IN DE VISHAL EN OP ZEE De Avondvierdaagse begint en eindigt weer in Velsen-Noord a! I ."':1 G. INIA. KENNEMER GARAGE Havenberichten Ruim 1000 spelers in paastoernooi Sport in IJmond Pereé Locodrijver van Hoog ovens hartelijk gehuldigd J. H. de Laleyne 40 jaar bij VGZ Tippelen in de IJmond Jubileumtocht IJmondverenigingen vandaas: en morgen i mn Betaling abonnementsgeld per giro Centrifuges - Wasmachines WOENSDAG 27 MAART 1963 Kiezen bij volmacht en in andere plaats Kort nieuws OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY Bedrijfsongevallen EEN ECHTE AUTO VOOR MINDER DAN VIJF DUIZEND GULDEN Een „echte" auto, in alles, dus ook wat liet onzichtbare, maar zo belangrijke onderdeel van uw comfort betreft: geruisloosheid. Isolatie, waterkoeling, 5x gelagerde krukas - alles werkt mee, zodat u zelfs bij topsnelheid (128 kmlu) fluisterend elkaar kunt verstaan. Baby slaapt rustig op de achterbank, met wieg en al, want ruimte is er genoeg en de 4 deuren maken het inzetten en uittillen zo gemakkelijk, dat u uw kindje echt niet wakker stoot. Ideaal, hoor, net zo ideaal als het geringe onderhoud: benzine 1 op 14, olie verversen om de 10.000 km, doorsmeren om de 20.000 km, dus ongeveer eens per jaar maar. Autoplannen? Ga overal kijken, probeer elke auto in deze prijsklasse - met des te meer dealers overtuiging zegt u straks: „De Simca 1000 was de beste keusoveral m Nederland 'n w Sim HOOFDDEALER VOOR IJMUIDEN E.O. 9 KENNEMERLAAN 224-226 - IJMUIDEN - TEL. 4324 (0 2550) Dinsdag De aanvoer van vis te IJmuiden bestond dinsdag uit 8.020 kisten, waarvan 2.978 tong en tarbot, 2 heilbot, 1.095 schol, 50 schar, 100 bot, 750 haring. 260 makreel, 735 schelvis, 1.015 wijting, 711 kabeljauw en gul, 1 haai, 35 poon, 264 koolvis, 19 di versen. De prijzen waren dinsdag: per 1 kg: heilbot 4,604,50, grote tong 2,402, groot- middel tong 1,841,54, kleinmiddel tong 1,721,50, kleine tong I 1,701,50, kleine tong II 1,20—1,08, tarbot I 5,80—5,10. Per 50 kg: tarbot IV 200—150, kleinmid del schol 2217, kleine schol I 2118, kleine schol II 2918, schar 3118, bot 3,402,10, verse haring 2817, makreel 6644, grote schelvis 7363, grootmiddel schelvis 6244, kleinmiddel schelvis 64 44, kleine schelvis I 6349, kleine schelvis II 4417, wijting 348, grote gul 5242, middel gul 4536, kleine gul 3831, kleine haai 3418, poontjes 3726, kleine koolvis zwart 3327. Per 125 kg: grote kabeljauw 16474, grote koolvis zwart 6742, grote koolvis wit 154. De besommingen van dinsdag: KW 98 8.480, KW 195 12.250, KW 75 10.800, KW 122 16.400, KW 52 7.630, KW 10 6.180, KW 99 22.140, KW 144 24.860, KW 64 f 4.960, KW 207 9.270, KW 136 f 5.550, KW 161 7.080, KW 104 f 3.800, KW 93 7.940, KW 113 5.880, KW 128 6.570, KW 143 10.770, KW 57 8.550, KW 108 5.170, KW 160 f 5.040, KW 38 6.120, KW 158 4.420, KW 26 5.780, IJM 56 7.560, ÏJM 66 6.320, IJM 62 3.960, IJM 61 f 3.500, IJM 204 4.200, IJM 65 f 5.960, SCH 135 18.740, SCH 171 29.300, SCH 261 25.700, VL 153 19.450. Op zee De IJM. 99 Egmont, op weg naar de verre visgronden, was gisteren ter hoogte van de eilanden nog niet aan het vissen. De visserij bij IJsland was maandag iets ruimer geworden, er werden toen trekken gedaan van 50 tot 60 manden. De IJM 5 Julie Strijff meldde een trek van ruim 50 manden vis, voornamelijk koolvis. De visserij om de Noord was wis selvallig, zo meldde schipper Dirk van Duyn, die schipper Blok vervangt daar de ze laatste op medisch advies een tijdje op de wal moet blijven. Van de IJM 26 's Gra- venhage werd vernomen dat de Amsterdam IJM 28 nog steeds in Bremershaven ligt. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Woya Kos- modemianskaya van Ventspils; Willemstad, Southampton; Erna Oldendorff, Rotterdam, voor IJmuiden; Mentor, Hamburg; Norfolk Trader, Felixtowe: Theano, Le Havre; Vanessa, Londen; Swallow, Felixtowe, explosieven voor Velsen; Sugurd Rinde, Rochester; Laminatore, Safi; Car- nisseslngel, Oporto; Clemens Sartori, Antwerpen; Taurus, Swansea; Baerenstein, Antwerpen; Wex ford, Boston, naar Zaandam: Gouwestroom, Lon den; Liberiakust, Rotterdam; Oldesloe, Gothen burg. Woensdag kwam in IJmuiden aan: Oranjefon tein van Antwerpen. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Roelof Buis man naar Rotterdam; Rema, Londen, walsmate- riaal van IJmuiden; Generaal Sikorski, Hamburg; Garifjord, Antwerpen; Frank Delmas, Hamburg; Inger Hoeysgaard, Hamburg; Martenshoek, Rot terdam; Mercurius H., Dagenham; Tankfjord, Rotterdam; Kathe Bartels, Aalborg; Rigel, Ant werpen. bijlegger; Mytongate, Blythe; Horst, Hamburg; Nieuwe Waterweg, Harlingen, van IJmuiden; Nordwind, Rochester; Kruszwica, Hamburg; Sont, Boston, maismeel van Wormer- veer: Confid, Londen; Texelstroom, Huil; Arran, Delfzijl; York, Goole; Meridian, Grangemouth; Zwaluw, Londen; Belgia, Antwerpen; Boden- steln, Aruba; Jarensk, Klaipeda, walsmateriaal van IJmuiden; Hontestroom, Londen; IJstroom, Leith; Tika, Londen; Gabonkust, Freetown; Emezk, Rotterdam; Johann Meyering, Londen; Chiron, Paramaribo; Hinde, Londen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Methan naar Narvik; Hoc Vinces, Londen; Altenwall, Noordzee, van IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsaeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129228 ten name van de IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Wet te gireren bedrag is f 8.post- abonnees f 8.50. XJ kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkstezijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE Namens haar vader heeft de dochter van schipper H. Krab (van de IJm. 99) de erebeker en de wimpel in ontvangst genomen uit handen van drs. Van Dijk, voorzitter van het Produktschap voor Vis en Visprodukten. De Rotterdam IJM 82 deed gisteren een vangst van ruim 100 manden hoops. De Sch. 27 Onderneming II vertrok gis teren van de Silverpit. De laatste trek had slechts enkele kabeljauwen opgeleverd De KW 81 Alberta Hendrika had gisteravond pech doordat het net onklaar boven was gekomen. De Sch. 162 Clara meldde dat er na twee uur vissen twee manden tong en zes manden andere vis uit de netten waren gekomen. De bij het Terschellinger vuurschip vis sende spanvissers hadden gisteren voor de middag aardige resultaten geboekt. De mist die later kwam opzetten belette de verdere visserij. Bij het opklaren ging men het opnieuw proberen, hetgeen onder meer voor de Aaltje Margriet na twee trekken een goede 400 kisten opleverde. In verband met de op 15 mei te houden verkiezing voor leden van de Tweede Ka mer wordt van gemeentezijde van Velsen bekend gemaakt dat voor een ieder gele genheid bestaat tot het indienen van een verzoekschrift om bij volmacht te stem men. Dit verzoekschrift dient uiterlijk op 1 mei aanstaande te zijn ingediend bij B. en W van Velsen. De verzoeker dient op de dag van de kandidaatstelling 2 april in het kiezersregister te zijn op genomen. Formulieren kunnen ter secre tarie worden verkregen. Ieder- die in een andere genjeqnte dan Velsen wil kiezen, dient zich uiterlijk op' 1 mei aanstaande in persoon ter secrets- rie te mélden voor het doen opmaken van een verklaring. Ook dit jaar staat het grote internatio nale Paas-handbaltoernooi op het pro gramma van de vereniging IJmond. Liefst 18 verenigingen, tezamen 112 teams ver