Grondpot" over twee of drie jaar leeg in Beverwijk Een stadskern is beslist nodig Confectie- en lingerieshow van de N.V. Nederland kleding IN DE VISHAL EN OP ZEE Wild mm ALLO RCA PH. DE KONING 24 i er o mi BEGROTING 1963 AANGENOMEN „Bewust buiten overleg Noordzeekanaalgebied gehouden" Nachtwerk REISBUREAU „DE MAGNEET" Ambassadeur in Kopenhagen B PAASFIGUUR VRIJDAG 5 APRIL l^oo Om half vier vannacht ging de Beverwijkse raad uiteen in de wetenschap dat de begroting voor het jaar 1963 „er door" was. De raadsleden en het gemeentebestuur hebben het klokje rond gedraaid met beraadslagingen en discussies. Nimmer is het in de geschiedenis van Beverwijk zo laat geworden. Het viel na twaalf uur vannacht al niet meer mee volledig geconcentreerd te luisteren naar de woorden van de raadsleden. De gevoelens kwamen het best tot uiting door een opmerking van de V.V.D.'er A. Klomp, die tijdens een zeer lang betoog van de P.v.d.A.'er Menist, opstond en riep: „Telefoon voor Menist". Er werd gelachen, maar de vermoeidheid was duidelijk van ieders gezicht af te lezen. Er zijn tijdens de donderdag gehouden vergadering veel vraagstukken besproken. Met name mogen hier vermeld worden de ontwikkeling rondom het Noordzeekanaal, de bouw van een nieuw stadscentrum in IJmond-Noord, de moeilijkheden ten aanzien van de woningbouw, de kwestie van het ontslag van de Beverwijkse planoloog (naar aan leiding waarvan tenslotte nog een motie van de K.V.P. ter tafel kwam) en nog tal van andere zaken. Wat betreft het overleg dat tussen de vier gemeenten Amsterdam, Zaandam, Haarlem en Velsen gaande is over de ontwikkeling van het gebied rondom het Noordzeekanaal, zei voorzitter J. G. S. Bruinsma, dat Beverwijk hier bewust buiten is gehouden. „We weten ook heus wel waarom we niet in de club zitten", merkte hij op en hij doelde daarbij op de stichting Bijnmond- Noordzeekanaal, die bedoeld is om toeristische propaganda te maken over de vergroting van de havenmond van IJmuiden. OH, WAT EEN SCHATTIGE BABYKLEDING JONGEJANS PLEIN 1945 no. 49 ƒ555.- REISBUREAU JOH. VEllEKOOP LINDBERGH - E.S.A. - GROENEVELD - CENTOURI HOFSTAD - BUHOMA - PORTA-MUNDI - F.I.T. SNEL CO. REISBUREAU JOH. YELIEKOOP VOORJAARS- en ZOMERSTOFFEN Kort nieuws voor dames en heren Gerard van Praag Kennemerlaon -100-106 Tel. 5501 4.290. Stichting Nutsspaarbank In de gemeente Velsen Frankrijk brengt geschil over kreeften voor het Perm. Hof van Arbitrage LUXE VERHUUR zonder chauffeur RENAULTS DAUPHINE OPELS REKORD H. POST Frans Halsstraat 13 - Tel. 7565 COSTUUMS Provinciaal actiecomité voor drankbestrijding Reserveert nu reeds uw Zie onze etalage B. en W. stonden donderdagmiddag voor de taak om in eerste instantie te antwoor den op de vragen en opmerkingen die raadsleden de dag tevoren hadden ge maakt. Geen gemakkelijke taak overigens aangezien de wethouder voor financiën door ziekte verhinderd was, aanwezig te zijn. Wethouder W. J. V e s s i e s (K.V.P.) stelde dat Beverwijk spoedig zal zijn uit gebouwd. omdat de „grondpot" nagenoeg op is. Misschien over twee of drie jaar is het al zover. Graag willen B. en W. ruimer en beter bouwen, maar de wo- ningwetbouw is aan overheidsprijzen ge bonden. De regering stelt dat een woningwetwo ning een eenvoudige woning moet zijn. Wat de premiebouw betreft, zei de wet houder dat in Beverwijk een premiewo ning een huur mag doen van maximaal ƒ95,- „Dit is opgelegd en er is niet aan te ontkomen." In de vrije woningsector zou royaler gebouwd kunnen worden. „Getracht wordt steeds een zo goed mo gelijk