 maart finale van schoolverkeerscompetitie Echtpaar omgekomen door kolendamp Z A 1 HRDAG 2 3 MAART 1963 9 Vergadering Het Nederlandsche Trekpaard Finsterwolde Rheuma-collecte 1963 DOODSTRAF VOOR TWEE NEGERS IN ZUID-AFRIKA Mr. C. A. baron Bentinck EGGENDORF (AP) Een Benedictij ner monnik is tot drie jaar en 2 maanden veroordeeld omdat hij geprobeerd heeft een medebroeder, die hem zou vervangen, te elektrokuteren in het klooster van Nie- deraltaich in Beieren. Een 37-jarige elec- triciën werd tot dezelfde straf veroordeeld als medeplichtige. De fles champagne die de echtgenote van Velsens burgemeester, mevrouw M. A. A. Bührmann—Klopper vrijdagmiddag in Sliedrecht op de scheepswerf „De Klop" tegen de boeg van de nieuwe zeesleepboot „Willem Barendsz" wierp, wilde de eerste keer niet in stukken barsten. Een harde fles, maar men had er op de werf op gerekend. Een gedienstige werknemer wist met behulp van een lange lat de rles weer op de plaats van bestemming te krijgen een stellage waarop tal van genodigden bijeen waren om de tewaterlating gade te slaan. De tweede maal lukte het de burgemeestersvrouw beter? Op de zwarte boeg van de „Willem Barendsz" ontstond een schuimende witte plek. Daarna gleed de trots van de IJmuidense Wijsmuller-vloot langzaam te water. De eigenaar van een leeggekomen wo- I een groot contingent arbeidersbevolking ning heeft er vaak groot belang bij deze één vertegenwoordiger van de vakbewe- te kunnen verkopen aan iemand, die de ging. De leden der commissie mogen wél woning voor zelfbewoning wenst te kopen, lid van de gemeenteraad, maar met van Maar hiervoor heeft de koper een woon- het college van Burgemeester en Wethou- vergunning van Burgemeester en Wet- ders zijn. De eigenaar dient in de gelegen- houders nodig. De verkoopmogelijkheid is heid te worden gesteld zijn bezwaren te- I ilrrteiboee to ,.Een pracht van een schip", riep de enthousiaste heer A. Wijsmuller uit toen hij het schip op de rivier de Merwede achteruit zag glijden. Enkele sleepbootjes toeterden en het personeel van de werf hief een gjuich aan. Vlaggen wapperden, zowel de nationale driekleur als de vlag van Bureau Wijsmuller n.v. „Voor deze gelegenheid krijgt u een zoen van me", zei de heer Wijsmuller die naar de burgemeestersvrouw liep en haar be scheidenlek op de wang kuste. Er wer den handen geschud. De oud-gezagvoer der van de vroegere trots van de Wijs- muller-vloot, de in Indonesië in beslag ge nomen „Noord-Holland", de heer O. Ede- lenbosch zei niet veel. Maar blij was ook hij. Dat bleek dui delijk toen hij uit handen van de heer A. Wijsmuller een fraaie kopie van een ets van Willem Barents ontving. Deze ets had mevrouw Bührmann aangeboden aan de directie van de n.v. Zij had de kopie weten op te diepen uit het Scheepvaart museum te Amsterdam, na veel naspeu ringen te hebben verricht. De ets krijgt nu een ereplaatsje in de hut van kapi tein O. Edelenbosch aan boord van de „Willem Barendsz". Onder de velen die vrijdagmiddag om streeks drie uur de tewaterlating van de ze 5375 ipk sterke sleepboot bijwoonden, bevonden zich ook de burgemeester van Velsen, mr. J. C. Bührmann. de ere burger van Velsen, Ir. A. Eggink, de directieleden van Bureau Wijsmuller, van L. Smit en Zoon n.v. te Kinderdijk, van de scheepsbouwwerf „De Klop" en enke le andere bedrijven. Aanwezig was ook de voorzitter van de vereniging, IJmui- der Haven, de heer Tichelman De nieuwe aanwinst maakt deel uit van 'n nieuwbouwprogramma van vier sleep boten, namelijk de „Groningen" en „Gel derland", elk met een vermogen van 2950 ipk en twee grotere schepen, te weten de „Willem Barendsz" en de „Jacob van Heemskerck", elk met een vermogen van 5375 ipk. Vermoedelijk zal de gisteren te water gelaten sleepboot al in juli gereed zijn voor een technische proefvaart. Samenwerking t Champagne op de boeg van het schip, maar champagne