Drs. Barkman arriveerde uit Peking in Den Haag Vuur verwoestte een fabriek, boederijen en huizen en teisterde bos en heide AGENDA 3 en POLLE, PELLI EN PINGO Fa. B. ENGELENBERG Hij komt zich hier oriënteren vóór hij naar Djakarta gaat Prinses Beatrix bezocht de oude Japanse hoofdstad Kyoto Schijnhuwelijk voor de fotograaf Nieuwe Israëlische ambassadeur Zeilbootje sloeg om; militair verdronken SER heeft bezwaren tegen lagere premies voor ongehuwden Kapitein ter zee b.d. 0. de Booy overleden Vijf doden in het verkeer Vrachtauto onder exprestrein Vijf jaar voor man die op agenten schoot Te haastige spoed Vrij zacht f I MAANDAG 8 APRIL 1963 Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Nederlandse hulp aan ontwikkelingslanden Bodemloze put Verrassing voor jubilerende dokter Kerkelijk nieuws IK WEET HET NIET MAAR ALS ZEERoff H/AKKER WAS 6EWEE5T, HAD HIJ HET AH, IK HAD ZO'N MOOIE DROOM! IK VLO06 DOOR DE LÜUHT,ZULLEN WE EEN VLIE6TUI6 BOUWEN DAAN; HET VL1E6T0I6 WIL nietvlieóen! ER BESTAAN NIET ZULKE ÓROTE VELLEN PAPIEREN WIE ZAL HETóOOIEN, ALS JIJ ER IN ZIT JA, LATEN WE LIEVER EEN 6ROTE VLIE6ER bouwen ZO MOET EEN VLIE6' TUI6 WORDEN 6E" gOUWD! OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN VERFSPUITREVOLVERS Ifi 11 w - Optimistisch gestemd over zijn nieuwe taak is de 43-jarige drs. C. D. Barkman, tot dusverre Nederlands zaakgelastigde in Peking, zondagavond via Moskou op Schiphol aangekomen. Nog deze maand zal hij naar Djakarta vertrekken waar hij als eerste Nederlandse vertegenwoordi ger sinds het herstel van de diploma tieke betrekkingen tot zaakgelastigde is benoemd. Hij zal zich eerst in Nederland op zijn nieuwe functie voorbereiden. „Ik weet weinig of niets van Indonesië", verklaarde hij op Schiphol. „Ik ben er nog nooit geweest". Drs. H. Leopold, eerste-secretaris van het Nederlandse consulaat-genet aal in Sin gapore, is hem dezer dagen naar Djakarta vooruit gereisd als „kwartiermaker". Voorlopig gaat drs. Barkman, die trou wens ook in Peking alleen was, zonder zijn gezin naar Djakarta. Zijn drie kinderen zijn al jaren in Nederland op school. Wel ligt het in de bedoeling dat mevrouw Bark man later haar echtgenoot naar Djakarta zal volgen. „Ikzelf zal zo spoedig mogelijk naar Djakarta vertrekken", zei de nieuwe zaak gelastigde, „het hangt er slechts vanaf hoe lang ik nodig heb om in Den Haag alle documenten door te werken. Dat zal twee of drie weken in beslag nemen." Voorlopig zal de Nederlandsé vertegen woordiging in Djakarta'klein zijn. Of er op den duur meer personeel nodig zal zijn hangt af van de ontwikkeling der Neder lands-Indonesische betrekkingen. Al kent de nieuwe zaakgelastigde Indo nesië dan niet, hij kent wel een aantal vooraanstaande Indonesiërs. Zo had hij tijdens de oorlog als student in Leiden nauw contact met de huidige Indonesische ambassadeur in Washington, de heer Zain, die eveneens in Leiden studeerde. In 1961 ontmoette hij de heer Zain weer, toen hij deel uitmaakte van de delegatie, die onder leiding van minister Luns bij de Verenigde Naties in New York het plan tot internationalisering van Nieuw-Guinea ging bepleiten. Drs. Barkman heeft later bemoeiingen gehad met de kwestie-Nieuw- Guinea. Dat hij in Djakarta benoemd werd was een volkomen verrassing voor hem. De heer Barkman is reeds bezig met het bestuderen van de Indonesische taal. Hij spreekt wel vele andere talen, o.a. Chi nees. Sinds de oorlog is hij in diplomatieke dienst geweest, in 1946 in China, later als consul in Aken en in 1950 en 1951 was hij tweede-secretaris van de Nederlandse am bassade in Moskou. Hongkong