ULTRASON hyper moderne IN DE VISHAL EN OP ZEE kerko shirts Boekhandel Ab de Jong ederland VELG Rijnreizen per boot PH. DE KONING Medische verzorging tijdens het weekeinde Vissers eten aan boord van de Arosa Sun Havenberichten IJmond verenigingen vandaag en morgen Sport in IJmond van zelfstrijkend B el-O-fast li REISBUREAU JOH. YELLEKOOP VRIJDAG 5 APRIL 1963 DAMES a.s. FEESTDAGEN Dameskapsalon HAGEDOORN Komt u eens kijken naar onze kollektie belijdenisgeschenken Kennemerlaan 59 IJmuiden. Telefoon 5326 Paasjubel op drie plaatsen in Beverwijk WIJN zoals deze moet zijn Reine Perlette fles3.75 COR v. d. MEER P. Zwart bouwt 40 flat woningen in Bloemendaal V Europameubelen uit 11 landen fSp^ WONINGINRICHTING Marktplein 29 - Tel. 7541 en toch THUIS WASMACHINES LOENDERSLOOT Kerkelijk nieuws SNEL CO vanaf 15.90 KENNEMERLAAN 24 Gouden feest van de R.-K. Middenstandsbond in Velsen: 21 april Tuinbouw in Israel IJMUIDEN Artsen: D. J. Boosman, Stationsweg 7, telefoon 4340 en P. Brouwer, Koningin Wilhelminakade 79, telefoon 4507. Apotheek: Apotheek Ledeboer, Kenne- merlaan 80. Wijkverpleging: Zuster Zw. Kuiper, J. P. Coenstraat 145, telefoon 6504 en zuster C. Nap, Rembrandtlaan 5, telefoon 6195 (voor IJmuiden en IJmuiden-Oost); zus ter G. Kolkman, Brederodestraat no. 2, Haarlem, telefoon 02500-62044 (voor IJmuiden-Oost en Driehuis); zuster G. Lammerts, Curaqaostraat 18, Santpoort, telefoon 025608756 (voor Santpoort- Noord en Santpoort-Zuid) en zuster J. Markerink, Geelvinckstraat 27, Velsen- Noord, telefoon 02510-3936 (voor Velsen- Noord en Velsen-Zuid). Verloskundigen: Mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, telefoon 5223; mejuf frouw E. W. Engelhardt, Moerbergplant- soen 143, telefoon 7949; mejuffrouw A. C. van Sassen, Rijnstraat 93; mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, telefoon 5259. Tandartsendienst Velsen, Beverwijk en Heemskerk: F. W. G. van Dalsum, Rem brandtlaan 45, IJmuiden, telefoon 5458. Uitsluitend voor spoedgevallen, zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur. SANTPOORT Arts: Ph. J. Hpselager, Hoofdstraat» 135, telefoon 135, tejefoon 8570. Apotheek: Santpoortse Apotheek. Bloe- mendaalsestraatweg 145. telefoon 8249. BEVERWIJK Artsen: Van zaterdag 12 tot zondagmor gen 9 uur: J. A. Hommes, Plantage 154, telefoon 6050 en zondag van 9 tot 24 uur: L. J. Vreeling, Vondellaan 29, telef. 3364. Kraamverzorging: zuster N. Stolberg, Geelvinckstraat 27b, telefoon 3936. Wijkverpleging: zuster H. Luyting, Vlaanderenstraat 38, telefoon 6324. Advertentie Uw haar uitstekend verzorgd voor de Echter s.v.p. tijdig bespreken om teleurstelling te voorkomen. REGGESTRAAT 86 - hoek Rijnstraat. Bushalte Scheldestraat. Tel. 4546 Advertentie Bij het uitwerken van de plannen voor de bijeenkomst-, waarin de hoogleraren prof. dr. ir. de Vries en prof. dr. P. Korringa referaten zullen houden en voor het „Visserseten" is men tot de conclu sie gekomen dat de nieuwe vishal zich hiervoor toch minder leent dan men aan vankelijk had gedacht. Naast het feit, dat door de langdurige vorst de nieuwe hal nog niet geheel ge reed zal zijn, heeft men zich gerealiseerd hoezeer men hoopt op stralend weer dat het ook minder prettig weer kan zijn. Een verblijf van enkele uren in de hal moet dan minder aantrekkelijk wor den geacht, mede omdat daarna volgt het openluchtspel op de Kop van de Vis sershaven. Het zekere voor het onzekere kiezende heeft de Vlaggetjesdagcommissie naar een andere mogelijkheid uitgezien en deze ge vonden. De Directie van de Koninklijke Neder- landsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. trad de commissie bijzonder welwil lend tegemoet en stelde haar voor deze