VELDHUIS IN DE VISHAL EN OP ZEE Gemeenteraad van Zandvoort laat pierproject niet rusten Verzending van zeepost Fraai pand van Ï.G. Deudekom geopend Programma van Oranjevereniging „Oud-Velsen" Stoomturbine voor Centrale Velsen Automatische treincontrole Dr. Sjarif wordt in ons land verwacht Centraal gezelschap beëindigde serie opvoeringen van „Het wederzijds Huwelijksbedrog" LEDEREN KLEDING en LEDERWAREN SUÈDE JASJES DONDERDAG 28 MAART 1963 11 JONGEJANS PLEIN 1945 no. 49 Vlam in de pan ■flR Kort nieuws Brand achter café Kraak Kerkelijk nieuws Van uitstel naar afstel Woordenstrijd „Nieuwe boulevard In het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan is woensdagavond het scherm gevallen voor de laatste opvoering van Pieter Langendijks achttiende eeuw- se klucht „Het wederzijds huwelijksbe drog". Dit betekende het definitieve ein de van een serie van tien voorstellingen, welke onder auspiciën van de sectie to neel van de Velser Gemeenschap was ge geven door een ensemble, samengesteld uit een vijftiental leden van diverse plaat selijke toneelverenigingen. Een en ander onder regie van Jan Velzeboer. Deze voor stellingen werden door ongeveer driedui zend toeschouwers bezocht, waaronder ruim tweehonderdvijftig scholieren; een voor het amateurtoneel waarlijk onge kend groot aantal. Over het algemeen zijn de reacties van dit publiek stellig niet ongunstig geweest. Weliswaar werd door sommigen de dicht vorm minder geapprecieerd waarschijn lijk omdat zij nog nimmer met de klassieke toneellitteratuur waren geconfronteerd doch daartegenover stond dat het fraaie kijkspel hun toch wel vrede met het ver toonde zal hebben gegeven. Op deze wij ze konden immers meer kosten aan de cors en kostuums worden besteed, dan bij een individueel optredende toneelver eniging het geval zou zijn geweest. Het komt ons dan ook voor dat het experi ment stellig voor herhaling vatbaar is ge bleken, vooral wanneer men dan een stuk van een modern auteur gaat spelen, wiens werk door elk publiek kan worden ge waardeerd. Mocht uit deze opzet nog eens een plaatselijke traditie groeien, dan zal die ongetwijfeld bij de spelers ingang vin den. Zij hebben in ieder geval hun fraaie kostuums met een zeker gevoel van wee moed afgelegd en het werd door hen al gemeen betreurd dat woensdagavond de laatste voorstelling „lag". Deze opvoering vond plaats voor de do nateurs van de oudkatholieke toneelver eniging „De Plankeniers", zodat de heer W. Bunte aan het slot zich in de eerste plaats namens deze vereniging tot de spelers richtte. Hij bedankte hen voor de mooie avonden die zij de donateurs van „De Plankeniers" hadden bezorgd en hij meende deze waardering niet beter te kun nen vertolken, dan door de dames ieder een fraai bloemstuk aan te bieden. Vervolgens sprak hij als secretaris van de sectie toneel van de Velser Gemeen schap, in welke functie hij tot zijn grote voldoening heeft geconstateerd, dat het in Velsen mogelijk is gebleken een gezelschap uit leden van allerlei politieke en kerke lijke richtingen samen te stellen. En dat niet alleen,maar ook de onderlinge ver standhouding is waarlijk voorbeeldig ge weest. Spreker was er dan ook bijzonder over verheugd, dat op deze wijze gevolg is gegeven aan de doelstelling van de Vel- Advertentie SCHATTIGE BABYKLEDING in een ruime sortering. ZIE ONZE