'j Nieuw verenigingsgebouw van „Snelle Wieken" door wethouder De Jong in gebruik gesteld Rijnmond I wierp voor HD 74 Michiel roet in het eten Voortreffelijk concert van orkest „IJmuidens Roem" I waarom In en om de stad Weekoverzicht vishandel Korf Mmondnieuws Actiecomité N.-Holland van ANDO geïnstalleerd Druk weekeinde voor Velser brandweer Bleeker had goede start tegen Sterk A. Havenberichten I it wtm )i hu hm i Dinsdag 9 april ds gehala dag geopend I eenio karpet MAANDAG 8 APRIL 1963 Gunstige factoren V oorzittershamer Waterloo-Spaarndam: 2-1 HOTEL ROYAL KENNEMERLAAN - IJMUIDEN - TELEFOON 7452 Sfeer en gezelligheid - Twee dingen - één begrip Voor uw RECEPTIES en PARTIJEN Kort nieuws Wijkermeerpolder krijgt Vonderweg is onze zaak MARKTPLEIN Koude van invloed op palmpaasoptocht Noordhollandse titels Twee gewonden bij botsingen in Beverwijk s ederland Examens I Het is verheugend, dat nu ook een Am sterdams blad (Het Parool van 5 dezer) aandacht heeft willen schenken aan wat er in Velsen leeft met betrekking tot de toekomstige ontwikkeling van het Noord- zeekanaalgebied. In de nog slechts korte tijd geleden gehouden begrotingsvergaderingen van de raad van Velsen was een algemeen onbe hagen over de activiteiten van de niet in de openbaarheid werkende commissie- Prinsen. Onder de gegeven omstandighe den zo meende de raad zal het ge meentebestuur van Velsen op bijzonder tactische wijze moeten manoeuvreren en in dit verband werd, onder meer. nog eens herhaald, dat de samenwerking in de Stichting Rijnmonti-Noordzeekanaal zich zal dienen te beperken tot het propage ren van het toerisme en niet zou moeten overgaan in het stimuleren van de ves tiging van nieuwe industrieën en haven installaties in of bij de IJmond. In een interview met de burgemeester van Velsen, heeft, volgens Het Parool, mr. J. C. Bührmann gezegd: „Wij in Velsen hebben een open oog voor de grote be langen, die Amsterdam heeft bij de uit breiding van zijn havens in westelijke richting en wij begrijpen evenzeer, dat het hierbij niet alleen om de toekomst van de hoofdstad gaat, maar dat een verdere in dustrialisatie van het Noordzeekanaalge- bied ten goede zal komen van de gehele agglomeratie." Voorts stelt Velsens burge meester, naar Het Parool schrijft: „Er moeten grote industrieën komen en alle langs het Noordzeekanaal liggende ge meenten zullen daarvan kunnen profite ren." Over de eerdergenoemde stichting zegt, volgens Het Parool, de burgemeester van Velsen: „De stichting beweegt zich nu nog voornamelijk op toeristisch gebied, maïr waarom zou zij niet in stand kun nen blijven en haar werkzaamheden zelfs uitbreiden?" Ten slotte geeft het interview bijzonder heden over een plan tot het graven van een buitenhaven in IJmuiden, waarover overeenstemming zou bestaan tussen de gemeenten Amsterdam en Velsen. „Als dit plan door de ambtelijke molen is", zo zegt mr. Bührmann, „zal Rijkswaterstaat het wel moeten uitvoeren". Deze weergave wekt enige bevreemding. Want tot „de ambtelijke molen" kan uiter aard niet behoren de behandeling door en de goedkeuring van de raad van Velsen. die althans in openbare zitting nog niet over een dergelijk plan heeft gedis cussieerd. Wij zouderi dan ook 'willen stel len, dat dit een wel wat verrassende ont wikkeling zoü zijn, welke zich sedert de Velsense begrotingsbehandeling in de op vattingen van het desbetreffende gemeen tebestuur heeft voorgedaan, een ontwik keling, die zich in elk geval niet in de openbaarheid heeft voltrokken. De bevolking van deze streek is zeer ge ïnteresseerd in