Schilderijendiefstal in Aerdenhout voor rechtbank Officier van Justitie eist in totaal zeventien jaar gevangenisstraf tegen drie Duitsers bender SHOW van de mm VOORJAARS MODELLEN PH. DE KONING Matthaus Passion in IJmuiden Twee van de drie verdachten zouden geslapen hebben tijdens inbraak Paas- en Pinkslerreizen Reis- en Passagebureau VRIJDAG 29 MAART 1963 REGENJASSEN 69.50-119.50 KENNEMERLAAN 24 Tentoonstelling over gezinsvoorlichting Slaap Afgesproken Geschilpunten H eftig Overzicht Zonder aftrek Koud park PANTALONS SPORTCOLBÉRTS CÖSTUUMS REGENJASSEN HERENMODE Posities sleepboten bureau Wijsmuller Onbekend insekt verwoest beton in IJmond Stichting Nutsspaarbank EN PLEIN 1945 in Damesconfectie en Mode-artikelen Lingerie, Bad- en Strandkleding PLEIN 1945 TEL. 7 5 4 1 „Globe Progress" nu te Falmouth DEGELIJK en PRAKTISCH BEUKEN KINDERLEDIKANT A. J. BRASSER Kapitein en stuurman van „Majorca" schuldig o a. 2 d DÜSSELDORF f cd tn 2 d YVOIR 3 d RIJN 3 d ZUID-LIMBURG f 55.- 7 d. ZWARTE WOUD f 160.- 10 d. OOSTENRIJK (Imst) 195.- 10 d GARDAMEER f 220.- 15 d Vliegreis naar MALLORCA va 355- m DRIE DUITSE verdachten hebben donderdagmiddag voor de Haarlemse rechtbank tot het uiterste getracht hun aandeel in de Aerdenhoutse schilderijen diefstal te kleineren. Rad van tong en vol zelfvertrouwen weerlegden zij de vragen van vice-president mr. H. Fer- werda, waarbij zij zich in enkele gevallen lijnrecht tegenover hun vroegere ver klaringen voor de politie stelden. Een vraag- en antwoordspel van kwart over twee tot zes uur, dat menig snedig ge zegde opleverde. Voor de officier van Justitie, mr. J. J. Bredius, stond de schuld van de verdachten die in elkanders zaken als getuige optraden echter vast. In totaal eiste hij zeventien jaar gevange nisstraf voor deze diefstal van een half miljoen aan schilderijen. Tot driemaal toe stelde hij in zijn requisitoir dat Nederland geen genoegen nam met Duitse „roversbenden die hier hun jacht terrein hadden gevonden en cultuurgoed (een van de schilderijen was een Rem brandt) mee naar Duitsland namen". Een van de raadslieden mr. H. Jonker gewaagde later in dit verband van .her hal i ngsoefeningen" DE FEITEN KOMEN HIEROP neer: in de nacht van 27 op 28 juli 1962 werden uit villa „Koekoeksduin" in Aerdenhout kostbare schilderijen gestolen, die onge veer een half miljoen gulden waard wa ren. De 35-jarige Duitse vertegenwoordi ger Horst F. A. N. die als eerste in de verdachtenbank plaats nam behoor de tot het Duitse trio dat kort na deze diefstal in Zwitserland werd gearresteerd. Hij was de eerste die bekende bij de dief stal tegenwoordig te zijn geweest. In de auto van deze vertegenwoordiger waren de andere twee, een 41-jarige koopman Herbert R. F. S. en de 31-jarige koop man Sigmar G. in deze julimaand van een Akens café naar Zandvoort gereden. Men had volgens Horst nog niet het plan om in Holland te gaan inbre- Advertentïe X in moderne en klassieke modellen; van Maandag 1 april, des middags om half drie, zal door wethouder J. van Leeuwen in het Cultureel Centrum een tentoonstelling worden geopend, welke door de stichting voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting wordt georganiseerd. Deze tentoonstelling omvat ondermeer de resultaten van de cur sussen houtbewerking en zelfvervaardig de meubelstukjes en een openbare bloem schikles. Voorts zijn er demonstratiès van de cursussen eenvoudige en fijne keuken en Indische en Chinese gerechten. Ook wordt maandagavond een modeshow gegegeven met zelfgemaakte kleding. De tentoonstel ling is geopend maandag van 14.30 tot 17 en 19 tot 21.30 uur en dinsdag van 10 tot 12, 14 tot 17 en 19 tot 21.30 uur. Woensdag 3 april