FEIJENOORD-BENFIGA 1 1 V 1 UITGAAN IN HAARLEM BB DE PROGRAMMA'S m.^4 Litteraire opdrachten Joop van Zon derde in het Mitropoulos-concours 1 Enrico Fermi-prijs voor Oppenheimer Gastvrij Haarlem ontving deelnemers aan Culturele Dag Noord-Holland m E*S?M Fa. B. J. VAN LIEMT VRIJDAG 5 APRIL 1963 19 FINE CHAMPAGNE V.S.O.P. mm TRIOMPHE DU COGNAC Televisie-kerkdienst in het Gronings op 5 mei MENSEN DIE HET GOED BEKIJKEN KIEZEN ARISTONA woensdag 10 april nü 'n Aristona kopen voor dit èn de komende voetbalfeesten: Finale Europa Cup èn Cup Final! „Der Stellvertreter" Helderse dirigent Zaal neemt ontslag nabeschouwingen Spel van Marivaux «Bk MUZIEK TONEEL EN CABARET BALLET JAZZ AMATEURTONEEL TENTOONSTELLINGEN DIVERSEN LEZEN EN LATEN LEZEN Aa-Be PLAIDS Zaalberg 195x145 100% WOL ƒ41.75 J. Damshuizer De radio geeft zaterdag T elevisieprogramma „HAARLEM IS NIET ALLEEN bijzonder trots op het bezit van zijn histo rische kunstschatten, maar bovendien beijvert het gemeentebestuur zich voort durend het contact tussen jeugd en kunst te bevorderen". Deze verklaring van mr. O. P. F. M. Cremers vormde de kern van het welkomstwoord, waarmee de burgemeester van Haarlem woensdag in het Frans Halsmuseum de deelnemers aan de negende „Culturele Dag Noord-Holland" begroette. Het waren ruim honderdvijftig gasten uit alle delen van de provincie, voornamelijk burgemeesters, wethouders, leden van de gemeenteraden, culturele ambtenaren en diverse kunstenaars. Rij de middagbijeenkomst in het Concertgebouw, gaf ook de commissaris der koningin in de provincie Noord-Holland, dr. M. J. Prinsen, acte de présence. Gedurende deze ontvangst in het Frans Halsmuseum merkte burge meester Cremers op dat het tijd was geworden deze culturele dag ook eens in de provinciale hoofdstad te houden. In deze past het gemeentebestuur geen en kele bescheidenheid, want er bestaat alle reden zieh over de Haarlemse culturele activiteit fier op de borst te kloppen. VOOR DEZE HARTELIJKE ONTVANGST dankte de voorzitter van de Culturele Raad Noord-Holland, de heer B. J. Kalb, met bijzonder hartelijke woorden. De gasten werd hierna alle tijd geboden rustig een rondgang door het museum te maken. Vervolgens werden zij aan de „mobiele lunch" geïnviteerd, waarna het gezelschap in twee groepen werd gesplitst voor be zoeken aan de tentoonstelling „Van vor mende hand tot lopende band" in het Huis van Looy en de expositie van het verzamelde moderne kunstbezit in de Vis- hal. DE MIDDAGBIJEENKOMST in het con certgebouw was bestemd voor het beluis teren van een inleiding door drs. E. R. Meijer, hoofd van de educatieve dienst in het Rijksmuseum te Amsterdam. Drs. Meijer besprak onder meer de verhouding tussen overheid en kunstenaar, waarbij spreker voorts onthulde dat reeds veelbe lovende contacten zijn gelegd voor de in richting voor de provincie. Uitgaande van het eerste contact tussen overheid en kunstenaar, dat vol gens spreker dateert uit de periode van het twaalfjarig bestand, toen de Staten Generaal Hendrick de Keyser opdracht ver leenden voor een mausoleum voor prins Willem van Oranje, gaf de spreker een Advertentie ffiBi S*: historisch overzicht betreffende zijn onder werp. Vroeger was kunst uitsluitend ge reserveerd voor de particuliere sector. Pas tegen het einde van de achttiende eeuw werd deze gewoonte gewijzigd, het