Bernard Buffet creëerde kostuums voor Bizet's decors en Carmen" Prof. Hoogewerff in Florence overleden O II ymi Knappe blijspelvertoning door H.T.C. OE PROGRAMMA'S NEGEN MUZEN WITTE KRUIS DINSDAG 26 MAART 1963 7 Een lekkere gewoonte: Kent u Mon Chou, Kernhemse kaas, St. Paulin ?Wees niet een kennig: houd van méér kazen 2% I H Andre Glavimans Pedro de Freitas Branco te Lissabon overleden Herman Krebbers vrijdag solist bij het N.Ph.O. Katholieke boekverkopers content over samenwerking met nationale bond Brand van Gentprijs voor prof. H. Renckens WITTE KRUIS ui/ De radio geeft woensdag 7 elevisieprogramma IN OKTOBER van het vorige jaar heeft de Opéra van Marseille het sei zoen geopend met een nieuwe ensce nering van Bizets onverwoestbare „Car men" met decors en kostuums van Ber nard Buffet. Het is dank zij Europera de organisatie van Europese Opera's, op touw gezet door Maurice Huisman, de directeur van de Brusselse Muntschouw burg dat men thans in de Belgische hoofdstad met deze verjongde „Carmen" kan kennismaken. Europera streeft er onder andere naar decors en kostuums tussen de deelnemende opera's te doen uitwisselen. De kosten van de enscene ringen worden dientengevolge aanzien lijk gedrukt. Dat is tenminste de bedoe ling. Maar in het onderhavige geval schijnt het, dat dit doel niet helemaal is bereikt, want Buffet moet voor zijn decors en kostuums niet onaanzienlijke huurprijzen berekenen. HOE HET OOK ZIJ, het resultaat is eigenlijk alleen maar met „buitengewoon" te kwalificeren. Buffet heeft de nu al weer bijna negentig jaar oude volksopera de cors en kostuums gegeven die zeker wel vasthouden aan de traditie, maar die toch ook het uiterlijk van Merimee's drama een vorm en spraak van onze tijd hebben be zorgd. Met deze „Carmen" is Buffet niet aan zijn proefstuk wat het maken van decors be treft toe. Zijn eerste decors en kostuums heeft hij reeds in 1955 getekend voor het ballet „La Chambre" van de balletten van Roland Petit. Het idee daarvoor was van Georges Simenon, de geestelijke vader van Maigret, en de muziek van Georges Auric. Korte tijd daarna zijn de decors voor Fran- coise Sagans ballet „Le Rendez-vous Man- qué" (met voortreffelijke muziek van Mi chel Mange) gevolgd. En een jaar of drie, vier geleden heeft hij. wéér voor Roland Petit, decors en kostuums ontworpen voor de musical „Patron" van Marcel Aymé en Guy Béart. Men kan Buffet's decors eigen lijk gemakkelijk omschrijven: ze zijn aqua rellen van Bernard Buffet in overgrote af metingen. Ze hebben met zijn „gewone" werk de felheid van tonaliteit en de diep gebeten kracht van de zwarte lijnen ge meen. Voor „Carmen" heeft hij zo vier Advertentie UHiiiiüsüiiaiagiiiiiiiiiiiM»! Culturele prys van Deventer. B en W van Deventer hebben de culturele prijs 1962 toegekend aan de schrijver C. Wilkes- huis aldaar. De prijs bestaat uit een bedrag van duizend gulden en een gedenkpenning met inscriptie. De heer Wilkeshuis, die tal van publikaties het licht deed zien, is tot over de landsgrenzen bekend geworden door het schrijven van jeugdboeken en ra diohoorspelen voor de jeugd. Vele van zijn werken zijn in andere talen vertaald. decors en nog eens twee voordoeken ge maakt en een paar honderd kostuums. APPLAUS WAS ER TERECHT in De Munt al direct voor het eerste voordoek, vijf Spaanse vrouwen in de loge van een arena, en daarna klaterde er, telkens wan neer het doek voor een nieuwe Buffet open ging, handgeklap op. Dat was zo voor het decor van een pleintjè in Sevilla van het eerste bedrijf en het was aangezwollen tot een ovatie voor het plein bij de arena van