Heemskerks raad wenst geen vier-hoog-woningbouw R uw huis ingericht ederland SEMIPROFS IN DE IJMOND (H)OORAPPARATEN 'J!Wf *ri{, ito* osp»0<rt j PH. DE KONING 24 Borst VELO Toch akkoord met bouw van 48 woningen Tien maanden geëist wegens verduistering Of Eesit u aan nieuwe vloerbedekking tos? Sport in IJ mond Havenberichten IJmondverenigingen vandaag en morgen FILM EN FILMWERELD VRIJDAG 29 MAART 1963 trTf i 'P COSTUUMS Eis van een jaar voor serie oplichtingen Damkampioenen worden gehuldigd Europese competitie voor toerwagens Internationale organisatie staat voor U klaar! via de internationale meubel- organis_atie Europa-Meubelkunt U nu dë nieuwste Europese mo dellen in onze showrooms bewon deren. Meubelen uit Frankrijk, Duitsland, Skandinavië, Ita lië en Nederland, zowel in hypermo derne stijl als in steeds bekorende klassieke schoon heid. Gezamenlijke fabrikatie en- ook distributie zorgen voor: Steeds nieuwe en exclusieve model- en opvallend lage prijzen. AUDIUM PHILIPS SIEMENS ALLEENVERKOOP IN IJMUIDEN IN IJMUIDEN GEVESTIGD KENNEMERLAAN 92 - TELEFOON 5072 Alle soorten TAP IJ T en LINOLEUM Medische verzorging tijdens het weekeinde UIT en tèeh THUIS 100% SERVICE De raad van Heemskerk heeft zich tijdens de openbare vergadering op don derdagavond wederom geen voorstander getoond voor woningbouw in vier bouw lagen. „We moeten ervan af', zei een raadslid. Een ander zei dat wonen op de vierde etage misschien wel prettig is voor corpulente mensen. Al eerder had de raad woningbouw in vier lagen afge keurd. „Mensensilo's" noemde de heer T. Wentink (Prot. Chr.) ze. De heer J. J. Nijdeken (P.v.d.A.) hoopte van harte dat door aanneming van het voorstel tot tegemoetkoming in de kosten van vrijwillige beschikbaarstelling van woonruimte, meer mensen hun grote hui zen zouden willen ruilen voor kleinere, om op die manier te helpen de woningnood te lenigen. Tevens zou hij graag zien, dat ge stimuleerd wordt dat mensen, die dit kun nen betalen, naar duurdere woningen ver huizen. De raad ging akkoord met voorstellen tot het verlenen van kredieten voor de bouw van een tweede chr. lagere school en voor aanschaffing van lesmateriaal voor diverse scholen in de gemeente. Advertentie van toonaangevende fabrieken in binnen- en buitenland. Prima kwaliteiten tegen rede lijke prijzen. KENNEMERLAAN De heer H. J. Boeree (K.V.P.) zei bezwa ren te hebben tegen étagebouw van wo ningen. Het ging hier om een voorstel tot verlenen van kredieten voor de bouw van 153 woningwetwoningen. Vier bouwlagen achtte spreker gewoonweg afschuwelijk. We moeten eraf" Ook de P. v. d. A.-er W. v. d. Wart voelde niets voor vier woonlagen. „Daar moeten we van af", riep hij uit. De raad heeft al eerder het bouwen van woningen in vier bouwlagen scherp van de hand ge wezen. De Prot.-Chr. fractie onderstreepte dat wat de overige sprekers zeiden. De heer T. Wentink sprak van „mensensilo's". Wethouder H. J. M. Roozen (K.V.P.) wees erop, dat de raad destijds het uitbreidings plan, waar de woningen komen, al heeft goedgekeurd. Hij gaf toe dat de vierde woonlaag niet zo in trek is, maar er zijn altijd wel men sen die vier-hoog willen wonen. Het on derhavige bouwplan is echter zo opgesteld, dat het financieel doenlijk is de 153 wo ningen te bouwen. Dverigens komen in andere uitbreidingsplannen geen woningen in vier bouwlagen meer, zo deelde de wet houder mede. Wel zijn woningen in zes en meer bouwlagen geprojecteerd. Enkele K.V.P.