Nederland moet hongerende landen profiteren van visserij helpen LANGS SLUIZEN EN HAVENS SPORT IN DE IJMOND Aanmeldingsformulier IJmuider Courant Drs. Van Dijk bij uitreiking produktschapsprijzen: Schippers aan een Hollandse koffietafel IJmondverenigingen vandaag en morgen Theano en Trito Engelsen komen nu naar Strawberries Twee weken voor botsing met auto Havenberichten ^IDicforij Gerard van Praag ■II Bst3ling abonnementsgeld per giro DINSDAG 26 MAART 1963 «t - Haarlemse politierechter Huisvrouwen luisterden naar causerie over blikconserven Volste vertrouwen in Nederlandse visserij Examens Sch'ippers van vissersvaartuigen, stuurlieden, vissermannen, reders en tal van anderen die met de Nederlandse visserij te maken hebben waren maandag middag verzameld aan lange tafels, waarop echt Hollandse kost was geserveerd. Natuurlijk ontbrak de haring niet op deze traditioneel geworden dag der uit reiking van prijzen door het Produktschap voor Vis en Visprodukten, die gisteren in gebouw Rotonde in Den Haag plaats vond. Een paar honderd mensen waren 6T aanwezig. Voor zover de schippers niet zelf present konden zijn, hadden zij ;ezorgd voor vertegenwoordigers om de prijs voor de best verzorgde zeevis of aring in ontvangst te nemen. Onder hen was zelfs een dame en wel de dochter van schipper H. Krab uit IJmuiden. n De voorzitter van het Produktschap, drs. J. D. van Dijk wees in een toespraak na afloop van de Hollandse koffietafel op de betekenis van het toekennen van prij zen voor aangevoerde kwaliteitsvis. Hij ging nader in op de betekenis hier van voor de voedselvoorziening in het al gemeen. De landelijke anti-hongercam- pagne die vorige week is gestart, richt aller aandacht op de voedselvoorziening, die in enkele delen van deze wereld zo schrikbarend veel te wensen overlaat. Drs. Van Dijk zei dat op het gebied van die voedselvoorziening een enorme achterstand moet worden ingehaald, voor al als men bedenkt dat de wereldbevol king over veertig jaar wellicht zes mil jard zielen zal tellen. De behoefte aan voedsel wordt dus elke dag groter. Het is onder meer ook de visserij die in déze' een belangrijke rol vervult. „De wereldzee is een grote voedselbron en de visserij kan sterk worden uitgebreid," zo zei spreker. Het is echt.sr zaak dat de ontwikkelde landen met goede en efficiën te visserijmethoden, de onderontwikkelde landen te hulp komen. „Nederland zal hieraan zeker kunnen meewerken. Het is een betekenisvol land, al is het maar klein. In dit licht bezien zal men de visserij niet alleen moeten be schouwen als een methode om al of niet rijk te worden. De taak van de visserij gaat ver uit boven het eigen belang. Op die manier kan men ook tot een grotere eendracht komen," aldus de voorzitter van het Produktschap gisteren in Den Haag. Goede vis Uiteraard kan de visserij niet alléén voor de wereld voedselvoorziening zorgen Maar men komt hier tot betere resultaten, evenals in andere sectoren. In dit ver band wees de heer Van Dijk dan ook op de betekenis van een goed produkt. Dit geldt ook voor de visserij. „Gélukkig heb ben veel vissers blijk gegeven van een goede verzorging van hun vis." Drs. Van Dijk zei bij het uitreiken van de bekers, wimpels en de medailles voor de bemanningen van de prijswinnende schepen, dat Nederland trots kan zijn op zijn vissers. Bij het uitreiken had de heer Van Dijk voor ieder van de schippers of hun vertegenwoordigers enkele opmerkin gen in petto. Schipper H. Krab van de IJM. 99, die de beker definitief heeft ge wonnen, noemde spreker een man die al les voor de visserij voelt, vandaar dat hij ook niet aanwezig was. Zijn dochter wel. Blij was de heer Van Dijk ook dat maandag twee oude reders aanwezig wa ren, te weten de heren Den Duik, „die de bommen-tijd nog hebben meege maakt." Na de uitreiking dankte schipper M. Dijkhuizen van de VL. 153 de heer Van Dijk voor het uitreiken van de prijzen „Moge dit een stimulans