Damesteam startte met zege op Brazilië in wereldtitelstrijd t9/ NEDERLAND - FRANKRIJK Wij werken hard voor Baltimore Later op de avond twee nederlagen Theo Messidor nog niet naar Amerika Amateurs boksten in Groningen Niet-blanken waren niet snel genoeg Lyon favoriet voor Spelen van 1968 Listons linkerknie wordt geopereerd De opstellingen ZATERDAG 6 APRIL 1963 Nederlandse titels Damtoernooi in Utrecht Vervangen Kandlbinder leidt match Feijenoord-Benfica Otto Mayer verklaarde: f Njordleden gaan afstand van 80 km overbruggen a.s. zondag 7 april AJAX—VOLENDAM zaterdag 13 april HAARLEM—E.D.Ö. R.C.H.—B.V.V. en VOLENDAM—FEIJENOORD en maandag 15 april (2e Paasdag) H.V.C.—HAARLEM BETAALD VOETBAL A MATEURVOETBAL 99 99 Sparen Ergernis Semi-profs A mateurs HANDBAL HOCKEY HONKBAL KORFBAL Het Nederlandse damestafeltennisteam heeft in de strjjd om de Corbilloncup in Praag een goede start gehad. Het tweetal Aukje WyniaUrsula Artz behaalde een overwinning met 31 op Brazilië, waar voor uitkwamen de 14-jarige Bartira Cos ta, een zusje van de bekende speelster Bi- riba Costa, Nakima d'EIia en de in Bra zilië wonende Japanse Takatatsu. De ge detailleerde uitslagen waren: Aukje Wynia verslaat Bartira Costa 1621, 2117, 21 18; Ursula Artz verslaat Nakima d'EIia 2112, 2111; Bartira Costa en Takatatsu verslaan Aukje Wynia en Ursula Artz 21 18, 2119; Ursula Artz verslaat Bartira Costa 21—18, 17—21, 21—15. Met haar effectvolle service maakte Bar tira Costa het Aukje Wynia niet gemakke lijk, maar nadat de Braziliaanse de eerste game op haar naam had gebracht, kreeg onze landgenote een betere greep op het spel van haar tegenstandster. Na 1515 won zij de tweede game (2117) en in de derde en beslissende game, waarin het zeer spannend werd tot 1717 liep de score op bereikte zij met 2118 de overwin ning. Ursula Artz ondervond van Nakima d'EIia slechts weinig tegenstand (2113, 2111), maar des te meer van Bartira Cos ta, die in de eerste set lang gelijke tred met onze landgenote kon houden via 1010 tot 1817 doch tenslotte moest capituleren: 2118. Zij nam echter re vanche in de tweede game: 04, 1218, 1721. In de derde game speelde Ursula Artz sterk en vooral haar plaatsen was goed. Zij kwam op 95, 1510, 1911 om tenslotte met 2115 de game en de partij te winnen, waarmee ook de Nederlandse zege was veilig gesteld. Want door een De Nederlandse draverscrack Theo Mes sidor gaat nog niet naar Amerika. De eigenaar, de heer R. Daniel uit Amster dam, zowel als trainer Geersen acht de vorm van hun pupil momenteel nog niet constant genoeg om gehoor te kunnen ge ven aan de invitatie van de directie van de Yonkers Raceway (nabij New York) om medio april Theo Messidor aan een aantal draverijen te laten deelnemen. De meervoudige Nederlandse kampioen loopt wel mee in enkele koerses die in de loop van de zomer op de Roosevelt Race way zullen worden gehouden. In de Harmonie in Groningen zijn vrij dagavond de finales verwerkt van de Ne derlandse amateurbokskampioenschappen. De uitslagen waren: kampioenschap van Nederland bantamgewicht: Maurits Gans (Amsterdam) w.o.p. van Gerard te Paske (Amsterdam). Kampioenschap van Neder land vedergewicht: de partij Jan de Rooy (Amsterdam)Theo Wilbrink (Groningen) werd in de tweede ronde wegens een wenk brauwblessure van Wilbrink op medisch advies gestaakt. De partij zal worden over- gebokst op een nader te bepalen datum. Kampioenschap van Nederland lichtge wicht: Henny de Rijk (Utrecht) w.o.p. van Louis Duchateau (Maastricht). Bijpartijen: A-klasse: weltergewicht: Jac. Roossien (Groningen) w.o.p. van Ooyen (Eindhoven); halfzwaargewicht: Jan Roossien (Gronin gen) wint door k.o. eerste ronde van Fock (Amsterdam); lichtweltergewicht: Teters (Amsterdam) onbeslist tegen Louwers (Gro ningen). Weltergewicht: Aad Jansen (Rotterdam) W.o.p. van Frits Wolters (Den Haag); zwaarweltergewicht: Joop Verbon (Utrecht) w.o.p. van Cor Hillenga (Groningen); mid dengewicht: Bob Bauhuizen (De Lier) wint door opgave in de tweede ronde van Theo Maassen (Utrecht); halfzwaargewicht: Jan Lubbers (Amsterdam) w.o.p. van Aad Ver kade (Naaldwijk); zwaargewicht: Leon Ge- rards (Maastricht) w.o.p. van Piet Walda (Amsterdam). Oud-wereldkampioen Roozenburg Vrijdagavond is in Utrecht een begin gemaakt met het toernooi om het persoon lijke damkampioenschap van Nederland, waaraan viertien spelers deelnemen. Op het laatste moment moest de Haarlemmer W. de Jong wegens ziekte worden vervan gen door W. C. A. van Beek uit Utrecht. De uitslagen uit de eerste ronde luiden: Edink—Ansems 0—2; D. de Jong—Beeke 1—1; Van Dijk—Holstvoogd 2—0; Van Beek—Gordijn 1—1; Lere—Roozenburg 0—2; Kinnegen—Van Hal 1—1; Bergsma— Bom 11. nederlaag in het dubbelspel was deze na de overwinningen in de eerste enkelspelen dubieus geworden. Later op de avond moest het Nederland se damesteam aantreden tegen respectieve lijk Japan en Joegoslavië. Beide wedstrij den gingen met 30 verloren, maar toch werden onze landgenotes niet gedeklas- seerd. Aukje Wynia slaagde er zelfs in de Ursula Artz eerste game tegen de wereldkampioene 1959, Kirniyo Matsuzaki op haar naam te brengen. De Japanse herstelde zich echter en won in drie games. In de wedstrijd tegen Joegoslavië werd Aukje Wynia vervangen door haar stadge note Ria Bogmans. Ursula Artz speelde de openingspartij tegen mejuffrouw Petrac en verloor met 1421, 2022. Daarna moest Ria Bogmans met 921, 1121 haar meer dere erkennen in mejuffrouw Pirc. Het dubbelspel ging verloren met 2123 en 19—21. Aan de strijd om de Corbilloncup nemen ongeveer dertig landenploegen deel, ver deeld over vier groepen. Bekerhouder is Japan. Bij de heren is bekerhouder China. Het Nederlandse herenteam speelt vandaag zijn eerste wedstrijden. Na de eerste dag hebben zich zes landen geplaatst voor het eigenlijke toernooi om de Swaythling-cup (heren- door als eerste te eindigen in de kwalificatiegroepen. Deze landen zijn: Noord-Vietnam, Griekenland, Portugal, Israel, Indonesië en Wales. Öe Duitse scheidsrechter ..Josef Kandl binder, die afgelopen zondag in Bern de wedstrijd Zwitserland-Nederland leidde, zal woensdag 10 april in Rotterdam als arbiter optreden bij de grote strijd tussen Feijenoord en Benfica. Hij zal worden ge assisteerd door zijn landgenoten Fritz en Douchel. De pogingen van de niet-blanke atleten om door te dringen in de Zuidafrikaanse vertegenwoordiging voor de traditionele marathonloop op 19 mei in Athene zijn mislukt. Zoals bekend was 't Zuidafrikaan se marathonkampioenschap gescheiden in een race voor blanke en een race voor niet-blanke deelnemers. Van de niet-blanke deelnemers, die een uur later startten dan de blanke lopers, eindigde vrijdag de 31-jarige mijnwerker Bennett Makgemathe als eerste in 2 uur 44 minuten 12,5 seconden. Zijn tijd was een minuut 16,5 seconden slechter, dan die van Mercer Davies, die bij de blanke deel nemers als vijfde eindigde. Winnaar werd hier