Alleen Aukje Wijnia plaatste zich voor de tweede ronde abi stop'n tijger in uw tank! SPO" ESSO) BENT U BETER UIT! Ook Bert Onnes bij heren uit de strijd Tour-verslaggever Wereldrecord met ,.,c de polsstok Zito is favoriet in Grote Paas-prijs Brazilië met nieuw elftal in Rio ZATERDAG 13 APRIL 1963 Oplossing puzzel no. 31 Hersteld U merkt niets - anderen merken niets! tampons I Olympische commissie van NHS opgeheven Zuinigheid is een goede eigenschap van Esso Extra benzine. Maar activiteit beslist de meest opvallende. Tank Esso Extra... voor maximum energie! L,e VAN OVERAL PAASHAASPUZZELHAASPAASPUZZELPAASPUZZELHAASPA^SHAASPUZZELHAASPAASPUZZELPAASHAASPUZZELPAASPUZZELHAASHAASPAASPUZZEL PAASPUZZELHAAS PAASHAASPUZZEL PAASPUZZELHAAS Oppervlakkig bekeken zijn al deze paashazen broertjes van elkaar, maar bij nadere beschouwing zal men merken dat ze toch allemaal echte individua listen zijndie zeer persoonlijke kenmerken hebben. Ze zijn namelijk alle maal in een of ander detail verschillend! Allemaal? Bij nog nadere en zeer nauwkeurige beschouwing zal men misschien ontdekken, dat er één tweeling tussen loopt, twee haasjes die precies dezelfde zijn tot in alle onderdelen. Wie die twee weet op te sporen, mag de nummers van die tweeling opzenden per briefkaart aan onze puzzelredactie. Het aardige van deze puzzel is, dat men er in huiselijke kring een onderlinge tijdwedstrijd van kan maken. Wie ontdekt de tweeling in de kortste tijdVeel genoegen met de paasdagen! I De achtste finales van het gemengd dub belspel begonnen vrijdagmorgen tijdens de tafeltenr iswedstrijden om het wereld kampioenschap in Praag met een grote verrassing. De wereldkampioenen Ogimu- ra en Matsuzaki (Japan) verloren name lijk met 1-3 van het Chinese paar Cheng/ Chang. In de derde ronde van het ge mengde dubbelspel verloren Bert Onnes en Ursula Artz met 3-1, setstanden 10-21, 21-10, 21-11, 21-18 van de Portugezen Choi en Tong. Van de Nederlandse meisjes die strijden in het dames enkelspel plaatste Aukje Wij nia zich voor de tweede ronde dankzij een overwinning op Ngoc Swong uit Vietnam. Ursula Artz verloor met 21-17, 21-15, 21-13 van de Russische Lukina. De derde Ne derlandse vertegenwoordigster Ria Bog- mans werd eveneens in de eerste ronde uitgeschakeld. De Frangaise Monique Al- ber besliste het duel tegen onze landge note met 21-11, 21-18, 21-14 in haar voor deel. Aukje Wynia komt in de tweede ronde uit tegen de ex-Hongaarse Susy Javor, die nu de kleuren van Australië verdedigt. De Nederlandse krijgt daarmee gelegenheid revanche te nemen voor de in de team- De dagelijkse radioreportages van de Tour de France zullen dit jaar worden verzorgd door de heer Toine Cense. voorzitter van de Tour- en Wielerclub Maastricht. Gisteren werd overeenstem ming bereikt met de Nederlandse Radio Unie, die vorige jaren Dick van Rijn als Tour-verslaggever had. 1. veirbönd, 2. gelegen. 3. intocht. 