de toekomst van haar woon gebied en om de ontwikkelingen te kun nen volgen, is behandeling in het open baar noodzakelijk. Zaterdag 6 april was voor de duiven sportvereniging „Snelle Wieken" een zeer belangrijke dag. Namens het ge meentebestuur opende wethouder A. de Jong omstreeks half vier het nieuwe ver enigingsgebouw van de „Snelle Wieken" aan de Biezenweg, nabij de Rijksweg te Santpoort ter hoogte van het benzine station. Voorheen moest deze Santpoort- se postduivenvereniging zich behelpen met een pand aan de Hagerlingerweg, waarvan het voorste gedeelte door de toneelvereniging „Jan van Dommelen" en het achterste gedeelte door de Snelle Wieken gebruikt werd. Nu kan deze ge zonde vereniging beschikken over een nieuw gebouw van acht bij vijf meter, dat gebouwd kon worden dank zij de ac tiviteiten van de bouwcommissie van deze vereniging en de steun van de ge meente, die de grond gratis beschikbaar stelde en voor de aanvoerleidingen van waterleiding, gas en elektrische stroom zorgde. De duivensportvereniging „Snelle Wie ken" werd opgericht :n 1930 cnder de naam „Luchtpost". In 1950 ontstond ech ter een scheuring in de vereniging Lucht post, omdat het verenigingshuis in Sant- póort-Zuid gelegen was. De leden van de ze vereniging die in andere gebieden van Santpoort woonden en in Driehuis richtten toen een nieuwe vereniging op. Deze 14 postduivenhouders, die nu tezamen zo'n 14000 postduiven hebben, kregen in 1960 een belangrijke ledenwinst te registreren toen de leden van Luchtpost allen opge nomen werden in de „Snelle Wieken". Dit alles memoreerde de huidige voor zitter M. Janssen, die deze functie reeds van de oprichting vervult, in de openings rede ter gelegenheid van deze feestelijke opening. Zonder de steun van alle leden van de vereniging zou volgens hem dit mooie verenigingsgebouw niet zijn gerea liseerd. De totale kosten, die slechts f 1.500 bedragen, waren door een aantal zeer gun- j betiteld als IJslander, bleek helemaal niet nieuws bij de vele duivenhouders in Sant poort verkondigen. Hierna voerde de heer -A. Tabernal sr. het woord. Hij, als voorzitter van de af deling Haarlem, die 28 postduivenvereni gingen omvat van de Nederlandse Alge mene Bond van Postduivenhouders, was buitengewoon ingenomen met de verwe zenlijking van dit verenigingsgebouw. Slechts een tiental verenigingen van de afdeling Haarlem kunnen zich de trotse eigenaar van zo'n gebouw noemen. Dat de leden van de Snelle Wieken zich zo buitengewoon verdienstelijk hebben ge maakt is volgens hem niet in de laatste plaats te danken aan de bezielende lei ding van de voorzitter M. Janssen, aan wie hij tenslotte een mooie voorzittersha mer overhandigde als blijk van dank van de afdeling Haarlem. De laatste spreker van deze feestelijke opening was de heer A. Ham, namens de IJmuider Concours Commissie, welke com missie de postduivenverenigingen „De Snelvlieger", „de Bonte Duif", „Oranje Nassau", P.V. „IJmuiden" en de feeste ling „Snelle Wieken" vertegenwoordigt. Deze commissie organiseert dikwijls ge zamenlijke concoursen voor de duiven sportliefhebbers in de gemeente Velsen onder het Noordzee-kanaal. De heer A. Ham overhandigde aan de voorzitter van „Snelle Wieken", die ook voorzitter van de IJ.C.C. is, een enveloppe met inhoud. In zijA slotrede dankte de verheugde voorzitter van de „Snelle Wieken" alle aan wezigen en sprekers voor hun belangstel ling. In een harde, doch faire ontmoeting heeft Waterloo met 2-1 over Spaarndam gezege vierd. Na 20 minuten sloeg Waterloo dank zij een prachtig doelpunt van