Jan Laing. Deze maakte in zijn eerste marathonrace 'n tijd van 2 uur 27 minuten 19,5 sec. Hij zal samen met de als tweede geëindigde Jac kie Mekler (2.30.15) Zuid-Afrika in Grie kenland vertegenwoordigen. Otto Mayer, de kanselier van het In ternationaal Olympisch Comité, heeft in een telefonisch interview tegenover een re dacteur van het dagblad de „Detroit Free Press" verklaard, dat zijns inziens Lyon de grootste kanshebber is voor de orga nisatie van de Olympische Zomerspelen van 1968. „Hoewel ik niet de man ben die de be slissing neemt, geloof ik toch wel te kun nen zeggen dat Lyon aanzienlijk betere kansen heeft dan Detroit", verklaarde de grijze kanselier dezer dagen. „De Euro pese landen zullen bovendien in 1964 voor bijzonder hoge uitgaven gesteld worden omdat de spelen dan in Tokio worden ge houden. Indien een tweede maal achter een een niet-Europese stad de organisa tie krijgt opgedragen veroorzaakt dat voor deze landen opnieuw financiële problemen. Lyon heeft nog een andere troef: een deel van de accommodaties bestaat al, zodat diverse stadions alleen maar uitgebreid behoeven te worden." Zoals bekend zal het IOC in oktober tijdens het congres in Nairobi beslissen in welke steden de Zomer- en Winterspelen worden gehouden in 1968. b, „De knie" van de huidige wereldboks kampioen zwaargewicht Sonny Liston, die het voorwerp van de wildste speculaties en geruchten is, zal moeten worden ge opereerd. De doktoren achten operatief in grijpen in Liston's linkerknie noodzakelijk, aldus een woordvoerder van de wereld kampioen. Zoals bekend veroorzaakte de blessure van Liston een uitstel voor onbepaalde tijd van het op 10 april vastgestelde ti telgevecht tegen ex-titeihouder Floyd Pat terson. President Kennedy beweerde nog niet zo lang geleden dat een mens in staat moet zijn een afstand van 80 km binnen 20 uur te overbruggen. Zijn broer Robert liet dit niet op zich zitten en bewees als eerste dat John Kennedy inderdaad gelijk had. Een rage ontstond, iedereen wilde opeens tonen dat zij of hij tot een dergelijke looppres tatie in staat is. In Nederland hielden de wandelliefheb bers zich in het algemeen nogal rustig, maar de zwemmers van de Haarlemse ver eniging Njord reageerden. Zij gaan de be treffende afstand afleggen op vrijdagavond 19 april. Gestart wordt om acht uur, waar schijnlijk bij de Buitenrustbrug in Haar lem. Zaterdagmiddag om ongeveer vier uur arriveren de tippelaars bij hun einddoel. Advertentie WOENSDAG 17 APRIL A.S. - FEIJENOORD STADION - AANVANG 8.15 UUR INTERLAND VOETBALWEDSTRIJD Officeel voorverkoop-adres JAC. GROENEVELD, Oranjestraat 50-52 - Haarlem-W. - Telefoon 12123 (0 2500) TEVENS VOORVERKOOP Sport tijdens het weekeinde Zondag 7 april spelen de semiprofs de retumwedstrijden van het programma van zondag 28 augustus. Geen voetballer of voetballiefhebber had dit aan het begin van de competitie ooit kunnen vermoeden, maar de ijstijd maakte het onmogelijke toch mogelijk. Morgen beginnen de clubs dus feitelijk aan de tweede helft van de competitie, al is er dan vorige week zater dag of zondag reeds een retumwedstrijd afgewerkt. EDO krijgt het morgen weer zwaar. NOAD mag dan vrij onderaan op de rang lijst van de tweede divisie B prijken, van een team als EDO kan worden gewonnen. Tenzij de Haarlemmers zichzelf eens in kracht overtreffen, iets dat vorig jaar me nig keer op eigen terrein voorkwam. Overi gens eindigde de wedstrijd NOADEDO vorig jaar in