Welzijn van nieuwe generaties vergt betere woningen AGENDA 3 POULE» PELLI EN PINGO t en ■■■Ér Dissertatie van Duitse student gestolen Eerste Kamerlid uit Finsterwolde is vrijgelaten Bezwaren van gemeenten tegen hun opheffing Den Haag behoudt twee stations Dynamowagen van circus Boltini verbrand Prinses Beatrix in Japans bruidsgewaad Philips demonstreerde kleurentelevisie voor Mexico's president Directeur Faunabeheer wijst protest van Vogelrampenfonds af Drie doden in het verkeer Zonnig en droog ïs ZATERDAG 6 APRIL 1963 ^7- Rapport Wiardi Beckmanstichting: Amsterdams parkeer probleem moeilijk op te lossen Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk P I A N O 'S VLEUGELS In Uithoorn de eerste Prinses Christinelaan Zoon niet schuldig aan dood van vader M assale kraaien jacht N.V. MIJ. „HOLSTER" - OVERVEEN Centrale verwarming Airconditioning Aut. oliestook O JA, DAN m HIJ MISSCHIEN HELE MAAL D& PROEFVLUCHT NIET MAKEN HET IS TE HOPEN, DAT HM ER IN PAST PRACHTIö, HM PAST PRE C/ES IN DEOPENIN6 ALS HIJ MAAR NIET WAKKER WORDT! MOET JE ZIEN, HOE EEN J JAMMER, DAT ZEEROB NIET WAK KER IS, MISSCHIEN HAD HM KUNNEN STUREN EERST EEN AANLOOP. VAART HIJ DAN KRIJST Ig' li f no De dr. Wiardi Beckmanstichting heeft een rapport gepubliceerd getiteld „Beter Wonen". Daarin wordt geconstateerd dat het woningtekort op 1 januari 1963 waar schijnlijk slechts enkele tienduizenden wo ningen lager was dan op 31 mei 1960, toen het tekort tussen de 149.000 en 268.000 lag. Wil men in 1970 de woningnood hebben op gelost dan zullen tot 1965 globaal 92.000 a 109.000 en tussen 1965 en 1970 102.000 a 129.000 nieuwe woningen per jaar moeten worden gebouwd. Sinds het topjaar 1958, toen ruim 89.000 woningen verrezen, daal de het jaarlijkse aantal geleidelijk tot 78.000 in 1962. De bouwcapaciteit moet o.a door verdergaande industrialisering wor den vergroot, evenals net aandeel van de woningbouw in de totale bouwproduktie, dat van 62 percent in 1957 tot 52 percent in 1962 is gedaald en moet een efficiënter gebruik van de bestaande capaciteit wor den gemaakt, aldus het rapport. Kwali teitsverbetering van nieuwe woningwet woningen is noodzakelijk ten behoeve van het welzijn van toekomstige generaties, ook als daarvoor belangrijke subsidies no dig zijn. In het rapport wordt voorgesteld de rente voor rijksvoorschotten voor wo ningwetwoningen te verlagen van 4 tot 3'/2 Advertentie percent, waardoor de investeringen met 10 percent kunnen stijgen. Ook dient de omzetbelasting op de woningbouw te ver vallen en zal het bouwvoorschot moeten worden verlengd van 50 tot 60 jaar. Ruimtelijke ordening In het rapport wordt gezegd dat zowel in de randstad Holland als daarbuiten de bestaande open ruimten zoveel mogelijk open gehouden moeten worden door de bevolkingsaanwas in grotere stedelijke concentraties op te vangen en de sterk gespreide industriële kernvorming buiten de randstad af te remmen. Tenslotte worden maatregelen bepleit tegen de bedreiging van vele woongebie den door de toenemende vervuiling van water en lucht. Een 26-jarige student uit Duitsland, die aan de Nederlandsche Economische Hoge school in Rotterdam studeert, is ten ein de raad. In de bibliotheek van de hoge school, waar hij enige boeken raadpleeg de, is zijn tas met het manuscript van een dissertatie, waaraan hij jaren heeft gewerkt, ontvreemd. De student had de dissertatie, waarop hij binnenkort hoopte te promoveren, nagenoeg voltooid. De rec tor magnificus van de hogeschool heeft een dringend beroep op de dief gedaan er voor te zorgen dat de student het voor hem zo belangrijke manuscript ongeschon den terug krijgt. In