Haarlemse rechtbank behandelt vandaag diefstal van kostbare schilderijen Olympiade voor Yelser jeugd COR OLY COR OLY SPORT IN DE IJMOND m Constant en HOI Verlovingsringen Drie Duitsers in de verdachtenbank IJmondverenigingen vandaag en morgen Havenberichten RAP 659.- Magneet 695.- D.K.W595,- Avada 425.- JuwePer R, DE BOER I De oud-schipper en zijn Feestdag voor echtpaar vrouw in het goud Dropman Vierling in IJmuiden-Oost Ém yvV-gebouwtje naar „SNELLE WIEKEN" Lentezorg@n in Beverwijk DONDERDAG 28 MAART 1963 ■EM ALTIJD EXTRA KOOPJES Deze prijzen alléén bij m m Uitbreiding Amsterdams westelijk havengebied Yg:V' ««wiss il Vanmiddag behandelt de Haarlemse rechtbank, samengesteld uit vice-president mr. H. J. Ferwerda en de bijzitters mr. H. G. Rambonet en mr. J. Spreij de schil derijendiefstal uit de Aerdenhoutse villa „Koekoeksduin", gepleegd in de nacht van 27 op 28 juli 1962. Tegenover de groene tafel verweren zich op deze middag drie Duitsers, de 41-jarige koopman Herbert R. F. S. uit Stolberg, de 35-jarige ver tegenwoordiger Horst F. A. N. uit Krom- bach en de 31-jarige koopman Sigmar G. uit Aken, zich tegen de ten lastelegging van officier van Justitie mr. J. J. Bredius: diefstal met braak. De schilderijen die dit drietal in een ju linacht zou hebben gestolen waren kost baar. Onder de doeken bevond zich 'n zelf portret van Rembrandt en de eigenaar van deze verzameling, jonkheer mr. J. H. Lou don, schatte de totale waarde op zeker een half miljoen gulden. Hij keerde overigens niet terug uit zijn verblijfplaats Rome, maar toonde voldoende vertrouwen in de Bloemendaalse politie, die zich met man en macht aan de oplossing van deze in braak wijdde. Met succes. Reeds veertien dagen na de bewuste nacht konden ver tegenwoordigers van radio, pers en tele visie de gestolen schilderijen aanschouwen in het gymnastiekzaaltje van de Bloemen daalse politie. Jonkheer Loudon stuurde uit Rome een telegram met complimen ten voor dit snelle werk. Voordat het echter zover was hadden verschillende politiekorpsen in binnen- en buitenland heel wat werk verzet. Op 4 augustus verklaarde een woordvoerder van de Bloemendaalse politie nog „Wij zoeken naar een draadje" en hadden de lezers van Haarlems Dagblad in de ad vertentierubriek een advertentie onder nummer kunnen opmerken „Te koop ge vraagd: een Rembrandt, liefst 'n zelfpor tret". Zondag 5 augustus kreeg de politie het gewenste „draadje" in handen. In het kan ton Bern in Zwitserland werden op deze dag drie Duitsers gearresteerd die voorlo pig ontkenden ook maar iets met deze schilderijendiefstal te maken te hebben. Naderhand bleek dat hun arrestatie ook niet in verband stond met deze inbraak, maar met de roof van een aantal ringen uit de etalage van een Heerlense juwe lier. Via een inwoner van Aken die twee van deze ringen goedkoop kreeg aangebo den kwam men achter het signalement yan de Duitser Sigmar G. Interpol en land- jager Wyss zorgden ervoor dat deze koop man in Interlaken werd gearresteerd, waar hij verbleef in gezelschap van Horst F. A. N. en Herbert R. F. S. Drie vlie gen in een klap dus. Op de dag na hun arrestatie bekent Horst aan de diefstal in Aerdenhout te hebben deelgenomen. De twee anderen bleven zwijgen. En ondanks strenge verhoren van hoofdinspecteur J. Voerman en brigadier C. Baas die naar Zwitserland zijn gegaan volharden ze in hun ontkenning. Een sorteerproef uitgevoerd door de Brigadier C. Baas toont mr. G. WF. v. d. Valk Bonman de teruggevonden Rem brandt. Rechts staat korpschef J. Voerman di tevreden lachend nog eens kijkt naar de vier schilderijen, die in juli vorig jaar uit de villa van jonkheer mr. Loudon verdwenen. Nederlandse speurhond Cas, die met zijn begeleider