is deze tentoonstelling van 14.30 tot 17 en 19 tot 21.30 uur geopend in het gemeentelijk vergaderlokaal in Vel- sen-Noord. ken. Pas op de autoweg E 9 hoorde hij van Sigmar G., dat er in Bloemendaal rijke lieden woonden. Nadat de drie in Zandvoort hadden gekampeerd hun rondrijden in Zandvoort had tijdens het politieverhoor de indruk gewekt dat men toen reeds een inbraakplan had bedacht, maar dit bestreed Horst wilde men in de nacht van 27 op 28 juli terugrijden, via Den Haag. Om twaalf uur 's nachts parkeerde hij de wagen in Aerdenhout, even voorbij een van de ingangen tot de villa „Koekoeks duin", eigendom van jonkheer mr. Loudon. Sigmar G. en Herbert R. F. S. stapten uit, maar Horst «bleef in de auto en viel in slaap. Om kwart over drie werd hij gewekt door Herbert die hem zei, dat er iets" ingeladen moest worden en hem vroeg de wagen achteruit tot bij de oprij laan te rijden. Horst maakte de koffer ruimte open en Sigmar legde vier schil derijen in de wagen. Mr. Ferwerda! (bij zijn vragen en antwoorden snel en kundig geassisteerd door de tolk, mevrouw A Rijks-Hazenberg) „Wist u dat deze schil derijen waren gestolen?" Horst: „Ja, dat moest ik toen wel aan nemen". Men reed naar de grens in Eindho ven stapte Sigmar G. uit en verstopte in de buurt van Vaals het dure gestolen goed. Terugkomend op het voornemen om in te breken vroeg mr. Ferwerda nog: „Toen u van G. hoorde, dat er in Bloe mendaal rijk mensen woonden die wel 30.000 gulden zomaar op tafel hadden lig gen, begreep u toen niet dat men wilde inbreken?" Horst: „Ja, wat moet ik daarop ant woorden". Hoofdinspecteur J. Voerman van de Bloemendaalse politie verklaarde daarop als getuige, dat tijdens verhoren in Zwit serland duidelijk naar voren was geko men, dat men de inbraak had afgespro ken. Brigadier C. Baas eveneens als getuige gehoord onderschreef dit. De vice-president las een verklaring voor van Sigmar G. opgemaakt op 9 augus tus in Zwitserland waarin G. verklaart dat men heeft rondgereden om te zien waar men zou inbreken. Toen een geschik te villa was gevonden een „prunkvilla" zoals Herbert R. F. S. later verklaarde zijn Herbert en Sigmar naar binnen ge gaan en bleef Horst in de wagen slapen. Later op de middag zou Sigmar G. met een stortvloed van woorden de rechtbank duidelijk maken dat deze verklaring van hem ingetrokken was. In november had hij inmiddels door Zwitserland uitgeleverd hier in Nederland een nieuwe verkla ring laten opmaken, waarin hij zegt, de inbraak ALLEEN te hebben gepleegd. Mr. J. J. Bredius achtte Horst echter schuldig aan medeplichtigheid. „Als je met twee beroepsinbrekers op pad gaat moet het doel toch wel duidelijk zijn" Hij eiste tegen deze Duitse vertegenwoordiger drie jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, dat acht maanden bedraagt. Mr. H. Jonker, de raadssman, vond Horst geen „echte zware jongen". In tegenstel ling tot zijn reisgenoten werkte hij wel. Zijn liefde voor het hazardspel dreef hem echter naar de rand van de onderwereld. In zijn laatste woorden verzekerde Horst de rechtbank, dat hij niet wist dat G. en S. inbrekers waren. „Ik had ze acht ja&r niet gezien. Ik ben sprakeloos .door deze eis". Toen de tweede verdachte Sigmar G. aan het woord kwam werd het duidelijk om welke twee geschilpunten dit proces de volgende uren zou draaien. Sigmar G: ik ben alleen in de villa geweest en knipte alleen de koorden door waaraan het schil derij van Rembrandt was opgehangen. Hoofdinspekteur Voerman, brigadier Baas en butler Hoekstra: onmogelijk dat één man deze koorden kan doorknippen. Eer ste schriftelijke verklaring van Sigmar G.: Herbert S. was met mij in de villa en nam twee se.hilJerijen