Oostenrijk heeft eindelijk een nieuwe coalitieregering Buitenlandse hulp van Amerika wordt onder het mes genomen Commissie-C lay pleit voor een half miljard minder Erhard zou Hallstein opvolgen als voorzitter bij de EEG tegen overtollig maagzuur norac WERELDNIEUWS Gerucht over alarm bij Zuidafrikaanse strijdkrachten cl New York verwacht deze week kranten Indonesië genoemd als verliespost Waalse federalisten roeren zich weer Geen eredoctoraat voor minister Christine Keeler is in Spanje f c~Praat<ytoel Spaanse trawler vermist s ORfEP~ Op de 21 t/m 31 maart MAANDAG 25 MAART 1963 Belastingen omhoog bij zeer sterke bezuiniging Kardinaal Mindszenty zal waarschijnlijk geen amnestie vragen Ano -J'T- periode dan moet U op Uw hoede zijn. Typografen stemmen voor hervatting van het werk Vèrgaande eisen op een congres in Namen Tegenwicht Populariteit van minister Schroder sterk gestegen Kort nieuws Cambridge bedacht zich Associatie met EEG A pologiê Ernö AMSTERDAM Vermoedelijk met veertien opvarenden vergaan "'MWItf'WW*' ff 4Ci$p. Van onze correspondent WENEN Na langer dan vier maan den touwtrekken, rijn de twee eoalitiepar- tijden in Oostenrijk 't eindelijk eens gewor den over de samenstelling van het nieuwe kabinet, over de verdeling van de bevoegd heden en over het aanstaande regerings beleid. Het resultaat is een teleurstelling, omdat er aan het oude kabinet eigenlijk niets is veranderd. BOEDAPEST Een woordvoerder van de Hongaarse regering heeft te kennen ge geven, dat kardinaal Mindszenty amnestie zou krijgen als hij de Hongaarse regering daarom zou vragen. De bejaarde kardinaal zou naar Rome kunnen gaan om daar zijn laatste levensjaren te slijten, of hij zou in Hongarije kunnen blijven als gewoon bur ger, niet als primaat van de r.k. kerk, al dus de woordvoerder. Kardinaal Mindszenty verblijft al jaren in de Amerikaanse ambassade in Boeda pest, waarheen hij uitweek voor het regi me. Het ziet er naar uit, dat hij zal wei geren om amnestie te vragen. Hij stelt zich op het standpunt dat hij in 1949 ten on rechte is veroordeeld (AP). Overlevenden van de vulkaanuitbars~ ting groepen angstig bijeen. JOHANNESBURG De Zuidafrikaanse minister van defensie Fouché heeft ver klaard niets te weten van een alarmtoe stand voor leger en politie wegens te ver wachten moeilijkheden van de kant van de nationalistische beweging Poqo, zoals door enkele Zuidafrikaanse kranten is be richt. De Rand Daily Mail meldt dat Potlako Leballo, de waarnemende leider van het (verboden) Panafrikaanse Congres zond dag op een persconferentie in Basoeto- land heeft verklaard, dat zijn partij vast besloten is haar belofte te verwezenlijken om de negers „in 1963 te bevrijden". Over de aanslagen van de ondergronds werkende Poqo-organisatie zei Leballo, dat deze beweging bestaat uit leden van het Panafrikaanse Congres, die uit ongeduld de bevelen van hun leiders niet meer uitvoeren. Leballo kantte zich tegen de sa botagedaden van de laatste tijd. „Mijn organisatie is zo sterk, dat zij er niet naar behoeft te streven haar doeleinden door middel van aanslagen te verwezen lijken". BLOEMFONTEIN Onder applaus van de aanwezigen en van premier Verwoerd, heeft minister van buitenlandse zaken Eric Louw verklaard, dat de blanken die Zuid-Afrika regeren „vastbesloten zijn om te houden wat we hebben en te strij den tegen iedere poging tot zwarte over heersing". Louw zei: „Terwijl wij van plan zijn ons blanke erfdeel te bewaren, moeten wij het feit onder ogen zien dat er tegen ons een animositeit bestaat, die bijna haat is geworden. Men zou enige vorm van steun verwachten van de westelijke lan den enige waardering voor wat wij voorstaan, maar die krijgen wij niet. Be stuur door de blanken is absoluut nood zakelijk voor de blijvende welvaart van dit land" (Reuter-AP). Advertentie periode dan moet U op Uw hoede zijn Als U zich rillerig voelt in deze griep- periode dan hoede zijn. Neem direct eenftpSNK grieppoeder en U voelt zich sp^dig veel beter. Ga er mee door tot l^uch