vloeide ook in de kan tine van de werf in Sliedrecht. Het was hier de directeur der onderneming, die de twee grootste sleepboten bouwt: de n.v. L. Smit en Zoon te Kinderdijk, de heer L. C. Smit, die wees op de goede samen werking tussen verschillende werven. De genoemde n.v. heeft de opdrachten gedelegeerd aan de werven „De Klop" te Sliedrecht en Jonker en Stans te Hen drik Ido Ambacht. Aanvankelijk zou „De Klop" het casco leveren, maar later werd de opdracht verstrekt het schip com pleet af te leveren. De heer Smit zei dan ook terecht dat beide werven het voor beeld geven van goede samenwerking, die een absolute eis is in deze tijd. „Het is een groot genoegen om te mo gen bouwen voor mensen die toeten wat een schip is", aldus de heer Smit gis termiddag. „Veel directeuren van rede rijen weten nauwelijks wat voor of ach ter is". Spreker meende voorts dat zee water in het bloed van de Wijsmullers zit. Namens de directie van de n.v. Smit en Zoon overhandigde hij de doopster van de nieuwe sleepboot, mevrouw Bühr mann, een fraaie halsketting. Internationaal Mevrouw Bührmann zei dat er thans weer een krachtig schip aan de vloot is toegevoegd. De IJmuidense n.v. heeft de aloude traditie van de zeesleepvaart altijd hoog gehouden. Dank zij het bestaan Kapitein O. Edelenbosch krijgt van de heer A. Wijsmuller een ets van Willem Barents, de ontdekkingsreizi ger. De éts, opgespoord door mevrouw Bührmann, krijgt een ereplaatsje in de kapiteinshut. O si f - Q ;-v;\ dus afhankelijk van het huisvestingsbeleid, Over het in deze te volgen beleid heeft de minister van Binnenlandse Zaken, on der wiens departement de „Woonruimte- wet 1947" oorspronkelijk ressorteerde, reeds op 11 mei 1949 aan de gemeente gen de vordering mondeling kenbaar te maken in een vergadering van de com missie. Als Burgemeester en Wethouders tot vordering besluiten, kan de eigenaar hier tegen bij Gedeputeerde Staten in verzet verzet is echter mogelijk, besturen een circulaire gezonden. Hierin komen, ^een^^ ,g ?eschied jn over_ eenstemming met het éénstemmig advies schrijft de minister, dat zijn aandacht erop is gevestigd, dat vrijkomende wonin fant 7oggeeepnrijnzenWdbo°oUrW wonSoekend^n I ^nioordSVa? h°°gSte M worden gekocht, omdat zij dan als eige-1 tef®™ mol naar de voorkeur voor bewoning zouden hebben. der commissie, vastgesteld in een verga- niet Soms tracht men in de commissies zo veel mogelijk te komen tot éénstemmige t-, te I adviezen, ten einde de eigenaar elke mo gen,6 d?t voorkeur aan <fe eigenaar wordt verleend, wanneer deze gelijke of nage noeg gelijke belangen heeft als andere personen, die dringend woonruimte behoe ven. De minister acht het evenwel in strijd met de wet, indien met voorbijzien van de dringende woningbehoefte van an deren het feit van praktijk doet echter afbreuk aan de be doeling van de wetgever en verdient af keuring. Op dit euvel werd reeds gewezen in het op 17 maart 1953 vastgestelde Voorlopig Verslag van de Tweede Kamer over een drë^endom" alsl wetsontwerp tot wijziging van de „Woon- fr,^ig^"ndH^leninvUWd V00r h6t döoTtedeet mSer van°VSchappelijk Of de eigenaar zijn woning leeg zal kun- nen verkopen zal verder kunnen afhangen verlenen van de vergunning. ingetrokken Als Burgemeester en Wethouders geen - vergunning aan de adspirant-koper willen feTtoe6te tijTet bgehoenftedT «Tdta van zij:a "eigen omstandigh,eden en bel ander niet als huurder aan te nemen. Een £en ri r- regel is hier huurovereenkomst kan - evenals elke woningzoekenden. Een vase regel «Ju«f willekeurige overeenkomst -slechts tot moeilijk te geven. Wel neigt men tegen stand komen door de vrije wilsovereen- woordig tót de opvatting. dat ten wo - stemming van partijen. Maar als de eige- vergunning over het algemeen verleend naar voet bij stuk houdt, kunnen Burge- dient te worden aan een koper, die als meester en