mee naar buiten, onder andere de Rembrandt. Sigmar G. vertelde donderdagmiddag. Ik kwam Herbert S. in Aken tegen. Vroeg hem of hij vandaag tijd had. Wil je mee naar Amsterdam? Herbert dacht dat het een leuk dagje naar Amsterdam zou wor den." Wat de inbraak betreft: „De villa lag gunstig. Er was een hek omheen. Ik klom erover. Herbert S. wachtte buiten. Na met een steen ruiten te hebben ingeslagen, kwam ik binnen. Ik bekeek een pistool uit een kastje. Daarna vier schilderijen weg genomen." Mr. Ferwerda: „Wist u van de waarde der schilderijen"? Sigmar G.: „Die schilderijen bevielen me wel. Ik heb ze meegenomen." Zodra de ondervraging op de „Zwitser se verklaring" van Sigmar G. kwam, waarin hij zegt wél met S. in de villa te zijn geweest, volgde er een heftig ant woord: Ik dacht dat S. mij verraden had. De politie drong maar aan dat ik zou te kenen. Toen heb ik gedacht, nou teken maar. U weet toch hoe dat gaat bij de politie?" Hij vertelde de Rembrand te hebben los geknipt, door op een stoel te gaan staan, met 'n been steunend op een antieke kast „Onmogelijk" getuigde brigadier Baas „want de volgende ochtend zag ik een fijn, ononderbroken stoflaagje. Behalve op de plaatsen waar de vazen hadden gestaan, die men op de grond had gezet." Bovendien kan een man niet èn het schil derij vasthouden én het koord met een koperen kern doorknippen". Raadsman mr. J. Jansonius jr. bestreed dit later. „Het schilderij bestond uit een houten paneel, dat men zonder de kans op beschadiging tegen de muur kan druk ken. Roodkoper is gemakkelijk met een zakschaartje door te knippen." Sigmar G.: „Een oude man van tachtig snijdt het nog door". De officier vond het echter een onwaar schijnlijk verhaal en eiste na erop ge wezen te hebben dat de maximum straf negen jaar is zeven jaar gevangenis straf met aftrek van voorarrest. Raadsman mr. J. F. Jansonius sr. gaf een overzicht van de droevige jeugd van verdachte die weliswaar vele malen wegens illegale grensoverschrijding en diefstal is veroordeeld maar die door de invloed van een maatschappelijke ont reddering (Sigmar G. vluchtte uit Oost- Duitsland) in het verkeerde milieu is te recht gekomen. Hij zag overigens nog een lichtpunt in deze zaak: vele eigenaars van waardevol le wandversieringen zullen thans wel de nodige veiligheidsmaatregelen treffen. Iets wat niet in de villa van mr. Loudon was gebeurd. Sigmar G. zei nog, dat hij ervoor ge zorgd had. dat de doeken onbeschadigd weer in het bezit van de politie kwamen Hij drong erop aan, dat dit punt nog eens zou worden belicht. Mr. Ferwerda ging hier niet verder op in. Zeven jaar gevangenisstraf, maar zonder aftrek van voorarrest: dit hoorde donder dagmiddag Herbert R. F. S. tegen zich eisen. Van het begin af ontkende hij in de villa te zijn geweest en thans hield hij dit vol. Ondanks de oude verklaring van Sigmar G. en ondanks de getuigenis van Horst, die eerst vertelde dat zowel Sigmar als Herbert met handschoenen en zaklantaarns de auto was uitgestapt, maar later zich nog slechts kon herinne ren dat de handschoenen en de lantaarns in het handschoenenkastje zaten. Herbert R. F. S. vertelde: „Ik stapte uit met Sigmar om een brievenbus te zoe ken. Ik had nog wat prentbriefkaarten. Toen Sigmar G. over het hek ging viel ik in slaap. Sigmar wekte mij en vroeg Horst met de wagen te halen. Ik heb geen schilderijen gezien." Op de terugweg in de auto viel Herbert F. R. S. weer in slaap. Later hoorde hij pas van de diefstal en hielp mee met het verstoppen van de doeken.De schilde rijen zijn nog een keer herbegraven en toen pas met een auto naar Duitsland gebracht. Hierbij was Herbert tegenwoordig. Mr. Ferwerda: „Heeft Sigmar