KREYMBORG WOENSDAG KLEUTER PANTALON NU 5.5° KREYMBORG speciale PERSOONLIJKE voor CENTRALE I r£ L i i De Europese boekenweek DE PROGRAMMA'S Hprf -jï&Wk 1 Nieuw plan om tempels van Aboe Simbel te redder NEGEN MUZEN Kosmosprijs voor romandebuten De T.V.-verslagen van verkiezingsdag Een week Nederland op Amerikaanse t.v. mirTiiimi— mÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊm DINSDAG 2 APRIL 1963 7 Waarborg-kwallteit. Katoen met klein rultdessin. Alleen geldig 3 april a.s. Voor de aanschaffings- en installatiekosten van een centrale verwarming kunt u bij de N.H.M. een Persoon lijke Lening aanvragen. Onze gratis folder "C.V.-P.L." licht u volledig in over de aantrekkelijke voorwaarden waarop deze speciale P.L.'s worden verstrekt. NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ, N.V. Tweede Westduitse t.v.- zender begonnen Congres van mannenkoren lil-JM m. W nabeschouwingen Filmavond FRANSE LITTERATUUR IN HET NEDERLANDS VERTAALD „CAMUS" door Robert de Luppé, ver taald door W. H. Barnhoorn, verscheen eveneens in de serie „Helden van de Geest". J. Damshuizer üe radio geeft woensdag T elevisieprogram ma (Van onze correspondent) ROME De Unesco heeft, zoals men wel weet, zich met een soort S.O.S. ge richt tot alle naties en volkeren om iets te doen teneinde de Egyptische tempels van Aboe Simbel te redden, die door de bouw van een stuwdam in de Ni.il onder water zullen geraken. Het plan dat men voornamelijk voor ogen had is een Ita liaans voorstel om die tempels los te maken van de grond waarop ze staan en ze dan zeer geleidelijk 65 meter in de hoogte te schuiven. Om dit te kunnen doen zou een bedrag nodig zijn van 80 miljoen dollar, doch er is slechts 7 miljoen be schikbaar. Nu komt plotseling, eveneens uit Italië, een geheel ander plan en degenen die het voorstellen zijn de arbeiders in de marmergroeven van Carrara, die zich ge richt hebben tot de President van de Ara bische Republiek Nasser. De promotor van dit voorstel is ir. Osvaldo Gianneti. Hij stelt voor, en de arbeiders zijn het er geheel mee eens, om de grond waarop de tempels staan, los te maken met de zeer eenvoudige middelen, waarmee men al eeuwen lang in de omgeving van Carrara 't marmer afgraaft, waarbij *gehele bergen langzaam aan schjjven worden gesneden. Op die manier zal men ook de grond in Egypte kunnen losgraven en daar na zal men de tempels kunnen afbre ken ze over de Nijl naar Cairo brengen en in de onmiddellijke omgeving van de stad Cairo of in die stad zelf, opnieuw opbouwen. Voor dit plan zouden de aan wezigen 7 miljoen dollar voldoende zijn. Advertentie voor leeftijd 2 jaar kl. stijging p. m. GROTE MARKT 1-7 - HAARLEM Filmscenarioprijsvraag. De Europese Gemeenschap heeft een prijsvraag uitge schreven voor een „Europese" film, een documentaire van twintig tot veertig mi nuten of een animationfilm van vijftien tot twintig minuten. De eerste prijs is 80.000 Belgische franken 5.556), de twee de prijs 50.000 Belgische franken 3.472). Het reglement van deze scenarioprijsvraag wordt op aanvraag toegezonden aan de voorlichtingsdienst van de Europese Ge meenschappen, Mauritskade 39, Den Haag Klederdrachtententoonstelling. Het Openluchtmuseum te Arnhem, dat weer is opengesteld, heeft ook weer een nieuwe klederdrachtententoonstelling, die om de twee jaar een ander onderwerp heeft. Thema van de klederdrachtenexpositie (de vijfde in successie) is ditmaal „Feest en Vermaak". Een goede indruk krijgt men er van de kostuums, die vroeger bij feeste lijke gelegenheden werden gedragen in be paalde delen van ons land. Haagse Comedie naar Antwerpen. Ter gelegenheid van het vijfde theaterfestival te