Louvre en het Britse museum werden ge opend en in 1808 stichtte koning Lode wijk Napoleon in Amsterdam het Rijksmuseum. Andere mogelijkheden «oor exposities zijn van nog later datum en deze werden in 1902 in Brugge met een tentoonstelling van Vlaamse primitieven ingeluid. Dit was de eerste expositie, waar kunstwerken vol gens een bepaald stramien werden ge selecteerd. In deze ontwikkelingslijn moet het volgens spreker thans mogelijk zijn de kunst ook naar de provincie te bren gen. En omdat de accommodatie hiervoor in het bijzonder op het platteland abso luut onvoldoende is, bepleitte drs. Meijer het inrichten van een reizende tentoon stelling, waarbij het accent dan op net laatste moet worden gelegd. Zijn gedach ten gingen daarbij uit naar een perma nent gebouw, waarmee het evenwicht in kunst tussen stad en platteland moet kun nen worden hersteld. HET RESTERENDE DEEL van deze middag was opnieuw bestemd voor ten- toonstellingsbezoek, waarna men weer weer voor het diner :n het concertge- voor het diner in het concertgebouw tezamen kwam. Aan het einde hier van sprak de heer B. J. Kalb een oprecht dankwoord voor de door het gemeente bestuur van Haarlem verleende facilitei ten en gastvrijheid, waardoor ook de negen de cultürele dag als voortreffelijk geslaagd kan worden beschouwd. Vandaar dat de Culturele Raad gaarhe nog eens naar de Spaarnestad zal terugkeren. De dag werd daarop besloten met een gezamenlijk bezoek aan de Stadsschouw burg, waar door de toneelgroep „Cen trum" een opvoering werd gegeven van Philip Macbie's thriller „Moordkans". Doordat deze voorstelling al eerder uit voerig in dit blad werd besproken, kan thans worden volstaan met de vermelding dat de opvoering voor het ensemble op nieuw op een groot succes is uitgelopen. RIJKSMUSEUM VINCENT VAN GOGH Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend dat een eventuele ontei gening beoogt ten behoeve van de bouw van het Rijksmuseum Vincent van Gogh. Zowel het rijk als de Vincent van Gogh Stichting hebben het oog gevestigd op de terreinen, gelegen aan de Paulus Potter straat, de Van de Veldestraat en het Mu seumplein in Amsterdam. De gemeente Amsterdam heeft met de keuze van deze plaats van vestiging volledig ingestemd. Op zondag 5 mei zal een zeer bijzondere kerkdienst op het televisiescherm worden gebracht. De uitzending zal geschieden uit Delfzijl, waar op die dag in de Neder lands hervormde kerk een Groningse dienst zal worden gehouden, waaraan be, halve Nederlandse voorgangers ook een Duitse predikant zal meewerken. De dienst wordt ook bijgewoond door een groep pro testanten uit de Duitse havenstad Dmden In deze kerkdienst zullen ds. Brunzema uit Emden en ds. J. Bouwers uit Delfzijl de liturgie verzorgen. Prof. dr. A. R. Hulst, vroeger predikant te Delfzijl en thans hoogleraar te Utrecht zal preken in het Gronings, dat aan beide zijden van de Eems wordt verstaan. Advertentie flmtoua pi De staatssecretaris van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen, mr. Y. Scholten, heeft aan Edithe de Clercq Zubli te Lei den, Fem Rutke te Amsterdam, Peter Ber ger te 's-Gravenhage, Kees Klap te Maars- sen, Huub Oosterhuis te Maastricht, Jacques Schreurs te Spaubeek en Gabriel Smit te Laren opdracht verleend tot het schrijven van een gedicht of cyclus van gedichten. Aan Louis