MONDO CANE" van Jacopetti KERKDIENSTEN I Burgerlijke stand van Velsen .4 Ruim 700 jongens en meisjes zwemmen voor hun diploma De „Boissevain" brengt Tristanners naar hun eiland terug Kort IJmondnieuws LOOS ALARM OP ZEE IJmondverenigingen vandaag en maandag Sport in IJmond Fa. v. d. Outenaar Raave voor RIJLES ZATERDAG 6 APRIL 1963 5 Modieus-pessimistische film van showman van het abnormale Charles Boost Voetbal aan noordpool voor een geschenk stoutenbeek Speciale cursus is „SUCCES" Lang* Nieuw*#». 718 - Telel. 4333 Examens VOORAL DE ITALIAANSE filmers hebben de laatste jaren aan de eens zo onschuldige en voor alle leeftijden toe gankelijke documentaire een enigszins pikant en sensationeel tintje weten te geven. Vooral de reisfilms, de film ver slagen van uitstapjes naar minder be kende gebieden, die langzamerhand tot het vervelende genre gingen behoren, hebben onder Italiaanse leiding een „face-lifting" gekregen, waardoor althans de verveling werd voorkomen, maar de betrouwbaarheid vaak in het gedrang Wam. De zucht om te epateren ver leidde de filmers meer dan eens tot het opspeuren van spectaculaire aspecten aan de levensgewoonten en gebruiken van de landen die op hun reisplan voor kwamen en deze eenzijdige belangstel ling voerde dan tot een vertekening van de werkelijke situatie die zich aan de beoordeling van het lekenpubliek ont trok. „Het verloren continent" („Conti- nente perduto") was destijds een treffend voorbeeld van de vernieuwde reisdocu- mentaire en van de al te veel op sensatie gerichte aandacht van de filmer, in dit geval van Leonardo Bonzi. SINDSDIEN ZIJN ook de Italiaanse ca mera-tochten langs de internationale amu sementscentra populair geworden, waar bij men op goedkope manier de nacht clubs en showtheaters van de oude en nieuwe wereld kon bezoeken, een andere vorm van reizen die ook zijn bekoring bleek te hebben. „Ik bemin, jij bemint" van de eens zo geprezen Italiaanse film veteraan Alessandro Blasetti, was wel het treffendste voorbeeld van het misbruiken van de camera voor dit soort al te benaal amusement. „Mondo cane" van de filmende journa list Gualtiero Jacopetti voegt zich gemak kelijk in deze vernieuwing van de op een werkelijkheid geïnspireerde documentai re. Ook Jacopetti en zijn staf van mede werkers ontlenen hun materiaal aan de realiteit, hier en daar ontkomt men mis schien niet aan de indruk dat de opge zochte werkelijkheid wat gefatsoeneerd en zelfs geënsceneerd is, maar over het al gemeen mag worden verondersteld dat de dingen die „Mondo cane" ons toont, wer kelijk hebben plaa.s gevonden. DE GEVOELENS VAN ONBEHAGEN die de film bij vele bezoekers heeft opge wekt en de vaak verontwaardigde reacties die zijn première in Cannes, een jaar ge leden, al veroorzaakte, richtten zich dan ook niet tegen het feitenmateriaal, dat Ja copetti van uit alle hoeken der aarde bij eengezameld heeft, maar tegen het ge bruik dat de filmer er van heeft gemaakt. Jacopetti wil aantonen de titel van zijn film wijst er al op dat Wij in een hondse wereld leven en om die stelling te bewij zen heeft hij bizarre, wrede en extre me aspecten van, grotendeels exotische samenlevingen laten opnemen die ons moeten schokken en ons tot zijn overtui ging moeten bekeren. Advertentie voor al uw loodgieterswerk aanleg en verkoop van sanitair Tuindersstraat 91-93 - IJmuiden (O.) Telefoon 7851 De „Boissevain" van de Java-China-Pa- ketvaartlijnen brengt de eerste groep be woners terug naar het vulkanische eiland Tristan da Cunha. Zoals bekend is moest de bevolking van dit eiland na een erup tie in 1961 geëvacueerd worden naar Enge land. Maar de meeste