„Theo hij m was nog niet de put werd dood toen geworpen" tszo gezond Reactor,, Krito" heden kritisch Voorlopig niet méér Duitse troepen naar ons land PGLLE, PELLI EN PINGG u r AGE soeM-eQ ■m en Dr. Zeldenrust in Baarnse moordzaak: Niet op herhaling Regeringscoalitie zeer sterk in Suriname Rechter vraagt pers een verdachte op te roepen Baby gestorven door verwaarlozing, de moeder in arrest Weer koude nacht V.V.D. en P.S.P. hielden debat in Rotterdam J Huidgenezing DONDERDAG 28 MAART 1963 van Zwaardemaker NEEMT VAKER ZWAARDEMAKER Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Examens Kerkelijk nieuws DE EERSTE STEEN WORDT GELEGD! CONSTANT VERLOVINGSRINGEN Inenting van jonge honden tegen hondsdolheid N/EMAHD W\Ad ZfflOS Puistjes verdrogen door Purol poeder Advertentie Theo Mastwijk leefde nog toen hij in de put werd gegooid. Het effect van de wurg- poging is vrijwel te verwaarlozen. De sla gen, die hem op het hoofd werden toege bracht, waren niet onmiddellijk dodelijk. Toen de vermoedelijk bewusteloze Theo in de put was gegooid en bedekt was met ongebluste kalk waarop water gegooid werd, moet de dood spoedig zijn ingetre den door verstikking of door de hevige warmteontwikkeling die een shock met dodelijke afloop veroorzaakt kan hebben. Dit zijn de conclusies die dr. J. Zelden rust, patholoog-anatoom en gerechtelijk geneeskundige, gistermiddag aan de Utrechtse rechtbank heeft meegedeeld. Voor het eerst waren de drie verdach ten samen in de rechtszaal, omdat de ver klaringen van dr. Zeldenrust op alle drie zaken betrekking hebben. Hij verduidelijk te zijn uiteenzetting met behulp van een schedelmodel, waarop hij met rode inkt de Advertentie f 1.65 R0ZEBQUEE3BK ZWAARSEHATO? aangebrachte beschadigingen had aange geven. Hennie W. wilde van dr. Zeldenrust we ten, of het mogelijk is dat het slachtoffer na de korte wurgpoging heeft ge schreeuwd. „Als het slachtoffer niet bewusteloos is geraakt is het mogelijk dat hij heeft ge schreeuwd," antwoordde dr. Zeldenrust. „Kan één persoon in theorie de wurg poging en het slaan met het hakmes uit voeren?" was de volgende vraag van Hen nie W. Een belangrijke vraag, want bij een ont kennend antwoord zou de bewering van Henny W. dat Boudewijn de slagen heeft toegebracht, aan kracht winnen. „Ik zie geen reden te zeggen dat het niet kan," was echter het antwoord van dr. Zeldenrust. Uit verdere verklaringen van dr. Zelden rust bleek, dat in elk geval een deel van de schedelbeschadigingen is toegebracht toen het slachtoffer op de grond lag. De beschadigingen kunnen niet veroorzaakt zijn door het slepen naar de put of bij het eri-n gooien van het lichaam. Nadat dr. Zeldenrust zijn verklaringen had afgelegd, werden Boudewijn H. en Hennie W. weggeleid. De rechtbank ver volgde toen de zaak tegen Ewout H. de Utrechtse zenuwartr dr. H. J. Hagemeijer gaf een toelichting op het psychiatrisch rapport over Ewout. Hij meende niet, dat er sprake kan zijn geweest van een lei derschap in de groep. De een had de an der nodig om tot bepaalde acties te ko men. Dr. Hagemeijer kon echter niet con creet zeggen hoe de invloeden van de drie knapen op elkaar waren. Hij ver geleek het $rietal met het raderwerk van een klok. „Samen maakten zij dat de klok twaalf uur sloeg". De psychiater ad viseerde voor Ewout een onvoorwaarde lijke terbeschikkingstelling op grond van reclasseringsmogelijkheden, niet