-ers geloofden niet al te zeer in voorkeur voor de vierde woonlaag. Hoogstens corpulenten, die wat willen afslanken en jongehuwden. die blij zijn met elke woning", merkte de heer Boeree nuchter op. De heer Nijdeken (P.v.d.A.) stelde voor het voorstel aan te houden en hierover met de autoriteiten in Den Haag te spre ken, teneinde van de „absurde curveprijs" af te komen. De K.V.P. gaf in haar geheel fiat aan 't voorstel, omdat er nu toch niets meer aan is te veranderen. De woningen zullen spoedig worden ge bouwd, deelde wethouder Roozen in twee de instantie mee. De heer Nijdeken vroeg tenslotte nog of het met het oog op de be prekingen in Den Haag zin heeft als en kele raadsleden zouden tegenstemmen. Voorzitter H. Nielen merkte schamper op, dat dit slechts zin zou hebben in de Twee de Kamer. Plan-in-hoofdzaak Een voorstel tot vaststelling van een uitbreidingsplan-in-hoofdzaak, ontlokte diverse vragen en opmerkingen. De heer J. H. Duyn (K V.P.) vroeg of er geen mo gelijkheden zijn het Heemskerkse strand te ontsluiten, hetgeen zeker nodig zal zijn in de naaste toekomst, wanneer Wijk aan Zee veren zal moeten laten als badplaats. Wethouder Roozen (K.V.P.) wees op de agsurditeit om dit plan-in-hoofdzaak vast te stellen. Men had beter kunnen wachten tot het herziene streekplan voor de IJ- mond-Noord door de Kroon is goedge keurd. Het vaststellen van dit plan is een zuiver formele zaak. Heemskerk zal straks een geheel nieuw plan-in-hoofdzaken op tafel leggen, zo zei voorzitter Nielen. Ten aanzien van het strand, zei de bur gemeester, dat in de toekomst dit strand meer recreatiemogelijkheden zal krijgen. Het is echter een moeilijke zaak daar de ontwikkeling van het Heemskerkse strand van veel factoren afhankelijk is. Zoals de ontwikkeling van Wijk aan Zee als bad plaats, toekomstig wegenbeloop enzovoort. Zilverlingen „Veel tuinders, wier bedrijf moet ver dwijnen in verband met stadsbebouwing, zien liever de zak met zilverlingen dan compensatie met andere grond", aldus wethouder Roozen over een voorstel tot aankoop van een bedrijf in Egmond een voorraad dus voor Heemskerk. Velen voe len meer voor liquidatie dan voor com pensatie van hun bedrijf. Haarlemse rechtbank De officier van Justitie bij de Haarlem se rechtbank heeft donderdagmorgen tien maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk geëist tegen een 27-jarige waterklerk uit IJmuiden. Cp 11 februari van dit jaar kreeg verdachte op dracht van zijn werkgever de klerk was in dienst bij een firma in scheeps agenturen ruim negentienduizend gul den te brengen naar de gezagvoerder van het binnenkomende schip „Ganimedes". Bij de sluizen moest de waterklerk wach ten en in deze periode rijpte hij hem het plan het geld te verduisteren. Aan een col lega vertelde hij dat hij uitgegleden was. De envelop met geld was daarbij in het water van de sluizen gevallen. Deze collega haalde toen opnieuw geld bij het kantoor. De waterklerk haalde later het geld uit de oorspronkelijke envelop, liet deze omslag inderdaad in het water val len, en verborg de negentienduizend gul den daarop in het kolenhok "an een sluis wachtershuisje. Daar werd het twee uur later door de sluiswachter gevonden. Zoals gezegd was dit gehele verduiste ringsplan tijdens een wachttijd van twin tig minuten geboren. Rechtbank en verde diger mr. H. C. R. M. van Cranenburgh verwonderden zich over deze misgreep van verdachte, die zoals mr. Van Cranen burgh in zijn pleidooi naar voren haalde een jongen van onbesproken gedrag was Uitspraak op 11 april. Een 51-jarige loodgieter uit Haarlem hoorde donderdagmiddag voor de Haar lemse rechtbank een jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest tegen zich ei sen, en een voorwaardelijke terbeschik kingstelling van de regering. Verdachte