tegenwoordigend, schreven voor dit evene ment in. Tweede paasdag (15 april) komen op 9 velden van het nieuwe sportterrein Konipgsveld aan de Koningsweg in Vel- sen-Noord ruim 1000 handballers in actie, hetgeen betekent dat er 178 wedstrijden moeten worden gespeeld. Inschrijving is niet meer mogelijk. Bij de IJmuider bridgeclub De Jump is een viertallenwedstrijd gehouden, waarbij elk viertal telkens een andere tegenstan der kreeg. De A-lijn zegevierde met 165-96 over de B-lijn. In de A-lijn waren de re sultaten van de verschillende viertallen: MainsSnoekDrijverTimmer 47-27 (63,5%), echtpaar Hannemaechtpaar De Groot 56-16 (77,8%), AmsingVan den BergKramer jr.Boender 27-33 (45%) en echtpaar HoetingNieuwkoopMaas 35- 20 (63,6%). Bij de B-lijn boekten de viertallen de volgende resultaten: BakkumSchadé Van den BurgWey 28-19 (59,6%), Laman Van der VisMulderWonink 46-35 (56,8%), echtpaar Van der Steenechtpaar Vlot 18-46 (28.1%) en echtpaar Stam echtpaar Roodzant 4-65 (5,8%). BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: C. M. Waasdorp—Corbée, d., Bloemendaalsestraatweg 144, Santpoort, M. P. RaaijenKrauss, d., Wilgenstraat 38, IJmuiden-O.; A. KroonenburgVan Rhee, z., Pleiadenplantsoen 10, IJmuiden; E. T. RaaphorstVerburgt, z., Wardenaar- straat 36, Velsen-N.; C. Broekv. d. Wiele d„ Willebrordstraat 6, IJmuiden-O.; J. de Heer-Bouman, z., Prins Hendrikstraat 77, IJmuiden; M. A. E. KrulHartung, z., Bloemstraat 80, IJmuiden; M. Klaver Tromp, d., Wijkeroogstraat 150, Velsen-N.; M. SuijkerbuijkHoogendijk, z., Bloem straat 35 rd., IJmuiden; F. Heidenreich Steenbergen, d., Duinlustparkweg 21, Santpoort; J. T. BeljaarsStottelaar, z., de Noostraat 61, IJmuiden-O.; M. C. Timmer Aarnink, z., Plein 1945 no. 17, IJmuiden- O.; G. SieraadBroek, z., Homburgstraat 58, IJmuiden; A. F. van OostenHamers, z., Vechtstraat 27, IJmuiden; J. Kruiswijk Nierop Groot, z., Sparrenstraat 6, IJmui- den-O.; H. W. GlasRutte, z., Amster damsevaart 112, Haarlem; M. C. van Huf- felNeve, z., Oostlaan 15, Santpoort; A. ZeegersRiechelman, z., Pres. Steijnstraat 10, IJmuiden; A. KokGerrits, z., Woon wagenkamp, Velsen-Z.; H. H. A. M. Kams- maRaspoort, d., Lessestraat 94. Heems kerk; L. C. MooijWijnkoop, d., Planeten- weg 161, IJmuiden; R. DescendreSchnei der, d., Woonwagenkamp, Velsen-Z.; G. C. van der Plasvan der Zwan, d., Homburg straat 18 rd., IJmuiden; E. TimmersBen der, z. Ruslandstraat 181, Haarlem. OVERLEDEN: J. Jansen, 60 j., Millinx- straat 28B, Rotterdam; W. Verschoor, 71 j., echtgenoot van L. Noordzij, Snelliusplant- soen 5, IJmiuden. Advertentie KENNEMERLAAN 9 Telefoon 5271 Erkend installateur P.E.N. In de kantine van de leerlingenwerk plaats van Hoogovens is de heer P. Schrö duer gehuldigd in verband met 't feit dat hij 40 jaar als locodrijver bij de afdeling railvervoer der KNHS werkzaam is ge weest. De jubilaris die met zijn echtgenote en zijn familie hartelijk ontvangen werd door 'de heer L. van Kuyk werd namens de directie toegesproken door ir. P. van Delden. Ir. Van Delden noemde deze wer ker uit de begintijd van Hoogovens een voorbeeld voor de huidige generatie. De directie is erkentelijk voor de medewer kers van het eerste uur. Het bedrijf is veel dank verschuldigd aan machinist Schröduer. Als blijk van waardering hier voor werd de jubilaris een enveloppe met inhoud overhandigd, het vererend getuig schrift en een polshorloge. De heer W. Wiersma, chef van de af deling Havens en vervoer was eens in het archief gaan zoeken en zag daar ook staan dat de jubilaris een goed medewerker is, maar ook iemand die voor zijn me ning uit durft te komen. Bovendien bezit hij veel