SPECIALE ETALAGE De vulkaan Goenoeng Agoeng op het eiland Bali in volle werking. Op de voorgrond een tempel, die door de nog steeds in beweging zijnde lavastroom wordt bedreigd. ser Gemeenschap, namelijk het bevorde ren van de burgerzin. Niet minder erkente lijk liet de heer Bunte zich tegenover de spelers uit, die zich immers reeds sinds september intensief met de voorbereidin gen van deze opvoeringen hebben bezig gehouden. Hun werd namens de Velser Gemeenschap een kleine attentie aange boden. Tenslotte richtte de heer Bunte zich spe ciaal tot de „technische ploeg", bestaan de uit de heren A. Bosman, C. Grave- maker, J» van Lith, C. Peet en J. Roozen- daal, die zich stellig niet minder verdien stelijk hebben gemaakt door hun goede zorgen voor decor en toneelopbouw. Zij zijn eveneens vele maanden „in touw" ge weest en na afloop van een voorstelling dikwijls tot twee uur in de nacht. Deze stille werkers achter de schermen zagen hun enthousiasme elk met een boekenbon gehonoreerd. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Verenigde Staten: ss. „Korendijk", 3 april; Argentinië: ms. „Zaanland", 31 maart, ms. „Cap Blanco", 2 april, ms. „Cap San Antonio", 3 april en ms. „Cap San Augustin", 4 april; Australië: ms. „Blu- menthal", 2 april, ms. „Santa Rosa", 2 april en ms. „Charles Tellier", 3 april; Brits-Oost-Afrika: ss. „Africa", 4 april; Canada: ms. „Prins Willem van Oranje", 3 april; Chili: ms. „Wien", 4 april; Ned. Antillen: ms. „Oranje Nassau", 2 april; Suriname: ms. „Kreon" 31 maart; Z.-Afri- ka (Rep.) en Z.W.-Afrika: ms. „Pretoria Castle", 31 maart en ms. „Garoet", 3 april. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de postkan toren. Woensdagmiddag ontving de politie een brandmelding voor een woonhuis aan het Pleiadenplantsoen, waar in de keuken, bi.; het bakken van patates frites, de vlam in de pan was geslagen. Toen de brandweer arriveerde had de vrouw des huizes het vuurtje reeds met de hulp van een buur man gedoofd. Aldus bleef de schade be perkt tot enige roet- en walmsporen. ■zzmwam Een vrolijk tafereeltje uit het derde bedrijf van „Het wederzijds huwe lijksbedrog" met Ans Zwanenburg, Nol Stuvel en Jaap de Goede. Onder grote belangstelling van zakenre laties, vrienden en kennissen heeft de 41- jarige IJmuidenaar Joh. G. Deudekom woensdagmiddag om vier uur precies de deuren van zijn nieuwe bedrijfspand ge opend. Tientallen bloemstukken hadden een plaatsje gekregen in de grote ruimte en tijdens de receptie van de heer en mevr. Deudekom kwamen er nog meer bloemen bij. De heer Deudekom drijft een groothandel in gedestilleerd, frisdranken enzovoort. Hij begon twaalf jaar geleden in een pand aan de Frogerstraat in het oude IJmuiden. Voordien was hij slagersknecht en op een dag besloot hij het slagersmes op het blok te laten liggen en zelf in zaken te gaan. In het begin ging dat moeilijk, maar mede dank zij zijn actieve vrouw kon het bescheiden opgezette zaakje worden uitgebreid. Tenslotte moest het bedrijf worden ondergebracht in maar liefst vijf pakhuizen. De heer Deudekom kwam dus ruimte te kort. Vorig jaar augustus be gon het aannemingsbedrijf van Arend'S en Smit uit Santpoort met de bouw van een groot pand aan de Herculesstraat. Het beslaat een oppervlakte van 400 vierkante meter. „En nu is het eigenlijk al weer te klein", zegt