Frequin te Nijmegen en Jan H. de Groot te Arnhem heeft de staatsse cretaris opdracht gegeven een novelle res pectievelijk een essay (de laatste over het tijdschrift Opwaaftse Wegen) te schrijven. Genoemde letterkundigen hebben de hun verstrekte opdracht aanvaard. „Der Stellvertreter", het geruchtmaken de toneelstuk van Rolf Hochhut over wij len paus Pius XII en de Jodenvervolging door de Nazi's wordt 16 april afgevoerd van het repertoire van het theater aan de Berlijnse Kurfürstendamm. Dit heeft de regisseur Erwin Piscator meegedeeld. Als reden geeft hij op, dat hij niet op zo'n succes had gerekend. De meeste spelers hadden dan ook tegen die datum reeds andere verplichtingen op zich genomen. Ook de technische uitrusting is dan niet meer beschikbaar vanwege de opening van het huis van het vrije volkstoneel (K.N.P.) In de Helderse Courant heeft een be richt gestaan dat de heer Herman Zaal, dirigent van het Toonkunstkoor in Den Helder, ontslag heeft genomen. Zoals wij enkele weken geleden meld den was er enige deining ontstaan over de wijze waarop het N.Ph.O., onder Zaals lei ding, aan een uitvoering van de Matthaus Passion had meegewerkt. Er werd zelfs van „sabotage door het orkest" gewaagd. De vraag of hier onwil van het orkest of in competentie van de dirigent doorslagge vend was, is onderwerp van een onder zoek geworden. De sterke positie van de orkestleden in dit geding zou men geïllus treerd kunnen achten door de ontslag-aan vrage door de heer Zaal. Anderzijds is het niet uitgesloten dat het ontslag wordt uitgelegd afs gevolg van druk die op de heer Zaal zou zijn uitge oefend. Maa'r hopelijk is de onverkwikke lijke rel nu van de baan. „Tingel-Tangel". Vanaf 1 september zal Maria de Booij, thans actrice bij de Haagse Comedie, aan cabaret „Tingel Tangel" te Amsterdam verbonden zijn. Claudio Abbado (Milaan), Petro Ignazio Calderon (Buenos Aires) en Zdenek Ros ier (Praag) zijn donderdagavond gaan strijken met de drie eerste prijzen in het Dimitri Mitropoulos internationale mu ziekconcours voor jonge dirigenten. De eerste prijzen zijn gelijk van kwaliteit: de winnaars zullen ieder een aanstelling als hulp-dirigent van het New York Philhar monic Orchestra voor het seizoen 1963-64 krijgen alsmede 9.000 dollar in contanten en de gouden Mitropoulosmedaille. Moshe Atzmon uit Tel Aviv werd twee de. Hij heeft 3.000 dollar in contanten ont vangen alsmede de zilveren Mitropoulos medaille. De Amsterdammer Joop van Zon werd derde. Hij krijgt 1.500 dollar alsmede de bronzen Mitropoulosmedaille. Jacques Houtmann uit Mirecourt bij Parijs werd vierde. Hij ontving 1.000 dollar alsmede een oorkonde van verdienste. De N.C.R.V. verdient lof voor het feit, dat zij ons gisteravond net genot verschaf te meer dan een uur te vertoeven in de romantische en speelse sfeer van de 18e eeuwse welgestelden, de sfeer namelijk die behouden bleef dank zij het klassieke maaksel van Marivaux, getiteld „Spel van Liefde en Toeval". Een dergelijk toneelstuk echter vereist een rolbezetting, die de badinerende toon, de gezochtheid van de situaties en de zoe tige levensstijl zo goed aanvoelt, dat zij net niet teveel overdrijft bij het weerge ven van de bedoelingen van de schrijver. Op werkelijk verrassende wijze nu getuig- WASHINGTON (AP) Dr. J. Ro bert Oppenheimer, die een belangrijk aandeel