Vrijwel onveranderd resultaat Ned. Handel - Maatschappij Sterk gestegen produktie RVS Industrieproduktie van Rusland groeit gestaag Handtekeningenactie in Oostenrijk heeft succes De beurs UIT DE JAARVERSLAGEN V erkeer sstroom naar Londen is te dicht Misoogsten waren oorzaak van wat tragere ontwikkeling Lust tot sparen kent geen grenzen Hagemeijer neemt TeSs Handel Mij over Minder politiek in de televisie Belgische Kamer akkoord met de „ordewetten" Slavenburg plaatst veel kredieten in het buitenland SCHLEPV AARTBLRICHTLN Dure groenten de schuld van regering Sterk gestegen resultaat Vlismar Winst Gelderland Papier licht omhoog MAANDAG 8 APRIL 1963 15 Hogere omzetten bij Leeuwarder Papier RVS Sallandsche Bank Meer autowegen door de stad is de oplossing RAPPORT 1962 VAN ECE nrl eot»n(im,s',r n it" 'vvs Recordoverschotten Mechanisatie stijgt Canterbury's ,.rode" deken preekte zondag afscheid Consumentenbond Green vloog zelf met zijn toestel uit West-Berlijn WEEKABONNEMENTEN (v.j. 4) miljoen. In de geconsolideerde balans zijn opgenomen de cijfers van die instellingen, waarvan de aandelen geheel of op een onbetekenend bedrag na het ei gendom zijn van de N.H.M. Deze balans sluit met een totaal bedrag van f 2584,95 (v.j. f 2557,79) miljoen. De gewone balans (N.H.M.) in 1962 geven redenen tot te- sluit met 2431,20 (v.j. 2410,92) miljoen, vredenheid. Blijkens de winst- en ver- De ontwikkeling en de resultaten van de Nederlandsche Handel-Maatschappij liesrekening daalden de inkomsten uit provisie en effecten van 28,54 miljoen tot 27,28 miljoen, maar stegen de in komsten uit interest en wissels van 54,88 miljoen tot 61,34 miljoen. De Onkosten stegen van 49,05 miljoen tot 53,07 miljoen. De kostenstijging deed zich vooral voor in het Nederlandse bedrijf. De lagere op brengst uit provisie en effecten werd ge deeltelijk veroorzaakt door een vrjj aan zienlijke vermindering van de aandelen- omzet ter beurze, grotendeels echter door de verminderde activiteit op de emissie- markt. Zowel het Nederlandse bedrijf als de buitenkantoren leverden, voornamelijk door verhoogde kredietuitzettingen, hoge re rentebaten. De resultaten van de ge affilieerde en gelieerde instellingen waren over het algemeen bevredigend. Zoals ge meld, wordt op de gewone aandelen voor gesteld veertien percent dividend (onver anderd). In verband onder meer met de gewijzig de omstandigheden in Indonesië en Nieuw- Guinea wordt een statutenwijziging voor gesteld. Het maatschappelijke kapitaal zal worden verhoogd van 75 miljoen tot 150 miljoen. Hiervan is thans 70 mil joen geplaatst. Het bestuur acht het wen selijk de mogelijkheid te scheppen dat buitenlanders benoemd kunnen worden als leden der directie of als commissaris sen. Tenminstè drievierde van zowel com missarissen als directie moeten Nederlan ders zijn. Het voorstel komt in behande ling op een buitengewone vergadering op 24 april. Het geeft de directie voldoening dat na reservering van 10.2 miljoen (onveran derd) voor belastingen, alsmede na af schrijving gebouwen en reserveringen, het winstsaldo iets hoger uitkomt dan over 1961, namelijk 13.01 miljoen tegen 12.97 miljoen. Voor wat betreft de toekomst- De ontwikkeling van het bedrijf van de Rotterdamsche Verzekering-Sociëteiten (R.V.S.) in het boekjaar 1962 geeft, aldus de directie, ongetwijfeld reden tot tevre denheid. De stijgende lijn in de produktie van nieuwe verzekeringen heeft zich ook in 1962 voortgezet. De vooruitgang bedroeg f 246,26 (1961: ƒ202,07) miljoen. Door de buitendienst-organisaties werd een pro duktie aangebracht van meer dan f 430 miljoen. De stand van het verzekerde be drag per 31 december 1962 werd gebracht op f 2 miljard 968 miljoen. In het lopende boekjaar werd de 3 miljard gulden over schreden. Blijkens de verlies- en winstrekening heeft de maatschappij aan premiën ont vangen 84.67 77.361 miljoen. Interest en opbrengst van eigendommen leverden f 29 96 f 26.65) milioen op De onkosten vergden 23.81 22.14) miljoen, terwijl voor vermeerdering premiereserve eigen rekening f 48.49 i.f 39.51) miljoen wordt uitgetrokken. De uitkeringen eigen reke ning hebben f 26.23 23.60) miljoen be