die reeds vele malen voor oplichting was veroordeeld had in december verleden jaar in IJmuiden een bewoner driehon derd gulden afhandig weten te maken. Dit geld zou volgens zijn verhaal bestemd zijn voor de aflossing van een belastingschuld. Een geldzending die hij uit Maastricht verwachtte zou pas aan het eind van de maand aankomen. In de zelfde maand wist hij eveneens van een Haarlemse inwoner 150 gulden te „lenen door middel van een ingewikkeld verhaal over de verkoop van woningen. Scheids rechter Leo Horn werd eveneens het slacht offer van deze man. Hij werd voor f 75 opgelicht, aldus vice president mr. Fer- werda. De raadsman mr. J. W. Rutgers bepleitte clementie. Uitspraak op 11 april. Heden (vrijdagavond) zullen in het Cul tureel Centrum aan 't Moerbergplantsoen de leden van het eerste tiental van de IJmuider damclub „Sportief" worden ge huldigd, in verband met het onlangs door hen behaalde kampioenschap. Deze avond zal waarschijnlijk worden bijgewoond door afgevaardigden van het districtsbestuur en vertegenwoordigers van de verenigingen, welke aan deze competitie hebben deelge nomen. Voorts ligt het in de bedoeling van het bestuur om vrijdag 5 april te starten met een bekercompetitie, bedoeld voor hen die bijna of geheel zijn uitgespeeld. Op 1 september wedstrijden op het circuit Zandvoort Oostenrijkse, Belgische, Nederlandse. Engelse, Hongaarse, Franse en Westduit- se organisatoren van internationale auto races voeren momenteel besprekingen om te komen tot een Europese competitie voor toerwagens. Ten aanzien van het regle ment is reeds volledige overeenstemming bereikt. Voor de competitie zullen twee berg- klims en zes races tellen. Nederland is, dank zij de Nederlandse Autorensport Vereniging, vertegenwoordigd door de in ternationale wedstrijden die zondag 1 sep tember op Zandvoort werden gehouden. Het ligt in de bedoeling volgend jaar aan de FIA toestemming te vragen over te gaan tot de instelling van een officieel Europees kampioenschap voor toerwagens. De acht wedstrijden tellend voor de strijd om de Europese bekers voor toer wagens zijn: 21 april: Heysel circuit Cou pes de Bruxelles; 16 juni: Nurburgring (W. Did) :zes uur van de Nurburgring; 23 juni: Mont Ventoux (Fr) :bergklim van de Mont Ventoux; 6 juli: Brands Hatch (Eng) :zes uren van Brands Hatch (boven 850 cc); 13 juli: Mallory Park (Eng) inter nationale race (tot 850 cc); 1 sept.: Zand voort internationale NAC-races; 15 sept.: Timmelsjoch (Oost.) :bergklim van Tim- melsjoch; 22 sept.: Boedapest :Grote Prijs van Boedapest. Advertentie Marktplein 29 IJ M U I D E N Tel.02550-7541 Zeventien wedstrijden zijn er door het beroepsvoetbal tot dusver op „Schoonen- berg" gespeeld negen door Stormvogels en acht door VSV en nog geen enkele nedertaag van zijn favorieten heeft het thuispubliek meegemaakt: Stormvogels won vier ontmoetingen en speelde vijfmaal gelijk en VSV droeg niet minder dan zes maal de palm van de overwinning met zich mede en deelde in twee wedstrijden tegen ZFC en Vitesse met de tegen partij de punten. Ondanks deze alleszins te loven presta ties is het voor ons echter de vraag, of het publiek na afloop van deze 17 wed- Advertentie j o'A Ah. 2WUMDRKHTW— GOWHIJMUIDEN strijden wel .altijd even voldaan huiswaarts is gekeerd. Wij voor ons willen wel ver klaren, dat dit ten opzichte van ons zeker niet altijd het geval is geweest. Als voor beeld van recente datum zouden we wil len noemen de ontmoeting Stormvogels Graafschap. Zowel de thuisclub als de Oos telijken brachten een voorhoede in 't veld, waarvan de prestaties met het predikaat „pover" juist