Bannink reeds het overwinningspad op. Die stand bleef tot 15 minuten na de rust gehand haafd. Toen kwam, ondanks een groot overwicht van de IJmuidenaren, de ge lijkmaker uit een vrije schop tot stand. De IJmuidenaren lieten zich terugdringen waardoor gevaarlijke situaties voor' het doel ontstonden. Banning die de uitge vallen Van Dongen was komen vervangen smaakte het genoegen een zeker schijnend doelpunt te voorkomen. Demmers slaagde erin beheerst te scoren (2-1). Voor Spaarn dam betekende die treffer de genadeklap en Waterloo speelde een gewonnen partij. Advertentie Een enorme brand heeft zaterdagavond, de meubelfabriek van de fa. Nijhoff en Kwast in Borne in een puinhoop veranderd. De brand was kilometers ver te zien en trok duizenden belang stellenden. Aan het begin van de afgelopen week was er weer een groot gedrang voor een 'osbeurt. De KW 15 Rijnmond I, algemeen stige factoren zo laag. In augustus 1962 kreeg men de beschikking over het oude V.V.V. gebouwtje, dat geheel uit hout be stond en voorheen op net Marktplein in IJmuiden stond. De zeer aktieve voorzit ter van deze Santpoortse duivensportlief hebbers, de Santpoortse afgevaardigde van de K.V.P. in de gemeenteraad van Velsen. de heer Andriesma, en de wethouder van Velsen, de heer A. de Jong begonnen toen naarstig te zoeken naar een gunstige plaats voor dit oude V.V.V.-gebouw. Deze plaats werd de Biezenweg. De heer Janssen bedankte allen die bijgedragen hebben om de plannen tot de bouw van dit nieuwe verenigingsgebouw daadwerkelijk gestalte ie geven In het bijzonder noemde hij de heren Maas, Tig- gelen en van der Meulen. \yethouder De Jong sprak hierna oVer de lange wég, die deze Santpoortse duivensportenthousiastén hebben moeten afleggen. Zij zijn tenslotte beloond gewor den voor vele arbeid met dit uitermate geschikte verenigingsgebouw. Niet in de laatste plaats is dit te danken aan het eigen initiatief bij de bouw. Deze mensen hadden hem en het gemeentebestuur erop attent gemaakt, dat ook de duivensport een zeer actieve rol speelt bij de recrea tie, die in verband met de arbeidstijdver korting steeds belangrijker word. Door het openen van een aantal duiven- manden verrichte hij de officiële opening. De duiven, die hij los liet. gingen dit De accordeonvereniging IJmuidens Roem heeft in het IJmuidense Patro naatsgebouw een uitstekend concert ge geven. Men trad op met drie orkesten en voor alle drie groepen uitvoerenden was het succes groot. Dirigent D. Wijker weet duidelijk stuk ken te kiezen die zijn mensen aankunnen. Het repertoire voor het A-orkest was dan ook eenvoudig maar het bood toch de jeug dige muzikanten alle gelegenheid hun muzikaliteit te tonen. Van Black speelde men „Het lied van de oude accordeon" en ..Een vakantiedag", van Kok .Marianne" Aardige stukjes, die door het orkest met rustige zekerheid werden gebracht Er zat weinig tempo in. maar juist door de be dachtzame aanpak werd een gaaf geheel verkregen. Bij het B-orkest was al van wat moei lijker stukken sprake. De heer Wijker hield hier het tempo niet zo strak vast, waardoor de uitvoeringen een wat minder schools karakter kregen. De ouverture Minerva" van H W. yan der Glas met name kreeg een vurige vertolking van het orkest, dat in „Het orgellied" liet horen, dat de lie deren van broeder Laetantius ook aardig klinken in een accordeonbewerking Met het C-orkest kon de heer Wijker natuurlijk zijn hoogste troeven uitspelen Al meteen in „Heil Europa" van Blom was er sprake van fijntjes musiceren met veel gevoel voor nuancering. Dit bleek ook in