de vierde akte. Reeds dadelijk bij het eerste decor, een marktpleintje in geel, oker en sienna met een zwarte fontein, viel het weer op welk een goed begrip Buffet voor de mogelijkheden van een decor heeftde aardige, hellende straat aan de rechter zijde, de zwarte, als met de pen ge tekende, boom in het midden en het pers pectief van een straat. In de kostuums heeft hij enerzijds ze ker het Spanje van bijna honderd jaar terug willen oproepen, anderzijds zijn er ook duidelijk karikaturale accenten, zoals de typische overgrote Spaanse pet met pluimen van de luitenant Zuniga en meer van zulke dingen. Niet helemaal juist is het misschien dat hij ook van die kos tuums kennelijk Buffet heeft willen ma ken zodat ze dus meestal met zwarte verti- kale strepen zijn gearceerd. Aan de een heid van het toneelbeeld komt dat echter wel ten goede. LILLAS PASTIA'S HERBERG is bij Buf fet van een kleine kroeg een riant café met gelegenheid voor ,.flqoy-shpw" gewor den. Men kan er vrede mee hebben, omf dat er nu tenminste ruimte is voor koo)j, en figuratie en omdat de ig&MWJ met de grote trap naar beneden de regie veel kan sen biedt. Gebruik, worden die niet erg, maar dat kan Buffet niet helpen. De pleis terplaats van de smokkelaars is met veel vindingrijkheid opgelost: de ruïne van een oude barokke kapel tussen zwarte bomen en roodbruine rotsen zijn de hoofdelemen ten van een decor. Al die smokkelaars- holen en dergelijke uit opera's hebben nu eenmaal altijd iets kitscherigs en dat is hier wel vermeden. Na een dramatisch voordoek met een scène van een gewonde stier komt dan ten slotte het plein voor de arena, waar de ontknopihg van Car- mens drama zich voltrekt. Ook daar weer de mooie vondst van de doorkijken en het achterplan, zodat de stoeten van prijsrech- ters, toreadoren, picadoren en dergelijke goed uit de voeten kunnen. Indrukwekkend zijn in dat laatste decor de bogen van de arena en vooral de bloedrode accenten in de huizen rondom. IN DIE DOOR BUFFET geschapen we reld kan zich de tragische geschiedenis van Don José en Carmen overeenkomstig partituut en tekstboek afspelen. De Munt heeft zoals gewoonlijk voor een uitsteken de bezetting gezorgd, met o.a. Bizerka Cvejci als een nogal struise Carmen wie men geen Spaanse ascese kan aanzien, en met Pierre Lanni als een wat timide maar goed zingende Don José. De muzikale lei ding is in handen van Georges Sebastian. Deze kleine lessenaarvirtuoos en rasmu zikant heeft het wonder bereikt dat zelfs het orkest van De Munt geïnspireerd schijnt te spelen. De regie is van Louis Ducreux, een van de directeuren van de Marseillaanse Opéra, die blijkbaar met de- Het decor voor het vierde bedrijf. Een getekend zelfportret van Buffet van enkele jaren geleden en zijn handtekening -rnhqhle o Kostuumontwerp voor de sigaretten meisjes. cors en kostuums wordt mee verhuurd. Het zou goed geweest zijn wanneer hij gelijke tred zou hebben gehouden met Buffet. Zijn geijkte opstelling van groepen en figuren ziet men zelfs niet meer in de Parijse Opéra Comique, waar men toch wel graag aan wat verstijfde tradities vasthoudt. Dit is vooral jammer omdat Buffet's kostuums en decors er zo toe bij dragen deze aloude „Carmen" zó spring levend te houden dat de open doekjes niet van de lucht zijn en dat er op het schel linkje een paar keer luid kan worden ge discussieerd over een te hoge of te lage noot. De Portugese dirigent Pedro de Freitas Branco is zondag op 66-jarige leeftijd na een langdurige ziekte te Lissabon over leden. In 1924 begon hij zijn carrière als dirigent nadat hij veelvuldig als pianist en