Eisen van 12 en 7 jaar in de Baarnse moordzaak BECCARI SKODA'63 Perpetuum mobile houdt Naar den in spanning Centrale training honkballers begint op woensdag 17 april \r Tegen Boudewijn H. en Henny W. bovendien terbeschikking stelling gevorderd Baby blijkt overleden door uitputting en vervuiling Branden in Amsterdam en in Schaesberg Vier doden in het verkeer Ernst of een 1 april-grap? Weer een stunt van ing. Doyer Beroepsvoetballers moeten kiezen Trip besloten met reeks successen HOC verspeelde in laatste fase kans op kampioenschap BIJ T0PSY THUIS VRIJDAG 29 MAART 1963 15 Requisitoir Doodsoorzaak onbelangrijk rtrmn wijnhandel van 1823 Koning van Marokko OMDAT DE EXTRA SOLIDE SKODA-BOUW U MEER VEILIGHEID GARANDEERT een veilige keuze Dynamo thans tegen Dukla Engelse basketballers op 6 april in Krelagehuis Ton of tonnetje Te-water-lating Zand in water Ronde van de Var voor de Fransman Henry Anglade Scheidsrechtersweekeinde wederom in Lunteren Jan de Vos kon niet door defensie van Gooke komen Mensonides en Jan Jiskoot zwemmen in Joegoslavië Een gevangenisstraf van twaalf jaar niet aftrek van voorarrest en daarna on voorwaardelijke terbeschikkingstelling van de regering heeft de officier van Justitie bij de rechtbank te Utrecht gisteravond om kwart voor zeven geëist tegen Boude wijn H. en Henny W. wegens moord op Theo Mastwijk. De eis tegen Ewout H. luidde zeven jaar met aftrek van voorar rest. De officier was van oordeel dat Bou dewijn H. en Henny W. tezamen en in ver eniging de moord op Theo Mastwijk heb ben gepleegd. Eveneens achtte hij bewe zen dat ieder der drie verdachten de op zet heeft gehad Theo Mastwijk te doden en dat de moord met voorbedachten rade is gepleegd. Voordat mr. Dijken zijn requisitoir hield, dat twee uren duurde, waren er felle schermutselingen geweest tussen Henny W. die als getuige werd gehoord, en de verdediger van Ewout H„ mr. Dietz. De president moest mr. Dietz twee keer aan sporen geen emotie te verwekken door zijn wijze van vragenstellen. Mr. Gijsman was tot deze waarschuwing gedwongen, omdat Hennie W. fel uitviel tegen de raadsman van Ewout, daar hij meende dat deze ver klaringen uit de processen verbaal uit hun verband rukte. Toen mr. Dietz aan Hennie W. vroeg of hij na de moord een bijl mee naar huis had genomen, schreeuwde Hennie woe dend: „Dat is een vuile insinuatie!" Mr. Dietz wilde nog enkele bijzonderhe den weten over de „repetitie" met het plas tic waslijntje. Hennie W. gaf verbeten en op venijnige toon antwoord. Mr. Dietz con stateerde daarop, „dat het eigenlijk geen goede generale repetitie" was geweest, waarop Henie W. uitviel: „Nee, natuur lijk niet! Dan hadden wij hier nu niet ge zeten!" Daarna mocht Ewout vragen aan Hen nie W. stellen, maar hij beperkte zich tot de nadrukkelijke verklaring, dat Hennie na de moord tegen hem had gezegd: „Ik heb hem de hersens ingeslagen." Om kwart voor vijf begon de officier van justitie met zijn requisitoir tegen de drie verdachten. Na het aandeel van ieder van hen te hebben geschetst, wees hij er op dat op enige punten hun verklaringen tegenstrijdig zijn. Voor de entourage van de zaak achtte hij dat echter niet van be lang. Het kan zijn dat de verdachten door de tijd die is verstreken zich alles inder daad niet meer kunnen herinneren. „In de verklaringen over de handelingen die rechtstreeks leidden tot de dood van Theo Mastwijk staat één der verdachten, Boudewijn H. of Hennie W., bewust te lie gen. Natuurlijk weten zij wat er toen ge beurd is, maar één heeft gelogen bij het vooronderzoek, bij zijn verhoor hier als verdachte en later weer bij zijn verhoor als getuige. Hij toont zich hier een grote lafaard en dat zal waarschijnlijk het meest tot zijn eigen nadeel strekken. Nu blijft zijn geest belast zowel met de misdaad zelf als met die welke hij tegenover de ander begaat", aldus de