Aanmeldingsformulier IJmuider Courant Esso) MET ESSO BBn U BEIER MI! A. van der Wint veertig jaar bij gemeentelijk Gasbedrijf Vrouwelijke wethouder sprak op P.v.d.A.-vrouwendag Roode-Kruisziekenhuis nam in 1962 4514 patiënten onder zijn hoede Afwisselend programma A A DONDERDAG B Faillissementen üENSDAG 27 MAART 1963 7 Esso Extra. De duidelijkste antwoorden geeft Uw auto dan zelf: met een pittiger start, fellere acceleratie, meer vermogen, meer energie. De praktijk zal U bewijzen hoe vergevorderd Esso research is. Vastbesloten zult u voortaan de vele automobilisten blijven volgen... richting Esso dealer! Esso dealers staan met service voor U klaarl Hoogpoo! Bouclé Karpetten ,eirr ie »iKs- tf tav? >foo sub iti ,o\v.v VjGd AUTO- en SCOOTER RIJSCHOOL JOOP D^RNBOSCH Piet Heinstraat 86 IJmuiden ALS U PRECIES WILT WETEN WAAROM STEEDS MEER ESSO WORDT GETANKT... laat dan Uw benzinetank eens vullen met Ondergetekende Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van v.v.vf .v.v. ...-. .■i .lv.Y.niyprt r«v»v«viv *"T «mmtm te abonneren op s t 8.— per kwartaal ot 0 62 per week Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: Zfl, die zich me» ingang van 1 april 1963 per kwartaal abonneren ontvangen de nummers to« en met 31 maart 1963 gratis Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonnees, dus niet voor omzetting van week- In kwartaalabonnementen. Advertentie „Nou heb ik vijftien jaar vergeefs op'een wethouder gewacht en nu zijn er vandaag waarachtig twee!", merkte de heer A. van der Wint onder grote hilariteit der aan wezigen op, toen hij dinsdagmiddag in het recreatiegebouw van het gemeentelijk Gasbedrijf in verband met zijn veertigjarig ambtsjubileum op hartelijke wijze werd gehuldigd. De heer Van der Wint zinspeelde hiermee op het feit, dat hem bij zijn zilveren jubileum in 1948 de komst van een wethouder werd aangekondigd, zonder dat deze evenwel was verschenen. Uit deze woorden kan dus worden afgeleid, dat zijn huldiging thans werd bijgewoond door de wethouders A. de Jong en J. van Leeuwen. Nadat de jubilaris en zijn familie bij het betreden van de zaal met een spon taan applaus waren ontvangen, sprak de heer P. J. de Klerk als directeur van het Gas- en Waterbedrijf het traditioneel korte welkomstwoord. Hij werd onmiddel lijk als spreker opgevolgd door wethou der A. de Jong, die de heer Van der Wint namens het gemeentebestuur van harte met dit jubileum complimenteerde. Wethouder De Jong herinnerde vervol gens aan de prachtige staht van dienst van de jubilaris, waarvoor zijn superieu ren in de loop der jaren hun grote waar dering reeds tot uitdrukking hebben ge bracht door hem telkens te bevorderen. Thans heeft de heer Van der Wint de rang van ambtena«i*"?-ber«kt-eTr het was spreker dan ook een bijzonder groot ge noegen hem ';er gelegenheid van zijn ju bileum tot de achtste klasse te mogen de graderen. Hetgeen uiteraard in feite op nieuw promotie betekent. Wethouder De Jong kon evenmin nalaten nog even de voetbalcarrière van de jubilaris in de her innering terug te roepen; de tijd, dat Van der Wint als keeper een der beste spelers van de plaatselijke eerste klassers is geweest. De heer De Jong besloot zijn toespraak met het aanbieden van het ge bruikelijke geschenk onder enveloppe, plus een grote kist sigaren en met een bloem stuk voor mevrouw Van der Wint. Jubilaris A. van der Wint bij „zijn" gasfabriek. betuigde spreker hem zijn hartelijke dank en hij