Derde partij in gunstige positie voor Petrosjan afgebroken Tot nu toe 134 inschrijvingen voor de 15 de Tulpenrallye Herman Popeijus begon goed in Europese titelstrijd driebanden HVS ontkwam tegen Polonia aan dreigende nederlaag Boude wijn Maat heeft het best naar z'n zin Bij 25ste zet namen complicaties toe De Roo kreeg trofee „Edrnond Gentil" Anquetil rapste in de tweede etappe Sportreportages op de t.v. Ex-komiek Blanc is stuk vooruitgegaan Haarlem telt thans dertien fluitistes Radicaal veranderd Engels voetbalteam Italië ontmoet nu Russisch elftal Dames mogen voor niets gaan kijken Enthousiast OVRA behaalde een verrassende zege Zware shag tè zwaar? neem dan DONDERDAG 28 MAART 1963 21 yf 0- Premie Erelijst vermeldt alleen namen van allergrootsten Ronde van de J ar Klassementsproeven ziin goedgekeurd Niemeyer garandeert de kwaliteit eer op hoed Nederlands waterpoloteam gelijk tegen Armenië: 7-7 Studentenelftal mindere van Britse collega's De derde schaakpartij in de tweekamp Petrosjan-Botwinnik is afgebroken in voor de uitdager gunstige positie. Vanavond wordt de strijd voortgezet. Deze ontmoe ting is door Petros jan in wat men „Capa- blanca-stijl" pleegt te noemen gespeeld. Dat houdt in, oppervlakkig gezien, dat hij complicaties ontwijkt en „puur op tech niek" speelt. Deze methode van formule ren wijst echter in de richting van onder schatting van dit „technische spel", dat uitermate moeilijk is en bovendien van groot positioneel inzicht getuigt. De eerste 13 zetten had de uitdager in enkele minuten ter tafel gebracht, kenne lijk als resultaat van huis-analyse. Dit is opmerkelijk, omdat de positie ontstond uit een overbekende variant van het Dame- Indisch, die tot nog toe niet op deze wij ze werd voortgezet. Het leek alsof zwart vrij gemakkelijk tot gelijkspel zou komen, doch de schijn bedroog enigermate. Omstreeks de 25ste zet namen de com plicaties sterk toe, niet in het minst door activiteiten van zwart op de koningsvleu gel. In hoeverre deze activiteit was ge dwongen laat zich bezwaarlijk vaststellen. Wel past de conclusie, dat het „op de plaats rust laveren" voor Botwinnik per zet moeilijker scheen te worden. Er kwa men complicaties uit de bus, die door de in Moskou aanwezige grootmeesters aan vankelijk als zeer gunstig, zelfr winnend, voor Petrosjan werden beschouwd, doch hier bedroog de opwinding de objectivi teit. Met een duidelijke afwikkeling bewees Botwinnik dat van directe ineenstorting geen sprake was, hoewel hij een pion in boette. Het materiaal is sterk teruggelo pen, waaruit voor de Botwinnik-aanhan- gers de hoop te distilleren valt. dat het wel remise zal worden, mede omdat zwart gelegenheid heeft tot diepe analyse. In hoeverre dit optimisme met de feiten in overeenstemming is dient men echter af te wachten. De witte pluspion is een meer waarde, die beslissend kan zijn. Bij de wielerronde om de Haarlem mermeer op 11 mei, georganiseerd door „De Bataaf', waarvoor de voetbalver eniging „Halfweg" een grote klaverjas- avond houdt om de benodigde finan ciën bij elkaar te brengen, wordt ook een zeer ongewone premie beschikbaar gesteld. Een Halfwegse kapper zal de eerstaankomende Jiatavier" in deze ronde namelijk een jaar lang gratis knippen De internationale trofee „Edrnond Gentil", een kleinood ter beschikking gesteld voor de beste wiclerprestatie in het jaar 1962 is toegewezen aan de Nederlandse renner Jo de Roo, voor zijn overwinningen in Bordeaux-Parijs, Parijs-Tours