RECTIFICATIE LEXINGTON rc RYSAI L i Sopraan Lois Marshall zong in Amsterdam DE PROGRAMMA'S Opera van Haydn in het Holland Festival TOTO-FORMULIER NEGEN MUZEN FAVORIETEN-SPEL Juridische faculteit bij economische hogescholen WOENSDAG 27 MAART 1963 Geen auteursrechten meer op werk van Daudet Laatste wandtapijt van de Nijmeegse serie thans in Haarlem gerestaureerd De Franse thrillerauteur Jean Bruce omgekomen Tekeningetje van Leonardo j voor 147.000 geveild Middeleeuwse aardewerk industrie in Nederland W nabeschouwingen Programma als de inhoud van populair weekblad Week van de lichte muziek Meer radio- en t.v.- toestellen SNIJBLOEMEN VOEDSEL „De Amsterdamse Cantory" met „Johannes Passion" van Schütz in Haarlem De radio geeft donderdag T elevisie programma Het wandtapijt „Het Offer", het laatste van de tiendelige Nijmeegse serie die geheel in Haarlem is gerestaureerd. Rostropovitsj speelt Britten's celloconcert o.l.v. de componist Het bestuur van het Holland Festival heeft enige aanvullingen bekend gemaakt van het eerder gepubliceerd programma voor 1963. Zo zal de Nederlandse Opera in het komende festival, behalve de reeds aangekondigde werken (..Monsieur de Pour- ceaugnac" van Frank Martin, „Rusalka" van Dworsjak en Wagners „Der fliegende Hollander) enige voorstellingen geven van „l'Infedelta Delusa" van Haydn, onder di rectie van Alberto Erede, in de regie van Werner Düggelin en de decors en kos tuums van Jorg Zimmermann. In deze uitvoeringen zullen optreden: Jeannette van Dijck, Reri Grist, Peter van der Bilt, Umberto Grilli en Nicola Monti. Aan deze voorstellingen die in Den Haag, Amsterdam en Rotterdam zullen worden gegeven zal het Nederlands Ka merorkest, versterkt met blazers van het Opera-orkest, medewerken. Voorts zal, op 5 juli in de Kurzaal te Scheveningen, de Russische cellist Mistis- lav Rostropovitsj met het Residentie-Or kest de eerste continentale uitvoering ge ven van een cello-concert dat Benjamin Britten heeft gecomponeerd en aan de ge noemde cellist heeft opgedragen. Benja min Britten heeft de uitnodiging aanvaard dit werk zelf te dirigeren. Aan de eerder aangekondigde kamermuziekconcerten zijn twee avonduitvoeringen toegevoegd van Bachs zes suites voor violoncelsolo, te ge ven in de Noorderkerk te Amsterdam door MiStislav Róstropovitsj. if Volgens de wet blijft Alphonse Daudet de enige auteur van de werken, die tot nu toe onder zijn naam zijn verschenen. Tot deze uitspraak is een Parijse recht bank gekomen nadat erfgenamen van de schrijver, die Daudets vrouw Julia als mede-auteur van de werken erkend wil den zien, een uitspraak hierover hadden uitgelokt. Financieel gezien ging het hier om een belangrijke zaak voor deze erfgenamen. Als Julia Daudet ook als auteur erkend zou zijn, hadden de erfgenamen tot het jaar 2.000 auteursrechten kunnen innen, want Julia is pas in 1940 overleden; haar man stierf in 1897. Het werk van Daudet is dus vrij van auteursrechten. OPTREDEN VAN HAARLEMS BACH ENSEMBLE IN BAKENESSERKERK Het Haarlems Bach Ensemble onder lei ding van George Robert zal op 31 maart medewerking verlenen aan een dienst in de Bakenesserkerk te Haarlem. Voorgan ger is ds. W. M. van Asperen. Uitgevoerd wordt Cantate nr. 95 van Joh. Seb. Bach: „Jesus der isf mein Leben". In de Werkplaats tot Herstel van Antieke Textiel te Haarlem zijn twee belangrijke wandtapijten gerestaureerd, „Het Offer" en „De Slag bij Fort de Haeck bij Veere Vóór deze twee kunstwerken weer naar hun eigenaars worden teruggezonden zullen zij van morgen 28 maart tot zondag 31 maart geëxposeerd worden in het Frans Halsmuseum te Haarlem. Deze sympathieke geste van de eigenaars, de gemeente Nijmegen en de provincie Zeeland, stelt de bezoekers uit onze