Rijksinstituut licht het doopceel van Rajakovitsj Atlantische kernmacht zou al in kannen en kruiken zijn Met Franse deelneming, zo verluidt Parijs norac op zak De beurs altijd Oorlogsdocumentatie wijst uit dat hij evenals Eichmann een scherpslijper Griekse politieke gevangenen op erewoord vrij Anarchisten gepakt Senegal vraagt om bijeenkomst V-raad Zware shag tè zwaard Gespannen sfeer in Alabama r Kleine staalfabriek in Ver. Staten verhoogt prijzen SCHEEPVAARTBERICHTEN neem dan Niemeyer garandeert de kwaliteit uxaffex v. DUIVENBQDEN Hali kadia koba Kan, dimoe tinboe da Kan E.P. B0UMAN INCEFFÉcTESN°NAIRSBE0RUf DONDERDAG 11 APRIL 1963 15 Voorbeeldig SPORT- COSTUUM3 188-248 MODERNE REGENJAS 88-148 ARROW SHIRTS BARTELJORISSTRAAT 5, HAARLEM lichter dan zwaar pittiger dan halfzwaar. Parijs bijgedraaid? aluminium jaloezieën Kennedy stelt vakantie uit Kort nieuws I. KAN juwelier - horloger Effectentransacties - Alle assurantiën Drie medewerkers van het Rijksinsti tuut voor Oorlogsdocumentatie hebben een gedocumenteerd rapport samengesteld over de gedragingen van de oorlogsmisdadiger Rajakovitsj. dat is overgelegd aan 't Lan- desgerieht, een Joods documentatie-cen- trum (van ing. Wiesenthal) te Wenen en aan het ministerie van Justitie te 's-Gra- venhage. Dit ministerie is van oordeel, dat het thans beschikbare materiaal niet voldoende is voor het doen van stappen om tot berechting van Rajakovitsj te ko men. Maar het bevat zoveel aanwijzigingen dat de minister van Justitie, mr. A. C. W. Beerman, zijn ambtgenoot van Bui tenlandse Zaken, mr. J. M.A. H. Luns, heeft gevraagd het buitenland te willen meedelen dat in Nederland gegevens wor den verzameld en de betrokken autoritei ten te verzoeken indien mogelijk maatre gelen van conservatoire aard te nemen met het oog op een eventuele berechting. Via onze vertegenwoordiging te Rome, is het verzoek van het Joodse documenta- tie-centrum voor. de arrestatie van Rajako vitsj bü de Italiaanse justitie ondersteund „Die Tatigkeit dr. E. Rajakovitsj bei der Judenverfolgung in den Niederlanden", april 1941-augustus 1943) onthult dat Raja kovitsj in de dertiger jaren, samen met de later in Nederland zo berucht geworden Rauter, een der trouwste trawanten van Hitler in Oostenrijk was. In 1938, toen Oostenrijk bij Duitsland was ingelijfd, werd Adolf Eichmann hoofd van de „Zen- tralstelle für Jüdische Auswanderung" te Wenen en Rajakovitsj bood Eichmann zijn diensten belangeloos aan. Hij ontpopte zich als een waardevolle kracht. Uit zijn brein sproot het Auswande- rungs-fonds voort, waardoor de kosten van de Jodendeportatie werden gedekt uit de van deze zelfde Joden gestolen gelden en goederen. Het team Eichmann-Rajakovitsj kreeg als volgende standplaats Praag, waar een perfect bureau werd opgericht, geheel naar de plannen van Rajakovitsj. In oktober 1939 werd Eichmann leider van de Reichs Zentralstelle van het Reichs- sicherheitshauptambt. Hij maakte dank baar gebruik van het organisatietalent van Rajakovitsj bij de uitvoering van het gro te deportatieplan voor Joden in Polen. Rajakovitsj was evenals Eichmann een scherpslijper, die door zijn organisatie vermogen en ongelooflijke hardheid een steeds betere plaats bezette in de nazi hiërarchie. De leider van 't Reichssicherheitshaupt- ambt, Heidrich stuurde Rajakovitsj in april 1941 naar Nederland om de Joden vervolging te •■•-xherpen Het Rijksinsti tuut beschikt r een brief, waarin Ra jakovitsj opdracht krijgt in Nederland een Zentral-Stelle op te