Balalaika-souvenir van Kok. Een duo maakte samen met het orkest van „Ga- mine" van Linard iets feestelijks en dat gold in vrijwel gelijke mate voor het tweede optreden van dit duo in ..Splendor" van Goice. „Intermezzo simfonico" van Mascagni was wat minder geslaagd De uit voerenden hadden hier veel moeite met de frasering Het was wel duidelijk, dat een dergelijk werk in een bewerking voor ac cordeons moeilijk te verwezenlijken is. In lijnrechte tegenstelling daarmee stond Scholengemeenschap. In de gemeente Opsterland in Friesland wil men een uniek schooltype stiditen. In een groot gebou wencomplex wil men een ulo. een hbs. een technische school en een huishoudschool onderbrengen Uitbreiding met andere vor men van onderwijs zal mogelijk zijn. de ouverture in C van R Würthner. Würth- ner is een componist, die zich speciaal op de accordeon heeft toegelegd. Bekend zijn met name de uitvoeringen van zijn werken door Hohner-huisorkesten Ook in de voortreffelijke uitvoering door ..IJmuidens Roem" hoorde men hoe Würth ner uitstekend voor het instrument weet te schrijven Dat een belangrijke rol in de strijd om van het schippersklavier een in strument te maken dat kunstmuziek kan voortbrengen door deze componist is ge speeld zal men na het horen van deze ouverture wel begrijpen. De ovatie was verdiend, want de heer Wijker en zijn leerlingen hielden een goed pleidooi voor dit veel vergende werk Voor de luisteraars was de koek nog niet op. want na dit uitstekende concert stond ook oog een uurtje cabaret op het programma benevens een dansje. De stemgerechtigde Ingelanden van de Wijkermeerpolder, die zaterdagmiddag in vergadering bijeen waren in restaurant „Promenade" t'e Beverwijk hebben hun goedkeuring gegeven aan het bestuurs voorstel tot overname van de Vonderweg, de verbindingsweg tussen Noorderweg en Zeedijk, van de Genie. Hiermede heeft men kunnen voorkomen dat deze aloude verbindingsweg met Assendelft tot een rij wielpad zou worden gedegradeerd. De overname van deze weg heeft al heel wat pennen in beroering gebracht: Het gaat hier om een stuk weg van nog! geen 500 meter. De Genie keek er weinig naar om, beide betrokken gemeentebesturen wilden wel iets doen, waarbij Assendelft uiteindelijk de weg zou overnemen. Deze gemeente was voornemens er een fietspad van te maken, zodat alle autoverkeer tus sen Beverwijk en Assendelft via de aloude Genieweg voorbij zou zijn en alleen plaats kon hebben via Buitenhuizen en Kromme nie. Maar de grootste strop kregen de boe ren die naar hun landerijen moesten in de buitenlanden en die een groot stuk zouden moeten omrijden. Nu is alles opgelost op een prettige manier: de Wijkermeer krijgt de weg van de Genie en zal het onder houd voor haar rekening nemen, ongeveer 1050.per jaar, maar de gemeente As sendelft wil als goede buur de helft van de netto onderhoudskosten voor haar reke ning nemen. bij IJsland te hebben gevist. Dit had tot gevolg dat de IIO 74, die met 900 kisten vis als vijfde trawler aan de markt kwam, een elmaal langer moest wachten om ge lost te worden. Want de KW 39 Wilhelmina Johanna die met 750 kisten vis en 400 stijve kabeljauw van de wateren rond IJs land kwam, moest eerst gelost worden. Dit schip had hier recht op, omdat in de reders een besluit hebben genomen, dat er te allen tijde ruimte en losgelegenheid moet worden gehouden of gemaakt om één schip vallend onder de bepalingen van de verre visserij aan de markt te nemen. Dinsdag is men echter toch door de voor raad, die zich zaterdag en zondag weer had opgehoopt, heengekomen. Woensdag-kwamen