zijn voor an deren voor een goede verzorging van vis in de toekomst." De winnaars De produktschapsprijzen voor verse zeevis en verse haring vielen voor het jaar 1962 ten deel aan: Schipper Adr. v. d. Plas van de IJM. 59 van de reder N.V Zeevisserij Maatschappij „De Hoop I" te IJmuiden, voor de best verzorgde verse zeevis en verse haring, welke met een vaartuig met een motorvermogen van 120 tot 250 pk te IJmuiden 's aangevoerd. Aan schipper D. Kuyt van de KW. 155 van de eder Firma Fl. Kuyt en Zn. te Katwijk aan Zee, voor de best verzorgde verse zeevis en verse haring, welke met een vaartuig met een motorvermogen van 250 tot 500 pk te IJmuiden is aangevoerd en aan schipper H. Krab van de IJM. 99 van de reder N.V. Visserij Mij „Batavia" te IJmuiden, voor de best verzorgde verse zeevis en verse haring, welke met een vaartuig met een motorvermogen van 500 pk of hoger te IJmuiden is aangevoerd. De produktschapsprijs voor gezouten ha ring viel voor 1962 te Vlaardingen ten deel aan: Schipper M. Dijkhuizen van de traw ler VL. 153 van de reder G. Kornaat's Handelmaatschappij N. te Vlaardingen, voor de best verzorgde gezouten haring, welke te Vlaardingen is aangevoerd, ter wijl aan schipper K. Rog van de logger VL 190 van de reder N.V. De Dogger Maatschappij te Vlaardingen, een pro- duktschapswimpel zal worden uitgereikt voor de best verzorgde gezouten haring Advertentie Kostuums van bijzondere klasse in IJmuiden verkrijgbaar bii ennemerlaan 100-106 Tel. 5501 DINSDAG 26 MAART Openbare leeszaal, Plein 1945, 20 uur Boekbespreking J. Duinker voor Mij. tot Nut van 't Algemeen. Hervormd Jeugdhuis, Rembrandtlaan 20 u.: Centraal toneelgezelschap speelt „Het wederzijds huwelijksbedrog" voor „De Plankeniers". Jozefhuis, Velsen-Noord, 20 u.: Vrouwen dag P.v.d.A. Gebouw „De Opgang", Beverwijk, 20 u Jaarvergadering A.B.V.A. WOENSDAG 27 MAART Hervormd Jeugdhuis, Rembrandtlaan. 20 u.: Toneelavond als dinsdag. Nieuwe kerk, Kanaalstraat. 19.30 u.: Uit voering „Mattheus Passion" door chr oratoriumvereniging „Looft Den Heer' Café-restaurant „Anneta", 20 u.: Leden vergadering oranjevereniging „Oud-Vel- sen". Kennemer Theater. Beverwijk. 20 uur Lezing voor Mij. tot Nut van 't Algemeen K.S.A--gebouw, 20 u.: Jeugduitvoering r.-k. gymnastiekvereniging „S.S.S.". -IUWMI welke met een logger te Vlaardingen is aangevoerd. De produktschapsprijs v$or gezouten haring viel voor 1962 te Scheveningen ten deel aan: schipper M. v. d. Harst van de trawler SCH. 196 van de reder Rederij en Haringhandel Jac. den Duik en Zonen te Scheveningen. voor de best verzorgde ge zouten haring, welke te Scheveningen is aangevoerd, terwijl aan schipper W. Rog van de logger SCH. 73 van de reder N.V. Vishandel, Rederij en Ijsfabriek v/h Frank Vrolijk te Scheveningen, een pro- duktschapswimpel zal worden uitgereikt voor de best verzorgde gezouten haring, welke met een logger te Scheveningen is aangevoerd. De produktschapsprijs voor gezouten ha ring viel voor 1962 te Katwijk aan Zee ten deel aan: schipper C. Dubbelaar van de trawler KW 121 van de reder N.V. Ouwehand's Rederij en Visverwerking te Katwijk aan Zee, voor de best verzorgde gezouten haring, welke te Katwijk aan Zee/IJmuiden is aangevoerd, terwijl aan schipper H. v. d. Niet van de logger KW 22 van de Rederij M. Parlevliet te Kat wijk aan Zee, een produktschapswimpel zal worden uitgereikt voor de best ver zorgde gezouten haring, welke met een Katwijkse logger te Katwijk aan Zee/' IJmuiden is aangevoerd. Voorts viel een produktschapsprijs voor gezouten haring voor 1962 te IJmuiden/ Katwijk aan Zee ten deel aan: schipper M. Kramer van de trawler SCH 27 van de reder N.V. Cornelis Vrolijk's Visserij Mij te IJmuiden, voor de best verzorgde gezouten haring, welke met een niet-Kat- wijks vaartuig te IJmuiden/Katwijk aan Zee is aangevoerd. >1- V i.më, DE IN ROTTERDAM thuisbehoren de motorschepen Theano en Trito zijn iet eigendom van de