G. ver telt dat er in Bloemendaal rijke mensen wonen?" Herbert: „Er is zoveel gepraat". Mr. Ferwerda: „Onwaarschijnlijk dat Herbert F. R. S. in slaap valt op een ter rein waar op dat moment schilderijen wor den gestolen." Herbert deed het verzoek Sigmar G, in zijn zaak als getuige te horen. Sigmar protesteerde hiertegen omdat als hij onder ede staat, vragen kunnen worden gesteld die hem kunnen belasten. Na raadkamer besloot de rechtbank echter het verzoek toe te wijzen, met deze voorwaarde dat vragen over een eventuele aanwezigheid van Herbert in de villa niet werden toe gelaten. Op een vraag van mr. Jansonius jr. verklaarde G. vervolgens te blijven bij zijn laatste verklaring, waarin staat dat hij alleen in de villa was. Hij heeft met Herbert pas in de auto over de schilde rijen gesproken. Nogmaals werd toen gewe> zen op de verklaring van G. op 9 augustus waarin staat, dat Herbert S. het snoer van Rembrandts schilderij heeft doorge sneden en het mee naar buiten heeft ge nomen. Daar verloor hij een van de kwas ten die de volgende dag door een 35-jarige huisvrouw uit Aerdenhout werd gevonden Bovendien is er een brief, waaruit blijkt dat Herbert S. tegenover een medegevange ne in Zwitserland heeft toegegeven in het huis te zijn geweest. De officier, mr. Bredius, noemde het on waarschijnlijk dat iemand niets merkt van een inbraak, en rustig slaapt in een koud park na uitgestapt te zijn voor het pos ten van een briefkaart. Hij wees op de vijf verklaringen van Sigmar G. met tegen spreken en herroepingen. Hij wilde bij zijn eis geen aftrek van voorarrest inlassen omdat verdachte zo hardnekkig blijft ont kennen tegen een overtuigende bewijslast in. Mr. Jansonius'jr. zei, dat Herbert steeds bij één verklaring was gebleven, in tegen stelling tot G. Het bewijs was zeer mager tjes en de strafmaat was volgens hem bui ten proporties. Sigmar G. had aanvankelijk verklaard dat Herbert in het huis was, omdat hij dacht dat deze hem had ver raden. „Alle drie zaten ze met de schilderijen in hun maag." Herbert S. eiste eveneens de eer voor zich op, de doeken onbe schadigd te hebben teruggegeven. Als de rechtbank twijfelde aan het feit, dat één man de koorden van het Rembrandt schil derij zou kunnen doorknippen vroeg hij heropening van het vooronderzoek op dit punt. Onder de talrijke belangstellenden bevond zich de burgemeester van Bloe mendaal, mr. D. H. Peereboom Voller. Uitspraak op 11 april. Sïïfit Advertentie Steeds .het nieuwste in iherem jongens |g kleding Breestraat 17.-19 Beverwijk De posities van sleepboten van n.v. Bu reau Wijsmuller in I.Tmuiden zijn als volgt: „Groningen", 27 maart, aangekomen te Amsterdam van werf te Kootstertille. „Utrecht", 28 maart, aangekomen te Fal mouth met „Globe Progress". „Cycloop". 28 maart, gestationeerd te Marsa-el-Brega. „Titan", 26 maart., aangekomen te IJmui- den van zee. „Simson", „Hector". „Friesland", „Sten tor" en „Nestor". 28 maart, gestationeerd te IJmuiden „Willem Barendsz", 22 maart, te water gelaten in Sliedrecht. „Zeeland", 27 maart, vertrokken van Devonport met tankschip naar La Spezia „Help", 22 maart, vertrokken van Free town naar Pointe-Noire. Maandag aanstaande zal een aantal ge leerden en betondeskundigen een onder zoek instellen naar de oorzaak van de lek kage in de Velser tunnel. Het vermoeden bestaat dat de lekkage het gevolg is van het werk van een tot nu toe onbekend in sekt, dat bepaalde voor het beton funeste stoffen afscheidt. Het verschijnsel is voor het eerst in de IJmond waargenomen. Ook op het bouwwerk in het Beverwijk- se uitbreidingsplan Meerestein, van het nieuwe stadskantoor zijn ernstige beton- beschadigingen geconstateerd. De