violist was opgetreden. Hij had zijn in genieursstudie opgegeven voor de muziek. Hij heeft talrijke orkesten in binnen en buitenland gedirigeerd. Hij is onder meer ook in Nederland opgetreden. Hij was laat stelijk dirigent van het Nationale Symfo nie-orkest van Portugal. Hij was getrouwd met de Franse pianiste Marie Levêque. Op vrijdag 29 maart a.s. heeft onder leiding van Marinus Adam het achtste concert in de vrijdag-serie van het N.Ph.O. plaats. Het concert wordt geopend met Sinfonietta van Wouter Paap, waarna Herman Krebbers het Derde Vioolconcert van Saint-Saëns zal uitvoeren. In de plaats van de aangekondigde Symfonie no. 3 van Roussel, welke in verband met het grote aantal zieken, speciaal bij de strij kers, moest komen te vervallen, wordt het concert thans besloten met de Derde Sym fonie „Eroica" van Beethoven. HERMAN KREBBERS kan op een zeld zaam voorspoedige carrière terugzien. Reeds op 9-jarige leeftijd trad hij met orkest op; als 13-jarige zelfs met het Con certgebouw Orkest en het Residentie Orkest. Zijn muzikale opleiding genóót hij aan het Muzieklyceum te Amsterdam, welke instelling hij verliet met de hoogste onderscheiding. Dat dit gemotiveerd was, bleek toen hij op 14-jarige leeftijd door het ministerie van O.K. en W. werd uitgezocht om deel te nemen aan het Violistencon cours in Engeland, waar hij tot de prijs winnaars behoorde. Concertreizen naar vele landen hebben Herman Krebbers grote successen gebracht. Sinds september 1962 is Herman Kreb bers als eerste concertmeester verbonden aan het Concertgebouw Orkest, welke functie hij voor die tijd bij het Residentie Orkest bekleedde. De voorzitter van de Nederlandse Ka tholieke Boekverkopersbond, de heer N. Louwers, heeft zijn leden op de gisteren gehouden algemene vergadering van de bond in Utrecht verzekerd dat het besluit tot samenwerking met de Nederlandse Boekverkopersbond juist is geweest. Dit is, volgens hem, in de eerste acht maan den van deze samenwerking na enige be grijpelijke moeilijkheden bewezen. De tijd is voorbij, zo zei de heer Lou wers, dat de Rooms boekenzaken uitslui tend het katholieke fonds of alleen maar jeugdlectuur met keurraadstempel voor handen hadden en dat katholieke uitge vers op aandringen van het episcopaat boeken, die nu algemeen aanvaard wor den, niet uitgaven. Hij voegde hieraan toe. dat het in Nederland gelukkig niet Szo is als in sommige gebieden8'o'^ei^ïtër grens, waar de beminde gelovigen jvolko- men onfn&ndi3*2t}n en derhalVé hun mond dienen te houden. De katholieke boekhandel, aldus de heer Louwers, moet en kan een belangrijke bijdrage leveren aan de emancipatie en het mondig worden van het katholieke volksdeel, en daartoe moet zij open, eer lijk en vooral positief zijn. Hij meent, dat de N.K.B.B. juist als sectie van de Nederlandse Bond een taak heeft, die niet bestaat uit het handhaven van de hokjes geest en het beschermen van onmondigen Tijdens een gezamenlijke vergadering van de Nederlandse Katholieke Boekver kopersbond en de Organisatie van Katho lieke Uitgevers in Utrecht is de Brand- Van Gentprijs uitgereikt aan prof. TL Ren ckens, hoogleraar in de exegese van het Oude Testament aan het theologicum van de paters Jezuïten in Maastricht. Hij ontving deze onderscheiding voor zijn ge hele exegetische werk cn met name voor het boek „De Godsdienst van Israel", dat vorig jaar is verschenen. De Brand-Van Gentprijs, groot duizend gulden, is tot nu toe uitgereikt aan Ma- rie Koenen, de uitgeverij J. J. Romen nv, Antoon Coolen, Uitgeverij „Het Spec trum nv" en aan Jos £anhuysen. De ju ry werd ditmaal gevormd