Feijenoord over het algemeen wel blij met zeer sterke tegenstander Benfica N oodcompetitie in de HVB Koppelverkoop bij Feijenoord-Benfica NAC wint van het Zweedse Hammarby Nederland 13 april tegen Engeland Engelse League In de boot Uitwedstrijd begint om kwart voor elf f Vier profs geven bokscarrière op Knock out-zege voor Cooper Koersen Hilversum Hockey-team oefent tegen Haagse HDM B-hockeyploeg nu samengesteld WOENSDAG 27 MAART 1963 15 Liefhebbers moeten eerst duel met Blauw Wit zien UEFA-jeugdtoernooi Hulptrainer van Portugese club gaf al een voorspelling: Uit winnen we met 2-1, thuis met veel hogere cijfers Wei-bekeken Sterke defensie Merkwaardig Commentaren Simpson zegevierde in de eerste etappe van de Ronde van de Var Boender en Helleman zakten plaatsje af nieuwe AMSTERDAM RCH speelt zaterdag, Haarlem op zondag i (Van een onzer verslaggevers Maandag 1 april begint de voorverkoop van de voetbalwedstrijd Feijenoord Benfica, tellende voor de halve finales van het Europacup-toernooi. Doch het wordt ditmaal een bijzondere voorver koop. Liefhebbers voor de match van het jaar moeten zich namelijk eerst één of meer toegangsbiljet(ten) voor de compe titiewedstrijd van 7 april tussen Feijen oord en Blauw Wit aanschaffen, alvorens zij aan hetzelfde loket een kaartje voor FeijenoordBenfica kunnen vragen. Het Feijenoordbestuur heeft deze maat regel genomen om de trouwe bezoekers van „de Kuip" niet weer teleur te stel len. Ofschoon het bestuur de gecombi neerde verkoop, service-verkoop noe men de heren het, zeker niet toejuicht, gelooft het dat dit de prettigste en zeker de minst onbevredigende oplossing is. Bij vorige Europacup-duels kwamen vele trouwe Feijenoordsupporters name lijk niet aan hun trekken. Het is overi gens de eerste maal dat het bestuur van de Rotterdamse vereniging tot een der gelijke maatregel overgaat. De Bredase eredivisieclub NAC heeft dinsdag de Zweedse club Hammarby met 42 verslagen. Bij rust stonden de Zwe den, die in de volgende twee weken nog viermaal tegen Nederlandse clubs in het veld zullen komen, met 31 achter. Zonder Schrijvers en Lazeroms nam NAC reeds binnen het half uur een 30 voorsprong door doelpunten van Rijvers en Visschers (2x), waarna linkshalf Nell tegenscoorde. In de tweede helft bepaalden Canjels en invaller Westerlund de eind stand op 42. Er waren 2.000 toeschouwers. Voor het jaarlijkse UEFA-jeugdvoetbal- toernooi voor spelers van 16-18 jaar, dat van 13 tot 23 april in Engeland wordt ge speeld, is in Londen het speelplan be kend gemaakt. Doordat Oost-Duitsland van deelneming afzag, verviel de kwalifi- catiewedstrij d RuslandTsjechoslowakij e. Bij de loting werd Rusland ingedeeld in groep C bij Roemenië, Engeland en Ne derland, terwijl Tsjechoslowakije in groep D speelt met Noord-Ierland, België en Zweden. Poule A bestaat uit: Grieken land, West-Duitsland, Zwitserland en Schotland. Verder vormen Italië, Honga rije, Frankrijk en Bulgarije groep B. Op 13, 15 en 17 april worden de voor ronden gespeeld, terwijl de winnaars van de poules elkaar 19 april in de halve fina les ontmoetefi. Voor de strijd om dé derde en vierde plaats en de finale zijn re£pe<&e-„ velijk 22 en 23 april gereserveerd. Het speelplan ziet er als volgt uit: 13 april: groep A: Griekenland—West- Duitsland en ZwitserlandSchotland; groep B: Italië—Hongarije en Frankrijk— Bulgarije; groep C: RuslandRoemenië en Nederland—Engeland; groep D: Noord- Ierland—België en Tsjechoslowakije— Zweden. 