ontvangst van het gemeentebestuur van Velsen het hotelschip Arosa Sun beschik baar. De Vlaggetjesdagcommissie is voor deze geste bijzonder erkentelijk. De Paasjubel, die al enige jaren haar intrede heeft gedaan in Beverwijk, zal nu onder auspiciën van de Oecumenische Raad van Kerken Beverwijk-Heemskerk de Gereformeerde kerken en de Rooms- katholieke kerk op eerste Paasdag op drie plaatsen in de omgeving worden ge houden. Behalve de welhaast traditionele Paas jubel op de trappen van het kerkgebouw De Opgang" aan de Florastraat te Be verwijk worden dit jaar bovendien Paasju bels'gehouden in Oosterwijk op het Euro paplein en in Heemskerk bij het Raadhuis plein. Aan deze verschillende Paasjubels is muzikale medewerking toegezegd door leden van de muziekkorpsen van het Le ger des Heils, de Jloogoven Harmonie en St. Caecilia. De Paasjubels, die alle het zelfde programma hebben zijn op de eerste Paasdag 's morgens om acht uur behalve in Oosterwijk welke om half ne gen zal beginnen. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: King Ja- ia van Rotterdam: Palla, Gdynia; Yewcroft, Lon den, voor IJmuiden. Texel, Londen; Bern. Ply mouth; Favoriet, Fowey; Traviate, Dagenham; Ross Sea. Isle of Grain; Marco Polo, Swansea Manto, Lissabon: Rijnstroom, Hull; Dahomey- kust, Antwerpen: Lizard. Lissabon; Invicta, Port. Arthur; Vliestroom, Londen; Albert V., Terneu- zen; Agneta, Kotka; Swift. Londen; Korsness. Mohirana, voor IJmuiden: Vesta (Ned.). Leith Heriot, Grangemouth; Stormarn, Swansea; Coro na. Swansea: Spaarnekerk, Bremerhaven; Waver- stroom. Liverpool: Tresfonn, Antwerpen; Mirfak N., Rotterdam; Marie Lehmann, Hull; Rema. Kingslyn. Binnenhaven IJmuiden; Roerdomp Rotterdam naar Wormerveer. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Freya naar Gent; Hermes, Rotterdam; Kreon, Rotter dam; Axel, Harlingen; Essen, Port Said; Myfem Rouaan; Zaanborg. Sarpsborg, van IJmuiden: Lukas M., Herro; Polarglimt, Poole; Oranje Nas sau, Plymouth; Noorderkroon, Sas van Gent' Hille oidendorff. Bordeaux; Castor, Rotterdam van IJmuiden: Rimja Dan, Kotka, van Velsen Mercuius H.. Dagenham; Bomma, Oslo; Vulkan. Monrovia: Flevo, Rotterdam; Bram, Immingham; Kennemerland, Bremen; Hawkwood, Blyth; Cal- chas, Rotterdam; Confid, Londen; Anneliese Kirkeness; Globe, Boston; Frank Leonard. Ant werpen: Traviata, Dagenham; Fretheit, Noord' zee, van Buitenhuizen; Tnude K., Bridgewater; Almenara, Bilbao, van IJmuiden; Aaltje, Londen Vritdag kwamen in IJmuiden aan: Hoogvliet van Baery. Anna Katrin Fritzen, Monrovia, erts voor IJmuiden: Vesta, Corpus Christi; Barten- stein, Antwerpen; Militence, SwanseaAsta. Rot terdam: Atlantic, Stavanger, van IJmuiden; Rhe nania, Narvik. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Neder-Rijn naar Rotterdam; Maythorn, Blyth: Bern, Rotter dam; Teunika, Kingslyn; Martha Ahrens. Ham burg, walsmateriaal van IJmuiden; Capetan Cas- tello, Lipapa, walsmateriaal van IJmuiden. Mar co Polo, Groningen; Marie, Kopenhagen; Albert v., Goole; Diogenes, Curagao; Ludwigsburg Hamburg (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie ULTRASON-NYLONS VORMEN ZICH VOLKOMEN NAAR HET BEEN BIJ ELKE STAP Een werkelijk nieuwe nylon doet zijn intrede ultra-korte geluidsgolven dringen door in het nylon-garen en voegen er nieuwe, positieve eigen schappen aan toe. De Ultrason-nylons zitten perfect, zijn zacht als zuivere zijde en heerlijk in het dragen. Ultra sons hebben gemiddeld een langere levensduur en een chique matte glans. Ontdek vandéég nog de zachte weel de van de nieuwe volmaakte nylon-kous ULTRASON Met en zonder naad, vanaf 3.95 NATUURLIJK BIJ TEXTIELSPECI AALZAAK MARKTPLEIN 21 VRIJDAG 5 APRIL „Du