Antwerpen zal de Haagse Comedie op 27 en 28 mei a.s. in de Koninklijke Vlaamse Opera twee voorstellingen geven van O'Neills „Tocht naar het Duister". De vrou welijke hoofdrol daarin zal worden ver vuld door Ida Wasserman, die vele jaren niet in Antwerpen is opgetreden. Advertentie Hoofdkantoor: Amsterdam, Vijzelstraat 32 '/y De kosmos-eerstelingen-prijs, een door de uitgeversmij „Kosmos" voor de oor log enige malen uitgereikte letterkundige romanprijs ter aanmoediging van debute rende schrijvers, zal opnieuw worden in gesteld. Met deze prijs werd indertijd de schrijver Jan Mens bekroond. Het ligt in de bedoeling de K.E.P. zo mogelijk jaarlijks toe te kennen. Voor 1963 worden drie prijzen beschikbaar gesteld van resp. 3000, 2000 en 1000 gulden. Voorzover de Nederlandse Televisie- Stichting de televisieverslagen zal verzor gen van de partijbijeenkomsten op de ver kiezingsdag, 15 mei, zaj de werkverdeling wie naar welke vergadering gaat vastgesteld worden door het bureau pro gramma-zaken van de N.T.S., in de handel en wandel „PROZA" genoemd. Dit bu reau bestaat uit de vijf actiehoofden, met als voorzitter de heer J. W. Rengelink. Dit bureau krijgt evenwel eerst advies over de werkverdeling van de werkgroep ac tualiteiten, waarvan Ger Lugtenburg weer voorzitter is. In dit bureau brengt dus elke sectie haar stem uit en het is niet zo dat de stem van bijvoorbeeld de voor zitter, de heer Rengelink, een veto kan worden of dwingend zijn (wel heeft de VARA door voorzitter en sectiehoofd theo retisch twee stemmen van de zes). Mocht het bureau, doordat het niet tot een meer derheidsbesluit kan komen, in een im passe raken, dan gaat het beslissingsrecht over naar de programmacommissie, be staande uit de omroepbestuursleden onder voorzitterschap van de voorzitter van de N.T.S., de heer E. Schüttenhelm. In de jongste vergadering van „PROZA" nu is de werkgroep met een plan tot ver deling van de taken gekomen dat als basis had: zogenaamde „kleurenmenging"; daar mee bedoelt men het zenden van reporters naar hun niet verwante partijen. „PROZA" echter voelde meer voor het uitgangspunt reporters naar verwante partijen te zenden, dit om praktische redenen: men kent im mers de mensen in het algemeen beter en men zit beter in „de stof". Ger Lugtenburg, voorzitter van de werkgroep, die dus een ander voorstel had, kon zich hierbij niet direct neerleggen, waarop „PROZA" de zaak terug heeft verwezen naar de werk groep om een verdeling te maken met als voorkeursuitgangspunt het standpunt van PROZA". Na een jaar voorbereiding is maandag avond het Westduitse tweede televisiepro gramma met uitzendingen begonnen. Bij de voorbereiding is veel improvisatie te pas gekomen. De nieuwsafdeling is onder gebracht in een stel oude legerhutten bij Mainz, de studio is in een omgebouwde stal ongebracht. Het programma wordt verzorgd door een onafhankelijk lichaam, doqrde ejf Westduitse deelstaten (n 1961 ngesteld na een poging van kanselier Adenauer het tweede programma onder federaal beheer te krijgen, wat tegfen de grondwet werd verklaard. Op beide West duitse televisiezenders wordt voor acht uur 's avonds een beperkt aantal recla me-uitzendingen verzorgd. Het staat thans vast, dat de in Amerika zeer populaire „Today"-shiw in de week van 29 april tot 3 mei dagelijks een tele visie-programma van 2 uur over Neder land zal uitzenden. Het N.B.C. televisie station, dat dit programma verzorgt, heeft een uitnodiging van de Algemene Neder landse Vereniging voor Vreemdelingenver keer aanvaard om met alle medewerkers aan de „Today"-show naar Nederland te komen om hier het programma op de beeldband vast te leggen