officier. Wie geslagen heeft doet er niet toe „Deze leugenaar begrijpt blijkbaar niet dat het er niet toe doet wie er bij de schuur geslagen heeft met het kapmes. In juridisch opzicht is dat van geen beteke nis, omdat het medeplegen van de mis- Uit de sectie, verricht door dr. J. Zel- denrust, is komen vast te staan dat de acht maanden oude baby, die dinsdag in Tilburg onder verdachte omstandigheden dood in bed werd aangetroffen, is over leden tengevolge van uitputting en ver vuiling. De negentienjarige Tilburgse vrouw, die haar drie kinderen totaal had verwaar loosd en haar woning tot een varkens stal had gemaakt, blijft ingesloten en wordt vrijdag voor de officier van justitie van Breda geleid. Tegen haar en haar 21-jarige echtgenoot is proces-verbaal op gemaakt. Het tweelingzusje van de overleden baby wordt thans verpleegd in het St Elizabethsziekenhuis. Alhoewel haar toe stand zorgwekkend is hopen de doktoren het kind in leven te kunnen houden. Het derde kind, een jongetje van anderhalf jaar, heeft betrekkelijk weinig geleden van de vervuilde situatie en verblijft nog in een plaatselijke inrichting. Tijdens laswerkzaamheden is gistermid dag een kleine brand ontstaan in het ke telhuis van het binnengasthuis te Amster dam. De hoofdstedelijke brandweer rukte op de melding „uitslaande brand" onmid dellijk met alle beschikbare materieel naar het ziekenhuis uit. Spoedig bleek echter dat de brand niet ernstig was. Het dak van het ketelhuis werd opengehakt en met vijf stralen had de brandweer het vuur spoedig in bedwang. Een felle uitslaande brand heeft de vee voederfabriek „Merakal" te Schaesberg (Lb) volledig in de as gelegd. De brand is ontstaan door kortsluiting in de afdeling waar kalverkunstmelk werd gefabriceerd. Personeelsleden die de brand ontdekten wisten uit deze afdeling nog tij dig een achttal gasflessen naar buiten te werken, waardoor persoonlijke ongeluk ken konden worden voorkomen. De brandschade, die door verzekering wordt gedekt, bedraagt samen met de pro- duktieschade ongeveer een half miljoen gulden. daad onomstotelijk vaststaat. Ik wil me daarom niet eens in speculaties begeven wie er geslagen heeft en wie het lijk naar de put heeft gesleept. Het is niet nodig om een keuze uit de twee lezingen van de verdachten te doen, omdat welke le zing ook, niet van doorslaggevende bete kenis is voor een beoordeling van het mis drijf", zei de officier, die bewezen achtte dat het misdrijf tezamen en in vereniging is gepleegd door Boudewijn H. en door Hennie W. Er is een gezamenlijke opzet geweest om Mastwijk te doden en een ge zamenlijke uitvoering. Zij hebben gezamen lijk het plan opgezet om Mastwijk te do den, zij hebben samen de kalk bij de put gelegd en zij hebben samen de put open gemaakt, zij hebben samen Mastwijk uit de torenkamer gehaald en zij hebben hem samen naar de plaats van executie ge bracht. Ook al zou Boudewijn, zoals zijn lezing luidt, zijn weggelopen en dus de ke ten van handelingen een ogenblik hebben doorbroken, hij heeft die weer gesloten door ook water in de put te gooien op het slachtoffer, dat volgens de lezing van de patholoog-anatoom dr. Zeldenrust zeer waarschijnlijk pas is overleden in de put. De officier betoogde voorts dat men niet alleen schuldig kan zijn door te handelen maar ook door handelingen na te laten. Boudewijn heeft zeker nagelaten, zo hij niet geslagen heeft, dit Hennie W. te be letten. Hij heeft Mastwijk ook niet ge waarschuwd. Hij heeft meegewerkt aan het ontstaan van een serie handelingen die leidde naar de dood van Mastwijk en hij is in dit opzicht even schuldig als Hen nie W. Dat niet met zekerheid vaststaat waar aan het slachtoffer is overleden doet er niet veel toe. De jongens hebben eerst ge tracht Mastwijk te wurgen, toen is hij met een kapmes enkele malen op het hoofd ge slagen en vervolgens heeft men hem met het hoofd naar beneden in een put gegooid. Of deze handelingen tot de dood van Mast wijk hebben geleid of dat hij is gestor ven in de put vanwege de ongebluste kalk met het water, wat maakt dat uit?, vroeg de officier. Als men op grond hiervan vrij spraak zou kunnen krijgen, zou iedere mis dadiger zijn slachtoffers voortaan zo ver minken, dat er geen doodsoorzaak meer zou zijn vast te stellen. Aan de opzet en de voorbedachten rade achtte mr. Van Dijken ook Ewout schul- Advertentie Uw vriend uit Frankrijk: Cognac HOBEX xxx Gezond, gezellig en goedkoop. 