heeft gehad in de ontwikke ling van de kernbom, zal de 50.000 dollar grote Enrico Fermiprijs van de Amerikaanse Commissie voor Kernener gie ontvangen. Dr. Oppenheimer is direc teur van het instituut voor voortgezette studies van de Princeton-universiteit. In 1954 was dr. Oppenheimer adviseur van de Commissie voor Kernenergie die in dat jaar met vier stemmen tegen één be sloot hem de toegang tot de kerngeheimen te ontzeggen, omdat hij als een „veilig heidsrisico" beschouwd werd. Zijn trouw werd echter niet in twijfel getrokken. v- KTSt.. i Vandaag treedt Het Nationale Ballet in de Haarlemse Stadsschouwburg op. Diverse romantische en moderne bal letten staan op het programma. De foto toont een fragment uit „Jungle" (oerwoud) van de Nederlandse choreo graaf Rudi van Dantzig, op muziek van Henk Badings. Dit ballet beeldt op suggestieve wijze het demonische krachtenspel van het oerwoud uit. Vrijdag 5 april, Concertgebouw, 16.15 en 19.30 u.: Laatste jeugdconcert door het Noordhollands Philharmonisch Orkest onder leiding van Marinus Adam. So liste: Jantina de Smidt, piano. Middag programma: Ouverture Der Freisehütz van Carl von Weber, Variations sym- phoniques voor piano en orkest, C. Franck, Petite Suite van Debussy. Avondprogramma: Ouverture Der Frei sehütz, Variations symphoniques voor piano en orkest, Sinfonietta van Wouter Paap. Zondag 7 april, Teylers Museum, Spaarne 16. 14-15 u.: Bespeling van het 31-toons Fokker-orgel door Klaas Bolt en Anton de Beer. Maandag 8 april. Concertgebouw, 19.30 u.: Uitvoering van de „Matthaus Passion" van Joh. Seb. Bach door de Christelijke Oratorium Vereniging. Medewerkenden: Heieen Verkley, sopraan, Annie Hermes, alt, Tom Brand, tenor, Arie de Rijk. bas, Arjan Blanken, tenor, Herman Schey, bas, Otto Ottens, bas, Nelly Duin, viola da gamba, Piet Kee, orgel. Het jongens koor van de Kathedrale Basiliek St. Bavo onder leiding van K. Bornewasser en het Noordhollands Philharmonisch Or kest. Dirigent George Robert. Dinsdag 9 april, Concertgebouw, 19.30 u.: Uitvoering van de .Matthaus Passion". Zie maandag 8 april. Woensdag 10 april, Hildebrandtzaal restau rant Brinkmann, 20 u.: Concert door de Gymnasiale Muziekvereniging „Linos". Programma: Dworsjak, Manfredini, Stra- tegier e.a. Taveerne „In 't Goede Uur", Korte Hout straat-Nieuwe Kerksplein: Dagelijks klassiek grammofoonplatenconcert van 21-22 u. Tot en met 7 april: Muziek uit de Renaissance. Tot en met 14 april: Bach. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1: Dagelijks van 20-23.30 u.: Klas siek grammofoonplatenprogramma. Zaterdag 6 april, Stadsschouwburg, 20 u.: Het Nieuwe Rotterdamse Toneel met „Niemand van ons", toneelspel van Sieg fried Lenz. Regie: Rob de Vries. Mede werkenden: Hans Tiemeyer, Bernhard Droog, Johan Schmitz, Arnold Gelder man, Wim Hoddes e.v.a. Zondag 7 april, Stadsschouwburg, 20 u.: De Nederlandse Comedie met „Mary, Mary", blijspel van Jean Kerr. Regie: Kees Brusse. Medewerkenden: Kitty Janssen, Winnifred Bosboom, Guus Os- ter, Jan Teulings en Louis Borel. Café-chantant ,Adam en Eva", Raamvest: Iedere avond van 20 u. af geopend. Van 21 tot 23.15 u. het cabaret „Pas op voor Eva's" door Frans en Fiet Koster, Mar griet de Groot, Han Reiziger (piano). Vrijdag 5 april, Stadsschouwburg, 20 u.: Het Nationale Ballet onder leiding van Sonia