en de Ron de van Lombardije. Voor de eerste maal sedert de instelling van deze trofee wa ren alle leden van de jury het met el kaar eens. Jo de Roo kreeg alle dertien stemmen. De erelijst van de trofee Edrnond Gen- til, ingesteld in 1946, vermeldt slechts na men van de allergrootsten. Onder meer was het kleinood een jaar of langer in handen van de Italianen Fausto Coppi en Ercole Baldini, de Zwitsers Ferdi Kübler en Hugo Koblet (gedeeld), de Belgen Brik Schotte, Stan Ockers en Rik vdn Looy, de Fransen Louison Bobet, Roger Rivière. en Jacques Anquetil, de Luxemburger Charly Gaul en de Engelse sprinter Reg Harris. De Fransman Jacques Anquetil finishte woensdag in de Franse badplaats Saint- Tropez als winnaar van de tweede etappe in de Ronde van de Var. Hij kreeg over de 193 km van Frejus naar Saint-Tropez een tijd toegewezen van 5 uur 21 min. en 04 sec. De uitslag was verder: 2. Henri An- glade (Fr.) z.t.; 3. Joseph Groussard (Fr.) 5.22.02; 4. Tom Simpson (GB) 5.22.09; 5. Meysenq (Fr.) 5.22.29; 11. Jan Janssen (Ned.) 5.23.49. Jo de Roo werd 35ste in 5.44.45. Het algemeen klassement ziet er nu als volgt uit: 1. Anglade 10.18.45; 2. Simpson 10.19.45; 3. André Foucher (Fr.) 10.23.00; 4. Anquetil 10.23.14; 5. Joseph Groussard 10.23.31; 10. Jan Janssen 10.25.18. Botwinnik (rechts) en zijn uitdager Petrosjan in de toernooizaal in Mos kou, waar zeer velen het verloop van de titanenstrijd tussen beide groot meesters volgen. Wit: (Petrosjan); zwart: (Bot\ 1. d2d4 Pg8—f6 2. Pgl—f3 e7e6 3. g2—g3 b7—b6 4. Lfl—g2 Lc8—b7 5. c2c4 Lf8—e7 6. 0—0 0—0 7. Pbl—c3 Pf6—e4 8. Pc3xe4 Lb7xe4 9. Pf3—el Le4xg2 10. Pelxg2 d7—d5 11. Ddl—a4 c7c5 12. Lel—e3 Dd8—d7 13. Da4xd7 Pb8x7 14. c4xd5 e6xd5 15. Pg2—f4 Pd7—f6 16. d4xc5 b6xc5 17. Tal—cl d5d4 18. Le3—d2 a7a5 19. Pf4—d3 Pf6d7 20. e2e3 d4xe3 21. Ld2xe3 Tf8—b8 22. Tfl—dl a 5a 4 23. Kgl—g2 h7—h6 24. Tdl—d2 Tb8—b5 25. Pd3—f4 Pd7—f6 26. Kg2—f3 Ta8—b8 27. Pf4—d3 Pf6—d7 28. Le3—f4 Tb8b7 29. Lf4—e3 f7—f6 30. h2—h4 h6—h5 31. Tel—c4 Pd7—b6 32. Tc4c2 c5-c4 33. Le3xb6 c4xd3 34. Tc2—c8t Kg8—f7 35. Lb6—d4 g7—g5 36. Tc8—c4 Tb5—b4 37. Tc4xb4 Tb7xb4 38 Ld4—c3 Tb4—c4 39. h4xg5 f6xg5 40. Td2xd3 Le7—f6 41. a2—a3 Afgebroken. Zwart onder couvert af. gaf zijn 41ste zet De belangrijkste steeple-chase ter we reld, de Engelse Grand National, wordt za terdag 30 maart weer in Aintree bij Liver pool gehouden. Van dit paardesportevene- ment wordt van 16.05 tot 16.30 uur een rechtstreekse Eurovisie-reportage gegeven, die door de NTS wordt overgenomen en door Hans Eysvogel van commentaar wordt voorzien. Op zondag 31 maart, de laatste dag van het toernooi om het Europese biljartkam pioenschap driebanden in Brussel, wordt van de slotpartijen een rechtstreekse repor tage gegeven, die om 15.15 uur begint en om 18.30 uur eindigt. De reportage wordt afgewisseld met een direct beeldverslag van de Ronde van Vlaanderen, waaraan ook Nederlandse wielrenners deelnemen Commentator bij de biljartreportage is Ben de Graaf. Barend Barendse neemt het wiel rennen voor zijn rekening. In totaal 134 equipes hebben tot nu toe ingeschreven voor de 15de Internationale Tulpenrallye, die van dinsdag 23 tot en met donderdag 25 april wordt gehouden. Hoewel de inschrijving officieel reeds is gesloten zullen de komende dagen nog in schrijvingen worden geaccepteerd. Gezien de diverse mondelinge toezeggingen kan nu ai worden gezegd dat het aantal deel nemers vorig jaar startten er 135 teams de 150 wel zal