Nederland had aanvankelijk bar weinig interesse voor zwak spelende Fransen Noordhollandse schakers gaan strijden om de „NHSB-leeuw" Vanavond mag het oranje-team al blij zijn met gelijkspel Feijenoord-stadion vanavond wellicht niet uitverkocht Ouderland doet mee Leicester weer op de eerste plaats Brazilië behield de Roca-beker Roozenburg speelde tweemaal remise Nencini en Gaul in Ronde Nederland? Rik van Looy zal zeker één maand rust moeten houden Geldermans vierde Nederland krijgt 't niet gemakkelijk Bekerduels starten maandag 22 april WOENSDAG 17 APRIL 1963 15 Het dikwijls bijzonder zwakke voetbal van de Fransen is er de oor zaak van geweest, dat aanvankelijk van Nederlandse zijde weinig of geen interesse bestond voor een regelma tige voortzetting van het in 1908 met hen gelegde contact. In de eer ste drie wedstrijden tegen Nederland kregen de Fransen namelijk geen been aan de grondals krachtmeting waren deze ontmoetingen dan ook van nul en generlei waarde. Het zou tot omstreeks de dertiger jaren duren alvorens een kentering in het Franse voetbal kwam, maar toen bleek ook direct dat zij op voetbalgebied ge weldige vorderingen hadden ge maakt. Frankrijk werd als het ware elké wedstrijd, sterker en na de twee- - Voetbal Record aantal punten na 34 jaar geëvenaard de wereldoorlog kwam Nederland er nauwelijks meer aan te pas. Het is nu zelfs zo dat wij al blij mogen zijn wanneer de Franse voetbalbond ons voor een landenontmoeting niet te licht bevindt. Na ernstige valpartij RS VAN MIDVOOR N EEN HATTRICK I i iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiil Claire Benedicttoernooi Schakers besloten zonder verder te spelen: remise DRIE VOORGANGERS VAN MIDVOOR KRUIVER SCOORDEN EEN HATTRICK t 5 Het stadion Feijenoord, waar zich van avond de interland-voetbalwedstrijd Ne derland-Frankrijk afspeelt, komt zo goed als zeker niet helemaal vol met toeschou wers te zitten. Tot gisteravond namelijk kochten slechts 25.000 voetbalenthousias ten een kaartje in de voorverkoop. Wan neer het droog blijft verwacht zowel de KNVB als Feijenoord ongeveer 40.000 kij kers. Over het algemeen bestaat er dus wei nig belangstelling voor deze match. De KNVB wijt dat aan de nog zo vers in het geheugen liggende wedstrijd Feijenoord- Benfica. Wel meent men in Den Haag dat het Olympisch stadion op 2 mei (Ne- derland-Brazilië) zal vollopen. Televisiebezitters zullen de match van vanavond niet op het scherm zien. De ra dio besteedt er daarentegen wel aandacht aan. Om 20.10 uur komt NCRV-verslagge- ver Dick van Bommel via Hilversum II in de ether. Als troost verschijnt hoogst waarschijn lijk volgende week woensdag (22 april) de Europacup-wedstrijd Milaan-Dundee op het beeldscherm. Hierover wordt zo mo gelijk vandaag een beslissing genomen. Piet Ouderland, over wiens enkelblessu re al enkele dagen ongerustheid was ge rezen, bezet vanavond in het Nederlands voetbalelftal, dat zoals bekend in het sta dion Feijenoord tegen Frankrijk speelt, toch de linksbackplaats. Veldhoen blijft derhalve reserve. Leicester City heroverde dinsdag de lei ding in de Engelse eerste divisie door een zwaarbevochten 4-3 zege op eigen terrein over Manchester United. Niet minder dan twee spelers scoorden in deze ontmoeting een hattrick. Het waren Ken Keyworth voor Leicester en Denis Law voor United. De drie doelpunten van Keyworth werden gescoord in