Wethouders de woning vorde- woningzoekende ingeschreven is. Geen rendement Burgemeester en Wethouders van T. hadden ten behoeve van K. een leeggeko- Alvorens tot vordering over te gaan zijn I men woning gevorderd De eigenares vaii Burgemeester en Wethouders verplicht de woning, mevrouw X, kwam hiertegen een adviescommissie te raadplegen, welke in verzet bij Gedeputeerde Staten. Zij jaarlijks door de gemeenteraad wordt be- voerdè aan, dat zij op leeftijd was en noemd. Deze commissie moet uit tenmin- geen andere inkomsten had dan de op- ste vijf leden bestaan. Zo mogelijk moe- brengst van haar kapitaal, ten twee leden representatief zijn voor de Burgemeester en Wethouders deelden huiseigenaren en hypotheekhouders. In plattelandsgemeenten dient zo mogelijk ten minste één deskundige op sociaal- agrarisch gebied tot lid van de commissie te worden benoemd en in gemeenten met Vordering De „Willem Barendsz" glijdt in Slie drecht in het water van de Merwede. van dit bedrijf is Nederland, wat de zeesleepvaart betreft, internationaal niet meer weg te denken, evenmin als het be drijf uit IJmuiden. Zij herinnerde voorts aan de presta ties van Willem Barents, die een man van grote moed en doorzetting is geweest. Moed en doorzetting kenmerken ook de zeeman. „Moge daarbij het nieuwe schip de nationale vlag hoog houden op de wereldzeeën", zo besloot de burgers vrouw. De heer A. Wijsmuller wees op de gro te teamgeest in het bedrijf, waardoor het mogelijk was om een dergelijk groot schip te bouwen. In dit verband bracht hij dank aan de technische staf. „Ons bedrijfje heeft zich in de afgelopen acht jaar behoorlijk ontwikkeld", zo merkte de spreker bescheiden op. Hij wist mede te delen dat een deskundige op het ge bied van zeerecht hem had verzekerd dat Bureau Wijsmuller het meest moderne bedrijf ter wereld is op het gebied van zeesleepvaart. Door het samenspel bewijzen wij, dat de smoesjes die men ons op school ver telde dat we maar een klein volk zijn, niet waar zijn. Nederland presteert veel, en is op veel terreinen (waterbouwkunde, scheepvaart) toonaangevend". Volgens ir. G. W. Logtestijn, directeur van de bedrijfseconomische afdeling van de Noordbrabantse Christelijke Boeren bond, hebben de vijfentwintigduizend bedrijven beneden de dertig hectaren veertig miljoen gulden minder netto opbrengst doordat zij (in de laatste tien jaar) van het paard op de tractor zijn overgestapt. Op de jaarvergadering van „Het Nederlandse trekpaard" in Den Haag zei hij voorts dat de stamboeken te veel mogelijkheden hebben laten voor bijgaan om het produkt waar de boer het uiteindelijk mee moet doen zo goed als mogelijk is te maken. De periodieken van de landbouwvoorlichtingsdiensten leveren onjuiste berekeningen over de kosten van het paard, zei hij ook. De sterk geboeid toeluisterende paarden fokkers, boeren en vertegenwoordigers van diverse ministeries, schappen, diensten en organisaties hebben ir. Van Logtestijn ook de manier horen aangeven om het paard de race tegen de immer verbeterende trac tor niet over een aantal jaren te laten ver liezen: vergroting van het intellect van het paard, dat immers een levend wezen is. Ook de mogelijkheden hiertoe zouden te weinig zijn onderzocht. Dat paard kan de boer van nu nog meer helpen bij zijn strijd om het bestaan. Gebleken is dat de ambitie van een boer voor zijn bedrijf sterk samen hangt met zijn liefde voor de dieren op het bedrijf. Een belangwekkend punt, nu vijf enveertig percent van de boerenzoons (gerekend van 1947 tot '60) niet meer op de boerderij wil werken. De teruggang van ook het overige aan tal arbeidskrachten in de landbouw, het te geringe vermogen, de toenemende ar- beidsintensivering vormen een zware be lasting voor de boer. Het is niet te ver wachten, zo besloot ir. Logtestijn, dat de werktijd (gemiddeld zeventig uur) aan zienlijk zal