richten, „die als voor beeld moet dienen voor de oplossing van het Jodenprobleem in alie Europese sta ten." Rajakovitsj was in dienst van de Sicher- heitsdienst die onder bevel van dr. Wil helm Harster stond, maar was in feite de vertegenwoordiger in Nederland van het Reichssicherheitshauptambt in Berlijn. Rajakovitsj kreeg in het najaar van 1941, de leiding van 't Sonderreferaat dat tot taak had de deportaties van de Joden voor te bereiden en te zorgen dat er zo weinig mogelijk Joden zouden ontkomen. Er zijn diverse documenten waaruit blijkt dat Ra jakovitsj zijn werk met grote ambitie deed en trachtte te bereiken dat de onkosten Advertentie ATHENE (Reuter) Het Griekse mi nisterie van Justitie heeft bekendgemaakt dat 43 politieke gevangenen, die al vijf tien jaar hebben gezeten, op erewoord zijn vrijgelaten. Zij hebben het grootste deel van hun straftijd achter de rug. Er ver blijven nog meer dan duizend politieke ge straften in de Griekse gevangenissen. Op een persconferentie in het Insti tuut voor Oorlogsdocumentatie in Amsterdam is woensdag deze foto ver strekt van dr. Erich Rajakovitsj, een voormalig medewerker van Adolf Eichmann, die verantwoordelijk zou zijn voor een deel van de Joden vervolgingen in Nederland. van de deportaties zouden worden bestre den uit het Joodse bezit. Voor tal van scherpe maatregelen in 1941 en daarna, ten aanzien van de Joden getroffen, is Rajakovitsj verantwoordelijk. Hij voorkwam dat er ten behoeve van Jo den paspoorten werden vervalst of Jo den van nationaliteit veranderden, om aan depo'rtage te ontkomen. Vele documen ten wijzen erop, dat Rajakovitsj een be langrijk man op de achtergrond was. Hij bewoog zich op vele terreinen. Zo ver zette hij zich in augustus 1942 tegen vrij stelling van evangelisch gedoopte Roe meense, Kroatische en Hongaarse Joden, die naar Auschwitz werden gezonden. In diezelfde maand zond hij een telex-be richt aan de Sicherheits-Polizei in Parijs en Brussel, waarin hij zei geen bezwaar te hebben tegen deportatie van in Frank rijk en België verblijvende Nederlandse Joden. In september 1943 verdween Rajakovitsj uit Nederland. Hij had zich gemeld voor de Waffen-SS en vertrok na een korte oorlogsopleiding als Hauptsturmführer naar het oostfront. Het laatst gedateerde document in het archief van het Rijks instituut is een vriendenbriefje aan de Hohere SS-und Polizeiführer Rauter, dat hij het best maakte. Dr. de Jong wenst de tekst van het rapport voorlopig niet openbaar te ma ken. Hij zei nog dat de afgelopen maan den enige malen is getracht Rajakovitsj te arresteren tijdens diens doorreis naar Oost-Europa te West-Berlijn. MADRID (AFP) In Spanje zijn drie Franse anarchisten aangehouden. Zij wor den beschuldigd van het plaatsen van bommen in een passagiersschip en in de kantoren van de Spaanse luchtvaartmaat schappij Iberia in Valencia. Dit heeft het Spaanse ministerie van voorlichting mee gedeeld. De aangehoudenen hebben verklaard, dat zij Spanje vanuit Frankrijk zijn binnenge komen. Zij hadden helse machines en geld bij zich, hun verstrekt door leden van de „Franse Anarchistische Federatie" en van het „Iberische Verbond van jeug dige Anarchisten". NEW YORK (AFP) Senegal heeft gis teren officieel om een bijeenkomst yan de Veiligheidsraad der Verenigde Naties ver zocht voor het behandelen van een klacht tegen Portugal in verband met herhaalde schendingen van het Senegalese lucht ruim en grondgebied door de Portugese strijdkrachten. Zowel de Portugese UNO-delegatie