tegen typisch Nederlandse achtergronden. De afgelopen dagen heeft een exploratie team van vier medewerkers van de N.B.C., onder leiding van producer Frank Donghi, in Nederland vertoefd om in samenwer king met de A.N.V.V. de plaatsen te be palen waar de verschillende programma's zullen worden opgenomen. Midden-april zullen dan met tussenpozen van enkele da gen de verschillende medewerkers aan de „Today"-show in ons land arriveren. Op 23 april worden de topsterren die deze show dagelijks presenteren in ons land verwacht. Dit zijn Hugh Downs en diens assistenten Jack Lescoulie en Pat Fon taine. In de Ver. Staten is de „Today"-show in de elf jaren van haar bestaan een soort nationaal instituut geworden. Iedere och tend van 79 uur wordt dit programma ma via 185 televisie-stations over geheel Amerika uitgezonden en volgens de laat ste berichten worden met dit programma gemiddeld 1 miljoen kijkers per uitzen ding bereikt. De show omvat dagelijks een serie interviews en filmflitsen, terwijl te vens foto's in het programma worden ver werkt. Het Koninklijk Nederlands Zangersver bond, de landelijke organisatie van man nenkoren in Nederland, heeft dit weekein de zijn jaarlijkse congres in Scheveningen gehouden. Na afloop van de huishoudelijke jaarvergadering, waarin de heer A. J. W. Janmaat uit Sassenheim als voorzitter werd herkozen, hebben twee bij het ver bond aangesloten koren een concert ge geven. Het Vlaardings mannenkoor „Or pheus" voerde de „Koorfantasie" van de Nederlandse componist Ignace Lilien in première uit. Broer en zuster Menuhin, de pianiste Hepzibah en de Violist Jehudi, geven vanavond een concert in het Concert gebouw in Amsterdam, ter gelegen- was gearriveerd, hartelijk begroette. heid van het 75-jarig bestaan van het Concertgebouworkest. De foto werd gemaakt in een Amsterdams hotel, waar Menuhin zijn zuster, die eerder De N.T.S. verschafte ons een kostelijke avond met de vertoning van Vittorio de Sica's film „Het Wonder in Milaan" met de verrukkelijke hoofdrol van Toto de Goede, gespeeld door Francesco Golisano De rijke mensen waren weliswaar alle maal slecht en de verworpenen der aar de daarentegen in doorsnee goed, maar daar was het een sterk zwart-wit getekend sprookje met een soci ile tendens voor waarin de weesjongen Toto zich als de Nieuwe Mens boven alle benepenheden verbonden aan bezit, verhief. Toch wel een heerlijk verhaal. NIEUWS VANACHTER HET SCHERM Margriet de Groot en Adèle Bloemen daal zullen in het Vara-vrouwenprogram ma van 11 april a.s. een reeks van caba retliedjes van Jules de Corte zingen. In de zelfde uitzending wordt aandacht besteed aan de voor- en nadelen van het wonen in de moderne buitenwijken en tuinsteden. Aan dit onderdeel, getitel „De Wijk geno men" werken o.m. huisvrouwen uit de Amsterdamse voorstad „Nieuw West" me de. A.s. Zondagavond zendt de AVRO het laatste deel van de serie „Gesprekken met Bomans" uit. Gisteren werd definitief be kend, dat de populaire schrijver in dit pro gramma weer Willem O. Duys als ge sprekspartner tegenover zich zal vinden. De AVRO-medewerker drs. Jaap Dub heiboer, die verleden veek in een t.v. praatje met Ageeth Scherphuis enige frap pante resultaten van een door hem geleid onderzoek inzake kijkgewoonten onthulde, stelt zich voor te zijner tijd de uitslag van deze voor de televisie zo belangrijke ar beid,wetenschappelijk uitgewerkt, te publi ceren. Socioloog Dubbelboer kwam er o.m achter, dat in tegenstelling met de tot dus verre gangbare mening hel N.T.S.