Tristanners konden niet in Engeland aarden. Een vijftigtal bewoners, vergezeld door een aantal bestuursambtenaren, is enke le weken geleden met een Brits schip naar Rio de Janeiro gevaren en daar overgestapt op het Nederlandse schip „Boissevain", dat hen op het eiland zal afzetten. De route van de schepen van Java-China-Paketvaartlijnen van Zuid- Amerika naar Europa loopt vrij dicht langs het eiland. De rest van de bevol king zal in oktober met een gecharterd Deens schip naar Tristan da Cunha wor den teruggebracht. De Kennemer Oudheidkamer te Be verwijk organiseert voor vrijdag 12 april een kleine historische tentoonstelling over „Beverwijk, toen en nu.Deze wordt gehouden in het noodscholencomplex aan de Waalstraat, hoek Belgiëlaan. Jaarvergadering „Kennemerland". De coöperatieve tuindersvereniging „Kenne merland" te Beverwijk houdt haar jaarver gadering op donderdag 11 april in het nieuwe veilinggebouw aan de Parallelweg. Op deze vergadering zullen onder meer worden vastgesteld de contributie en de voorlopige veilingprovisie voor 1963. Voorts zal een nieuwe voorzitter worden gekozen en moet men voorzien in de vacature van een bestuurslid. Men zal zich herinneren dat Francois Reichenbach in zijn „L'Amérique insolite" en nog sterker Ben Maddow en zijn me dewerkers in „The savage eye" soortge lijke bedoelingen hebben nagestreefd. Werkend voor een groot deel met de „can did camera" hebben beiden vreemde uit wassen aan de Amerikaanse samenleving geobserveerd met de bedoeling de burger van de V.S. een spiegel voor te houden, waarin hij zich, al dan niet tot karikatuur misvormd, zou kunnen herkennen. Rei chenbach deed dat met lichte spot, in „Het meedogenloze oog" groeide de observatie uit tot scherpe critiek, maar in beide ge vallen gebeurde het uit oprechte belangstel ling voor en vaak ook uit mededogen met de in zijn waan en geestelijke armoede verstrikte mens. JACOPETTI GAAT VERDER, wil al thans verder gaan, want op zijn gezag moeten wij onze vorm van leven afwijzen en met hem mee gaan schelden op ons hondse bestaan. Nu zullen maar weinigen onze huidige samenleving als ideaal on dergaan, maar haar te veroordelen op grond van enige vreemde ervaringen die de Italiaan en zijn cameraploeg tijdens een wereldreis hebben beleefd is wat te veel gevraagd. Bovendien zijn geen van die ervaringen typerend voor het land. waar zij zijn opgedaan en dus nog min der kenschetsend voor de wereld, waarin wij leven. Dat er bijvoorbeeld padden, slangen, hagedissen en gebakken mieren worden gegeten in een restaurant in Hongkong is misschien voor velen een onsmakelijke onthulling, maar het mag ons toch niet tot een sombere uitspraak over onze sa menleving' inspireren. Evenmin als het feit dat op het eiland Tabar van de Bis- marck-archipel vrouwen vetgemest wor den voor een sexueel nauwelijks te bevre digen stamhoofd of dat haaienvissers op de kust van Malakka wraak nemen op hun aartsvijand door het dier te vangen en het vol te stoppen met vergiftigde zee-egels, waardoor de haai een langzame dood te gemoet gaat. Niemand zal eraan denken het Nederlandse volk wreed te noemen op grond van een enkel geval van dierenmis handeling. Toèh is dit Jacopetti's metho de. Hij speurt naar een extreem geval van wreedheid of van barbaarse leefge woonten, verfilmt dat zo suggestief moge lijk, voegt er een somber commentaar toe en zegt: „voilé, wij leven in een hondse wereld." Dat er in Straatsburg ganzen vetge mest worden teneinde de dieren de opge zette lever te bezorgen, waarvan dan de paté de foie gras wordt gemaakt, is een bekend feit. Een gedetailleerde opname van dat vetmesten levert