15 april: groep A: GriekenlandZwit serland en West-DuitslandSchotland, groep B: ItaliëFrankrijk en, Hongarije Bulgarije; groep C: Rusland—Nederland en RoemeniëEngeland; groep D: Noord- IerlandTsjechoslowakije en België Zweden. 17 april: groep A: Griekenland—Schot land en ZwitserlandWest-Duitsland; groep B: Italië—Bulgarije en Hongarije— Frankrijk; groep C: RuslandEngeland en RoemeniëNederland; groep D: Noord- IerlandZweden en BelgiëTsjechoslo wakije. De uitslagen van de dinsdag voor de En gelse League gespeelde wedstrijden luiden: Eerste divisie: ArsenalEverton 4 3, Manchester City—Burnley 2—5, Sheffield UnitedLeicester City 00. Tweede divisie: Scunthorpe United °reston North End 4—1, Walsall—Ply mouth Argyle 22. Oe voetballer Eddy Pieters Graafland, die n Rotterdam een zaak in sportartikelen heeft, is met zijn echtgenote naar Amster dam geweest om op de Hiswa de laatste nieuwtjes op sport- en kampeergebied die hij over enkele dagen in het Feijenoord- stadion zal tonente bekijken. Onze foto graaf snapte het echtpaar bij het uit proberen'van een opblaasbare zeilkatw. innnnrTirn-r-rrr*-n-nrrir-m-i~i"n~i-M"inri-»rrnmnnnrrmm-roiiin (Van een onzer verslaggevers) Enkele Feijenoordsvelers kunnen te vreden zijn. Na afloop van de 13 maart gespeelde match tussen de Rotterdam se vereniging en Stade de Reims ver klaarden zij immers nu maar het liefst direct tegen Benfica te mogen voetbal lenWelnu, het lot wees gisteren de Portugese sterrenformatie (met onder andere Eusebio en Coluna) als tegen stander voor de Nederlandse kampioe nen aan. Woensdag 10 april ontmoeten de rood-wit-zwart getinte Rotterdam mers in hun eigen „Kuip" de sterk ge achte Portugezen. De returnmatch in deze halve finale voor het Europacup toernooi staat voor S mei in Lissabon op het programma. Het was gisteren overweldigend druk in het Amsterdamse Amstelhotel, waar de loting de combattant van Feijenoord moest bepalen. Maar de meeste aanwe zigen kwamen toch niet direct aan hun trekken, simpelweg omdat eerst de hal ve finales in het Europese toernooi van bekerwinnaars werden afgehandeld. De Hongaar Bars, voorzitter van de com missie van de Europese strijd der be kerwinnaars, kon echter spoedig de duels mededelen: Neurenberg speelt te gen Atletico Madrid en Tottenham Hot spur tegen de winnaar van de beslis singswedstrijd Beograd Napoli. Rot terdam krijgt op 15 mei de finale van dit toernooi te zien. Maar toen was dan toch het lang verbeide moment aangebroken. Suzan ne Otth, de 25-jarige veel talen spre kende Zwitserse secretaresse van net UEFA-bureau, grabbelde in de cham- pagnekoeler, haalde er een klein oran je buisje uit, opende dit en overhan digde het uiteengerolde lootje aan de Belg Crahay, secretaris van de Bel gische voetbalbond. Ondanks zijn Frans accent verstond iedereen het maar al te goed: „Feijenoord" Wat zou het tweede papiertje vermelden? ..Benfi ca", hielp de Belg dedereén uit de droom. p ~'ï?en geroezemoes steeg op. waardoor de tweede halve finale, die toen uiter aard* reeds vaststond alleen de volg orde van trekking kwam er nog op aan grotendeels verloren ging. Het werd evenwel MilaanDundee, 24 april in Milaan