directie van het bouwbedrijf heeft besloten niet eerder met bouwen voort te gaan dan na dat de deskundigen hun conclusies hebben getrokken. Maandagmorgen heel vroeg zullen de deskundigen, onder wie enkele hooglera ren in Velsen arriveren en hun onderzoe kingen beginnen in de Velser tunnenl. Daarna zullen zij naar Beverwijk gaan teneinde zich op het in aanbouw zijnde stadskantoor te oriënteren. Des middags om kwart over vijf zullen de heren in stadhuis Scheybeeck bekendheid geven aan hun bevindingen. Er worden grote groepen aannemers verwacht. B. en W. van Beverwijk zullen ook aanwezig zijn. Daar mogelijk ook op andere plaatsen in de IJmond verschijnselen zijn waargeno men en de deskundigen zich ook hierover een beeld willen vormen, maar nu nog niet weten waar zij dan moeten zijn, wordt een ieder die inlichtingen kan verstrekken verzocht de bijeenkomst bij te wonen. Ook de pers is uitgenodigd. Advertentie Laat regelmatig uw SPAARBANKBUSJE ledigen in de gemeente Velsen ENIGE JAREN achtereen geeft de Christelijke Oratoriumvereniging „Looft den Heer" te IJmuiden in de Lijdensweken een uitvoering van de „Matthaus-Passion" van Johann Sebastian Bach. Met de uitvoering, die donderdagavond in de Nederlands hervormde kerk aan de Kanaalstraat te IJmuiden werd gegeven, werd deze schone traditie voortgezet en men zou verwachten, dat deze uitvoering, die wederom onder leiding stond van de dirigent Willem Wiesehahn en waaraan enige solisten van voor gaande jaren en ook het Noordhollands Philharmoniseh Orkest medewerkten, na genoeg gelijk zou zijn aan die van vroeger. Maar als bij zovele traditionele manifes taties werd ook bij deze uitvoering van de Matthaus-Passion een interpretatie- verandering merkbaar, die mij beducht heeft gemaakt voor de waarde, die de IJmuidense vertolking in de toekomst zal gaan krijgen. Reeds bij de uitvoering van verleden jaar heeft deze verandering zich aange kondigd. Nu lijkt zij haar beslag te gaan krijgen in een vertolking, waarvoor de dictatuur van het metrum een exclusieve kans krijgt en waarvoor het lyrische en zowaar het echte ritmische element nodigen u uit voor een enz., die gehouden zal worden in de bovenzaal van Hotel ROYAL op DONDERDAGAVOND 4 APRIL a.s. - - AANVANG 8 UUR Door de bekende WALA-ateliers te Amsterdam zal tevens een interessante voorlichting worden gegeven over de foundation (dus datgene,.wat onder de bovenkleding wordt gedragen) Dit is bijzonder belangrijk voor iedere vrouw die goed gekleed wil gaan. De show is uitsluitend toegankelijk voor dames. Ook de jonge meisjes zijn van harte welkom, want juist voor hen is er een teenager-mannequin aanwezig. Kaarten 1.50, inclusief een kopje koffie met gebak in de pauze zijn aan onze zaak vanaf heden verkrijgbaar. De zeesleepboot „Utrecht" van N.V. Bu reau Wijsmuller te IJmuiden, die voor hulpverlening aan de zeescheepvaart is ge stationeerd in het westelijk gedeelte van het Engels Kanaal, is donderdagmiddag 28 maart aangekomen op de rede van Fal mouth, zuidkust Engeland, met op sleep touw de Amerikaanse tanker „Globe Pro gress." De 13.036 ton metende tanker dreef in de nacht van 25 op 26 maart in slecht weer met stuur-averij rond op on geveer 200 mijl ten westen van Landsend De door de „Utrecht" aangeboden assis tentie om de tanker naar een reparatie haven te slepen werd op basis Lloyd's Open Form geaccepteerd, pe „Utrecht" bereikte de tanker in de avond van 26 maart, maakte in de loop van de nacht vast en sleepte de „Globe Progress" met gemiddeld 7 mijl vaart Falmouth-waarts. Gistermiddag is de „Utrecht" van Fal mouth uit, nadat de tanker was afgele verd, teruggekeerd naar haar station. BEGROETINGSAVOND