passeren. Opnieuw heeft Engeland het grootste con tingent. Er komen namelijk 61 Britten aan de start. Voorts schreven 30 Neder landers in, 15 Zweden, 10 Duitsers, 8 Denen, 5 Fransen, 2 Ieren, een Belg, een Amerikaan en een Zwitser. Herman Popeijus is het biljarttoernooi om de Europese driebandentitel in de in zuurtjeskleuren geschilderde danszaal „Claridge" in Brussel op schitterende wij ze begonnen. De Nederlandse kampioen demonstreerde tegen de nieuwe «Spaanse titelhouder Avelino Rico een grootse vorm. In 52 beurten werd de Madrileen door Po peijus van de tafel geveegd (32-60), waar mee onze kampioen veruit de beste pres tatie van de eerste ronde, waarin Ceule- mans en Scherz echter vrij waren, lever de. Popeijus verdiende door zijn overwin ning meteen een vrije avond, want de an dere partij in zijn poule was door de Fran se kampioen Albert Lasserre evenals Rico een debutant in het gezelschap na een spannend duel met de Deen Soeren Soegaard in 75 beurten gewonnen. De verrassingen kwamen in de andere pouie, jvaarin de tergend langzaam spe lende Zwitser Jacques Blanc de Portugese jongeling Gino Vieira („Hebben wij tegen Feijenoord geloot? Dat wordt dan 5- of 6-0 voor Benfica"), die in het laatste we reldkampioenschap in Amsterdam tweede was achter de Peruviaan Suarez, tot ieders verbazing in 95 beurten klopte. Bovendien zag het er lange tijd naar uit, dat Raymond Steijlaerts. die de Bel gische titel op Raymond Ceulemans heeft veroverd en op slag tot favoriet voor dit toernooi is gebombardeerd, een even on verwachte nederlaag zou lijden tegen de Duitse titelhouder Ernst Rudolph, zeker geen hoogvlieger in het driebandenspel. De Belg trok echter toch nog aan het langste eind. Het echte grove geschut werd 's avonds door Scherz in stelling gebracht. De Oos tenrijker heeft in zijn nationale kampioen schap de titel gewonnen met het voor zijn doen matige gemiddelde van 0.813 en hij wilde nu laten zien, dat Johann Scherz in Brussel hoge ogen naar de titel wil gooien. De arme Vieira werd het slachtoffer van Advertentie NIEMEYER lichter dan zwaar pittiger dan halfzwaar. •- r V* de geldingsdrang van de oud-Europese kampioen, die met reuzenschreden (prach tige series van 9, 11 en 7) in 16 beurten al 35 caramboles bij elkaar had tegen Vieira slechts 10. Dit hoge tempo kon Scherz ech ter niet handhaven, maar dat de Portu gees hem geen strobreed meer in de weg kon leggen was duidelijk. Scherz won in 46 beurten met het fraaie gemiddelde van 1.304, maar was helemaal niet tevreden: „Het had tenminste 1.500 moeten zijn". Ook Soegaard, die met het vorstelijke gemiddelde van 0.913 van Ceulemans ver loor, schudde mistroostig het hoofd. „Als ik nu nog met 1.000 de mindere was ge weest, zou dat een veer op mijn hoed be tekend hebben". De Deen behoeft zich geen zorgen te maken. De wijze, waarop hij Ceulemans partij gaf, stempelde hem tot een groot tegenstander. Als men daar bij bedenkt, dat de Deen ternauwernood internationaal contact heeft, kan de be wondering voor zijn spel nog groter zijn. Ceulemans, die na 23 beurten ver voor stond (38-23), had tenslotte de handen vol aan Soegaard en kon slechts met een se rie van 7 tegen het slot een beslissing for ceren. Blanc is sinds zijn optreden in Hilver- suum speltechnisch toch wel een stuk voor uitgegaan. Dat bewees de Zwitserse ex- televisiekomiek in zijn tweede partij tegen Rudolph, waarin hij voortdurend met een gemiddeld van ongeveer 0.900 speelde, on danks een bijzonder slechte afstoot. Ru dolph was nog niet over de teleurstelling van zijn nederlaag tegen Steijlaerts heen en verloor kansloos, zodat Blanc in zijn groep na de eerste dag de ranglijst aan voert, een positie waarvan hij niet had durven dromen. Hetzelfde geldt voor Las serre, die evenals Popeijus weinig moeite had Rico te overwinnen. De stand na de eerste dag in poule A: 1. Lasserre 2 gespeeld, 4 punten, alge meen gemiddelde 0.838; 2. Popeijus 1—2. 