achtereen de Sch. 196 Hclma en Sch. 16 Aafke de vissershaven binnen. Hoewel beide schepen reeds woens dag gelost hadden kunnen worden, werd slechts één gelost (beide schepen zijn rede- rijgencten). Dit was door de rederij goed gegokt, want daardoor kwam de „Aafke" voor de donderdagmarkt met alleon de IJM 239 „Nooitgedacht" naast zich. Vrij dag verscheen van de grotere visserij al leen aan de markt de KW 99 „Maria Theresia". Dat door deze wisselvallige aanvoer het prijsbeeld van de aangevoer de vis ook veranderingen onderging laat zich indenken. De IJM 37 Delft die woens dag na een 18-daagse reis van IJsland aan de markt was met 1200 kisten vis en bovendien nog 350 stuks gladde kabel jauwen, zag deze reis hoewel nu niet be paald een erg hoge prijs voor de vis werd betaald, toch afgesloten met een besom ming yan 35.100-, die vergeleken met de overige IJslandvissers alleszins redelijk ge noemd mag worden. De KW 39 Wilhelmina Johanna besomde voor zijn aangevoerde 750 kisten vis en 400 gladde kabeljauw na een 22-daagse reis 22.600. De KW 15 Rijnmond I die deze niet bij IJsland maar vermoedelijk bi Faroe-bank heeft gevist, zette o.m. .ruim 30 kisten heek in de markt. Hiervoor werd zeer veel geld betaald. De groot ste soorten brachten per 125 kg van 312 tot f 296 op; de z.g.n. grote gullenmaat van 112 tot 92: de middelgul maat van f 86-/ 76 en de kleinste f 46, deze laat ste drie soorten per 50 kg. De grootste prijsverschillen traden weer op bij de kleinste soorten tong. Werden de tongen II maandag gedoteerd van 1.66 tot 1.30, vrijdag was dit van f 4.30 tot 3.- per k.g. tongen II: maandag 1.92- 2.26, vrijdag 4.50-/ 3.50. De middel tong: maandag f 1.9 %-f 2.38, vrijdag 4 50-/ 3.30. De KW 159 Francina die reeds van voor de kerstdagen vasthoudt aan de tongvis serij zag dan ook zijn laatste reis be loond met een besomming van boven de 20.000 aan de donderdagmarkt. Was men met de lading van de „Francina" aan de vrijdagmarkt verschenen, dan mag ver wacht worden dat deze besomming zeker tussen 6000 en 7000 hoger zou zijn geweest. Niemand had kunnen verwachten dat er dan ook vrijdag slechts een goede 4000 kg tong aan de markt zou zijn. De laatste tijd kan er op vrijdag zeker op een aanvoer van omstreeks 150000 kg ge rekend worden. Voor de handel een grote tegenvaller en voor de aanvoerders een buiten verwachting geweldige meevaller. Want niet alleen dat de tong duur was, Advertentie Vrouwengroep P.v.d.A. Velsen-Noord. Dinsdagmiddag om kwart voor,twee zullen de leden van de Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid te Velsen-Noord bij eenkomen ten huize van mevr. Antonisse, Wijkerstraatweg 257. In deze maandelijkse bijeenkomst, die wegens de zalennood al van het begin af in dit seizoen is verplaatst naar huisvergaderingen, zal worden ge sproken over het „Zonnebloemwerk". Twee inleidsters zullen dit werk voor de dames behandelen. Sparen. Bij de Nutsspaarbank Velsen werd in maart ingelegd 1.207.167,65 en tefugbetaald f 1.103.298,60. Er was een spaaroverschot van 103.869,05. Over de eerste drie maanden van dit jaar bedraagt het spaaroverschot f 795.493,71. Vorig jaar was dit 595.007,81. ook de overige platvis was stijf aan de prijs. De aanvoer van schelvis zowel van de klassieke visserij op de Noordzee, als van de schepen die de verre visserij beoefenen is bepaald niet tegengevallen. Door de ge ringe aanvoer van schelvis in de ons om ringende landen is het grootste gedeelte van de grootste schelvissoorten voor rede lijke prijzen naar het buitenland gegaan De kleinere schelvis, die in veel verschil lende soorten werd aangeboden, is vlot door het binnenland opgenomen. Ge noemd moest zeker worden de prachtige partijen schelvis die door de reeds ge roemde Scheveningse trawlers werden aangevoerd. De besomming van de SCH 196 Helena bedroeg 24.000.