bouwplan te maken, waarbij helaas rekening moet worden gehouden met de geschetste complexen van financiële en ecnomische moeilijkheden", aldus de heer Vessies. Over systeembouw zei hij dat in Beverwijk 672 woningen in aan bouw zijn volgens een bepaald bouwsys teem. Woningbouw Het systeem is arbeidsbesparend en heeft dus voordelen, maar aan de andere kant zijn hieraan nadelen verbondën. „De massa kan niet zelf een woning kiezen", riep de wethouder uit, die dit uiteraard ook betreurde. Beverwijk heeft in het ver leden veel moeilijkheden gehad met het vinden van beleggers om de particuliere bouw mogelijk te maken. „Het is moeilijk om voor de bouw van woningen, waar arbeiders komen te wo nen, beleggers te vinden", aldus de heer Vessies. B. en W. hebben steeds particu liere bouw gestimuleerd. Als voorbeeld noemde hij Wijk aan Zee. Steeds meer grondgebrek noopt Beverwijk echter tot andere mogelijkheden. Voor 125000 inwoners en voor 4000 woning zoekenden in de IJmond, is de geringe toe wijzing van ruim 400 woningwetwoningen slechts een farce te noemen. In Beverwijk zijn dit jaar in aanbouw 839 woningen. Vele zullen echter niet dit jaar kiaar komen. Woningbouw in vier bouwlagen willen B. en W. niet meer. De wethouder deelde mede dat een gro te aannemingsfirma is gevonden voor de bouw van 68 premiewoningen, waarvan de helft verhuurd kan worden aan men sen, die men in Beverwijk nodig heeft voor het culturele en' sociale leven, zoals leraren, maatschappelijke werkers. De woningen komen in plan „Warande". Een utopie noemde de heer Vessies het, wanneer er een situatie zou ontstaan waar in mensen die wèl een hoge huur kunnen betalen in de duurdere woning zouden trekken. „Ik ken mensen die 200,- per week verdienen, die maar 13,- per week huur betalen en ik ken mensen, die f 100,- per week verdienen en 95,- per maand huur betalen". Met betrekking tot vestiging van indus trieën zei de wethouder dat er in plan „De Pijp" al 1621 hectare is verkocht en dat in optie is gegeven 569 ha. Er vallen nog 30 hectare te verkopen. De totale op brengst is tot nu toe 3.7 miljoen gulden De belangstelling van de zijde van bedrij ven buiten de IJmond is groot. Zo komen er vestigingen van een grote brouwerij de P.T.T. en zes industriehallen. Zijkanaal A moet worden verbreed in dit industrie gebied. Over het St. Aagtenbos zei de heer Vessies dat Velsen zijn huisvuil voor vijf jaar zal storten in Beverwijk. Wethouder A. J. Hermes (K.V.P.) zei dat het college met het gasbedrijf geen sociale zaken wil bedrijven, hetgeen dus impliceert geen tarief verlaging. Het huidi ge tarief acht het College sociaal ver antwoord Het is echter bereid op korte termijn een rïota over te leggen over de tarieven. Sprekend over culturele zaken, zei de wethouder niet veel fiducie te hebben in plannen vooor het stichten van een dorps huis in Wijk aan Zee. Hij deelde mede. Advertentie dat de Kennemer Oudheidkamer spoedig in Beverwijk gehuisvest zal zijn. Thans is dit museum te Uitgeest in het oude Regt- huis gevestigd. Scholenbouw De wethouder vervolgde met op te mer ken dat het einde van de periode voor nodscholen voorlopig nog niet in zicht is. Dit is het gevolg van de jonge bevolkings opbouw van Beverwijk. Uitvoerig schetste hij het scholenbouw-programma voor de komende jaren: er moeten nog 11 kleuter scholen komen, nog één lagere school, twee vglo-scholen, drie ulo-scholen, twee blo-scholen, drie nijverheidsscholen en twee scholen voor 't voortgezet hoger en middelbaar onderwijs, totaal 27 scholen. De