streek niet alleen in staat twee belangrijke wandtapijten in ogenschouw te nemen, maar ook op directe wijze kennis te nemen van het belangrijke werk dat de Stichting Werkplaats tot Herstel van Antieke Textiel te Haarlem verricht. Wij hebben reeds meermalen ge wezen op de unieke positie die deze werkplaats in ons land heeft en de bijzondere waardering die zij bij deskundigen in geheel Europa geniet, en hopen dan ook dat vele belangstellenden van de gelegenheid gebruik zullen maken een bezoek aan het Frans Halsmuseum te brengen. Wie dit combineert met een bezoekje aan het nieuwe Prentenkabinet zal zeker niet teleurgesteld worden. Advertentie (Van onze correspondent PARIJS Frankrijks bekendste en sue esrijkste detective-schrijver de Belg Umenon niet meegerekend Jean Bruce "s gisteren bjj een auto-ongeluk om het even gekomen. Bruce, die deze week juist 42 jaar was teworden en getrouwd is en twee kinde ren heeft, bestuurde zijn Jaguar zelf toen hij met een snelheid van vermoedelijk een kleine 200 kilometer inreed op een zware vijftien toris truck en op slag werd ge dood. Men neemt voorlopig aan dat Bru- ce's raceauto door de excessieve snelheid in de bocht is geslipt op het asfalt dat door de regen nat was geworden. Het ongeluk had plaats in Noord-Frankrijk dichtbij Compiègne waar de schrijver een prachtig 17e eeuws kasteel bewoonde. De chauffeur van de vrachtauto, die zware verwondin gen opliep, kon dientengevolge in het zie kenhuis door de politie nog niet worden verhoord. Tot dusverre heeft men nog geen enke le plausibele verklaring voor het ongeluk kunnen vinden. De chauffeur van de vracht kon dientengevolge in het ziekenhuis door de politie nog niet worden verhoord. Jean Bruce heeft een uitgebreid oeuvre van meer dan 70 titels op zijn naam staan, waarvan talrijke romans ook in het Ne derlands zijn vertaald. De bekendste thril ler, zijn debuut is wel het spionage ver haal „O.S.S.-117". Verschillende romans van Bruce werden ook tot tekstboeken voor films bewerkt. Alleen in het Frans al werden jaarlijks al zo'n 3 a 4 miljoen exemplaren van zijn boeken gedrukt en verkocht. Zijn Parijse uitgever heeft gis teravond door de radio medegedeeld dat hij nog twee manuscripten van Jean Bruce in portefeuille heeft, die komende maand zullen verschijnen. Een inkttekeningetje van Leonardo da Vinci van 7,5 bij 10 cm is op een veiling in i Londen voor 14.700 pond sterling (147.000 gulden) van de hand gedaan. De tekening stelt een oude man voor. „DE SL^G BIJ Fort de Haeck bij Vee- re II" (hoog 3.94 m.. breed 2.12m.), maakt deel uit van een serie tapijten met voor stellingen van zeeslagen in de zeventiger jaren van de 16e eeuw, waarbij de Zeeuw se vloot de Spaanse verslagen heeft. Deze serie was besteld door de Staten van Zee land voor hun vergaderzaal in het Abdij gebouw. De ontwerpen zijn gemaakt door de zeeschilder Hendrik Cornelisz. Vroom. Het weven van de tapijten was aanvanke lijk opgedragen aan de Antwerpse wever Frangois Spierinckx. die zich in Delft ge vestigd had. maar na het tot stand komen van het eerste tapijt van de reeks, werd de uitvoering van de overige opgedragen aan de weversfamilie De Maecht, even eens uit Vlaanderen afkomstig, die zich in Middelburg gevestigd had. De serie omvat vijf zeeslagen, waarvan er één, de slag bij Haeck, in twee delen is geweven, om ter weerszijde van de schouw te kunnen worden opgehangen. Totaal dus zes tapijten. De slag bij- Haeck was het laatste deel dat tot stand kwam: de gebroeders Hendrik en, Laurens de Maecht leverden het af in 1603 Later is nog een schoorsteen-stuk met het wapen van Zeeland en een portret van Willem van Oranje toegevoegd. Bovengenoemd exemplaar is het rechter- deel van de slag