op grond van gevaar voor de openbare orde. Ewout wist dat de put door een tim merman zou worden opengemaakt. Hij heeft geen enkele poging gedaan om dit te voorkomen of de stoffelijke resten weg te halen. Hij is zelfs gaan kijken toen de put werd geopend. Een der rechters vroeg of dit verklaarbaar is. Dr. Hagemeijer zei dat deze zaak uitvoerig met Ewout is besproken maar dat men met de jon gen op dit punt niet verder gekomen is. Aan het slot van de zitting van gisteren heeft de president nog meegedeeld, dat in het reclasseringsrapport dat over Ewout is uitgebracht geadviseerd wordt hem op c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Toneel t groep Studio met „Een geboren leugenaar" van Willis Hall. Regie: Peter Oosthoek. Vrijdag 20 u.: Toneelgroep Centrum met „Maribel" van Miguel Mihura. Regie: Luc Lutz. Concertgebouw, vrijdag 20.15 u.: concert door het N.Ph.Ó. o.l.v. Marinus Adam- Solist: Herman Krebbers, viool. Program ma: Paap, Saint-Saëns en Roussel. Minerva Theater, vrijdag tot en met zon dag 20.15 u.: Toon Hermans' One man show. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Some like it hot", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De stuurloze twee", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Als twee drup pels water", 14 j. Luxor, 19 en 21-15 u.: „Tanze mit mir in den Morgen", a.l. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Vroeg rijp", 18 j. Minerva, vandaag besloten voorstelling. Vrijdag geen film. Rembrandt, 20 u.: „De langste dag", 14 j. Van vrijdag af 14, 17 en 21.15 u.: „En eeuwig zingen de bossen", 14 j. Roxy, 19 en 21.15 u.: „Overrompeling der vuurduivels", 14 j. Van vrijdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „mr. Sardonicus". Studio, 19 en 21.15 u.: „Lift naar de zon", 18 j. Van vrijdag af 14 en 20 u.: „La dolce vita", 18 j. Monopole (Zandvoort), tot en met don derdag geen voorstelling. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u.; zondag van 13-17 u Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie van grafiek van G. L. van den Eerenbeemt. Tot en met 31 maart. Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 20-22 u.: Klassiek ««umfoonplaten- concert van 21-22 u.: R 40 >ven. Kunstcentrum „De (Nieuw Heilig land 1-3): Tot en met 20 april expositie van schilderijen en lino's van Henk v. d. Horst. Dagelijks geopend van 9-17 u. en tijdens de klassieke grammofoonplaten- concerten op maandag, woensdag en vrij dag van 18-20 u. Museum Huis van Looy (Kleine Hout weg/Kamperlaan), Expositie Interscholair Jeugdtoernooi. Dagelijks van 9-13 u. en 14-17 u. Maandag en vrijdag ook van 20- 22 u. Zondag van 14-17 u. Tot en met 31 maart. Vishai: Expositie structuurplan. Dage lijks geopend van 10-22 u. en zondag van 14-18 u. Tot en met 31 maart. Teylers Museum (Spaarne 16): Expositie van tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse school, 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks (behalve maandag) ge opend van 11-15 u. Eerste zondag van de maand 13-15 u. Huize Bloemenheuvel, Bloemendaalse- weg 159, Overveen: Expositie: „Tekenen is een wereldtaal". Dagelijks van 10 -17 u. Zondags 14-17 u. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest, Iedere avond (behalve maandag) ge opend van 20-2 u. Van 21.15-23.15 u.: Caba ret door Fiet en Frans Koster, Margriet de Groot en Han Reiziger (piano). (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van 22 maart). DONDERDAG 28 MAART City, 20 u.: „Nonnen voor het vuur peloton". Rex, 20 u.: „De vijf gevonnisten". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Openbare leeszaal en R.K. leeszaal, mid dag en avond gesloten. Raadhuis Heemskerk, 19.30 u.: Vergade ring gemeenteraad. VRIJDAG 29 MAART City, 20 u.: „De zoon van captain Blood". Rex, 20 u.: „Zeven meisjes op 't strand". Pieter Vermeulenmuseum: Zie onder donderdag. Expositiezaal, Heidestraat, 19 en 21 uur: Tentoonstelling werken Henk Broer en Pieter Giltay. bovenzaal „De Brulboei", Kanaalstr. 228c: 16 tot 18 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Wjjker- straatweg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Wüstelaan 79, Sant poort: 19 tot 21 uur. Kerbertasiel, Herenduinweg 8: 9 tot 12 en 16 tot 17 uur. Openbare leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; DONDERDAG 28 MAART Kennemer Theater: Geen voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Lulu". VRIJDAG 29 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Wilde haren". Luxor Theatre, 19 en 21.15 u.: „Zorro, de gemaskerde wreker". W.B. Theater, 20 u.: „Cordon, de zwarte piraat". te nemen in de inrichting „Zandwijk" te Amersfoort. Deze inrichting stelt zich ten doel kinderen met aanpassingsmoeilijkhe den op te voeden. Vanmorgen is de zaak tegen Henny W. heropend en is Boudewijn H. als ge tuige gehoord. Henny W. is getuige in de zaak tegen Ewout H. De V.V.D. en de P.S.P. hebben in het Rijnhotel in Rotterdam een openbare de batavond gehouden Er was overgrote be langstelling voor dit gebeuren, waarbij de vice-voorzitter van de V.V.D. mr. H. van Riel, en de Tweede Kamerfractievoorzit ter van de P.S.P., de heer H. J. Lank- horst, discussieerden over de bewapening. Mr. van Riel achtte de atoombom het enige middel om een oorlog te voorkomen, de heer Lankhorst vroeg zich af of het streven naar een machtsevenwicht niet zal uitlopen op machtsoverwicht van één der blokken. Mr. W. J. Geertsema, lid van de Twee de Kamer voor de V.V.D. en de heer A. G. van der Spek betreden elkaar op sociaal- economisch terrein. De V.V.D.-er voor spelde dat in een socialistische maatschap pij naar het concept van de P.S.P. de ar- beidsproduktiviteit en de luxe minder zul len worden. De heer Van der Spek meen de dat in de huidige verhoudingen fle rij ken steeds rijker worden en de armen steeds armer. Een opmerkelijk argument voor zijn niet verschijnen voor herhalingsoefeningen heeft een dertigjarige dienstplichtige sol daat uit Vlissingen aangevoerd voor de krijgsraad. Beklaagde die in februari 1962 twintig dagen moest opkomen had in die tijd juist ruzie met zijn vrouw. Als ik niet ga, krijgt zij ook geen kostwinnersvergoeding zo luid de zijn wraaklustige conclusie. „Een won derlijk argument dat ik in mijn lange staat van dienst als president nooit eer der heb gehoord", merkte de president op. Desgevraagd vertelde beklaagde dat de echtelijke ruzie inmiddels weer is bij gelegd. De auditeur-militair meende dat van dienstweigering of desertie hier geen sprake is en eiste f 75,- boete subs. 15 dagen hechtenis. Het vonnis luidde con form de eis. Amsterdam (G.U.). Arts: F. O. de Lind van Wijngaarden, A. Polk, T. K. Donker voort, J. Baart en L. H. Bakker (Amster dam). Semi-arts: P. G. Barth, C. F. W. Koenen, C. J. J. Westermann, W. J. M. Bende, J. H. van Lijf en C. Valstar (Am sterdam). Doctoraal economie A. S. Irausquin (Am sterdam) en kandidaats economie P. de Vries (Amsterdam). Nijmegen. Kandidaats Frans S. F. Jonis (Nijmegen). Doctoraal Frans: mej. E. M. J. Frohn (Tilburg). Leiden. Doctoraal rechten: M. Vunderink (Zwolle) en H. W. Unger (Rotterdam). Kan didaats geschiedenis: A. H. Huussen (Lei den). Doctoraal geologie: H. R. P. Rijks (Leiden). Doctoraal scheikunde: J. Brons- dijk (Rijswijk) (cum laude). Doctoraal na tuurkunde: B. M. Kamp (Leiden). Docto raal biologie: mej. M. J. A. Boeseman (Leiden). Kandidaats L wis- en natuur kunde: J. Boog (Leiden). Kandidaats H idem: H. C. J. Wieringa (Leiden). Kandi daats A idem: J. H. B. v. d. Meulen en L. G. Barendregt, (beiden Leiden). Kandidaats A idem: mej. J. van Herk (Leiden). Kan didaats F idem: J. W. A. Halffman en W. Rozenboom (beiden Oegstgeest) en J. P. M. Janson (Leiden). Kandidaats K idem: mej. E. de Heer en mej. C. Pieper (beiden Lei den) en mej. L. E. J. Moor (Rijswijk). Chr. Geref. kerken Bedankt voor Noordscheschut C. van der Weele te Ermelo-Putten. Geref. gemeenten Beroepen te Hendrik Ido Ambacht P. Blok te Dirksland. De eerste steen voor het toekomstig „nestje" van jonge gelieven die de basis vormen voor een duurzaam geluk. Voor hen, die op constante basis willen bouwen is er een klassieke of moderne Constantring bij het huis met het carillon - DIE ADVISEERT U GOED grote houtstraat 49, haarlem Naar verwacht wordt zal in de derde kernreactor van het „Reactor Centrum Nederland" in Pekten vandaag of in de nacht van donderdag op vrijdag voor de eerste maal een zichzelf onderhoudende kettingreactie optreden. Deze derde reactor, de zogenaamde „Krito", is de eerste reactor die geheel in ons land is ontworpen en waarvan de onderdelen de splijtstof uiteraard uit gezonderd door de Nederlandse indu strie zijn geleverd. In de loop van de volgende maand zul len, naar verwacht wordt, ook de reactor in Delft (voornamelijk bestemd voor onderwijsdoeleinden) en de Barn-reactor (biologische agrarische reactor Nederland) in Wageningen kritisch worden. Deze laatste reactor van het „Instituut voor toepassing van atoomenergie in de landbouw" (ITAL) is eveneens geheel in ons land ontworpen en voor het grootste deel door de Nederlandse industrie ver vaardigd. De „Krito"-reactor en de daarmee uit te voeren experimenten vormen een onder deel van het Nero-project, dat het ontwik kelingswerk omvat voor een drukwater- reactor, geschikt voor scheepsvoortstu wing. Dit project wordt door het R.C.N., in samenwerking met Euratom, met de beide technische hogescholen (Delft en Eindhoven), met de Nederlandse organi satie voor toegepast natuurwetenschappe lijk onderzoek (T.N.O.) en met de indu strie uitgevoerd. De reactor zal alleen op zeer laag ver mogen, tot maximaal 10 kw„ worden ge bruikt. De „Krito" is namelijk een zoge naamde nul-energiereactor: de vrijkomen de energie is nauwelijks voldoende om een fietslampje te laten branden. Nu de massale inentingen van honden tegen hondsdolheid zijn beëindigd zal met de vaccinatie van jonge honden worden begonnen, zo deelt het ministerie van Landbouw en Visserij mede. Vele dieren die wegens hun leeftijd niet voor inenting in aanmerking zijn geko men zijn thans wel aan vaccinatie toe Zij mogen nog tot de leeftijd van zes maanden on-ingeënt