-journaa niet de uitzending met de grootste kijk dichtheid is. Voorts maakte zijn onderzoek duidelijk, dat steeds meer kijkers de hun aangeboden programma's gaan selecteren Voor het eerst in hun beider carrière zullen Hans Kaart en Johan Kaart samen optreden. Dit zal gebeuren in het maan delijks programma „Kaart en Kaart" van de N.C.R.V.-televisie, lat gedurende het volgende seizoen enige malen zal worden uitgezonden. Hierbij wqrdt gebrul" ge maakt van de door Jelle de Vries vertaal de teksten van Ray Galton en Alan Simp son, die onlangs zijn onderscheiden met de jaarlijkse „Award for light Entertain- „GODS ERBARMEN" door Jean Cau, in vertaling van J. F. Kliphuis verschenen bij Scheltens ó- Giltay, Amsterdam. Deze in november 1961 met de Prix Goncourt bekroonde roman van de thans 35-jarige Franse romancier en ster-reporter van het weekblad „L'Express" is het hartstochtelijk ge schreven en knap gecomponeerde relaas van vier misdadigers, die, samen in één cel gezeten, elkaar het verhaal van hun leven vertellen; geleidelijk komen zij in hun parafrases op hun leven ertoe elkaar hun misdaden toe te vertrouwen, waardoor een weder zijdse solidariteit groei en zelfs een ge deelde verantwoordelijkheid. Die ge meenschappelijke verantwoordelijkheid van alle mensen voor de algemene gang van zaken in de wereld is het thema dat de opbouw van deze roman bepaalt, waarmee de auteur zijn Sar- triaanse scholing (hij is filosoof en was jarenlang secretaris van Sartre) niet loochent. Een indrukwekkende roman. „DE MUUR" van Jean-Paul Sartre, in vertaling van C. N. Lijsen als litteraire reuze-pocket verschenen bij De Bezige Bij, Amsterdam. WALGINGvan Jean-Paul Sartre, in vertaling van H. P. van den Aardweg verschenen in de Zwarte Beertjes pocketserie van Bruna, Utrecht. Voor vrij weinig geld kan men de in 1938 verschenen roman „La Nausée" en de in 1938 verschenen novellenbundel „Le Mur" nu in het Nederlands ver werven. „La Nausée" kreeg ook in de herdruk de inleiding van prof. dr. E. A. D. Carp mee. „Sartre" van R. M. Alhérès, in vertaling van M. H. Mout-van Tooren verschenen in de uitstekende serie Helden van de Geest" die uitgever Kruseman, Den Haag, uit de dertiger jaren heeft her nomen. De filosoof Albérès moge ten onzent dan niet zo bekend zijn reden om te betreuren dat deze auteur in het boekje over Sartre niet een kleine in troductie krijgt hij is toch onder andere een van de scherpzinigste essay isten over contemporaine Franse auteurs. Zijn boekje over Sartre is een heldere inleiding op diens werk zo wel het filosofische, litteraire, drama turgische en politieke. Wij mogen de uitgever dankbaar zijn dat hij dit voor treffelijke werkje voor het Nederlandse publiek toegankelijk heeft gemaakt. Zoals met de drie hierboven genoem de Sartre-pockets het geval is, kan men ook wat Camus betreft enkele uit stekende vertalingen in de aanschaf dus koppelen aan een beschouwend werk over de auteur. Wij noemen die ver talingen nog even „De vreemdeling (L'Etranger), „De Val" (La Chute) en „Keer en Tegenkeer" (L'Envers et l'endroit met een prachtige inlei ding door de auteur bij een latere her druk), alel drie verschenen bij de Be zige Bij. FRANgOISE SAGAN": „Bonjour Tris- tesse", „Houdt u van Brahms?", „Binnen een maand, binnen een jaar", „De won derlijke wolken", alle verschenen bij A. Manteau n.v., Brussel/Den Haag. „De wonderlijke wolken" (Les mer- veilleux nuages) verscheen in een ver taling van Remco Campert, een bijzon der goede, karakter-bewarende ver taling. Het verhaal: een jonge Fran- gaise verlaat haar Amerikaanse echt genoot; beiden kunnen echter niet zon der elkaar en ook niet met elkaar leven. Het boek is weer heel goed ge schreven, er zijn prachtige „geziene" pagina's bij, maar de scherpe waar neemster die Sagan is