weer helemaal fit voelt. MEEIW poeders helpen snel en zijn gemakkelijk in te nemen. Als U zich rillerig voelt in deze griep- er mee doj fit voeli snel en ziin helemaal helpen rTakkilTik in te_neijien. InrnLtnf—II ziclywfigr h NEW YORK (Reuter) eD Newyorkse typografen hebben zondag met 2.562 tegen 1763 stemmen besloten het werk te her vatten. Hun staking duurde toen al 107 dagen. Verleden week zondag werd het compromisvoorstel van burgemeester W'ag- ner met 1.621 tegen 1.557 stemmen ver worpen. Men verwacht, dat de acht dag bladen deze week weer kunnen ver schijnen. De typografen krijgen volgens hun nieu we contract een loonsverhoging van onge veer 13 dollar per week, te bereiken in twee jaar tijds. De vakvereniging van de stypeurs onderhandelt nog over een ver korting van de arbeidsweek voor haar le den van 361/2 tot 35 uur. Bij de staking wa ren 20.000 typografen en andere arbeiders betrokken. Volgens een schatting van de krantendi recties heeft de staking aan de kranten 100 miljoen dollar gekost aan gederfde mkortisten, aan de stakers 47 miljoen, aan de overheid 11 miljoen wegens gederfde belasting, aan de krantenverkopers 11 mil joen, aan de restaurants 16 miljoen, aan de winkelstand 6,5 miljoen, aan de hotels miljoen en aan de Canadese papierin- strie 28,7 miljoen dollar. WASHINGTON (AFP) - President Kennedy heeft in beginsel zijn goed keuring gehecht aan het rapport van de „Commissie-Clav", waarin een vermin dering van de Amerikaanse steun aan het buitenland met tenminste een half miljard dollar wordt aanbevolen en iedere hulp aan genationaliseerde onder nemingen die concurreren met de par ticuliere industrie in de landen die voor steun in aanmerking komen wordt af gekeurd. Zonder dat hij de conclusies in het rapport formeel aanvaardt ver klaart Kennedy in een brief aan de-voor zitter van de commissie, generaal Lucius Clay, dat ,,u er zeker van kan zijn, dat uw aanbevelingen met zorg zullen wor den toegepast in het raam van de perma nente herziening van ons programma De nieuwe directeur van het Ameri kaanse Bureau voor Internationale Ont wikkeling, David Bell, heeft zelf de landen waarop bezuinigingen zouden worden toe gepast opgesteld. Deze lijst wordt echter diep geheim gehouden met één uitzonde ring: Indonesië dat sedert 1945 in totaal 671 miljoen dollar van de Verenigde Sta ten heeft ontvangen. In het rapport wordt gezegd: „Wij zien niet in hoe aan dit land door de landen van de vrije wereld hulp van buiten af kan worden toegekend wanneer dit niet tenminste orde op zaken stelt in eigen huis, de buitenlandse on dernemingen en schuldeisers billijk behan delt en zich op internationaal plan ont houdt van alle avontuur." Het rapport-Clay vertolkt bovendien de grote afkeer van de Amerikaanse opinie jegens een program, dat de Verenigde Staten sinds de tweede wereldoorlog bij na honderd miljard dollar heeft gekost en dat het land vrij veel teleurstellingen be zorgd heeft. Vooral is opgevallen dat in het rapport in sterke mate partij wordt getrokken voor de particuliere ondernemingen in de ont wikkelingslanden. Op een persconferentie ontkende Clay, dat hij zich had laten lei- (Van onze correspondent) BRUSSEL De Waalse federalisten hebben op een congres te Namen beslo ten dat een soort staten-generaal van Wal lonië zal worden opgericht, een adviseren de raad die het Belgische parlement „ter zijde zal moeten staan". Indien de wet gever niet voor het eind van dit jaar daartoe het initiatief neemt, zal het Waals centraal actiecomité, waarin de Waalse federalistische organisaties zijn verenigd, zelf tot oprichting overgaan. Het congres onderstreepte dat het fede ralisme de meest doeltreffende oplossing is voor de Waalse problemen. Het sprak zich uit voor federalisme binnen dc Bel gische staat, iets waarop de Waalse fede ralisten bij vorige gelegenheden nooit zo sterk de nadruk hebben gelegd. Een min derheid van de vergadering die pleitte voor aansluiting bij Frankrijk, werd weg gestemd. Het congres heeft ook wijziging