het RAI-gebouw in Amsterdam is een bijeenkomst gehouden van deskundigen die 't Amsterdamse parkeervraagstuk hebben besproken. Zij kwamen tot de conclusie dat het instellen van een parkeerschap, waar in overheid en belanghebbenden kunnen samenwerken, 't parkeervraagstuk voor de binnenstad zal kunnen verlichten. De bij eenkomst leverde echter geen algemeen aanvaardbare en uitvoerbare oplossing op. Wel bleek men algemeen voorstander van het invoeren van „blauwe zones", waar binnen de kortparkeerders en de semi- kortparkeerders door verkeersschijven of -meters een kans kunnen krijgen. c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Het Nieuwe Rotterdams Toneel met „Niemand van ons" van Siegfried Lenz. Regie: Rob de Vries. Zondag 20 u.: De Nederlandse Comedie met „Mary Mary" van Jean Kerr. Regie: Kees Brusse. Concertgebouw, maandag 19.30 u.: De Christelijke Oratorium Vereniging met de „Matthëus Passion" van J. S. Bach. Orkest: N.Ph.O. o.l.v. George Robert. Teylers Museum, zondag 1415 u.: Be- spéling van het 31-toons Fokker-orgel door Klaas Bolt en Anton de Beer. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.30 u.: „De orgelman", a.l. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Als twee druppels water", 14 j. Vandaag 23.30 u.: „De blauwe engel", 18 j. Zondag 11 u.: „Onsterfelijk Griekenland", a.l. Luxor, 14 en 20 u.: „Giant", 14 j. Minerva, vandaag en zondag 19 en 21.15 u., overige dagen 20.15 u.: „De overval", a.l. Zondag 14 en 16.15 u.: „Robin Hood en zijn schelmen", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Spookdivisie Brandenburg", 14 j. Zondag 11 u.: „Crin Blanc", „Ballon rouge" en „De sneeuwkoning", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Spoorweg oorlog in het westen", 14 j Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De angst heeft klauwen", 18 j. Studio, 14 en 20 u.: „La dolce vita", 18 j Zondag 11 u.: „Rigoletto", 14 j. Monopol.e (Zandvoort), vandaag en zon dag 20 u.: „Phaedra", 18 j. Zondag 14.30 u.: „De blikken ridder", a.l. Van maandag tot en met donderdag geen voorstelling. TENTOONSTELLING Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 13- 17 u. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat) Expositie van tekeningen en grafiek van Ruth Fischer. Tot en met 30 april. Dagelijks ge opend van 10-18 en 20-24 u. en zaterdag en zondag tot 1 u.: Klassiek grammofoon- platenconcert van 21-22 u.: Muziek uit de Renaissance. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen en lino's van Henk v. d. Horst. Tot en met 20 april. Dagelijks geopend van 9-24 u. en vrijdag en zaterdag tot 1 u.: klassiek gram- moofonplatenconcert van 20-23.30 u. Museum „Huis Van Looy" (Kleine Hout weg-Kamperlaan): Educatieve tentoonstel ling. Tot en met 3 juni. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling uit het moderne kunstbezit van 'Haarlem. Tot en met 14 april. Dagelijks geopend van 10- 17 u. en zondag van 13-17 u. Teylers Museum (Spaame 16): Expositie van tekeningen van de Hollandse, Italiaan se en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-15 u. en de eerste zondag van de maand van 13-15 u. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest' Iedere avond (behalve maandag): ge opend van 20-2 u. Van 21-23.15 u.: Cabaret door Fiet en Frans Koster, Margriet de Groot en Han Reiziger (piano). (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 5 april). ZATERDAG 6 APRIL City, 19 en 21.15 u.: „Jong, maar geraf fineerd". Rex, 20 u.: „Slavenschip". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Openbare leeszaal, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wykerstraatweg 77, Vel- sen-Noord: 14 tot 17 uur. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 uur: Jozefhuis, Banjaertstraat, Velsen-Noord: 14 tot 17 uur. ZONDAG 7 APRIL City, 1.4.30 u.: „Hinderlaag bij de Toma hawkravijn"; 19 en 21.15 u.: „Jong, maar geraffineerd". Rex. 15 en 20 u.: Slavenschip". MAANDAG 8 APRIL City, 20 u.: „Vernietigingscommando". Rex, 20 u.: .Slavenschip". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder za terdag. Kerbertasiel, Herenduinweg 8: 9 tot 12 en 16 tot 17 uur. Openbare leeszaal. Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 30 uur; filiaal Velsen-N.: 14 tot 17 uur: filiaal Wüstelaan 79, Sant poort: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. R.-k. leeszaal. Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur: parochiezaal, Venusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 uur: Jozefhuis, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur- filiaal Wiistelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. ZATERDAG APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De onoverwinnelijke Gladiator"; 23 30 uur: „Meisjes oo bestelling". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 u.: „Ver borgenheden van Parijs" W.B. Theater, 20 u.: „De vlucht van Cap tain Blood". ZONDAG 7 APRIL Kennemer Theater, 14.30 u.: „De weg der 100 doden"; 16.30, 19 en 21.15 u.: 13 stappen naar de dood". Luxor Theater, 14.30 u.: „Droomreis door Amerika"; 16, 1845 en 21.15 u.: „Verbor genheden van Parijs". W.B. Theater, 14.30 u.: „Hoe langer hoe zotter"; 16.30 en 20 u.: „In de macht van de vampier". MAANDAG 8 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „13 stappen naar de dood". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 u.: „Ver borgenheden van Parijs". W.B. Theater, 20 u.: „In de macht van de vampier". Advertentie HAARLEM - ZIJLWEG 57 - TEL. (02500) 11036 Het Eerste-Kamerlid, tevens raadslid en oud-wethouder van Finsterwolde, dat aan gehouden was in verband met de valsheid in geschrifte-zaak in Finsterwolde, is ont slagen uit de voorlopige hechtenis. De an dere vier gearresteerden bevinden zich nog in arrest. Tegen dit viertal heeft de recht bank een bevel tot gevangenhouding ver leend. Tegen dit bevel is beroep aange tekend. Dit beroep zal de volgende week behandeld worden. *v 3 De eerste groep Toegoenezen is vrijdag met de „Willemstad," uit Amsterdam naar Suriname vertrokken. Foto: Voor de derde maal begeven de Toegoene zen zich aan boord van een schip om naar een ander land te verhuizen. In de gemeenten Loenersloot, Vreeland en Ruwiel heerst ernstige ontstemming over de wijze, waarop de Tweede Kamer op 7 maart het wetsontwerp heeft aan vaard inzake de gemeentelijke herindeling van de Utrechtse gemeenten in de Vecht streek, waarbij Loenersloot, Vreeland en Ruwiel worden opgeheven en één grote gemeente Loenen wordt gevormd. De bur gemeesters hebben nu een adres aan de Eerste Kamer gezonden, waarin zij ver klaren dat zij niet op de hoogte zijn ge bracht van de behandeling in de Tweede Kamer, waardoor zij geen gelegenheid hadden om de Tweede-Kamerleden op de hogte te stellen van hun bezwaren. Zij maken nu deze bezwaren aan de Eerste Kamer kenbaar en vragen haar dringend het wetsontwerp niet zonder een grondig onderzoek te aanvaarden. Den Haag behoudt twee stations. Minister mr. J. van Aartsen heeft namelijk het Haagse wederopbouwplan „Bezuidenhout C" goedgekeurd. Een nieuw station Staats spoor mag nu worden gebouwd op onge veer dezeflde plaats als het bestaande. Het station Hollandse Spoor wordt gehand haafd voor het doorgaande verkeer tussen Amsterdam en Rotterdam, maar