HEEMSKERK Woensdag 3 april wordt in de achterzaal van café „Flora" aan de Deutzstraat in Heemskerk weer een begroetingsavond voor de nieuwe inwoners van de gemeente gehouden. Nadat burgemeester H Nielen een welkomstwoord heeft gesproken, zal hij vervolgens een causerie houden over de historie en het heden van Heemskerk, een en ander met een aantal dia's geïllustreerd. Voorts wordt muzikale medewerking ver leend door de citerclub „Midore". Advertentie met bijpassende COMMODE. BEDJES - DEKENTJES - PLAIDS Ook voor de kleuter naar Woninginrichting KONINGSPLEIN 8 - IJMUIDEN-W. Op 26 september van het vorig jaai heeft het motorschip „Majorca", op de reis van Granville (Noord-Frankrijk) naar Teignmouth (Zuid-Engeland) op een rots ten noord-oosten van Star Point, gestoten Er was slechts geringe lekkage aan de voorsteven, welke voorlopig ter plaatse werd gerepareerd, waarna het schip naar Rotterdam voer. De raad voor de scheepvaart te Amster dam heeft, na onderzoek, de gezagvoerder R. K. en de stuurman J. W. schuldig ver klaard aan het ongeval. Aan de kapitein is de bevoegdheid ontnomen, voor de tijd van twee weken als kapitein op zeesche pen te varen. De betrokken stuurman kreeg een berisping. moeten wijken. Als Willem Wiesehahn het metrum ter verdediging en beveiliging van de pas sie-uitvoering heeft willen inschakelen, heeft hij een wapen gekozen met een ge vaarlijk boemerang-effect, dat zich bij de uitvoering van donderdagavond al heeft laten gelden in een harde, onbuigzame koorklank, in een verbeten dictie en in een stemmenweefsel verwoestende extre me dynamiek. Aan de dictatuur van het metrum ontkwamen zelfs niet de solisten, tenzij zij zich krachtens de aard van hun opdracht of door hun sterke persoon lijkheid daaraan konden onttrekken. Zo stond de bas 'Herman Schey, die de Christus-partij vertolkte, rotsvast, on- kwestbaar voor de aanvallen, die zijn waardige, inhoudsrijke zang bedreigden. De voortreffelijke tenor Arjan Blanken kon vrij staan tegenover zijn recitativi- sche voordracht van de Evangeliewoor den. Maar de alt Martha van Kerkhoff, die een fraaie, klankrijke stem bezit, had het bij de vertolking van de alt-arias niet gemakkelijk, evenals de sopraan Ma ria Suchel, die zich tn de aria „Aus Liebe" vrij kon maken en zo een ont roerend hoogtepunt kon bereiken. De bas Max van Egmond kon zijn sonore, niet volumineuze stem goed dienstbaar maken aan de voordracht van recitatieven en arias. Hij zal zich echter moeten hoeden vóór pathetische nadrukkelijkheden. De te nor Reinier Schweppe kon met expressie ve zang voldoening geven. Voorts verleen de het helder zingende r.K jongenskoor „De zingende Klokken" zijn gewaardeer de medewerking. Van de instrumentale solisten zou ik gaarne nog willen noemen de violist Jan Hesmerg, de fluitist Emile I iessen, de violencellist Henri Rubens en de hoboïst Tacq. Moolenijzer. Het gemengde koor heeft zich het gunstigst kunnen laten gel den met enkele koralen. Ik hoop, dat de daarbij ontwikkelde mil de, schone klank een uitvoerings-factor zal worden, die mede de „Matthaus Pas- sion"-vertolking van „Looft den Heer" weer de muzikale waarden zal verlenen, die men zich van anderen jaren herin nert. P Zwaanswijk Advertentie a i id TT i in co Programma's en boekingen bij N.V. Vereenigde Seheepsagenturen Kanaalstraat 71 - Tel 49 41 - IJmuiden Marktplein - Tel 56 44 - IJmuiden Koper. Ter bevordering van kennis en inzicht over gebruik en verwerking van koper en koperlegeringen in industrie, bouwnijverheid, ambacht en kunst is een „Nederlands koperinstituut" onder presi dium /an dr. ir. E. M. H. Lips opgericht..

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7