werd zijn standplaats in de drie jaren die daarop volgden, waarna hij twee jaren in Den Haag verbonden is geweest aan het bureau Midden-Oosten van het ministerie van Bui tenlandse Zaken. Vervolgens werkte hij vier jaar in Parijs bij de NAVO. Na zijn reis naar de Verenigde Naties in 1961 werd hij 14 maanden geleden zaakgelastigde in Pe king gestuurd. Wie hem daar zal opvol gen is nog niet bekend. Volgens betrouwbare kringen in Djakar- Drs. Barkman, de nieuwe Nederlandse zaakgelastigde in Djakarta, is uit Pe king naar Den Haag gekomen om zich voor te bereiden op zijn taak. ta zal dr. Abdoel Sidik naar Nederland vertrekken om in Den Haag de mogelijk heden te bespreken voor een heropening van de economische betrekkingen tussen Nederland en Indonesië. Dr. Sidik, die thans hoofd is van de afdeling Buitenland se Economische Betrekkingen bij het mi nisterie van Buitenlandse Zaken in Djakar ta zou in Den Haag hoofd worden van de economische afdeling bij de Indonesi sche vertegenwoordiging. Prinses Beatrix heeft zaterdag en zon dag de vroegere hoofdstad van Japan, Kyoto, 130 kilometer ten zuiden van To kio, bezocht. Twee uur lang vertoefde zij in de wereldberoemde Mikimoto-parel- kwekerijen in de baai van Toba. Vervolgens bezichtigde zij een aantal historische gebouwen in de oude stad. Na de tuinen van het oude keizerlijke paleis in Kyoto te hebben bewonderd, ging zij, geëscorteerd door motoragenten, naar oude tempels en gewijde plaatsen, die eeuwen geleden gebouwd werden toen Kyo to nog de hoofdstad van het feodale Japan was» Ook woonde zij een uitvoering bij van Maiko-dansers. Vandaag bracht prin ses Beatrix een bezoek aan Nagasaki, de haven waar in vroegere eeuwen de Ne derlandse koopvaarders binnenvoeren. In het gemeentehuis te Zaandam is za terdag een schijnhuwelijk voltrokken om een fotograaf gelegenheid te geven bruids foto's te maken, die tijdens de voltrek king van het „echte" huwelijk op 13 maart waren mislukt. De chef van de afdeling Burgerlijke Stand, beperkte zich tot de handelingen, die fotografisch moesten worden vastge legd. Toen het „officiële" gedeelte achter de rug was is men opnieuw bruiloft gaan vie ren, want dat was de voorwaarde die fa milie en getuigen hadden gesteld. Veel etenswaren en drongen gratis waren ver kregen, de trouwauto's waren ook kosteloos beschikbaar gesteld en zelfs het bruidsboe ket en de corsages vsn de genodigden kostten deze dag niets. Uiteraard reken de de fotograag geen geld en tenslotte stond het feestlokaal gratis open. Inmiddels hebben zich vier echtparen bij dezelfde fotograaf gemeld, omdat ook hun trouwfoto's niet waren gelukt, maar de chef van de Burgerlijke Stand heeft la ten weten, dat hij niet aan de gang blijft In Borne is zaterdagavond de meubel fabriek en modelmakerij Nijhoff en Kwast in vlammen opgegaan. Daar in de fabriek zeer veel hout was opgeslagen werd de hulp ingeroepen van de brandweer van Hengelo die met drie spuiten uitrukte. Met tientallen stralen werd het vuur bestreden. Urenlang hebben de brandweren werk gehad alvorens de vuurzee kon worden be dwongen. De fabriek, die een gevellengte had van ongeveer 100 meter, was toen ge heel uitgebrand. Ook de inventaris, alsme de de voorraden, gingen geheel verlóren. De brand, die tot in verre omtrek te zien was, trok duizenden belangstellenden. In Zorgvlied bij Diever (Dr.) is het café van J. van der Helm in vlammen opge gaan. Ook de aangrenzende bakkerij van I. Hunse vatte vlam. De brandweer wist c Concertgebouw, vandaag en dinsdag 19.30 u.: Christelijke Oratorium Vereniging met de „Matthaus Passion" van Joh. Seb. Bach. Orkest: het N.Ph.O. o.l.v. George Robert. Het jongenskoor van de kathedra le basiliek St. Bavo o.l.v. K. Bornewasser. Piet Kee, orgel; Nelly Duin, viola da gam ba. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 u. en dinsdag 14 en 20 u.: „De orgelman", a.l. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Als twee drup pels water", 14 j. Luxor, 14 en 20 u.: „Giant", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „De overval", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Spook- divisie Brandenburg". 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De angst heeft klauwen", 18 j. Studio, 14 en 20 u.: „La dolce vita", 18 j. Monopole (Zandvoort), tot en met don derdag geen voorstelling. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dageliiks geopend van 10-17 u. en zondag van 13- 17 u. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat) Expositie van tekeningen en grafiek van Ruth Fischer. Tot en met 30 april. Dagelijks ge opend van 10-18 en 20-24 u en zaterdag en zondag tot 1 u.: Klassiek arammofoon- platenconcert van 21-22 u.: Bach. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen en lino's van Henk v. d. Horst. Tot en met 20 april. Dagelijks geopend van 9-24 u. en vrijdag en zaterdag tot 1 u.: klassiek gram- moofonplatenconcert van 20-23.30 u. Museum „Huis Van Looy" (Klp'ne Hout weg-Kamperlaan): Expositie „Van vor mende hand tot lopende band". Tot en met 3 juni. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling uit het moderne kunstbezit van Haarlem. Tot en met 14 april. Dagelijks geopend van 10- 17 u. en zondag van 13-17 u. Teylers Museum (Spaame 16): Expositie van tekeningen van de Hollandse, Italiaan se en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-15 u. en de eerste zondag van de maand van 13-15 u. Huize Bloemenheuvel (Bloemendaalse- weg 159), Expositie van grafiek van Flip van der Burgt. Tot en met 28 april. Dage lijks geopend van 10-17 u. en zondag van 14-17 u. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest: Iedere avond (behalve maandag): ge opend van 20-2 u. Van 21-23.15 u.: Cabaret door Fiet en Frans Koster, Margriet de Groot en Han Reiziger (piano). (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 5 april) MAANDAG 8 APRIL City, 20 u.: „Vernietigingscommando". Rex, 20 u.: „Slavenschip". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Openbare leeszaal. Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraat- weg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; parochiezaal, Ve- nusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 u.; Jozef huis, Banjaertstraat, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. DINSDAG 9 APRIL City, 20 u.: „Vernietigingscommando". Rex, geen voorstelling. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder maandag. Kerbertasiel, Herenduinweg 8: 9 tot 12 en 16 tot 17 u. Openbare leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen- Noord: 19 tot 21 u.; wijkcentrum ..De Duin pan", Willem de Zwijgerlaan, Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 u. MAANDAG 8 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „13 stappen naar de dood". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 uur: „Ver borgenheden van Parijs". W.B. Theater, 20 uur: „In de macht van de vampier". DINSDAG 9 APRIL Kennemer Theater, 19.30 en 21.15 uur: „13 stappen naar de dood". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De spookrijders". Blijkens berichten in de Israëlische kran ten is brigade-generaal David Shaltiel be noemd tot ambassadeur van Israel in Den Haag. Brigade-generaal Shaltiel, die een belangrijke rol heeft gespeeld in de Isra ëlische bevrijdingsoorlog, is 60 jaar. Hi] werd in Berlijn geboren, groeide op in Frankrijk en diende in het Vreemdelingen legioen, dat hij in 1931 met de rang van officier verliet. Zijn eerste diplomatieke functie was die van Israëlisch militair at taché in Parijs. Thans is hij aan de poli- tiek-economische afdeling van het Israë lische ministerie van Buitenlandse Zaken verbonden. het woonhuis van de bakkerij te behouden. Het café en de bakkerij brandden geheel af. In Drachten is een arbeiderswoning tot de grond toe afgebrand. Op een televisie toestel na kon van de inboedel vrijwel niets worden gered. De bewoners, een be jaard echtpaar en een inwonende zoon wa ren afwezig. De brandweer slaagde erin een naastgelegen woning te behouden. In de Lage Vuurse is vier hectare bos van het landgoed „Groot-Drakestein" door brand zondagmiddag verwoest. Zestig brandweermannen van de korpsen Baarn, Lage Vuurse, Bilthoven en de bosbrand- weer uit deze omgeving hebben, geholpen door tientallen dagjesmensen, het vuur be streden. De oorzaak van de brand is vermoede lijk een achteloos weggeworpen sigaret. Ook in Noord-Limburg hebben tal van branden gewoed. In Venlo veroorzaakten vonken uit een Duitse locomotief een hei debrand. In de Peel onder Griensveen werd een terrein van 230 ha. volkomen kaalgebrand. Hierbij kwam veel wild om het leven. Een boerderij moest urenlang worden nat gehouden om te voorkomen dat zij in brand zou raken. Hetzelfde was het geval met een leegstaand werkkamp van het rijk in Griensveen. In Liessel wer den twee boerderijen en een schuur in de as gelegd. In Well, Afferden, Venlo, Bakel, Bergen en Sevenum ontstonden eveneens diverse branden, die veel jonge dennen en mooie recreatiegebieden verwoestten. Zondagmiddag is op de Pettelaarseplas bij 's Hertogenbosch een zeilbootje, waar in twee militairen en een meisje zaten, door een windstoot omgeslagen. De 21-ja- rige militair F. Schumann en het 14-jarige meisje W. Bergmans uit 's Hertogenbosch konden worden gered. De 21-jarige mili tair F. van Rooy uit Den Burg (Texel) is verdronken. De ministers van Financiën, van Bui tenlandse Zaken en van Economische Za ken hebben de Tweede Kamer inzake de hulp aan ontwikkelingslanden medege deeld, dat de vermoedelijke uitgaven voor Nieuw-Guinea over 1962 en 1963 tezamen geen overschot zullen opleveren. De rege ring heeft besloten de overschrijding van de raming met ruim 30 miljoen in 1962 niet te compenseren met het te verwach ten overschot in 1963. De civiele uitgaven voor Nieuw-Guinea worden thans voor 1963 geraamd op 73 miljoen. Van de stelpost ad 100 miljoen zal dus naar verwachting 27 miljoen on- besteed blijven. Het beloop van andere uitgaven ten laste van de begroting 1963 zal vermoedelijk uitgavenverhogingen tot 75,5 miljoen en uitgavenverlagingen tot 52 miljoen te zien geven. De regering zal voorstellen ten laste van de begroting 1963 alsnog 29 miljoen voor extra steun aan Suriname uit te trekken, 2,4 miljoen voor Nederlandse technische hulpprogramma's, 0,8 miljoen voor het Nederlandse jongeren vrijwilligerspro- gramma en 6,3 miljoen als lening voor in het kader van de O.E.S.O. te verstrekken hulp aan Turkije. Voorts bestaat het plan om door internationale samenwerking tot oprichting van ontwikkelingsbanken in di verse landen te komen, waarbij oook Ne derland een bijdrage kan leveren, als ook het Nederlandse bedrijfsleven te kennen geeft, de ontplooiing van zulke bankinstel lingen te willen steunen. Voor 1963 zal 5 miljoen beschikbaar