10,85 per fles 5,60 per V2 fles 3,25 per zakflacon Kleine Houtstraat 57 (hoek Ged. Oude Gracht) Tel. 10078. Snelle bezorging dig. De plannen hebben ze gedrieën be raamd en geen der verdachten heeft de moed gehad tegen de anderen in te gaan. 'Zij hebben de dood van Mastwijk verko zen boven de ontmaskering als lafaard in de ogen van anderen. Tenslotte besprak de officier de mate waarin de feiten aan ieder der verdach ten moeten worden toegerekend. Hij schetste Henny W. als een jongen uit een eenvoudig milieu met een bijzondere in telligentie, suggestibel, eerzuchtig, vitaal en zelfverzekerd, maar gemakkelijk te be- invloeden. Boudewijn en Ewout H., zoons uit een rijke familie, zijn in geestelijk en moreel opzicht verwaarloosd: Boudewijn angstig, gesloten, hautain en met een ar moe aan gevoel; Ewout psychisch ge stoord, jongens die in een pathologisch op geschroefde angst geen uitweg meer za gen. Bij zijn eis wilde mr. Van Dijken reke ning houden met de psychologische toe stand waarin de verdachten verkeerden, de omstandigheden waarin zij zich bevon den en hun jeugd. Gezien hun aandeel in het misdrijf wilde hij tegen Boudewijn H. en Henny W. eenzelfde straf eisen: twaalf jaar met aftrek en onvoorwaardelijke ter beschikkingstelling. Tegen Ewout H. eiste de officier zeven jaar met aftrek zonder terbeschikkingstelling. Om kwart voor zeven werd de zitting verdaagd tot vandaag. Koning Hassan II van Marokko brengt een staatsiebezoek aan de Verenigde Staten. Terwijl president Kennedy toe kijkt, wordt de koning hier bij zijn aankomst in Washington verwelkomd door mevrouw Jacqueline Kennedy. Advertentie jf'l" 5' V' t Skoda Octavia Geheel compleet - f 5250,— \mw-r '--v H. ENGLEBERT N.V. - DOBBEWEG - VOORSCHOTEN - TEL. C01717) 2010* DEALER: Garage VERBEEK, Bloemendaalseweg 5-7, Bloemendaal, tel. 52301 In een wedstrijd voor de halve finales van het toernooi om de Europese handbal beker heeft Dynamo Boekarest donderdag in Boekarest met 1410 gewonnen van het Deense Slovbakken. Bij de rust leidden de Roemenen, die ook de eerste wedstrijd hadden gewonnen (1412), met 73. In de finale, die 6 april in Parijs wordt gespeeld, komt Dynamo uit tegen Dukla Praag. Zaterdagmiddag 6 april komt een twee tal basketbalteams van de Engelse uni versiteit St. Albans op bezoek in het Kre lagehuis in Haarlem. Een jongensteam en een seniorenploeg op toernee door Ne derland gaan dan hun krachten meten met de vertegenwoordigende teams van Haarlem. De zesjarige Marianne van Zetten uit Rotterdam is op de kruising Brede Hille- dijk-Hillestraat in Rotterdam bij het over steken aangereden door een vrachtauto. Met ernstige verwondingen werd zij over gebracht naar het Dijkzigtziekenhuis in Rotterdam waar zij bij aankomst bleek te zijn overleden. Op de Noorderhogebrug te Groningen is de 71-jarige wielrijder C. J. Kuipers uit Groningen dodelijk verongelukt. De man fietste op het rijwielgedeelte van de brug. Op het moment dat een vrachtauto hem voorbijreed verloor hij zijn evenwicht waardoor hij onder het rechterachterwiel raakte. De vijfjarige Trudi Felz uit Amstelveen was op slag dood toen zij plotseling de Noordammerweg in haar woonplaats over stak en door een zandauto werd overre den. Op Schouwen-Duiveland is de 64-jarige heer J. P. Stoutjesdijk