van de Belgische grondwet geëist, zodat volks raadpleging op initiatief van de bevolking zelf erin zou worden opgenomen. Het eist ook eentaligheid in de beide taalgebieden en te Brussel een duidelijke verdeling van Frans- en Nederlandstalige diensten op grond van „de eisen van de praktijk". De beide dagbladen van de socialistische partij, „Le Peuple" (Brussel) en „De Volksgazet" (Antwerpen), berichten met veel terughoudendheid over het congres. De Volksgazet laat duidelijk blijken het niet geheel ernstig te nemen. den door ideologische overwegingen. Vol gens hem hebben de Verenigde Staten het volste recht hulp te weigeren aan staats ondernemingen die (uitgezonderd vervoer en energie) met particuliere ondernemin gen concurreren. Volgens het rapport proberen de Ver enigde Staten „te veel voor te vele lan den" te doen en zou een meer beperkte hulp maar van „betere kwaliteit" tot be tere resultaten kunnen leiden. „Wij geloven niet dat wij het nationale belang dienen door voor onbepaalde tijd onze verbinte nissen op het huidige peil ten aanzien van de 95 landen en gebieden die onze eco nomische en militaire of alleen onze mi litaire hulp ontvangen, te handhaven," al dus het rapport. De doelen van de hulp moeten nauwkeuriger omschreven worden „in het licht van onze nationale belan- geti'l,efi op basis van realistisch óftder- zoek van de opgedane ervaringen, de hui dige behoeften en de mogelijkheden. f) I r r -» f President Kennedy heeft in zijn begro ting voor 1963-1964 een som van 4.900 mil joen dollar voor hulp aan het buitenland voorgesteld. Het rapport beveelt aan de besnoeiingen over een periode van drie jaar aan te brengen. De eventueel hier door geschapen politieke moeilijkheden zouden op diplomatieke wijze moeten wor den opgevangen. Volgens het rapport hebben in Europa alleen Griekenland en Turkije nog mili taire en economische hulp nodig. In vele gevallen lijkt de Amerikaanse economische en militaire hulp, in ruil voor faciliteiten voor militaire bases, te hoog. Dat geldt in het bijzonder voor Spanje en Portugal. De Verenigde Staten zouden vervolgens, ten opzichte van West-Europa, een te groot gedeelte dragen van de hulp aan ont wikkelingslanden. Alleen Frankrijk ver strekt, volgens het rapport, kredieten op over het algemeen even gunstige voor waarden als de Verenigde Staten. Het rapport beveelt aan, de militaire hulp aan Zuidoostaziatische of Westaziati- sche landen, die geen bondgenoten van de Verenigde Staten zijn voor het grootste gedeelte te laten vervallen. India en Pa kistan zouden nog wel economische en mi litaire hulp moeten blijven krijgen omdat deze landen een tegenwicht tegen het communistische China kunnen vormen. In Afrika zou West-Europa het grootste gedeelte van de lasten moeten dragen. Na het aflopen van de nog geldende hulpver plichtingen zouden de Verenigde Staten zfch tot deelneming aan multilaterale pro gramma's moeten beperken. In Latijns-Amerika zouden de Verenig de Staten het programma op lange ter mijn van het „Verbond voor de Vooruit gang" moeten voortzetten, maar de hulp ontvangende landen moeten daarbij hun eigen medewerking verlenen, aldus het rapport-Clay. (Van onze correspondent) BONN Volgens de perschef van de Westduitse liberale partij, Mürsch, is er een nieuw element gekomen in de speculaties over de opvolging van bonds kanselier Adenauer. Professor dr. Erhard zou, volgens Mürsch, wellicht geen kan selier worden, maar naar Brussel ver trekken als opvolger van de president van de Commissie der Europese Economische Gemeenschap, Hallstein. Daarmee zou het probleem wat te doen met Erhard als hij geen bondskanselier wordt, opgelost zijn, aldus Mürsch, die zich er niet over uit wilde iaten wie achter dit plan staan. Ook over de vraag wie er in het geval van Erhards vertrek naar Brussel bonds kanselier zou worden, liet Mürsch zich niet uit. Er is echter geen twijfel aan dat minister van buitenlandse Zaken Schroder in dat geval de meeste kansen zal maken. Niet in de laatste plaats om dat zijn populariteit volgens de laatste opinie-onderzoeken snel stijgt. 