wenste de jubilaris nog vele ge lukkige jaren toe, temidden van zijn ge zin. Het geschenk van de heer De Klerk bestond eveneens uit een enveloppe met inhoud en een bloemenhulde. Nadat de heer C. Stelling namens de personeelsvereniging een boekenbon en een derde bloemstuk had aangeboden, sprak de jubilaris een kort dankwoord. Hij verklaarde bijzonder dankbaar te zijn deze mooei dag te mogen beleven, evenals de aanwezigheid van de beide wethouders hem een groot genoegen deed. Spreker heeft immers de laatste jaren mogen con stateren, dat het gemeentebestdur "'thans zowel hij hoge als bij. lagere amhtenareü- jubilea is vertegenwoordigd. De heer Van der Wint betrok ook de directeur en de leden van de personeelsvereniging in zijn dankwoord en hij kon tenslotte n:"t nalaten toch even vast te stellen, dat zijn echtgenote al die tijd een bijzonder grote steun voor hem is geweest. De aanwezigen werden hierop in de ge legenheid gesteld de jubilaris met zijn fa milie persoonlijk te feliciteren, waarmee deze sympathieke huldiging tevens werd beëindigd. De jaarlijkse Vrouwendag van de Par tij van de Arbeid, die dinsdagavond in het Jozefhuis aan de Banjaertstraat in Velsen- Noord is gehouden voor de vrouwengroe pen uit de IJmond, had een zeer goede belangstelling De feestelijk versierdt zaal bood een gezellige aanblik toen mevrouw Van Bur- gel-Sluis, voorzitster van de ontvangende afdeling behalve vele leden uit IJmuiden en Beverwijk bovendien een aantal man nen en de vertegenwoordiger van de P.v.d.A.-afdeling uit Noord kon begroe ten. Zij deed enige mededelingen terzake de viering van de eerste mei, die voor de ouderen centraal in IJmuiden wordt gehouden, maar voor de jeugd afzonder lijk in de eigen plaats zal geschieden. Het programma was zeer afwisselend en nadat met samenzang de avond van bezinning op verleden en toekomst was geopend wist mevr. N. van Laren-Zwuup uit Wijdenes op uitstekende wijze persi flages op verschillende naar het leven getekende figuren te declameren, waarbij vooral de moderne visie op Doornroosje's sprookje hilariteit verwekte. Willy Mulder en Teun van der Grift met respectievelijk alt- en tenordwarsfluit speelden heel verdienstelijk verschillende werkjes in duet. Mevrouw Van der Meulen-Houwer, wet- houdster van Heemstede, die als spreek ster optrad begon haar inleiding met een wijzing naar een gedicht van Bilderdijk, waarin de vrouw nog vóór de emancipatie stond. Sedertdien is wel heel wat ver anderd omdat de tegenwoordige vrouwen verder zien dan haar eigen wereldje in het gezin, omdat juist het gezin mede afhankelijk is van de gevoerde politiek, zowel in gemeente, rijksregering als bui ten de grenzen. De tegenwoordige vrouw wordt allerwe gen in de politiek betrokken, vooral die in het gezin, waar het loon, onderwijs, be lastingen ook de indirecte op de dagelijk se levensbehoeften van grote invloed zijn. De Partij van de Arbeid, zo stelde mevr. Van der Meulen, richt zich naar een ster kere progressieve belasting bij hogere in komens en vermindering van de indirecte belastingen, hetgeen juist tegengesteld is aan hetgeen de VVD in haar verkiezings leuze stelt. Programma De leuze van de Vrouwendag: „Recht vaardige samenleving zonder dreiging" en „Om de kwaliteit van het bestaan" be tekent, dat de Partij van de Arbeid de belastingen naar haar oordeel voor de minder draagkrachtigen in de juiste rich ting wil brengen, een beter woningbouw beleid door subsidie