dragen. Na diverse voorzieningen resteert een winst van f 7.49 (ƒ6.50) miljoen. Voorgesteld wordt, zoals bekend, het di vidend te bepalen op tien percent van het geplaatste en geheel volgestorte kapitaal. Bovendien wordt voorgesteld een jubi leumdividend van vijf percent ter gelegen heid van het 125-jarig bestaan van de maatschappij in 1963 Van beide dividen den zal 2'/* percent, dus tezamen vijf per cent, kunnen worden uitgekeerd naar keu ze van de houders van aandelen op naam contanten of in de vorm van aandelen C en naar keuze van de houders van cer tificaten van aandelen D in contanten of in de vorm van certificaten van aandelen D in de vennootschap (tien percent, waar- 4 percent in aandelen). De nieuwe aandelen zullen ten volle delen in de re sultaten van 1963. miljoen, voor wat oetreit ae toeKomsi- r verwachtingen moet echter, volgens het| LiCCtlZVCO (IC1 t (Ip'Ct verslag, rekening worden gehouden met de mogelijkheid van lagere w'insten. De stij ging der kosten zal in 1963 de lasten we derom vermeerderen. Nu de vooruitzichten van het bedrijfs leven, voor zover te overzien, minder gun stig zijn, is de N.H.M. genoodzaakt toene mende aandacht te besteden aan de ver hoging van de efficiency. De directie' meent echter dat zij het niet bij deze maat regelen moet laten. Haar streven is er dan ook op gericht door verbreding van het werkterrein de basis van de instelling te versterken. Hierbij gaat het enerzijds om uitbreiding op het gebied van het tradi tionele algemene bankbedrijf, anderzijds om uitbreiding van het operatieveld (overneming van Van Nievelt's-Fihancie- reweg de grootste omzetstijging viel te constateren in de papierfabriek, echter gaf ook het kostencijfer een belangrijke ver hoging tè zien. De vertraging, ontstaan bij de plaatsing van twee nieuwe gecombi neerde druk- en stansmachines heeft een remmende invloed gehad op de cartonna- geverkopen. Ook in de eerste helft van 1963 zal de vennootschap hiervan de ge volgen ondervinden. De verdere investe ringen waren en blijven gericht op ver groting en verbetering van de produktie- capaciteit. Ook in 1963 zal het kostencijfer, aldus de directie, belangrijk stijgen. Het is bijzonder moeilijk te voorzien of deze stij ging wederom kan worden opgevangen. Toch meent de directie de verdere ontwik kelingen met vertrouwen tegemoet te mo gen zien. De Sallandsche Bank stelt over 1962 een onveranderd dividend voor van negen percent. De verlies- en winstrekening geeft een winst op rente, provisie en vreemde wissels aan van 642.780 (v.j. f 613.963). Na aftrek van onkosten en be lastingen. bedraagt de winst f 349.877 (7 346.538). De gang van zaken wordt door de directie in het algemeen bevredigend genoemd. (Van onze correspondent) LONDEN De moeilijkheid met de speciale autowegen, in Groot-Britaannië waarvan er reeds enkele ten dele voltooid zijn, is dat het snelverkeer als het ware verzandt zodra de automobilist de voorlo pige eindpunten van de nieuwe wegen, ge legen nabij Londen en andere grote ste den, nadert. Daar loopt' het verkeer vast, zodat de aanvankelijke tijdwinst vaak ver loren gaat. Om dit prob'eem en vooral dat van de doorverbindingen dwars door Lon den te geven en ze op deze manier met elkaar te verbinden. Het nieuwste plan is wegen te bouwen langs of boven spoorlijnen. Zo zal de nieu we autoweg van Dover naar Landen verder door zuidoost-Londen worden Uitgebreid en op een bepaald punt onder de grond gaan. Er komen lange viaducten boven de spoor lijnen. Er zijn drie van dergelijke snel- verkeerswegen door Londen ontworpen. Dit plan staat los van een ander ingrij pend project voor de aanleg van andere autowegen door Londen, dat 700 miljoen gulden zal kosten. Op het ogenblik kan men het centrum van Londen van buiten meestal slechts bereiken langs smalle, kronkelende toegangswegen. (Van onze correspondent) WENEN De regeringsverklaring die de Oostenrijkse premier Gorbach uit naam van de twee coalitie-partijen aflegde, is geen meesterstuk n.aar een voorbeeld van geven en nemen. De meeste punten die werden aangesneden, bevatten weinig of geen nieuws. Aan de ene kant wil de re gering de nodige stappen doen om