een weinig ple zierig beeld op, zoals ieder kijkje in een abattoir (men denke slechts aan Fran- ju's „Le sang des bêtes") de beste pro paganda voor het vegetariërschap bete kent. Maar wat bewijst het? WIE VERRE REIZEN maakt, kan vreemde dingen zien. In Borneo is Jaco petti of een van zijn medewerkers gestuit op een barbaars ritueel dat hierin bestaat Slangen kopen op een markt in Sin gapore, een scène uit „Mondo cane". dat eens in de vijf jaren de inboorlingen ontelbare wilde zwijnen doodknuppelen en een massaal feestmaal aanrichten, waarin zij de honger van de afgelopen magere ja ren overvloedig stillen. Het is de filmer bij het weergeven van dit feit kennelijk niet te doen om deze uitzonderlijke levens gewoonte dan wel om het doodknuppelen der zwijnen, dat met een onbehagelijk ge luidseffect begeleid wordt. Hier vindt de misvorming van de werkelijkheid al plaats al zal niemand de authenticiteit van de opnamen kunnen bestrijden. „MONDO CANE" LEEFT niet uitslui tend bij de gratie van het sensationele effect. Er zijn ook scènes die humoristi- scher van aard zijn, als de reddingsde monstratie aan het Australische strand door een rijk assortiment van mooie meisjes, de beelden van het hondenkerk hof in Pasadena, de ontnuchteringssalon in Tokio, waar de nachtbrakers onder de Japanners fit gemaakt worden voor hun dagelijks werk, of de aanval op het film idool Rossano Brazzi door fervente hand tekeningjaagsters die hun held letterlijk ontkleden (een passage die trouwens nog al stuntelig geënscèneerd aandoet). Ook hier probeert Jacopetti zijn modieus pes simistische visie bewezen te krijgen, maar ook hier mislukt deze showman van het abnormale die op zijn wereldreis (Ameri ka, Japan, Formosa, Malakka, Nieuw- Guinea, Zuidzee-eilanden, Duitsland en Italië) een te donkere brjl gedragen heeft en rrn met een teveel aan onderbelichte opnamen is thuisgekomen. Zondag 7 april IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk, 10 en 19 u.: ds. H. van Niel; Bethlehemkerk, 10 en 19 u.: ds. J. van der Berg. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 8.45 u.: ds. W. Diepersloot; 10.45 en 17 u.: ds. J. M. van der Brink; Petrakerk, 9.30 en 17 u.: ds. J. A. Tiemens. Chr. Geref. Kerk, 10 u. en 17 u.: ds. M. Vlietstra. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Rambonnet- laan, 9.30 en 17 u.: ds. H. Knoop. Doopsgez. Gem., Helmstraat, 10 u.: ds. P. J. van Schayck. R.-K. Kerk, Gregoriuskerk, 8.30 en 10.30 u.; Petruskerk 7, 8, 9.30, 11.30 en 17 u. Oud-Katholieke Kerk, 8 u.: vroegmis; 9.30 u.: hoogmis; 19 u.: meditatie. Leger des Heils, Edisonstr^at 14, 10 u.: heiligingsdienst; 19.15 u.: openlucht bijeenkomsten. Gemeente Gods, Cult. Geb., 10 u.: samen komst. Gereformeerde Gemeente, Cult. Geb., 10 u. en 17 u.: leesdienst. Pinkstergemeente, Cultureel Centrum, 19.30 u.: W. Zeegers; woensdag 10 april, 20 u.: ds. A. H. Agtereek. Baptistengem. „IJmond", Vareniusstraat, 10 en 19.30 u.: J. Kos; 11.45 u.: kindersa menkomst. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 u.: ds. J. H. W. Dickhout; 19 u.: ds. D. Spruit, jeugddienst. Geref. Kerk, Bethelkerk, 9.30 en 17 u.: ds. J. A. Tiemens. Jehova's Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel- serduinweg 248; 19 u.Wachttorenstudie. Verg. v. Gelovigen. De Ruyterstraat 73, 10 u.: verkondiging van de dood des Heren; woensdag 20 u.: bijbelbespreking. R.-K. Kerk, H. Laurentius van Brindisië, Willemsbeekweg, heilige mis 6, 8, 9.15 (Hoogmis), 11 en 12.15 u.; 18 u.: avond mis. Onafh. Baptisten Gemeente, Doopsgez. Kerk, Helmstraat, 16.30 u.: ds. J. A. Vis ser. Ver. van Vrijz. Hervormden. Abeelen- straat 1, 10.30 u.: ds. G. Nijenhuis. VELSEN-ZUID: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 u.: ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, Noorderkerk, geen op gave ontvangen. Geref. Kerk, 10 en 17 u.: ds. A. C. van Nood. R.