Commerce", Marktplein, 20 u.: Kla verjasdrive V.S.V. „Rood Wit". Moerbergschool, 20 u.: Ouderavond. Verenigingsgebouw „De Schans", Bever wijk, 20 u.: Lezing Henk Dumee, t.g.v. de Boekenweek. ZATERDAG 6 APRIL Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, 20 u.: Concert accordeonvereniging „IJmui den's Roem". Hervormd Verenigingsgebouw. Schans Beverwijk, 20 u.: Filmavond Chr. Film 3.cti6 Statenhuis. Beverwijk, 20 u.: Vólksdan sen ..Zo is er maar eentje". Advertentie Bij 2 flessen 5 korting Bij 4 flessen of meer 10 'li korting. (bij 2 flessen champagne - glas gratis) KENNEMERLAAN 131 - TEL. 5386 Advertentie De gemeente Bloemendaal heeft het Bouwbedrijf P. Zwart in IJmuiden op dracht gegeven veertig flatwoningen te bouwen. Deze woningen zullen verrijzen op een terrein gelegen aan de Kennemer- weg in Bloemendaal. Het complex zal be staan uit vier blokken van tien en is ontworpen door de architect J. Brouwer te Heemstede-Aerdenhout. Eindelijk is „IJmuiden" vorige week zaterdag weer van start gegaan na de lang durige vorstperiode en de 4-1 overwinning op OSO was bepaald verdienstelijk te noe men, al stond de eerste helft zeker niet op een hoog peil. Zaterdag gaan de VVIJ-ers naar Utrecht om daar tegen het lang niet malse SSVU te trachten 'n draaglijk resul taat te behalen. Deze ploeg is al een oude tegenstander van „IJmuiden" en het waren voor IJmuiden altijd lastige wedstrijden, waaruit SSVU meestal de beide punten be haalde. De handbalvereniging IJmond zal zater dagmiddag deelnemen aan het in Over- veen te houden jaarlijkse zevenhandbal- toernooi van CIOS. IJmond neemt hieraan deel met het damesteam bestaande uit L. Blom, J. Jonker, E. Kruidenberg, L. van der Mey, G. Slatman, R. Uitentuis en R. Wagenaar en het herenteam met Dijkstra, Grootendorst, Van der Hoff, Huybens, Huy- ser, Minnes en Stedelaar. Voor zondag ontvangen de IJmonddames het elftal van Tonegido uit Wieringen. IJmond komt uit met: R. Wagenaar; J. van der Schans en D. Scholz; M. de Vries, L. Blom en J. Jonker; A. Wolters, G. Slatman, L. van der Mey, L. Pesch en A. Ent. Tegen de Arnhemse ploeg van Micro meters zullen de IJmondheren het niet gemakkelijk krijgen op Koningsveld. IJ mondheren verschijnen met Stedelaar; Beentjes en Grootendorst; Huyser, Boom en Vrijhoef: Jonker, Minnes, Klesser, Dijk stra en Van Schelt. Advertentie De internationale Europameu- belorganisatie (waar onze zaak bij aangesloten is) kijkt voor U in geheel Europa bij alle toon aangevende fabrieken. Hollandse, Italiaanse, Duitse Deense en Franse stijlen, ken merken de meest veelzijdige kollektie op meubelgebied. Door gezamelijke inkoop is het prijsniveau opmerkelijk gunstig. Oriënteer U zelf nu eens. Wij vertellen U graag meer hierover. TJ zult verrast zijn over al die v v;v Europa-Meubelmogelijkheden wandmeubelen, bankstellen, eethoeken, slaapbanken, slaapkamers in lOOOden variaties. Met PHILIPS TELEVISIE eezellisre avonden Ook voor het allerlaatst* sportnieuws 100% SERVICE PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 - Telefoon 5198 mmwwmmvwp 1: Vïïij--: «„i In het Krelagehuis in Haarlem is woensdag de veertiende van de vijf tien regionale wedstrijden in het bloemschikken gehouden. Deze wed strijden die in juni worden besloten met een landelijke eindwedstrijd, zijn een fraai georganiseerd door de Kring Bloemist Winkeliers van de vereniging „De Nederlandse Bloemisterij" in nauwe samenwerking met Fleurop Interflora- Nederland. De foto toont een der deel nemers in volle concentratie bezig met werkstuk. Donderdag De aanvoer in IJmuiden was donder dag 2260 kisten vis, waarvan 372 kisten tong en tarbot, 205 schol, 10 schar, 3 bot, 100 haring, 175 makreel 425 schelvis, 