met de E.E.G. tot een soort „overeenkomst" te geraken en daarmee verklaart zij haar voorkeur voor het Westen, aan de andere kant legt zij de nadruk op een volstrekte neutraliteit waardoor zij het communisti sche oosten hoopt gerust te stellen. Ook wij zij positief bijdragen tot een bevredigende oplossing van het vraagstuk Zuid-Tirol, waarvoor het resultaat van de Italiaanse studiecommissie moet worden afgewacht. Enkele actuele vraagstukken werden in De Leeuwarder Papierwarenfabriek heeft, blijkens het verslag, een saldo ex ploitatierekening behaald van f 2.98 (v.j. 7 3.36) miljoen. Dit als gevolg van de be lasting van deze rekening met de uitgaven voor de pulpfabrieken. Na afschrijvingen, belastingen en reserveringen bedraagt de winst onveranderd 7 615.000. Voorgesteld wordt, zoals bekend, een onveranderd di vidend van vijftien percent. De omzetten zijn verder gestegen. ver- Eenenzeventigduizend arbeiders bij twaalf grote Japanse scheepsbouwondernemlngen zijn ringsbedrijf en oprichting van Scheepvaart I voor onbepaalde tijd loonsverhoging. Krediet). Besloten is, na afschrijving op gebouwen te doteren aan buitengewone reserve 7 4.5 De Nutsspaarbank te Haarlem heeft in maart een overschot geboekt van 831.185 (v.j. f 771.029). Het totale spaarsaldo na dert hiermee als bekend de honderd mil joen gulden. Het staat thans op 98.5 (v.j. 87) miljoen. Voor de grote plaatselijke spaarbanken heeft maart 1963 merendeels hogere spaar overschotten opgeleverd dan maart 1962. Het eerste kwartaal 1963 leverde de spaar bank voor de Stad Amsterdam zelfs een ongekend overschot op van 16,4 miljoen, hetgeen bijna 29 percent hoger is dan in 1962 (12.8 miljoen). Op 31 maart was aan 405.717 spaarders ruim 320 miljoen ver schuldigd (ƒ273 miljoen). Bij de spaar' bank te Rotterdam kwam in de eerste drie maanden van 1963 het spaaroverschot op het voor dit kwartaal nog nimmer bereikte bedrag van 18,5 miljoen (14,6 miljoen). tot bijna staking gegaan voor De stakers eisen een loons verhoging van 5000 yen per maand (50 gulden), terwijl de werven een verhoging aanbieden van 800 tot 1000 yen (8 gulden tot 0 75 gulden). Het gemiddelde loon van de arbeiders is 25.000 yen per maand (250 gulden). Een staking bij de twee dagbladen in de Amerikaanse stad Cleveland is donderdag na 126 dagen geëindigd. De staking begon op 29 november onder de expediteurs en werd in januari overgenomen door de typografen en bezorgers. Maandag zullen de bladen weer verschijnen. Nederland heeft 200.000 bushels (ruim 70.000 hl) Amerikaanse mais gekocht. Van 1—5 Juli houdt de Deli Maatschappij Inter nationaal in Amsterdam een verkoop van onge veer 2200 pakken Cipet/Deli ..Subtropical] ta bakken van de oogst 1962. De eerder aangekon digde verkoop van 27—31 mei komt hiermee te veisvallen. Deels door misoogsten als gevolg van het slechte weer is de economische ont wikkeling van de Sovjet-Unie en de Oost- europese landen in de laatste drie jaren vertraagd. Dit zegt de Economische Com missie voor Europa van de Verenigde Na- tics (ECE) in haar rapport 1962 over die landen. De hieruit voortvloeiende stijging van de kosten voor invoer van voedings middelen of inkrimping van die invoer belemmerde een evenredige aan- of afvoer van materialen en technische middeeln ten behoeve van de ontwikkeling van de industrie. Het groeipercentage van het netto natio nale inkomen in de Sovjet-Unie nam af van 8 percent in 1960 tot 6 percent in 1962, terwijl 8.5 percent was nagestreefd. Een zelfde achteruitgang viel te bespeu ren in Albanië, Roemenië, Bulgarije en Hongarije. De groei van het nationale in komen in Oost-Duitsland en Polen bedroeg hoog uit drie percent en was in Tsjecho- Slowakije bijna nihil. Rooskleuriger is het toekomstbeeld van de industriële ontwik keling van genoemde landen tezamen met een jaarlijkse groei in 1962 van onge veer 9 percent en in de Sovjet-Unie nog iets meer. Behalve in Albanië Tsjechoslowakije en Oost-Duitsland kwamen de groeipercenta ges van de industriële ontwikkeling over een met of stegen even boven de ramin gen, zoals voorzien in programma's, lopen de tot eind 1965. De Sovjet-Unie had min der moeilijkheden met