- en die van de SCH 16 Aafke 27.000,-. Ook de haring en makrelen van deze schepen lagen veel hoger in prijs dan maandag. Kabeljauw, gul en koolvis is er weinig van de Noord zee aangevoerd, zodat hier dus een goe de, niet hoge, prijs voor moest betaald worden. Haring en makreel waren ook weer flink in prijs gestegen. De conser venfabrieken konden er dus niet aan ko men, in tegenstelling tot enige dagen er voor. De spanvissers hebben deze week niet veel uit kunnen richten. Zelfs de grote partijen wijting ontbraken. Wel zagen we dat er door een tweetal spannen speer- haaien in de markt gebracht werden. De ze vissoort is niet bepaald een gewilde vis soort bij de spanvissers. De haaien steken hun speren uit en zodoende blijven ze in het net haken. Pas na heel erge beschadigingen van het net kunnen deze vissen er uit worden geschud. Wat door de vangst wordt gewonnen wordt door de schade aan het vistuig wel erg te> ruggebracht. Voor het herstellen van het net van de Urk 60 en 61 na de overvloed! ge haaienvangst, heeft één man zeker I weken nodig. Het is al enige jaren traditie, dat in Velsen-Noord op palmzondag een palm paasoptocht wordt gehouden, die wordt voorbereid door de centrale oudercommis sie van de r.k. meisjes-, jongens- en kleu terscholen van de parochie St. Jozef. Ook gisteren was deze optocht er weer, maar gezien de koude, die ook vorig jaar van invloed was op het aantal deelnemen de kinderen, hadden vele ouders maar afgezien van een deelnemen van hun kroost. Daarom was het aantal kinderen, dat overigens prachtig versierde stokken meedroeg, waaraan fruit en andere lek kernijen niet ontbraken, belangrijk min der. Desondanks was deze optocht van een honderdtal kinderen het aanschouwen weer ten volle waarij. De tocht, die deze keer ging naar de zogenaamde „rode buurt" in de omgeving van de Corvers- laan en daarna naar de omgeving van Heirweg, Geelvinckstraat en Meerweiden- plantsoen. en de buurtschip tussen de kerk en het Stratingplantsoen, trok toch veel belangstelling. In plaats van de r.k. harmonie St. Cae- cilia, die anders deze optocht met muzi kale klanken voorafging, maar die wegens een tekort aan blazers hiervan moest af zien, werd nu medewerking verleend door de altijd weer actieve drumband van „Schulpen-Meerweiden". Het fruit, dat aan de stokken werd meegevoerd, werd later afgestaan en bezorgd bij een aantal zieken in „Noord". In aanwezigheid van hohderdvijftig be langstellenden heeft zaterdagmiddag, in het Hervormd Jeugdgebouw te IJmuiden, de heer J. Redeker uit Ede, hoofdbestuurs lid van de Algemene Nederlandse Drank bestrijders Organisatie, het provinciaal actiecomité Noord-Holland van de ANDO geïnstalleerd. Dit comité is als volgt samengesteld: W. Bant, uit Groet, voorzitter; S. Oostveen, uit Laren, secretaris; N. Meijns, uit IJmui den, penningmeester; N. C. Aafjes, uit IJmuiden; J. H. van Sèggelen, uit Haarlem; I H. Krabbenbos, uit Amsterdam; mevrouw C. Kroon-Kuneken, uit Haarlem; K. Sin ger, uit Andijk; C. de Jong, uit St. Pan- cras, tweede voorzitter. De bijeenkomst werd geopend door de heer O. van Rossum, uit Velsen, die na mens de commissie van voorbereiding het woord voerde. Voor en na de pauze heeft I mevrouw Cobi Schreyer voordrachten ge- houden. Voor de Velsense