zijn getypeerd. In de 90 mi nuten speeltijd werd geen enkel doelpunt gescoord hoewel vooral Stormvogels on getwijfeld de kansen daartoe heeft ge had en we zijn er bijna zeker van, dat dit ook niet het geval zou zijn geweest, als de wedstrijd gesteld, dat zulks kon nog eens met een half uur of desnoods nog langer was verlengd. En dat dit gebrek aan produktiviteit bij deze clubs geen uitzondering is, blijkt wel uit het feit, dat Stormvogels in 16 wed strijden slechts 19 doelpunten kon scoren en Graafschap14. Dat de Gelderse voetballers in dit opzicht nog boven Stormvogels „uitblonken", vindt zijn oor zaak in het feit, dat ze in zes van de zes tien wedstrijden het net van de tegen partij niet konden vinden. Zaterdag komen beide clubs maar dan op het terrein van Graafschap op nieuw tegenover elkaar te staan en ook nu verwachten we, dat de respectieve doel wachters maar heel zelden zullen behoe ven te capituleren. We houden het dan ook wederom- op een gelijkspel met een heël lage score. VSV speelt ook nu weer niet voor de competitie, wat mede in verband met de lange gedwongen rustperiode wel heel erg jammer is. Voor de roodwitten staat ech ter een interessante oefenwedstrijd in Delft tegen de le divisieclub DHC op het programma. De Delfter^ren bezetten met 19 punten uit 17 wedstrijden een plaats in de middenmoot (doelgemiddelde 2929). Vermoedelijk zal Kort weer van de partij zijn, hetgeen tevens inhoudt, dat André dan de aanval weer komt verster ken, hetgeen in verband met de matige prestaties van deze aanvalslinie tegen Alkmaar zeker geen kwaad kan. (Ci t y) Een van de populaire historische avonturenromans van de mysterieuze schrijver Rafaël Sabatini heeft de stof op geleverd voor de kleurenfilm „De zoon van captain Blood", waarmee deze week het City-programma wordt ingeleid. De bestanddelen van dit verhaal komen voort uit een controverse tussen een wrede gou verneur van de Britse kolonie Jamaica en zijn tegenspeler, de nobele zoon van de eens zo vermaarde captain Blood. Het ge- gezegde „een aardje naar zijn vaartje" is in alle opzichten op deze jongeman van toepassing, want hij blijkt al evenmin voor een kleintje vervaard. De climax van dit spannende verhaal over piraten, schone vrouwen en bevrijde slaven bestaat uit de ondergang van de stad Port Royal, welke zich tijdens een fatale aardbeving voltrekt. Tot en met zondag kan men iede re avond van deze suggestief verfilmde katastrofe getuige zijn. Zondagmiddag mag het publiek zich dan verdiepen in de spectaculaire gebeurtenis sen, welke de historie ons heeft te bieden van het eiland Rhodos, broedplaats van fantastische en avontuurlijke aangelegen heden. Deze zijn een kolfje naar de hand geweest van de vervaardigers van „De kolos van Rhodos", zodat men nu niet be paald zuinig was met het verzamelen van zoveel mogelijk en spanning en actie, naar behoren gelardeerd met enige vleug jes romantiek. Toevallig dat ook in deze film de climax uit een aardbeveing be staat, welke zoals bekend resulteert in de vernietiging van de legendarische kolos. Maandag en dinsdag de Amerikaanse po litiefilm „The lawbreakers", welke titel „De wetbrekers" men voor Nederland maar heeft vertaald als „Misdaad en strip tease". Met welke vondst men kennelijk hoopte de publieke belangstelling een wei nig te stimuleren. Men kan zijn even tuele nieuwgierigheid echter slechts twee dagen bevredigen, want woensdagavond heeft de Velser kunstkring „Voor Allen" beslag op het theater gelegd, ten einde haar filmseizoen te besluiten met de En gelse komedie „The lord, the lady and the butler". Ten slotte donderdagavond