verantwoordelijkheidsgevoel. De heer Wiersma wees er op dat de jubilaris zijn werk altijd met succes gedaan heeft en dat hij het snelle tempo, in deze tijd van uitbreiding en vernieuwing steeds heeft kunnen bijhouden. Een fotoalbum van het bedrijf met vele historische foto's werd als aandenken aangeboden. De heer W. H. J. Jansen voerde het woord na mens het gehele railvervoer. De heer H. J. Rous sprak namens het jubileumfonds en haalde vele herinneringen op. De heer J. Quist. bracht de gelukwensen over na mens de machinisten en gaf de jubilaris het predicaat van „Meester-machinist". Na een woord van dank gesproken door de heer Schröduer, kwamen al zijn colle ga's hem en zijn familie de hand drukken. Wanbetalers. „De betalingsdiscipline van radio- en televisiebezitters laat te wensen" heeft minister Korthals in de Eerste Kamer verklaard. De Dienst Luis ter- en Kijkgelden van de P.T.T streeft naar een intensivering van de controle op de betaling. Voor de heer J. H. de Laleyne, eerste elektromonteur bij de Koninklijke Papier fabrieken Van Gelder Zonen n.v. te Vel sen, was het dinsdag veertig jaar gele den, dat hij bij dit bedrijf in dienst kwam en toen meteen zijn schreden richtte naar de elektrische werkplaats, welke afdeling hij al deze jaren is trouw gebleven, hoe wel hij sedert enige tijd als zodanig is verbonden aan de technische inspektie- dienst. In afwijking van het gebruik onderging de jubilaris, die vergezeld was van zijn familie in gebouw Concordia een eerste huldiging door personeel van de T.I. en de elektrische werkplaats. Het eerst voerde het woord de heer F. Bruinzeel van de T.I., die de jubilaris nog maar kort kent, maar desondanks kon gewagen van een op prijs gesteld* medewerking. Hij over handigde een enveloppe met inhoud en bloemen namens de T.I. De heer P. Krab bendam, chef van de T.I. en oud-chef van de E.W., speelde vergelijkenderwijs de persoon van de jubilaris uit in zijn beschouwing over diens hobby, het brid gen. Als lid van „Sans Atout" is ook de heer De Laleyne in zijn vriendschap met alle medewerkenden aan het bedrijf en zeker niet in het minst in zijn eigen af deling te overtroeven. De bewijzen hier van kwamen in de vorm van een fraaie gasaansteker gn bloemen namens de E.W. Collega F. Brakenhof „versierde" de huldiging met een lang rijm, waarin de historie van prettig werken en vooral ook van geestige anekdoten in vroeger jaren in de werkplaats aan het licht kwamen. Vervolgens waren de heren ir. G. A. Schoonkind, hoofd technische dienst en P. Krabbendam, mede getuigen van de ontvangst in het directiekantoor door de heer J. H. Smidt van Gelder jr., bedrijfs directeur. Deze herinnerde aan de komst van de heer De Laleyne en hoe deze met vreugde zijn taak in de elektrische werk plaats in de voorbije veertig jaar heeft verricht. Ook de bedrijfsdirecteur waren de geestigheden van vroegere jaren niet onbekend gebleven. Er was voor de ju bilaris grote waardering. Dit werd onder streept door het aanbieden van een fraai gouden armbandhorloge en een geschenk onder couvert namens de directie, schrif telijke gelukwensen van de hoofddirectie, de gebruikelijke foto en ten slotte voor de bewezen langdurige trouw met het ver erend getuigschrift en de grote zilveren legpenning van de Maatschappij voor Nij verheid en Handel. Bij een en ander kwam bovendien ter sprake, dat de vader van de jubilaris ook vele jaren aan het bedrijf werkzaam was. Na de hartelijke huldiging, maakte de fa milie een rondgang door het bedrijf. Voor de organisatoren van de Avond vierdaagse van de Nederlandse Wandel sport Bond (NWB) in de IJmond zal dit evenement, dat