plaats van veel te bouwen scholen is nog niet bekend, zoals de r.k. uts. Onbe grijpelijk vond hij het dat de raad hierin problemen ziet. Een raadsel was het hem ook, dat Kamerleden vragen over de ves tigingsplaats stellen. Hij betreurde de uitlatingen die in Velsen zijn gedaan. De notulen zijn nog niet in bezit van Bever wijk. „Krijgt U ook niet", mompelde een raadslid. In Haarlem komt een christelijke uts. Er is nimmer een voorstel op tafel gekomen voor een samenwerking-uts. Een andere oude onderwijskwestie, die hij weer ter srpake bracht was die van het gemeente lijke lyceum. Wethouder F. R. W. K a e b i s c h (P.v. d.A.) belichtte de financiële aspecten van de gemeentebegroting. Hij zei dat inder daad in Beverwijk nog lang niet alles ideaal is, maar hij vroeg zich af hoe het gesteld zou zijn wanneer het college de tering naar de nering had gezet. Voor ver hoging van de belastingen voelde de wet houder niet veel. Over het regionale woonwagenkamp zei hij dat er destijds vertrouwelijke mede delingen zijn gedaan, die geleid hebben tot de nieuwe plaats van vestiging. Het toekomstige kamp zal zijns inziens niet zo ver buiten de bebouwing komen. Voorzitter J. G. S. Bruin s.m a, de portefeuille van Sociale Zaken onder zich hebbend, gaf antwoord op diverse in eerste instantie gestelde vragen van raadsleden. Hij zei te verwachten dat de noodgeboq- wen van de gemeentelijke werkplaats nog eens worden vervangen door een nieuw gebouw. De belangstelling voor de werk plaats voor debielen blijft ver achter op de verwachtingen van 't college. Veel ouders willen hun kinderen liever thuis houden. Toch 'n stadskern Over het te bouwen stadscentrum zei de burgemeester, dat indien men mocht den ken dat het standpunt is gewijzied. men er naast zit. De behoefte aan een stads kern is groot. Het zal niet alleen een win kelcentrum zijn, maar een waarlijk stads hart. Het Breestraat-centrum kan op den duur niet alleen bestaan: er is weinig uit breidingsmogelijkheid. De Breestraat wordt echter niet aan zijn lot overgelaten", zo zei de voorzitter. „Er zal een goed structuurplan moeten komen, wanneer de gemeenten straks worden sa mengevoegd. We zullen de dag prijzen, dat een ontwerp-structuurplan gereed is." In de vacature van de vertrokken pla noloog zal niet direct worden voorzien zulks in afwachting van een bestuurlijke indeling. Wel hoopt het gemeentebestuur een goede stedebouwkundige aan te trek ken. Over de bestuurlijke indeling wilde de voorzitter niet veel meer zeggen Wel was hij blij dat Provinciale Staten het ontwerp streekplan hebben goedgekeurd. Over de vertrokken planoloog, zei de heer Bruinsma, dat de man enkele teleur stellingen had ondervonden. Het college denkt aan de tot standkoming van een pla nologisch bureau, maar concrete plannen zijn er nog niet. Een beetje uit de tijd noemde spreker het bestaan van twee V.V.V.'s in Bever wijk. Ze moesten fuseren en gezamenlijk een inlichtingenkantoor bouwen. ,Er buitengehouden" Ook de kwestie Noordzeekanaalgebied ontwikkeling besprak de burgemeester „We zijn er bewust buitengehouden". Wel zijn inlichtingen aan Beverwijk gevraagd De stichting Rijnmond-Noordzeekanaal is opgericht voor drie jaar en beoogt „slechts propaganda voor toerisme". Beverwijk zal niet nalaten alles wat er over in de raad is gezegd onder de aan dacht van de commissie Prinsen te bren gen. „Beverwijks college heeft eigenlijk geen behoefte om aan te kloppen en lid te worden van een club, die over enkele jaren niet meer bestaat." Sprekend over de wensen om