4. ge negen, 5. stekker, 6. markies, 7. bedeesd, 8. Zaandam, 9. gezwind, 10. tijdelijk, 11. on langs, 12. nevelig, 13. nederig, 14. voordat, 15. aanhang, 16. kordaat, 17. nergens, 18. passage, 19. kasteel, 20. leenman. De zegs wijze luidt: „De hekken zijn verhangen". PRIJSWINNAARS PUZZEL NO. 31: ƒ7,50: G. Schutter. Wijkeroogstraat 176, Velsen-Noord: ƒ5,G. J. Geus, Muider- slotweg 75, Haarlem, ƒ2,50: J. Nordsiek Westerveld, Bloemendaalsestraatweg 139, Santpoort. Oplossingen van de paaspuzzel, uitslui tend per briefkaart, dienen voor donderdag a.s. in het bezit van de redactie te zjjn. wedstrijd tegen Australiëgeleden neder laag tegen Susy Javor. Frans Schoofs kon het in de tweede ron de van het herenenkelspel niet bolwerken tegen de als tweede geplaatste Chinees Hsu Yin Sheng. Schoofs was tegen.de on mogelijk snelle Sheng totaal kansloos: 15-21, 7-21, 10-21. De Amsterdammer werd in hoog tempo bestookt met voortreffelijk gespreide korte topspinslagen, afgewisseld door gave dropshots. Voor eventuele nood gevallen had de Chinees nog een service in reserve, die zijn tegenstanders voor nauwelijks oplosbare problemen stelt. Betere berichten kwamen er voor Ne derland in de eerste ronde van het heren dubbelspel. De grieperige Onnes had met Frans Schoofs als partner aanvankelijk geen verweer tegen het spel van Jeshoua en Edelstein (Israel), maar het Neder landse tweetal herstelde zich voortreffelijk en bereikte met 14-21, 17-21, 21-16, 21-10, 21-15 toch nog de tweede ronde. Dat pres teerden ook Bert Schoofs en Bakker. Zij behoefden niet te spelen, aangezien de part ner van de Westduitser Gomolla niet op was komen dagen. Bert Onnes en Ursula Artz herstelden in het gemengd dubbelspel het sportcontact met Indonesië. Het werd een Nederlandse zege: 21-14, 21-12, 11-21, 21-8. Frans Schoofs en Ria Bogmans leken ook in snel tempo naar de tweede ronde te zullen gaan. Met 21-18, 21-18 namen zij een comfortabele voorsprong op de Tsje chische combinatie Chmelik/Karlikova, maar na 20-22 in de derde game was het helemaal afgelopen met onze vertegen woordigsters. Met 21-12, 21-13, in de vierde en vijfde game beslisten de Tsjechen het duel in hun voordeel. Bert Onnes bereikte donderdag de der de ronde van het heren enkelspel door een overwinning met 22-20, 21-16, 22-20 op de Egyptenaar Fahmi. De Nederlandse combinatie Ursula Artz Ria Bogmans werd in de eerste ronde van het dames dubbelspel in drie sets uitge schakeld door het Belgische duo M. en V. Stas. De game-standen waren: 21-16, 21-17 en 21-19. Bert Schoofs en Gé Bakker brachten het niet verder dan de tweede ronde van het herendubbelspel. Het Nederlandse team verloor na een spannende partij in vijf games van de Tsjechen Simek en Nyc. De cijfers waren hier 20-22, 21-23, 21-18, 21-19, en 21-15. Bert Onnes werd in de derde ronde van het heren enkelspel uitgeschakeld door de Hongaar Berczik. De Nederlander ver loor in drie games met 21-13, 21-17 en 17-18. De Nederlandse heren waren in het troost- toernooi succesvol. Frans en Bert Schoofs wonnen in respectievelijk twee en drie games van de Tsjechen Simek en Remes, terwijl Gé Bakker in de tweede ronde in twee games de baas bleef over de Pool Krvanka. In de 3de ronde struikelde Frans Schoofs die in twee games zijn meerdere moest erkennen in de Tsjech Ostravicky. Bert's broer Frans plaatste zich voor dp vierde ronde door een 2-0 zege op Sandor (Hong.). i rfftn» 'Or, In een wedstrijd Voor de voorronden van het Europese kampioenschap basketbal heeft de Oostenrijkse herenploeg in We nen een 83-61 overwinning behaald op Zwitserland. Bij de rust was de stand 44- 29. De beslissing in deze groep zal vallen in de ontmoeting Zwitserland-West-Duits- land. De 24-jarige Japanse gewichtheffer Yo- shio Miyake heeft in Tokio het wereldre cord tweehandig stoten in de vederge- wichtklasse verbeterd. Hij bracht 150,5 kg omhoog. 