de heer Deudekom, die daar om binnenkort zijn pand nog eens met 300 vierkante meter zal doen vergroten. Gisteren wapperden hier dè vlaggen. Tien tallen kwamen de heer en mevrouw feli citeren met deze voor dit echtpaar zo heug lijke gebeurtenis. Advertentie DE SPECIAALZAAK voor Grote sortering voor dames en heren BREESTRAAT 12 BEVERWIJK - TEL. 5629 Onzedelijke wet. In Durban (Zuid-Afrika) zijn de 70-jarige Alfred de Lange en de 48-jarige Zoeloe-vrouw Dora Bhengoe vrijgesproken van de hen ten laste ge legde overtreding van de wet, die ge slachtsverkeer verbiedt tussen personen van verschillend ras. Zij wonen al 25 jaar samen en hebben zes kinderen. De verdachten verklaarden dat zij sinds 1956 geen „intieme relatie" meer had den gehad. „Wij zijn er te oud voor". Op de woensdagavond in café-restaurant „Anneta" gehouden jaarvergadering van de Oranjevereniging „Oud-Velsen", werd door het bestuur het volgende programma voor de komende viering van Koninginne dag bekend gemaakt: In de morgenuren wordt een kinderop tocht gehouden voor autopeds, versierde fietsen en andere attributen, waaraan medewerking wordt verleend door de IJmuider Harmonie. Voor deze optocht zijn diverse prijzen beschikbaar gesteld. Des middags is er dan een kindervoor stelling in de zaal van het Gemeentelijk Gymnasium, waarvoor het programma wordt verzorgd door het Poppentheater „Merlijn" uit Haarlem. Voor de rijpere jeugd en voor volwassenen wordt later in het park „Velserbeek" aan de Lindenlaan een wedstrijd gehouden in ringsteken op de fiets, waarvoor eveneens een aantal prijzen is uitgeloofd. Des avonds wordt, eveneens in het gymnasium, voor volwassenen door het cabaret-gezelschap „Cakie" een variété voorstelling verzorgd, onder de titel „Van de hak op de tak". Medewerkenden aan dit programma zijn Herman Caarls, Klaas Koomen, Tineke van Leer en andere artis- ten. Deze koninginnedag zal na afloop van de voorstelling met een Oranjebal worden besloten. Bij de behandeling van de agenda wer den de periodiek aftredende bestuursle den, de heren W. A. de Clercq, A. J. Bax en A. W. Volmey, allen bij acclamatie in hun functies herkozen. Ook gaven de le den hun goedkeuring aan het jaarverslag. Tenslotte heeft de voorzitter nog mede gedeeld, dat een grootscheepse actie zal worden ondernomen voor het werven van nieuwe leden. Hierbij is speciaal gedacht aan de nieuwe inwoners van Velsen-zuid. Voor een en ander werd een speciale com missie benoemd. In een achter het Café Kraak aan het Marktpleinin IJmuiden in aanbouw zijnde schuur is woensdagmiddag omstreeks half- vijf een brandje uitgebroken, dat voor en kele honderden guldens schade veroorzaak te. Deze schade werd toegebracht aan dak en wanden van de schuur plus enige opgeborgen fietsen en een koffiewagentje. De oorzaak van de brand is tot dusver een klein mysterie, omdat in de schuur geen brandbare stoffen aanwezig waren en hier eveneens nog gas en elektriciteit ontbraken. Toch wordt kwade trouw uitge sloten geacht. De politie zoekt nog naar de oorzaak van de brand. Woensdag In IJmuiden werden woensdag aange voerd 6030 kisten vis, waarvan 699 kisten tong en tarbot, 5 heilbot, 37 tongschar en schartong, 325 schol, 5 schar, 10 bot, 1630 haring, 165 makreel, 635 schelvis, 1240 wijting, 580 kabeljauw en gul, 7 leng, 2 ham, 15 poon, 275 koolvis en 400 