24 percent van de ondervraagden geeft aan Schro der de voorkeur en 38 percent aan vice- kanselier en minister van Economische Zaken Erhard, die drie jaar lang bij alle opninieonderzoeken een grote meerder heid heeft gehad. In december 1961 was het percentage voor Schroder nog slechts 3 tegen 54 voor Erhard, maar in februari van dit jaar haalde Schroder reeds 18 percent tegen Erhard 39 percent. Rijtuig uit rails. Op het emplacement te Amersfoort is een rijtuig van de trein die zondagavond om half elf uit Apeldoorn binnenliep met twee assen ontspoord. Er waren geen persoonlijke ongelukken en de materiële schade was gering. De overige rijtuigen van de trein reden met een half uur vertraging naar Amsterdam. Een argument voor Erhards opvolging van Hallstein zou zijn dat men met hem een politicus aan de top van de E.E.G. zou hebben, wiens credo het is de E.E.G naar buiten open te houden en niet te la ten verstarren tot een protectionistische club. Ondanks al deze speculaties houden politieke waarnemers in Bonn het er toch op dat Erhard op dit ogenblik nog steeds de beste kansen heeft door de C.D.U. be noemd te worden tot kanselierskandidaat. Een beslissing in deze kwestie wordt ver wacht voor het zomerreces van de Bonds dag. (Van onze correspondent) LONDEN De universiteit van Cam bridge heeft dit weekeinde haastig haar aanbeveling ingetrokken om een eredoc toraat te verlenen aan Lord Hailsham, de Britse minister van wetenschappen, na dat de leden van de natuurkundige fa culteit tegen dit eerbewijs hadden gepro testeerd vanwege „de beledigende woor den van Lord Hailsham in het Hogerhuis". De minister deed enkele weken gele den veel stof opwaaien in het ietwat dor re Engelse wetenschapswereld je door te verklaren, dat Amerika alle afgestudeer den wegtrekt uit Engeland omdat het zelf niet genoeg „hersens" heeft. De geleerden vinden dit niet alleen een belediging aan het adres van de Verenig de Staten, maar eveneens een verdraaiing van de feiten. Volgens hen vertrekken zoveel Engelse geleerden naar Amerika omdat daar de mogelijkheden, zowel fi nancieel als wetenschappelijk, veel beter zijn dan in Engeland. Advertentie U kent Norit: het middel tegen maag- en darm-stoornissen. Tegen overtollig maag zuur is Norit niet spe cifiek gericht. Tegen dit hinderlijk maagzuur heeft dezelfde maatschappij een ander produkt: Norac - vei lig en vertrouwd. Bij Uw apo theker of drogist staat Norac op de toonbank. De socialisten hebben het ministerie van Buitenlandse Zaken niet willen prijs geven. zodat dr. Bruno Kreisky deze por tefeuille ook nu weer zal beheren. Dit is een groot succes voor de socialisten, of schoon zij bij de laatste verkiezingen ver liezen hadden geboekt. De rooms-katho- lieke Volkspartij daarentegen, die de ver kiezingen had gewonnen, kon uit deze voorsprong geen profijt trekken en heeft alleen bereikt dat zij een staatssecretaris voor de Buitenlandse Handel, en daarmee voor de Europese integratie, mag benoe men. Ook kan deze partij een staatssecre taris voor het ministerie van Justitie aan stellen, die als toeziend voogd moet op treden van de socialistische minister van Justitie. Samenvattend kan men zeggen dat de volkspartij de verkiezingen weliswaar heeft gewonnen, maar de verliezer is bij de samenstelling van het nieuwe kabinet. Dit resultaat is toe te schrijven zowel aan de zwakke figuur van de tegenwoordige premier dr. Alfons Gorbach als ook aan de verdeeldheid in de Volkspartij zelf. Het beleid van het nieuwe kabinet zal in het teken staan van een zeer sterke bezuiniging. De twee coalitiepartijen heb ben in beginsel aanvaard dat de Oosten rijkse munt haar waarde moet behouden en dat inkomsten en uitgaven op elkaar jullen worden afgestemd. Het gevolg is dat de belastingen worden verhoogd. De pensioenen gaan weliswaar iets omhoog, maar werkgevers en werknemers moeten daarvoor meer loonbelasting aan het rijk afstaan. Bovendien worden er