te spelen, waarna 1 mei de returnmatch volgt. Maar er moest nog een andere lo ting betreffende een voetbaltoernooi worden afgewerkt, namelijk de achtste finales van het Europese toernooi voor landenteams. Zoals bekend speelt het Nederlands elftal komende zondag in dit toernooi tegen Zwitserland. Mocht de Oranje-ploeg dit duel tot een goed einde brengen (zege, gelijkspel of ne derlaag met één doelpunt verschil), dan zal zij hoogstwaarschiinlijk ook wel door de achtste finales komen. Het Nederlands team duelleert hierin na melijk met het niet al te sterke Luxem burg. De andere 1/8 finale-wedstrijden zijn. Italië of TurkijeRusland; Oost-Duits land of Tsjechoslowakije Hongarije; OostenrijkIerse Vrijstaat; Bulgarije Frankrijk; Zweden Joegoslavië of België; Spanje Noord Ierland en Denemarken Albanië. De matches dienen voor 31 oktober te zijn gespeeld. Toen echter overheersten de toekom stige ontmoetingen tussen Feijenoord en Benfica in het langgerekte zaaltje. Fernando Caseiro, penningmeester van de Portugese club, zei er in duidelijk verstaanbaar Frans dit over: „Nee, ik heb Feijenoord nooit in 't echt zien spe len. Wel op de televisie. Feijenoord be schikt over een sterke defensie. Ook de fysieke mentaliteit laat niets bij de Rotterdammers te wensen". Hij roemde de Feijenoorders als goede voetballers, maar sprak toch liever geen voorspelling uit. De heer Caseiro ver telde echter nog wel: „We zijn blij dat wij tegen Feijenoord l^ebb^a ge loot, want Wij herinneren ons nög zo lévendig dé goede 'ontvangst die ons vorig jaar, toen wij in de finale tegen Real Madrid uitkwamen, in Amsterdam ten deel is gevallen". Meer kon hij niet zeggen, want sa men met de heren Lo Brunt, secreta ris/penningmeester van de KNVB, Phi- da Wolf, administrateur van Feijenoord en Feijenoords bestuurslid Prins, ver dween hij met Dundee- en Milaan-offi- cials in een ander vertrek teneinde tot een snelle en directe vaststelling van speeldata te trachten te komen. De eer ste wedstrijd bracht geen enkele moei lijkheid met zich mede: zowel Benfi ca als Feijenoord koos woensdag 10 april. Het zou voor de Rotterdam mers een thuiswedstrijd worden, omdat de eerst getrokken ploeg officieel eerst thuis moet spelen. Het zoeken naar een tweede datum vergde daarentegen nog al geruime tijd Feijenoord voelde het meest voor 24 april, maar Benfica maakte daar tal van bezwaren tegen. Ten eerste voetbalt Portugal (met 8 Behfica-spe- lers) zondag 21 april tegen Brazilië, ten tweede wacht de Portugese kam pioensclub zondag 28 april een zware uitwedstrijd tegen plaatsgenoot Spor ting. „We spelen het liefst op 17 april", verklaarde het Benficabestuurslid. De tegenstanders in de halve finale van het Europacup-toernooi weigerden el kaar een duimbreed toe te geven, waar door het UEFA-bestuur zich genood zaakt zag een beslissing uit te spre ken. Met als resultaat: 8 mei Benfi ca Feijenoord, 's avonds kwart voor 10 te beginnen in het aan 70.000 toe schouwers plaats biedende Benfica-sta- dion in Lissabon. Kwart voor 10 bete kent *wart voor 11 in Nederlandse tijd omgerekend. Een eventuele beslissings wedstrijd wordt 16 mei indien mogelijk De Belg Crahay trekt bij de loting Feijenoord en Benfica. Van links naar rechts de heren Brunt, Bangerter en Crahay. in Parijs gespeeld; 22 mei volgt in het Londenso