0,5 kg meer dan het oude record, dat sedert oktober van het vorig jaar op zijn naam stond. 'Advertentie Miljoenen moderne vrouwen voelen zich met o.b. tampons veilig - altijd en overal! Sport, fietsen, dansen, baden. Alles kunt u blijven doen. Heerlijk vrij en ongehinderd door gordel. Geen ver band of spelden. Onmerkbare Bescherming o.b. tampons, inwendig gedragen, voelt men niet - ziet men niet en merkt men niet. Gemakkelijke toepassing Bij o.b. tampons heeft men geen schuifkoker nodig. Men kan ze mee nemen in het kleinste tasje en na ge bruik altijd ongemerkt wegdoen. Onopvallend en absoluut safe o.b. tampons tekenen zich niet af onder nauwsluitende kleding of bad pak en u kunt zich veilig voelen onder alle omstandigheden. Medisch verantwoord Wetenschappelijk onderzoek in Ame rika en vele West Europese landen heeft aangetoond.dat de o.b. methode aan alle eisen vande moderne maand- hygiene voldoet. de moderne 'l|'llil||IH I maandhygiëne Per pakje van 10 tampons (voldoende voor maandelijks gebruik) Normaal f 1.15. Speciaal f 1.40 40 I GRATIS Aan Drogerijen Mij-, Mijdrecht I Gelieve mij in discrete blanco envelop te zenden gratis en franco uw uitvoerig I I geïllustreerde brochure met proefpakje o.b. tampons Naam - Straat I Woonplaats - HD2 - 63 De 22-jarige Amerikaanse student John Pennel heeft dezer dagen bij atletiekwed strijden in Natchitoches het wereldrecord polsstokhoogspringen verbeterd en ge bracht op 4.97 meter. Het oude record stond sinds 22 juni van het vorig jaar op naam van de Fin Pentti Nikula met 4.94 meter. John Pennel zelf was reeds een centi meter hoger gekomen, maar deze pres tatie is nog niet door de IAAF erkend. Pennel's nieuwe recordpoging gelukte bij de tweede beurt. Hij probeerde vervolgens over 5.02 meter te komen hetgeen mis lukte. In het programma, dat op tweede paas dag in Alkmaar wordt verreden, is het maar gelukkig geweest dat het rijk gedo teerde hoofdnummer om de grote Paas- prijs gereserveerd is voor de jongere paar den en niet voor de internationale klasse, waarvan er velen nog niet beschikbaar zijn. Het is nu een bijzonder open en aan trekkelijke draverij, waarin Zilo na zijn voortreffelijk seizoendebuut als de groot ste favoriet mag worden gezien. Hij wordt echter ernstig bedreigd door Ylogie M en de sterke Yucatan, zij het dat dit laatste paard op het korte laatste rechte einde weinig aan zijn scherpe eindsprint zal heb ben. Outsider in dit goede gezelschap is Yankee Erebus. Het internationale nummer is slecht be zet, maar de kwaliteit zal veel vergoeden. Theo Messidor, nog niet in vorm, zal de grootste moeite hebben zijn stalgenote Mit- chouka te houden, die op haar beurt over het ruim 2300 m lange parcours de in ko mende vorm lopende Quicksilver S niet zal kunnen houden. In het amateurnummer kan Your Pride zijn vierde zege in deze categorie boeken, daar zijn eigenaar uitstekend met hem overweg kan. Voor de plaatsen komen in aanmerking Zingly Sister en Zita Belwin. Stal Dooyeweerd kan zijn tweede over winning boeken met Zee, die dan vijf keer achtereen als eerste door de finish zal zijn gekomen. Zijn rivaal is Zwaluw S, die daarbij zal worden gesteund door Zus Scotch. Outsider is X Signal. In de New Star-prijs heeft de snelle star ter Zilla de voorkeur boven Zoagli en Ab- dullat Hanover, die beiden nog wel eens van de benen willen gaan als het snel gaat. Outsider is X Nelly, die zich op Mere- veld zeer snel toonde. In het goed bezette