teruglopen. „Gedachten die wij thuis eens rustig zullen overdenken", zei de herkozen voor zitter J. A. Stols. In zijn rede had hij de kwestie van het coupeerverbod aange sneden. De Kamer heeft er (op 16 en 22 januari) bij de regering op aangedrongen het coupeerverbod ongedaan te maken. De heer Stols sloot zich daar bij aan. Secre taris Chr. Oomen deed dat ook en bezag tevens de uitgebreide subsidieregelingen die paardenfokkers in het buitenland krij gen. De omvang ervan steekt scherp af tegen de Nederlandse overheidsaanmoedi- gingen voor het fokken. Duitsland subsi dieert evenals Frankrijk zijn fokkers voor dertig miljoen per jaar. De in Finsterwolde gearresteerde direc teur van de gemeentelijke dienst van Sociale Zog wordt verdacht van verduiste ring. Dit heeft de officier van Justitie, mr. J Muntendam, medegedeeld. Volgens m Muntendam staat deze arrestatie geheel los van de arrestatie van vijf andere Fin- sterwolders, die van valsheid in geschrifte worden verdacht. In antwoord op een vraag met betrek king tot het mogelijke wegnemen van be lemmeringen, die bij het schoonhouden van de straten in de gemeente Velsen wor den ondervonden van geparkeerde auto's, schrijven B. en W. het volgende: De reinigingsdienst maakt voor het schoonhouden van wegen en straten reeds geruime tijd gebruik van grote veegmachi- nes, die het straatvuil uit de goten verwij deren. Dit werk wordt evenwel steeds meer belemmerd door het grote aantal auto's, dat op de straten wordt geparkeerd. Dit bezwaar zou kunnen worden opge heven door het treffen van een parkeer- regeling, op grond waarvan behoudens eventueel noodzakelijke uitzonderingen voor alle wegen en straten binnen de be bouwde kommen der gemeente afwisselend een eenzijdig wachtverbod kan gelden. Ten einde te voorkomen, dat in alle straten verkeersborden zouden moeten worden geplaatst, hetgeen op praktische, financiële en esthetische bezwaren zou stuiten, zou een algemene aanduiding van het parkeerverbod bij het begin van de bebouwde kommen der gemeente kunnen worden aangebracht. Volgens de bestaande wetgeving is het echter niet mogelijk wachtverboden in te stellen, anders dan in het belang van de vrijheid van het ver keer of de veiligheid op de wegen. In ver band met een in studie zijnde herziening van de wegenverkeerswetgeving hebben B. en W. de aandacht van de minister van Verkeer en Waterstaat op dit probleem ge vestigd. Genoemde minister heeft hierover het advies gevraagd van de commissie Veilig heid Wegverkeer. Naar de mening van de minister zal een maatregel, waarbij in alle straten ten minste een eenzijdig wacht verbod zal gelden, het toch al bestaande tekort aan parkeerruimte op een niet te verantwoorden wijze vergroten De mi nister wijst er nog op, dat in Den Haag proeven zijn genomen met wachtverboden, die na korte perioden wisselden. Voor de bewoners bracht dit het bezwaar mede, dat zij te vaak op het middernachtelijk uur hun motorrijtuigen moesten verplaatsen. Het gemeentebestuur heeft zich dan ook beperkt tot halfjaarlijkse wachtverboden. De minister kan geen aanleiding vinden om de voorgestelde regeling te bevorderen. In de week van 25 maart tot 1 april wordt in de gemeente Velsen gecollecteerd ten behoeve van het Reumafonds. In Nederland worden per jaar 350.000 maatkostuums verkocht. Een enquête heeft uitgewezen dat 21°/o van de man nen uitsluitend maatkostuums of zowel maat-confectiekostuums draagt en 10 percent een maatoverjas koopt. Eens per jaar wordt in Amsterdam de nieuwe herenmaatkledingmode ge toond. In het Victoria-hotel te Amster dam hebben we gezien hoe het mode beeld voor 1963 is. Evenals de afgelopen jaren wordt de mode weer beheerst door het slankmakend effect, waarbij de vormgeving iets sportiever is gewor den. De pijpwijdte van de pantalon is gehandhaafd op 22 cm op de voet. In tegenstelling met voorgaande jaren