Wembly-stadion de finale. Hoe denkt men nu bij Feijenoord over tegenstander Benfica. De heer Phida Wolf antwoordde hierop: „Ach, Feijenoord Benfica trekt in ieder geval zeker een vol huis". De heer Prins liet zich wat duidelijker uit: „Ofschoon ik op Dundee hoopte, ben ik toch blij dat het lot Benfica heeft aangewezen. Overigens gelukkig dat het niet Milaan is geworden. Wel had ik liever eerst een uitwedstrijd ge speeld, maar Benfica dacht er net zo over". Merkwaardig deed het relaas van De- siderio Solti, manager van Milaan, aan. Uiterst verheugd vertelde hij elke jour nalist dat het lot niet beter had kunnen beschikken. Zich omdraaiend tot de heer Brunt was hij echter een andere mening toegedaan: „Jammer dat Mi laan niet tegen Feijenoord moet spe len", klonk het toen uit zijn mond. Bij Benfica is men meer dan tevre den. De Portugezen vreesden zowel Mi- laan als Dundee. Fernando Yalente, hulptrainer van Benfica, waagde zich zelfs al aan een voorspelling: „Uit win nen wij met 2-1, thuis wel met meer." Een ding staat vast: Feijenoord en zeker enkele spelers van deze formatie hebben bar drukke, misschien wel te drukke weken voor de boeg. Bekijk maar eens het volgende rijtje: 3 april eventuele beslissingsmatch Nederland- Zwitserland in Frankfurt; 7 april com petitie-voetbal; 10 april Feijenoord- Benfica; 17 april Nederland-Frankrijk; 21 april competitie-voetbal; 28 april competitie-voetbal; 30 april bekervoet- bal (onder andere Excelsior-Feije- noord); 2 mei Nederland-Brazilië; 5 mei competitie-voetbü; 8 mei Benfica- Feijenoord: 16 mei eventuele be slissingswedstrijd Feijenoord-Benfica, waarschijnlijk in Parijs te spelen. Voorlopig denkt menigeen nog niet zo ver vooruit. Eerst eens kijken wat het straks 10 april in het Feijenoordstadion gaat worden. Voor pessimisten tot slot dit: wie had er gedacht dat Feijenoord in Boedapest van Vasas zou winnen en wie had de Rotterdammers in Parijs tegen Stade de Reims een kans gege ven? Benfica, de club die tweemaal het Europese voetbalkampioenschap heeft gewonnen, heeft in het Europabeker toernooi een zwaar karwei voor de boeg. Dit heeft een van de managers van de Portugese kampioensclub woensdagavond in Lissabon opgemerkt naar aanleiding van de loting voor de halve finales. Barros Teixeira, een van de mana gers van Benfica, zei: „er zijn in de halve finales geen zwakke en sterke elftallen. Indien een elftal de halve fi nales bereikt heeft, moet dat team goed zijn. De meesten van ons hebben Feije noord nimmer zien spelen, maar wij weten dat het sterk is en dat onze spe lers 'n zwaar karwei te wachten staat". Sportexperts in Lissabon achten zowel Feijenoord als Dundee de verrassingen van het toernooi. Fernando Riera, de Chileense coach van Benfica, zei, dat zijn elftal geen extra training voor de beide wedstrij den nodig had. De Portugese compe titie is bijna ten einde en Benfica vecht hard om zijn voorsprong te behouden, aldus Riera. De vorm, zowel moreel als fysiek van mijn spelers is op het ogenblik zeer goed. Vooral Eusebio en Coluna zijn in topvorm. Met nog vijf wedstrijden voor de boeg heeft Benfica in de Portugese eredivi sie de leiding met 38 punten, dat is drie punten meer dan Porto, dat de tweede plaats inneemt. De Italiaanse kampioensclub Milaan was enthousiast over de uitslag van de