uit Oosterland toen hij op zijn fiets de rijksweg onder de ge meente Duiveland overstak, aangereden door een auto. Het slachtoffer werd vijf tien meter meegesleurd en overleed ter plaatse. Urk-Enkhuizen. De bootdienst Urk- Enkhuizen, die gedurende de winterperiode was stil gelegd, is hervat. Bevorderd. De kapitein-ter-zee met de tijdelijke rang van commandeur H. M. van den Wall Bake is bevorderd tot schout bij-nacht. De heer C. Doyer ing. te Bussum, die bekendheid verwierf door zijn uitdagingen aan het adres van verkopers van aard- stralenkastjes, weervoorspellers en uitvin ders van een perpetuum mobile houdt de laatste dagen de gemoederen in onrust door een demonstratie, die hij heeft aan gekondigd op zondagmiddag 31 maart om 15.0 uur op een terrein bij De Wallen in Naarden. Hij zal daar, naar hij be weert, een in zijn bezit zijnd model van een perpetuum mobile demonstreren en hij heeft een ton uitgeloofd voor degene, die voor middernacht het theoretisch of prak tisch bewijs weet te leveren dat het ding niet werkt of kan werken. Een en ander bij verschil van mening ter beoordeling van het T.N.O. Nu schijnen er wel modellen van iets wat men een perpetuum mobile zou kun nen noemen te bestaan, maar steeds was het de vraag of het apparaat een der gelijke hoeveelheid energie zou kunnen af leveren dat het voor praktische doeleinden gebruikt zou kunnen worden. De heer Doyer beweert dat zijn model bij verbinding met een dynamo 1 ampère stroom aflevert. Hij vertelt er echter niet bij hoe groot de hoeveelheid energie is. Voorts beweert hij in samenwerking met de firma Termaat in Bussum voornemens te zijn op basis van het apparaat een n.v. wentelmotor op te richten. Als klap op de vuurpijl beweert hij ten slotte dat een Amerikaan uit Detroit, die nog onbekend wenst te blijven, hem een groot bedrag voor de vinding heeft gebo den en hem per chèque bij wijze van» vooruitbetaling 150.U00 heeft overge maakt, hetgeen de heer Doyer de uitda ging met een ton mogelijk zou maken. De hele affaire, die men op het eerste gezicht naar het rijk der 1 aprilgrap pen zou verwijzen, krijgt een tintje van waarschijnlijkheid doordat de heer DO' yer beweert de deponering van de ton bij de Twentse Bank in Naarden in het bij zijn van getuigen, onder meer de di recteur der bank en kandidaat-notaris M. R. Koops van het notariskantoor mr. J. Winkel te Naarden, te hebben doen geschieden. Deze kandidaat-notaris kon echter niet meer bevestigen dan dat hij getuige was geweest van de deponering van een twin tig centimeter in het vierkant metend ver zegeld pakketje, dat door niemand is ge opend en waarvan de heer Doyer beweer de dat het een ton inhield. Blijft dus de mogelijkheid dat de ton een tonnetje of iets anders zou kunnen zijn. Bondscoach Bill Ard en zijn Amsterdam se assistent Charles Urbanus starten woensdag 17 april met de centrale training van de honkballers. De eerste twee bijeen komsten worden binnen gehouden, de veldtraining start woensdag 1 mei in Am sterdam (terrein Jan van Galenstraat), ter wijl donderdag 2 mei in Haarlem wordt begonnen, waarschijnlijk op het veld aan het Badmintonpad. Er wordt een A- en een B-ploeg samengesteld van een aantal weken. De geselecteerden moeten behalve de centrale training ook de plaatselijke jeugdtraining meemaken (eens per week). Deze laatste heeft een meer persoonlijk karakter. De geselecteerde spelers zijn: Henk Keu- lemans, Teun de Groot, Boudewijn Maat en Ruud Zijlstra (Schoten), Ben Tromp, Her man Beidschat en Leo Kops (EHS), Doby Peters (ABC), Rob Hoffman (HCAW), Mar tin Gans (VVGA), Ruben Leyssner, Ricky Kersout (UW), Rudy Dom (Storks), .Rudy Geestman (WVHEOW), Roel Hopman eri Ton Terneuzen (EDO), Henk Talens en Jan Smidt (HHC), Hannie Urbanus, Wim Crou- wel, Flip Le Cuivre, Gerard Spoelstra, Henk van der Bovenkamp en Wil Meyer (DWO), Simon