Maatschappij Zee vaart, die met een paar dochteronder nemingen onder directie staat van Hudig Veder n.v., sedert 1795 reders, carga doors en expediteurs. Zowel de Theano als de Trito zijn vaste bezoekers van de Amsterdamse haven want beide schepen onderhouden een geregelde lijndienst van Rotterdam en Amsterdam op Belfast en Dublin. De Theano is in 1953 gebouwd in Schie dam bij de Werf Gusto en meet 1020 reg ton bruto, heeft een draagvermogen van 1318 ton, een lengte over alles van 78,40 m, lengte tussen de loodlijnen van 72,50 m, een breedte van 12,04 m, een holte van 3,55 m en een diepgang van 4.29 m. De hoofdmotor is een 7 cil. Smit-MAN- diesel van 1600 pk. voor een vaart van 14 knoop. De Theano werd op 14 okto ber 1952 te water gelaten en de over- hevige explosie waargenomen, die het schip in tweeën deed breken, 17 Neder landers en 4 Britse kanonniers werden na deze ramp vermist. Intussen voer de The ano onder Duitse vlag. Het is niet bekend welke reizen het schip heeft gemaakt, mo gelijk op Noorse havens of in de Oost zee, maar wel is bekend dat de Theano op 13 december 1943 verloren gegaan is. Met 6 schepen was de Maatschappij Zee vaart in 1940 de oorlog in gegaan en be halve het bovengenoemde tweetal, gingen ook de Arundo en de Leto verloren. De verliezen konden na de oorlog wor den aangevuld, o.a. kreeg de maatschap pij het Duitse motorschip Habicht toege wezen dat als Hagno in de vaart kwam, welk schip inmiddels weer is verkocht. Een nieuwe Hagno. een koelschip spe ciaal bestemd voor vleesvervoer, is er in 1960 voor in de plaats gekomen. Voorts kennen we de Colytto, Leto en Thallo met de nieuwe Theano en Trito. Een ernstig verlies leed de maatschap pij op 24 februari 1959 teen het acht jaar oude motorvrachtschip Callisto op de reis van Pepel in West Afrika naar IJmuiden met 9600 ton ijzererts op de Noordzee tij dens slecht zicht in aanvaring kwam met het Liberiaanse stoomschip Andros Stream. Het schip maakte meteen zoveel water dat het in korte tijd in de diepte verdween. De gehele bemanning werd ge red. Arie van der Veer dracht had plaats op 26 januari 1953. De Trito kwam in dat jaar bij dezelfde werf gereed. De Maatschappij Zeevaart is opgericht in 1912 en vijftig jaar geleden was zij in het bezit van twee schepen, de in 1913 gebouwde Arundo en de in 1914 gebouw de Leto, groot 3000 reg.ton bruto en ge bouwd bij de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij. Voor Hudig Veder's Stoomvaart Maatschappij waren de Cal listo en de Themisto in de vaart, die res pectievelijk in 1900 en 1901 waren af geleverd door de scheepswerf Swan Hun- ter in Newcastle. Gescheiden De eerste schepen onder de naam The ano en Trito werden door de Maatschap pij Zeevaart ruim veertig jaar geleden in de vaart gebracht. Het waren zustersche pen, elk 1059 reg.ton bruto groot. De op dracht voor de bouw werd verstrekt aan de N.V. Boele's Scheepswerven en Ma chinefabriek in Bolnes. De Theano kon in 1920 in gebruik genomen worden en de Trito kwam een jaar later in dienst. De triple expansie stoommachines ont wikkelden 900 pk en gaven de schepen, die elk 70.63 m lang tussen de loodlijnen wa ren, een vaart van 11 knoop. De schepen hebben twintig jaar de vrachtvaart kun nen uitoefenen. In 1940 werd het tweetal gescheiden. De Trito kwam in Engelse dienst, ter wijl de Theano door de Duitsers werd ge vorderd. De Trito heeft enige tijd heen en weer gevaren tussen Dartmouth en Southampton op welke route het schip de Theano wel nooit zal zijn tegengeko men. Na september van 1940 was dat trouwens al niet meer mogelijk want de Trito ging in die maand verloren. Op 20 september, toen de Trito pas van Dartmouth vertrokken was werd een De Theano in het Noordzeekanaal. 