door prof. dr. F. C. Pauwels, Kees Fens en Lambert Tegenbosch. (Van onze correspondent) ROME UIT FLORENCE bereikte ons het droevige bericht dat daar op maandag 25 maart, even na 12 uur, is overleden on ze landgenoot prof. dr. Godefridus Johan nes Hoogewerff, een van de voornaamste Nederlandse kunsthistorici en zonder twij fel de man, die het meeste heeft bijgedra gen tot de culturele betrekkingen tussen ons land en Italië. Hij werd op 20 juni 1884 te Amersfoort geboren. Hoogewerff was een der eerste Nederlanders, die kunstgeschiedenis hebben gestudeerd. Men kan wel zeggen dat hij in ons land dat vak heeft uitgevonden, want het werd in zijn jeugd nog aan geen enkele universi teit onderwezen. Hij deed in 1908 zijn doc toraal examen te Utrecht in de Neder landse letteren en werd onmiddellijk daar op aangesteld als assistent van prof. dr W. Vogelzang, die als eerste in ons land kunstgeschiedenis ging doceren aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. REEDS IN 1919 werd Hoogewerff met een studie-opdracht naar Rome gezonden, waar hij assistent werd aan het Neder lands Kunsthistorisch Instituut, dat toen onder leiding stond van monseigneur dr. Gisbert Brom. Daarna heeft hij praktisch steeds in Italië geleefd en gewerkt. Tij dens de eerste wereldoorlog was hij waar nemend directeur van het instituut., daar de in 1915 benoemde nieuwe directeur monseigneur Hensen geen visum van de Italiaanse regering kon krijgen en tijdens de oorlog in Nederland moest blijven. La ter, in 1922, volgde hij monseigneur Hen sen, die toen met pensioen ging, op als directeur en tot 1950 heeft hij die functie bekleed. ZIJN WERKZAAMHEID was verbazing wekkend. Een correspondent, die van 1926 tot 1941 zijn secretaris is geweest, weet daarvan mee te praten. Het aantal publi katies van zijn hand vindt men opgesomd in de huldigingsbundel, die in 1959, ter gelegenheid van zijn 75ste verjaardag ver scheen als deel 31 van de mededelingen van het Nederlands Historisch Instituut. Het is een lijst van 225 werken en al zijn daar ook enkele bij, die niet meer zijn dan tijdschriftartikelen, zowel in het Ne derlands als in het Italiaans, in het Frans en in het Duits, andere zijn daarentegen buitengewoon grote werken. Zoals de vijf dikke delen van de Noordnederlandse Schilderkunst en zoals de grote delen van de Geschiedenis der Noordnederlandse mi niaturen, die hij heeft geschreven samen met prof. dr. J. Byvanck en ook de tal rijke delen bronnenstudiën, die verschenen zijn in de reeks van de Rijksgeschiedkun- dige Pubiikatiën. Hoogewerff was name lijk vooral ook een man. die veel in ar chieven werkte, zowel in het Vaticaan als in de Italiaanse archieven. HIJ WAS IN VATICAANSE kringen zeer gezien, deze protestant. Na 1950, toen hij de pensioengerechtigde leeftijd bereikte, werd hij aangesteld tot directeur in de iconographie en iconologie der middel eeuwse schilderkunst aan de Rijksuniver siteit van Utrecht tot hij in 1954 de leef tijd van 70 jaar bereikte en ook daar met pensioen ging. Hij is toen teruggekeerd |naar.IjtflJjë,i .ditmaal niet naar Rome, maar naar, Florence, waar zijn hart bij- Izortder -.naaf' uitging. Daar heeft .hij toen het Nederlands Kunsthistorisch Instituut opgericht, waarvan hij nog enkele jaren directeur is geweest en dnt nu inter-universitair instituut, een instituut, dat aan de gezamenlijke Nederland:." u; - versiteiten toebehoort, voortbestaat. Daar na heeft hij een meer teruggetrokken le ven geleid, zich steeds aan zijn studies wij dende en voortgaande met zijn publikaties. ZIJN DOOD IS BIJZONDER tragisch geweest. De