brandweermannen I bracht het afgelopen weekeinde heel wat drukte. In de nacht van zaterdag op zon dag vond een late kerstboomverbranding plaats nabij de Velser tunnel. Oude kerst bomen worden hier gebruikt om verstui ving tegen te gaan van zand, dat hier in verband met de aanleg van de Schiphol- weg op grote hopen ligt. Een automobi list uit Alkmaar had vijf jongemannen bij het uitbreken van de brand zien wegrij den in een auto. De politie is deze jon gelui niet op het spoor kunnen komen. De De wedstrijden om de persoonlijke Noord- brandweer bluste het vuur. hollandse schaaktitels, die in het Staten- Zaterdagmiddag moest de brandweer huis in Beverwijk sinds januari worden uitrukken voor het blussen van in brand gehouden, naderen Tiu het einde. In de geraakte helm aan de Dokweg in IJmui- hoofdklasse zijn de voorronden voorbij en den Het vuur was spoedig bedwongen. Zo vraagt de finale de aandacht. Hierin heb- °°k een brandje op een landje aan de ben zich geplaatst de spelers F. A. Spin- Stuyvesantstraat in Santpoort, waar kwa- hoven (VHS); J. Bos (VVV); E. G. Kayser jongens rommel in brand hadden gesto- (VVV) en E. W. F. Luder (KTV). ken- Een bijzonder sterk kwartet dat na een Zondag omstreeks half zes 's avonds, ontstond brand in een vuilnisstortbak na- zeer spannende selectieserie tot stand kwam. Hoe spannend de voorronden wa ren blijkt wel uit de eindrangschikkingen ervan: Groep A: 1-2. J. Bos 5 2 2 1 E. W. F. Luder 5 2 2 1 3-4. R. Mol 5 2 12 P Stet 5 2 12 5-6. K. Nederkoorn 5 2 3 Chr. v. d. Vegt 5 12 2 Groep B: 1-2. F. A. Spinhoven 5 2 3 E. G. Kayser 5 2 3 3. F. Hildama 5 2 2 1 4. J. Blokker 5 2 12 5. P. Zwart 5 12 2 6. A. Bouwer 5 14 3 3 2Vj 2Vï 2 2 bij het Visserijlaboratorium in IJmuiden. In de Heerenduinen brak een uur later brand uit: beplanting over een oppervlak te van 2500 vierkante meter ging verloren. In de finale hebben Spinhoven en Bos inmiddels tegen elkaar remise gespeeld. Bij de eersteklassers kwamen in de finale de spelers W. Sterk (Santpoort); A. van Maa- nen (Kijk Uit); H. Bleeker (De Pion) en J. de Vries (VHS). Een goede start had hier de speler Bleeker, die op verrassende wijze over Sterk zegevierde. Van Maanen en De Vries konden het in eerste zitting niet tot een beslissing brengen. Bij de jeugd is R. van der Linden (Het Witte Paard) uit Koog aan de Zaan kam pioen geworden in de hoofdklasse. Dat be tekent voor hem een afvaardiging naar de strijd om de nationale jeugdtitel. Deze wedstrijden worden rond de paasdagen ge houden Hij bleef de beide Beverwijkers G. van Manen (Pat Mat) en K. Schepel (Pat M^t) voor door een wat onbevredigende slotfase. Schepel kwam namelijk zijn laatste (te vens beslissende!) partij tegen Van der Linden veel te laat achter het bord en de wedstrijdleiding besloot tot een reglemen tair winstpunt voor Van (ier Linden. Sche pel ontnam zichzelf daarmee niet alleen de kans op prolongatie van zijn vorig jaar behaalde titel, maar bewees ook zijn clc genoot bepaald geen dienst. H. Damman (VVV) was hier de vierde I H. de Lange Doordat een wielrijder begon te slinge- geren, ontstond een botsing met een pas serende bromfietser. Dit gebeurde op het fietspad van de Breestraat in Beverwijk. De bromfietser kreeg snij- en schaafwon- 3"i den; ook een duo-passagier werd licht ge- 3'/» wond. Beiden werden behandeld in het 3 Roode Kruis Ziekenhuis. 