werkt hier in het nadeel van de romanschrijfster. Het verhaal is van buitenaf gemaakt. De koele schittering van de scherpe waar nemingen wordt niet gevuld door een beleving van binnenuit. Wie over Frangoise Sagan wat meer wil weten leze van Georges Hourdin „Frangoise Sagan vraagt een antwoord", uit het Frans vertaald door Jean H. P. Jacobs, verschenen in tweede, bijge werkte druk in de serie Humanitas- boekjes van Lannoo, Tielt/Den Haag. DE ZANGEN VAN MALDOROR door de Comte de Lautréamont, in een vlek keloze indruk makende vertaling van C. N. Lijsen verschenen bij De Bezige Bij, Amsterdam. Isidore Ducasse (Montevideo 4 april 1846 Parijs 24 november 1870) ging als veertienjarige naar Frankrijk om onderwij sredenen. Toen zij er tien jaar later arm en eenzaam stierf waren zijn zes zwarte zangen juist gepubli ceerd onder het pseudoniem Comte de Lautréamont (omzetting naar de in 1837 verschenen roman „Latréaumont" van Eugène Sue. De macabere roman tiek, de hallucinerende zwarte verhe venheid van de kwaadverheerlijking, de satanische poëzie, is door onder anderen Aragon en Breton verheerlijkt als kiem van het surrealisme. Het boek is nu nóg niet te doorpeilen, maar vast staat dat iedereen die beroepshalve of uit litteraire voorkeur zich bezighoudt met de modernste litteratuur dit werk niet ongelezen mag laten. De eerste Nederlander die er over schreef was Kloos, in 1890. Ducasse zal voorlopig nog wel bij elke litteratuurvernieuwing in de voorste gelederen staan. Een meesterwerk dus. Alain Robbe-Grillet: „Verleden jaar in Marienbad" (vertaald door Jan Blokker) en „Jaloezie" (vertaald door C. N. Lij sen) verschenen bij De Bezige Bij als litteraire reuze-pockets. Twee werken van Frankrijks meest notoire neo-realist en anti-romanschrij ver, de 40-jarige landbouw-ingenieur Alain Robbe Grillet, van wie het be grip „chosisme" (van chose ding) af komstig is. Hij gelooft niet in het ver haal, psychologische ontledingen, sym bolen of boodschappen. Men hoeft vindt hij de werkelijkheid niet met een beeld op te roepen, maar moet haar zo weergeven dat zij zelf beeld kan worden. Het beeld dus niet vóór, maar achter de werkelijkheid, die hij minutieus beschrijft. Zo weet hij in het boek „Jaloezie" die gemoedsbeweging als het ware te fotograferen, door alle reacties van de hoofdpersoon weer te geven in zijn subjectief-psychische tijdsorde; niet in de chronologische van een verhaal. Eén gebeuren kan even veel malen als nieuw-gebeurend terug komen als het aantal malen dat de hoofdfiguur het voor de geest krijgt. Een gemoedsgesteldheid wordt als een object beschreven en het wonder ge beurt: dit boek is op elke pagina ja loezie, foto's in woorden van een ano nieme fotograaf, want Robbe Grillet is in het boek als anonieme kijker aanwe zig, hij schrijft in de derde persoon. Hij noteert geen betekenissen, maar de gebeurtenissen zlèf. Dit klinkt natuur lijk heel zwaar; in feite is het een, zij het zeer wezenlijke, accentsverschui ving. De uiterst gedetailleerde objects beschrijving is natuurlijk de meest sub jectieve belichting die mogelijk is (HET OOG bestaat niet, het is altijd het oog van IEMAND). Maar dat Ter gelegenheid van de Europese Boekenweek zullen wij deze week regel matig de aandacht vestigen op Neder landse vertalingen van buitenlandse litteratuur. Men zal in deze overzichten boeken aantreffen die recent zijn ver schenen, maar ook reeds langer geleden uitgegeven werken. Wij hopen er aldus in te slagen een beeld te geven van de indruk- _l wekkende keuzemo- M ooe t gelijkheid die de V ken I Nederlandse boeken- 4weekp liefhebber geboden wordt. Wij vestigen er graag nog de aandacht