een 40 zege voor de thuis club. Midvoor De Kleijn is ditmaal niet beschikbaar, waardoor achterspeler Kroo- der de kans krijgt de aanval te leiden. Haarlem trekt naar Breda, de stad waar het lang niet malse Baronie ziin domicilie heeft. In Haarlem leverde dit duel op 28 augustus geen winnaar op (11), het geen morgen in Breda wel weer eens zou kunnen worden herhaald Haarlem valt namelijk de laatste tijd wat tegen. De rood- broeken opereren waarschijnlijk weer met de herstelde Frie op de midvoorplaats. Zo nodig wordt hij echter vervangen door Ramkema. PEC—RCH moet, met een zijwaartse blik op de stand gericht, een zege inhouden voor de Racing. In het Heemsteedse Sport park bedwong RCH indertijd de Zwolle naren met 2—0. Maar de Racing telt mo menteel nogal wat geblesseerde voetballers, waarvan het thans nog niet mogelijk is te zeggen of zij wel of niet meespelen. Het volledige RCH-elftal zou evenwel danig teleurstellen, wanneer het met lege handen naar Haarlem terugkeert De standen in de tweede divisies luiden: VSV 16 23 BW 17 26 KFC 17 22 Haarlem 17 25 Vitesse 17 22 HVC 16 24 NEC 17 22 't Gooi 17 19 Stormvogels 17 19 Baronie 17 19 ZFC 17 18 DFC 17 18 Be Quick 17 18 Xerxes 17 17 Alkmaar 17 17 RCH 17 17 AGOVV 17 16 Hermes DVS 16 16 Tubantia 17 16 Helmondia 17 16 Wageningen 17 16 Hilversum 17 16 Leeuwarden 17 16 Wilhelmina 17 16 Heerenveen 16 14 SVV 17 13 Zwolse Boys 17 13 NOAD 16 12 Graafschap 17 13 PEC 17 12 Zwartemeer 16 12 Longa 17 10 Oldenzaal 17 9 EDO 17 10 In de eerste klasse A van de amateur- competitie ontmoet HFC in Amsterdam DCG met een zeer redelijke karfs op de volle winst. Zandvoortmeeuwen moet zondag op eigen veld van Amsvorde (10) winnen om in 2 B van West I de aansluiting met Celë- ritudo en RKAVIC te kunnen behouden. Het wisselvallige Schoten treedt als gast heer op van HBC (20) en hekk^sluiter TYBB moet het thuis opnemen tegen Aals meer (33). Be geelzwarten van Schalk wijk hebben hun voorlinie gewijzigd. Rip- perda heeft een uitwedstrijd tegen WA (22) en die kunnen de oranjewitten in winst omzetten. Hillegom, dat zondag in 3 A van West II een lelijke steek liet vallen door van „Tegen België zal ons nationale team het kalm aan doen. Onze zuiderburen zijn moeilijke tegenstanders, omdat hun spel door gebrek aan techniek vrij ruw, onbehouwen en soms zelfs gevaarlijk is". Dat zijn niet de woorden van een voetbalcoach, maar van mejuffrouw Wijnstroom, secretaresse van de natio nale elftalcommissie van de hockey- bond en zij doelt met deze woorden op de zaterdag in Amstelveen te spelen dameshockeyinterland Nederland-Bel- gië. „Het verschil in spelniveau tussen de wedstrijd die we vorige week in Dublin tegen Ierland speelden en de komende strijd tegen de Belgen zal groot zijn. De Ierse dames spelen het Engelse spel: snel, uiterst technisch en zonder enige zweem van hardheid. Het Engelse speltype is prachtig om te zien, de Brit se dames zijn stuk voor stuk snelle speelsters en vormen een team dat als een geoliede machine opereert, snelle aanvallen over de vleugels, kortom al les wat het spel voor de toeschouwer aantrekkelijk maakt". „En toch zijn de Britse dames de laat ste tijd niet meer zo ongenaakbaar. Het blijkt dat zij toch te veel volgens een vast stramien spelen. De tegenstanders weten van te voren aan wat er in het spel gaat komen. Bovendien is de li chamelijke conditie, de hardheid de laat ste tijd in de andere landen groter ge worden. Willen zij zich