loting. Eerlijk gezegd waren wij bang dat het geluk ons bij de loting in de steek zou laten, nu wij de Europa'oe- ker het uiteindelijk doel voor dit sei zoen achten, zei Gipo Viani, directeur- generaal van Milaan. Het elftal van Milgan heeft dit jaar in de Italiaanse competitie cm aantal tegenslagen te verduren gehad. Milaan staat op de derde plaats met 33 punten d&L U ,z;es. pupten minder dan leider Intêrnazionale. Er meeten nog acht wedstrijden gespeeld gorden en Mi- laan's kansen op de eerste plaats wor den klein geacht. Viani zei, dat een wedstrijd tegen Benfica in de halve finales ernstige moeilijkheden voou Milaan betekend zou hebben. Voornamelijk om psycholo gische redenen is het heel wat anders indien wij in de finale tegen Benfica moeten uitkomen. Geen van de spelers zal zich in de finale sparen, in het bij zonder wanneer een prestigetitel op het spel staat en de tegenstander de titel houder is. De Schotse kampioensclub Dundee heeft het nieuws dat zij bij de halve finales om de Europabeker tegen Mi laan heeft geloot, rustig opgenomen. „Wat ons betreft", ildus de manager van de ploeg, Bob Shankly, „is het gewoon weer een andere ploeg". „Het maakt in deze fase van de competi tie weinig verschil, daar alle ploegen die de semifinales hebben bereikt goed moeten zijn". Shankly zei er verheugd over te zijn dat de eerste wedstrijd in Milaan zal worden gespeeld. „Zo wilden \.ij het graag", aldus Shankly. „Onze laatste twee lotingen zijn ook zo uitgevallen". Dat waren de wedstrijden tegen Spor ting Lissabon en Anderlecht uit Brus sel. Shankly zei dat hij niet van plan was om Milaan te gaan zien spelen en de taktiek van de ploeg te bestude ren. „Dat sticht alleen maar verwar ring", zo zei hij „Dundee gelooft in het doen van eenvoudige dingen, zoals doelpunten maken". Shankly zei van mening te zijn dat Milaan niet moeilijker te kloppen zal Dundee verpletterde F C. Köln met Dundee verpleteerde F.C. Köln met 8-1 in Schotland, verloor met 0-4 in Duitsland en won aldus gemiddeld met 8-5. Het bestuur van de Haarlemse Voetbal bond heeft een verstrekkend besluit ge nomen: de nu lopende voetbalcompetitie zal namelijk worden beschouwd als nood- competitie. Men heeft de verenigingen hiervan per circulaire op de hoogte ge steld. Het HVB-bestuur schrijft herin onder meer: De stand van zaken met betrek king tot de afwerking van de competitie is zodanig, dat een normale afwikkeling beslist niet mogelijk is. De gemeentevel- den in Haarlem zowel als in enkele om liggende gemeenten zijn na 1 mei a.s. niet meer beschikbaar. Omdat in diverse klas sen nog gemiddeld 9 tot 13 wedstrijden moeten worden gespeeld betekent dit, dat indien alle zondagen en de daartoe ge- eigende dagenter beschikking zijn, tot be gin juli gespeeld moet worden. Hierbij moet men zich dan nog ver zekeren van de medewerking van alle niet op gemeentevelden spelende verenigingen om haar terreinen beschikbaar te stellen voor andere verenigingen. Het bestuur is van mening, dat een en ander niet is te verwezenlijken hoezeer het dit ook betreurt. Om die reden is besloten de huidige competitie als noodcompetitie te beschouwen. De competitie wordt op 1 mei 1963 stop gezet, met dien verstande, dat ten aan zien van de eerste klassen A en B (zon dag) en eerste klasse (zaterdag) in verband met het