een onder zoek in te stellen naar de efficiency in ge meentelijke diensten en bedrijven, zei de burgemeester dat dit thans niet doenlijk is, gezien de onefficiënte werkwijze van bij voorbeeld Openbare Werken, dat in verschillende gebouwen is ondergebracht. Het lieuwe stadskantoor zal in ieder geval wel efficiënt worden ingedeeld. De Bescherming Burgerbevolking dient, zo gaf de voorzitter toe, inderdaad eniger mate gereorganiseerd te worden. Het col lege heeft steeds gevraagd zo efficiënt mo gelijk met de gelden, die ten laste van de gemeente komen, om te springen. Ove rigens zal de voorzitter de geuite klach ten doorgeven. In tweede instantie hadden bijna alle raadsleden nog een of meer vragen of opmerkingen. De heer J. de Weyer (K.V.P.) zei blij te zijn dat B. en W. na de samen voeging een efficiency-onderzoek willen laten doen. De heer M. A. de Ruiter (Prot. Chr.) wilde zien dat er een rap port komt, waaruit duidelijk zou moeten blijken de bijzondere positie van Bever wijk. Wanneer niet spoedig een nota over het gasbedrijf ter tafel komt, zal de Prot. Chr. fractie niet akkoord gaan met de begroting. De heer Menist betreurde het in twee de instantie dat de resultaten van het overleg inzake het Noordzeekanaalgebied niet openbaar worden gemaakt. Bever wijk grenst immers ook aan het kanaal en heeft eveneens plannen voor verbre ding van bijvoorbeeld zijkanaal-A. Via het IJmond-Adviescollege, zo meende spreker, moet het college trachten invloed uit te oefenen. Van de K.V.P.-tafel kwam hierna een motie, waarin het college wordt verzocht op korte termijn een uitspraak te doen a.v. voorbereiding en uitvoering van uit breidingsplannen, waarbij maatschappe lijke organen moeten worden ingescha keld en in welke motie tevens gevraagd werd een organisatievorm te zoeken voor het planologische werk in Beverwijk. De raad nam de motie over, zo ook B. en W. De heer D. Koger vroeg in tweede instantie om een lijst met urgente nog uit te voeren werken in Beverwijk. Zijns inziens moet Beverwijk niet met de hoed in de hand bij Velsen komen aan kloppen om inlichtingen over de Noordzee- kanaalontwikkeling, maar „met de vuist op tafel slaan". Voorzitter Bruinsma zei in antwoord hierop, dat men toch mag verwachten dat terwijl in IJmond-verband wordt sa mengewerkt via het IJAC, men ook wordt ingelicht door een van de partners. „Maar we weten heus wel waarom wij niet in de club zitten" Het waarom werd ech ter niet uit de doeken gedaan. De heer Th. M. Luijpeh (KVP> spre kend over het te verwezenlijken stads centrum merkte op dat Beverwijk niet over een nacht ijs kan gaan. Het betreft hier immers het vormgeven van een hart voor een stad van (in de toekomst) hon derdduizend inwoners. Het is echter wel zaak dat Beverwijk (zolang er nog geen bestuurlijke beslissing is genomen) nu al de plaats bepaalt waar dit nieuwe stads centrum moet komen voor een stad, die zowel op Beverwijks als Heemskerks grond gebied ontstaat. De heer Luijpen gaf voorts het college in overweging de Breestraat als winkel centrum niet buitenspel te laten. Overleg met de onlangs ongerichte stichting tot behoud en sanering van de oude stads kern achtte spreker zeer zeker geboden Over de vertrokken planoloog, zei de heer G Langendiik fKVP) dat deze zijn ontslag destijds heeft genomen omdat er een gebrek aan samenwerking was tus sen hem en het college. Zijn andere hoofd ambtenaren niet vertrokken zonder hun wrevel te hebben uitgesproken? vroeg dit raadslid. De kwestie van de uitgebreid technische school, die