van dinsdag 18 tot en met vrijdag 21 juni wordt gehouden, een bij zondere betekenis krijgen. Want dit sport gebeuren geschiedt dan voor de twintig ste maal in ons land. Zoals in de voorgaan de jaren zullen start en finish opnieuw in Velsen-Noord in het gemeentelijk wijk centrum aan de Smidt van Gelderstraat plaats vinden. De indeling en afstanden van de par koersen zullen zodanig worden geregeld, dat op de laatste dag allen, zowel se nioren als junioren gelijktijdig kunnen starten voor de feestelijke intocht, die dit jaar iets bijzonders belooft te worden in verband met het vierde lustrum. De commissie van de Noordhollandse Advertentie KONINGSTRAAT I# TELEFOON 4886 Doordat hij plotseling het evenwicht ver loor, is dinsdagmiddag een uitvoerder uit Bussum van een tweeeneenhalve meter hoge steiger gevallen bij de in aanbouw zijnde telefooncentrale aan de Vechtstraat in IJmuiden. De man viel achterover op de grond en werd door de ongevallendienst naar het Antoniusziekenhuis vervoerd. Na dat de arts hier zijn rugklachten had on derzocht, kon hij naar zijn woning in Bus sum worden overgebracht. Dinsdagmiddag waren bij de Hoogovens twee glaszetters werkzaam op een steiger, die was samengesteld uit twee ladders en een badding. Door een uitstekende hijs draad van een lier werd deze badding ver schoven, ten gevolge waarvan een 27-ja- rige glaszetter uit Delft het evenwicht ver loor en een sprong moest maken van zes meter. Hij werd met fracturen aan de lin kervoet en de rechterhiel naar het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk vervoerd. Naar de schulcjvrag wordt nog een on derzoek ingesteld. Wandelsportbond vertrouwt er daarbij op, dat alle trouwe deelnemers van de vori ge jaren, onder wie er zijn, die reeds vele keren de Avondvierdaagse met succes heb ben volbracht, weer present zullen zijn. Onder hen zijn er, die met dit grote wan delfestijn mee-jubileren. Vele nieuwelingen mogen bovendien worden verwacht voor dit grote avond-wandelevenement. In 1962 wandelden in de Avondvierdaag se in ruim zeventig plaatsen in ons land meer dan 70000 deelnemers, hetgeen be wijst, dat de organisatie het vertrouwen heeft van de Nederlandse wandelsportlief hebbers. De commissie vestigt voorts de aandacht op de tochten van de Kennemer Jagers op 6 en 7 april in 'IJmuiden en op de tocht van de wsv „Kijk Uit" te Castri- cum. Inlichtingen en aanmeldingen kunnen nu reeds geschieden bij de heren H. C. Smit, Lange Nieuwstraat 408, IJmuiden; A. Mar cus, Pelsstraat 23, Velsen-Noord. tel 4280; Kossen, Ogelwichtstraat 4, Velsen-Noord: N. C. Krom, Creutzberglaan 37, Bever wijk, tel. 3422; H. G. Scholtes, Accacia- laan 82, Beverwijk; tel. 4250. H. J. Wen ning. Lekstraat 33, Beverwijk-Oosterwijk. WOENSDAG 27 MAART Nieuwe kerk, Kanaalstraat, 19.30 uur: Uitvoering „Mattheus Passion" door christelijke oratoriumvereniging „Looft Den Heer". Hervormd Jeugdhuis, Rembrandtlaan, 20 uur: Centraal toneelgezelschap speelt „Het wederzijdse huwelijksbedrog" voor „De Plankeniers". Café-restaurant „Anneta", Meervlietstr. 20 uur: Ledenvergadering Oranjevereni ging ,Oud-Velsen". Kennemer Theater. Beverwijk, 20 uur: Lezing voor Mij tot Nut van 't Algemeen. K.S.A.- gebouw. Beverwijk, 20 uur: Jeugduitvoering r.-k. gymnastiekvereni ging „S.S.S.". DONDERDAG 28 MAART Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, 19.30 uur: Clubavond postzegelvereniging „IJmuiden". Nieuwe kerk. Kanaalstraat, 19.30 uur: Concert als woensdag. Cultureel Centrum, 20 uur: Voorlich tingsavond cactusvereniging „IJmond". ÏSfcF >2-overal in Europa

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 6