AGE „Maak het de bevriende Kamerfracties niet moeilijk" en Partij van de Arbeid begon haar verkiezingscampagne POLLE, PELLI ENPINGO ,(i mimi Ff. B. ENGELENBERG Geen bundeling van splinter partijtjes Botsing tussen tram en vrachtauto in Rotterdam rmm Brand in het station van Resteren Z.-Limburg vlagde en juichte voor prinses Irene Tailleur verkocht zes slavinnen voor reumafonds Geslaagde noodlanding van een Piper-Cub Vier doden in het verkeer 1 Regenachtig MAANDAG 25 MAART 1963 !v l PW Arts mag half jaar niet autorijden Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN A.R.-LIJSTAANVOERDER TOT KABINET: „We zijn met al die splinterpartijtjes bezig bij voorbaat elkaar de hals af te snijden. We hebben allemaal een winkel gehuurd door onze namen bij de Kiesraad te laten registreren en nu hopen we maar dat er klanten komen", verzuchtte zater dag de lijstaanvoerder van een kersverse politieke partij tijdens een in Amsterdam gehouden bijeenkomst van een aantal splinterpartijen, die bij elkaar waren ge roepen door de Amstelveense KLM-emplo- yé G. A. A. Evers, die tot een bundeling wilde geraken van de 17 splinterpartijen. Dit beraad liep op niets uit, omdat de veertien aanwezige politici-in-den-dop niet voelden voor de beginselen van de heer Evers. Het grootste knelpunt voor de overigens algemeen geprezen gedachte van bundeling bleek het gemeenschappelijk be ginsel te zijn. Er werd twee en een half uur lang heen en weer gepraat, waardoor ■tenslotte vast kwam te staan dat men voor de volksreferendumgedachte van de heer Evers weinig voelde, evenmin voor zijn voorstel om de aanhangers van de acht in de Tweede Kamer vertegenwoor digde partijen toch de kans te geven een voorkeur voor de gedachte van een volks referendum uit te spreken door op de laatste kandidaat van hun lijst te stem men. Het aanbod van de heer Evers de kandidaten van de 17 splinterpartijen op zijn lijst (Volksreferendum en Initiatief) onder te brengen, waardoor volgens hem de kans op een zetel veel groter zou wor den, werd van de hand gewezen. De heer Evers had voor deze bijeen komst uitgenodigd vertegenwoordigers van de Nationale Unie, Economisch Appèl, de Liberale Vrije Burgers, de Liberale Unie, de Liberale Staatspartij, de Nieuwe Democratische Partij, het Legioen van Be jaarden en Gepensioneerden, de Europese Christen-Democratische Unie, het Gerefor meerd Politiek Verbond, Veilig Verkeer en 100.000 woningen, de Vrije Democrati sche Unie, het Senioren Convent, de Vrije Boeren en de Christelijk-Nationale Volks partij. De Vrije Boerenpartij van boer Koekoek had een brief geschreven dat zij niets voor het beraad voelde „omdat we toch in de Kamer komen". „Veilig Ver keer" ontbrak wegens „technische bezwa ren" Het gezelschap bestond uiteindelijk uit elf mannen, twee vrouwen, initiatief nemer Evers en een verslaggever. Een botsing tussen een tram van lijn 4 en een vrachtwagen met oplegger heeft vanmorgen om half zeven op het kruis punt Nieuwe Binnenweg/Aelbrechtskade in Rotterdam een grote ravage veroor zaakt. De trar.i werd uit de rails gezet, ruiten braken, de beladen vrachtwagen kantelde, uit de opengescheurde tank stroomde de dieselolie over de straat. Vier trampassagiers werden door de ge meentelijke geneeskundige dienst voor een eerste behandeling naar ziekenhuizen vervoerd. Zij konden later naar hi^is gaan. Het tramverkeer werd omgeleid. - \»Y Bij haar bezoek aan Zuid-Limburg toonde prinses Irene in de school voor maatschappelijk werk in Sittard veel belangstelling voor het werk der leer lingen. De rechtbank in Den Haag heeft het vonnis van de kantonrechter te Delft be vestigd, waarbij een Rotterdamse arts werd veroordeeld tot 1000,boete en intrekking van zijn rijbewijs gedurende een half jaar. De arts had met