openingsnummer strijden vele gelijkwaar dige paarden om de voorrang. Daar Ber- tus van Zelda tot nu toe zich zeer betrouw baar heeft getoond, zal hij na zijn goede klasseringen thans kunnen winnen van Barrelina en Bentoprise. Van de debute rende Ben Hur gaan goede geruchten, zo dat een verrassing niet is uitgesloten. Hoewel Bergleeuwerik S in het tweede nummer groot favoriet is. staat zijn zege allerminst vast, omdat hij al meer dan eens heeft gefaald. Annemarie Cato toont daarentegen een voorkeur voor Alkmaar, hetgeen zij kan demonstreren met een ze ge. Aquilo en Alisko hebben de mogelijk heden de rollen in hun voordeel te draaien. Tenslotte kan de in blakende vorm ver kerende Zulma zijn derde overwinning boeken, waardoor Zephyr Scotch en Xan- dor naar de plaatsen zullen worden ver wezen. Voor Zamora the Saint, die in Alk maar wordt getraind, ligt er een outsiders mogelijkheid. De commissie van de Nederlandse Hip pische Sportbond voor de uitzending naar de Olympische Spelen 1964, bestaande uit de heren J. H. W. Pasman, ir. F. J. Philips en R. Zwolsman, heeft het bestuur van de N.H.S. verzocht haar van haar taak te ontheffen. De commissie, die zich in eerste instan tie tot taak had gesteld de training van de springruiters zo goed mogelijk vpor bereiden, is tot de conclusie gekomen, dat thans door het tot stand komen van een aantal op financieel,, sterke, basis gegrondveste stallen, die door de aan koop van prima buitenlandse springpaar den een grote onderlinge rivaliteit zullen doen ontstaan, de springsport in de par ticuliere sector een dusdanige ontwikke ling tegemoet kan gaan, dat haar bemoei ingen t.a.v. de training op dit terrein niet meer noodzakelijk worden geacht. Het bestuur van de N.H.S. heeft het ont slag aanvaard onder betuiging van zijn erkentelijkheid voor het vele werk, dat' door de commissie ten behoeve van de hip pische sport werd verricht. Advertentie Met een elftal, dat sterk afwijkt van het team dat wereldkampioen werd, zal Bra- üië,/v:«jpavond in Rio de Janeiro aantre- krvdör de landenwedstrijd tegen Argen tinië. De trainers Feolo en Moneira willen jni deijéide ontmoetingen tegen Argentinië (de tweede vindt plaats op dinsdag na Pa sen) de sterkst mogelijke opstelling vinden voor de komende Europese trip van de Brazilianen. Van het kampioenselftal zijn nog slechts doelman Gylmar, Mauro en Djalma San tos, die kortgeleden zijn 36ste verjaardag vierde, over. Feola en Momera stellen zich veel voor van de linkervleugel: Countinho, Pele en Pepe. De opstelling is: doel: Gyl mar; achter: Djalma Santos en Mauro; midden: Altair, Zequinha en Dari; voor- Dorval, Mengalvio, Coutinho.Pele en Pepe. De vijfvoudige Europa-cupwinnaar Real Madrid heeft op niet overtuigende wijze de Duitse Hamburger SV met 0-1 versla gen door een doelpunt in de tweede helft van rechtsbuiten Amancio. De Spanjaar den hebben nog steeds niet de grandioze vorm van enkele jaren geleden en spe ciaal de voorhoede kwam vrijwel nimmer tot goede prestaties. Puskas In het bijzon der kreeg gedurende de volle 90 minuten bijzonder weinig gelegenheid de Duitse doelman Schnoor met zijn gevreesde lin kerbeen" in moeilijkheden te brengen. Het was min of meer een gelukkige omstan digheid, dat Amancia twaalf minuten voor het einde een voorzet van invaller Tejada met het hoofd langs de Duitse doelman kon werken. iI

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5