op straat komen. De eigenaar van de hond zal slechts een bedrag van 2 aan leges voor het entbewijs behoeven te betalen als hij op het spreekuur van de dierenarts komt. In Noord- en Zuid-Holland en in Utrecht zal omstreeks 10 april met enten kunnen worden begonnen, in de rest van Neder land omstreeks 24 april. Archibald Currie, de nieuw benoemde gouverneur van Suriname, heeft uitdruk king gegeven aan zijn gemengde gevoe lens omtrent de Surinaamse verkiezingen van dinsdag waarbij de regerende coalitie een overweldigende overwinning in het parlement heeft behaald. Currie zei dat de regeringscoalitie vol gens de onofficiële uitslagen dertig zetels in het uit zesendertig zetels bestaande par lement heeft gekregen. „Het is een goed ding dat de huidige coalitie zijn meerderheid heeft behouden, zo zei hij, „maar ik betreur het dat de oppositie niet in staat is gebleken een zo danig sterke rol te spelen als in een derrfo- kratie eigenlijk moet." Verdere legering van Duitse eenheden ligt voorshands niet in de bedoeling, zo delen de ministers van Defensie en van Buitenlandse Zaken ad interim, ir. S. II. Visser en dr. J. E. de Quay, mede aan de Tweede Kamer in de memorie van ant woord betreffende het wetsontwerp dat de legering van Duitse troepen in Budel en van Nederlandse troepen in Seedorf re geit. Zoals wij al meldden zullen er in Budel driehonderd woningen voor de Duit se troepen komen. De bewindslieden zijn van mening dat in het algemeen de wijze van reageren van de publieke opinie bevestigt dat het Nederlandse volk in grote meerderheid bereid is deze maatregel te aanvaarden als consequentie van de bondgenootschap pelijke samenwerking met de bondsrepu bliek in de Navo. De investeringskosten, die voor Neder land uit de ruil Budel-Seedorf voortvloeien kunnen met inbegrip van die welke ver band houden met de bouw van woningen en dergelijke gesteld worden op ongeveer 8.5 miljoen. De bondsrepubliek zal een ongeveer gelijke investering doen. Het bouwvolume dat voor de te Budel te bouwen woningen beschikbaar moet wor den gesteld bedraagt driehonderd wonin gen in de zogenaamde vrije sector, voor de te bouwen kazerneruimten, die vrijwel alle van eenvoudige structuur zijn, be draagt dit omstreeks zeventigduizend ku bieke meter. De driehonderd woningen, die begin 1964 vermoedelijk alle gereed zullen zijn, zul len worden gefinancierd door een Neder landse financieringsmaatschappij. De re- m WH/DEN Air ll/EEN WETEN.OF 1 ZE WERKEUJK ZO'N l/AWAAl MAKEN IK WIU SI/APEN, HEB BEN JU W/I 6 DAT VER STAAN 2 BREN6 DIE I/E6E BUSSEN EN EMMERS WE6 - DIE RATEt-EN EN RAMMEI/EN AI/TIJD ZO, EN IK WIL SI-APEN i 111? 4 IK Wil/ RUST HEB8EN VERSTAAN Jül/WE? OO 00- WAT NU WEER? ZEKER MAAR /- 1118-8 gering zal in de -financiering participeren ter eliminering van de zogenaamde onren dabele top. Aangezien krachtens de ruil overeenkomst epn overeenkomstig aantal woningen voor thans hier te lande geves tigde militairen in de bondsrepubliek be schikbaar komt, kan worden gesteld dat het bestaande woningtekort niet ten on gunste zal worden beïnvlped. Te Seedorf zal op kosten van de bonds republiek een lagere school worden ge bouwd, bestemd voor 250 a 275 kinderen; te Budel zal op kosten van Nederland een school van dezelfde afmetingen worden gebouwd. De verplaatsing van de Nederlandse be zetting uit de legerplaats Budel levert voor de daar