de planning van de produktie van de industrie dan de kleine re industrielanden van Oost-Europa, omdat zij minder afhankelijk is van export. Daar tegenover staan het probleem van buiten gewoon grote voorraden en de onvoldoen de stemming van de produktie op de vraag in de Sovjet-Unie zelf. Over het algemeen neemt de mechanisa tie van de landbouw toe. De graanop brengsten van een slecht jaar zijn niet langer overal even diep beneden het peil van die van een goed jaar, hoewel 1962 een teleurstellend jaar is geweest voor de landbouwplandeskundigen. Hagemeijer en Co's handelmaatschappij n.v. en L E. Tels en n's Handelmait- schappij n.v. delen mede, dat de ontwik keling van deze vennootschappen naar hun oordeel gebaat is bij een integratie van beider bedrijfsuitoefening via een be langengemeenschap. Om deze te bereiken zal Hagemeijer aan de houders van aan delen L. E. Tels en Co's Handelmaatschap- n.v. een aanbod doen deze laatste te ver wisselen in aandelen Hagemeijer in de verhouding van nominaal i 3 000 Tels tegen nominaal 500 Hagemeijer gerech tigd tot het volle dividend over 1963 en volgende jaren. Voorts zal Hagemeijer aan de houders van bewijzen van deelgerech- tigdheid Tels een aanbod doen deze be wijzen over te nemen voor een bedrag van 40 in contanten voor elk bewijs. Aan dit aanbod is de voorwaarde ver bonden, dat een ter beoordeling van Hage^ meijer voldoende aantal aandelen en be wijzen van deelgerechtigdheid ter ver wisseling resp. ^en verkoop wordt aange boden en voorts de algemene vergadering van aandeelhouders van Hagemeijer haar goedkeuring aan deze transactie zal hech ten. De verdere bijzonderheden betreffen de dit aanbod zullen zo spoedig mogelijk in een bericht aan aandeelhouders van beide vennootschappen worden bekend ge maakt. (Van onze correspondent) BRUSSEL De Belgische Kamer heeft vorige week de laatste van de wijzigingen van het wetboek van strafbevordering in de wandeling de ordewetten aan genomen na overleg van socialisten en rooms-katholieken met vertegenwoordi gers van hun vakbonden. Al woorden zif tend zijn nieuwe teksten gevonden. Zo is bijvoorbeeld de zin „Door enige andere handeling, die het verkeer of het gebruik van verkeersmiddelen kan beletten" ver vangen door: „Enig voorwerp dat een belemmering voor het verkeer met of het gebruik van verkeersmiddelen uitmaakt Ook is een lid bijgevoegd: ..met gevan genisstraf van acht dagen tot twee maan den en met een geldboete van 26 tot 500 franc wordt gestraft hij die door enige andere handeling kwaadwillig het verkeer dat gaande is op de spoorweg of op de weg heeft belet". Dat zijn nuances die dé socialisten, zeer bevreesd dat het recht van staken en posten zou worden aangetast, hebben tevreden gesteld. In de toekomst mag men dus wel het vertrek van treineri en auto's en dergelijke beletten maar mén mag ze, wanneer ze eenmaal op gang zijn geko men, niet tegenhouden. Daarmee wordt dan ook het strooien van zogenaamde kraaiepoten tegengegaan, terwijl het om verwerpen van autobussen zwaarder zal worden gestraft dan tot dusverre. Voor de regeringsmeerderheid is het aannemen van de ordewetten een geruststelling ge weest Premier Lefèvre heeft er zijn te vredenheid over uitgesproken. Zaterdag heeft de socialistische partij de wetsvoorstellen op een buitengewoon con gres aanvaard met 710 tegeni 292 stemmen De socialistische vice-premier en minister van Buitenlandse Zaken, Spaak, had aan gekondigd te zullen aftreden indien het congres de voorstellen zou verwerpen. De Kamer zal morgen bij stemming definitief besluiten. Daarna moeten de ontwerpen nog in de Senaat worden be handeld. CANTERBURY (AP) Dr. Hewlett Johnson, de 89-jaar oude „rode" deken van Canterbury, heeft zondag in de oude kathedraal van Canterbury zijn afscheids preek gehouden. Hij verklaarde daarin niet van oordêel te zijn dat er in de eerstkomende tien jaar een oorlog zou uitbreken, Dr. Johnson is door zijn pro-communistische gezindheid sinds een halve eeuw een omstreden fi guur in de Anglicaanse Kerk. Hij heeft zich viijwilhg teruggetrokken uit zijn ker kelijke ambt. Aalsum 8 te Puerto Miranda. Achilles 8 te San Antonio. Acmaea 5 