aan de top van het internationale hockey handhaven, dan vraag ik mij toch af hoe lang ze hun hockeyspel nog in de huidige sfeer kun nen volhouden". „De Britse dames spelen niet in de eerste plaats om te winnen, maar om het spel. In Groot-Brittannië heb je ook geen competitie zoals wij die kennen. Daar spelen de clubs alleen maar vriend schappelijke wedstrijden tegen elkaar. Een nationaal kampioen is in Engeland onbekend. Omdat Engeland jarenlang het beste dameshockey van de wereld speelde heeft het op het internationale vlak zijn stempel gedrukt. In de komen de maand september wordt bijvoorbeeld 't wereldhockeytoernooi in Baltimore (VS) gespeeld, waar de sterkste hockeyna- ties aan meedoen. Wij ook. Dat toer nooi is voor de hockey spelende dames wat voor de heren de Olympische Spe len zijn". „In Baltimore zal men na afloop van onze „Spelen" echter geen goud, zilver of brons uitreiken, simpelweg omdat er geen winnaar zal zijn. De deelnemende nationale teams zijn namelijk ingedeeld in poules. Zo zijn wij ingedeeld bij En geland, Ierland en Zuid-Afrika, drie van de sterkste hockeylanden en drie zwak kere zusjes, te weten Kenia, Canada en v y jarenoude methoden de meisjes het spel bijbrengt met als' gevolg, dat het Engel se speltype het laatste jaar wat ortho dox aandoet, te bekend raakt". „De Nederlandse dames hebben er de laatste maanden hard gewerkt om in de beste conditie t» komen. Ijverig en met veel animo hebben ze elke week getraind onder leiding van trainer De Bock, een oud-voetballer, nu sportle raar, die zelf nooit iets aan hockey heeft gedaan, maar precies weet wat een hockeyster nodig heeft aan oefenstof, de dames met zijn steeds wisselende oefe ningen elke minuut bezig houdt en zijn zienswijze met groot vakmanschap op de meisjes weet over te brengen. Dat laatste vinden wij de leden van de elftalcommissie het belangrijkste. Je mag vroeger nog zo'n goed hockey-speel- ster zijn geweest, indien je ht niet op anderen kunt overbrengen, faal je als trainer volkomen". „Wij hebben nog een goede kern van speelsters over die ook in 1960 in Am stelveen, toen we als tweede achter En geland op het wereldtoernooi eindigden, speelden. Toen wij het wereldtoernooi organiseerden hebben we namelijk met enkele goede smoesjes toch de poule winnaars tegen elkaar laten uitkomen, zodat we toch enigszins een rangschik king kregen". „De voorhoede is wel wat gewijzigd de laatste tijd, omdat we daarin meer op snelheid gaan letten. vVe hebben nu een team, dat elkaar goed kent, goed met elkaar kan opschieten waarin weer op genomen in doelvrouwe Jo Jurissen, die ondanks haar 42-jarige leeftijd nog steeds de beste keepster is die we hebben Al leen al het weten dat zij meespeelt geeft onze dames een flink stuk zelfvertrou wen". Argentinië. Wij spelen dus tegen deze zes landen, maar niet tegen de landen in de andere poules. Hebben we die zes partijen gespeeld dan is het gewoon afgelopen en is het eigenlijk niet be langrijk of je nu eerste in je afdeling bent geworden of niet. Vanzelfsprekend zou het voor ons team een prachtig suc ces zijn als we bovenaan zouden eindi gen in die sterke poule". „Denk nu niet, dat die Britse dames niet fel spelen, niet proberen om te win nen. Daarvoor hebben ze te veel eer zucht en daarvoor heeft bovendien het Britse dameshockey te veel prestige op te houden. Het ergert hun wel dat lan den als Duitsland en Nederland in kracht zo groeien, zodat er geen