bij Haeck. De restaura tie van dit tapijt, waarvan de zijde geheel verteerd was, is aangevangen in 1959 en is beëindigd eind december 1962. Het is, een zeer tijdrovend en moeilijk werk ge weest, dat voor één persoon een tijd van ongeveer 12 jaar in beslag zou hebben genomen. De restauratie van het genoem de schoorsteen-stuk is in 1959 gereed ge komen. De Slag bij Haeck II is Kat twee de tapijt, dat thans aan de eigenaar, de Provincie Zeeland, wordt afgeleverd. HET WANDTAPIJT „Het Offer" (hoog 4.10 m., breed 4.90 m.) is een exemplaar uit een serie van zes met voorstellingen uit de geschiedenis van Aeneas en Dido, zoals deze verteld wordt door Vergilius. Deze tapijten zijn geweven in Antwer pen in de weverijen van Michiel Wauters in de zestiger jaren van de 17de eeuw naar ontwei'pen van de Italiaanse schilder Giovanni Francesco Romanelli, wiens naam op „het Offer" te lezen staat. Deze serie was aanwezig op het huis Palster- kamp bij Nijmegen, waar in 1678 de on derhandelingen zijn gevoerd, die leidden tot de „Vrede van Nijmegen" tussen Frankrijk en de Republiek. Nadien is hij in bezit gekomen van de gemeente Nij megen. De restauratie van „Het Offer" is begonnen in de loop van 1955 en is be ëindigd in januari 1963. Voor één persoon zou de restauratie ongeveer 15 jaar ge duurd hebben. Hiermee is de restauratie van de gehele serie, die meer dan 10 jaar in beslag heeft genomen, voltooid. Op woensdagavond 3 april houdt de Archeologische Werkgemeenschap voor westelijk Nederland, werkgroep Kenne- merland, een bijeenkomst in Brinkmann in Haarlem. De heer A. Bruyn, weten schappelijk ambtenaar der R.O.B. in Amersfoort, spreekt over „De middeleeuw se aardewerkindustrie in Nederland". De spreker behandelt onder andere het bekende Rijnlandse goed, de belangrijke recente opgravingen van de pottenbakke rijen in Brunssum, vormgeving en ge bruik van het aardewerk en de techniek van het glazuren. Fokke Sierksma: „Testbeeld'. (G. A. van Oorschot, Amsterdam). De afwijzing van commerciële televisie, zoals die zich heeft gemanifesteerd in onze volksvertegenwoordiging, kan men beredeneerd terugvinden in dit bundel tje „essays" over televisie, ofschoon het geschreven en uitgegeven werd voordat het probleem in de Kamer aanhangig werd. Een uiterst genuanceerde en ge detailleerde uiteenrafeling van de t.v - „behoefte", de effecten ervan en de nieuwe, nog niet helemaal overzichte lijke invloeden van het nieuwe medium op het levenspatroon maken dit boekje tot een zeer actueel en instructief stuk werk, dat echter wel iets te ver door dringt in een materie waarvan de ele menten nog nauwelijks tastbaar zijn. Veel theorie, veel psychologische analy ses en veel „doorsnee"~conclusies vullen een deel van dit boek. dat daardoor méér verklaart dan noodzakelijk is en méér open deuren intrapt dan voor een geboeid lezen goed is. Dat neemt niet weg dat zeer interessan te conclusies zijn getrokken, waarbij de veramerikanisering van Europa op de voorgrond der belangstelling treedt. Het boek ontleent zijn waarde aan de hel dere en bezonnen trant, waarin het op de bij ons nog te ontwijken gevaren van de t.v. voor het persoonlijke en gemeen schapsleven wijst. Advertentie f *- Het schijnt op een afspraak te berus ten, dat de dinsdagavond benut wordt voor het geven van voorlichting op allerlei ge bied. Zo bood gisteravond ook de AVRO de kijkers een programma, dat sterk aan de inhoud van een populair weekblad deed denken. En ook aan de vorm, want het woord niet gedrukt, maar gesproken nam in deze uitzending een veel belang rijker plaats in dan het beeld. Niet geheel nieuw (maar wat is er nog nieuw?) maar toch zeer interessafit wa ren de informaties die men ons in het voorprogramma