op dat heden avond in de Renaissancezaal van het Frans Halsmuseum om 8.15 uur een door de R.K. Openbare leeszaal en Bibliotheek georganiseerde forumavond wordt gehouden. Het forum bestaat uit drs. H. W. M. van Run, de dichteres en kinderboeken recensente mevr. H. de Katvan Zijl, de letterkundige drs. H. L. Prenen, de directeur van de Stads bibliotheek de heer C. van Dijk en litte raire criticus Kees Fens. de met deze theses samenhangende schrijfwijze een toestand als jaloezie onontkoombaar op de lezer wordt over gedragen is op geen enkele manier te onderschatten. „Verleden jaar in Ma rienbad" is Robbe Grillets „cinero' man" voor de gelijknamige film. Deze cineroman is aanzienlijk minder dan „Jaloezie." Hulde aan de vertalers, res pectievelijk C. N. Lijsen en Jan Blok ker, is geboden. Tot slot vermelden wij nog vier uitgaven die in dit kader niet mogen ontbreken. In de Salamanderserie van Querido verscheen een vierde druk van H. Mars mans vertaling (voor het eerst in 1935 verschenen) van André Gide's „L'Im- moraliste"; in de serie Prismaboeken van Het Spectrum verschenen de Pen- sées van Pascal, vertaald en van een inleiding voorzien door drs. J. A. C. Lenders. In deze uitgave zijn niet de duistere passages opgenomen, doublu res en citaatteksten. In de serie Vlaam se Pockets van uitgeverij Heideland te Hasselt: „Peilingen doorheen het Fran se geestesleven' van Richard Declerck, goeverneur van de provincie Antwer pen. Deze stimulerende opstellen over de moderne Franse litteratuur vanaf Rimbaud zijn geschreven op een wijze die warme genegenheid en aandachtige lezing van de werken doet blijken. Het het niet droog litterair-historisch; in een twintigtal monografieën draagt de auteur gemotiveerd zijn voorkeuren op de lezer over, opdat deze zelf verder gaat exploreren. Wie deze opstellen op pervlakkig zou noemen, of te vluchtig, miskent de liefde voor de Franse geest, die uit eik opstel spreekt .Bij De Bezige Bij tenslotte verscheen van J. P. Sartre ..Huis Clos" in de vertaling „Met ge sloten deuren" van C. N. Lijsen. ment" van de „Serene Writers Guild" in Engeland. Van dezelfde auteurs heeft de N.C.R.V.-televisie op het repertoire de se rie „Stiefbeen en Zoon" in een Nederland se versie van Jaap van de Merwe. Deze serie wordt onder regie van Max Douwes gespeeld door Piet Romer en Rien van Nunen (in totaal twaalf afleveringen). HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.). (7.35 Van de voorpagina; praatje). 8.00 Nieuws en so cialistisch- strijdlied. 8.18 Lichte grammo- foonmuziek. 8.40 Orgelspel. 9.00 Gymnas tiek voor de vrouw. 9.10 Kookpraatje. 9.15 Klassieke grammofoonmuziek. 9.35 Water standen. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 In zicht en uitzicht, lezing. 10.05 Morgenwij ding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Tel uit je winst, spelletjesprogramma. 12.00 Voor het platteland. 12.05 Lichte grammofoonmuziek. (12.30-12.33 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw). 13.00 Nieuws. 13.15 Grand Gala-orkest: lichte muziek. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Kamerorkest: klassieke en moderne muziek. 15.00 Gesprek over Zuid-Afrika. 15.10 Voor de jeugd. 17.00 Amateurs programma. 17.30 Tentoonstellingsagen da. 17.35 Licht instrumentaal trio. 17.50 Regeringsuitzending: Geven en nemen. Tips voor en van weggebruikers. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Reportage Staatsiebeaoek Z. E. Dr. Adolfo Lopez Mateos, President van de Verenigde Sta ten van Mexico. 18.30 Lichte muziek. 19.00 Voor de kinderen. 19 10 Herinneringen aan Seider-avond;: Joods programma. VPRO: Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Ramblers Hit Parade. 