duidelijk ver schil meer is met Engeland". „Dat het Britse hockey ondanks het ontbreken van competitie op zo'n hoog peil staat komt voornamelijk, omdat ho ckey op de Engelse scholen het belang rijkste vak van de lichamelijke opvoe ding is. Er zulllen weinig Engelse meis jes zijn, die nog nooit een stick in han den hebben gehad. Om in Engeland uit die tienduizenden hockeysters te worden geselecteerd voor het nationale team- is dan ook een grote eer". „De selectie van het nationale team is ook heel anders dan hier. Men kent daar de county-teams, zoals het elftal van de Midlands. De besturen van de clubs wijzen zelf speelsters voor dat team aan. Die county-clubs spelen te gen elkaar en uit dat materiaal wordt het nationale team samengesteld. Het kan dus best zijn, dat een topspeelster geen kans krijgt, eenvoudigweg omdat haar bestuur haar niet in een county- team heeft gezet. Elke school in Enge land heeft een hockey-coach, die volgens „We hopen er zaterdag tegen België zonder kleerscheuren af te komen. We trachten onze speelsters zoveel mogelijk te sparen, omdat we een week na Pasen met het team naar Frankfurt gaan, waar een sterk bezet toernooi wordt gespeeld gedurende vijf dagen, een toernooi waar alle continentale ploegen die ook in sep tember naar Amerika gaan, aan zullen deelnemen. Wij doen net als Duits land in Frankfurt mee met een A- en een B-team." „Dat toernooi beschouwen we als de generale voor Baltimore. Hoe die genera le zal uitvallen? Slechte generale, goe de première? Wel nee! Wij willen èn een goede generale èn een goede „premiere". Daar is hard genoeg voor gewerkt, da^r hebben we alle vertrouwen in", zo be sluit mejuffrouw Wijnstroom die tot 1960 zelf 31 keer het oranjeshirt droeg als speelster van de Bloemendaalse Dames Hockey Club". Jan Dassen EDO (thuis tegen NOAD): Amama; Disselköter en Spiers; Nijman, Be rends en C. Koene; Van Dusschoten, Peters, Krooder, Breitner en Hop- Haarlem (uit tegen Baronie): Van 't Kruys; Duwel en Duyster; Boom, Berendregt en Dinkelberg; Vreeken, Angenent, Frie (Ramkema), Jaski en Jonker. RCH (uit tegen PEC): Van der Schil den; De Vries en Honout; Nanai, Ko ning en Euwes; Hendriks, Engelsma, Maslo, Van der Berg en Meijer. Deze opstelling is niet definitief. HFC (uit tegen DCG)' Van der Meu- len; Wijkhuizen en Van Baasbank; Molenaar, E. Thole en P.. Thole; Koenders, Bouwman, Jansen, Hon- nef en Darlang. Schoten (thuis tegen HBC): Hooning; Dinkelberg en Verschure; De Looze, Boekelaar en Flader; Kops, Kollaard, Willemse, Kossen en Blom. HBC (uit tegen Schoten): Warmerdam; Juffermans en Van Bruggen; Böhm, Kors en C. Duindam; Duivenvoorden, Rotteveel, Martin, Joh. Duindam en Halderman. Zandvoortmeeuwen (thuis tegen Ams vorde): Vlug; Keur en Water; Jan sen, Kerkman en Kraayenoord; Nij- kamp, Schilpzand, Stobbelaar, Paap en Oosterbaan. TYBB (thuis tegen Aalsmeer): Bakker; Rietvink en Nunnik; Van der Klugt, Veldhuizen en Pebesma; Jansen, Blom, Van Honschoten, Kroonsberg en Van Dijk. Ripperda (uit tegen WA): Gerritse; Heeseman en Bouman; Koene, Van Kampen en Zijta; Pieterse, Van der Sluis, Houtkamp, Kuyer en Peters. Hillegom (thuis tegen DHL): Van der Waal; Duyzers en Blokker; Arnoldi, Tol en Van der Berg; Prins, Buis, B. de Jong, Van Braam en Stroomber- gen. streekgenoot Lisse te verliezen, kan zich daarvoor op DHL dat in het bollen- dorp op bezoek komt revancheren. In Delft zegevierden de blauwwitten destijds met 41. Bijzonder spannend belooft in 4 C van West I de strijd tussen Onze Gezellen en Renova (42) te worden. Een gelijkspel ligt in deze buurtontmoeting dan ook het meest voor de hand. Ook bij Bloemendaal— EHS (12) en St. PancratiusHoofddorpse Boys (10) zijn geen grote verschillen te verwachten. ETO is op eigen veld favoriet in het treffen met THB (2—2). Verder wordt in deze afdeljng nog..