verstrekte over de vogel trekroute. Wél nieuw en goed geconden seerd was de samenvatting van de Kamer debatten, waarmede gisteren, althans voor lopig, de parlementaire discussie over de commerciële t.v. werd afgesloten. Gesteund door een script van J. W. Holsbergen kweet Roelof Kiers zich op bevredigende wijze van de taak ons een kijkje te geven in de wereld, waar onze nationale (en internationale sterren Ollie B. Bommel en Tom Poes nog dagelijks geboren worden, hoewel zij aan hun 25- ste levensjaar toe zijn. Te dynamisch ge monteerd waren naar onze smaak de in uiteraard statische strips vastgelegde be levenissen van deze heren. Heerlijk daar entegen was de heilige ernst, waarmede hun schepper, Marten Toonder, over zijn werk sprak. En strelend waren de uit spraken van dokter Polak, prof Hendrik Andriessen en schaakgrootmeester Jan Hein Donner, allemaal verwoede fans van de beide jubilarissen. Opnieuw viel ons verder het goede camerawerk van de vas te AVRO-medewerker William Vogel op. De hoofdschotel van de avond vorm de voor ons het Muziek Mozaïek van Wil lem O. Duys, die geholpen door Jo Vin- Studentencabaret in Amsterdam. Het Amsterdamse studententheatertje Hypo- kriterion aan de Roetersstraat gaat voor het eerst sinds vele jaren weer onderdak verlenen aan een studentencabaret. Van 28 maart af gaat het „Braassemer Studenten Cabaret" er optreden met het programma „Steek je tong ereis uit". Het cabaret be staat uit Leidse en Amsterdamse studen ten. De teksten zijn grotendeels van Gregor Stepaniak, evenals de muziek. Ad Werner ontwierp de decors, de kostuums zijn van Robert Bos. Aan het cabaret werken mede Lily van den Bergh, Marijke Schram de Jong, Carry Tefsen, Piet-Hein var. den Brandhof, Eric Clous, Jan van Dunné en Ruud Engelander. Pieter Boeles is de pia nist. De première is op 28 maart. Rotterdams Philharmonisch Orkest. Het Rotterdams Philharmonisch Orkest zal deelnemen aan het 25ste internationale fes tival, dat van 7 tot en met 16 juni in Straatsburg wordt gehouden. Op zaterdag 15 juni voert het orkest, onder leiding van Franz Paul Decker, werken uit van Hinde- mith, Mozart en Dworsjak. De volgende dag staat het onder leiding van Eduard Flipse en dan wordt werk van Mahler ge speeld. Solisten zijn Henryk Szeryng, Grace Bumbry en Ken Neate. Koorschool. Vrijdagavond 29 maart om kwart over acht zal de Koorschool van de Kathedraal St. Bavo, gecombineerd met het mannenkoor „Cantemus Domino" on der leiding van de heer K. Bomewasser en met pianobegeleiding van de heer J. Schou ten concerteren in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan in Bloemendaal. ft» - ^PRIJSVRAAGGEDEfiLTE) gnfswmocr» d sx n Door een vergissing bij de drukker van de toto-formulieren, is van het een verkeerde tekst gedrukt op deel 1 en deel 3 van rlit formulier. DEEL 1 (onderaan) De juiste tekst moet zijn: LEXI FAVORIE! EN- SPEL Doe elke week mee aan de gezelliae, boeiende prijsvraag van Lexington: LEXI-FAVORIETEN-SPEL. (verder als ver meld op het formulier). DEEL 3 (bovenaan) De juiste tekst moet zijn DE PRIJSWIN NAARS van het LEXI-FAVORIETEN-SPEL worden wekelijks. (verder als vermeld op het formulier). umit In het kader van de „Week van de Lichte Muziek" werd in december 1962 door de omroepverenigingen AVRO, K.R.O., N.C.R.V. en VARA een wedstrijd georganiseerd voor componisten en tekst dichters van het lichte lied voor originele Nederlandse liedjes. Na de sluitingsdatum op 1 maart jl. wa ren 270 geldige inzendingen bij de afde ling lichte muziek van de K.R.O., die als centrale post voor deze wedstrijd fun geerde, binnengekomen. De jury onder voorzitterschap van Hugo de Groot, be staande uit de heren Gerard van Kreve len, Theo Uden Masman, Jan de Cler, Frans Muriloff en Johnny Ombach, heeft uit de inzendingen tien liedjes gekozen, die woensdag 24 april van 20.15 uur tot 21.00 in het programma van de VARA zullen worden uitgezonden. Ze worden gezongen door Annie Palmen, Truus Koopmans, Nel lie* Wtjsbék, Gert Timmerman, Herman Emmink en Sophia van Santé met bege leiding van-het K.R.O. Cascade-orkes{ op.