voor de werknemers in de welvaartsstijging. Armoede, honger, rassendiscriminatie moeten over de gehele wereld worden uitgebannen, dan eerst, als ook de kernbewapening aan banden wordt gelegd, kan er een wereld zijn zon der dreiging. De kwaliteit van het bestaan houdt in geen luxe voor de enkelen; de mogelijk heid van goed onderwijs voor alle kinde ren zonder overvolle klassen en ook de weg voor de werknemerskinderen naar hoger onderwijs, dat nu door slechts twee percent van de arbeidende klasse wordt gevolgd. Verouderde schoollokalen dienen te wor den vervangen; er moeten voldoende gym zalen komen en met de toenemende vrije tijd moet er ruimte zijn, zowel voor ac tieve als passieve recreatie. Krotwoningen dienen te worden gesaneerd, maar dit wordt en is tegengehouden door de onjuis te woningbouwpolitiek van de huidige re gering. Bij verwerkelijking van al deze zaken, waar het om alle inwoners van ons land gaat, kan dit de kwaliteit van het bestaan bevorderen. Mevr. Van der Meulen spoorde de da mes aan op eenvoudige wijze haar mening inzake het kiezen van een nieuwe lands regering onder de aandacht te brengen van hen, die denken anders te moeten handelen dan de Partij van de Arbeid. Want van 't socialisme verwacht men dat gene, zo stelde de spreekster, wat ande re partijen niet kunnen of willen om het leven inhoud te geven. Tenslotte besprak zij nog de juist be handelde t.v.-nota, die zij voor de democra tie een dreigend gevaar achtte. Met een gewaardeerd optreden van de Kennemer- statendansgroep „Zo is er maar eentje", die verschillende vooral Israëlische dan sen uitvoerde en samenzang kwam het einde van de geslaagde Vrouwendag. Economisch appèl. Van de „Partij Economisch Appèl" ontstaan uit een sa mengaan van de ..Partij Liberale Burgers" en „Économisch Apnèl", is lijstaanvoerder de heer J. J. M. Smits (Waalwijk) en niet de heer J. C. Anker (Heemstede), zoals gisteren abusievelijk is gemeld. moderne kleuren brons goud groen 2.00x3.00 meter 95.— 2.15x3.15 meter 125.— MARKTPLEIN De afdeling Beverwijk-Heemskerk van het Nederlandse Roode kruis heeft in hel Roode-Kruisziekenhuis dinsdaaavond de jaarvergadering gehouden. Men mag zich nog steeds in snelle groei van het leden tal verheugen, want er zijn er nv 3215 De belangstelling voor het Rode-Kruis werk is evenwel gering, want er was maar één lid ter vergadering gekomen. Binnen het half uur was de agenda af gewerkt. Uit het jaarverslag van de se cretaris dë heer P. van der Esch kwam naar voren dat de voorzitter de heer G. W. P. Stoutenbeek als zodanig bedankt had en dat zijn plaats is ingenomen door zijn zoon P. G. W. Stoutenheek. Er werd ver der meegedeeld dat de jaarlijkse Rode Kruis-campagne een oedrag van 8077,22 had opgeleverd, terwijl de Kennemer auto- en motorclub nog een bedrag van 250 had bijeengebracht voor het Henri Dunant- fonds. In de lectuurhuisjes werd ingeza meld 2812 kg. tijdschriften en 1077 boeken. Tal van thuis liggende zieken en. verpleeg inrichtingen ontvangen regelmatig lectuur uit het lectuurdepot. Het aantal welfare werksters is terug gelooen van 20 tot 14. maar er is weer een cursus aan de gang met 12 dee'neemsters. De Rode Kruis-co- lonne heeft in totaal 52 leden. Ten aan zien van het ziekenhuis werd vermeid dat tot regenten werden benoemd de heren J. Bleeker en prof. J. de Groot. De bezetting van het ziekenhuis neemt nog steeds toe. In 1962 werden 4514 pa tiënten opgenomen, het aantal