1.153; 3. Ceulemans 12, 1.034; 4. Soe gaard 20, 0.789; 5. Rico 20. Q.6Ó8. De stand na de eerste dag in poule B: 1. Blanc 2—4, 0.745; 2. Scherz 1—2, 1.304; 3. Steijlaerts 12, 0.810; 4. Vieira 20, 0.666; 5. Rudolph 2—0, 0.635. Het Nederlands waterpoloteam, dat mo menteel een tournee door Rusland maakt, heeft woensdag in Yerevan, de hoofdstad van Armenië, het eerste succes behaald. Tegen het officiële team van Armenië be reikten onze landgenoten een gelijkspel: 7-7. Het Nederlandse studentenvoetbalelftal heeft woensdag in Drachten een 0-2 neder laag geleden tegen hun Britse collega's. Bij de rust was de stand van deze ontmoe ting door een doelpunt van Farr 0-1 in het voordeel van de Britten. In de tweede helft stelde Mulgrew drie minuten voor het einde de zege veilig: 0-2. Het organisatie-comite van de Tulpen rallye heeft besloten extra prijzen voor Nederlanders beschikbaar te stellen. De hoogstgeklasseerde Nederlander in iedere klasse zal, indien hij tenminste al niet in de prijzen is gevallen, beslag leggen op een beker. Dat is overigens niet het enige prettige nieuws voor de aspirant- rallyrijders. Het secretariaat van de RAC- West heeft dezer dagen bericht ontvangen dat alle 15 klassementsproeven zijn goed gekeurd door de Franse autoriteiten. Te gen de verwachting in heeft de overheid zelfs geen bezwaar gemaakt tegen de proef op de col De Faucille, die overdag moet worden afgelegd. Vrijwel alle coureurs van naam heb ben voor deze 15de Tulpenrallye inge schreven. Het officiële Sunbeam-team zal worden gevormd door Peter Harper-Ian Hall, Tiny Lewis-Peter Procter en Rose mary Smith. De Triumph-fabrieken schre ven drie TR4 wagens van 2,2 liter in, die worden gereden door Jean Jacques Thu- ner-John Gretener, Vic Elford-David Sto ne, Roy Fidler-John Hopwood. Andere bekende deelnemers zijn Eugen Böhringen (Mercedes), Erik Carlsson (Saab) Gunnar Anderssen (Volvo), Ewy Rosqvist-Ursula Wirth (Mercedes) Pat Moss (Ford) en Sylvia Osterberg (Volvo). Uiteraard is de Nederlander De Jager, de enige rijder die in alle 15 Tulpenrallye's startte, ook nu van de partij. Na vele jaren van afwezigheid zal voorts Carl Nie- moller weer aan de sterrit van de RAC- West uitkomen. Haarlem heeft sedert gisteren de be schikking gekregen over 13 uitstekend voorbereide vrouwelijke scheidsrechters. In het gebouw van de Haarlemse Voetbal bond slaagden woensdag namelijk alle kandidaten „cum laude" voor het te be halen diploma. Maandag zal de heer W. H. van Turnhout, voorzitter van de af deling Haarlem van de KNVB, het getuig schrift aan de dames uitreiken. De flui tistes komen over 14 dagen voor het eerst op een voetbalveld in actie. Zij zullen voorlopig pupillenwedstrijden leiden. De scheidsrechterscommissie nam giste ren de schriftelijke en mondelinge exa mens af. Hierbij bleek dat de 13 kandi daten, tussentijds moest één dame we gens bijzondere omstandigheden afvallen zich wel erg nerveus toonden, hetgeen echter geen bezwaar vormde om betere