de veelbesproken film „De laatste oever" (On the beatch), welke navrante historie over de vernietigende uitwerking van een eventuele atoomoorlog stellig een weder- vertoning rechtvaardigt. Stanley Kramer heeft als regisseur zijn met „High noon" en „Judgement at Nuremberg" verworven reputatie, met deze knappe film ongetwij feld nog versterkt. (R ex) Wat er alle maal zou kunnen gebeuren wanneer zeven op avontuur beluste jongedames, die bo vendien afkomstig zijn van een duur Zwit sers pensionaat, op een eenzaam eiland in handen vallen van een bende schur ken, wordt ons allemaal in de film „Zeven meisje op een eiland" uit de doeken ge daan. En vooral wanneer er, zoals in dit geval een traditionale goudschat in het ge ding wordt gebracht Zoals bij dergelijke avonturenfilms echter gebruikelijk is, wordt de ben de op het laatste ogenblik onschadelijk ge maakt en ziet de jonge held met behulp van de politie kans, de belaagde jonge dames uit haar gevaarlijk isolement te bevrijden. Moet hier nog aan worden toe gevoegd, dat hem ten slotte als beloning voor zijn moed een der schoonsten van het septet in de armen wordt gevoerd? En dit alles van vrijdag tot en met maan dag. Zondagmiddag een andere avonturen film: „Agi Murad, de witte duivel". In dit verhaal geldt de strijd om de macht tussen Tsaar Nicolaas I en een legertje rebellen als basis, waarbij voldoende mo tieven werden ontdekt om een genoeglijk- sensationele historie rond te maken. Dit programma wordt daarop woensdag en donderdag afgesloten met „La dolce vita" welke Italiaanse film oorzaak is geweest van de nodige opschudding en kritiek. Men weet door dit alles wellicht, dat de intrige betrekking heeft op recente schandaal tjes in de Romeinse society, waardoor di verse reputaties werden gebroken door op sensationele nieuwtjes beluste journalisten. Of de titel „Het zoete leven" al of niet sarcastisch is bedoeld, moet men zelf maar eens ervaren. (L u x o r) Joseph Losey, de maker van de Frans-Italiaanse co-productie „Eva", is een merkwaardige figuur in de filmerij. Hij is nu 53 jaar, begon kort voor de tweede wereldoorlog met filmen, waarbij hij zich voornamelijk bewoog op documen tair en educatief terrein, om daarna in 1948 zijn eerste speelfilm „The boy with the green hair" te maken. In 1953, toen de door McCarthy ontketende heksenjacht op communisten ook Hollywood niet spaar de, emigreerde hij evenals Jules Das sin en Charles Chaplin naar Europa. Hij vestigde zich in Engeland, waar hij onder andere „Time without pity", „The criminal" en „Change meeting", maakte, welke laatste film twee jaar geleden on der de titel „Met voorbedachte rade" in ons land werd vertoond. Daarin liet hij zich kennen als een bekwaam, zij het niet bijster origineel vakman en dit destijds voorlopig oordeel vindt zijn bevestiging in „Eva", die geheel in de trant van de „nouvelle vague" is opgebouwd. De roman van James Hadley die als uitgangspunt diende, geeft nauwelijks aan leiding tot een dergelijk modieuze behan deling en de film maakt dan ook voort durend de indruk van te zijn overladen met pretenties, die nergens anders door kunnen worden verklaard dan door "het gemak waarmee Losey zich een nieuwe stijl heeft eigen gemaakt. Het verhaal van de film gaat over de wanhopige liefde van de schrijver Tyvian (Stanley Baker) voor de call-girl Eva (Jean -Moreau), die zich op de mannen wil wreken door deze op rechte liefde niet te honoreren. Tyvian, die aanvankelijk mijnwerker is geweest en grote armoede heeft gekend, voelt zich onzeker in zijn nieuwe staat van gevierd romancier en gezocht scenarioschrijver en