wordt het vest van dezelfde stof ver vaardigd. Voor het zakenkostuum zijn vesten weer in de mode. Alleen bij ge legenheidskleding wordt een fantasie- vest gedragen. De schouders worden door een vollere mouwinzet benadrukt. De mouw is ruim van boven en loopt slank naar de hand toe uit. Voor het zakencostuum is er in middelgrijze kleuren het twee rijmodel met twee mede, dat K. in dienst van de gemeente T. was als inspecteur van bouw- en wo ningtoezicht. K. woonde echter nog steeds in Z. ên moest iedere dag op en neer rei zen naar T. Burgemeester en Wethouders achtten het uit een oogpunt van dienstbe lang en gezinsbelang noodzakelijk, dat K. in T. zou wonen. Er was een groot woning tekort in T. De woningvordering was de enige mogelijkheid om K. agn huisvesting te helpen. De vordering werd evenwel door Gede puteerde Staten vernietigd. Zij overwogen, dat mevrouw X leefde van de inkomsten uit haar kapitaal. Zij wenste dé woning te verkopen, aangezien de reparatiekosten zo hoog waren, dat bij verhuur de eerste jaren geen of weinig rendement te ver wachten was. Onder deze omstandigheden hadden Burgemeester en Wethouders - alvorens tot vordering over te gaan mevrouw X. in de gelegenheid moeten stellen het pand aan een- woningzoekende in T. te verkopen. In een ander geval hadden Burgemeester en Wethouders van Z. een woning gevorderd ten behoeve van een woonwagenbewoner. De eigenares van de woning kwam hiertegen in verzet bij Gedeputeerde Staten. Zij deelde mede, dat zij steeds het plan had gehad de woning, zodra deze leeg zou komen, ta verkopen, daar zij niet over de middelen- beschikte om de woning naar de eisen des tijds te laten inrichten. Zij had zelf een koper ge vonden, die bereid was de door haar ge vraagde koopsom te betalèn en die reeds 2V2 jaar als woningzoekende in de ge meente stond ingeschreven. Van hun kant voerden Burgemeester en Wethouders aan, dat de woning in een sierknopen. Het colbert van het één rij- 1 j. model heeft twee knopen. De sluiting slechte staat van onderhóud verkeerde ligt bij beide precies op taillehoogte. Pe Koopsom van ƒ8 000,- a 8.500,-, die Het smokingkostuum wordt zowel in voor het pand geboden was, kon aUeen een één als in een twee rijmodel met worden verklaard uit de omstandigheid, sjaalkraag gedragen. In overeenstem- dat de bieder een zodanige plaats op dé ming met het gehele modebeeld blijven de bieder niet een zodanige plaats op de de overjassen aan de korte kant. De lijst van woningzoekenden innam, dat hij Smoking jasje en kraag van cape, wol met zijde, cape en pantalon van mohair. Lichtgewicht! geklede jas, die een ingezette mouw heeft, is 6 cm langer dan de sportie ve jas De dessinering in het materiaal is licht geprononceerd; kleine werkjes, niet tê brede strepen en fantasieruiten. De kleuren zijn: grijs, blauw en bruin. Deze kleuren vindt men in diverse nuanceringen terug. Door vermenging van kleuren in de weefdraden zijn ver rassende effecten bereikt. Zowel in de maatkleding als in de confectiekleding beloven de lichtgewich costuums een groot succes te worden. kans had op een normale toewijzing. De woonwagenbewoner had 6.500,- voor de woning geboden. B. en W. achtten- dit met het oog op de toestand van de woning een zeer goed bod. In verband met de omstan digheid, dat vrijwel alle huiseigenaren zich thans van hun oude woningbezit wil len Ontdoen en daarmede veelal het ge meentelijk woningbeleid doorkruisen, was er voor de gemeente geen andere moge lijkheid dan vordering, aldus B. en W. Maar Gedeputeerde Staten overwogen, dat het in het algemeen redelijk moet QUEENSTOWN (Zuid-Afrika) Hét hooggerechtshof in Queenstown hééft twee negers ter dood veroordeeld wegéns sabo tage. PRETORIA De politie heeft 42 negers gearresteerd die lid zouden zijn van de ondergrondse organisatie POQO. Zij wor den verdacht van een samenzwering die sabotage