het zal een geringere betekenis krijgen dan het nieuwe station Staatsspoor. Gedeputeerde Staten hadden juist aan zienlijke voordelen gezien in de totstand koming van één centraal station ongeveer ter plaatse van het station Hollandse Spoor. Zo waren zij ook door de Ameri kaan David A. Jokinen geadviseerd. De Nederlandse Spoorwegen daarentegen hadden laten blijken grote waarde de hech ten aan het behoud van het station Staats spoor en met kracht het denkbeeld van één centraal station verworpen. Op voorstel van B. en W. heeft de ge meenteraad van Uithoorn besloten de naam van de Prinses Marijkelaan te ver anderen in Prinses Christinelaan. In het winterkwartier van circus Boltini in Soesterberg is een dynamowagen voor de electriciteitsvoorziening met een ver mogen van 130 kilowatt in vlammen op gegaan. De schade, die niet door verze kering wordt gedekt, bedraagt volgens di recteur Toni Boltini 250.000. Het vuur bedreigde 33 autobussen van de R.T.M. uit Rotterdam, die door Boltini gekocht zijn om omgebouwd te worden tot circuswagens. Uit de nabijgelegen kazerne kwamen honderden militairen te hulp, die de autobussen wegduwden en ander ma teriaal in veiligheid brachten. De militai re brandweer uit de kazerne en de Soes- terbergse brandweer konden niet voorko men dat de dynamowagen verloren ging. Prinses Beatrix heeft vrijdag' in Tokio een show van Japanse bruidstoiletten bij gewoond, die werd gehouden in een der grootste warenhuizen. Tot groot plezier van zichzelf en de vele aanwezigen ver toonde de prinses zich na de show in een schitterend Japans bruidsgewaad. Na een tentoonstelling van Japanse schilderkunst bezichtigd te hebben woon de zij 's avonds een uitvoering van het traditionele Japanse Kiboeki-toneel bij. De prinses vertrok later op de avond per trein naar Toba, in Midden-Japan, waar zij vandaag een bezoek aan een pa releiland zou brengen. Uit het onderzoek is gebleken, dat de 67-jarige Hagenaar, die in de nacht van woensdag op donderdag bij een ruzie met zijn zoon een val maakte en later in het ziekenhuis overleed, gestorven is ten ge volge van een longperforatie. De man, die dronken thuiskwam, is niet gevallen ten gevolge van een klap, die zijn zoon hem gaf. Toen hij een stekende beweging met een pook in de richting van zijn zoon maakte, verloor hij zijn evenwicht. Bij zijn val brak de man vijf ribben met als ge volg een longperforatie. Daarna is hij weer opgestaan en toen pas heeft zijn zoon hem een klap in het gezicht gegeven. De zoon, die was aangehouden, is nu vrijgelaten. De president van Mexico heeft gisteren een bezoek van ruim een uur gebracht aan de Philipsfabrieken in Eindhoven. Hij werd daarbij onder meer vergezeld door prins Bernhard, de Mexicaanse ministers van Buitenlandse Zaken en van Handel en Industrie, en de Nederlandse ministers Luns en drs. De Pous. In de congreszaal van de Philipsbedrijfsschool heette ir. F J. Philips in het Spaans zijn gasten wel kom. In het Engels gaf hij vervolgens een korte uiteenzetting over het bedrijf waarna hij de Mexicaanse president twee studiebeurzen aanbood voor het Philips International Institute. De gasten luisterden hierna met veel be langstelling naar een geluidsdemonstratie, die in 'n uitzending van grootbeeldkleuren televisie overging. Het leek erop of een knappe kleurenfilm werd gedraaid, maar aan het slot zou blijken dat het gezel schap naar een werkelijke uitzending had gekeken. Het thema was het werk van Vincent van Gogh. Het Mexicaanse echtpaar Lorda van de Wereldomroep, dat op het grootbeeld scherm een causerie had gehouden over Nederlandse bloemen, telefoneerde tot slot