v. New York n. Curagao. Acteon 6 v. Rotterdam n. Curagao. Adara 5 600 m n.n.o. Belem n. Buenos Aires. Adonis 7 v Fuikbaai n. Gent. Aegis 6 v. Bremen n. Hamburg. Agamemnon 7 v. Port of Spain n. Londen. Albireo 6 60 m. z.w. Ouessant n. Antwerpen. Algenib 5 175 m. z.o. Kp. Race n. Montreal. Algol 7 te Antwerpen. Algorab 6 v. Buenos Aires n. Santos. Alhena 6 v. Rotterdam, 7 te Hamburg. Alkmaar 6 v. Willemstad n. Puerto Miranda. Almdijk 5 v. Kaapstad n Port Elisabeth. Aiphard 6 v. Chimbote n. Cristobal. Aludra 6 v. Santos n. Buenos Aires. Alwaki 6 160 m. z.o. Aden n. Port Said. Ameland pass. 7 Mona Passage n. Aruba. Amerskerk 7 te Amsterdam. Ammon 6 te anto Domingo. Het aantal spaarders nam toe 500.000, wier gezamenlijk tegoed thans de ^ds^0JeS0Verd?m^L Po?lnEv< B*lra ƒ350 miljoen is gepasseerd, ingelegd weid Angolakust 6 v. Luanda n. Lobito f 14,8 miljoen en terugbetaald 11.7 mil- Annenkerk 7 v. Suez n Aden. ioen, een overschot van rond 7 3 miljoen. Area s v. Thame*shaven mStanlow. Uoort v-r-toldt I Archimedes 7 te Rotteidam. Ook de Nutsspaarbank in Den Haag meldt I Arg0S 7 te Rotterdam. een hoger spaaroverschot dn wel van 4,5 Aristoteles 7 v. Port of Spain n. Barbados miljoen tegen 2,8 -üljoen in maart l962. Asmidiske^w Port EiUabeth n. Baltimore. 326.333 rekeninghouders hebben hier een I ^j.yS 7 Benghazi, totaal tegoed van 370 miljoen (v.j. 7 318 Averdijk 8 te Geelong verwacht miljoen). Ditmaal werd 719,8 (16.1) mil-1"—-'"" joen ingelegd en f 15,3 miljoen (13,3 mil joen) terugbetaald. De ontwikkeling van Slavenburg's Bank is ook in het nieuwe jaar uitermate gunstig geweest. De winsten zijn in het eerste kwartaal gestegen, ondanks de verlaging van de bankrente. Dit is meegedeeld op de jaarvergadering. Hoofddirecteur mr. P. Slavenburg ver klaarde dat kredietverlening aan het bui tenland een belangrijk facet is geworden van de bank. Hij noemde haar zeer attrac tief door de extra commissiebeloningen en het feit dat zij buiten de kredietrestricties van de Nederlandsche Bank valt. De voor keur hebben kortlopende financieringen, maar er wordt ook in beperkte mate „niet meer dan bij andere banken" zaken gedaan met landen achter het IJzeren Gor dijn, die vooral langlopende financieringen wénsen. Dergelijke kredieten worden altijd verzekerd. Baarn 6 830 m. n.o. Barbados n. Amsterdam. Banggai 6 250 m. z.w. Bombay n. Chittagong. Bantam 7 te Penang v. Aden. Barendrecht 6 v. Suez n. Mena. Batavia 6 v. Singapore n. Bangkok. Batjan 6 215 m. z.o. New York n. Tripolis. Batu 6 v. Port aid n Aden. Bengkalis 6 525 m. z.o. Tokyo n. Hongkong Beninkust 8 te Antwerpen verwacht. Borneo 6 80 m. n. Berlenga n. Port Said. Bosco 6 dwars Oporto n, Rotterdam. Bovenkerk 8 te Kaapstad verwacht. Bussum 6 te an Nicolas n. Rotterdam. Calamares 7 v. Panamakanaal n. Mobile. Calt. Amsterd. 6 93 m. n.n.o. Villano n. Stockh. Caltex Delft 8 v. Colombo n. Bahrein. Caltex Delzijl 6 te Sunderland. Caltex Eindhoven 6 275 m. z.w. Fayal n. Aruba Caltex Gorinchem 6 v. Rotterdam n. Canvey eil. Caltex Leiden 6 v. Bahrein n. Suez. Caltex Madrid 6 50 m. o.z.o. Kp. Vincent naar Mersa El Brega. Caltex Naples 6 145 m. n.w. Muscat n. Bahrein. Calt. The Hague 6 450 m. n.o. Azoren n, Curagao. Caltex Utrecht 6 102 m. o.n.o. Ras Fartak naar Rastanura. Camerounkust 6 v. Abidjan n. Takoradi. Casamance 6 v, Dakar n. Bathurst. Castor 5 te Amsterdam. Celebes 6 te Suez v. Aden. Chiron 6 te Barbados. Cities Service Valley Forge 6 20 m. n. Bougie n. Port Said. Colyto 6 195 m. z.o. Kokyo n. Hsingkang. Crania 5 400 m o.n..o Sombrero n. Rotterdam. Dahomeykust. 6 v. Amsterdam n. Freetown. Dalerdiiii 6 te Antwerpen v. Rotterdam. Delft 6 140 m. z.w. Finisterre n. Rotterdam. Dinteldijk 5 v Los Angeles n. Cristobal. Diogenes pass. 6 Ouessant n. Curagao. Dongedijk 7 v. Cristobal n. Antwerpen. Eemland 5 v. Paranagua n. Cabedelo. Eenhoorn 8 te Piraeus. Drente 6 37 m. w.n.w. Algiers n. Malta. Duivendrecht 6 60 m. o. Kp. Palmas n. L. Palmas. Eliz. Bioere 6 50 m. n.w. The Broth, n. Calcutta. Eos 6 80 m. o. Malta n. Antwerpen. Esso Amsterd. 6 35 m. n.n.w. K. Vine. n. P. Said. Esso Rotterd. 