tegenwoordige directeur van het instituut, dr. J. Poelhekke, ontving Advertentie DE PIJNSTILLER Rugpijn maar ook andere pla gende pijnen vaagt u prompt weg met WITTE KRUIS, (poeders, ta bletten of cachets). Salicyl-vrij en daardoor geen maagklachten. Wat mij bij het weerzien van Ronald Jeans' blijspel „Bakersprookje" nogmaals opviel was het feit, dat het voor een begaafd auteur toch altijd nog mogelijk blijkt een volmaakt onbelangrijk gegeven, gebaseerd op een reeks verwikkelingen welke dateert uit de tijd van die goeie ouwe Duitse klucht, door middel van een originele en pittige dialoog tot een sprankelende komedie te verheffen. Op deze manier doet de inhoud van „Bakersprookje" er dan ook weinig toe. De vrolijke perikelen van dit stuk komen voort uit de huidige woningnood en het tekort aan personeel, waardoor twee samenwonende jonge gezinnen zich bij hun pogingen een ideale kinderjuffrouw in dienst te houden, in allerlei komische bochten moeten wringen. Het middelpunt van deze verwikkelingen is Sabina, een voor haar taak als huisvrouw volkomen ongeschikt voormalig actricetje, dat haar carrière voor het huwelijk heeft opgegeven. Ten gevolge van haar ontwapenende charmes brengt zij onder de ogen van haar vertwijfelde echtgenoot twee andere mannen het hoofd volkomen op hol en ondanks het feit, dat hij haar aldus meermalen in een compromitterende situatie moet aan treffen, blijft zij in zijn ogen zo verrukkelijk naïef, dat zijn ontploffingen van woede toch nimmer tot ernstige huwelijksmoeilijkheden leiden. Al wordt het dan ook zelfs hem wel eens te gortig. Nu heeft het traditionele blijspeltoeval gewild, dat ook de met veel voorkomend heid ingehaalde nieuwe kinderjuffrouw van een dergelijke verboden omhelzing getuige is geweest, zodat de beide echtpa ren worden gedwnngen een kleine komedie op touw te zetten, ten einde deze belang rijke aanwinst niet in haar zedelijke ge voelens te kwetsen. Toch kunnen zij niet verhinderen, dat deze huisgenote een der mannen veelvuldig aantreft in de ar men van de vrouw, bij wie hij volgens de wetten van eer en deugd nu juist niet thuishoort. De nieuwe kinderjuffrouw kan op deze manier ten slotte de vaders van haar pupillen met geen mogelijkheid meer uit elkaar houden, zodat zij ten einde raad de huisdeur met een daverende klap definitief achter zich sluit. Door de spirituele dialogen en de bij zonder handig gearrangeerde taferelen- reeks is „Bakersprookje" een allerbekoor lijkst blijspel geworden, waarvan de „Haarlemsche Tooneel Club" maandag avond in de Stadsschouwburg een niet minder charmante voorstelling heeft gege ven. Regisseur Loet Steenbergen had hier voor een schier onberispelijk tempo aange geven, waarbij bovendien nog enige hoogst originele vondsten konden worden opgemerkt. Zoals het wandelende kamer scherm en de manier waarop hij Sabri- na's eenzaamheid wist te accentueren door de grammofoonplaat met Jacques Brell. Daar komt bij, dat het stuk ook voor treffelijk was bezet. In de eerste plaats dank zij mevrouw R. van de Boogaard-Schouten, wier aller- charmantste Sabrina bijna de gehele voor stelling droeg. Zij bouwde deze rol op uit een hartveroverende combinatie van naï viteit, gevoel voor humor en charme, waardoor zij onbetwist de grote favoriete van de avond werd. Al mag hierbij stellig niet worden vergeten, dat zij door P. B Domhoff als haar opvliegende echtgenoot op even perfecte wijze werd geassisteerd. Mevrouw M. C. Y. Berkhout-Jansen-ter Laeck en mr. J. Roggeveen, respectieve lijk de schijnbaar gevoelloze Mary en de lakonieke Jack, waren eveneens ruim