met de Mexicaanse president, terwijl het ook op het kleurentelevisiescherm zicht baar bleef. Na ruim een uur vertrok het Mexicaanse gezelschap naar de vliegbasis „Welschap", vanwaar het met een „Ca ravelle" naar Keulen vertrok. Een Fokker Friendship bracht prins Bernhard en de Nederlandse ministers naar Ypenburg te rug. De directeur van het Faunabeheer, ir. C. H. J. Maliepaard heeft geantwoord op het telegram van de stichting Vogelram penfonds Haarlem en omstreken, aan de minister van Landbouw en Visserij, waar in geprotesteerd werd tegen de actie van het Landbouwschap op grote schaal, jacht te maken op kraaien en andere kraaiach- tige vogels. Het Vogelrampenfonds had ge steld dat de actie tegen de kraaien schril afsteekt tegen de pogingen die in de af gelopen winter in Nederland zijn gedaan om noodlijdende vogels te helpen. Ir. Maliepaard schrijft namens de mini ster van Landbouw en Visserij dat in de Jachtwet'bepalingen zijn opgenomen voor de bestrijding van schadelijk wild in casu schadelijke vogels. Hieronder vallen alle kraaiachtigen waarvan de meeste uiterma te schadelijk zijn voor de fruitteelt en voor de akkerbouw. De directeur Faunabe heer acht geen termen aanwezig enige maatregel te nemen om de bestrijding van deze schadelijke vogels te beperken. Voor de kraaiachtige vogels behoeft geen en kele reden tot ongerustheid te bestaan dat zij uitgeroeid worden, aldus ir. Malie paard. Hij wijst er met nadruk op dat de kraaiachtigen in deze winter in geen en kei opzicht hebben geleden, maar dat deze vogels geprofiteerd hebben van de weers omstandigheden en verzwakte en sterven de, beschermde en nuttige vogels hebben aangevallen en veroberd. De kraaiachtigen zijn ten dele aasvogels. Het zou dan ook een zeer vreemde indruk maken, indien getracht zou worden deze bestrijdingsac- tie op enige wijze te doorkruisen en het zou terecht wrevel doen ontstaan bij de genen die veel last van deze vogels on dervinden. Ir. Maliepaard wijst er nog op dat hij de methode van afschieten verre prefereert boven 't uitstrooien van gifstof fen, bij gebruik waarvan de vogels soms op ellendige wijze aan hun eind komen. Advertentie Tel. 02500 - 60002, 57290 en 57833 Miljoen. De recreatiegemeenschap Noord- en Midden-Veluwe heeft besloten een subsidie van een miljoen gulden te verlenen aan de stichting „Het Gelders Landschap'' voor de aankoop van het landgoed „Staverden" bij Harderwijk. Er is een rijkssubsidie toegezegd van de helft van de koopsom ad 5.3 miljoen gulden «33-P. C0PENKH6INJ Verduistering. De rechtbank in Den Haag veroordeelde een 36-jarige vroegere chef van de kantinedienst der stichting Technisch Centrum voor de Luchtverdedi ging tot een jaar gevangenisstraf. De man, die het beheer had over de kantines der stichting in Nederland, heeft vorig jaar 22.000 gulden verduisterd en daarvan goede sier gemaakt. Eénrichtingverkeer. In Nijmegen is men van plan éénrichtingverkeer in de ge hele binnenstad in te stellen. Bij hand having van de huidige situatie zullen door de verkeersverwarring in de binnenstad grote problemen ontstaan. Er moeten dan zoveel wacht- en stopverboden worden in gevoerd, dat tientallen parkeerplaatsen verloren gaan. Bij éénrichtingverkeer zal de parkeercapaciteit daarentegen met 20 percent toenemen. Veel bijen omgekomen. Ongeveer een vijfde deel van de bijenvolken in ons land is door de strenge winter omgekomen. Kleine volken kwijnen nu nog weg als ge volg van het weinige voedsel dat de bijen in de bijenkasten konden bemachtigen. In Friesland is weinig schade onder de bijenvolken opgetreden. In Soest zijn 80 van de 145 bijenvolken