Gaskell. Programma: „Dessins pour les six" van John Taras/Peter I. Tsjaikofsky. „De zwarte zwaan" van Ma- rius Petipa/Peter.I. Tsjaikofsky, „Jungle" van Rudi van Dantzig/Henk Badings, .Graduation ball" van David Lichine/Jo- han Strauss. Muzikale begeleiding: An- dré Presser en Joop Stokkermans. Zondag 7 april, Sociëteit Ekestos, Stations plein, 14 en 20 u.: Jazzmuziek. Middag programma door Rob Hoeke-kwartet met Rob Hoeke en Arnold Klos, piano, Ed Heck, bas, en Paul Hoeke, drums. Avond programma door „Birdland five" combo met Ton Vingerhoeds. sax, Ronnie van Beaumond, trompet, Piet van Zwienen, bas, Jan Bes, drums, en Martin Haak, piano. Zaterdag 6 april, restaurant „Zomerlust", Zandvoort, 20 u.: De Zandvoortse Toneel groep „Sandevoorde" met het blij spel „Daar moet je een vrouw voor zijn" van Terence Dudley. Maandag 8 april, Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelvereniging Gysbert Japicx met „TWA x TWA TWA". Dinsdag 9 april, Stadsschouwburg, 20 u.: De Letterlievende Vereniging „J. J. Cremer" met „Gerrit Witse" naar de Ca mera Obseura door Henk Bakker. Woensdag 10 april, Stadsschouwburg, 20 u.: Cabaret „Anova" van de Algemene Ne derlandse Grafische Bond. Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62: Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 1017 u., zondag van 1317 u. Teylers Museum. Spaarne 16: Schilderijen 19de en 20ste eeuw, tekeningen Holland se, Franse en Italiaanse school 16de tot en met 19de eeuw. Fossielen, historische en natuurkundige instrumenten, mine ralen, 31-toons Fokkerorgel. Dagelijks, behalve maandag van 1115 u. Eerste zondag van de maand van 1315 u. Kunstzaal „In 't Goede Uur". Korte Hout straat-Nieuwe Kerksplein: Tentoon stelling van tekeningen en grafiek van Ruth Visser. Dagelijks geopend van 10- 18 u. en van 20-24 u. 's Zaterdags en zon dags van 10-18 u. en van 20-1 u. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land: Schilderijen en lino's van Henk v. d. Horst. Tot en met 20 april. Dage lijks geopend van 924 u. Vrijdag en zaterdag van 9-1 u. Museum Het Huis Van Looy, Kleine Hout weg 103: Expositie „Van vormende hand tot lopende band". Tot en met 3 juni. Geopend van 1017 u. Zondags van 13—17 u. Wandelgangen, Stadsschouwburg: April: Expositie van werk van Greet Visser. Vishal: Tot en met 14 april: Tentoonstel ling uit het moderne kunstbezit van Haarlem: Appel, Comeille, Nanninga, Sluyters, Toorop, Andriessen, Couzijn, Zadkine e.a. Geopend van 1017 u. Zon dags van 1317 u. Huize Bloemenheuvel, Bloemendaalseweg 159, Overveen: Expositie van grafiek van Flip van der Burgt. Tot en met 28 april. Dagelijks van 1017 u. Zondags van 14—17 u. Vleeshal, Grote Markt: Voorjaarstentoon stelling van de Nederlandse Vereniging „De Verzamelaar". Geopend op zaterdag 6 april van 10.3021 u. en zondag 7 april van 1117 u. Keukenhof, Lisse. Tot half mei: Openlucht tentoonstelling voorjaars- en zomerbloe men. Kasteel Keukenhof: Schilderijen, plafondschilderingen, kunstvoorwerpen. Vanaf 8 uur v.m. de gehele dag geopend. Vrjjdag 5 april, Concertgebouw, 20.15 u.: Lezing voor de Stichting „Geloof en We tenschap" door pater dr. N. M. Wildiere. Onderwerp: „De toekomst in het licht van de christelijke hoop". Zaterdag 6 april, wijksgebouw Hervormde Gemeente, Molenaerstraat, 14.30 u.: Amusementsshow in verband met twee de