'Ét Voor de Kennemer hockeyclub Straw berries staat de jaarlijkse 'uitwisselings ontmoeting met speelsters van Edmonton en spelers van Enfield weer voor de deur. Gedurende Pasen 1962 maakten de hoc keyers uit Velsen een geslaagde trip naar Engeland, met Pasen 1963 treedt Straw berries nu als gastheer op De Engelsen komen met een ongekend groot aantal speelsters en spelers naar ons land. Voorlopig komen er 21 leden van de Woman hockeyclub uit Edmonton en 18 leden van de vereniging uit Enfield een week naar Velsen. Bij de gasten bevinden zich dit jaar enkele jongeren, zes meisjes van 16, i7 en 18 jaar en een jongen van 17 jaar. Aan het op de velden van het sportpark Schoonenberg in Driehuis te houden inter nationaal Paastoernooi nemen behalve de verenigingen Edmonton, Enfield en Straw berries voorts deel elftallen van Upward uit Arnhem (alleen heren), Kraaien uit Wormerveer (alleen dames), Zandvoort, Eechtrop en Rood Wit. De Engelse gasten arriveren op Goede Vrijdag (12 april) 's morgens omstreeks negen uur op Schiphol. Zaterdagmiddag 13 april spelen de dames om de „Margaret Davie Trophy". Behalve het toernooi op de beide paas dagen wordt zondagavond een feestavond gehouden in het Kennemer Theater in Be verwijk. De gasten wordt woensdag na Pa sen een bustocht aangeboden. Woensdag avond wordt de „officiële" herenwedstrijd gespeeld. De „officiële" dameswedstrijd staat voor donderdagavond op het pro gramma. Voordat de Engelsen zaterdag avond van Schiphol af de terugreis aan vaarden wordt vrijdagavond in hotel Velse- rend de gebruikelijke Farewell-party ge houden. U kiivt hel uz''l i gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no 129228 ten name an de IJmuider Courant U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 8.post- abonnees f 8 S0. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden Indien u voor een ander gireert, wilt n dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetal.ingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE In de tweede ronde van de finale van het vijftallen damtoernooi om de provin ciale jeugdtitel kreeg de IJmuider jeugd een fikse 91 nederlaag van Gezellig Samenzijn 2. De nederlaag begon al toen B. van der Does niet kwam opdagen en de wedstrijd met 20 achterstand aan ving. Cees Duivenbode verzuimde vervol gens in een uitstekende stelling een goede winstvariant, blunderde en verloor. Hoek, de jeugdkampioen van Sportief, was de enige die zich staande kon houden. In een zeer goede stelling kwam hij net iets te kort om tot winst te komen. Een eindspel met twee stukken eindigde tenslotte in remise. In goede standen blunderden even eens Molleman en Pippel. zodat het drama compleet was: 91. Uitslag GS 1Zaan dam 91. De stand van het toernuooi: GS 1 DCIJ-Sportief GS 2 Zaandam gesp. gew. gel. 0 0 0 0 verl. pnt. 0 4 1 2 2 0 2 0 Zaterdag wordt in het Nispenhuis de laatste ronde gespeeld. Dan ontmoeten el kaar DCIJ-Sportief—GS 1; Zaandam— GS 2. Mocht de IJmuider combinatie win nen dan volgt een herkamp tussen GS 1 en IJmuiden. In de beslissingswedstrijd tussen de hoofdklasse dammers voor twee plaatsen in de finale van Kennemerland verloor de DCIJ-er J. van Straten van de HDC-er Van Kesteren. Remise werd de partij tus sen Van Straten en Belien. De kans dat Van Straten zich in de finale kan plaatsen is daardoor wel verkeken. In de finale hoofdklasse hebben zich definitief geplaatst: Dukel, Bus, Meure Schelfhout, Belien, Van der Vosse, Van Hal. Van Kesteren en Teunisse behouden de beste kansen op de achtste en negende plaats. De finale zal in april beginnen. De eerste vier komen uit in het kampioen schap van Noord-Holland. Na de opening won Dukel door een fraaie damzet een stuk in zijn partij tegen Westerloo. Dukel leek de partij in handen te hebben, doch in het eindspel liet hij zich door een tweede offer verrassen en met twee stukken voor, bood Dukel remise aan. Van der Sluis won van Koppies. De stand van het damtoernooi om de „Gouden Medaille" is: gesp. punten 1. Dukel 4 6 2. Van der Sluis 3 4 3. Koppies 3 2 4. Holstvoogd 2 2 5. Westerloo 2 2 6. Bos 4 2 Komende zaterdag wordt in