-K. Kerk, St.. Joseph, heilige mis 6.45, 8, 9.15 en 11 u.: avondmis. Kerk van Jezus Christus v. d. Héiligen der laatste dagen, Wijkerstraatweg 81, 17 u.: dienst. Advertentie GARAGE L v. d. LEDEN R. CLAEZENSTR. 1 DAG en NACHT BEVALLEN: R. KuiperVisscher, z., Bonairestraat 41, Santpoort; H. Stelling werfHagedoorn, z., Reggestraat 80, IJ muiden; C. J. A. PoelenjeeBroos, z.. He renweg 59, Heemstede; G. Tesselaarde Greef, d., Schulpweg 432, Velsen-N.; H. J. C. van den Kerkhofvan den Bos, d., Waalstraat 12, IJmuiden. ONDERTROUWD: A. K. Offenberg, Beekvlietstraat 3, Santpoort en J. A. Veld huis, Reinier Claeszenplein 2, Amsterdam; J. Stolp, Spilbergenstraat 20, IJmuiden en J. M. Klein, Kromme Mijdrechtstraat 11, IJJmuiden. t.a. IJmuiden, Spilbergenstraat 20; A. R. Schilt, de Hagedisstraat 4, Vel sen-N. en N, Dogger. Thorbeckelaan 20, Velsen-Z., t.a. Beverwijk, Laan van Blois 129; F. J. H. M. Handgraaf, Wüstelaan 68. Santpoort en B. G. M. Lemmers, Hofgees- De bemanning van de Britse onder zeeboot Grampus speelt een partijtje voetbal op het ijs bij de noordpool. De Grampus en het zusterschip Porpoise hebben onlangs een vaart onder het ijs van de noordpool gemaakt. terweg 22, Santpoort; A. Bouwens, Wan- deloordstraat 58. Rotterdam en H. van Os, de Noostraat 149, IJmuiden-O.; W. G. Gronki, Radarstraat 118, IJmuiden en G. M. Belfroid, Bonifaciusstraat 3, IJmuiden- O., t.a. Heemskerk, Lessestraat 188; J. F. Krokke, v. d. Bergh van Eysingaplantsoen 66, Santpoort en E. T. Vermaat, Marconi straat 56, IJmuiden. GETROUWD: S. P. Janssen en G. J. M. Willemen, Driehuis, Da Costalaan 60; J. C. Oosterlee en G. Luitjes, IJmuiden, Ka naaldijk 230; K. Klip en C. P. Koper, IJ muiden, Enschedestraat 32; A. van den Bos en M. S. Groen, Beverwijk, Jan Ver meyenstraat 22; L. J. Groen en A. J. Kamphuis, IJmuiden-O., Dennenstraat 22; P. W. G. de Kier en B. I. van Gelder, IJ muiden. de la Reystraat 6; C. Los en C. Plug. Hillegom. Megaralaan 41. OVERLEDEN: C. de Niet. 80 j., echtge note van J. van Rossen, Lange Nieuw- straat 300, IJmuiden; A. de Pater. 71 j„ echtgenoot van M. Kuijl. Brederoodseweg 35, Santpoort; A. van Wieringen, 77 j., echtgenote van J. van den Burger. Duin weg 19, Santpoort; G. de Jong, 71 j„ echt genote van W. de Boer, de Lumeijstraat 30, IJmuiden-O. Evang. Emanuël, Gem. Ontsp.-lokaal, 10 u.: P. Klaver. DRIEHUIS: R.-K. Kerk, St. Engelmundus, heilige mis: 7, 8.15, 9.45 en 11.20 u. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 u.: ds. J. C. Remijn; De Hoeksteen, 10 u.: ds. G. H. van Willenswaard; Adventskerk (ziekenhuisdienst) 19 u.: ds. G. H. van Willenswaard. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkapel, 10 en 16 u.: ds. J. J. Rebel. Geref. Kerk, Geref. Jeugdgebouw, 9, 10.30 en 17 u.: ds. H. J. Bavink. R.-K. Kerk, O.L.V. Kerk, heilige mis te 7, 8.15, 9.30 en 11.30 u. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, Evening service, 2.30 p.m. BEVERWIJK: R.-K. Kerk, St. Agatha, heilige missen te 6.15, 7 en 8 (kindermis), 9, 10.15 (hoog mis) en 1.45 u.: 19 u.: avondmis: O.L. Vrouw van Goede Raad, 6.30, 7.45, 9.00, 10.30, 11.45, 19 u.: avondmis; Regina Cae- li, 7, 8.15, 9.30 (hoogmis) en 11.15 u.; 19.30 u.: avondmis; St. Jozef 8.30, 19 u.: (hoog mis). Chr. Ger. Kerk, Prinsesselaan, 15 u.: ds. M. Vlietstra. Maranatha, Baanstraat, 10 u.: Ed. W. Pera. Evang. Luth. Gem., Koningstraat no. 117, 10.30 u.: ds. J. A. Roskam. Vrije Evang. Gem., 10 en 18.30 u.: F. J. Nijkamp. Vrijz. Herv. Kerk, Prinsesselaan, 10 u.: ds. R. Boonstra. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 u.: ds. G. W. IJzerman, 19.15 u.: ds. J. A. Don; Irenekapel, 10 u.: ds. G. van Schup- pen. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 u.: ds. C. Homans, 17 u.: ds. G. Meyer. Leger des Heils, 10 u.: heiligingssamen komst; 12 u.: zondagsschool; 16.30 u.: kindersamenkomst; 20 u.: verlossings samenkomst. Doopsgez. Gemeente, Meerstraat, 10.30 u.: ds. H. Luikinga. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk. Kerkplein, 10 u.: ds. M. Wendte; 19 u.: ds. M. Wendte en W. Leerink; Oosterwijk-Meerestein, Chr. LTS, 10 u.: ds. J. A. Don; 19 u.: ds. J. H. W. Dickhout; De Opgang, 10 u.: jeugd dienst, W. A. Hoekstra; De Schans, 10 u.: zondagsclub. Geref. Morgensterkerk, Constantijn Huy- gensstraat, 9.30 en 17 u.: ds. Joh. Knol. Geref. Kerk, Oosterwijk-Meerestein, 9.30 u.: ds. G. Meijer; 17 u.: ds. C. Homans. R.-K. Sint Laurentiuskerk, heilige mis sen te 6.30 en 7.45 u.; avondmissen te 12 en 17.15 u. O.L. Vrouw van Lourdeskapel, heilige missen te 8.15 en 10 u. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 u.: ds. J. Borghardt. Advertentie Ik maakte een droom van een jurk, met zo'n aparte stof uit de Sunart. Ieder meisje met artistieke smaak moet daar eens gaan kijken, ook voor haar type is er een ori ginele handdrukstof van Paap, Ploeg of v.d. Doeff. apart WONINGINRICHTING BEVERWIJK De kapitein van een Nederlandse kust vaarder heeft donderdagmiddag via Sehe- veningen-radio gemeld, dat 'n straaljager met 'n grote rookpluim achter zich over 't schip was gescheerd en in zee zou zijn gestort, ongeveer tien mijl west van Kat wijk. Terstond kozen de reddingsboten „Bran- daris" uit Scheveningen en „Neeltje Jaco- ba" uit IJmuiden zee. Ook werd de strand- reddingboot van Katwijk gelanceerd. Van Valkenburg stegen een Neptune en een hefschroefvliegtuig op om te speuren naar het vliegtuig. Al het zoeken bleek vergeefs. Op de aangegeven positie vond men niets. Even min kwam een melding binnen van ver missing van een vliegtuig. Schepen en vliegtuigen keerden daarop naar hun bases terug. Donderdag en vrijdag hebben in het overdekt zwembassin van het „Velserbad" 730 meisjes en jongens van de vijfde en zesde klassen van alle lagere scholen en eerste klassen van scholen voor voortge zet onderwijs hun zwemexamen afgelegd. Donderdag van kwart over acht tot half vijf waren de kandidaten voor de diplo ma's „Zwemproef" en „Geoefend zwem mer" aan de beurt, terwijl vrijdagmorgen de meisjes en jongens, die ouder dan 12 jaar moeten zijn, voor het diploma „Zwemvaardigheid I" aan bod kwamen. Vele belangstellenden, meestal familie leden van de jeugdige zwemmertjes, volgden vanaf de kant van het bassin met belangstelling de verrichtingen van de ge- examineerden. Dit z.g. „afzwemmen" ge schiedt drie maal per jaar en staat onder leiding van de consulent voor lichamelij ke opvoeding van de gemeente Velsen, de heer A. H. Wedemeijer. Hij vertelde ons dat per jaar ruim 2500 jongens en meisjes hun zwemexamens afleggen. De jongsten proberen het A-diploma te halen, hetgeen ongeveer 95°/o der deelnemers ge lukt. Dit diploma geeft recht op deelname aan het examen „geoefend zwemmer", waar voor uiteraard aanmerkelijk zwaarder eisen gelden. Het spreekt vanzelf dat de jongens en meisjes, die afzwemmen eerst moeten heb ben geoefend. Dit geschiedt in Velsen op alle vijfde en zesde klassen van de lagere scholen. Voor deze klassen is het school zwemmen een verplicht onderdeel van het lesrooster. Van een