gedurende de afgelopen begro tingsbehandeling enige malen is aangeroerd was een knlfie naar de hand van wethou der Hermes (KVP). Hij zei dat Bever- wiik destiids wilde meewerken aan een zogenaamde intergemeentelijke samenwer- kings-uts. Haarlem stemde voor een prot chr. uts. De begroting voor het dienstjaar 1963 werd tenslotte met algemene stemmen aangenomen Slechts drie raadsleden (een van de P v.d.A., een van de PSP en een van de CPN) stemden tegen de post voor de Bescherming Burgerbevolking, waar over zo veel kritiek werd geuit. Het valt te betreuren, dat het ge meentebestuur van Beverwijk het de tweede dag van de begrotingsvergade ring zo laat heeft gemaakt. Van 's middags twee uur tot des nachts half vier vergaderen in een rokerig lokaal is voor iedereen afmattend en dus niet bevorderlijk voor een goede gang van iaken. Raadsleden konden niet meer geconcentreerd luisteren naar de be togen, lange betogen werden onder broken door opmerkingen als „Tele foon voor Menist". En al werden er dan steeds kopjes koffie, glaasjes cola en lauwe kroketten binnengebracht, deze dranken en spijzen konden Klaas Vaak niet buiten de raadzaal houden. Het vrouwelijke raadslid, mevrouw Schmohl stond Om drie uur vannacht op en ging naar huis. Voorzitter J. G. S. Bruinsma vroeg vervolgens om be perking van de betogen, maar daar stoorden zich de raadsleden, gerugge- steund door een zeer lange toespraak van een van hen, uiteraard niet teveel aan. De burgemeester gaf tenslotte toe dat in overleg met het seniorencon vent een andere werkwijze moet wor den gevonden. Rest ons de vraag, waarom de vergadering gisteravond niet werd geschorst tot de volgende dag, vóór de vragen en de beantwoor ding in tweede instantie. Het was toen twaalf uur Advertentie Juwelendiefstal. Uit de woning van een directeur van een Rotterdamse onder neming is voor 25.000 gulden aan juwelen en een bedrag van 300 in contanten ge stolen De familie was afwezig. ZON EN GENIETEN - 15 dagen, vanaf en vele mooie touringcar- en treinreizen. Gidsen, inlichtingen, boekingen IJmuiden, Kennemerlaan 25 Telefoon 0 2550 - 8306 De meest gesorteerde vakantiereizen, met o.a. Gidsen, inlichtingen, boekingen IJmuiden, Kennemerlaan 25 Telefoon 0 2550-8306 De IJmuidense dames hebben alvast hun keus kunnen bepalen voor wat de kleding voor de komende zomer betreft. Donder dagavond hebben zij in hotel Royal in IJmuiden een deel van de collectie da- mesconfectie van de N.V. Nederland ge zien. Voor de eerste maal werd deze show gecombineerd met lingerie van de afdeling Wala. Op het gebied van lingerie zijn enkele veranderingen gekomen. Zo neemt bijvoor beeld het fabriceren van elastieken corset- ten toe, zodat de stoffen corsetten min of Advertentie n het artistieke genre MARKTPLEIN 7 Naar Duitsland. De Westduitse Bonds republiek is bij de Nederlandse vakantie gangers het meest in trek. Met 1,7 miljoen overnachtingen (15,1 percent) staan de Ne derlanders aan de kop van alle buitenland se overnachtingen in Duitsland. De Ameri kaanse toeristen nemen de tweede plaats in met veertien percent. Zandzuiger gelicht. De 300 ton meten de zandzuiger „Overijsel" van het aan nemersbedrijf Boltje n.v. uit Zwolle is donderdagmiddag na bijna vier weken op zeventien meter diepte onder de water spiegel in een zandput in Sprang-Capelle gelegen te hebben, gelicht. Advertentie Suède Aanvoer van vrijdag Vierenveertig vaartuigen zorgden van morgen in IJmuiden voor een aanvoer van 120 kisten schelvis. 90 radio. 180 trawl- wijting. 350 spanwijting. 