cijfers te halen ooit door een mannelijke arbiter in spé behaald. Mochten de vrouwelijke scheidsrechters, qua leeftijd variërend van 18 tot 25 jaar, zich zo goed van hun taak kwijten, dan zullen zij eveneens worden ingeschakeld tijdens wedstrijden van aspiranten, tot de hoogste afdeling toe. Zoals was te verwachten is het Engelse voetbalteam dat zaterdag 6 april in Lon den tegen Schotland zal uitkomen om uit te maken, welk land het kampioenschap van Groot-Brittannië zal behalen, ingrij pend gewijzigd. Niet minder dan vijf spe lers moesten hun plaatsen afstaan. De dé butanten Banks, Byrne en Melia krijgen hun kans, terwijl Maurice Norman en Brian Douglas weer „in genade" werden aangenomen. Het elftal is als volgt samengesteld: doel: Banks (Leicester City); achter: Arm- field (Blackpool) en Byrne (Liverpool); midden: Moore (West Ham United), Nor man (Tottenham Hotspur) en Flowers (Wolverhampton Wanderers); voor: Dou glas (Blackburn Rovers), Greaves (Totten ham Hotspur), Smith (Tottenham Hotspur) Melia (Liverpool) en Charlton (Manches ter United). In het voetbal-toernooi om de Europese beker voor landenteams zegevierde woens dagmiddag in Istanboel het Italiaanse elf tal met 1-0 over Turkije. Bij rust was de stand 0-0. De eerste wedstrijd, in Rome ge speeld, eindigde in een 6-0 zege voor de Italianen. Italië heeft zich hiermee geplaatst voor de achtste finales en treft als volgen de tegenstander Rusland. De Italiaanse zege werd pas vier minu ten voor het einde een feit, toen midvoor Sormani na een voorzet van rechtsbinnen Puia de Turkse doelman kon passeren. Voordien was de Italiaanse voorhoede zonder de geblesseerde Rivera steeds vastgelopen op de hechte Turkse defensie. Ook bij de Azzuri was de achterhoede het beste deel van de ploeg. De Hongaarse club Ferencvaros heeft woensdag in Boedapest Petrolul Ploesti (Roemenië) met 2-0 verslagen. Deze stand was reeds bij rust bereikt. De ontmoe ting was de eerste tussen beide ploegen in de kwartfinales van het voetbaltoer nooi om de Europese beker voor Jaar beurssteden. Na overleg met het gemeentebestuur van Doetinchem heeft de tweede-divi sieclub Graafschap besloten de eerste twee thuiswedstrijden geen entreeprij zen te heffen voor vrouwelijke toe schouwers. Deze maatregel,, die reeds eerder door een aantal buitenlandse clubs werd genomen, betekent voor Nederland een primeur De bedoeling i.' dat door het gratis toelaten van d< dames ook de heren meer animo zuller krijgen de thuiswedstrijden van Graaf schap bij te wonen. HVS verloor gisteravond in het Krela gehuis in Haarlem tegen het Utrechtse Po lonia de eerste set, kwam in de tweede set op een vrijwel hopeloze 14-7 achter stand. maar heeft niettemin de strijd in vier sets gewonnen. Dit bleek mogelijk door een onvoorzienbare, fortuinlijke wen ding, die doorslaggevend werd in dit lang durige, volkomen gelijkwaardige duel. Van 14-7 reduceerde IIVS tot 14-11, doch de opmars van de Haarlemmers werd toen gestuit door de sterke Utrechtse aanval Ier Van Willigen. Polonia scoorde echter niet, maar verkreeg hierna nog driemaal de serve, zodat de gasten rijkelijk de kans kregen de strijd te beslechten. Zij slaagden er echter niet in de te pas en te onpas gehanteerde manchetverdediging van d^ HVS-ers te doorhoren, en toen HVS door toedoen van Van Beers de stand 14-14 De Haarlemse honkballer Boudewijn Maat, die mo menteel dankzij het Leo v. d. Kar-Sportfonds de voor- iaarstraining van de be