diversen. De prijzen, in guldens, waren: heilbot 4.604.50, gr. tong 2.24—2.08, grm. tong 1.72—1.50, kim. tong 1.62—1.38, kl. tong I 1.581.32, kl. tong II 1.22—0.96, tarbot I 6.20—5.70. Per 50 kilo: schartong 23—20, kleine schol 16—11, kl. schol I 17—13, kl. schol II 26—13.50, schar 26, bot 3, verse haring 3020, makreel 51—40, gr. schelvis 68—60, grm. Schelvis 6255, kim schelvis 6650, kl. schelvis I 6855, kl. schelvis II 37 13.50, wijting 31—8, gr. gul 49—35, mid. gul 4634, kl. gul 40—32, kl. leng 37, ham 208, poontjes 31—17, lommen 34, kl. koolvis zw. 3229, kl. koolvis wit 35 Per 125 kilo: gr. kabeljauw 144—73, gr. koolvis zw. 70—61, gr. koolvis wit 164, gr. leng 84. De besommingen, in guldens, waren Ned. Herv. Kerk Beroepen te Middelharnis J. Kruijt te Lexmond. Geref. Kerken Beroepen te Diever H. Dijkstra te Wie- ringerwerf te Maassluis (vac. C. Mak) J. Wblven te Urk. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Rotterdam-Charlois L. S. den Boer te Sassenheim te Sliedrecht (Middeldiepstraat) C. van der Weele te Ermelo-Putten. Bedankt voor Arnhem M. Vlietstra te IJmuiden. Ned. Herv. kerk Beroepen te Kamperland A. van den Ban te Elkerzee-Scharendijke te 't Zandt (Gron.) (toez.) en te Godlinze L. E. Emmen, vicaris te Voorschoten te Vriezenveen (vac. A. Vink) A. Sjollema te Well en Am- merzoden. Beroepen te Vlaardingen (vac. P. Zijl stra) G. Biesbroek te IJselmuiden, die be dankte voor Woerden (vac. dr. C. Graaf land). Aangenomen naar Buenos-Aires S. S. van Dijk, laatstelijk predikant op Nieuw- Guinea, woonachtig te Ermelo, die be dankte voor Curagao als koopvaardijpre- dikant naar Suawoude D. van Santen, kand. te Schipluiden, die bedankte voor Broek onder Akkerwoude en voor Oldé- boorn. Beroepen te Perth (West-Australië) (Ref. Churches) H. Riezebos te Luttelgeest- Kuinre. Geref kerken (Vrijgemaakt) Bedankt voor Axel (2de pred.pl.) H. J. de Vries te Bedum. Met elf tegen drie stemmen (de heer Siegers was wegens ziekte afwezig) heeft de gemeenteraad van Zandvoort dinsdagavond besloten, na een bewogen en af en toe zeer fel debat, toch door te gaan met de voorbereidingen voor de bouw van een wandelpier, ondanks het opschorten van de afgifte van een rijksgoedkeuring. Tegen stemden de heren Van der Werff (C.H.), Breure en Koning (groep Breure). De optie op enkele terreinen aan de kop van de Van Lennepweg, verleend aan de Kon. Ned. Mij. voor Havenwerken n.v., werd derhalve verlengd tot 31 decem ber 1964, terwijl deze maatschappij voorts voor de duur van zestig jaar de strook grond, gelegen tussen de geprojecteerde toegang tot de pier en de boulevard De Fa- vauge, in erfpacht krijgt. De rij der sprekers werd geopend door de heer Van der Werff. Hij betoogde het vreemd te vinden, dat B. en W. tóch met een voorstel tot voortzetting van de voor bereidingen van de bouw van 'n pier wilden doorzetten, hoewel „het overgrote deel van de ingezetenen het niet verlenen van de rijksgoedkeuring met vreugde had be groet." Hij trok in twijfel, of de gemeente financieel voordeel van de pier zou heb ben en vroeg zich af, of aan Zandvoort niet opnieuw een koe met gouden horens werd beloofd, zoals dat ook het geval was geweest met het circuit. Mevrouw Mol 1-v an Bellen (P.v.d.A.) zag gunstige mogelijkheden in de ex ploitatie van een pier. Hoewel zij on derbreking van de