als de regering in Lissabon hebben catego risch ontkend, dat Portugese vliegtuigen dinsdag het dorp Boemak in Senegal heb ben gebombardeerd. Er' bevinden zich daar vluchtelingen uit het aangrenzende Portugees Guinea. Advertentie NIEMEYER BIRMINGHAM (Reuter) Meer dan 140 negers zijn de afgelopen acht dagen in Birmingham (Alabama, V.S.) gearres teerd wegens verzet tegen plaatselijke verordeningen voor rassenscheiding. De blinde negerpianist Al Hibbler ech ter heeft twee dagen achtereen tevergeefs getracht zich te laten arresteren. De hoofdcommissaris van politie deelde ver slaggevers mee, dat de arrestatie van „een blinde nikker" nergens toe dient. De atmosfeer in de stad blijft gespan nen. Steeds meer mensen nemen deel aan de door dominee Martin Luther King af gekondigde campagne tegen rassenschei ding. (Van onze correspondent) PARIJS De ministers uit het Verre Oosten en het nabije Westen, die deze week aan de zittingen van de Zuidnost- aziatische en Noordatiantische Verdrags organisaties deelnamen, hebben Parijs verlaten. Concrete beslissingen werden niet verwacht en zijn ook niet genomen, maar bij het scheiden van de markt wa ren alle deelnemers het er onderling wei over eens dat deze diplomatieke week in Parijs, die zich overigens vooral wel door levendige, mondaine en gastronomische activiteiten had onderscheiden, voor de toekomst toch vruchten zal afwerpen. Het communiqué van de ZOAVO, die nog nooit eerder in Parijs vergaderd had, laat een tamelijk optimistisch geluid horen. Men gelooft over het algemeen niet dat de nieuwe strijd, die in Laos is ontbrand, de wereldvrede in ernstig gevaar zal kunnen brengen. Voorts werd de Thailander Sara- sin als secretaris-generaal van de organi satie herkozen en het budget tot bijna een miljoen dollar verhoogd. Tijdens de zitting des middags van de permanente NAVO-raad, waaraan naast de leden-ambassadeurs vijf ministers van de Verenigde Staten, Groot-Brittan- nië. Frankrijk, Italië en West-Duitsland mede aanzaten, zou volgens berichten die nog niet officieel bevestigd zijn, een At lantisch plan voor inter-geallieerde sa menwerking op kerngebied al vrijwel in kannen en kruiken zijn. Het plan zou volgende maand in Ottawa door de ministers van de NAVO officieel besproken worden en vermoedelijk ook wel worden aangenomen. Het plan voor ziet, zoals de Britten ook hadden voor gesteld. in een gezamenlijk opperbevel dat de nationale bijdragen echter als or ganische eenheden onaangetast zou laten. Als bijdragen werden al genoemd twee Amerikaanse Polaris-onderzeeboten en tweehonderd Britse bommenwerpers, ter wijl ook Frankrijk zich bereid zou heb ben verklaard zijn bescheiden luchtstrijd krachten van twee escadrilles, die in West-Duitsland zijn gestationeerd, ter be schikking van de verdragsorganisatie te stellen. Ook de andere NAVO-landen, waar onder Nederland, zouden worden ingescha keld. De Amerikanen zouden echter wel het laatste woord blijven houden over het gebruik in geval of bij drèiging van oor log van de kernwapens waarmee die ge zamenlijke strijdmacht zou worden uitge rust. Als deze berichten bevestigd, en voor al ook nader gepreciseerd, worden, hou den ze dus in dat Frankrijk zijn hou ding en gedragslijn veel ingrijpender heeft gewijzigd dan tot dusverre algemeen werd aangenomen. Ofschoon het nog niet dui delijk is, welke rol het Franse kernzwaard in dit Atlantische verband zou kunnen en mogen spelen, is niettemin al van groot gewicht het feit dat De Gaulle de NAVO niet langer