lustrum Jeugdclubs (besloten). Mede werkenden: Truxini, goochelaar, Tuffie de Clown, me. Franly, sneltekenaar, Henk Poen, bespeling Baldwinorgel. Zaterdag 6 april, Concertgebouw, 19.30 u.: Gymnastiekuitvoering door de Christe lijke Gymnastiekvereniging „Kracht en Vriendschap". Zondag 7 april, Concertgebouw, 20 u.: Dansavond onder leiding van de heer D. R. Houtgraaf. Orkest: „The Star lights". Dinsdag 9 april, Concertgebouw, 14.15 u.: Bijeenkomst Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen afdeling Haarlem en om streken. Lezing met dia's door de heer W. Maschaupt over „Kleuren in en om ons huis". Dinsdag 9 april, restaurant Brinkmann, 20 u.: Lezing voor de Koninklijke Neder landse Natuurhistorische Vereniging door de heer G. L. van Eyndhoven over „Op mij tenj acht in de bergen van Italië en Frankrijk", toegelicht met dia's. Dinsdag 9 april, Sterhuis, Nieuwe Gracht, 20 u.: Paaswijdingsavond met medewer king van de lekespelgroep van het Ster huis onder leiding van mevrouw H. de Graaff-Heddema met het paasspel „Hal leluja" van C. J. Ooms-Vinekers. Medi tatie: ds. M. L. W. Schoch uit Heemstede. Lijst van door de Stadsbibliotheek aangeschaf te boeken. Romans: Alberts, De eilanden; Andreus, Deni- se; Babel, Verhalen; Berthold, De ondergang van de Cap Arcona; Boon. Blauwbaardje in wonder land; Boudier-Bakker, Honger; Dahl, M'n liefje, m'n duifje; Dreux, Des konings glorie; Funke- Bordewijk, Silhouet in schemer; Van der Geest, O 16; KawabaUa, Sneeuwland; Marshall, De vuur doop; Vinkenoog, Wij helden; Van Uden, Aescu- laap op zee; Kühner—Ascher-mittwoch; Von Mi- chalewsky, Das Kreuz der Verlorenen; Remarque, Die Nacht von Lissabon; Rinser, Die vollkomme- ne Freude: Braithwaite, Paid servant; Drury, Advise and consent; Gardner, The case of the nervous accomplice. Ontwikkelingsboeken: Van Praag e.a, Rede en religie in het humanisme; Luypen, Existentiële fenomenologie; Kristensen, Symbool en werke lijkheidDillard. Het economisch stelsel van Keynes; 't Hart, De ander als medespeler; Sajet, Openluchtscholen in Nederland; Bunte, De mens tussen groot en klein: Simpson, De betekenis van de evolutie; Visser, Het weer. van meteoor tot meteorologie; Greiling, Paul Ehrlich; Devi, Yoga voor het westen: Euwe, Theorie der schaak openingen, halfgesloten spelen, I. Nimzo-Indisch; Olyslager, Vraagbaak voor uw Morris Minor 1000; idem, Vraagbaak voor uw DKW-Junior 750 en 800 de luxe; Basis elektronica, dl. 3 en 4; Bak ker, Inleiding tot het rekeningstelsel en de mo derne bedrijfsadministratie, 6e dr. met uitwer kingen, 2 dln.; Van Heusden, Een eeuw adver- teerkunde; Stienstra, Groenteteelt in kleine tui nen, 3e dr; Bloomfield, Language; Uylings, Praat op heterdaad; Grootaers, Maskerade der muze; Kouwenaar, Zonder namen, gedichten; Van der Plas, Twee emmertjes water halen; Goldwater, Paul GauguinDe Sakas, Velazquez; Weichssler- Kümmel, Schone Lampen, Leuchter und Later- nen; Andriessen, Mensen in de muziek; Tanzber- ger, Jean Sibelius; Dittmer, Algemene volken kunde; Rostboll, De heilige armoede; Geyl. Ge schiedenis van de Nederlandse stam, dl. 6; Bazna, Ik was Cicero; Kaus, Catharina de Grote: Leul- liette, Rode Baretten, herinneringen van een para: Knebel en Bailey, A-bom Hirosjima; Par lement en kiezer, 1962/63 (inlichtingen). Advertentie Grote Houtstraat 62 en 