hogere be lastingen geheven op auto's, op bier brandewijn en geïmporteerde goederen. De Oostenrijkse schatkist bevindt zich in zulk een hachelijke toestand dat de nieu we regering de provinciale staten heeft verzocht een noodoffer te brengen ter sane ring van de rijksfinanciën. (ANP) Naar van welingelichte zijde in Brussel wordt vernomen heeft de Oos tenrijkse regering nieuwe stappen gedaan om te komen tot een associatie met de Europese Economische Gemeenschap. We nen zou het verzoek hebben gedaan de Oostenrijkse aanvraag voor associatie op de agenda van de ministerraad van de „zes" te plaatsen. LONDEN (AFP-Reuter) Het Britse ministerie van buitenlandse zaken heeft meegedeeld, dat de verdwenen Britse mannequin Christine Keeler zich in Spanje blijkt te bevinden. Zij heeft zich, via een vriend, in verbinding gesteld met de Brit se ambassade te Madrid. Mejuffrouw Keeler vertrok uit Londen omdat zij niet wilde getuigen tegen haar Jamaicaanse vriend John Edgecombe, die twee schoten op haar had gelost en daar voor inmiddels tot zeven jaar gevangenis straf is veroordeeld. In Madrid wérd zij door journalisten herkend. Zij ontving hen ten huize van een Amerikaanse zakenman en zei onder meer: „Ik ben weggegaan omdat al die dingen die ze over mij ver tellen, niet waar zijn". De Britse boulevardpers verspreidde het gerucht dat de Engelse minister van de fensie een compromitterende relatie met de mannequin zou hebben gehad. De mi nister heeft dit vorige week in het Lager huis ontkend. Dierenpsycholoog lector Kortlandt, zo meldt ons lijfblad, zal binnenkort naar Kongo vertrekken teneinde aldaar eens en voor al vast te stellen of de mens van de aap afstamt of vice versa of dat het allemaal maar onzin is. Een kwellende vraag, die ons persoon lijk nimmer rust liet sinds wij als prille kleuter ontdekten, dat de toenmaals enige chimpansee in Artis als twee druppels water geleek op onze grootvader-van moederskant, wiens naam in de familie echter slechts fluisterend genoemd mocht worden, aangezien opa op reeds gevorder de leeftijd plotseling met de noorderzon, het familiefortuin en zijn mollige secreta resse vertrokken was, in welke trieste affaire ik reeds als kind was ingewijd. Vandaar dat ik van ganser harte hoop dat de hooggeleerde Kortlandt te zijner tijd terug zal keren met de verblijdende we tenschap dat aap en mens geen andere wezenskenmerken gemeen hebben dan en kele uiterlijkheden, noch ook onderling verwisselbaar blijken te zijn. Erg gerust zijn we daar echter niet op. Dr. Kortlandt zal namelijk voor zijn onder zoek een reeks menselijke gebruiksvoor werpen meenemen welke hij de in het wild, levende (en dus nog onbeschaafde) apen denkt voor te leggen. Gebruiken zij die voorwerpen onverhoopt op dezelfde manier zoals wij ze gebruiken bijvoor beeld door met een schoen op tafel te timmeren, met serviesgoed te gaan smij ten of elkaar per bijl de hersenpan in te slaan, dan staat hun menselijke inslag (en daarmee hun beschavingsmogelijkheid) welhaast als een paal boven water. En wat dan nóg, zult gij vragen. Wel, dan zouden wij vrede moeten heb ben met de gedachte dat wij mensen in feite niets meer zijn dan een soort na- apen met een wat grotere schedelinhoud dan broer chimpansee, met een voorkeur ook voor patat inplaats van verse pinda's, maar toch een soort dieren, wien niets dierlijks vreemd is. Homo homini apus, om het zo maar eens te formuleren. Het geen voor mens en aap een weinig troostrijke gedachte vormt Advertentie hiswa Geopend van 10-17 en 19.30-22.30 uur zondagen van 10-18uur-toegang f2. Vrouw in brand gestoken. Twee Afrikanen hebben een Afrikaanse vrouw, die zondag van de kerk naar huis terugkeerde, in een straat in Salisbury van haar fiets gesleurd met petroleum overgoten en in brand gestoken. De vrouw ligt thans levensgevaarlijk gewond in een zieken huis. Zij heeft verklaard, dat zij de mannen nog nooit had gezien. Het is de eerste petroleumaanval in de Europese wijk van Salisbury geweest. In de „lo- kasies" der