in quarantaine schijnt te willen houden en de militaire samen werking in een internationale raad als een noodzaak heeft erkend. Achter de coulissen zijn de activiteiten zeker niet geringer geweest dan rond de groene tafel en daar schijnt het toepade- ringstreven verdere vorderingen te heb ben geboekt. Men heeft met veel opluch ting kennisgenomen van de uitspraak van generaal De Gaulle dat samenwerking de stevigste basis van de veiligheid en solidariteit de beste garantie voor de vre de is. Van zijn kant moet Lord Home. klaarblijkelijk aangemoedigd door zoveel Advertentie De beste service bij Ged. Oude Gracht 108-110 Haarlem Telefoon 17165-136(18-18657 Vraagt prijsopgaaf Advertentie De natuurgrijze Norac-tabletjes ver lossen U van overtol lig maagzuur. Zorg dat U altijd een paar tablet jes bij de hand hebt. Uw apotheker of drogist heeft het op z'n toonbank voor U klaar staan. redelijkheid, tegenover zijn Franse col lega zelfs een balletje hebben opgewor pen over een hervatting der onderhande lingen in zake de Britse toetrèding tot de E.E.G., waarop monsieur Couve de Murville geen nee zou hebben gezegd. Aan het feit dat hij evenmin ja heeft gezegd, zal zeker ook de omstandigheid wel niet vreemd zijn geweest dat de Franse minister tenslotte het recht had te twijfelen of de Conservatieve partij van zijn gesprekspartner, Lord Home, zich nog wel heel lang in het regeringszadel overeind zal kunnen houden. (Van onze correspondent) De Wheeling Steel Corporation, naar grootte de elfde staalfabriek van Ameri ka heeft een prijsverhoging bekend ge maakt van gemiddeld zes dollar per ton. Deze actie kwam precies een jaar nadat US. Steel Amerika's machtige staalconcern getracht had dezelfde prijsstijging door te voeren. US. Steel stuitte toen op fel verzet van president Kennedy. Aanvanke lijk kreeg men de indruk, dat de actie van Wheeling geen scherpe reactie op het Witte Huis zou ondervinden. Wheeling is betrekkelijk klein en men had de in druk, dat Wheelings voorbeeld niet zou worden gevolgd. De stemming veranderde, toen bekend werd dat president Kennedy, die met va kantie naar Florida zou gaan, zijn ver trek op z'n minst een dag had uitgesteld, ten gevolge van Wheelings initiatief. De staalaandelen in Wall Street, die eerst een stijging hadden vertoond, begonnen als ge volg van dit bèricht uit Washington, aan een scherpe koersdaling. Of Kennedy de indruk heeft gekregen, dat Wheelings voor beeld toch zou worden gevolgd, kon niet worden vastgesteld. In elk geval heeft de Amerikaanse pre sident echter te kennen gegeven, dat een eventuele poging om de staalprijzen over de gehele linie te verhogen, bij hem op even fel verzet zal stuiten als een jaar geleden. De president heeft de laatste tijd geprobeerd de industrie duidelijk te ma ken dat hij beslist geen vijand van het bedrijfsleven is maar daarom wenst hij niet te zwichten voor een nieuwe poging der staalindustrie om de prijzen te ver hogen. Schoonheidsmiddel. In San Francisco is baron Andrew von Salza, die aan mooie vrouwen tegen betaling bevruchte eieren als verjongingskuur voorschreef, in ver zekerde bewaring gesteld, terwijl er een onderzoek gaande is naar zijn financië le positie. Aagtekerk pass. 11 Suez n. Djibouti. Aalsum 10 te Punta Cardon n. Puerto Miranda. Abbekerk 10 te Manilla. Abida 10 te Rotterdam. Achilles 10 te Natal. Acila 10 150 m n. Landsend n. Curacao. Acmaea 10 te Curasao. Acteon 10 240 m. n. Azoren n. Curagao. Adara 9 30 m. w.z.w. F .Noronha n. Buen. Aires. Adonis 