(Ie wedstrijd NAS—IEV gespeeld: Met speciale medewerking van de ge meente Haarlem kunnen de handbalver enigingen ook in april nog gebruik maken van de gemeentevelden. Het programma kan men dus zonder vertraging voort zetten. De damesploeg van De Blinkert ontvangt in het Noordersportpark zondag middag om twee uur het Arnhemse Micro meters. De heren van de Arnhemmers be zoeken in Velsen-Noord het zwakker te achten IJmond. Voor de districtscompetitie duelleert de damesploeg van Concordia om twee uur aan de Van Oosten de Bruijnstraat met degradatiekandidaat JHC. De herenploeg van de Haarlemmers komt hierna tegen Tonido binnen de lijnen. Rapiditas speelt in Bussum tegen BHC, Zandvoortmeeuwen bezoekt in Utrecht de spoorwegclub SSVU en De Blinkert (heren) kruist in Amersfoort de degens met AAV. Voor de afdelingseompetitie ontmoet Ra piditas kampioene Full Speed om tien uur en vecht de heren-reserveploeg van Con cordia om kwart voor elf voor zi.in laatste kans tegen titelkandidaat Tonegido. Het hoogtepunt van dit hockeyweekeinde vormt de interland NederlandBelgië (da mes) die vandaag in het Wagenerstadion in Amstelveen zal worden gespeeld. Het inter regionale programma is hiervoor onder broken en dat geeft voor zondag de ge legenheid enkele bekerwedstrijden in te voegen en voor het overige deel te nemen aan enkele toernooien. BMHC reist daar voor naar Nijmegen om op de velden van Union het bezit van de Samovar te be twisten. Push uit Breda laat de interregionale wedstrijden in de steek om Eechtrop partij te geven in de vierde ronde om de HTCC- beker Voor de Beverwijkers een zware op gave in de serie afvalwedstrijden. Bij de dames is er wel een ontmoeting voor de interregionale comoetitie vastge steld. namelijk BDHC's-Hertogenbosch. waarhii de gastvrouwen de beste papieren hebben. Morgen ooent SC Haarlem het honkbal seizoen 1963 oficieus met het traditionele toernooi om de J. H. Kulingbeker. Het toer nooi dat wordt gespeeld op het honkbal- veld in het Pim Muliersportpark aan de Verlengde Orion weg in Haarlem, vergt dit jaar drie Speeldagen, Morgen spelen Scho ten. HCK en landskampioen F.HS een halve competitie, zaterdag 13 april komen beker houder HHC. EDO en SC Haarlem in het veld en maandag 15 april worden de fi nales verspeeld. Het programma voor zon dag luidt: Schoten—HCK (12 uur). HCK— EHS (13 30 uur) en EHSSchoten (15 uur). De wedstrijden duren vijf innings. Haarlem gaat op bezoek bij Samos. dat al bijna de kampioenstitel in zijn bezit heeft. De gasten zullen heel goed moeten spelen om zelfs maar een gelijkspel te be werkstelligen. De andere eersteklasser Watervliet heeft betere kansen op winst punten. want DDV speelt uit niet zo sterk. In de tweede klasse staat'dè plaatselijke ontmoeting Animo ReadyQosterkwartier op het programma, die wel veel toeschou wers zal trekken; de aanvangstijd is kwart over twee. Aurora gaat naar Vogel in Utrecht, hetgeen wel een Haarlemse zege betekent. Derdeklasser Oosthoek heeft een uitwedstrijd tegen Amersfoort.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 23