roemde Los Angeles Dod gers meemaakt, heeft het in Vero Beach (Dodger Town) in Florida best naar zijn zin. D't bleek overdui delijk uit zijn eerste brief d.e hij voor onze lezers uit de Verenigde Staten zond. De Schoten-eerstehonk- man, het vorig seizoen de beste slagman èn de waar devolste speler van de Ne derlandse honkbalelite, heeft nog niet veel geleerd in de eerste week van zijn driewekelijks verblijf bij de Dodgers. „In vorm komen", was het devies en dat verg de de nodige tijd. omdat Maar door de strenge en langdurige winter in Ne derland nog niet veel had kunnen uitrichten met knuppel, bal en hand schoen. Het weer was ech ter schitterend in Vero Beach en zodoende kon Boudewijn Maat het afge lopen weekeinde aan de eerste wedstrijden deelne men. Conditie, conditie en nog eens conditie is de basis waarop de beste honkbal lers ter wereld hun succes sen behalen. In het ideale Vero Beach, waar vele mil jonairs een villa hebben laten neerzetten, waarin zij meestal alleen tijdens de voorjaarstraining der Dod gers verblijven, oefende Boudewijn Maat de eerste dagen 's morgens van 9 tot 12 uur en 's middags van 13.30 tot 16 uur. samen met een aantal contractspelers van de Dodgers-organisa- tie. Het programma van deze training was: voorbe reidende oefeningen, los gooien, slaan, lopen, bin nenveldtraining en nog eens Jopen. Men heeft er de beschik king over zes honkbalvel- den, waarvan er een diver se werpmachines heeft. Op één van die machines, de „Fire-Baller", heeft Maat zijn niet geringe krachten kunnen beproe ven. We laten hierover Boudewijn zelf aan het woord: „De Fire-Baller gooit een keiharde curve- ball die plotseling „dropt". De eerste keer dat ik er mee sloeg miste ik alles en na tien minuten had ik nog geen bal geraakt. Maar nu begin ik ze eindelijk te ra ken". Het programma voor Boudewijn is nu veranderd: 's ochtends wordt er een wedstrijd gespeeld en 's middags traint men en andersom. De nuchtere Haarlemmer schrijft over zijn eerste wedstrijden: „Het is erg moeilijk om je in de wedstrijden aan te passen aan dit honkbal, het lukt me dan ook niet, maar toch trek je je wel op aan deze jongens. Het leuke is dat de trainers al Het goede wat ik doe waar deren en het foute op een zo vriendelijk mogelijke wijze trachten te verbete ren". Interessante ontmoetin gen heeft de leergierige student aan de Academie voor Lichamelijke Opvoe ding in Amsterdam aan de lopende band. Als er een foto moet worden gemaakt, nemen de fotografen hem mee naar de kleedkamers van de Major-League-spe- lers, waar hij dan poseert met de een of andere be roemdheid. Na afloop van de wedstrijd Los Angeles DodgersNew York Mets, die Maat zag, maakte hij kennis met Casey Stengel, de beroemde ex-coach van de New York Yankees. Met een der beste scouts van de Dodges, Chaney, een heel oud mannetje, had Maat een interessant gesprek. Deze Dodgers-scout wist namelijk dat de Grand Ra pids Sullivans dit seizoen aan een toernooi in Haar lem zouden gaan deelne men. Iedereen in Dodger Town is zeer belangstellend naar honkbal in Nederland en zelfs enthousiast als men te horen krijgt dat er een honkbalveld met licht installatie wordt aangelegd. Boudewijn Maat moet nog wel aan enkele dingen wennen bijvoorbeeld aan de wijze waarop scouts over ontdekte talenten spreken. Zo beschreef Mr. Chaney een recente ontdek- Boudewijn Maat naast Sandy Koufax, een der Dodgerspitchers. king als volgt: een goede lengte, sterke wil, geen