6 250 m. w.z.w. Karachi n. Bombay. Fina Nederland 7 te Antwerpen. Forest Hill 6 330 m. w.z.w. Flores n. Philadelphia. Forest Town 5 v. Bonny n. Hamburg. Gabonkust 9 te Lagos verwacht. Garoet 5 v Amsterdam n. Kaapstad. Geertje Buisman 6 v. Ceuta n. Rotterdam. Gemma pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. Giessenkerk 8 v. lbo n. Dar Es Salaam. Gooiland 7 v. Buena Ventura n. Cartagena. Gorredijk 7 v. Norolk n. Newport News. Graveland 6 180 m. z.z.z.w. K. Verd. eil. n. Recife. Grebbedijk 6 52 m. w. Scillys n. New York. Gulf Hansa 6 3 m. n. Malta n. Port Said. Gulf Hollander 6 10 m. z.o. Gibraltar n. R'dam. Gulf Italian 8 ten anker rede Suez. Heemskerk 6 v. Bhavnagar n. Bedibunder. Helena 6 te Malta. Helicon 6 v. Aruba n. Santa Maria. Hilversum 6 480 m. n.w. Flores n. Bermuda. Hoogkerk 6 v. Rotterdam n. Bremen. Inca 6 40 m. o. Straat Bonifacio n. Tamatave. Isist 7 v. New Orleans n. Curagao. Ittersum 7 v. Brownsville n. New Orleans. Ivoorkust 7 te Amsterdam. Izalco 6 v. Callao n. Matarani. Kaap Hoorn pass. 6 Azoren n. Stanlow. Kabylia 6 110 m. n.w. Horta n. Curagao. Karimun 6 418 m, n.o. Peurto Rico n. Cristobal. Katendrecht 7 te Rotterdam. Katwijk 6 v. Rotterdam n. U.S. Golf. Keerkring 6 v. Penang, 8 te Rangoon verwacht. Keizerswaard 7 te Rotterdam. Kelletia 6 v. Stockholm n. Rotterdam. Kenia 6 70 m. n. Landsend n. Thameshaven. Kermia 6 v. Shellhaven n. Killingholme. Khasiella 6 4^ m. z.w. Ouessant n. Gothenburg. Korendijk 6 te Antwerpen v. Rotterdam. Korenia 6 750 m. w.z.w. Azoren n. Harburg. Kosicia 6 140 m. n.o. Aruba n. Aruba. Kylix 6 v. Curagao n. New York. Ladon 8 te Rotterdam. Laga 5 v. Nantes n. Swansea. Leersum 6 65 m. o. Kp. Dondra n. Colombo. Lekhaven 6 te Buenos Aires. Lelykerk pass. 8 Ouessant n. Antwerpen. Liberiakust pass. 8 Ouessant n. Antwerpen. Loosdrecht 7 te Rotterdam. Loppersum 6 255 m. o.n.o. K. Hatter, n. Le Havre. Maashaven 6 570 m. z.w. Flores n. Port Arthur. Maaslloyd 8 v. Assab n. Suez. Madisonlloyd 8 te Aden verwacht. Marathon 7 te Mackenzie. Marnelloyd 6 270 m. z.z.o. Sydney n. Aden. Mataram 6 65 m. z. Lissabon n. Hamburg. Medon 6 te Paramaribo. Meerdrecht 6 420 m. z.w. Flores n. Rotterdam, Memnon 6 80 m. n.o. K. Hatteras n. P. Au Prince. Mentor 6 9 m. n.o. Bizerta n. Malta. Merseylloyd 6 100 m. w.z.w. Colombo n. Aden. Merwede 6 125 m. n.w. Lissabon n. Abidjan. Minos 6 v. Helsinki n. Hamina. Modjokerto 6 te Bangkok. Montferland pass. 6 Kp. Verd. eil. n. Amsterdam. Moordrecht 6 360 m. n, Dominica n. Curagao, Munttoren 6 te Mena. MusiUoyd 6 v. Akaba n. Mukalla. Naess Tiger 8 te Suez. Mylady 6 70 m. w.n.w Kp. Palmas n. Ceuta Neder-Elbe 6 240 m. o.z.o. Madras n. Calcutta. Neder-Rhone 6 te Yokohama. Neder-Rijn 6 v. Rotterdam, 7 te Hamburg Neder-Waal 6 380 m. w.n.w. Azor enn Duinkerk Neder-Weser 6 270 m. o.z.o. Socotra n. Penang. Nestor 6 te Barbados n Santo Domingo. Nieuw Amsterdam 6 v. New York n. Kingston. Noordam 8 te New York. Noordwijk 9 te Monrovia verwacht. Oldekerk 6 v. Tanga n. Mombasa. Ondina 6 250 m. o.n.o. Aden n. Thameshaven. Onoba 6 v. Mena n. Suez. Oostkerk 7 te Antwerpen. Oranjefontein 6 v. Freetown n. Kaapstad. Osiris 6 v. Cristobal n. Curagao. Overijsel 6 te Eitrheim. Pendrecht 6 900 m. n. Natal n. Punta Palmas. P. G. Thulin 6 170 m. w.z.w. Iquique n Balboa Philidora 7 v. Rotterdam n. Port Said. Philine 6 250 m. w. Sabang n. Singapore. Philippia 6 100 m. o. Malta n. Thameshaven. Pieter S. 6 v. Rotterdam n. Swansea. Polydorus 7 te Hamburg. Poolster 6 40 m. z. Kp. Finisterre n. Las Palmas. Prins Frederik Willem 6 v. Londen n. Glasgow. Prins Maurits 6 40 m. o. Oporto n. Valencia. Prins der Nederlanden 7 v. Curagao n. La Guaira Prins Willem II 8 te Rotterdam. Prins Willem III 6 100 m. z.w. Finist. n. A'dam Prins Will. V 6 240 m. w.n.w Ierland n. Montreal Prinses Margriet 8 te Hamburg. Purmerend 6 75 m. w. Monrovia n. Bonny. Pygmalion-6 780 m. w.z.w. Azoren n. Hamburg. Randontein 6 v. Durban n. East-London. Riouw 6 155 m. n.o. Finisterre n. Marseille. Rondo 7 te Rotterdam. Rossum 5 te Puerto La Cruz n. Philadelphia. Rotterdam 5 v. Acapulco n. Balboa. Scheldelloyd 7 te Hamburg. Schiekerk 6 v. Manilla n. Hongkong. Schouwen 6 410 m. n.o. Aden n. Bombay. Seinelloyd 7 te