67 Tel. 10657 - 12639 Het Leger des Heils verleent muzikale medewerking. Dinsdag 9 april, Lorentz Lyceum. Sant poorterplein, 19.45 u.: Bijeenkomst van de Haarlemse Weer- en Sterrenkundige Kring. Lezing door drs. C. J. van Houten over „Oppervlakte-fotometrie van extra galactische nevels". Dinsdag 9 april, Krelagehuis, Leidsevaart, 20 u.: Bijeenkomst van de afdeling Haarlem en omstreken van de Konink lijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw- en Plantkunde. Lezing met kleurendia's over „De flora van de ber gen" door de heer Joh. H. Piet uit Bever wijk. Woensdag 10 april, Concertgebouw, 20 u.: Besloten jubileumavond van de Vrou wenbond N.V.V. den de acteurs en actrices, die gister avond onder regie van Gerard Rekers dit spel van persoonsverwisselingen op het scherm brachten, van begrip voor de ma- rivaudage, zoals nu nog door de Fransen een geschrift of een gesprek in een wat precieuze stijl genoemd wordt. Die ver rassende goede creaties kregen nog meer waarde, doordat zij (met uitzondering van André van den Heuvel, die kostelijk de vader van Sylvia speelde) geleverd wer den door speelsters en spelers met beslist nog geen klinkende namen. Yda Bons was een verrukkelijk en kinderlijk-slim Roco- co-poppetje. Pleuni Touw was nauwelijks minder als haar levenslustige, vlugge ka menier. Carol Linssen gaf voortreffelijk gestalte aan de overgevoelige, woordenrij ke jonge edelman Dorante. Aart Staartjes was bijzonder amusant als de rappe en handige dienaar, die vermomd als mar kies een heerlijk loopje met de meesters van die tijd kon nemen. En Willen Nij- holt ten slotte deed ons helemaal gelo ven in de broer van Sylvia, die gretig de gelegenheid greep, de verwarring ont staan door al die verwisselingen, nog te vergroten. HILVERSUM 1. 402 m. 746 kc.s. 7..00 VARA. 10.00 VPRO., 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws.- 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.) (Om 7.35 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte gram- mofoonmuziek. 8.40 Grammofoonmuziek. 8.50 Wegwijs, tips voor trips en vakanties. 9.00 Postduivenberichten. Aansluitend: Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.10 Klassieke grammofoonmuziek. 9.35 Water standen. 9.40 Amateursorkest. VPRO: 10.00 Samen thuis, lezing. 10.05 Bijbelse miniaturen, lezing. VARA: 10.20 Licht in strumentaal kwintet. 10.45 Rotonde: ge varieerd programma. 12.15 Tussen mens en nevelvlek, populair-wetenschappelijke lezing. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. Aansluitend: Postduivenberich ten. 12.34 Sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Jazzmuziek. 13.45 Pro gramma voor de twintigers. 14.20 Radio Jazzclub. 14.50 Beter wonen de toe komst van de Nederlandse huisvesting in het geding, reportage. 15.15 Licht instru mentaal octet (gr.) 15.35 Een boorde knoopje, hoorspel. 16.55 Boekbespreking. 17.15 Licht vocaal-instrumentaal ensemble. 17.30 Weekjournaal. 18.00 Nieuws en com mentaar. 18.20 De Metropolitan 1935-1945: Operafragmenten (gr.) 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Christendom in ontmoeting met wereldgodsdiensten, lezing. 19.45 Grammofoonmuziek. 19.55 Deze week, praatje. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Oude en nieuwe dansen. 20.40 Smaken ver schillen: amusementsprogramma. 21.35 Socialistisch commentaar. 