gelegerden geen bijzondere moeilijkheden op ten aanzien van kazer nering en woningbehoeften. Bovendien dient ook bij legering van Duitse militai ren in Budel een Nederlands liaisondeta chement gehandhaafd te worden. Het bur gerpersoneel kan desgewenst en vrijwel zonder uitzondering in de legerplaats werkzaam blijven, het blijft in Nederland se dienst. De bewindslieden merken ook op dat de bouw- en inrichtingskosten van de legerplaats Budel destijds ongeveer 11 miljoen hebben bedragen, de uit de overeenkomst voortvloeiende bijkomende kosten worden geschat op 6,5 miljoen. Om de behandeling van een zeldzame strafzaak zo volledig mogelijk te laten plaats hebben heeft de president van de rechtbank te Amsterdam, mr. J. Knotte belt, het unieke verzoek aan de pers ge daan mee te helpen de verdachte zon der vaste woon- of verblijfplaats de kans te geven de zitting bij te wonen, die op 22 mei om 15 uur zal worden gehouden. Nadat de 47-jarige vertegenwoordiger E. Ph. E. F. drie jaar geleden bij verstek werd veroordeeld tot het betalen van een alimentatie heeft hij met grote regelmaat beledigende brieven gestuurd aan de vice- president van de rechtbank, mr. C. H. Plug en de rechters mr. J. van Ginhoven en mr. R. J. C. Houben. Toen de man in verband hiermee door de politie werd gehoord beloofde hij er mee op te houden omdat hij inmiddels de alimentatie niet meer hoeft te betalen. „Maar de stapels brieven groeiden nog steeds. Het is voor deze man kennelijk een obsessie geworden. We willen voorko men dat het in het beneveld brein van de man opkomt dat we de strafzaak zon der hem willen behandelen. Daarom zal de rechtbank zich beraden over de moge lijkheden die er bestaan de man te laten weten wanneer zijn zaak opnieuw voor zal komen," aldus mr. Knottebelt bij de behandeling van de zaak tegen de bewus te vertegenwoordiger. Na een korte schorsing deelde president mede dat de rechtbank het wenselijk acht dat er een duidelijk kenbare poging wordt gedaan de verdachte in te lichten omdat het wellicht diens bedoeling is bij de be handeling aanwezig te zijn. De wettelijke mogelijkheden gaan niet verder dan aan plakking van de dagvaarding. ,De per szou zowel de verdachte als de rechtbank een dienst bewijzen te publice ren dat de strafzaak tegen F op 22 mei om 15 uur voor zal komen," aldus mr. Knottebelt. Burgemeesters. Tot burgemeester van Steenwijkerwold is benoemd drs. L. G. Boldingh, oud-directeur van Sociale Za ken en Justitie in Hollandia. Zijn politieke richting is V.V.D. Tot burgemeester van Staphorst is benoemd mr. H. H. H. Haver kamp, plaatsvervangend chef-kabinet van de Commissaris der Koningin in Over- ijsel. Hij is lid van de C.H.U. Veronica. De Utrechtse politie ont raadt met klem relaties aan te knopen met het spaarzegelbedrijf „Veronica" dat zijn kantoor heeft aan het Rokin 9-15 in Am sterdam. Gebleken is, aldus de politie, dat de bij Veronica betrokkenen in crimineel opzicht minder gunstig tot zeer ongunstig bekend staan. Eén van hen verkeert in staat van faillissement. Gebleken is vol gens de politie ook dat men zonder rede lijke basis is gestart. De Tilburgse politie heeft een negentien jarige moeder aangehouden en ingesloten die er van wordt verdacht haar acht maanden oud zoontje zodanig te hebben verwaarloosd dat het kind is gestorven. Dinsdagavond laat vervoegde de vrouw, die reeds op zestienjarige