Honiara. Senegal 7 100 m. z.z.w. Finisterre n. Rouen. Sepia 8 v. Mena n. Singapore. Servaaskerk 6 v. Marseille n. Ajitwerpen. Sigli pass. 6 zuidpunt Halmahera n. Sandakan. Silindoeng 6 v. Mombasa n. Muscat. Sinon 7 te Carupano. Sinoutskerk 5 v. Kobe n. Hongkong. Sirrah 6 90 m n. Graciosa n. Coryton. Skadi 6 te Torrevieja. Slamat 7 te Rotterdam. Socrates 7 te Buena Ventura. Soestdijk 6 te Hamburg v. Antwerpen. Spaarnekerk 6 te Rotetrdma. Stad Alkmaar 8 te IJmuiden. Stad Delft 6 500 m. z.o. Kp. Race n. Baltimore. Stad Gouda 6 v. Pepel n. IJmuiden. Stad Den Haag 6 210 m. z.o. Madeira n. IJmuiden. Stad Utrecht 6 210 m. z.z.w. Finisterre n. IJmuid, Stad Vlaardingen 8 v. IJmuiden n. Rotterdam, Stad Zwolle pass. fi Cuxhaven n. Hamburg. Statendam 6 v. Haifa n. Dubrovnik. Statue of liberty 7 te Port Said. Steenkerk 9 te Fremantle verwacht. Stentor 5 te Londen. Steven 7 te Antwerpen. Straat Colombo 7 te Singapore v. Durban. Straat Cook 6 v. Melbourne n. Port Pirie. Straat Madura 6 v. East-London n. Durban. Straat Mozambique 6 te Mauritius.. Streefkerk 6 te Lourenco Marques. Straat Johore 6 110 m. n.w. Colombo n. Bombay. Tamara 6 v. Livorno n. Wadi Feiran. Tamo 8 te Bremen. Tegelberg 6 v. Penang n Mauritius. Tjiliwong 6 t.h.v. Kp Leeuwin n. Melbourne. Tjimanuk 6 v. Takoradi n Abidjan. Towa 7 v. Santos n Rotterdam. Triton 6 625 m. w. Ouessant n. Nassau. Tweelingen 8 te Rotterdam. Utrecht 6 120 m. o.z.o. Malta n Montreal. Van Heemskerck 7 te Pointe Noire. Van Waerwijck 6 v Singapore n. Reunion. Vasum 7 te Puerto Miranda. Viana 6 35 m. z. Sardinië n. Mena. Videna 6 800 m. o. Azoren n. Montreal Vitrea 6 90 m w.n.w. Malta n Bandar Mashur. Vivipara pass 6 Azoren n. Rotterdam. Waibalong 6 180 m z.z.w Mogadiscio n. Mombasa. Waikelo 7 te Mogadiscio. W. Alt. Jones 6 in Str Ormoesz n Philadelphia Westertoren 6 90 m. o. Ceylon n. Bombay. Willem Ruys 6 240 m. z.o. Singap. n. Melbourne. Willemstad 6 v. Southampton n. West-Indië. Witmarsum 6 te Le Havre v. Antwerpen. Woltersum 7 te Bremen v. Amsterdam. Wonosari 6 v. Marseille n Antwerpen. Zaanland 5 v. Amsterdam n. Zuid-Amerika. Zaria 8 te Suez. KLEINE VAART de regeringsverklaring niet eens genoemd, bij voorbeeld de noodzakelijke hervorming van het radio- en televisiebeleid. Tot nu toe stond het opstellen van de program ma's grotendeels onder de politieke in vloed van de twee grote partijen en of schoon de publieke opinie zich daartegen herhaaldelijk verzet had, werkte de coa litie een plan uit waardoor de politieke in vloed nog groter zou worden. Tegen dit plan hebben drie kranten een actie op touw gezet en handtekeningen verzameld om de regering te laten weten dat het publiek dit beleid veroordeelt Bin nen zeer korte tijd waren er meer dan 200.000 handtekeningen binnengekomen, zodat de besturen van de twee partijen, onder de indruk van dit succes, moesten inbinden. De Nederlandse, regering is in gebreke gebleven. Zij had de prijsstijging voor groenten kunnen en moeten remmen door de uitvoer te beperken tot het ^peil van andere, minder abnormale jaren. Tot de ze conclusies komt de Nederlandse Con sumentenbond in zijn maandblad. In het artikel wordt er wel van uitge gaan, dat er in principe niets aan te doen is, dat bij grotere vraag de prijs stijgt en dat de hoge pfijzen een normaal ge volg zijn van schaarste. De consumenten bond meent evenwel, dat de situatie in Nederland zo is, dat de consumenten er recht op hebben, dat de regering maatre gelen neemt om de prijsstijgingen te be teugelen, wanneer in tijden zoals deze de prijzen zeer hoog oplopen. De consumentenbond vindt dat de re gering eens duidelijk dient te stellen wel ke goede en kwade kansen voor rekening van de tuinders en boeren moeten komen. ,Zij moet lijn brengen in haar beleid met betrekking tot groenten, vlees, eieren, aardappelen enz". Daarbij is het de Con sumentenbond om het even of de regering de prijzen voor bepaalde produkten vrij wil laten, of dat zij in slechte jaren wil bijspringen, maar dan moet in het laat ste geval sterke prijsstijging zoveel mo gelijk worden voorkomen. Blijkens de geconsolideerde winst- en verliesrekening beliep het nettoresultaat van