vol doende, ofschoon zij in badinerende speel- trant enigszins in tweede positie bleven Heel goed was ook R. H. B. Tuinder als de verleider Victor, waarbij het vooral in zijn voordeel sprak dat deze rol zonder enige goedkope charge werd gespeeld. Dit geldt ook voor mevrouw H. M. van Kes- teren-van Gelderen, wier Eva met een mannencomplex volkomen geloofwaardig werd gemaakt. Ten slotte gaven mevrouw G. C. Spliethoff-Seibert en mejuffrouw H. Rad twee amusante typeringen van het recalcitrante personeel. Deze knappe blij spelvertoning resulteerde in een daverend succes voor de H.T.C., met aan het slot de traditionele bloemen voor de dames. Terecht liet men daarbij regisseur Steen bergen in de hulde delen. J. v. D. Subsidie voor „Dc Overval" De raad van Hoogeveen zal zich donderdagavond uitspreken over een voorstel van B. en W een subsidie te verlenen van 1250 voor de vertoning van de Nederlandse speelfilm „De Overval". Hoogeveen zou daarmee de eerste gemeente in Nederland zijn, die een dergelijke subsidie toekent. donderdagavond uit Florence een brief van een taxichauffeur, die gewoonlijk de familie Hoogewerff, als zij iets in de stad te doen had, met zijn taxi vervoerde. Deze man schreef dat hij de prof. naar het ziekenhuis had gebracht, m .ar dat noch prof. Hoogewerff, noch minder mevr. Hoogewerff zich rekenschap schenen te geven van de ernst van de toestand waar in hij verkeerde. Op dat ogenblik was juist de secretaris van het instituut, drs. J. Of- ferhaus, de zoon van de vroegere com missaris der Koningin in de provincie Groningen, in Florence. Deze ging onmid dellijk naar het ziekenhuis en vond daar prof. Hoogewerff in zeer desolate toe stand. Anderhalf uur later moest de pa tiënt worden geopereerd; hij was hartpa tiënt en deze operatie was bijzonder ge vaarlijk. De directeur van het instituut, dr. Poelhekke, is onmiddellijk naar Flo rence gereisd, waar hij zaterdag aan kwam en heeft daar ook mevr. Hooge werff bezocht, die helemaal niet be greep hoe ernstig de toestand was en meende dat haar man over enkele dagen terug zou komen. Zij is zeer slecht ter been en heeft hem niet meer levend mo gen zien. Dr. Poelhekke is zondag de hele dag in het ziekenhuis gweest en heeft met de stervende patiënt gesproken, die zich alleen nog in het Italiaans uitdrukte en voortdurend sprak over zijn werk, dat nu waarschijnlijk wel een maand vertraging zou ondervinden. Prof. Hoogewerff was officier in de or de van Oranje Nassau, ridder in de orde van de Nederlandsehe Leeuw, comman deur in de Kroonorde van Italië en officier in de Leopoldsorde van België. Ter gele genheid van het 50-jarig bestaan van het Nederlands Historisch Instituut in Rome begiftigde de Italiaanse president hem met de Medaglia d'Ore ai Benemeriti della Cultura. HILVERSUM I 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7 00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.). (Om 7.35 Van de voorpagina) 8.00 Nieuws en socialis tisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoon- muziek. 8.40 Orgelspel. 9.00 Ochtendgym nastiek voor de vrouw. 9.10 Kookpraatje. 9.15 Moderne grammofcionmuziek. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Inzicht en uitzicht, lezing. 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Specialiteitentheater, gevarieerde radio show 12.00 Voor het platteland. 12.05 Half om: lichte grammofoonmuziek met van 12.30-12.33 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw 13.00 Nieuws. 13.15 Italiaans ensemble met zangsolist. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Jeugdconcert. 14.45 Volks liedjes en -dansen. 