- der leiding van Johnny Ombach. Tijdens deze uitzending zal de jury tevens de prijs winnaars van de drie bekroonde liedjes be kend maken. Voor het lied, dat met de eerste prijs uit de bus komt, krijgt de componist 350 gulden en de tekstdichter 250. Op 1 maart waren bij de dienst Luister en Kijkgelden 1.338.982 televisietoestellen aangegeven tegen 1.310.969 per 1 februari (t/m 25 maart 1.365.143), aldus een mede deling van d° P.T.T. Er waren op 1 maart 2.611.626 (geregi streerde) radiotoestellen tegen 2.609.002 op 1 februari j.l. Het aantal aansluitingen op de Draadomroep bedroeg per 1 maart 466.999 tegen 467.258 op 1 februari j.l. DE CANADESE sopraan Lois Mar shall, die dinsdag aanstaande te Haarlem optreedt met het N.Ph.O. (in Mozarts Exsultateen de Vierde Symfonie van Mahler) gaf gisteren een recital in de Kleine Zaal van het Concertgebouw te Amsterdam. Dit concert had eerst zater dag zullen plaatsvinden, maar was in verhand met een keelaandoening van de zangeres uitgesteld. Men kreeg niet de indruk dat zij nog last had van enige indispositie, en men kon ten volle het gemak, de volheid van toon en de warme expressie bewonderen waarmee zij haar programma bracht. IN SOMMIGE liederen, met name en kele oud-Engelse vóór de pauze en de En gelse volksliedbewerkingen erna, leek het of de stem geheel los was geraakt van het lichaam dat er oorsprong en uitgangspunt van is. In de zoete, geresigneerde airtjes uit Shakespeare's tijd zweefden de tonen als zeepbellen, rond en glanzend, de zaal in. Welk een melodische genius waakt er toch over de mistige Britse eilanden waar van de bewoners zo dikwijls en ten on rechte voor weinig muzikaal worden ge houden! En bovendien beschikken zij over componisten die het oude idioom een prachtig nieuw kleed weten aan te leggen, zoals bleek in de bewerkingen van Britten, Clifford Shaw, Roger Quilter en Fraser. In deze laatste groep wist de zangeres de sfeer van ieder lied suggestief over te dra gen, en het zou moeilijk zijn een voorkeur aan te geven tussen de mijmering van „Dear Harp of my Country", de verte dering van „The Nightingale", de humor van „Sweet Polly Oliver" of „To People who have Gardens", dat zo echt lief is op een echt Engelse manier. Advertentie GEEN WATER MEER TE VERVERSEN 10 ct. p. pakje voor I I. water ZET BLOEMEN NOOIT IN KAAL WATER IK KREEG de indruk dat de liederen in haar eigen taal haar méér uit het hart kwamen dan de Duitse. Zij zong Schu- man's cyclus „Frauenliebe und Leben" en hier waren enkele liederen die bepaald minder aanspraken, naast andere die weer heel indringend waren, zoals het laatste, bittere „Nun hast du mir den ersten Schmerz getan". Van de Schubert-groep kwam bijvoor beeld „Die Forelle" niet in de nodige speelsheid met een glimlachje over, „Dem Unendlichen" was iets geforceerd bij het zoeken naar grootsheid, maar het Biede- meier-paradijsje van „Seligkeit" was weer onovertrefbaar. Van drie liederen van Strauss werd het innemende „Standchen" volledig getroffen, maar in de twee ande re was de opgeschroefde toon de zange res de baas, in plaats van omgekeerd. Daarna heeft zij het pleit echter overtui gend gewonnen met de reeds genoemde Engelse volksliederen. Het succes was bij zonder groot en er kwamen nog vier toe giften, waaronder een Purcell-aria die een juweel was. De zangeres had een grote steun aan haar