klas kunnen gemid deld 70°/o van de jongens en meisjes het diploma A behalen, terwijl van het reste rende deel 20°/o redelijk kan zwemmen, 7°/o kan alleen de meest gebruikte slag, de schoolslag. Slechts gemiddeld 2% van de bevolking van de lagere scholen kan niet zwemmen. Doch ook voor hen wordt er iets gedaan in de komende paasvakantie. Deze jongens en meisjes kunnen niet zwemmen door watervrees, maar de mees ten zijn de zwemkunst niet machtig door verhuizing of ziekte. Voor deze kinderen wordt er een speciale individuele zwem- cursus in het Velserbad gehouden tijdens de paasvakantie. Dit schoolzwemmen kost de gemeente Velsen jaarlijks ruim f 60.000,-, doch hier tegenover staat dat bijna de gehele Vel- ser jeugd kan zwemmen. Wanneer men weet dat het landelijk cijfer voor het aan tal personen dat de zwemkunst machtig is op 30"/o kan worden gesteld, dan steekt het percentage van 98 van de Velser schooljeugd daar wel uiterst gunstig tegen af. ZATERDAG 6 APRIL Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, 20 uur: Concert accordeonvereniging „IJmui- den's Roem". Hervormd Verenigingsgebouw, Bever wijk, 20 uur: Filmavond Chr. Filmactie. Statenhuis, Beverwijk, 20 uur: Volks dansen „Zo is er maar eentje". MAANDAG 8 APRIL Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, 19.30 uur: Clubavond postzegelvereniging „IJmuiden". De instructeurs de heren Fr. Mooy en W. Snoek, hebben ongeveer 300.000 bezoe kers in het Velserbad onder handen ge had, die voor 80°/o de zwemkunst machtig waren. Desondanks is het begrote tekort voor 1963 op ruim 100.000,- geraamd. Dat het gezamenlijk tekort bij de zweminrich tingen ieder jaar groter wordt is voor een belangrijk deel te wijten aan de slechte zomers van de laatste jaren, waardoor met name het bezoek aan het openlucht zwembad „de Heerenduinen" steeds af nam. Deze aantallen zijn: in het recordjaar 1959: 112.564; 1960: 76.904; 1961: 55.285; 1962: 43.600. (aSe rijbewijzen# LUXE TBRHUUR RIJBEWIJS VERRUW WUI Watervliet, dat vorige week in Purmer- end twee belangrijke punten veroverde, ontvangt nu het Amsterdamse DDV, dat in de hogere ranglij stregionen verkeert, maar zeer wisselvallig speelt. Watervliet komt uit met de dames B. Hoen, I. Waagmeester, I. Bakkenes, T. Floor, H. van de Ree, C. Zandbergen en de heren Hartman, Veerbeek, D. van La- desteijn, Scholting, Van den Brink en Van Dijk. Delft. Ingenieurs natuurkundig ingeni eur: P. M. Buis (Hilversum), P. M. van Dijk (Nootdorp), C. F. A. Frumau (Delft), M. J. de Jonge (Delft). H. A. W. Manders (Breda), C. H. van Mill (Schinveld), G. van Muiswinkel (Goes). F R. Simon van Leeu wen en B Stork (beiden Den Haag), P. L. van Velze (Utrecht). G. P. M. Vijverberg ('s-Gravenzande), L. J. Wijdeveld (Leiden). Amsterdam (Gem. Un.). Doctoraal exa men politieke en sociale wetenschappen: N. C. Meulenbroek (Rotterdam). Leiden. Doctoraal scheikunde: J. R. Moed en J. P. Muntmg (beiden Leiden). Doctoraal biologie: G. J. de Bruijn en mevr. M. S. KnaapVan Meeuwen (beiden Leiden). Nijmegen. Doctoraal notariaat: J. B. M. Roes (Winssen). Doctoraal geschiedenis: C. A. J. van den Broek (Herpen) en B. C. M. E. Niessen (Nijmegen). Rotterdam. Doctoraal economische we tenschappen: P. Looijen (Rotterdam). W. van Schelven (Rotterdam), A. Nauta (Rot terdam), A. J. Meerding (Den Haag). G. N. Nijboer (Assen). H. C. Turpijn (Den Haag). F. van Dijk (Rijswijk). W. Back (Baarn) en P. Ressenaar (Den Haag). Amsterdam (Gem. Un.). Gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde T. Nauta (Den Helder) en J. C. Raats (Ouderkerk aan de Amstel).

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5