hi] laat zich door de capricieuze Eva op alle mogelijke wijze vernederen, zodat de film eindigt met zijn totale ondergang Dit gegeven heeft Joseph Losey gera- liseerd met alle effecten, camerabewe gingen en montagestunts die wij van de filmvernieuwers uit Frankrijk en Italië kennen. Zijn bedoelingen werden er vol ledig door bereikt, een spannende speel film, waardoor het publiek ongetwijfeld enige boeiende uren zal ondergaan. Deze film is voor dinsdag en woensdag in het programma opgenomen; donderdag ge volgd door de operafilm „Rigoletto". Aan het begin van deze week hebben dan reeds gedraaid „Zorro, de gemaskerde wreker" (van vrijdag tot en met maan dag) en „Marisol, een engel in huis" (zondagmiddag). (W.B.-t heater) Vrijddg en zaterdag draait in dit theater „Gordon de zwarte bandiet", waarna zondagmiddag met „Kasim, de bandiet van Zhobe", de we derwaardigheden van een andere schurk de oorzaak van de gebruikelijke dosis sensatie zijn. En alsof dit alles nog niet voldoende is, volgt zondag en maandag de vertoning van „De 49ste man", een niet minder spannende film over een in ternationaal complot, dat zich van de mo dernste, wetenschappelijke strijdmiddelen voor zijn kwalijke praktijken bedient. Geen wonder dat voor de verfilming van dit verhaal allerlei scènes met duikboten, race auto's, helikopters, vliegtuigen en labora toria voor atoomonderzoek noodzakelijk werden. In ieder geval wordt de bezoeker in dit opzicht waar voor zijn geld ge boden. (Kennemer theater) Wellicht ten gerieve van de talloze vereerders van Elvis Presley, wordt het programma van dit theater vrijdag en zaterdag geopend met „Wilde haren", in welke film dit idool de hoofdrol vervult. Een andere beroem de naam is die van Marilyn Monroe, de actrice die onlangs onder zulke tragische omstandigheden is overleden. Men kan haar in de voorstelling van zaterdagnacht nog eens zien spelen met Yves Montand en Tony Randall in „Let's make love". Zondagmiddag opnieuw een aantal be kende namen en wel Clark Gable. Susan Hayward en Michael Rennie, die zich dan presenteren in de boeiende speelfilm „Avontuur in Hongkong". Ten slotte van zondag tot en met woensdag „Zondige liefde", gespeeld door Sara Montiel, Regi nald Kernan en Rafaël Alonso. Een niet van sentimentaliteit ontbloot verhaal over een beeldschone cabaretière, die haar veelbewogen leven in een klooster beëin digt. Een en ander met het door een knapenkoor gezongen „Ave Maria" tot be sluit. Advertentie Bestel dan vroegtijdig en kom eens met ons praten. Vakkundige voorlich ting; eerlijke adviezen. WONINGINRICHTING PLANETENWEG 38—42 - TEL. 5991 De christelijke korfbalvereniging DKV staat zaterdag voor een zware opgave om het sterke CSCA te trachten naar een nederlaag te spelen. De thuisclub kampt namelijk met enkele zieken, zodat DKV niet in zijn sterkste formatie kan aan treden. Een voordeel voor de IJmuidenaren is dat zij vorige week reeds in actie kwa men. Het Amstelveense CSCA krijgt daar entegen morgen voor het eerst gelegenheid weer te korfballen. De opstelling van DKV luidt: dames: Winter, Zwaan, Ausma, Deurloo, R. Au- sma en Vreeburg. Heren: Zwaan, Drost, K. Jaspers, Spijkerman, Smit en H. Jaspers. In het noodgebouwtje aan het Kuenen- plein in Beverwijk wordt komende zondag een eendags ABC-schaaktoernooi gehou den. De wedstrijden worden gespeeld tus sen 12 en 5 uur 's middags. De deelnemers komen uit in vierkampen. De leiding be rust bij de heer P. Veldheer, organisator van het Hoogovenschaaktoemooi. IJMUIDEN Artsen: J. Noorda, M. K. Hofstedestr. 