feit, dat de KNVB heeft besloten zijn competitie normaal voort te zetten is beslist dat deze aanslui tende klassen wegens hieraan verbonden promotie-mogelijkheden zowel in de zondag- als de zaterdagcompetitie ook na 1 mei zullen worden gespeeld totdat een beslissing is verkregen. Verzoeken om uitstel van deze wedstrijden worden niet in behandeling genomen. Indien wegens weersomstandigheden en kele wedstrijddagen moeten vervallen, zal het bestuur eind april de stand in de eerste klassen opnieuw bezien en eventueel als nog tot een noodcompetitie besluiten. De promotie- en degradatieregeling 1962 1963 komt te vervallen en geldt nu voor het seizoen 1963/1964. De competitie-inde ling van het seizoen 1963/1964 zal zoveel mogelijk gelijk zijn aan die van het lo pende seizoen met uitzonderingen in de vierde klasse en jeugdafdelingen. [nnnrijyir-niiinnnnmnnn-nn Vier Amerikaanse professionals hebben, naar aanleiding van de dood van Davey Moore, besloten hun boksloopbaan op te geven. „Ik heb een vrouw en drie kinde ren", verklaarde L. C. Morgan, een vriend van Moore, „ik kan de risico's niet langer nemen en heb vandaag besloten niet meer in de ring te komen". Drie andere boksers, die allen zouden uitkomen in een door Joe Louis georgani seerde boks-gala in Los Angeles, hebben een zelfde beslissing genomen. Het zijn de middengewichten Aaron Peralta en Chuck Telliver, alsmede de zwaargewicht Willie Davis. Henry Cooper, de zwaargewichtkam pioen van het Britse Empire, heeft woens- dagavond in Londen zijn titel met succes verdedigd tegen de uit Wales afkomstige Dick Richarson. De uitdager ging in de vijfde ronde k.o. Oud-wereldkampioen In- gemar Johansson woonde de wedstrijd in Wembley bij. De Brit Simpson heeft de dinsdag ver reden eerste etappe van de Ronde van de Var, waarvoor 64 renners aan de start kwamen, gewonnen in een eindsprint van zes man. Met een achterstand van ruim drie minuten kwam een tweede groepje in Fr.éjus binnen, terwijl het grote peloton ruim vier minuten na de winnaar over de eindstreep ging. De uitslag van de eerste etappe luidt: 1. Simpson (G.B.) 186 km in 4 uur 57 min. 41 sec., 2. Gilbert Desmet (Belg.) z.t., 3. Messelis (Belg.) z.t., 4. Anglade (Fr.) z.t., 5. Cazala (Fr.) z.t., 6. Foucher (Fr.) z.t., 7. Velly (Fr.) 5.00.52, 3. Wolfshohl (Did.) z.t., 9. Darrigade (Fr.) z.t., 10. Mahé (Fr.) z.t., 11. Valdois (Fr.) z.t., 12. Junkermann (Did.) z.t., 13. Lepollard (Fr.) z.t., 14. Grac- zyk (Fr.) 5.01.29, 15. Joseph Groussard (Fr.) z.t., 16. Bingell'i (Zwits.) z.t., 17. Jan Jans sen (Ned.) z.t., 18. Lebaube (Fr.) z.t., 19. Daems (Belg.) 5.02.10, 20. ex aequo het grote peloton met alle overige renners, onder wie de Spanjaard Bahamontes en de Fransen Anquetil. Poulidor, Manzano en Mastrotto; 46. De Roo (Ned.) 5 uur 15 min. 21 sec. De uitslagen van de dinsdag in Hilver sum gehouden koersen luidden: Geminiprijs (2040 m): 1. Amice Hollandia 1.31.8, 2. Bertus van Zelda, 3. Zorro. W f 15,20, P 3, 2,60, 2,40, C 11,20, K 44,80. Leoprijs, eerste serie (2000 m): 1. Zoon van Ievit (Vergay) 2.53.6, 1.25.9, 2. Yec, 3. Wings. W 1,70, P 1,40, 1,50, 3, C 4,30, K 3,90. Tweede serie (2000 m): 1. Volanda van Oranje 1.26.7, 2 Zwaluw S, 3. Zenithy Hol landia. W 15,30, P 1,90, 1,40, 1,40, C 6, K 11,80. Virgoprijs (2040 m): 1. Argus D 1.28.8, 3. 