kustlijn betreurde, was zij van mening dat een badplaats zijn gas ten zo veel mogelijk vermaak diende te bieden. Ook de heer G o s e n (A.R.) was het niet eens met de heer v.d. Werff. Hij meende, dat men moeilijk terug kon, om dat men destijds aan „Havenwerken" op tie verleend had. Thans de bouw van een pier afwijzen zou voor de maatschappij een financiële strop betekenen en de ge meente zou dan wel eens de rekening ge presenteerd kunnen krijgen. De heer Go- sen zei er van overtuigd te zijn, dat de pier een goudmijn zou worden, omdat het volk nu eenmaal brood en spelen wil. De heer Siegers had schriftelijk de raadsleden ingelicht over zijn visie op de pierbouw. Hij wilde het percentage, dat Zandvoort van de eentreegelden zou krij gen gesteld zien op 10 percent tot en met 500.000 bezoekers en 20 percent voor het boven dit aantal uitgaande bezoekers per jaar. Voorts wilde de heer Siegers de erfpachtstermijn niet gesteld zien op 60 jaar, hetgeen B. en W. voorstelden, doch op 25 jaar. De heer Koning verklaarde, dat hij in dertijd vóór het verlenen van de optie had gestemd, doch dat een mens van me ning kan veranderen. Spreker was er thans niet meer van overtuigd, dat deze pier voor Zandvoort van belang zou zijn. Het strandbezoek liep in Scheveningen terug, ondanks de aanwezigheid van een pier. Bovendien zou het prachtige uitzicht op zee nihil worden. „Ik hoop dat in dit ge val uitstel afstel zal worden," aldus de heer Koning. De heer Breure hield een langdurig be toog tegen de voorgenomen pierbouw en het nieuwe voorstel van B. en W. Hij vond het woord „vreemd" voor dit voor stel nog véél te zacht uitgedrukt. De re gering weigert, maar Zandvoort zet dóór. De erfpachtsvoorwaarden gaven B. en W. bevoegdheden buiten de raad om. Aan dit onverantwoordelijk gedoe diende zijns inziens een krachtig halt te worden toe geroepen. De heer Breure, die wees op de nog al tijd beklemmende woningnood, meende dat als het voorstel door de raad zou worden aangenomen en door G.S. bekrachtigd, een beroep op de Kroon zou moeten worden gedaan om het ongedaan te maken. Ook bracht de heer Breure de pierbouw in verband met het aflopen van de ambts periode van de burgemeester over drie jaar. Het zou een bekroning van zijn bur gemeesterschap betekenen als de pierplan- nen verwezenlijkt zouden worden, meen de de heer Breure. Nadat hij 'n anti- pier-ontboezeming uit Haarlems Dagblad had voorgelezen besloot hij met de ver klaring, dat hij fel tegen de pier was. Nadien ontstond een woordenwisseling tussen de heren II o s e (V.V.D.) en P e- trovitch (Alg. Zandv. Belang) ener zijds en de heer Breure anderzijds, door dat de heer Ilose opmerkte, dat het de heer Breure was geweest die destijds een vertegenwoordiger van „Havenwerken" met het gemeentebestuur in contact had gebracht. „U liegt", riep de heer Breure kwaad. „Nee, u liegt", betoogde de heer Hose. De heer Petrovitch las een passage voor uit de raadsnotulen van 6 maart 1962, waaruit bleek dat de heer Breure en de heer Koning voorstanders van de bouw van een pier waren. Overigens achtte de heer Hose het pier project van groot belang voor Zandvoort, omdat dit een badplaats is. Bij een goede outillage hoorde een pier. Burgemeester Van Fenema meen de, dat het overdreven was te zeggen, dat het merendeel van de ingezetenen van Zandvoort het