B. Karsten naar Bern is gevlo gen, brengt schot in de zaak. De hond wijst Sigmar G. aan als diegene die in de nacht van 27 op 28 juli even een pistool uit de wapenverzameling van jonkheer Loudon in handen heeft gehad. Sigmar moet dus in de villa zijn geweest, maar hij blijft ont kennen. Inmiddels is de politie in Aken begonnen, op aanwijzingen van Horst N, met een speurtocht naar de bergplaats van de schilderijen. Een caféhouder wordt gear resteerd, men verricht huiszoeking in zijn zaak, maar er wordt niets gevonden. Pas zaterdag 11 augustus zouden ze met een volmacht van mevrouw Loudon per auto uit Aken worden opgehaald. Hoe of waar ze gevonden zijn, is nooit bekend gemaakt. Officier van Justitie mr. J. J. Bredius vraagt officieel gevangenneming van de drie Duitse verdachten, waarna aan de Zwitserse regering uitlevering van het trio wordt verzocht. Als alles achter de rug is verklaart hoofdinspecteur Voerman die in Zwit serland toch nog een bekentenis van Sig mar G. en Herbert R. F. S. heeft losge kregen: „Het was een gewone ordinaire inbraak. De daders waren eigenlijk, op zoek naar goud en juwelen. Twee inbre kers gooiden me' stenen enkele ruiten van de villa van jonkheer Loudon aan de Voge- lenzangseweg in. Toen ze niet vonden wat ze zochten namen ze vier schilderijen mee. Ze hadden er geen flauw benul van dat ze zoveel waard waren. Toen zij het koord waarmee de Rembrandt was opgehangen doorsneden, zagen zij in dat koord koper glinsteren. Ze dachten dat ze de leiding van een alarminstallatie hadden doorgesneden en namen hals over kop de benen". In de komende herfstvakantie zal voor de Velser jeugd een „olympiade" worden gehouden. Deze jeugdolympiade bestaat uit de volgende onderdelen: straatvoetbal, rolschaatsen, wielrennen op gewone fiet sen, badminton, tafeltennis, dammen, schaken, tekenen, schilderen, fotografie, modelbouwen, handenarbeid, mode, zang, muziek, dansen en verzamelen. Elke jongen en elk meisje kan zich, tot 1 augustus, laten inschrijven bij de Vel ser Jeugdcentrale (onderdeel van de Vel ser Gemeenschap) die deze jeugdolympia de organiseert. Het kost geen geld, al thans niet voor de jongelui, die willen deelnemen aan deze vrijetijdsbesteding. Het is beslist niet de bedoeling, dat in verenigings-, organisatie-, club- of school verband wordt deelgenomen. Op de scholen in de gemeente zijn der tienduizend boekjes uitgedeeld, waarin de scholieren kunnen vinden hoe ze moeten handelen om zeker te zijn van hun deel name. Het spreekt vanzelf, dat een geduchte training vooraf moet gaan, wil men straks serieus voor een prijs in aanmerking ko men. Een ieder is vrij om te oefenen waar hij of zij wil, op speelplaatsen, speel- Advertentie voor de grootste sortering BROMFIETSEN, de allerbeste merken en BREESTRAAT 108 - BEVERWIJK DONDERDAG 28 MAART Nieuwe kerk, Kanaalstraat, 19.30 uur Uitvoering Matthaus Passion door christe lijke oratoriumvereniging „Looft Den Heer". Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, 19.30 u.: Clubavond postzegelvereniging „IJmuiden". Cultureel Centrum, 20 u.: Voorlichtings avond cactusvereniging „IJmond". VRIJDAG 29 MAART Studio „Postaal Genoegen", Haarlem, 20 u.: Jaarvergadering afdeling Zuid-Ken nerherland „N.A.T.U.". weiden etcetera, maar bepaald niet. op plantsoenen of rijwegen en dergelijke, want behalve narigheid met de politie, levert zoiets nog strafpunten op, en wie veel strafpunten heeft, kan geen prijs winnen. In de Westduitse plaats Bergisch Glad- bach, waarmee Velsen goede banden on derhoudt, heeft men het openstellen van schoolspeelplaatsen buiten schooltijd nu ook ingevoerd. Op het schoolplein An der Buchmühle is onlangs een bord geplaatst, waarop staat te lezen: „Dieser Schuhlhof