worden gesteld. De Sociaal-Economische Raad (S.E.R.) is van oordeel dat wijzigingen in de volks verzekeringen ten bate van de ongehuw den hetzij grote technische moeilijkheden opleveren, hetzij tot neveneffecten leiden, die de positie van de ongehuwden uitein delijk ongunstiger maken dan zij thans is. Voor zover een verbetering van de fi nanciële positie gewenst zou zijn, kan de ze naar het oordeel van de raad niet in de sfeer van de sociale verzekeringen ver kregen worden. Als men toch tot financië le tegemoetkomingen aan de ongehuwden wil geraken, zal moeten worden onder zocht of deze op andere wijze tot stand kunnen worden gebracht, b.v. in de fiscale sfeer. Dit wordt meegedeeld in een advies dat de S.E.R. heeft uitgebracht aan de staats secretaris van sociale zaken en volksge zondheid. De staatssecretaris had de raad verzocht zich er over te beraden of er aanleiding bestaat wijziging te brengen in de verhouding tussen de lasten die de wet telijke sociale verzekeringen opleggen aan de ongehuwden en in het bijzonder de on gehuwde vrouwen, en de daar tegenover staande aanspraken, aangezien deze ver houding voor de ongehuwden ongunstiger is. dan voor gehuwden. In zijn woping in Den Haag is gistergp op 59-jarige leeftijd overleden kapitein ter zee b.d. O. de Booy. De heer De Booy, die in 1940 met een half afgebouwde on derzeeboot, de 0-24 naar Engeland ont snapte, boekte in de oorlog als comman dant van deze onderzeeër in de Middel landse Zee successgp. Hij werd daarvoor onderscheiden met de Bronzen Leeuw, de „Distinghuished Service Order" en „Offi cer of the Military Division of the Most Excellent Order of the British Empire". Ook is hij in Engeland verbindingsofficier bij de admiraliteit geweest. In 1945 werd hij chef staf van de commandant zeemacht Nederland, in 1947 sous-chef staf van de commandant zeemacht Nederlands-Indië. Van 1948 tot zijn pensionering in 1955 was hij commandant van de Onderzee dienst in Rotterdam-Waalhaven. De heer De Booy was voorzitter van de afdeling Den Haag van de Koninklijke Nederlandse vereniging „Onze Vloot". In de achterstraat in Lekkerkerk, het oudste gedeelte van dit op een kunstma tige terp gebouwde stadje, is plotseling een groot gat ontstaan. Gemeentewerklieden hebben er wagenla dingen zand in gestort, maar al het zand verdween in een bodemloze put. Vermoedt wordt dat hier sprake is van de restanten van een vroegere sluis of een verbinding van de Lek naar een binnen water. Oudheidkundigen zullen een onderzoek instellen. Een autobotsing op de Antwerpsestraat weg in Bergen op Zoom heeft het leven gekost aan de 40-jarige bankdirecteur A. W. Brederode uit Goes en aan de 42-jarige bankbediende Priester uit 's-Heerhendriks kinderen bij Goes. De auto botste in een flauwe bocht tegen een tegenligger, die daar een andere wagen wilde passeren. De bestuurder en een passagier, beiden uit St. Annaland, werden zwaar gewond, evenals twee dames uit Goes die in de wagen van de bankdirecteur zaten. De 45-jarige boomkweker Ph. Grooten- dorst uit Boskoop is vanmorgen op een onbewaakte overweg in Alphen aan de Rijn onder een trein gekomen. Hij was op zijn bromfiets op weg naar zijn tuin. Bij de botsing kwam hij om het leven. In Amsterdam is de 54-jarige spoorweg arbeider G. Stotefeld met zijn bromfiets tegen een stilstaande vrachtauto gereden. Hij werd met ernstige verwondingen naar een ziekenhuis overgebracht, waar hij later is overleden. In een ziekenhuis te Roosendaal is de 65-jarige heer J. Dielissen overleden, die vrijdag ernstig gewond was toen een aan hangwagen losschoot van een