beoogde. De arrestaties geschiedden slechts enke le uren nadat de minister vap justitie had aangekondigd, dat hij bij het parlement een wet zal indienen waardoor met spoed tegen de POQO kan worden opgetreden. (Reuter). Twee Urker vissers die vrijdagavond hun thuishaven zijn binnengelopen na een afwezigheid van ruim twaalf weken, heb ben slechte berichten meegebracht over de visvangst op de Noordzee. Deze week is er ondanks intensief vissen zeer weinig ge vangen. Zij haalden wel veel dode vis op. De vissers die dit slechte nieuws mee brachten waren schipper Piet Zwaan van de UK 222 en Theunis de Boer, schipper op de UK 224. Zij zijn met hun schepen na een zware reis door het nog vrij dikke ijs gisteravond om acht uur in de haven van Urk aangekomen. Gisteren luidde een kostbaar opgezette worden geacht, dat, wanneer een huis door show in het Hilton Hotel de campagne de huurder wordt ontruimd, de eigenaar „lichtgewicht" in van het Nederlands de gelegenheid krijgt dit aan de hoogst- Herenmode Instituut. Het instituut pro- biedende te verkopen. Dé behoefte van.de pageert lichtgewicht niet alleen voor I woonwagenbewoner aan de gevorderde de sportkleding, maar ook voor de woning was niet zo dringend, dat er reden avond-, zaken- en gelegenheidskleding bestond deze gelegenheid aan de eigena res te onthouden. Aldus werd het vorde- ringsbesluit vernietigd. De dress-men trokken zoals gebruike lijk een voor een langs ons voorbij maar voerden om ieder van de vier soorten kleding het best tot zijn recht te laten komen, gezamenlijk een pan tomime uit op een rond podium. Daar bij waren ook mannequins ingeschakeld om het nog wat echter te laten lijken. Lichtbeelden met commentaar verhoog den de realiteit nog We kregen werke- I De landelijke finale van de schoolver- lijk de indruk dat het voor de mannen keerscompetitie-1963 wordt op zaterdag 30 een verademing moet betekenen van die maart in Hilversum gehouden. Voor de zware pakken verlost te zijn. 's Zomers vijfde keer in successie zullen leerlingen van scholen voor voortgezet onderwijs die zeventien districten vertegenwoordigen el kaar de wisselbeker van het Verbond voor Veilig Verkeer betwisten, welke sedert 1962 in handen is van de Da Costa ulo in Sliedrecht. Door de sterk gestegen belangstelling van de scholen voor deze competitie en 's winters, bij sport en op feesten. De stoffen zijn wol, wol met zijde, of I met mohair, kamgaren en wol met de kunstvezel polyester. De laatste combi natie is behalve extra licht van gewicht ook extra sterk. De modellen van deze „lichtgewichte" confectie lopen niet veel uiteen met die van de maatkleding, waarvan wij hierboven melding maak- enkele honderden hebben meegedaan ten. was de wedstrijd moeilijker dan voorgaan de jaren. De jury's zijn samengesteld uit verte genwoordigers uit onderwijskringen, poli tieautoriteiten en rijexaminatoren. De vier deelnemers(sters) van 12 tot 14 jaar die het hoopt geklasseerd worden, zullen worden afgevaardigd naar de inter- nationale schoolverkeerscompetitie (Coupe scolaire internationale) welke 18 en 19 april in Parijs voor de eerste keer wordt gehouden en waaraan ploegen uit zeven van de 22 bij „La Prévention routière in ternationale" aangesloten landen zullen deelnemen. De schoolverkeerscompetitie staat los van het vrijwillige schriftelijke verkeers- examen voor leerlingen van het voortge zet onderwijs, dat dit jaar op 9 april wordt gehouden. In GorinChem is het echtpaar H. Voges- Moes door kolendampvergiftiging om het leven gekomen. Een buurvrouw die 's mid dags om één uur licht zag branden, waar schuwde de politie, die de man dood in bed aantrof en zijn vrouw levenloos op de vloer van de slaapkamer. De slachtoffers, beiden afkomstig uit Indonesië, waren 70 jaar. De kachelpijp bleek geheel verstopt te zijn.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 9