ist als Kinderspielplatz ab 14 Uhr freige- aeben. Radfahren und Fuszballspielen ist verboten. Benützung auf eigene Gefahr." De plaatselijke kranten hebben hiervan melding gemaakt, en er sportief aan toe gevoegd, dat men dit van Velsen heeft afgekeken. Advertentie Alle moderne modellen in voorraad. KENNEMERLAAN 60 Voor de uitbreiding van het westelijk ha vengebied van Amsterdam, met name voor het voltooien van de daar reeds in uitvoering zijnde werken en voor het ge reed maken van de aan dit gebied gren zende nabij Sloterdijk gelegen terreinen voor volkstuinen, sportvelden, wegen enzo voort stellen B. en W. van Amsterdam de gemeenteraad voor een krediet beschik baar te stellen van 25 miljoen gulden. De raad heeft voor dit uitbreidingsproject, in de loop van de laatste drie en een half jaar, reeds in totaal een bedrag van 44'/s miljoen gulden gevoteerd. In het badhuis „Spaarnberg" aan de Wüstelaan in Santpoort heeft de schaak club Santpoort de onderlinge competitie voortgezet. In de eerste groep spitst de strijd om de uiteindelijke bezetting van de tweede plaats zich meer en meer toe. Nu verloor De Jong volkomen onverwacht van Kruij ff, die daardoor zelf nog theoretische kansen heeft gekregen. Kruijff speelde zeer secuur en moet op deze wijze voort gaande wel tot meer mooie successen in staat worden geacht. Sterk jr., ook één der gegadigden, trad aan tegen routinier Blansjaar, maar slaag de er niet in meer dan een verdeling van het punt tot stand te brengen. De dit sei zoen toch wel wat teleurstellende Everaars kreeg opnieuw een nederlaag te incasse ren, ditmaal tegen de nog steeds in de running zijnde Tuning. Met Sterk sr. en De Groot behoort ook Tuning nog tot de goede kanshebbers voor de tweede plaats achter de toekomstige kampioen Kroone. De laatste won nu weer in korte tijd van Brugman, daarmee de afstand opnieuw vergrotend. In de tweede groep bleef Everaars nog aan de leiding nu hij Peters naar de ver keerde kant van de score wist te spelen. De grote kanshebber is echter v. d. Ende, die met een zege op Kesting niet alleen een lastige klip omzeilde maar er relatief nog steeds het beste voor staat. Hij heeft nog maar één verliespunt en dat mag in de reeds ver gevorderde fase van de com petitie veelzeggend genoemd worden. Krol verspeelde aan Parson een halve punt en werd daardoor iets teruggeworpen. Van Rongen bleef wel goed volgen hetgeen ten koste ging van Haanappel. Onderaan ver anderde niets. Hoogzaad, Peters en Vons jr. verloren namelijk allen. De uitslagen van de gespeelde partijen zijn: groep 1: Kroone—Brugman 1-0; KruyffDe Jong 1-0; BlansjaarSterk jr. remise; Vons sr.Koolhaas 0-1; Tuning Everaars 1-0; v. d. BronkSchuurman 1-0; groep 2: HaanappelVan Rongen 0-1; EveraarsPeters 1-0; Kestingv. d. En- de 0-1; KrolParson remise; VosVan Groningen remise; OosterlingVons jr. 1-0; HoogzaadBaljet 0-1; OtteLeysma 1-0. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Zwerver van Londen; Lukas M., Nyköping; Tankfjord, Rotterdam; Togokust, Antwerpen; Roseline. Klai peda; Alge, Colchester; Wedlooper, Harlingen, voor IJmuiden; Claudia, Londen; Bracarola, Fe- lixtowe; Annie G., Wells on Sea; Louise, Grims by; Anchises, Londen; Julius Hausschildt, Aar- hus; Martha Ahrens, Gothenburg; Ouwerkerk, Rotterdam; Anholt, Terneuzen; La Marea, Phila delphia; William M. Curie, Coatzacoalcos; Albi- rique, Hamburg, voor IJmuiden; Servic, Londen; Telamon, Londen; Oranje Nassau, Londen; Lady Roslin, Thames, explosieven voor Velsen; Rijn stroom, Hull: Edgefield, Swansea; Nero, Ham burg; John M., Antwerpen; Swift, Londen; Esso Emden, Hamburg; Janny, Boston; John August Essberger, Aruba; Draco, Rotterdam; Jans, Lon den; Sindi, Rotterdam, voor IJmuiden; Superior Trader, Great Yarmouth. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Joziena van Terneuzen, voor IJmuiden; Garifjord, Ant werpen; Hamme, Trovalja, zout voor IJmuiden; Hoop, Londen; Rote, Londen; Draco, Antwerpen; Ludo, Swansea. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Berkel- stroom naar Vlissingen; Solon, Bremen; Prins Willem van Oranje, Antwerpen; Clemens Sartori, Bremen; Unden, Gent; Dixcove, Bremen; Eva, Antwerpen; Graveland, Porto Alegre; Reinhard Lorenz Russ, Norköping; Saint Pierre, Duinker ken; Joseph Frering, Monrovia, van IJmuiden; Atna, Bremen; Norfolk Trader, Harlingen; Ar- detta, Rotterdam; Wexford, Boston, stijfsel van Wormerveer; Amyntas, Rotterdam; Mosselbay, Bremen; Zaanstroom, Plymouth; Henriette B, Tennith; Grebbestroom, Rouaan; Theano, Rot terdam; Beyla, Hamburg; Staffjord, Antwerpen Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Alge naar Ipswich; Wedlooper, Londen, walsmateriaal van IJmuiden; Tankfjord, Rotterdam; Sigurd Rinde, Rotterdam; Purmerend. Dakar; Sorrel Horse, Antwerpen; Liberiakust, Bremen. - V Af.ok Voor de oud-schipper van de IJmuid'er reddingboot „Barend van Spreekens", de heer nieodorus J. B. Drop man en diens vrouw, is het dinsdag een pleizierige dag geworden. Die dag waren beiden namelijk zestig jaar gehuwd. Ondanks de hoge leeftijd, de heer Dropman is 91 jaar oud en zijn vrouw 84 jaar, hebben beiden gezel lig gefeest met naaste fa milieleden. Dat was allemaal mogelijk dank zij de activi teiten van een neef. de heer H. Broekhuizen uit Haarlem, die het nodige geld heeft in gezameld bij tal van vrien den van de jubilarissen. „Er werd met gulle hand gege ven", zei de heer Broekhui zen, die in IJmuiden ook de vletterlieden heeft bezocht. Diezelfde vletterlieden zorgden voor een hartelijke ontvangst van de beide ju bilarissen, die op hun oude dag de autorit door IJmuiden op hoge prijs stelden. Ook oude vriend Klaas Veldman kreeg bezoek van hen. Het Velsense gemeentebestuur had de heer en mevrouw Dropman ook niet vergeten. Als afgevaardigde verscheen in het gebouwtje van de vletterlieden de heer J Dooijes met sigaren voor meneer, bloemen voor me vrouw en een boekje over Velsen. Des middags reci pieerden de beide echtelieden m café „De Voorpost" te Wijk aan Zee. De heer Dropman had voor deze dag de revers versierd met zijn in de loop der jaren verworven medailles wegens betoonde moed. Hij zat er trots bij. Er waren bloem- stukjes en er waren geluks telegrammen en -brieven. Zoals die van de plaatselijke commissie van de KNZHRM in IJmuiden, ondertekend door mr. Van Eerden, waar in geschreven wordt dat de commissie Dropman niet is vergeten en dat hij de her innering wakker houdt aan vele belangrijke diensten. Burgemeester J. G. S. Bruin- sma van Beverwijk verscheen dinsdagavond met een grote fruitmand en de muziek kapel „Arion" zorgde voor een muzikaal slot De tweeënzeventig jarige oud-schipper Maarten Plok- ker en diens zeventigjarige vrouw zijn op 3 april vijftig jaar gehuwd. Slingers han gen al in de kleine huiska mer aan de Waalstraat 27 in IJmuiden. Familieleden, vrienden en kennissen zullen ongetwijfeld niet vergeten op die dag hun schreden te richten naar de Waalstraat. De heer Plokker, geboren in Vlaardingen, kwam op jeugdige leeftijd met zijn ouders naar IJmuiden. De spoorbrug was er nog niet, herinnert de heer Plokker zich nog. Vader voer ter vis serij. Al heel gauw besloot ook zijn zoon Maarten het ruime sop te kiezen. Op een dag, hij was dertien jaar, stapte hij als afhouder op een trawler, die toen nog door stoom werd voortbewo gen. Het was de „Hoek van Holland II". Het duurde ook weer niet lang of de heer Plokker kon men vinden in de kombuis, waar