tractor en het trottoir opreed. Bij dit ongeluk werd een 67-jarige vriend van de heer Dielissen eveneens zwaar gewond. Hij overleed kor te tijd na het ongeluk. De 72-jarige arts K. Zandbergen in Ca- pelle aan de IJssel, die het feit herdacht, dat hij zich veertig jaar geleden in deze plaats vestigde, ontving o.a. felicitaties van de eerste twee babies die hij veertig jaar geleden ter wereld had geholpen. De groot ste verrassing was wel, toen beide „ba- bies", de nu 40-jarige heer J. Schouten en de eveneens veertigjarige mevrouw G. F. Schouten-Hoogendijk, die respectieve lijk op 29 april en 3 mei 1923 werden ge boren, vertelden, dat zij met elkaar in het huwelijk zijn getreden. Op een met knipperlichten beveiligde overweg tussen Hengelo en Oldenzaal is vanmorgen een vrachtauto met grint onder de Scandinavië-expres gekomen. De chauf feur werd niet levensgevaarlijk gewond. De Duitse locomotief van de trein werd zwaar beschadigd en moest met een onge vallenkraan worden opgehesen om de wrakstukken van de vrachtauto eronderuit te halen. Pas toen de locomotief was weg gesleept kon een andere inmiddels ont boden Duitse locomotief aan de trein wor den gekoppeld. Het gerechtshof te Amsterdam heeft een 34-jarige koopman, die in december 1961 op de Oudezijds Achterburgwal met een geweer zes schoten loste op twee geüni formeerde agenten zonder hen te raken, wegens poging tot doodslag veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar. De rechtbank had de man veroordeeld tot vier jaar. Hij was in beroep gegaan omdat hij volgens zijn zeggen door overmatig ge bruik van alcohol en marihuana niet meer wist wat hij deed. In Nijmegen is een taxi, waarmee een vrouw die een baby verwachtte naar een ziekenhuis zou worden gebracht, met gro te snelheid uit een bocht gevlogen. De wa gen botste tegen een benzinepomp, reed een vader en drie kleine kinderen aan die bij de pomp stonden en kwam tegen een geparkeerd staande auto tot stilstand. De passagiere, die een hoofdwond opliep, werd bij omwonenden binnengebracht, waar zij beviel van een levenloos kind. De drie kinderen die bij de benzine pomp stohden, kregen beenbreuken en hoofdwonden. Hun vader liep lichte kwet suren op. De taxichauffeur bleef onge deerd. Zijn taxi werd zwaar beschadigd en de benzinepomp werd totaal vernield. Geref. Kerken Beroepen te Pernis (vac. J. H. van Hal- sema) J. Melse te Oenkerk te Delft (7de pred.pl.) K. Welbedacht te 's-Gravenhage- Oost. Aangenomen naar Amsterdam-Zuid (nieuwe predikantsplaats) J. Nawijn te Schiedam naar De Lier (vac. H. B. Wey- land) B. Wentsel te Oudewater. GKK fcUMMPW ©PIB PfMHAGUL 1135-F PIB ^OPFNWtjM Dank aan schooljeugd. De Perzische ambassade en het Unesco Centrum Neder land zullen de Eindhovense schooljeugd hun erkentelijkheid betuigen voor de steun, die de scholieren hebben verleend bij de Unescoactie voor de aardbevingsramp in Perzië. De scholen, die aan deze actie heb ben deelgenomen krijgen hét Unesco-cer- tificaat. Perzische kinderen hebben reeds een groot aantal dankbrieven geschreven. Hilton op Curapao. In mei zal een be gin worden gemaakt met de bouw van een Hiltonhotel op Curacao. De bouwkosten zullen zestien miljoen gulden bedragen. Het hotel wordt zeven verdiepingen hoog met 200 kamers, een nachtclub, een zwem bad en een grote balzaal. Hogere vergoeding. De vergoedingen voor de cursisten van de regionale werk plaatsen voor vakopleiding zijn met terug werkende kracht tot 3 januari van dit jaar verhoogd. De verhoging varieert in ge meenteklasse 1 van acht cent per uur voor de thuiswonende ongehuwden tot 22 cent