verpleegda- gen bedroeg 59806, de gemiddelde ver- pleegduur per patiënt bedroeg 13-24 dagen, de bezettingsgraad van het ziekenhuis steeg tot 96,38. Te weinig personeel Er worden aan het personeel zware eisen gesteld, mede door de onderbezet ting. Er waren 178 personen in dienst van het ziekenhuis, van wie er 112 tot net verplegend personeel behoren, 36 tot het huishoudelijk en 12 tot het paramedisch. De exploitatie-rekening over 1962 sloot bij een totaal bedrag van 1.506.185,35, waar onder een nadelig saldo van 1728,14, Uit het financieel overzicht van de penning meester, de heer G. Taffijn bleek dat de balans sloot met een bedrag van 9106.20, de resultatenrekening sloot met een nade lig saldo van 961,34. De begroting voor 1963 werd sluitend gemaakt met een be drag van 13.530. Tot bestuurslid werd geïnstalleerd de heer G. H. van Geffen, herbenoemd wer den mevrouw Van der Laan-Scholts en de heer Achterhof. TM in uw -5 TS9V -d-V óCl De heer P. J. de Klerk meende op zijn beurt uit dit jubileum diverse conclusies te mogen trekken. In de eerste plaats stelde hij vast, dat de heer Van der Wint detijds nog zeventien jaar in één en de zelfde loongroep was ondergebracht om pas daarna voor een vaste aanstelling in aanmerking te komen. Gelukkig is dit in middels practisch onmogelijk geworden, evenals er de gedurende de afgelopen veertig jaar meer ten goede is veranderd. Ook herinnerde spreker aan de groei en uitbreiding van de gemeente Velsen, waar door ook de werkzaamheden van de jubi laris veelomvattender zijn geworden, me de doordat hij in grote lijnen met de ver zorging van het hoofdbuizennet is belast. Een en ander tot grote tevredenheid van gemeentebestuur en directie, hetgeen trou wens reeds door zijn recente bevordering tot chef tot uitdrukking werd gebracht. Voorts wees de heer De Klerk erop, dat de iubilaris eveneens een respectabel aan tal jaren lid ''an de vrijwillige brandweer is geweest, evenals hij tot wederzijdse voldoening een bestuursfunctie bij de per soneelsvereniging vervult. Voor dit alles Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 23 maart geëin digd het faillissement van: mevrouw M. G. A. Hollvan Dam, gehuw.d met W J. Holl, te Nieuw-Vennep, Hoofdweg 1312, uitgesproken 30 november 1955, curator mr. B. J. Lambers te Haarlem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslij sten zijn op 25 maart ge ëindigd de faillissementen van: F A. Geb- bink, te Zaandam, Hof van Holland 87, uitgesproken 5 december 1961, curator mr. J. A. M. Thijssen te Zaandam en van W. A. Kaagman, stoffeerder te Haarlem, Van Ostadestraat 5, uitgesproken 5 juli 1960, curator mr. D. Rens te Haarlem. Bij beschikking van de rechtbank in Haarlem van 26 maart is met ingang van 15 januari 1963 voor de tijd van 8 maan den, definitief surséance van betaling ver leend aan: de naamloze vennootschap Constructiebedrijf Klein N.V., gevestigd en kantoorhoudend te IJmuiden, gemeente Velsen. Bewindvoerder is mr. G. J. Ver meulen te Haarlem. Advertentie Bij beschikking van de rechtbank in Haarlem van 26 maart is aan: Antje van der Meer, weduwe van R. Vermeulen, te Haarlem, Hazepaterslaan 5. procureur mr. G. J. H. de Leeuw, te Haarlem, voorlopig surséance van betaling verleend, met be noeming van mr. A. R. v. IJlzinga Veen- stra, te Haarlem, tot bewindvoerder. Het verhoor van de schuldeisers is bepaald op dinsdag 16 april des namiddags 2 uur.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7