kleurlingen zijn zij de laat ste maanden zo vaak voorgekomen, dat de regering er de doodstraf op heeft gesteld. Rebellen op Cuba. De Cubaanse regering heeft troepen ingezet tegen drie rebel- lenbenden, die werden vernietigd, aldus een communiqué uit Havana. Tot de gesneuvelden behoort Juan Jose Catala Costa, volgens het communique rebel lenleider van de Amerikaanse geheime dienst in westelijk Cuba. De rebellen zouden op 25 januari een overval op een boerderij hebben gepleegd en daar bij twee kinderen hebben gedood. Naar Djakarta. Tie Russische minister van Defensie, maarschalk Malinovsky, is zaterdag uit Moskou vertrokken voor een bezoek aan Indonesië. De minister zal op zijn tocht ook Birma aandoen. Eén per uur. Het verkeer op de Italiaanse wegen eist op het ogenblik één dode per uur. Elke 2'/j minuut wordt er iemand gewond. In Noorwegen zijn in 1962 349 mensen bij verkeersongelukken om het leven gekomen, 16 minder dan het jaar daarvoor. GIJON (Spanje) (Reuter-AP) De Spaanse autoriteiten vrezen dat er veer tien vissers zijn omgekomen bij het ver gaan van een 100 ton metende trawler voor de Spaanse kust hij Gijon. Vrijdag avond zond de trawler een radioboodschap uit waarin werd gezegd dat het schip was vastgelopen en in tweeën was gebroken. Sedertdien is er niets meer van het Spaan se schip vernomen. Het zou op 20 mijl uit de kust van Galicië zijn vergaan. De loodsboot van Le Havre heeft zon dagochtend de bemanning aan boord ge nomen van het 429 ton metende Britse schip „Northgate" waarvan de machine kamer was volgelopen. De „Northgate" bevond zich bij het lichtschip Le Havre. Malversaties. Volgens de Sunday Herald in Hongkong zijn in Canton omstreeks 20.000 personen gearresteerd en tot een verplichte socialistische herscholing ver oordeeld. Het zou functionarissen van volkscommunes betreffen, die van hun ambten gebruik maakten om ten eigen bate bedrijven te exploiteren, waardoor de communes benadeeld werden. Zweden zonder drank. De drankwinkels in Zweden die het eigendom van de staat zijn, staken nu al drie weken. Als er voor Pasen geen regeling komt tussen de employés en de regering, zullen de Zwe den nog niet eens een fles wijn kunnen kopen. De enige manier waarop men nog drank kan krijgen is op de zwarte markt. De prijzen zijn daar schrikba rend hoog. In Zuid-Zweden gaan veel mensen de grens over naar Denemar ken om daar hun drank voor Pasen in te slaan. Dat is echter tamelijk ge vaarlijk, daar Zweedse douanebeambten extra waakzaam zijn. Whiskey. Roberto Arias, voormalig Pana- mees ambassadeur in Londen en echt genoot van de Britse balletdanseres Mar- got Fonteyn, is in Panama gearresteerd in verband met het onderzoek naar een partij van 60u kisten whiskey, die op illegale wijze het land zou zijn binnen gebracht. Arias werd op het vliegveld in de kraag gegrepen toen hij op het punt stond het land te verlaten. Een slokje na de dienst. Een Russische orthodoxe priester, Serge Mikstin, is op een idee gekomen om de sterke achter uitgang van het kerkbezoek tegen te gaan, aldus het Russische blad Latvia. Hij vestigde een klandestiene distilleer derij op de zolder van de kerk en ver spreidde het gerucht, dat er een slokje zou zijn voor allen die de zondagsdienst hadden bijgewoond. De justitie hoorde het nieuwtje ook en Mikstin kwam sa men met de voorzanger die hem had geholpen, voor de rechter. Zij werden veroordeeld tot een boete van 120 gul den. De distilleerderij werd verbeurd verklaard. Molenstenen. In de buurt van Narbonne (Frankrijk) is een grote graanopslag- plaats met molenstenen ontdekt, die da teert van voor het begin van onze jaar telling. Cijfers van de admiraal. De Sovjet-Unie beschikt over viermaal zoveel onderzee boten als de Verenigde Staten, maar Amerika ligt veertig jaar voor wat de onderzeebootbestrijding betreft, zo heeft vice-admiraal J. S. Thach, de bevelheb ber van de Amerikaanse onderzeeboot- vloot in de Stille Oceaan, in Sydney ge zegd.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 3