20.30 Reportage Staatsiebezoek Z. E. Dr. Adolfo Lopez Mateos, President van de Verenigde Sta ten van Mexico. 20.50 De Adelaar en de slak, hoorspel. 21.45 Promenade-orkest en zangsoliste. 22.30 Nieuws. 22.40 Kaf en koren, wekelijkse noties. 22.50 Klassieke en moderne muziek (opn.) 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00- 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-berichten. 7.10 Dagopening. 7.25 Klassieke grammo foonmuziek. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws, grammofoonmuziek. 8.45 Walsmuziek (gr). 9.00 Voor de zieken. 9.35 Grammofoon muziek. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Gram mofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Samenzang: geestelijke liederen. 11.10 De jeugd op eigen wieken, hoorspel (deel 2). Theaterorkest en solisten. 12.30 Medede lingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Grammofoonmuziek, eventueel actualitei ten. 12.45 Staatsiebezoek van Zijne Excel lentie Dr. Adolfo Lopez Mateos, president van de Verenigde Staten van Mexico. 13.00 Nieuws. 13.15 'Licht ensemble. 13.35 Oude (gr.). 15.00 Muziekstudenten - studenten- muziek. 15.50 Bijbelvertelling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.15 Vrije tijd. (gr.). 17.40 Beursberichten. 17.45 Licht in strumentaal kwintet. 18.05 Koorzang: gees telijke liederen. 18.30 Het spektrum, le zingen. 18.45 Nieuwe grammofoonplaten. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Leger des Heils- kwartier. 19.30 Radiokrant. 19.50 Licht in strumentaal kwartet. 20.05 Oude Clavecim- belmuziek (gr.). 20.15 Vocale en instru mentale groepen en solisten. 21.00 Lijdens overdenking. 21.30 Omroeporkest en zang solist: Moderne muziek. 22.05 Nederland verzoet het Ethiopische leven, klankbeeld over de Nederlandse suikerondernemin gen in Ethiopië. 22.20 Ierse liedjes (gr.). 22.25 Staatsiebezoek van Z.E. Dr. Adolfo Lopez Mateos, president van de verenig de staten van Mexico. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Lichte Spaanse klanken (gr.). 23.25 Lichte grammofoon muziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Lichte orkestmuziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws en weer bericht. 13.15 Kamermuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio. 15.00 Vlaamse volkslie deren. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Engelse les. 16.24 Lichte muziek. 17.00 Nieuws en weerbericht. 17.15 Kamer muziek. 17.40 Moderne balletmuziek. 18.00 Nieuws. 18.03 Klassieke muziek. 18.10 Le- kenmoraal en filosofie. 18.30 Voor de sol daten. 18.50 Radiokroniek. 19.00 Nieuws en Lezing. 20.00 Missie-uitzending. 20.15 Der Barbier von Bagdad, opera. 21.30 Peda gogisch praatje. 21.40 Lichte muziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Folkloristisch programma. 22.35 De zeven kunsten. 23.00 Nieuws. 23.05 Jazzmuziek. 23.55 Nieuws. 24.00-0.45 Voor de zeelieden. VOOR DINSDAG NTS: 19.30 Agrarische nieuws. 20.00 Journaal NCRV: 20.20 Memo. 20.30 Pas geperst. 20.55 3 x 9, TV-film. 21.20 Chris tendom en kernbewapening, forum. 22.10 De reis van hun leven, documentaire TV- film, NTS: 22.20-22.25 Journaal. VOOR WOENSDAG AVRO: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 17.35-17.45 De Verrekijker, jeugdkroniek. AVRO: 19.30 Commentaar: kritisch bulle tin. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. AVRO: 20.20 Dinah Shore Show, amuse mentsprogramma. 21.10 Televizier. 21.20 Rondo Sinfonico: Gelders 'irhest. moder ne muziek. 22.00 Literaire c.ntmx-ringen. NTS: 22.30-22.35 Journaal.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7