hij als koksmaatje voor het „flinke" bedrag van vijftien ...gulden per week aan het werk was. Later monsterde hij voor een reis met de „Baldur" en daarop kon de heer Plokker ais halfwaskok voor dertig gulden per week aan de slag. Twee jaar bleef hij op de .Baldur" varen en in die rijd zijn heel wat verre rei zen gemaakt, onder meer naar de Witte Zee en IJs land. Soms was hij vijf en een halve week van huis. Daar men als lichtmatroos beduidend meer kon ver dienen dan als halfwas kok en Maarten Plokker vooruit wilde, maakte hij vervolgens reizen met de „Nellie" van de Maatschappij Kotter in IJmuiden. Zijn kans om re serve-stuurman te worden op de vroegere IJM 99 „Jo hanna Elizabeth" liet hij niet voorbijgaan. „Het leuke was dat ik dezelfde schipper had als op de „Baldur", vertelt hij. Aan een van de reizen met dit schip bewaart hij minder prettige herinneringen. Het vissersvaartuig stoomde ter hoogte van Helgoland en was op weg naar de thuis haven IJmuiden. Mén ver nam aan boord dat zich een ketelexplosie had voorgedaan aan boord van de „Pelikaan" en dat er vier gewonden wa ren. „Het schip was een en al stoom", herinnert de oud- schipper zich. Hij maakte vast met zijn „Johanna Eli zabeth" en nam de gewonden over. Nog tijdens de thuis reis overleed de stoker van de „Pelikaan" aan de door hem opgelopen brandwonden. In IJmuiden ontmoette hij mejuffrouw v. d. Glas, die in 1913 zijn vrouw werd. Tij dens de eerste wereldoorlog bleven veel vissersschepen op zee. De heer Plokker moest in 1916 in militaire dienst. Na de oorlog werd hij bevorderd tot schipper op de „Derika 6", een schip vah de VEM. Hij was amper 23 jaar. In zwaar stormweer, toen veel vissersschepen averij hadden, zag schipper Plok ker andermaal kans om red ding te brengen. Een Duits vissersbootje, dat lag te ste ken, was in dit zware weer omgeslagen. De mensen had den geluk dat ze op dat mo ment onderin waren. De stuurman was reeds wegge slagen. „Wij gingen er met onze boot op af. De mannen had den al dertig uur zonder eten en drinken gezeten. Daar het scheepje eigendom van hen was, wilde niet iedereen er van af, de schip per helemaal niet. Maar hij moest wel, aangezien hij veel last had van een zwerende hand. Hij kwam aan boord en was dankbaar. Hun schip hebben we naar Helgoland gebracht", vertelt de heer Plokker verder. Later kreeg hij voor be- De heer M. Plokker, binnen kort vijftig jaar gehuwd, op de plaats waar men hem meestal kan vindende vissershaven, vanwaar hij vele jaren geleden als afhou der aan boord van een vis sersvaartuig naar zee vertrok. toonde moed van de Duitse regering een prachtige zee kijker met inscriptie. Die kij ker heeft hij niet meer, de inscriptie nog wel. „Vroeger noemde je dat een „pikkie" en het was altijd sport om een scheepje te kunnen bin nenbrengen", zegt hij. Als schipper had je het lang niet gemakkelijk, gezien de be paald niet rooskleurige ver diensten. Je ging pas ver dienen, wanner je aan het vissen was. „Maar het wa ren moeilijke tijden. Je dacht dat je wat geworden was als schipper, maar je vrouw wist niet hoe ze de eindjes aan elkaar moest knopen". Na de Tweede Wereldoor log heeft de heer Plokker r.og korte tijd gevaren op het opleidingsschip „Beste- vaer". Daar dit een zeilschip was. moest de heer Plokker helemaal wennen. Maar hij zou het gauw onder de knie hebben, verzekerde de schip per. „Het was een goede hobby voor me", vertelt de heer Plokker. Als werkne mer van een baggerbedrijf heeft hij zijn werkzaam leven afgesloten door als zodanig bij te dragen tot de verbre ding van het Noordzeekanaal bij de papierfabriek. Het echtpaar heeft twee zoons, die beiden werkzaam zijn bij Smits Bouwbedrijf te Beverwijk. Ze hebben zeven