450 wijting 135 kabeljauw en gul 3 leng, 180 haai, 7 poon, 180 koolvis en 15 diversen. Prijzen In guldens, per kilogram: gr. tong 2,60- 2,50; grm. tong 2.80-2,50; kim. tong 3.20- 2,70; kl. tong I 3-2,60: kl. tong II 2,30-1,88: I tarbot I 6,70-6,60. Per 50 kilogram: gr. schol 34-32; grm. I schol 32-30; kim. schol 33-25; kl. schol I 50-41; kl. schol II 50-27; schar 44-28; bot 20; verse haring 40-14; makreel 37-29; gr. schelvis 52-40; grm. schelvis 43-37; kim. schelvis 42-33; kl. schelvis I 44-31; kl. schelvis II 42-23; wijting 27-8.70; gr. gul 46-43; mid. gul 43-42: kl. gul 41; kl. haal 17—14; poontjes 23: kl koolvis zwart 25-19. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 260- 126; gr. koolvis zwart 68-62; gr. leng 86. Besommingen In guldens: KW 153 20.450. Nieuw fabrieksschip De Noorse visserij is weer een nieuw fabrieksschip rijker: de „Kr. Tonder die is gebouwd op de Rickmers-werf. Het schip heeft twee dekken. Er is een slip way en het onderste dek is gebouwd als een vrijboorddek. Het schip wordt door vijf stalen schotten in zes afdelingen ver deeld. De accommodatie is geschikt vooi1 zeven officieren en ingenieurs en 29 man schappen. De verse vis wordt bewaard bij 0 graden. De vis, die moet worden inge vroren, wordt na het wassen in alumi- niumkisten verpakt en in het diepvries- ruim ingevroren. De vis wordt dan be waard bij een temperatuur van - 28 gra den. De vismeelinstallatie heeft een capa citeit van twintig ton per 24 uur. De „Kr. Tonder" heeft twee lichtmeta len reddingboten voor iedere 36 personen Verder is een opblaasbaar reddingsvlot aan boord, dat twintig personen kan be vatten. De lengte over alles is 67.10 me ter, de breedte 9.60. De snelheid, die bij de proefvaart werd bereikt was 14.75 kno pen. Het schip meet 984.08 Brt. Piek in wereldhandel De wereldhandel in visserijprodukten I heeft in het jaar 1961 een nieuwe piek bereikt met 4.300.000 ton en een waarde van 1,3 - 1,4 miljard dollar. De stijging was 250.000 ton en 50 miljoen dollar. Japan staat wat uitvoerwaarde betreft op de eer ste plaats. De Japanse exporten beliepen 415.700 ton tegen een waarde van 1888.168.000 dollar. Op de tweede plaats stond Noorwegen, op de derde Canada. Na Denemarken volgt als vijfde Neder land met 194.800 ton of 47.237.000 dollar. De voornaamste invoerende landen waren de Verenigde Staten en West-Duitsland. Aldus een FAO-mededeling. Regenboogforellen In het Noorse Viköyra kweekt men nu regenboogforellen in zout water. In zoet water houdt men nu al op honderd plaat sen forellen op commerciële basis. Men heeft echter ontdekt dat de forellen in zout water sneller opgroeien. Ook zalm wordt in Noorwegen op tal van plaatsen in zout water gekweekt. Tegen de verwachtingen in is gebleken, dat men de ene generatie na de andere kan verkrijgen. Trawler verkocht De Duitse trawler „Mathias Föcher" die in 1950 werd gebouwd, is naar Italië verkocht. Het 549 ton metende schip heet nu „Seipa Terza" Het zal worden omge bouwd tot koelschip. Strenge vorst doorstaan Een woordvoerder van het ministerie van landbouw van Sleeswijk-Holstein heeft medegedeeld, dat de visstand in de Oost zee door de strenge vorst vrijwel niet is geschaad. Congres In Hamburg wordt weer een internatio naal congres voor de vishandel gehouden. Daarbij zal gesproken worden over de vraag van de visafzet in de E.E.G. in samenhang met de Duitse handelsbetrek kingen tot andere Europese landen. Het congres wordt zondag 22 september om drie uur gehouden in liet kader van de „Anuga" Op deze tentoonstelling van voe dingsmiddelen zal men ook een bijzonde re stand inrichten onder het motto „Kant en klaar-gerechten-markt van de to& komst". Tal van