2Een veertienjarige jongedame is met 2 een hersenschudding in het Roode Kruis '/s Ziekenhuis worden opgenomen, nadat zij met haar fiets in botsing was gekomen met een personenauto. Dit ongeluk gebeur de op de Hoflanderweg in Beverwijk. Advertentie w Wel, u zult zien dat uw kamer er veel behaaglijker en gezelliger door wordt. Het spaart Uw vloer- m bedekking. De nieuwste klassieke en moderne dessins kunt u be- jtjjt wonderen bii: WONINGINRICHTING ;n: BosseAdema 0-1; Eigenhuisde ange 1-0; BosseEigenhuis 1-0. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Delfzijl van Londen; Ubbergen. Klaipeda; Tagri, Londen; Texelstroom, Hull; Anne Marie, Rouaan, bijleg ger IJmuiden; Falaba, Antwerpen: Traviata, Da genham: Gerhard, Hamburg, voor IJmuiden Zondag kwamen in IJmuiden aan: Ivoorkust van Freetown; Amerskerk, Bremen; Hodur, Nar. vik; Selby Goole; Hinde, Londen: Loke, Stock holm; Nore, Stockholm; Heriot, terug uit zee naar Amsterdam: Rijnland. Antwerpen; Irene. Terneuzen: Swallow. Londen: Herta Gerdau, Barry. Hontestroom, Londen: Skagerak, Delfzijl. Bogesund, Stockholm; Athelmere. Havana (Cu ba); Raras. Antwerpen; Cuxhafen. Antwerpen: Thea, Swansea: Wien, Bremen: Hoc Vinces, Lon den; Mercurius H Dagenham; Zaapstroom. Poo le: Tika, Londen; Noordkaap, Teignèmouth; Leo nard T., Swansea; Neth. Coast, Newcastle on Tyne: Berkelstroom, Portsmouth; Vechtstroom, Grangemouth; Elfi Bruer, Par; Begia, Gothen- Maandag kwamen in IJmuiden aan: Delta van AMSTERDAM (V.U.) Geslaagd VOOr Immingham; Pirola, Par, naar Velsen; Lekness, "et doctoraalexamen pedagogiek: F. L. H. M VIARKTPLEIN 29 "elefoon 7541 Jossingfjord; Helemar H Bayonne; Mynias. Ko penhagen. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Hoogvliet naar Harlingen; Anna Katrin Fritzen Monrovia van IJmuiden; Holger Andreassen, Plvmouth: Philelas. Gothenburg: Mallard. Goole; Rane. Rot terdam: J. H. Jonas, Karlstad, walsmateriaal van IJmuiden; Westerdok, Dublin; Dahomeykust. A. Hendrikx (Amsterdam»: voor het kan didaatsexamen theologie: H G. A. Mein- ders (Amsterdam), mr. B C. Carp (Haar lem); R. Fernhout (cum laude» (Zwolle); D. Sloot (Amsterdam) en G. J. Terlaak (Sche- veningen); voor het kandidaatsexamen Hf. PaUfs- Ivopenhagen; Svend Bruns- geneeskunde' J T Booii (Utrecht) R T T büttel, Spaarnekerk, Rotterdam; Leonidas Rot- d i 'utrec"t). L. J. - - - - - de Boskuil (Bolsward); R J. j. Bruin (Naaldwijk); mej. R. Gerritzen (Heem stede); J Meindersma (Goes); P. H. Nij- kamp (Amsterdam); L. M Pothouzen (Mijdrecht); R. P. van Rijswijk (Haarlem); O. G. Sap (Delft); mej. P. M. H. Vooys (Rotterdam); K. Waalwijk (Amsterdam) en Rgnstroom, Huil; Vliestroom, Londen; Eem- J. R. Zuurmond (Vlaardingen)' voor het stroom Poole; Invicta. Montreal i "«"""«aii, vuur nel Zondag vertrokken uit IJmuiden: Vesta naar L ?F geneeskunde: J. J. van de Har- Gent; King Japa, Rostock; Maaskade. Londen, ten (Amsterdam) en mej. J. A. T Storm van IJmuiden; Heriot, Leith: ubbergen. Klaipe- (Aerdenhout). Bevorderd tot arts' mei r da: Anna Marie. Gothenburg, bijlegger I.Jmu»den- r R„cc,t j arts. mej. Lr. Stuart Prince, Fawley; Corona. Hull Traviata Boomsma (Leeuwarden); J Bout (Am- Immingham; Vir Bahu. Calcutta; Elsa Essbergeri Stelveen); P. C. Hoornstra (HoofddorD)B Hamburg; Ruhr, Hamburg. I van Veen (Amsterdam). terdam; Gefle, Londen; Wexford. Boston, van Koog a. d. Zaan; Soion, Antwerpen; Jean E Londen; Roerdomp, Aarhus, van Wormerveer; Rema, Londen, van IJmuiden; Renania, Kirke- ness: Sandenburgh, Stockholm; Tor, Malmö: Tre- fonn, Norfolk S.A.); Lloyd, Londen, van IJ muiden; Bartenstein, Bremen: Pacific Cornet. Rotterdam Manto, Le Havre; Hoogland. Leith Asta, Antwerpen; Mare Liberum. Dagenham.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7