2. Adua Scotch B. 3. Zoon van Hea Scott. W 4.60, P 2 1.60, 1.60, f 1.60, C ƒ6.40, K f 11.80. Libraprijs (2020 m): 1. Alkestis van E 1.27.-, 2. Antha Thelma, 3. Zingly Sister. W f 21,40, P f 3,90, 2,80, 2, C 7,50, K 8,70. Taurusprijs (2020 m): 1. Xirene Hollan dia 1.25.4, 2. Troubadour. 3. Vico BS. W 3,50, P 3,50, 8,20, C 6,70, K 25,70. Finale serie draverij om Leoprijs (2000 m): 1. Zoon van Kievit 1.25.6, 2. Yec, 3. Yolanda van Oranje. W f 1,90, P f 1,30, 1,40, 1,60, C 3,70, K 3,90. Totalisatoromzet 96.556. Tijdens 't weekeinde zijn de selectiewed strijden ter vaststelling van het bridge team dat Nederland zal vertegenwoordigen op het Europese kampioenschap in Baden Baden voortgezet. De leidende paren kon den zich nagenoeg alle handhaven. Alleei Boender en Helleman zagen hun derde plaats verloren gaan aan Kramer en Rebattu. De helft van de te spelen spellen is nu achter de rug en de stand is: 1. Cats Verboog 60, 2. Kreijns-Sla venburg 44V2, 3. Kramer-Rebattu 32V2, Boender-Helleman 26'/j, 5. W. Ouds hoorn-Kornalijnslijper 31,?, 6. Kaiser Van Heusden 20, 7. L. Oudshoorn-Rijke 671/2 en 8. Ligthart-Zijlstra 73. De damesparen begonnen dit weekeinde aan de eerste zitting van de selectiewed strijden. De dames BlitzblumVan Heus den bleven onder de verwachtingen maar de overige internationals legden voorlopig beslag op goedq plaatsen. De stand na 50 spellen: 1. HogenkampVan Veen +37, 2. BouteljePaerl +23, 3. Ak kermanWesterveld 7, 4. Nije-Hogers 18, 5. Van Hellenberg-HubarDe Reus 19, en 6. BlitzblumVan Heusden 30 Advertentie mswa zondage HFC vroeg om inhaalwedstrijd RCHHilversum voor de tweede divisie betaald voetbal zal zaterdag aanstaande definitief doorgaan. Zoals bekend wilden de Hilversummers niet spelen, omdat hun spil is uitverkoren voor het Nederlands amateurelftal, dat zaterdag in Rotterdam tegen Frankrijk speelt. RCHHilversum begint om vier uur in het Heemsteedse Sportpark. De thuiswedstrijd van Haarlem tegen HDVS, aanvankelijk ook vastgesteld voor zaterdag, is verschoven naar zondag middag, aanvan .normaal twee uur. In de eerste klasse amateurs heeft HFC dat iedere gelegenheid wil aanpakken om het verloop van de competitie te bespoe digen, een wedstrijd gevraagd voor zon dag. De KNVB heeft daarop de wedstrijd HFCWatergraafsmeer vastgesteld, aan vang twee uur. Met het oog op de hockey-interland Spanje-Nederland op 7 april in Madrid, speelt de bondsploeg zondag 31 maart m Den Haag een oefenwedstrijd tegen HDM. De bondsploeg is als volgt samengesteld Doel: Veentjer (HDM); achter: Leem huis (SCHC) en Van Gooswillegen (SCHC) midden: Fokker (Laren), Overdijkink (SCHC) en Van Rossem fHHYC); vooi Krol (Leiden), Van Vroonhoven (SCHC) Zweerts (SCHC), Voigt (Amsterdam) en Nico Spits (Amsterdam). Fiolet bezet de spilpiaats in het team van HDM, waarin Terlingen (Amsterdam, als gast zal uitkomen. Het Nederlands B-hockey elftal, dat zaterdag 30 maart in Mechelen tegen Bel gië B uitkomt, is als volgt samengesteld Doel: Boks (Amsterdam); achter: Ykema 1DSHC) en Terlingen (Amsterdam); mid den: De Muinck Keijzer (SCHC), Mijn- arends (Amsterdam) en De Keijzer- (Breda); voor: Coster van Voorhout (Am sterdam), Nico Spits (Amsterdam), Fra Spits (Amsterdam), De Lanoy M (Laren) en Van Duyvenbode Varkt (HDM).

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 15