21.50 Grammo foonmuziek. 22.00 Als de klok dertien slaat, hoorspel. 22.30 Nieuws. 22.40 Baby sitten: lichte grammofoonmuziek met commentaar. 23.10 Dorus maakt er een bende van, radiostrip. 23.40 Lichte gram mofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc.s. 7.00 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Grammofoonmuziek en strip voor de jeugdl 7.45 Geestelijke liederen. 7.55 Over weging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammo foonmuziek. 9.00 Djinn, gevarieerd pro gramma. 12.30 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Lichte grammofoonmu ziek. 12.55 Wereldkampioenschappen tafel tennis in Praag. 13.00 Nieuws. 13.15 Pla- tennieuws. 13.20 Musicerende dilettanten. 13.45 Franse les. 14.05 Voor de jeugd. 15.00 Viool en piano: klassieke muziek. 15.25 Vrouwenkoor: moderne muziek. 15.35 Gou den Platen Kabinet. 16.00 Als de dag van gisteren, klankbeeld. 16.30 Licht orkest en solisten. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 repor tage van de hockey-interland wedstrijd voor dames Nederland - België. 17.30 Boekbespreking. 17.40 Licht instrumentaal octet. 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Corte Met ten: licht programma. 18.50 Voor de kleu ters. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.22 Sportperiscoop. 19.30 De Oelewap pers, gevarieerd programma. 20.00 Popu laire klassieken. 20.25 En Xerxes ging naar Ester, hoorspel. 22.00 Klassieke pia nomuziek (gr.). 22.20 Wereldkampioen schappen tafeltennis in Praag. 22.25 Boek bespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Nouveauté's. 23.55- 24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Amusementsmuziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Lichte muziek. 12.50 Programma-overzicht. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de teenagers. 14.00 Nieuws. 14.03 Voor de filmliefhebbers. 14.45 Voor de platenliefhebbers. 16.00 Nieuws. 16.03 Lichte muziek. 16.40 Openbaar kunstbezit. 17.00 Nieuws en weerberichten. 17.15 Li turgische gezangen. 17.25 Amusementsmu ziek. 17.45 Engelse les. 18.00 Nieuws. 18.03 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.40 Lichte muziek. 20.00 Vlaamse volksliederen. 21.00 Muziek van Belgische componisten. 22.00 Nieuws. 22.15 Dansmuziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Geva rieerd programma. 23.30 Lichte muziek. 23.55-24.00 Nieuws. VOOR VRIJDAG NTS: 19.30 Top of flop. 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Rudi Carrell Show. 21.30 Filmvenster. 21.55 Gesprek. NTS: 22.45-22.50 Journaal. VOOR ZATERDAG NTS: 15.00 Verborgen schatten, docu mentaire TV-film. 15.30 De vrouw in de Olympische Spelen. VPRO: 16.15 Contra bande, programma over het werk van de Vrijzinnig Christelijke Jeugd Centrale. 16.35 De jonge draaidoos. 17.00 Voor de kinderen. (-17.45). 19.30 Navigare necesse est, documentaire over de koopvaardij (deel 4). NTS: 20.00 Journaal en weer- overzicht. VPRO: 20.20 Spel der dromen, harlekinade. 21.00 Man van de dag: voor dracht. 21.10 De oude dame, TV-spel. 21.30 Pauze. 21.32 Mens durf te leven, cabaret. 22.15 Dansende vromen. 22.40 Gesprek aan de schrijftafel, lezing. 22.50 Op de degen. TV-debat over actuele politieke vraagstuk ken, NTS: 23.20-23.25 Journaal.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 19