niet verlenen van de Rijks goedkeuring toejuichte. „Het is meer ge beurd dat het heel lang duurde voordat men begrip kreeg voor een bepaald ob ject", zei hij. Hij wees er op, dat het ver lenen van de rijksgoedkeuring was opge schort: het was niet zo, dat de rijksgoed keuring was onthouden. Het was niet te vermijden dat de kust lijn zou worden onderbroken, doch men diende te bedenken, dat Zandvoort er een nieuwe boulevard van 500 meter lengte bij zou krijgen, haaks op de kust. De burge meester achtte verkorting van de erf pachttermijn niet aan te raden (normaal was een termijn van 90 jaar, zei hü) en tenslotte verklaarde hij er geen behoefte aan te hebben ook maar met één woord in te gaan op hetgeen de heer Breure te berde had gebracht. Wethouder K e r k m a n (P.v.d.A.) be lichtte de financiële zijde van het pier project. Hij stelde voor, gehoord de be zwaren tegen het aandeel dat Zandvoort van de entreegelden zal krijgen, het voor stel zodanig te wijzigen, dat de gemeen te 10 percent van de opbrengst der en treegelden zal krijgen met een minimum van 10 cent per persoon. Hij wees er op, dat ook de normale opbrengst van de ver makelijkheidsbélasting in de gemeentekas zou vloeien. Nadat ook nog wethouder Lindeman (K.V.P.) zijn visie had ge geven op de plannen én op de verander de zienswijze van de heren V.d. Werff, Breure en Koning, die toch aanvankelijk voor een pier waren geweest, werd het voorstel van B. en W. in stemming ge bracht met het in de aanhef vermelde. Het Provinciaal Elektriciteitsbedrijf van Noord-Holland heeft aan de Koninklijke Machinefabriek Gebr. Stork en Co. te Hen' gelo opdracht gegeven voor een produktie- eenheid van 125.000 kw. ten behoeve van de uitbreiding van de Centrale Velsen 2. De produktie-eenheid bestaat uit een stoomturbine, een generator, een ketel met een capaciteit van 420 ton stoom per uur en de nodige pijpleidingen, pompen en andere toebehoren. woensdag: KW 205: 6450; KW 175: 5530; KW 45: 3440; KW 167: 10.760; KW 146: 7800; KW 55: 9740; KW 121: 13.770; KW 51: 16.100; IJM 2: 3640; VL 110: 5900. Aanvoer van donderdag Vierendertig vaartuigen zorgden heden morgen in IJmuiden voor een aanvoer van 5960 kisten vis, waarvan: 70 schelvis, 380 trawlwij ting, 2800 spanharing, 60 gul en kabeljauw, 150 koolvis, 380 trawlharing, 1150 spanharing, 590 makreel, 170 schol. 90 varia, 17 stuks stijve kabeljauw en 6000 kilo tong. Prijzen van donderdag Per kilo, in guldens: Tarbot 5,806; heil bot 4.20—2,20; grote tong 2,22; grootmid del tong 1,741,58; kleinmiddel tong 1.64 1,60; tong I 1.70—1,60; tong II 1,34—1,22. Per 125 kilo: Grote kabeljauw 9880; middel kabeljauw 9685; groote koolvis 5351; middel koolvis 6360; leng 7572; witte koolvis 150148. Per 50 kilo: Tarbot 230—144; griet 94— 80; schartong 32; heilbot 94; kleine wolf 4850; kleine makreel 3260; makreel 35 27,60; bonken 60—62; spanharing 29 20,80; noordharing 31—11; grote schelvis 37; middel schelvis 41; kleinmiddel schel vis 56; schelvis I 61; kleine braadschelvis 2823; gestripte wijting 1711; dichte wijting 148; kleine schol 3625; schol II 3018; schol I en zetschol 3221: groot middel schol en grote schol 3231; bot 112,80; schar 36—28; poontjes 225,80; kleine gul 4740; middel gul 4842; grote gul 5044; koolvis I 3022; koolvis II 23 18; leng en lom 3233; radio 18. Per 40 kilo: Sprot 76,40. Per regel: Grote kabeljauw 7370; mid del kabeljauw 4739. Besommingen van donderdag Te IJmuiden werden vanmorgen de vol gende besommingen gemaakt: KW 32 20.150,— en de KW 82 f 9100.