Arrindell en Hamilton Richardson (Sparta). Onder deze spelers bevinden zich drie beroepsvoetballers, namelijk Geestman, Hopman en Peters. Dezen moeten van te voren verklaren of zij zich gedurende het gehele honkbalseizoen beschikbaar stellen (kunnen stellen), daar zij anders zullen worden afgevoerd. Zo'n verklaring kunnen Een ander element van betrouwbaarheid lijkt te zijn gelegen in het feit dat de burgemeester van Naarden zich bereid verklaard heeft mee te werken aan de de monstratie en voornemens is zondagmid dag het apparaat te water te laten, want het heeft water nodig om te kunnen wer ken. Bij navraag bleek ons dat de heer Doyer in Naarden -industrieterrein heeft verkregen. De medewerking van de bur gemeester en anderen van de secretarie gaat echter niet verder dan dat men hem een terrein ter beschikking heeft willen stellen dat een groot publiek kan herber gen en gemakkelijk door de politie kan worden afgezet. Men heeft de heer Doyer dit pleziertje willen doen zonder daarmee echter enige verantwoordelijkheid voor het experiment op zich te willen nemen. En ook niemand daar heeft het apparaat nog gezien, laat staan in werking. heer Doyer zegt de baten der nelden te w De heer Doyer zegt de baten der en treegelden te willen afstaan aan het co mité burgerzin te Naarden. Ten slotte: het apparaat zelf. De heer Doyer beweert op het idee te zijn geko men door een suggestie van een negentien jarige Bussumse scholier, die de capil laire werking van in water rustend zand bruikbaar zou willen maken. Met de firma Termaat zou nu een ap paraatje geconstrueerd zijn, bestaande uit een met een helling van 45 graden over twee katrollen lopende band, voorzien van flappen stof die in water afhangen. De flappen stof sluiten zich aan de bovenzij de dakpansgewijs en hangen aan de ach terzijde loodrecht naar beneden. Aan de bovenzij zouden zij water opzuigen, aan de achterzijde water afstaan en laten ver dampen. Hierdoor zou de band in bewe ging worden gebracht en verder zou een katrol, bekleed met waterafstotende stof, aan de achterzijde de draai-energie afne men. Alles bijeen materiaal genoeg om aan een stuntje te denken. Waaraan de heer Doyer dan nog toevoegt dat wanneer deze demonstratie niet mocht slagen hij voor' nemens is op 1 april een anti 1 aprilgrap te lanceren. De heer Doyer schijnt ern stig te streven naar de titel van practical joker. Wie weet of het Zandvoortse CO' mité wat voor hem in het vat heeft? De Fransman Henry Anglade heeft don derdag de Ronde van de Var gewonnen. Anglade had in het eindklassement een voorsprong op de Brit Simpson, die tweede werd. De laatste etappe, een rit over 198 kilometer van Saint Tropez naar Dra- guignan, wérd in de eindsprint gewonnen door André Darrigade, voor de Duitser Wolfshohl en de Belg Beheyt. De Belgen Janssens en Desmet werden respectievelijk vierde en vijfde. Zij allen kregen een tijd van 5.17.19 toegewezen. Het eindklassement luidt: 1. Anglade (Fr.) 15.37.04, 2. Simpson (G.B.) 15 37.04, 3. Foucher (Fr.) 15.40.19, 4. Anquetil (Fr.) 15.40.33, 5 Groussard (Fr.) 15.40.50 De Nederlandse dameszwemploeg heeft de Zuidafrikaanse tournee afgesloten met een nieuwe reeks successen tijdens wed strijden in Kitwe, in Noord-Rhodesië. De 4 x 110 yards wisselslag werd door het viertal Ria van Velsen (1.13), Klenie Bi- molt, Ada Kok en Erica Terpstra gewonnen in 4.54.3. Klenie Bimolt won de 220 yards school slag in 2.52.8, Ria van Velsen zwom het persoonlijke nummer 110 yards rugslag in 1.13.5 en Ada Kok zegevierde natuurlijk weer op de vlinderslag in 5.58.0. Alleen Erica Terpstra moest toestaan dat een tegenstandster het sneller deed. De fede rale kampioene Marilyn Sidelsky won de 110 yards vrije slag in 1.06.9, Erica deed er 1.07.5 over. Amerikaanse bijdrage. Dr. Glenn T. Seaborg, voorzitter van de Amerikaanse commissie van