Vlismar in 1962 4.46 min (v.j. 3.47) min. Na afschrijvingen en algemene kosten is het saldo winst voor belastingaftrek met bijna f 1 min gestegen tot 2.53 min De van 636.023 tot f 1.224.757 bijna verdub belde belasting laat een saldowinst van ƒ13 min tot 2.6 min aandeel van derden in deze winst, is de geconsolideerde nettowinst 835.073 (f 647.376). De liquide middelen stegen van 1.3 ml ntot 2.6 min. De vooruitzichten voor de bezetting der tankruimte van de Nederlandse Opslag Maatschappij zijn bevredigend. Deze heeft over 1961 negen percent dividend uitge keerd. Vlismar ontving in 1962 hieruit 275.400. Bijna het gehele beschikbare vermogen van de beleggingsmaatschappij Vlismar (100 percent dochteronderneming) werd in 1962 in effecten belegd. De in komsten beliepen netto f 35.115. Hiervan komt f 14.754 ten gunste van 1963. De di rectie verwacht dat de resultaten van het concern als geheel over 1963 bevredigend zullen zijn. Het batig saldo exploitatierekening van Papierfabriek „Gelderland" over 1962 be loopt 4.35 (4.16) min. Afschrijvingen vergden 1.77 (1.82) min, voorziening voor belasting 806.920 621.387), waarna een zuivere winst resteert van 1.88 (1.69) min. Voorgesteld wordt. zOals gemeld, 27 percent dividend (onv.). Dit staat in een bericht inzake de fusie met Tielens Papier. Aan deelhouders kunnen tot uiterlijk 16 april hun stukken ter omwisseling aanbieden. Uiterlijk 10 mei wordt meegedeeld of het bod gestand wordt gedaan. In verband met de fusie wordt een sta tutenwijziging voorgesteld, waarbij onder meer wordt bepaald, dat de naam voortaan zal luiden: Gelderland-Tielens Papierfa brieken. Maatschappelijk kapitaal: 20 miljoen. De uitkering van een interimdivi dend wordt mogelijk gemaakt. Adara pass. 5 Harlingen n Deventer. Admiralengr. 5 25 m. z.w. Porkkala n Helsinki Aerdenhout 6 20 m. o. Hoburg n. Bordeaux. Amstelstroom 6 te Bristol n. Plymouth. Appingedam 7 30 m. n. Burlings n. Oporto. Areas 7 50 m. z.w Casquets n. Antwerpen. Berkhout 6 dwars Hoburg n. Shoreham. Binnenhaven 7 dwars Ouessant n. Casablanca Brouwersgracht 6 dwars Gotland n. Amsterdam Conception 7 40 m. n. Burlings n. Lissabon. Dido 6 dwars Tarifa n. Ceuta. Draco 6 10 m. z.o. Aalborg n. Amsterdam. Elsa 7 180 m. z.w. Ouessant n. Alicante. Eijo S. 6 In Washbay n. Boston. Fedala 6 40 m n. Landsend n. Rotterdam. Flores 7 20 m n. Dover n. Belfast. Groningen 6 30 m. n. Burlings n, Nantes. Gouwestroom 6 dwars Cherbourg n. Rouen. Houtman 6 te Beachyhead n. Ipswich. Inspecteur Mellema 6 te Burlings n. Oporto. Joost 5 v. Wicklow te Partington. Labotas 6 te Ouessant n. Antwerpen Lindesingel 6 10 m. n.w. Belel eil. n. Treguier. Looiersgracht 6 dwars Gotland n. Amsterdam. Marianne 6 3 m. n.w. Sohevening. n. Gothenburg. Netta 6 45 m. n.o. Landsend n. Avonmouth. Nusakan 7 20 m. n. Gironde n. Duinkerken. Philetas pass. 6 Texel n. Gothenburg. Rochab 6 dwars Algiers n. Piraeus. Rozenburgh 6 te Kp. Bon n. Rotterdam. Statenlaan 7 rede Livorno v. Catania. Thaletas 6 40 m. n.o. Ushant n. Antwerpen. Vechtstroom 7 te Flamboroughhead n. A dam. Willy 6 45 m. z.w Casquets n. Granville. Wilpo 6 35 m. o.n.o. Ushant n. Amsterdam. SLEEPVAART Friesland 5 te IJmuiden. Gele Zee 5 v. Rotterdam n. Brunsbüttelkoog. Hector 5 te IJmuiden. Nestor 5 te IJmuiden. Simson 5 te IJmuiden. Stentor 5 te IJmuiden. Titan 5 te IJmuiden. BERLIJN (AP) De Canadese televi siester Hughie Green is zaterdag met zijn gehuurde particuliere vliegtuig uit West- Berlijn gevlogen. Zonder dat hij door de Russische straaljagers werd lastiggevallen vloog hij door de luchtcorridor over Oost- Duitsland naar Londen. Green, die naar Londen was gegaan om een afspraak na te komen, kwam naar Berlijn terug met een lijnvliegtuig en haal de zijn vliegtuig op nadat de Russen had den verklaard dat zij hem zouden toestaan het naar het Westen terug te vliegen. VOORBEURS VAN HEDEN Slot, lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U446—448 gl 448 Hoogovens 528Vz533 533 Kon. Olie172,50—173 gl 172,90 Philips 155,10—155,80 f 155,90 Unilever 156,90157,60 wxxnoooroooooooncnoooooooooooooooooooooooooooooooooooot dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 15