zijn auto op de rijksweg in Delft een voor hem rijdende auto met een snelheid van hon derd kilometer per uuar aan dè rechter zijde gepasseerd, waarna hij scherp naar links zwenkte en de andere auto sneed'. Met moeite kon een ongeluk worden voor- komenpi'iYicviM t>n<» iv ssiieuiErrn De officier van Justitie had f 1000,--- boete en een jaar intrekking ,vaai-.heti rijm bewijs geëist. - r c Concertgebouw, vandaag 20 u.: Concert door het Haarlems Toonkunstorkest o.l.v. Marinus Adam. Stadsschouwburg, dinsdag 20 u.: Toneel groep Theater met „De viaducten van Seine et Oise" van Marguérite Duras. Re gie: Ferd. Sterneberg. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „We9t Side Story", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Some like it hot", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Als twee drup pels water", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Tanze mit mir in den Morgen", a.l. Minerva, tot en met woensdag 20.15 u.: „De overval", a.l. Rembrandt, 14 en 20 u.: „De langste dag", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Overrompe ling der vuurduivels", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Lift naar de zon", 18 j. Monopole (Zandvoort), tot en met don derdag geen voorstelling. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u.: zondag van 13-17 u. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie van grafiek van G. L. van den Eerenbeemt. Tot en met 31 maart. Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 20-22 u.: Klassiek grammofoonplaten- concert van 21-22 u.: Beethoven. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tot en met 20 april expositie van schilderijen en lino's van Henk v. d. Horst. Dagelijks geopend van 9-17 u. en tijdens de klassieke grammofoonplaten- concerten op maandag, woensdag en vrij dag van 18-20 u. Museum Huis van Looy (Kleine Hout weg/Kamperlaan), Expositie Interscholaii Jeugdtoernooi. Dagelijks van 9-13 u. en 14-17 u. Maandag en vrijdag ook van 20- 22 u. Zondag van 14-17 u. Tot en met 31 maart. Vishal: Expositie structuurplan. Dage lijks geopend van 10-22 u. en zondag van 14-18 u. Tot en met 31 maart. Teylers Museum (Spaarne 16): Expositie van tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse school, 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks (behalve maandag) ge opend van 11-15 u. Eerste zondag van de maand 13-15 u. Huize Bloemenheuvel, Bloemendaalse- weg 159, Overveen: Expositie: „Tekenen is een wereldtaal". Dagelijks van 10 -17 u. Zondags 14-17 u. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest, Iedere avond (behalve maandag) ge opend van 20-2 u. Van 21.15-23.15 u.: Caba ret door Fiet en Frans Koster. Margriet de Groot en Han Reiziger (Dinno) (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van 22 maart). MAANDAG 25 MAART City, 20 u.: „Enkele reis naar de hel". Rex, 20 u.: „De prijs der zonde". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Openbare leeszaal, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraat- weg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; Jozefhuis, Ban- jaertstraat, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; Parochiezaal, Venusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 u.; filiaal Wüstelaan 79, 14 tot 17 en 19 tot 21 u. DINSDAG 26 MAART City, 20 u.: „Enkele reis naar de hel". Rex, geen voorstelling. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder maandag. Openbare leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17 30 u.; wijkcentrum „De Duinpan", Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 u. „Boys' MAANDAG 25 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u. night out". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Lulu". W.B. Theater, 20 u.: „Misdadige jeugd". DINSDAG 26 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u. :„Boys' night out". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Lulu". Advertenti Doelstrpat 59 - Haarlem - Tel. 15252 „SICOVA" MENIEVERVEN Het bovenste gedeelte van de oostelijke vleugel van het station in Kesteren is in de nacht van zondag op maandag uitge brand. De restaurateur, die boven het station woont, moest zich met zijn vrouw en twee kinderen via het dak in veiligheid brengen. De brand ontstond om half drie in de schoorsteen van het gebouw. De brand weer van Kesteren was snel ter plaatse. Vanmorgen om half vijf kon met het na blussen worden begonnen. In Zuid-Limburg was het zaterdag feest. Duizenden mensen waren op de been om prinses Irene te verwelkomen. Het bezoek van de prinses begon in Sittard. Bij de Katholieke Academie werd zij verwelkomd door de commissaris der koningin in Lim burg en door de burgemeester van Sit tard. De Arubaanse leerlinge Fortunata Figarao bood haar bloemen aan. In de academie school voor maatschappelijk werk onderhield prinses Irene zich met de leraren en de leerlingen. Zij genoot van een poppenspel, dat werd geschre ven door Pieke Dassen, directeur van het poppentheater in Maastricht en docent aan de academie. Het spel kreeg een amusant einde toen de nar in het stuk de bloemenhulde, toen een lein meisje 'zjdJf dit het publiek losmaak te en "de" prinses'een bos echte tulpen over handigde. Ook Brunssum had zich in feestgewaad gestoken. Daar bezocht prinses Irene ach tereenvolgens, de Brigida-huishoudschool het protestants buurthuis „Prinses Irene", het bejaardencentrum „Huize Louise" en de staatsmijn Hendrik. Bij de ontvangst in de huishoudschool bood de burgemees ter van Brunssum de prinses een zilve ren handspiegel met gegoten reliëf aan. Bij het bejaardencentrum stond de jeugd drumband van Brunssum in prachtige oran je-zwarte uniformen stram in het gelid. Een fanfare blies vrolijke marsmuziek en drieduizend kinderen brachten de prinses op hartveroverende wijze hulde. Na aankomst op de Staatsmijn Hendrik maakte prinses Irene met de excursie- trein van de staatsmijnen een rit door het mijngebied. Zij kreeg daarbij een in druk van de enorme groei van de che mische bedrijven van de staatsmijnen. Door een haag van toekomstige werkers in de mijnindustrie scholieren van de ondergrondse vakschool werd de prin ses uitgeleide gedaan. In Stein, de kolen bunkerhaven van de staatsmijnen, eindig de het bezoek. Vanmorgen omstreeks acht uur is de 43- jarige A. van der Slikke te Stavenissen tijdens werkzaamheden in zijn molen ge grepen door een der kamraderen. Hij was op slag dood. De heer Van der Slikke was gehuwd en vader van twee kinderen. In een hevige aanval op de commerciële televisie heeft de heer J. Smallenbroek, een der lijstaanvoerders van de Anti-revo lutionaire Partij bij de komende verkie zingen, het kabinet-De Quay aangespoord gehoor te geven aan de verlangens van de meerderheid der Tweede Kamer, die niet van commerciële televisie is gediend en in de eerste plaats een wettelijke re geling van het omroepbestel wenst. De heer Smallenbroek, die sprak in de deputatenvergadering van de A.R.P. te Utrecht, noemde het in politiek opzicht onaanvaardbaar als de regering haar plannen zou doorzetten of wanneer de Ka mer onder het juk zou doorgaan. De regering kan de Kamer volgen of af treden De commerciële televisie lijkt on bedoeld een breekijzer te zijn tegen het bestaande omroepbestel. Het kabinet heeft met de Nota Reclametelevisie een foutief initiatief genomen. Ter wille van de gees- lijke vrijheid moeten wij „neen" zeggen. Het kabinet moet het de bevriende Ka merfracties niet moeilijk maken, riep de heer Smallenbroek uit. Minister Zijlstra, die in