9 60 m. n. Puerto Rico n. Gent. Adrastus 10 30 m. n.w Kp. Guardafui n. Singap. Alcor 10 660 m. z.o. Dakar n Dakar. Alhena 10 te Rottredam Alpherat 10 330 m. n.n.w. Salvador n. Santos. Alphacca 10 te Hamburg. Alwaki 10 250 m. o.z.o. Sicilië n. Genua. Ameland 10 v. Aruba n. Sint Vincent. Amerskerk 10 v. Amsterdam, 11 te Antwerpen Amstelkroon 10 260 m. z. Bermuda n. Destrahan. Amstelland 10 v. Bahia n. Amsterdam. Amstelmolen 10 330 m. w. Fremantle n, Beira. Amstelsluis 10 300 m. o. Tokyo n. Vancouver. Amstelstad 10 450 m. z. Guam n. Hsingkang. Andijk 10 v. Antwerpen n. Port Everglades. Angolakust 10 v. Novo Redondo n. Pto. Amboin. Area 9 te Stanlow. Archimedes 10 te Amsterdam. Argos 10 te Hamburg. Asmidiske 10 255 m. w.n.w. Walv.bay n. St. Vine. Asterope 10 240 m n. Bermuda n. Hamptonroads. Attis 9 v. Charleston n. Newport News Baarn 10 35 m z.z.w. Terceira n. Amsterdam. Bali 10 te Hamburg. Banda 9 v. Valparaiso n. Callao. Banggai 11 te Chittagong verwacht. Batjan 10 400 m. w. Azoren n. Tripolis. Barendrecht 10 120 m. n.o. Aden n. Mena. Batu 11 v. Aden n. Bahrein. Bawean 10 v. Madras n. Singapore. Bengalen 10 450 m. w.n.w. Bombay n. Bahrein. Blitar 10 250 m. w.n.w. Kp. Leeuwin n. Adelaide. Boissevain 10 v. Tristan da Cunha n. Kaapstad. Borneo 10 170 m. o.z o. Malta n. Port Said. Bosco 9 20 m. z.o. Wight n. Rotterdam. Breda 10 v. Kingston, 11 te La Ceiba verwacht. Bussum 10 330 m. n.o. Porto Rico n. Lissabon. Caltex Amsterdam 11 te Stockholm. Caltex Arnhem 10 45 m. n. Finisterre n. R'dam. Calt. Delft 10 480 m. z.z.w. Bombay n. B. Mashur. Calt. Gorinehem 10 v. Br.büttelkg. n. Fredericia. Caltex Leiden 10 115 m. w.z.w. R. Fartak n. Suez. Caltex Madrid 11 v. Marsa El Brega n. Le Havre. Calt, Pernis 10 75 m. w. L. Quoin n. Avonmouth. Camerounkust 10 te Lagos. Camitia 10 440 m. z.z.w. Ascension n. Durban. Celebes 10 v. Port Said n. Genua. Charis 11 te Georgetown. Cinulia 10 90 m. z.z.o. Valentia n. Curagao. Cities Service Valley Forge 17 te Ummsaid verw. Conogkust 1 lv. Antwerpen n. Amsterdam. Cradle of Liberty 10 v. Mena n. Suez. Advertentie AROWAKS (Indiaans) (Wat Kan kan kan Kan alleen) BARTELJORISSTRAAT 2 - HAARLEM - TELEFOON 13004 Crania 10 250 m. z.z.w. Flores n. Rotterdam. Dahomeykust 10 180 m. w. St. Vine. n. Freetown. Diemerdijk 10 te Port Mellon v. Vancouver. Diogenes 10 250 m. w.z.w. Azoren n. Curasao. Doelwijk 10 105 m. o.n.o. Algiers n. Mena, Doris 11 te Philadelphia. Drente 11 te Beyrouth. Duivendrecht 18 te Bromboro verwacht. Eemland 10 te Cabedelo. Eenhoorn 11 te Saloniki. Elisabeth Broere 10 100 m. n. Perim n. Aden. Esso Amsterdam 10 m. 80 m. z. Kreta n. Pt. Said. Esso Rotterdam 9 v. Bombay n. Mena. Forest Hill 10 370 m. z.o. K. Sable n. Ph.delphia. Fravizo 10 te Bordeaux. Friesland KRL 8 te San Francisco. Friesland SSM verm 10 v. Harsens. Gaasterland 10 v. Puerto Alegre n. Rio Grande. Ganymedes 11 te Curagao. Garoet 10 75 m. n.o. Las Palmas n. Kaapstad. Geertje Buisman 10 55 m. n.o. Ouessant n. Antw. Geeststar 10 v. Preston n. Dominica. Gooiland 10 te Cartagena v. Buena Ventura. Graveland 10 te Recife. Grebbedijk 12 te New York verwacht. Grote Dijk 10 v. New Orleans n. Le Havre. Groote Kerk 10 v. Tripoli n. Port Said. Gulf Hansa 10 v. Suez n. Mena. Gulf Italian 10 80 m. n.w. Alexandr. n. Landsend. Hathor 9 te Lattakia. Hector 10 te Amsterdam. Helena 10 te Piraeus. Helicon 10 v. Cartagena n. Puerto Limon. Hermes 10 te Antwerpen. Holendrecht 13 te Baltimore verwacht. Holl. Diep 10 400 m. n.o. Madrai