begeleider George van Renesse die de piano-partijen speelde met alle be grip en fraaie toonkwaliteit die men van hem kent. Sas Bunge De Tweede Kamer heeft een wetsont werp aanvaard waardoor het mogelijk wordt bij de economische hogescholen in Rotterdam en Tilburg een studierich ting in de rechtswetenschap te openen. Reeds eerder is de oprichting van een faculteit der sociale wetenschappen mo gelijk gemaakt. Wellicht kan reeds in het studiejaar 1963—64 een begin met de ju ridische studie aan de economische hoge scholen worden gemaakt. Maasdam. Het passagiersschip „Maas dam" van de Holland-Amerika Lijn, dat op 15 februari ernstige schade opliep, toen het in de Wesermonding op een wrak voer, zal op 2 april uit het dok komen. De sopraan Lois Marshall Op zondag 31 maart zal „De Amsterdam se Cantory" onder leiding van Louis Mol twee uitvoeringen geven van de „Johannes Passion" van Heinrich Schütz. Deze uit voeringen hebben plaats om 16 uur in de Adventskerk van de hervormde wijkge- meente Aerdenhout aan de Leeuweriken laan en om 19.30 uur in de kerk van H. Pastoor van Ars, Beatrixplein, Haarlem- Parkwijk. De medewerkenden zijn: Wiebe Drayer, tenor (Evangelist)Frans Schouten, bas (Christuspartij); Marius Kemler, tenor (Pilatus). Het concert door het koor dat uit protestante en katholieke leden be staat staat onder de verantwoordelijkheid van beide kerken. De toegang is voor ieder een vrij. cent, Willem Andriessen en Herman Kreb- bers een antwoord wilde geven op de vraag: Wat is talent?. Dat talent een natuurlijke begaafdheid is, die veelal ten koste van vele opofferingen ontwikkeld, moet worden en die dus een zekere „per sonality" vereist, was ons dank zij uit spraken van vele pedagogen reeds lang bekend. In zoverre was dit programma dus een herhaling. Voorzover het aan de hand van de prestaties van een drietal jonge muzieksolisten een antwoord op die vraag wilde geven, had het natuurlijk een positief karakter. Want geen dezer beroemdheden had hier een niet begaafd jeugdige musicus willen vernietigen. Of het moest gaan om een onbekende Amerikaanse dame, die veel te veel geld en te weinig begaafdheid bezit. De drie aankomende solisten waren Mar- ja Bon uit Hilversum, Anneke van der Helst uit Haarlem en Emmy Verhey uit Den Haag. De 14-jarige Marja Bon kreeg van mevrouw Vincent zelfs een compli ment over haar voorkomen (dat deed ons aan de wereld van de lichte muziek den ken). Dat wij geen antwoord kregen op de vraag, wat talent is, viel te verwachten. Dat is in de muziek een te abstract onder werp. In feite was dus de opzet van Duys niet geheel geslaagd. J. Damshuizer HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s 7.00 AVRO 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. VPRO 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Programma-overzicht, en lich te grammofoonmuziek. 9.00 Ochtendgym nastiek voor de vrouw. 9.10 De Groente man, praatje voor de vrouw. 9.15 Clave- cimbelrecital (gr.); Klassieke muziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Mo enwijding. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.). 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Kookkunst. 11.15 Hoornensem ble: moderne muziek. 11.30 Pianotrio; Mo derne muziek. 12.00 Licht ensemble. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Uit het bedrijfsleven, lezing. 12.43 Dixieland-ork. 13.00 Nieuws. 13.15 Mede delingen, eventueel actueel of grammo foonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Licht orkest. 14.00 Pianorecital: Spaanse muziek. 14.30 Voor de vrouw. 15 05 Zing met ons mee (herh. van zondag 24 maart jl.). 15.30 Voordracht, (herh. van zondag 24 maart jl.). 15.45 Hongaars orkest (herh. van zondag 24 maart jl.). 