meisjes en goede armspie ren! De Haarlemmer heeft een man die hem vroeg of Nederland dicht bij Hol land lag, uit de droom ge holpen. Overigens heeft hij de man niet kunnen over tuigen, dat dit mogelijk was: twee namen voor zo'n klein land! bereikte, kon Polonia nog wel een punt uitlopen (15-14), maar HVS niet meer stui ten en met 17-15 brachten de volgelingen van voorzitter Scholier de set op hun naam. In de eerste set ondervonden de aanval lers van beide ploegen weinig belemme ring. Tot medio de set ging men gelijk op, waarna Polonia door onzuivere passes van de HVS-ers en door goede slagen van Van Willigen kon uitlopen tot 14-9. Zelfge noegzaamheid van de Utrechters bood HVS nog een kans maar verder dan 14-13 brachten de gastheren het niet. De derde set de tweede set beschreven wij reeds gaf een karakteristiek beeld van het bescheiden krachtsverschil want tot 11-11 ging men gelijk op, waarna een fraaie sprint met goede Haarlemse bloks en smashes HVS de zege bracht. Gedepri meerd begonnen de gasten aan de vierde set en HVS in blijde stemming, nam het initiatief, speelde sterk voor het net en plaatste de Utrechters in geen tijd voor een 13-5 achterstand. De laatste poging van de gasten om een beslissende set te verkrijgen, kwam veel te laat maar scheen toch te slagen. Want pas met een tweede time-out kon Joop Petersen op de benauw de stand 13-11 de Utrechtse opmars voor goed tot staan brengen. HVS speelde met Petersen, Noort, v. Beers, v. Driel (over gekomen uit VC Den Bosch), Kooistra, Koning en de Poel. Jan Out en Van Duin werden node gemist. Met onblusbaar enthousiasme heeft OVRA tegen het Helderse HCSC voor haar laatste kans gestreden. De Helderse gas ten, die veel beter geklasseerd staan dan de Haarlemse dames, werden volkomen overspeeld en verloren met de alles zeg gende setstanden 15-5 en tweemaal 15-6. Voor het net speelden de OVRA-dames niet onverdienstelijk, maar de grote kracht lag gisteravond in het onvermoeibaar overne men. OVRA deed de degradatieplaats over aan De Kennemers, maar de Beverwijkse dames kunnen de Haarlemmers nog pas seren, indien zij hun laatste wedstrijd tot een overwinning brengen. De kampioensploeg van HBC, gefor meerd door Loes, Ria en Cock Jansen, Len Heemskerk, Henriette Prenen, Tineke v. d. Weiden en Loek Verbeek, ontmoette in de reserve-ploeg van die Raeckse, een goede tegenstandster om zich op de pro motiewedstrijden voor een plaats in de hoofdklasse voor te bereiden. Men deelde de punten, na aantrekkelijk volleybal, met DR 2-HBC) 15-12, 16-14, 12-15 en 3-15. Die Raeckse 2, met drie invallers, zocht in de eerste twee sets moeizaam naar een wapen om het enthousiasme van de toe komstige sportleiders te breken: Met 15-5 en 15-6 won CIOS deze sets en stelde een puntenverdeeling veilig. De laatste sets moesten de ClOS-spelers, die zich alle moeite getroostten om volgens „het boek je" hun spel goed te funderen, aan een stootkrachtiger die Raeckse laten; 15-10 en 15-3. Voor de dames eerste klasse moest HBC 2 in het lyceum Sancta Maria de eer laten aan Vesmia dat in vier sets 58 pun ten scoorde, waar de Berkenrode-combina tie er slechts 27 tegenover kon stellen Heren; CIOS 2-HSVC 0-3; CIOS-die Raeckse 2-2; Alliance '22 2-FES 2 3-0; die Raeckse 4-PSVH 2 3-0; Alliance 2-HVS 3 1-3; Gios 2-PWN 2 1-3; WIK 3-Alliance 3 1-3; HVS-Polonia 3-1; OVRA 5-PWL 1 3-0; Topscore-JBS 3-1; Triumph-OVRA i 2-2.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 21