n. L. Marques. Hoogkerk 11 te Hamburg. Inca 10 rede Port Said n. Tamatave. Isis 9 200 m. n.w. Jamaica n. Curaqao. Ivoorkust 11 v. Rotterdam n. Hamburg. Izalco 11 v. Arica n. Valparaiso. Jacob Verolme 10 v. Buenos Aires v. Caldera. Jagersfontein 11 te Bremen. Japara 11 te Aden. Joseph Frering 10 180 m. w. Freetown n. IJmuid. Kabylia 13 te Curagao verwacht. Kalydon 12 te Curagao verwacht. Kamperdijk 10 v. Antwerpen n. Rotterdam. Karachi 11 te Dunedin verwacht. Karimun 10 v. Cristobal n. Papeete. Katendrecht 10 te HMamburg v. Rotterdam. Katsedijk 11 te Hamburg. Katwijk 10 115 m. n. Fayal n. New Orleans. Keizerswaard 10 v. Rotterdam te Thameshaven. Kelletia 10 v. Rotterdam n. Fredericia. Kenia 10 te Rotterdam. Khasiella 11 te Malmö. Kieldrecht 7 te Colombo. Koningswaard 9 1300 m. w. Dakar n. Dakar. Koratia 12 te Curagao verwacht. Korendijk 10 600 m. n. Azoren n. New York. Korenia 10 540 m. w. Finisterre n. Harburg. Korovina 13 te Rota (Spanje) verwacht. Kosicia 17 te Freetown verwacht. Kossmatella 11 te Rotterdam verwacht. Kreeft 10 v. Rotterdam n. Narvik. Kreon pass. 10 Flores n. Barbados. Kylix 11 te Bayonne verwacht. Leiderkerk 10 10 m. z.w. Aden n. Das eiland. Liberty Bell 10 v. Port Said n. Rotterdam. Loppersum 10 370 m. o.z.o. K. Race n. Le Havre. Maashaven 10 405 m. n.o. Bermuda n Pt. Arthur. Maaslloyd 10 160 m. z.o. Suez n. Port Said. Markab 10 500. m. z.z.w. Az. n. Cambridge U.S.A. Marnelloyd 10 80 m. z.o. Kp. Leeuwin n. Aden. Maron 10 v. Maracaibo n. Curasao. Medon 10 v. Georgetown n. Mackenzie. Meerdrecht 12 te Rotterdam verwacht. Mentor 9 v. Tripoli n. Rhodos. Merseylloyd 11 v. Aden n. Beyrouth. Merwede 10 140 m. n. Kp. Blanc n. Abidjan. Modjokerto 9 v. Bangkok n. Labuan. Montferland 10 150 m. n.n.o. Madeira n A'dam. Moordrecht 10 v. Punta Cardon n. Landsend. Mijdrecht 12 te El Palito verwacht. Naess Tiger 10 v. Port Said n. Rotterdam. Neder-Ebro 10 ten anker rede Lour. Marques. Neder-Waal 10 te Duinkerken. Neder-Weser 10 500 m. w. Sabang n. Penang. Nestor 10 v. Matazas n. Willemstad. Nieuw Amsterdam 11 v. Kingston n. Curacao. Noordwijk 10 v. Monrovia n IJmuiden. Nushaba 10 op Parana rivier n. San Antonio. Nijkerk 10 120 m. z z.o. Saigon n. Hongkong. Ommenkerk 10 v. Aden n. Suez. Ondina 10 te Suez n. Thameshaven. Onoba pass. 11 Aden n. Suez. Oranjefont. 10 420 m. n.o. St. Helena n. Kaapst. Oranjestad 10 v. Paramaribo n. Madeira. Osiris 9 160 m. n.o. Willemstad n. Le Havre. Ouwerkerk 10 v. Hamburg, 11 te Bremen. Overijsel verm. 16 v. Eitrheim n. Antwerpen. Palamedes 10 te Mobile. Papendrecht 10 100 m. n.n.o. Alexandr. n. P. Said. Parkhaven 10 v. Lissabon n. Maceio. Parthenon 10 te New York. Pendrecht 12 te Pnuta Palmas verwacht. Pericles 10 te Rotterdam. P. G. Thulin 9 180 m. z.z.w. Guayaquil n. Balboa. Philidora 15 in Suezkanaal verwacht n. Mena. Philippia 12 te Thameshaven verwacht. Polydorus 11 te Glasgow. Poseidon 10 v. Mobile n. Houston. Prins Casimir 10 te Le Havre. Prins Maurits 10 te Castillon. Prins der Nederl. 