half- en heelgevroren vis' produkten zullen daar te zien zijn. Noorse visserij De totale opbrengst van de visserij Jn Noorwegen is 1.113.443 ton geweest. Dat is heel wat minder dan het jaar daarvoor toen de opbrengst 1.316.581 ton was. De haringvisserij was met 560.556 ton wat beter dan in 1961 met 543.883 ton. Óe kabeljauwaanvoer liep terug van 250.769 ton tot 212.165 ton. Advertentie Miele, AEG, Edy, Bico, Siwa, Velo, DRU, Erres, Electrolux, Sema, Principal, reeds vanaf 29.50 met tijdklok. Gemakkelijke betaling en 100 service LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 Geref. Kerken Beroepen te Coevorden (2de pred.pl.) C A. Verhoog te Winsum (Fr.). Aangenomen naar Amsterdam-Zuid (vac. wijlen J. M. Mulder) J. P. Haspels te Apeldoorn. Beroepen te Assen (4e pred.pl.) L. W. Muns te Utrecht-Zuid. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Bussum (vac J. G. A. van Zanten) (toez.) J. Tammeling te Koudum -J- door de Provinciale Kerkvergadering van Zuid-Holland te Krimpen a. d. IJsel (nevenpastoraat overgangsbepaling 235) (toez.) J. H. Vlijm te Goedereede. Advertentie voor- en naseizoen belangrijke korting. Gidsen, inlichtingen, boekingen KENNEMERLAAN 25 IJMUIDEN - TELEFOON 8306 Advertentie De afdeling Velsen van de r.k. Midden standsbond zal deze maand vijftig jaar oud worden en de kerkelijke viering van dit gouden feest zal plaats hebben op zon dag 21 april aanstaande. De buitenkerke lijke viering volgt later, omstreeks half oktober; de gisteravond ingestelde jubi leumscommissie onder voorzitterschap van de heer J. W. A. Westerhoven zal een en ander nader uitwerken. De viering van het gouden jubileum vormde een onderwerp van overleg tij dens de gisteravond in restaurant Wester hoven te Santpoort gehouden jaarlijkse al gemene ledenvergadering. De afdeling telt ongeveer honderdzestig leden. Aan de beurt van aftreden waren in het bestuur: de voorzitter (de heer M. G. Kui pers) en de heren J. van Leeuwen en Groe- nendaal. Zij hadden zich herkiesbaar ge steld en werden herkozen. In verband met de vakature in het bestuur van een ver tegenwoordiger van de melkhandel was kandidaat gesteld de heer C. Tromp, uit Santpoort; hij werd als zodanig gekozen. De geestelijk adviseur van de afdeling zou een toespraak houden, doch wegens dringende andere werkzaamheden van hem is dit niet door kunnen gaan. Zondag 21 april is het bezinningsmorgen in Driehuis. De leden werden er voorts op gewezen, dat in verband met Pasen de zaken in Velsen op dinsdag 9 april de gehele dag geopend mogen zijn. Groot was donderdagavond de belang stelling voor de lezing, welke de heer C. Broeze hield voor de leden van de Tuinbouw Studieclub en de plaatselijke afdeling van de Kon. Alg. Vereniging voor Bloembollencultuur. De heer Broeze heeft deze avond voornamelijk de agrarische as pecten van het oude Israël behandeld. Met een serie prachtige kleurendia's toonde hij aan dat men zich ook daar toelegt op het bouwen van kassen, waar tulpen, anjers en gerbera's in worden gekweekt. Maar ook de sinaasappel- en bananenculture's worden ter hand genomen, al moet op het laatstgenoemde geld worden toege legd. Maar alles wordt hier beheerst door het water, dat overal naar toe moet werden gebracht. Mén heeft reeds een bedrag van zeven honderd twintig miljoen gulden oe- steed voor de aanleg van waterinstalla- tie's. Men zag voorts grotè velden met wor telen. terwijl ook goede bloemkool wordt geteeld en de gladiolen- en anemonen- cultures eveneens opgang maken. Maar voorlopig zal het geen concurrerend land voor ons worden, daar de produktiekos- ten door het waterprobleem veel te hoog zijn.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7