leeftijd met haar nu 21-jarige man in het huwelijk trad en drie kinderen heeft, een jongetje van anderhalf en een tweeling van acht maanden, zich bij de politie met de mede deling dat het jongetje van de tweeling dood in bed lag. Een onderzoek bracht aan het licht dat in de kleine woning (huur vier gulden), die het echtpaar in januari van dit jaar had betrokken, een toestand van verre gaande vervuiling heerste. Gewikkeld in een flard deken werd het lijkje van het jongetje aangetroffen. Het lichaampje ver toonde alle sporen van een totale ver waarlozing. Het knaapje van anderhalf jaar was er nog het beste aan toe, maar het tweeling zusje van het overleden kindje vertoonde dezelfde kenmerken van vervuiling. Bo vendien woog het slechts acht pond. Op last van de politie zijn beide overgeble ven kinderen naar huize De Bocht te Til burg vervoerd, waar zij zijn opgenomen. De vader, een fabrieksarbeider die mo menteel 113 gulden per week verdient, ontving de mededeling van het overlijden van zijn zoontje van de politie tijdens zijn nachtarbeid. De man, die niet werd inge sloten, verklaarde zijn vrouw meermalen op de vervuilde toestand van de kinderen en het huis te hebben gewezen. Op het lijkje zal nog sectie worden toegepast. Advertentie U J- IJ Li J1L _Sfi rheid - Huid zuive Het K.N.M.I. deelt mee: De afgelopen nacht en ochtend trok een smal regengebied Nederland voorbij. Het veroorzaakte overal enkele uren regen. De regenzone behoorde bij een depressie, die enkele dagen bij IJsland heeft gele gen. De depressie begint nu langzaam in de richting van de Britse eilanden te trekken. Voor Nederland betekent dit ma tige wind, in hoofdzaak tussen zuid en zuidwest, en enige toeneming van de on stabiliteit, waardoor de kans op enkele buien groter wordt. Er zullen evenwel ook zonnige perioden voorkomen. De komende nacht kan de temperatuur plaatselijk weer tot om het vriespunt dalen, waarbij zich enige tijd mist kan vormen. De middag- temperaturen ondergaan geen verandering van betekenis. WERKRAPPORTEN Maximum-temper aturen binnen- en buitenland. Neerslag- laatste 24 uur. jj s e.S Den Helder geheel bew. zw 7 1 Ypenburg geheel bew. wzw 10 2 Vlissingen licht bew. zw 9 1 Eelde regen z 10 1 De Bilt geheel bew. zzw 10 2 Twente regen z 11 0,1 Eindhoven geheel bew zzw 11 1 Zd-Limburg regen zzw 11 0,2 Helsinki onbewolkt n -5 0 Stockholm zwaar bew. zo -0 0 Oslo sneeuw O -0 1 Kopenhagen geheel bew. ozo 0 0 Aberdeen licht bew. zzo 9 0 Londen regen wzw 12 1 Amsterdam zwaar bew. z 10 2 Brussel motregen zzw 10 1 Luxemburg zwaar bew. windst. 8 0 Parijs geheel bew. z 8 2 Bordeaux regenbui wzw 13 14 Grenoble half bew. nw 10 11 Nice zwaar bew. nnw 15 0 Berlijn licht bew. O 9 0 Frankfort zwaar bew. O 9 0 München regen n 6 2 Zurich motregen w 7 8 Genève mist zw 7 12 Locamo zwaar bew. O 11 0 Wenen geheel bew. n 13 0,2 Innsbruck regen O 11 2 Athene regen O 15 1 Rome regen nno 17 4 Ajaccio zwaar bew. windst. 14 7 Madrid licht bew. wnw 18 0 Mallorca zwaar bew. nw 16 0 Lissabon half bew. nnw 17 0,2 Vrijdag 29 maart Zon op 6.24 uur, onder 19.07 uur. Maan op 8.50 uur, onder uur. Hoog en laag water in I.Imuiden Donderdag 28 maart Hoog water 5.40 en 18.02 uur. Laag water 1.23 en 13.53 uur. Vrijdag 29 maart Hoog water 6.25 en 18.48 uur. L|iag water 2.05 en 14.34 uur. Het hoog en laag watèr te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2