de vergadering aanwezig was, hoorde de critiek van zijn geestverwant zwijgend aan. Hij keek niet opgewekt. Over de woningbouw zei de heer Smal lenbroek, dat het thans niet te doen mag (Van onze Amsterdamse redacteur) Max Tailleur heeft zaterdagmiddag te Amsterdam zes beeldschone vrouwen verkocht tijdens een groots opgezette veiling in een warenhuis aan de Regu- liersbreestraat „een der laatste waren huizen van ons land die nog niet zijn afgebrand". De opbrengst van deze merkwaardige verkoop was bestemd voor het Max Tailleur-reumafonds, dat hiermee de aankoop van een revalidatie centrum en rusthuis voor reumapatiënten te Bussum wil financieren. De koning der moppentappers, die uit eigen ervaring het leed van een reumalij der kent, had de film „Sodom en Gomor rah" aangegrepen om naar evenbeeld van de in deze film optredende meisjes zijn vrouwelijke koopwaar te kleden als sla vinnetjes. Het waren de mooiste slavin netjes die de hoofdstad kon opbrengen en haar schoonheid kwam nog beter uit door de vrijwel uitsluitend uit tule sluiers be staande kleding. Max Tailleur had een select lees: ka pitaalkrachtig publiek uitgenodigd, maar er kwamen slechts enkele tiental» lén potentiële kopers opdagen. De meeste waren vergezeld van hun echtgenoten. De aankoop van een slavin gaf overi gens slechts het recht met haar te dineren, de bioscoop te bezoeken en onder een glaasje van haar afscheid te nemen in ca baret „De Doofpot". Max Tailleur volgde het systeem van een Amerikaanse ver koop zodat de bieders niet te veel geld in eens kwijtraakten. Bovendien kreeg iedere koper een kostbare premie. Een in Amsterdam verblijvend Austra lisch fotomodel met een huid als geaderd marmer kreeg het hoogste bod: C90. Zij overhandigde de koper, een bekend bier brouwer, een papegaai in een kooi als pre mie. De andere slavingen brachten bedra gen tussen de f 200,- en 400,- op, over het algemeen minder dan de waarde van de premies die onder andere bestonden uit een automatische wasmachine, eeu Per zisch tapijt en een kompleet stel autoban den. In totaal bracht de veiling 2217,- op. Een piper-cub van de nationale lucht- vaartschool heeft een geslaagde noodlan ding uitgevoerd op een der sportvelden van het gemeentelijk sportcomplex aan de Rot terdamse Gordelweg. Persoonlijke ongeluk ken hebben zich bij de manoeuvre niet voorgedaan terwijl de schade aan het toe stel beperkt bleef. zijn om meer vrijheid, zoals de V.V.D. wil. maar om gerechtigheid. De twee andere anti-revolutionaire lijst aanvoerders, mr. B. W. Biesheuvel en staatssecretaris B. Roolvink, hielden toe spraken met het oog op de komende ka merverkiezingen. De partijvoorzitter, dr. Berghuis, nam afscheid van vijf Kamer leden die zich niet meer verkiesbaar heb ben gesteld. Onder hen is ook de tegen woordige fractieleider, dr. Bruins Slot. Na mens de heengaande Kamerleden dankte dr. Bruins Slot de voorzitter voor diens vriendelijke woorden. „Het spijt mij erg dat ik moet gaan, maar ik blijf met hart en ziel de Anti-revolutionaire Partij toege daan", zei hij. Aan het begin van de vergadering had dr. Berghuis o.m. betoogd dat het van groot belang is dat de drie christelijke partijen, A.R., C.H.U. en K.V.P., in re- geringsverband bij elkaar blijven, hetzij erin, hetzij erbuiten. Het denkbeeld om te komen tot een kabinet dat uitsluitend berust op de drie christelijke partijen moet niet worden losgelaten. Dr. Berg huis verklaarde echter, dat de Anti-revo lutionairen een sterkere democratische verwantschap hebben met de socialisten dan met de andere partijen. Anti-revolu tionairen en socialisten kunnen in het al gemeen als bestuurspartners goed met elkaar overweg, aldus dr. Berghuis, die hieraan toevoegde dat men uit zijn op merkingen niets moet afleiden met