—. Scheveningen Te Scheveningen werden hedenmorgen aangevoerd: 250 kisten wijting, 50 gul en kabeljauw, 70 koolvis, 260 haring, 70 ma kreel, 200 schol, 200 sprot, 100 stuks stijve kabeljauw en 15.000 kilo tong. Op zee De KW. 153 heeft gisteren lang niet zoveel gevangen als de dag ervoor. Die dag namelijk ving het schip een paar duizend kilo tong, maar gisteren had men pech, doordat schatle aan de netten ontstond. De rederij genoot „Marian Ellen" die be noorden Schotland op de Atlantische Oceaan aan het vissen is, ving gisteren niet anders dan heel kleine makreel. Bruikbare makreel was men nog niet „te gengekomen". Gisteren zou het schip zijn geluk nog eens proberen, vijftig mijl weste lijker. De trawlers, de iets boven de 57 gra den noorderbreedte vissen, vingen enkele manden makreel en haring. Veel last had men van de stevige noordwester, die een kracht van 6 tot 7 had. Meestentijds werd alleen voor de wind gevist. Destijds is bericht dat de directie van de Nederlandse Spoorwegen zich had uit gesproken voor een Amerikaans systeem van automatische treinbeveiliging. De staatssecretaris van Verkeer en Water staat heeft thans de directie medegedeeld, ermee akkoord te gaan dat dit systeem bij N.S. zal worden ingevoerd. Dit systeem houdt onder meer in, dat de machinist een continue informatie ontvangt over de toe stand van het voor hem liggende blok, waarbij een voortdurende controle van de snelheid en eventueel een daarmee ge paard gaande correctie plaats heeft. Ieder falen van de machinist heeft tot gevolg dat de trein stopt. Dit gebeurt ook indien om welke reden dan ook de informatie wegvalt. Het inbouwen van de apparatuur op al het daarvoor in aanmerking komende rol lend materieel zal pas in 1968 voltooid zijn. Daarna zal het nog tot 1971 duren voordat alle baanvakken, waarop met een snelheid van meer dan 100 km per uur mag worden gereden, met automatische treincontrole zullen zijn uitgerust. Op het ministerie van Buitenlandse Za ken in Den Haag was vanochtend nog niets bekend over de aankomst van de nieuwe Indonesische zaakgelastigde in Ne derland, dr. Mohammed Sjarif. Zoals ge meld is de heer Sjarif gisteren uit Dja karta vertrokken. Het ministerie had evenmin bericht ont vangen van één van de diplomatieke pos ten dat de heer Sjarif om een visum voor Nederland heeft verzocht of dat een der gelijk visum is verleend. Alle grensposten hebben echter opdracht gekregen de In donesische zaakgelastigde door te laten, ook als hij niet in het bezit van een vi sum zou blijken te zijn. Verder werd vernomen dat een amb tenaar van de afdeling protocol van het ministerie gereed is elk ogenblik te ver trekken om de heer Sjarif te begroeten waar deze ^ich ook zou melden. PRINSES NAAR FEESTCONCERT Prinses Irene heeft het voornemen op dinsdag 2 april a.s. ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het Concertge bouw te Amsterdam, aldaar een feestcon- cert bij te wonen. Uitvoerenden zijn Ye- hudi en Hephzibah Menuhin (resp. viool en piano), die werken van Mozart, Schu bert, Debussy en Beethoven ten gehore zullen brengen.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 11