atoomenergie, zal aan de Nederlandse ambassadeur in de Verenigde Staten, dr. H. J. van Roijen, een cheque van 350.000 dollar overhandigen als bij drage van Amerika in de bouw van de hoge fluxreactor te Petten. - Niet hondsdol. De hond, die enkele weken geleden bij het RAI-gebouw in Am sterdam een kind beet en verschijnselen vertoonde die aan hondsdolheid deden den ken, blijkt niet aan rabiës te zijn over leden. Dit is gebleken uit het onderzoek dat het rijksseruminstituut in Rotterdam op het cadaver heeft ingesteld. deze drie spelers natuurlijk niet geven. Zij zijn contractueel gebonden aan hun voet balclub, die door de lange onderbreking van de competitie nog geruime tijd de spe lers nodig heeft. Verrassend is de keuze van de meeste spelers niet. De Spartaan Richardson heeft Wij missen echter de UVV-er Van de Ster, die na het vorig seizoen werd uitge roepen tot de veelbelovendste speler! Als spelers als Meyer en Van der Bovenkamp wel in deze groep worden geplaatst, waar om dan de UVV-er niet? In de samenstel ling zal echter nog wel de nodige verande ring komen: de verplichting tweemaal in de week te trainen zal voor enkele (oudere) spelers waarschijnlijk te zwaar zijn. Het weekeinde dat de Haarlemse honk- balscheidsrechters het vorige jaar vlak voor het seizoen in Lunteren hielden, schijnt een traditie te worden. Vanavond nemen niet minder dan 52 umpires hun intrek in hotel de Eekhoorn, waar men to zondagmiddag zal kunnen luisteren naar lezingen van de heren Schmüll, Oosterhof, Van Deenen en Schotel. Donderdagavond hebben de HOC-heren hun laatste (kleine) kans op het kampioen schap van de eerste klasse basketbal ver speeld door een geringe nederlaag tegen medekandidaat ASVU dat profiteerde van een HOC-inzinking gedurende de laatste zeven minuten van de wedstrijd, waarin HOC gedurende het grootste deel voor stond. Zes minuten stond de puntenpro- duktie van HOC stil, net lang genoeg om de Amsterdamse studenten de gelegenheid te geven een beslissende voorsprong te nemen. In de laatste seconden kwam HOC welis waar nog dicht bij de ASVU-score, maar verder dan 4749 kwam de HOC-aanval niet. HOC-topscorer Peter Huijing stak niet in zijn beste vorm, kwam ditmaal „slechts" tot 13 punten, maar Koos Ver straten nam zijn rol als topscorer over en scoorde 17 punten. Het plaatsen werd naar mate het einde naderde steeds slordiger en dit kostte HOC dan ook de wedstrijd. Het scoreverloop was: HOCASVU 10 5, 18—14, 23—20 (rust), 30—27, 40—35, 41— 41, 41—48, 47—49 (einde). De overige uitslagen luiden: dames: Ra- piditasAntilopen 3 1413, HOC 5White Stars 3 1823. Heren: HCKTornado 49 26, HOC 4—Cibaba 2—0 (regl.), HCK 2— Flamingo's 3 3853. Jan de Vos, de Nederlandse welterge- wicht kampioen, heeft donderdagavond in Liverpool in een boksgevecht over acht ronden op punten verloren van de Engels man Johnny Cooke. De goed gesloten verdediging van de Engelsman, kandidaat voor een titelge vecht, leverde De Vos, die bij het over nemen van de aanval wel enkele malen goed doorkwam, te veel moeilijkheden op. In de zesde ronde kwam de Nederlandse kampioen na een serie linkse hoeken op het gelaat en het lichaam wel even in gevaar doch hij slaagde door in de clinch te gaan het gevaar te keren. Wieger Mensodines (ZIAN) en Jan Jis koot (Merwede) zullen zaterdag en zon dag op uitnodiging deelnemen aan inter nationale zwemwedstrijden in Zagreb (Joe goslavië). Op deze wedstrijden, waar behalve Joe goslavische zwemmers en zwemsters ook Oostduitsers, Italianen, Hongaren, Polen en Oostenrijkers aan de start verschijnen, komt Mensonides uit op de 100 en 200 meter schoolslag en Jiskoot op de 100 me ter vlinderslag en de 200 meter wisselslag. ©P1B COPENHAGEN „Ik heb de bandrecorder ingeschakeld, zodat ik morgen nog wat van het feest kan meegenieten".

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 15