10 v. Barbados n. Plymouth. Prins Fred. Willem 10 v. Glasgow n. Montreal. Prins Willem III 10 v. A dam, 11 te Rotterdam. Prins Willem IV 10 v. Halifax n. Quebec. Prins Willem V 10 380 m. o. K. Race n. Montreal. Prinses Margriet 10 te Rotterdam. Purmerend 10 rede Bonny. Raki 10 te Chalna. Rempang 10 v. Durban n. East-London. Reza Shah the Great 10 200 m. w. Ushant naar Curacao. Roebiah 10 v. Amsterdam n. Houston. Roepat 10 230 m. n. Luzon n. Tandjong Mani. Rondo 10 te Hamburg. Rotterdam 9 v. Cristobal n. New York. Rotti 10 320 m. w.z.w. Azoren n. Duinkerken. Rijndam 10 te Quebec. Salatiga 10 te Kuwait. Scheldelloyd 10 te Antwerpen. Schelpwijk 11 te Cochin verwacht. Scherpendrecht 10 375 m. z.o. Abidjan (bestem Schiedijk 10 130 m. z.z.w. Kp. Race n. Rotterdam. Sepia 10 70 m. n.o. Ras Al Hadd n. Singapore. Serooskerk 11 te Melbourne. Servaaskerk 11 te Antwerpen verwacht. Seven Seas 11 te Rotterdam. Sheratan 10 20 m. n.o. Le Havre n. Rotterdam. Sigli 11 te Jesselton verwacht. Silindoeng 10 90 m. n o. Obbia n. Muscat. Simonskerk 10 te Genua v. Livorno. Sinon 10 v. Willemstad n. Baltimore. Sinoutskerk 10 v. Hongkong n. Penang. Sirrah 10 te Coryton. Skadi 10 v. Ceuta n Sint Johns Sliedrecht 22 te Norfolk verwacht. Sloterdijk pass. 10 Kp. Race n. Le Havre. Socrates 11 te Guayaquil. Solon 10 V. Dublin n. Santo Domingo. Spaarnekerk 11 v Rotterdam n. Hongkong. Stad Den Haag 10 60 m n.o. Ouessant n. IJmuid. Stad Kampen 11 te Norfolk verwacht. Stad Maastricht 10 v. IJmuid. n. Hamptonroads. Stad Utrecht 10 te IJmuiden. Stad Zwolle 10 v. Hamburg n. Norfolk U.S.A. Statendam 10 v. Venetië n. Catania. Statue of Liberty 10 120 m. z Djeddah n. Mena Straat Madura 11 te Lorenzo Marques. Sumatra 10 te Philadelphia. Tacana 10 te Vera Cruz. Tahama 10 520 m. w.n.w. Tenerife n. Ceuta. Tamo 10 te Hamburg v. Bremen. Tara 11 te Burutu verwacht v. Lagos. Tegelberg 10 300 m. z. Ceylon n. Mauritius. Tero 11 te Santos. Theron 11 te Londen. Thuredrecht 10 300 m.n.w. Madeira n. Hampt.rds, Tjiliwone 10 te Melbourne. Tjimanuk 10 v. Abidjan n. Kaapstad. Tjinegara 10 70 m. n. Cairns n. Brisbane. Tiipanas 10 v. Singapore n. Durban. Tjitarum 10 570 m. n.o. Amsterd. eil. n. Durban. Togokust 10 v. Dakar n. Freetown. Towa 10 155 m. o. Bahia n. Rotterdam. Triton 9 750 m. w.n.w. Azoren n. Nassau. Tweelingen 10 70 m. n.o. Ouessant n Pepel. Ulysses 10 v. Threerivers n. Quebec. Utrecht 10 200 m. w z.w. Lissabon n. Montreal. Van Linschoten 10 rede Lagos. Vasum 10 v. Curacao n. Punta Cardon. Videna 14 te Portland (Maine) verwacht. Vitrea 11 v. Suez n. Bandar Mashur. Vivipara 11 te Rotetrdam. Vlist 10 70 m. w.z.w. Landsend n. New York. Voco 11 te Rotterdam. Waibalong 10 v. Zanzibar n. Durban. W. A. Jones 10 480 m .z.z.w. Socotra n. Ph.delph. Waikelo 10 163 m. z.z.w. Kp. R. Hafun n. Djedda. Witmarsum 10 390 m. w. Landsend n. Houston. Wonosari 10 180 m. z.w. Ouessant n. Antwerpen. Wonosobo verm. 10 v. Marseille n. Barcelona. Zaankerk 10 350 m. o. Aden n. Aden. Zaanland 10 v. Las Palmas n. Recife. Zafra 12 te Thameshaven verwacht. Zaria 10 70 m. n. Alexandrië n. Isle of Grain. KLEINE VAART Adine 10 te Lissabon. Admiraal Courbet 10 nog te Liverpool. Adm. De Ruyter 10 v. Manchest. n. Penmanwaer. Aeneas 10 20 m. n.o. Kp. Villano n. Antwerpen. Ank T. 9 v. Barking te Silvertown. Anna Broere 10 te Sandetti n. Dordrecht. Ardeas 9 ten anker Patras v. Izmir. Atlas 9 25 m. z.w. Cartagena n. Sevilla. Bab T. 9 15 m. w. IJmuiden n. Goole. Binnenhaven 10 15 m. n. Kp.Vinc n. Casablanca. Bonafide 10 10 m. w. Gironde n. Livorno. Borculo 10 te Tervosehead n. Pasajes. Coccinelle 10 te Benghazi v. Tripoli. Dido 10 60 m. z.w. Oporto n. Amsterdam. Eemstroom 10 10 m. w. Tongue n. Amsterdam. Flevo 9 te Gothenburg. Huybergen verm. 11 v. Liverpool n. Jersey. Joost 10 dwars Kp. Mondego. n. Malaga. Keizersgracht 10 20 m. z. Lindesnes n. Aberdeen. Lauriersgracht 10 50 m. o. Majorca n. Valencia. Leonidas 10 40 m. z.w. Ouessant n. Gibraltar. Manto 10 140 m. n.n.w. Bilbao n. Bilbao, Mauritssingel 