omgekomen. Sachsenhausen. Oud-gevangenen van het voormalige concentratiekamp Sachsen hausen houden hun jaarlijkse reünie dit jaar in het gebouw Haagse Dierentuin op 20 april. Er is een tentoonstelling van foto-documenten van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie, een cultureel programma en een toespraak van ds. K. H. Kroon over „Onze Duitse bondgenoten". Voorts wordt een documentaire film over Sachsenhausen vertoond. Gemeenschappelijk. De industrie in Twente en oostelijk Gelderland gaat een gemeenschappelijk bouwbureau voor de woningbouw oprichten. Tot de oprichters behoren vrijwel alle ondernemingen in Twente, die behoefte hebben aan woningen voor hun personeel. In Roosendaal is een aanhangwagen van een trekker losgeschoten en het trottoir opgereden, waar de 79-jarige C. van Over- veld en de 68-jarige J. Dielissen liepen. Beiden werden zwaar gewond. De heer Van Overveld is later in een ziekenhuis overleden. De toestand van de heer Die lissen is ernstig. In Apeldoorn is de tweejarige Hansje Vos spelenderwijs onder een auto geko men. De kleine was op slag dood. In Den Haag is de 16-jarige scholier Frank van Dugteren overleden aan de ge volgen van een verkeersongeluk. Toen hij bij een 16-jarige vriend achterop de brom fiets zat gaf de vriend op een kruispunt geen voorrang aan een tankauto. Bij de botsing werden beide jongens ernstig ge wond Frank van Dugteren overleed later in een ziekenhuis. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Het K.N.M.I. deelt mede: Tussen een hogedrukgebied dat zich tussen IJsland en Noorwegen bevindt en een lagedrukgebied boven de Middellandse Zee bij Spanje staat een vrij krachtige oostelijke tot noordoostelijke stroming. Deze voert dro ge continentale lucht uit Oost-Europa aan, waarin weinig bewolking voorkomt. De temperaturen bereiken hierin waarden tussen 10 en 15 graden. Doordat er tame lijk veel wind staat heeft het weer echter een schraal karakter. In deze weerstoe- stand komt gedurende het weekeinde niet veel verandering. WEERRA PPORTEN Ma ran urn- temperaturen Mnm«n- en huitenSand As 6 Neerslag- laatste 34 trur. c ST3 Den Helder licht bew. ono 6 0 Ypenburg licht bew. no 6 0 Vlissingen half bew. no 5 1 Eelde onbewolkt ono 8 0 De Bilt onbewolkt no 8 0,1 Twente onbewolkt no 8 0 Eindhoven licht bew. ono 8 0,4 Zd-Limburg licht bew. no 7 0 Helsinki zwaar bew. wnw 3 0 Stockholm zwaar bew. windst. 4 0 Oslo half bew. nno 3 0 Kopenhagen half bew. ono 6 0 Aberdeen regenbui ono 6 1 Londen zwaar bew. no 7 0,5 Amsterdam licht bew. ono 7 0,1 Brussel half bew. ono 8 1 Luxemburg licht bew. ono 12 0 Parijs licht bew. nno 5 4 Bordeaux geheel bew. windst. 8 0 Grenoble zwaar bew. windst. 12 0 Nice geheel bew. ono 14 13 Berlijn onbewolkt ono 14 0 Frankfort zwaar bew. no 10 0 München onbewolkt O 14 0 Zürich zwaar bew. w 11 0 Genève mist w 10 10 Locarno regen O 10 9 Wenen zwaar bew. zo 13 0 Innsbruck zwaar bew. 16 0 Athene half bew. nno 15 Rome regen zo 16 Ajaccio onweer no 15 5 Madrid zwaar bew. windst. 11 0 Mallorca licht bew. windst. 15 8 Zondag 7 april Zon op 6.04 uur, onder 19.22 uur. Maan op 17.40 uur, onder 6.02 uur. Maandag 8 april Zon op 6.02 uur, onder 19.24 uur. Maan op 18.46 uur, onder 6.21 uur. Maanstanden 9 april 1.57 uur volle maan. 17 april 3.53 uur laatste kwartier. 23 april 21.29 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 6 april Hoog water 2.35 en 14.52 uur. Laag water 10.23 en 22.49 uur. Zondag 7 april Hoog water 3.13 en 15.28 uur. Laag water 11.03 en 23.25 uur. Maandag 8 april Hoog water 3.45 en 15.59 uur. Laag water 11.41 en 23.58 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2