80 gul en kabel jauw. 80 trawlharing. 80 spanharing. 680 schol. 25 tarbot. 190 diversen. 1.180 stijve kabeljauwen en 40 000 kilogram tong. Prijzen van vrijdag Prijzen, in guldens, per kilogram: tarbot 6.30—8,50. grote tong 2,703.30. grootmid del tong 2.70—3.50. kleinmiddel tong 3.30 4,50. tong I 3,50—4.50, tong II 3—4,30. Per 125 kilogram: kabeljauw 114. koolvis 75—70, leng 74 Per 50 kilogram: grote gul 4842, middel gul 4638. kleine gul 3834. kleine leng 33—34. tarbot 224. griet 10482. tongschar 106. poontjes 13. schar 39, bot 84,50, ge stripte wijting 29. dichte wijting 2311. jumbo's 54, grote schelvis 4942, grootmid del schelvis 4943. kleinmiddel schelvis 4340. schelvis I 4836. schelvis II 3632. radio 15. schol III 4528. schol II 4841, schol I en zetschol 4632, grootmiddel schol en grote schol 4132, haring 3929. Per 40 kilogram: kleine kreeftjes 2637. Per regel: grote kabeljauw 12473, mid del kabeljauw 5434. Per hoop: rog 6233. Besommingen van vrjjdag KW 99 f 15.500, KW 186 f 12.350, KW 117 f 18 400. KW 146 f 15.500. KW 131 f 10.250, KW 96 f 3.500, KW 142 f 3.800, KW 184 1 1.400. KW 134 5.450. KW 112 f 1.480, IJM 2 f 12.300, IJM 4 7.450. IJM 67 Scheveningen In Scheveningen bedroeg de aanvoer van vis hedenmorgen 70 kisten schelvis. 210 wijting, 40 gul en kabeljauw. 100 koolvis. 100 haring, 150 makreel, 300 schol, 100 stuks stijve kabeljauw en 32.000 kilogram tong. Op zee De trawlers in de noord hadden gisteren mooi weer ,maar zij vingen weinig. De VL 142 Voorwaarts deed een trek van drie uur voor 2 manden hoops, waarvan het meeste bestond uit kevers. De meeste schepen hadden iets meer in het net, maar zij kwa men niet uit boven 10 manden hoops. De Albertha Hendrika KW 81 deed gis teren in de Silverpit een trek van 80 kilo gram tong en 1 mand tarbot en schol. De Dirk Maria KW 80 ving 80 kilogram tong en 2 manden tarbot en schol. De schepen visten op een diepte van 30 vaam. Advertentie 'T SPAARBANK- 1 BOEKJE het appeltje voor de dorst meer worden verdreven. De corselets zijn populair; schoonheidsfoutjes zijn hiermee aan het oog te onttrekken. Voor teenagers is er een nieuw soort step-in: Lycra. Het is vervaardigd van kunstvezel en lijkt veel op nylon, met dit verschil dat er geen rubber in is verwerkt, zodat de Lycra step-in de transpiratie niet belemmerd, wat voor velen een hinder is bij het dragen van nylon, omdat een be nauwd gevoel ontstaat. De pyama's waren van nylon, batist en katoen. De baby-doll raakt wat op de ach tergrond, omdat er meer nachthemden worden verkocht. Waarschijnlijk een ge volg van dit kille klimaat. De nylon nacht japonnen zijn bijzonder mooi en hebben lichte tinten. Wat in een kustplaats als IJmuiden thuishoort was er natuurlijk ook: badpak ken (80 percent helanca), strandensembles enpruikbadmutsen. Er zijn nog wel bikini's maar het twee delige badpak zal deze zomer nog meer worden verkocht. Vooral goed nieuws voor de dames die wat gevulder zijn en die toch een badkostuum als een bikini wil len dragen. Het broekje is wat langer en komt bijna tot aan de taille. Ook wor den bikini's met een apart ballerina achtig rokje verkocht, dat eventueel nog als kleine cape om de schouders kan wor den gehangen.