per uur voor de gehuwden van 23 jaar en ouder. Ter compensatie van de verhoging van de premie voor A.O.W. en A.W.W. wordt een vergoeding van 1 percent toe gekend. De vijfde gemeenteklasse is komen te vervallen. Detailhandelschool. Na Amsterdam, Middelburg en Apeldoorn krijgen ook Den Haag en Vlaardingen een christeljke school voor de detailhandel, uitgaande van een stichting gevormd door de Haagse christe lijke middenstand, de Christelijke Be- ambtenbond en de Vereniging voor. christe lijk handelsonderwijs. Ds. P. den Broeder. De oud-lucht machtpredikant ds. P. den Broeder zal zijn functie als predikant van het remonstrant se centrum „De Hoorneboeg" in Hilver sum neerleggen en weer luchtmachtnredi- kant worden. Hij is twee jaar predikant- diretceur van „De Hoorneboeg" geweest, maar hij voelt zich meer tot het pastoraat aangetrokken. Hofje uit. In Dordrecht is 'n 59-jarige havenarbeider1 die zonder toestemming van het gemeentebestuur en de huiseigenaar een woning op een hofje had betrokken, door de rechtbank veroordeeld tot twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf met de voorwaarde, dat hij binnen een maand de woning zal moeten verlaten. 'Advertentie Doclstraat i9 - Haarlem - Tel. 1S252 Het K.N.M.I. deelt mee: De oostelijke stroming, die gedurende het weekeinde droge continentale lucht uit Duitsland aan voerde, is in de nacht van zondag op maandag snel in kracht afgenomen. De barometerstand begint nu langzaam te da len, omdat een depressiesysteem tussen de Azoren en de Golf van Biscaye zijn in vloed over West-Europa uitbreidt. Dit heeft tot gevolg, dat de wind in ons land naar zuidoost draait en iets vochtiger lucht wordt aangevoerd. Hierdoor zal van nacht en morgenochtend plaatselijk mist voorkomen. Overdag is het weer aanvan kelijk nog zonnig, maar later kan er wat bewolking binnendrijven. De regenkansen blijven de komende 30 uur klein. De af gelopen nacht kwam hier en daar nacht vorst voor. De kans daarop is de komen de nacht te verwaarlozen. WEERRAPPORTEN Maximum- temperaturen binnen- en buitenland. Q- Neerslag' laatste 24 uur. V cJJ Den Helder onbewolkt O 7 0 Ypenburg onbewolkt no 14 0 Vlissingen licht bew. nno 12 0 Eelde onbewolkt O 12 0 De Bilt onbewolkt ono 15 0 Twente onbewolkt O 16 0 Eindhoven onbewolkt windst. 15 0 Zd-Limburg onbewolkt z 14 0 Helsinki onbewolkt wzw 7 1 Stockholm half bew. windstil 9 0 Oslo onbewolkt windst. 12 0 Kopenhagen onbewolkt nno 6 8 Aberdeen zwaar bew. windsti 7 Londen geheel bew. no 13 0 Amsterdam onbewolkt O 13 0 Brussel onbewolkt zzo 15 0 Luxemburg mist 14 0 Parijs geheel bew. zzw 15 0 Bordeaux geheel bew. ozo 15 0.6 Grenoble mist windsti] 6 21 Nice zwaar bew. n 12 0 Berlijn licht bew. 0 14 0 Frankfort onbewolkt ono 18 0 München geheel bew. O 13 3 Zürich geheel bew. windst. 10 3 Genève mist windsti! 5 3 Locarno zwaar bew. O 10 1 Wenen zwaar bew. n 12 4 Innsbruck geheel bew. windst. 12 20 Belgrado geheel bew. zzw 16 2 Athene onbewolkt windsti] 0 Rome onbewolkt windst. 14 0 Ajaccio half bew. nno 13 1 Madrid geheel bew. windst. 15 3 Mallorca mist windst. 17 0 Lissabon regen z 14 15 Dinsdag 9 april Zon op 5.59 uur onder 19.26 uur. Maan op 19.51 uur onder 6.39 uur. Maanstanden 9 april 1.57 uur volle maan. 17 april 3.53 uur laatste kwartier 23 april 21.29 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 8 april Hoog water 3.45 en 15.59 uur. Laag water 11.41 en 23.58 uur. Dinsdag 9 april Hoog water 4.18 uur en 16.32 uur. Laag water 12.16 uur en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort i< 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2