10 te Margate n. Londen. Meidóornsingel 10 te Dungeness n. Vlaardingen. Mies 9 te Gent. Nero 9 dwars Nóordwijk n. Amsterdam. Philetas 10 te Aarhus. UNILEVER WEER VAST Op Amerikaanse vraag blijft Unilever aanhoudend vast in de markt liggen. Gis teren werd een hoogste koers bereikt van 160.70 (slot dinsdag 159.70). Kon. Shell verbeterde tot 172.70 0.70). AKU steeg drie punten tot 452, waarna 450. Hoogovens bleven nagenoeg onveranderd op 537. Philips verbeterde van 155.80 tot 156 (slot dinsdag 155.90). VERHANDELDE FONDSEN 10 april 9 april Totaal 467 476 Hoger 206 (44,1%) 233 (48.9% Lager 161 (34,5%) 150 (31,6% Gelijk 100 (21,4%) 93 (19,5%. AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U450 Hoogovens 536540 gl Kon. Olie172,50—173.60 Philips f 155 gb—156 Unilever f 160,20—161,10 Stemming: Verdeeld. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. Hoogovens 449450 gl 449 gl Kon. Olie539 Philips 173 gb-173,20 173 b Unilever f 156,gl 155,90 A.K.U161,20—161,60 f 161,40 Vorige slotkoers A'dam Rubber. 120 H.V.A 143% A.K.U 450 f 133,50 Hoogovens 536% Philips Gem. Bez. 155,85 Unilever f 160,35 Dordtsche Petr. 795 K. Ned. Petr. Mij. f 172.60 Holl. Am. Lijn 114% K.L.M 54,20 K.N.S.M 143% Ned. Stoomv. Mij. 131 Ommeren, Phs. v. 257 Scheepv. Un. Ned. 135 198,— Nefo 167,50 216,— Unitas 509,— Ver. Bezit v. 1894 f 130,— Amsterd. Bank 375 Ned. Handel Mij. 370 Rotterd. Bank 344 Twentsche Bank. 317 Albert Heijn 603 Amstel Brouwerij 450 Berkel's Patent 192% 943 Bührmann Papier 725 416 Ford 913 Gelder Kon. Pap. 266% Gist Spir.f. Kon. 350 Van der Heem 279 Heinekens Bier 465 Hoogenbosch Sch. 315 Indola 485 Kon. Zout-Ketjen 768 Müller Nat. Bezit 336 Ned. Kabelfabr. 499 Philips Pref ƒ61,— Stokvis 183% Thomassen Dr. 769 Ver. Machinefabr 207 Wessanen 399 Wilton Fijenoord 273 Zwanenberg-Org. 879% Billiton Mij. II 440 b Aluminium Ltd... 26% American Motors 20% Anaconda 45% Ex Bethlehem Steel. 32*$ Cities Service 643/i, General Motors 67™/% Kennecott Copper 72*$ Republic Steel 39 Shell Oil 39% U.S. Steel 48J$ Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) WALL STREET: IN REACTIE De koersen in Wall Street zijn gisteren scherp gedaald als gevolg van de medede ling van president Kennedy, dat hij zijn vakantie uitstelt om maatregelen te over wegen in verband met het bericht van de staalfabriek Wheeling Steel Corp, dat zij de prijzen van 'n aantal staalsoorten met 4.50 tot 10 per ton heeft verhoogd- Het Dow Jones gemiddelde voor industrie fondsen daalde als gevolg hiervan met 1.68 tot 704.35. De meeste verliezen liepen van fracties tot twee dollar. De omzet be droeg 5.910.000 shares tegen 5.110.000 sha res dinsdag. Advertentie Albert Verweylaan 1 1Haarlem, Tel 102500; 5 2564 Rijsbergen pass. 10 Noordhinder n. Rotterdam. Quo Vadis 8 v. Esbjerg. Stella Maris 10 10 m. n.o. Ouesant n. Aviles. Strabo 10 te Aarhus. Triton 10 50 m. w. IJmuiden n. Rotterdam. Twee Gebroeders 10 5 m. n. Ouessant n. R'dam. Ubbergen 10 te Klaipeda. Walenburgh 10 20 m. n.o. Guernsey n. Bordeaux. Willi Böhmer 15 te Karachi verwacht. Willy 10 30 m. w. Royal Soevreign n. Ipswich. Wilpo 10 te Rotterdam v. Amsterdam. IJsselhaven 10 30 m. z.w. Ouess n. Casablanca. SLEEPVAART Elbe 9 v. Rotterdam n. zee en terug. Ebro 9 te Rótterda mv. Gravesend Gele Zee pass. 9 Cuxhaven n. Nederland. Groningen 11 nog te Amsterdam. Help 11 werkzaam te Pointe Noir. Utrecht 11 ,in Engels Kanaal. Zeeland verm. 11 v. Carthagena n. La Spezia.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 15