- De pruik-badmutsen zijn vervaardigd-van nylon (krullen) in de kleu ren wit, zwart, blond en bleu. Een char mant strand-hoofddeksel. Op het gebied van damesjaponnen zijn er weinig veranderingen. De overhemd jurk is er nog altijd, een makkelijke dracht. Veel luchtige zomerjaponnetjes worden van tricel vervaardigd, dat ook al weer enkele jaren op de markt is. I Voor het betere midden-genre zijn er de j pakjes en japonnetjes van Elvi-couture en Plutina. De romantische blouses met j ruches zijn ook dit jaar nog in de mode, iets wat een uitstekende combinatie is met een tweedelig pakje. Voor de teenagers heeft de firma een j smaakvolle collectie, waarvan gisteravond enkele stukken werden getoond door de j teenager mannequin Irene. De hoeden waren van bonthuis C. de Rooy en Zn. De leiding had mejuffrouw C. Asmus, instructrice van Wala-ateliers in Amsterdam. Dr. K. E. van der Mandele, inspecteur van de buitenlandse dienst bij het minis terie van Buitenlandse Zaken, is benoemd tot ambassadeur in Denemarken. De heer Van der Mandele is in 1907 in Rotterdam geboren. Hij studeerde aan de universiteit van Lausanne aan de econo mische hogeschool in Rotterdam en aan de rijksuniversiteit in Leiden. In 1933 pro moveerde hij tot doctor in de economische wetenschappen op het proefschrift „Het li beralisme in Nederland." Hij was van 1931 tot 1938 werkzaam in het bankwezen. Sedert 1938 maakt hij deel uit van de buitenlandse dienst. Zijn stand plaatsen waren achtereenvolgens Sydney, Pretoria, Washington, Kopenhagen, Den Haag, Hongkong, Colombo ei; sedert 1958 weer Den Haag. Thans gaat hij als am bassadeur terug naar zijn vierde stand plaats Kopenhagen. PARIJS (AP) Frankrijk heeft zijn geschil met Brazilië over de kreéftenvis- serij voorgelegd aan het permanente Hof van Arbitrage in 's-Gravenhage. De Franse regéring, die van oordeel is dat dit geschil valt onder het Frans-Bra ziliaanse arbitrage-verdrag van 1909, heeft voorgesteld dit geschil te onderwerpen aan arbitrage. De Braziliaanse regering is op dit voorstel niet ingegaan. Overeen komstig artikel 48 van het verdrag van 1907 toi vreedzame beslechting van inter nationale geschillen, heeft de Franse re gering het Permanente Hof van Arbitrage in kennis gesteld van haar bereidhei-d te arbitreren. Advertentie Advertentie Grootste in Europa. Bij L. Smit in Kinderdijk zal maandag Europas grootste sleephopperzuiger te water worden ge laten, de „Geopotes 6", in aanbouw voor de Koninklijke Maatschappij tot het uitvoeren van openbare werken „Adriaan Volker" De „Geopotes 6" heeft een hopperinhoud van 4.000 kubieke meter. De zuiger kan 8.000 ton opgebaggerd zand laden en ver voeren. De hoofdafmetingen zijn 98 x 18.50 x 9 meter. De drie motoren hebben tezamen een vermogen van 6.460 pk. Twee drijven de schroeven aan en één de zandpomp. van toonaangevende fabrieken in binnen- en buitenland. Prima kwaliteiten tegen rede lijke prijzen. KENNEMERLAAN In het Hervormd Jeugdgebouw te IJmui- den-Oost wordt zaterdagmiddag van 15 tot 17 uur een Provinciaal Actie Comité ge- installeerd van de Algemene Nederl. Drankbestrijders Organisatie. Bij deze ge beurtenis verwacht men vele leden uit de verschillende Noordhollandse afdelingen. Het programma is als volgt: 1. Opening namens de commissie van voorbereiding door de heer O. van Rossum te Velsen; 2. Samenzang; 3. installatie van het be stuur door het hoofdbestuurslid J. Redeker uit Ede; 4. voordracht door Cobi Schreyer van „Die nachtegael die sangh een liedt", balladen en volksliederen uit Nederland en vele andere landen; 5. korte pauze; 6. gelegenheid het nieuwe P.A.C. toe te spre ken; 6. voordracht door Cobi Schreyer van „Komt vrienden hoort mijn lied", wat stad en platteland zongen rond het jaar 1900. 8. sluiting. Advertentie r KENNEMERLAAN 88, UMUIDEN. TELEFOON KM

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 9