betrek king tot zijn standpunt ten aanzien van de komende kabinetsformatie en dat in Ne derland vooral ook in sociaal opzicht, een zakelijk goed regeringsbeleid kan worden gevoerd zonder de socialisten. Minister Luns. De minister van Bui tenlandse Zaken, mr. J. Luns, zal op 27 maart in Bern zijn Zwitserse ambtgenoot minister Wahlen aan een lunch ontmoeten. Burgemeester. Tot burgemeester van de gemeente St. Annaland is benoemd de heer H J. Smith, gemeentesecretaris van Sprang-Capelle. Fabius en Goldberg. Het Haagse ge meenteraadslid de heer J. Fabius (Vrije Burgers) is tijdens de begrotingsbehande ling door de Haagse gemeenteraad boos de raadzaal uitgelopen. De burgemeester van Den Haag mr. H. A. M. T. Kolfschoten had de heer Fabius een reprimande gege ven over de zijns inziens ontoelaatbare uit latingen die het raadslid had gedaan over de persoon van de dirigent van het Ne derlands Kamerorkest, de heer Szymon Goldberg. Kolendamp. In Geleen is de 52-jarige weduwe mevrouw Wauben door kolen dampvergiftiging om het leven gekomen. Zij werd zondagmorgen om half elf door medebewoners van het huis levenloos in een stoel naast de kachel aangetroffen. Olie in brand. Bij Deurne is wegge vloeide olie uit de ketelwagen die daar in de nacht van donderdag op vrijdag was ontspoord, in brand geraakt. De vlammen laaiden hoog op, het spoorverkeer moest enkele uren worden gestaakt. Schade werd echter niet aangericht. Schoener gezonken. Voor de Suri naamse kust is ter hoogte van de Coppe- namerivier de „Phullis Mace", een schoe ner uit Brits Guyana, gezonken. De schoener had driehonderd vaten vliegtuig- benzine aan boord. Van de zes opvarenden konden vier personen zich in veiligheid brengen. Verdronken zijn de veertigjarige kok Ben Ruben en de twintigjarige Ace Kelly. De Partij van de Arbeid zou het betreu ren als de kwestie van de commerciële televisie de inzet wordt van de komende verkiezingen, want er zijn belangrijker din gen". Dit zei de partij-voorzitter, de heer J. G. Suurhoff, op een bijeenkomst in de Rivièrahal in Rotterdam, waarmee de par tij haar verkiezingscampagne inzette. De heer Suurhoff zei te verwachten dat de V.V.D. commerciële t.v. als verkiezings leuze zal gebruiken. „Bij de liberalen is er de hoop op die wijze de tweedracht in de partij te herstellen", meent hij. De heer Suurhoff achtte de televisie een tè belangrijk medium om in handen van de commercie te stellen. Het standpunt van de Partij van de Ar beid is. een open televisiebestel, waaraan ook andere organisaties kunnen deelne men, mits zij aan objectieve maatstaven voldoen. De heer Suurhoff verweet de regering De Quay dat zij het eigen programma niet had uitgevoerd. „Toen de socialisten in 1958 uit de regering moesten was het ar gument dat Ret ro$r ppi moest. Het gipg daarbij niet om een sociale politiek in engere zin, maar om inperking van de overheidstaak, vermindering van de over heidsuitgaven en belastingverlaging. Van al deze punten is niets terecht gekomen, aldus de heer Suurhoff. De totale staatsuitgaven zijn tijdens de regering-De Quay gestegen van 7,5 tot 10,2 miljard gulden en de algehele be lastingdruk is dezelfde gebleven. De heer Suurhoff noemde nog enkele andere kwes- In het dorp Achthoven is een tankauto van de weg geraakt en in een sloot beland. De chauffeur, de 43-jarige L. Erkelens uit Zwijndrecht, kwam hierbij om het leven. Bij een botsing met een andere brom fietser is de 46-jarige bromfietser A. M. uit Stadskanaal zodanig gewond dat hij vanmorgen in het ziekenhuis te Groningen is overleden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van zeven kinderen. Bij een autobotsing op de rijksweg 's-HertogenboschNijmegen ter hoogte van Oss is de 64-jarige heer B. Kroon uit Gorinchem om het leven gekomen. De 59-jarige heer J. van Soest uit Utrecht is op de Lauwerecht in zijn woonplaats door een bestelauto aangereden. De man werd zo zwaar gewond dat hij' kort na aankomst in het ziekenhuis overleed. WE MOETEN ROUE'S HAAR WATER AAN PRO BE REM -JA, EERST BIJ DE schooumeester! 