kleinkinderen en een achter kleinkind. Uiteraard zullen -V Vier geitjes hebben in IJmuiden-Oost de lente aan gekondigd. Moeder geit maakt het uitstekend, de kleintjes trouwens ook. En de heer Koene, Tussenbeeks- weg 28, is ook al tevreden. ze allemaal aanwezig zijn op 3 april aanstaande voor het vieren van het gouden hu welijksfeest van het echt paar Plokkerv. d. Glas. Voor de Santpoortse post duivensportvereniging „Snel le Wieken" breekt een heug lijke dag aan, omdat zater dag 6 april wethouder A. de Jong het nieuwe vereni gingsgebouwtje aan de Bie- zenweg in Santpoort offi cieel in gebruik zal stellen. De gemeente Velsen heeft de vereniging vorig jaar het terreintje ter beschikking gegeven en sedertdien is er hard gewerkt door de leden. Vanaf de oprichting van de vereniging, dertien jaar ge leden, is er steeds gestreefd naar een eigen home, maar gebrek aan penningen was er oorzaak van dat de leden geruime tijd in noodgebouw- tjes moesten huizen. Er werd flink gespaard en zo kon vorig jaar het houten gebouwtje, dat als VVV-kan- toor op het Marktplein in IJmuiden dienst heeft ge daan, worden aangekocht. Op een zaterdag in september traden twee en twintig leden en enkele met het werk sympathiserende vaklieden al heel vroeg in de morgen aan. Twaalf uur lang is er getimmerd, gezaagd en ge schaafd met gevolg dat 's avonds de vlag al in top ging. Daarna moest er binnen nog wel het een en ander gebeu ren. Een inkorfruimte, een vergaderzaaltje moesten wor den ingericht en dat kostte weer duiten. Er werd in de week voor Kerstmis een grote tentoonstelling van postduiven gehouden en Santpoort toonde zich van haar beste zijde, want er kwam een aardig centje bin nen, zodat de nodige inven taris kon worden gekocht. Dat ging wat men noemt op snelle wieken. Alle moeite is beloond. Er is een fraai verenigingsgebouw gekomen, waarop de leden niet zonder reden trots zijn. In de bloemisterij van Be- verwjjks plantsoenendienst wordt nu hard gewerkt om de vijftienhonderd vierkante meter bloemperken in de stad op tijd van voorjaars bloemen te voorzien. In de kassen in park „Scheybeeck" zijn 15000 stuks voorjaarsplanten ge kweekt. Voorts zullen 35000 stuks zomerbloemen worden geplant. Over enkele weken zullen ze hopenlijk in bloei staan. Behalve de zorg over al die bloemetjes die zo kun dig door de Plantsoenen dienst worden buiten gezet, is er het onderhoud van 53 hectare cultuurgroen. Alles bij elkaar gaat er voor een kapitaal de grond in. Een deel van de inwoners NOG NIET LEEG Een lezeres belde ons op. Zij was hoogstverontwaar- digd. En terecht: ze had nog juist weten te verhinderen, dat het door haar bewoonde huis werd'gesloopt, om zo te zeggen „onder haar voeten weg". De stenen vlogen door de ruiten. Dit is gebeurd in Velsen-Dorp, waar, zoals men weet, is begonnen met de afbraak van enkele lege panden. Het grote huis. eer tijds het kantoor van nota ris W. Boerlage, is echter nog niet ontruimd, al heeft het die schijn wel. Boven woont namelijk nog de fa milie P. heeft hiervoor echter weinig begrip, want jaarlijks wordt er voor ongeveer 15.000. vernield. Zodoende moeten fraaie bloemperken weer worden ontsierd door prik keldraad of andere vormen van afrastering. In nieuwe stadswijken worden vele jon ge bomen geplant, die opge kweekt zijn in het depot aan de Baljuwslaan. Hier staat een hectare vol jonge boom pjes. Gekweekt worden voor al iepen, wilgen, populieren en essen. De vijfentwintig rnan die met al dit werk be zig zijn, hebben dus wel heel wat lente-zorgen aan het hoofd. Op de foto ziet men een der mensen van het Be- verwijkse plantsoenenbedrijf m een kas de stand der jon ge gewassen bekijken.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7