16.00 Van vier tot vijf, gevarieerd programma. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel 18.20 Pianospel: lichte muziek. 18.30 Sportpraatje. 18.35 Gesproken brief. 18.40 Zang en piano. 19.00 Voor de kleu ters. 19.05 Carrousel, een programma dat alle kanten opgaat. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Radiophilharmonisch orkest en solist: Klassieke en moderne muziek. 20.45 Lichte grammofoonmuziek. 21.10 Het licht der wereld, hoorspel. 22.30 Nieuws en mededelingen. 22.40 Actuali teiten. 23.00 Sportactualiteiten. 23.10 Dis- ebtaria. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00- 24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Grammofoonmuziek, strip voor de jeugd en berichten. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. NCRV. Grammofoonmuziek. 10.03 Klassie ke grammofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Geestelijke liederen (gr.). KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Geestelijke liederen. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Lichte muziek. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Me- delingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.38 Draaien maar! lichte grammofoonmu ziek met commentaar. 12.55 Katholiek nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Draaien maar! lichte grammofoonmuziek met commentaar (verv.). 13.40 Wissewas- senlicht programma. NCRV: 14.00 Promenade orkest en soliste. 14.40 Droom der bevrijding, hoorspel. 15.45 Oude ka mermuziek. 16.00 Bijbelverkenning. 16.20 Meisjeskoor. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Schoolzang. 17.40 Beursberichten. 17.45 Licht instrumentaal ensemble. 18.15 Sport- rubriek. 18.30 Accordeonorkest. 18.50 Soci aal perspektief, lezing. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Koorzang met orgelbe geleiding (gr.). 19.30 Radiokrant. 19 50 Po litieke lezing. 20.00 Lichte grammofoon muziek. 20.20 De jeugd op eigen wieken, hoorspel (12). 20.50 Samen uit - Samen thuis, gevarieerd programma. 22.00 Kerk orgelconcert. 22.30 Nieuws. 22.40 Avond overdenking 22.55 Boekbespreking. 23 00 Platennieuws. 23 30 Literair klankbeeld. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Gevarieerde muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Latijns-Ameri kaanse muziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamermuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Franse les. 16.24 16.24 Lichte muziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Voor de kinderen. 17.50 Koormuziek. 18.00 Nieuws. 18.03 Koormuziek. 18.18 Paarde- sportberichten. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Radiokroniek. 19.00 Nieuws. 19.30 Le zing. 19.40 Amusementsmuziek. 19.50 Vrije politieke tribune. 20.00 Symfonisch con cert. 22.00 Nieuws. 22.15 Chansons. 23.00 Nieuws. 23.05 Operamuziek. 23.55-24.00 Nieuws. VOOR WOENSDAG KRO: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 17.35-17.45 De Verrekijker, internationaal jeugdjournaal. 19.30 Sportuitzending. NTS 20.00 Journaal en weeroverzicht. KRO: 20.20 Praatje over de Bisschoppelijke Vas- ten-actie. 20.25 Brandpunt. 20.50 Vloekjes bij de thee, licht programma. 21.05 TV- Dansant, programma over oude en nieu we dansen. 21.45 De grenzen van het le ven De dood. 22.20 Epiloog. NTS: 22.30- 22.35 Journaal. VOOR DONDERDAG AVRO: 14.30-15.15 Voor de vrouw. 15.50- 15.45 Voor de kleuters. 19.30 De actuele camera. NTS: 20.00 Journaal. AVRO: 20.20 Kijkerspost. 20.30 Flits, maandelijkse televisiekroniek. 21.00 De glimlach van de Mona Lisa, TV-spel. 22.20 Meer dan muziek: programma over liederen met een religieuze strekking. NTS: 22.50-22.55 Journaal.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 9