15.00 Beter wonen, toe spraak 15 10 Voor de jeugd. 17.00 Pro menade-orkest. 17.30 Tentoonstellingsagen da. 17 35 Licht instrumentaal trio. 17.50 Re geringsuitzending: Geven en nemen. Tips Ivoor en van weggebruikers. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Actualiteiten. 18.30 Radio Volksuniversiteit: Variaties op het thema mens als mogelijk klankbeeld der sociale wetenschappen, door dr. W. A. 't Hart. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 VARA- Varia en lichte grammofoonmuziek. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Lichte orkestmuziek en zangsolisten. 20.40 Kaf en koren, wekelijkse notities. 20.50 Operaconcert (gr.). 22.20 Reportage van de Middenstandsconferentie. 22.30 Nieuws. 22 40 Jazzmagazine. 23.15 Weer klank, muziekrevue. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00-24,00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en SÓS-berichten. 7.10 Dagopening. 7.25 Klassieke grammo foonmuziek. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Grammofoonmuziek. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Harprecital (gr.) 10.15 Morgendienst. 10.45 Geestelijke lie deren. 11.15 De jeugd op eigen wieken, hoorspel (11). 11.40 Lichte grammofoonmu ziek. 12.10 Licht instrumentaal ensemble. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Lichte muziek. 12.53 Grammo foonmuziek, eventueel actualiteiten. 13.00 Niéuws. 13.15 Lichte orkestmuziek en zang soliste. 13.35 Moderne orkestwerken (gr.). 14.50 Wie luistert mee?, lessen in het mu- ziekbeluisteren. 15.20 Israëlische volkslie deren 15.50 Bijbelvertelling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.15 Moderne jazz muziek. 17.40 Beursberichten. 17.45 Lichte muziek. 18.00 Op de man af, praatje. 18.05 Vocaal ensemble: moderne muziek. 18.30 Het Spektrum, lezingen. 18.45 Nieuwe grammofoonplaten. 19.00 Nieuws en weer bericht. 19.10 Mededelingen of grammo- muzi^k. 19.15 Leger des Heilskwartier. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pianospel: lichte mu ziek. 20.10 Radio Kamerorkest en trompet solist Klassieke muziek. 21.00 Lijdens overdenking (II). 21.30 Geestelijke liede ren. 2150 Een Nederlandse gemeente in Ethiopië, lezing. 22.00 Kerkorgelconcert. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22 55 Pianospel (gr.). 23.10 Amusements muziek (gr.) 23.30 Lichte muziek. 23.55- 24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Swingmuziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws en weerbericht. 1315 Kamermu ziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio. 15.00 Koorzang. 15 30 Symfonische muziek. 16 00 Nieuws. 16 03 Beursberichten. 16.09 Engelse les. 16.25 Lichte muziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Hoborecital. VOOR DINSDAG AVRO. 19.30 Vogeltrekroute, filmdocu mentaire NTS 20.00 Journaal. AVRO 20.20 Televizier. 20.30 Muziek Mozaïek: muzikaal programma en interviews. 21.15 Als je begrijpt wat ik bedoel: programma over de tekenaar-schrijver van Tom Poes. 21.45 Hou je aan je woord, literair spel. NTS: 22.30-22.35 Journaal. VOOR WOENSDAG KRO: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 17.35-17.45 De Verrekijker, internationaal jeugdjournaal 19 30 Sportuitzending. NTS 20.00 Journaal en weeroverzicht. KRO: 20 20 Praatje over de Bisschoppelijke Vas- ten-actie 20.25 Brandpunt. 20.50 Vloekjes bij de thee, licht programma. 21.05 TV- Dansant, programma over oude en nieu we dansen. 21.45 De grenzen van het le ven De dood 22.20 Epiloog NTS: 22.30- 22.35 Journaal. it

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7