1R1-&. rO, MUM HAARWATER IS OP,,, AUS NIEMAND HET MAAR 66DRONKEN HEEFT i HEEP- WAT IS ER 6E8EURD? IK 715 NIETS DAN HAREN r.. KOMT, KINDEREN, DE SCHOOD BE6INT WE 6AAN NAAR HUIS - HIJ KAN ONS NIET StAAN -HIJ Z.IET ONS NlETl NEEN, DE B164ES HEBBEN HET668RUIKT - 6A MEE A NAAR DE KAPPER, DAN KUN JE HET ZIEN! 1112-K. KAPPER ties, waarbij naar zijn mening het rege ringsbeleid heeft gefaald: Nieuw-Guinea, de loonpolitiek en de woningbouw. Als grootste obstakel in de komende verkiezingsstrijd zag de heer Suurhoff de groeiende politieke onverschilligheid. De voorzitter van de Tweede Kamer fractie, prof. dr. A. Vondeling, vond het onbegrijpelijk dat de Kamer geen klaar heid heeft verlangd en gekregen ten aan zien van het defensiebeleid. Hij zei te we ten dat het kabinet zich voor de defensie in de komende jaren heeft gebonden voor een bedrag dat enkele honderden miljoe nen hoger is dan voorheen. Hij bepleitte meer hulp aan arme landen en een billij ker verdeling van de inkomens en vermo gens, oplossing van de moeilijkheden bij de bejaarden en gepensioneerden, verho ging van de successiebelasting en beteu geling van de speculatiewinsten. De klei ne zelfstandigen moeten worden behoed voor een „koude sanering". Er moet meer aandacht komen voor de consumen tenbelangen, aldus prof. Vondeling. De consumenten hebben van de overheid niet dïe belangstelling als de producenten. Het K.N.M.I. deelt mee: Een langgerekt gebied van hogelucht- druk strekt zich uit van de Azoren via de Alpen tot in de Balkan. Ten noorden ervan ontwikkelen oceaandepressies een grote activiteit. Zij dringen door tot in Scandinavië en hebben boven de Britse eilanden en de Noordzee krachtige tot stormachtige zuidwestelijke winden doen ontstaan. Vanochtend bereikte het regen front ons land. Achter het front bevindt zich lucht van polaire oorsprong. Er ko men plaatselijk buiten in voor zodat het weer in ons land morgen veranderlijk zal zijn. In het temperatuurverloop zijn geen grote veranderingen te verwachten. Vorst in de nacht zal niet meer voor komen. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen gf J? d binnen- en buitenland. 2 o. 2 I Neerslag' laatste 24 uur. 5Tj ^2 cS Den Helder regen zzw 5 0,3 Ypenburg geheel bew. wzw 8 0 Vlissingen geheel bew N N S: 6 0 Eelde zwaar bew. zw 7 0 De Bilt zwaar bew. zw 6 0 Twente zwaar bew zzw 7 0 Eindhoven zwaar bew. zw 7 0 Zd-Limburg zwaar bew. zzw 5 0 Helsinki onbewolkt no -1 0,1 Stockholm sneeuw ozo 2 2 Kopenhagen regen wzw 6 0 Aberdeen licht bew. windst. 9 0,5 Londen regen zw 12 \6 Amsterdam geheel bew. zw 8 0 Brussel zwaar bew. zzw 7 0 Luxemburg licht bew. zw 4 0 Parijs half bew. z 7 0 Bordeaux mist windst. 11 0 Grenoble onbewolkt windst. 8 0 Nice onbewolkt n 14 0 Berlijn zwaar bew. zw 5 0 Frankfort onbewolkt zw 6 0 München onbewolkt zzw 5 C Zürich onbewolkt zo 7 0 Genève onBewolkt w 7 0 Locamo onbewolkt n 12 0 Wenen onbewolkt zzw 6 0 Innsbruck onbewolkt nnw 7 0 Belgrado onbewolkt zzw 3 0,2 Athene zwaar bew. no 18 0 Rome licht bew. ono 14 0 Ajaccio half bew. O 15 0 Madrid licht bew. windst. 13 0 Mallorca licht bew. no 12 0 Lissabon onbewolkt nnw 15 0 Dinsdag 26 maart Zon op 6.32 uur, onder 19.02 uur. Maan op 7.27 uur, onder 20.26 uur. Maanstanden 25 maart 13.10 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 25 maart Hoog water 3.35 en 15.52 uur. Laag water 11.34 en 23.59 uur. Dinsdag 26 maart Hoog water 4.15 en 16.35 uur. Laag water 12.22 en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2