het Nispen huis in Amsterdam de laatste ronde ge speeld. Dan spelen tegen elkaar: DukelVan der Sluis; BosWesterloo, KoppiesHolstvoogd Een 22-jarige staalstraler uit IJmuiden moest zich maandagmorgen voor de Haar lemse politierechter, mr. N. Reeling Brou wer, verantwoorden omdat hij betrokken was geweest bij een aanrijding op de Pro- vincialeweg in Krommenie. De jongeman had een zó grote bocht genomen dat hij in botsing was gekomen met een andere auto. Tengevolge van deze botsing was die andere auto ernstig beschadigd. De repa ratiekosten bedroegen f 1100. De officier van justitie achtte het ten laste gelegde volkomen bewezen. De rechter ook en ver oordeelde de jongeman tot een gevange nisstraf van twee weken alsmede twee jaar ontzegging uit de rijbevoegdheid. Tevens besloot hij de. in beslag genomen auto aan de eigenaar, de vader van verdachte, te rug te geven. Mevrouw Lotgering-Hillebrand. voedsel- adviseuse. heeft maandagmiddag voor de afdeling Velsen-IJmuiden van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen een causerie gehouden over blikconserven. Een wel voorziene tafel is voor ons vanzelfsprekend, maar onze voorouders kenden nog voedselgebrek, aldus spreek ster. Hun zomers gaven in overvloed, dan vierden ze feest. Als de winter kwam, was er ggbijgk. Door drogen, roken en fou ten probeerden ze voedsel te bewaren. Ook de specerijen moesten meehelpen het voedsel houdbaar te maken. Schepen voe ren ver uit om ze te halen. Vele beman ningsleden stierven aan scheurbuik, een mysterieuze ziekte, waarvan men de oor zaak niet kende. Wij weten nu, dat scheur buik wordt veroorzaakt door vitaminege brek. Anderhalve eeuw geleden had Napoleon voedsel nodig voor zijn troepen. De Fran se regering loofde een prijs uit van 12.000 gouden franken voor het vinden van een methode van voedselconservering. Veer tien jaar lang experimenteerde de Fran se kok Nicolas Appert en hij ontdekte, dat voedsel niet bederft als het gekookt wordt in hermetisch gesloten potten. En kele maanden later verkreeg de Engels man Peter Durand een octrooi op de toe passing van blik voor voedselconservering Het onbreekbare, lichte, hygiënische en luchtdichte blikje was geboren. In een emballagefabriek te Deventer werden een veertig jaar geleden twaalf blikjes per dag per arbeider gemaakt nu zijn het er 400 per minuut op elke volautomatische lijn. Doperweten worden geoogst op het top punt van rijpheid en onmiddellijk ver werkt, binnen 3 uur na het oogsten zijn ze ingeblikt. Zo blijven de vitaminen be waard, aldus spreekster. Aan de hand van dia's kregen de da mes nog allerlei praktische wenken van de voedsel-adviseuse. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Novel van Swansea; Mynias, Kopenhagen: Grebbestroom Liverpool; Ardetta, Liverpool; Avenir, Water ford, Krossfonn, Zeebrugge; Garyfjord, Antwer pen; Rhein Gothenburg; Vechtstroom, Poole Baden, Larvik; Mossel Bay, Las Palmas; Sorrel Horse, Bahia Blanca: Arran, Par: Aspera, Swan sea Tankfjord, terug uit zee, bijlegger IJmuiden Unden, Uddevalla; Berkelstroom, Plymouth; So Ion, Kingston. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Alapaevsk- les van Liepaja; Dido, Bordeaux. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Rilda naar Simonsvik, walsmateriaal van IJmuiden; City of Cork, Cork; San Stefano, Caribische Zee; Tank fjord, Rotterdam; Neth. Coast, Rotterdam: Groo te Kerk, Londen. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Afiena naar Bremen; Novel, Rotterdam; Inge Toft, New York (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Kantine. De secretaris-generaal van het ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, mr. G. van der Flier, heeft de 75ste kantine van de Stichting Alcohol vrije Bedrijven geopend. Deze staat op een bouwterrein in de Amsterdamse tuinstad Buitenveldert. Voor jaar sstorm: Opgejaagd door een stormachtige wind spatten de golven uiteen op de zuiderpier in IJmuiden. Minister Marijnen heeft het volste ver trouwen in het concurrerend vermogen van de Nederlandse visserij en ziet geen reden aan een goede toekomst van de vis serij in E.E.G. of wijder verband te twijfelen. Hij grondt deze opvatting onder meer op het feit, dat de modernisering van de Nederlandse visserij door het in de vaart komen van nieuwe schepen ge stadig en in ruime mate plaats vindt, aldus deelt hij mede in de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer bij de landbouwbegroting 1963. De bewindsman acht het van groot be lang spoedig tot een gemeenschappelijk E.E.G.-visserijbeleid te komen. Hij heeft daarop voortdurend sterk aangedrongen. Het valt te betreuren, dat binnen de zes E.E.G.-landen nog geen overeenstemming kon worden bereikt over de procedure van de te houden besprekingen. Indien door het uitblijven van deze overeenstemming de Nederlandse visserij ernstig benadeeld zou worden zal de situatie opnieuw onder ogen worden gezien. De voornaamste oor zaak van de sterke vermindering van de aanvoer van gezouten haring is de econo mische overbevissing van de haringstapels in de Noordzee en in de daaraan grenzen de gebieden. Daarvan hebben ook de gro te trawlers, die steeds in getal toenemen, zeer te lijden gehad. Over de door de langdurige vorstperi ode aan de visstand toegbrachte schade, kan nog moeilijk een definitief oordeel worden gegeven. Aangenomen moet wor den dat aan de visstand in de ondiepe binnenwateren grote schade is toegebracht. Hetzelfde moet worden verwacht met betrekking tot de oester- en mosselcultu res. JAARVERGADERING N.A.T.U. De afdeling Zuid Kennemerland van de Nederlandse Amateur Toneel Unie houdt vrijdag 29 maart haar jaarvergadering in de studio van „Postaal Genoegen" in de Lange Lakenstraat te Haarlem. De agenda vermeldt, behalve de gebruikelijke jaar verslagen van secretaris en penningmees ter een bestuursverkiezing, wegens het periodiek aftreden van de heren A. Nierop (PALVU, IJmuiden) en D. Schut („Jan van Dommelen", Santpoort). Beide heren heb ben zich opnieuw kandidaat gesteld. NIJMEGEN Aan de faculteit der wis kunde en natuurwetenschappen zijn de drie eerste biologen afgestudeerd: mejuf frouw H. G. C. M. van Oorschot uit Hees- wijk en de heren L. A. Smets uit Venlo er, H. J. Leenders uit Nijmegen deden hun doctoraal examen. Om deze gebeurtenis luister bij te zetten werd het examen af gelegd in tegenwoordigheid van de rector magnificus prof. dr. H. J. Lammers en de voorzitter van de faculteit prof. dr. A. G M. van Melsen. GRONINGEN Tot apotheker bevor derd I. C. Dijkhuis (Winschoten). Arts examen le gedeelte: H. W. Andriessen (Zeist). AMSTERDAM (V.U.) Semi-arts W. Paul (Amstelveen). Doctoraal examen economie: J. C. W. van der Velden (Haar lem) en A. H. Slump (Zwolle). Kandidaats examen economie: H. den Broeder, Soest- dijk en D. H. A. Hoekstra, Tiel. NIJMEGEN Doctoraal sociale weten schappen: P. W. F. Dekkers (Nijmegen); C. W. M. Huisman (Nijmegen) en B. B Nijs (Maastricht). Kandidaats Engels: E. Th. A. M. Janssen (Malden). Doctoraal Engels: mej. E. C. J. Jansen (Nijmegen) Semi-arts: W. H. A. van den Elzen (Deurne); H. J. Knops (Maasniel) en J. J. M. Vaessen (Nijmegen). Arts: Mej. J. B Lampe (Zr. Marielena) en de heer A. K Driessen (beiden Nijmegen). Gepromoveerd tot doctor in de theologie op proefschrift getiteld: „De oud-bisschop pelijke cleresie en Rome; contacten en vredespogingen 17331749". De heer P. J. F. M. Harkx, geboren te Eindhoven. Ondergetekende Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op s 18.— per kwartaal of t 0 62 per week •1 Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: Zij. die zich met ingang van 1 april 1963 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummei, tot en met 31 maarf 1963 gratis Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonnees, du), niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5