48. telefoon 5652; W. A. Oepts, Zeeweg 295. telefoon 4023 en H. Paleari, Pegasus- straat 25, telefoon 8085. Apotheek: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403. Wijkverpleging: zuster C. E. Th. Man. IJsselstraat 23, tel. 8028 en zuster M. van der Meulen-van Gelder, Kanaa'dijk 299. tel. 4378 (voor IJmuiden en IJmuiden- Oost); zuster A. de Ruijter, Hagelinger- weg 175, Santpoort, tel. 02560-6054 (voor IJmuiden-Oost en Driehuis); zuster K. Langejan, Brederoodseweg 106, Sant poort, tel. 02560-7477 (voor Santpoort- Noord en Santpoort-Zuid) en zuster R. Floor, Doodweg 53, Velsen-Noocd, tel 02510-7276 (voor Velsen-Noord en Vei- sen-Zuid). Verloskundigen: Mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5223; mejuffrouw E. W. Engelhardt, Moerbergplantsoen 143, tel. 7949; mejuffrouw A. C. van Sas sen, Rijnstraat 92 en mejuffrouw J. Win ter, Evertsenstraat 3, telefoon 5295. Tandartsendienst Velsen, Beverwijk en Heemskerk: H. H. Ch. Geurs, Carel van Manderstraat 3, Heemskerk, telef. 02513- 2408. Uitsluitend voor spoedgevallen zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur. SANTPOORT Arts: J. Stoffel, Hoofdstraat 165, tel. 8310. Apotheken: Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, tel. 02500-57903 en Apotheek Krijnen. Ek sterstraat 100, Haarlem-Noord, telefoon 02500-51959. BEVERWIJK Artsen, van zaterdag 12 tot zondag 9 u.: J. Zijlmans, Van der Hoopstraat no. 187. telefoon 5666; zondag van 9 tot 24 uur: G. K. Fierstra, Wijkerstraatweg no. 194, telefoon 4987. Kraamverzorging: zuster T. Boersma. Witte Kruisgebouw, Jan v. Scorelstraat, Heemskerk, telefoon 02512-2247. Wijkverpleegster: zuster C. de Ruyter. Laan van Kanaan 107, telefoon 4409. Advertentie Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden Ook voor het allerlaatste sportnieuws PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 - Telefoon 5198 Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Eem- stroom van Shoreham; Oosterburgh, Antwerpen, voor IJmuiden; Vliestroom, Londen; Mercurius H., Dagenham; Batavier, Swansea; John Schroe- der, Rotterdam; Nautic, Swansea; Sirpa Dan, Calais; Sylvia. Brunsbüttel; Jean E., Londen: Aggi, Hamburg; Eilbek, Bremen; Freiherr vom Stein, Kalundborg. Banka, Rouen; Gefle, Lon den; Ebani, Las Palmas; Werner Meyburg, Lon den; Frans van Seumeren, Hamburg; Chemie- tank 1, Hamburg, Geestemünde, Antwerpen; Haapsalu, Rotterdam, voor IJmuiden; Reint, Rudköping. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Borneo van Kopenhagen; Rifo An, Swansea; Francisvllle, Antwerpen Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Servic naar Romford; John M., Antwerpen; Avenir, Trondheim, walsmateriaal van IJmuiden; Meeuw, Delfzijl; Berwick, Sandefjord, walsmateriaal van IJmuiden; Erna Oldendorff, Genua, walsmate riaal van IJmuiden; Carnissesingel, Kingslyn; Stad Kampen, Hampton Roads, van IJmuiden: Anholt, Hull; Barcarola, Dordrecht; Lady Roslin, Zeebrugge, van Buitenhuizen; Swallow, Felix- towe, van Buitenhuizen; Castor, Goole, walsma teriaal van IJmuiden; Garifjord, Vlissingen; Ju lius Hauschildt, Hansweert; Vanessa, IJstad; Ma- gula, Rendsburg, veekoeken van Zaandam; Jur- jen de Vries, Rotterdam; Martha Ahrens, Ham burg; Baerenstein, Bremen; Irex, Curasao; Men tor, Rotterdam; Ouwerkerk, Bremen; Ludo, Rotterdam; Sylvia, Emden; Alberique, Valencia, walsmateriaal van IJmuiden. VRIJDAG 29 MAART Studio „Postaai Genoegen", Haarlem, 20 uur: Jaarvergadering afdeling Zuid-Ken- nemerland N.A.T.U. ZATERDAG 30 MAART Patronaatsgebouw. Willemsbeekweg, 20 uur: R.-K. speeltuinvereniging „Vrij en Blij" speelt „Circus Fantastica".

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5