een tijdsverloop van nauwe lijks zes minuten in het begin van de tweede helft. Leicester heeft nu één punt meer dan Tottenham, maar heeft één wedstrijd meer gespeeld. Het totaal aantal punten van Leicester bedraagt 51. waarmee het record van de club in de eerste divisie, dat da teert van 1929. is geëvenaard. De andere kandidaat voor het kampi oenschap. Everton, kwam in punten ge lijk met Tottenham Hotspur door een 1-0 zége op het laaggeplaatste Birmingham, dat. het grootste deel van de wedstrijd met tien man speelde. Voor de Engelse League werden dinsdag de volgende wedstrijden gespeeld: eerste divisie: Birmingham C.Everton 0-1. Lei- cester C.Manchester Un. 4-3, Sheffield Un.Blackpool 0-0, Aston V—Wolver hampton W. 0-2. Tweede divisie: Huddersfield T.New castle Un. 2-1, Walsall—Cardiff C. 2-1. Bu ry—Chelsea 2-0. Leeds Un.—Charlton Ath. 4-1, Norwich C.—Portsmouth 5-3, Swan sea T.Rotherham Un. 2-2. Wereldvoetbalkampioen Brazilië heeft de Rocabeker, inzet van de prestigestrijd tegen Argentinië, behouden. Nadat de Ar gentijnen vorige week zaterdag met 3-2 de eerste wedstrijd hadden gewonnen, be haalde Brazilië dinsdag in Rio de Janeiro een duidelijke zege in de returnmatch: 4-1. Pele was eens te meer de grote man bij de Brazilianen. Hij scoorde driemaal, waarvan tweemaal uit een strafschop. De vierde treffer kwam op naam van Amaril- do. Henrique Fernandez was aansprake lijk voor het Argentijnse doelpunt. Aangezien een onmiddellijk daarna gespeelde verkorte beslissingswedstrijd (speeltijd 30 minuten) geen winnaar op leverde de eindstand werd 1-1 door doelpunten van Savoy en Amarildo won Brazilië de cup door een beter doelgemid- delde. In de ploeg, die op tournee gaat door Europa, zal midvoor Coutinho van Santos waarschijnlijk worden vervangen, aange zien hij is geblesseerd. Dammen In Apeldoorn is dinsdag de strijd om het persoonlijk damkampioenschap van Ne derland voortgezet met de partijen uit de zevende ronde. De uitslagen luiden: De JongRoozenburg 1-1; Van DijkEdink 2-0; Bergsma—Kinnegen 1-1; Van Beek— Lere 0-2; GordijnVan Hal 2-0; Bom Ansems 1-1; HolstvoogdBeeke 1-1. 's Avonds werden de partijen uit de 8ste ronde gespeeld. De uitslagen waren: Roo zenburgBeeke 1-1; AnsemsHolstvoogd 0-2; Lere—Gordijn 1-1; D. de Jong—Van Dijk 1-1; Van Hal—Bom 1-1; Kinnegen— Van Beek 2-0; Edink—Bergsma 0-2. Na acht ronden luidt de stand: 1/2. Bergsma en Van Dijk beiden 12 pnt.; 3. Roozenburg 10 pnt.; 4/5. Holstvoogd en Kinnegen beiden 9 pnt.; 6. t/m 9. Beeke. Bom, Gordijn en Van Hal allen 8 pnt.; 10/ 11. D. de Jong en Lere beiden 7 pnt.; 12/13. Ansems en Van Beek beiden 5 pnt.; 14. Edink 4 punten. Wat de wedstrijd van vanavond be treft, zien wij de Fransen als favoriet starten. Verrassingen zijn natuurlijk niet uitgesloten, dat zou dan overigens niet de eerste keer van het Nederlands elftal zijn, maar dat is dan ook de enige strohalm waaraan we ons vast klampen. Hopelijk schiet midvoor Kruiver uit zijn slof en lukt het hem evenals zijn drie voorgangers een hat trick tegen de Fransen te scoren. Dit presteerden namelijk Jan van Gendt, Wim Lagendaal en Bep Bakhuys. Op 10 mei 1908 maakte Nederland in Rotterdam op het voormalige Sparta- terrein aan de Prinsenlaan kennis met het Franse voetbal. De Nederlandse ze ge van 4-1 was voor de Fransen nog zeer geflatteerd. Het allereerste oran je-team tegen de Fransen zag er als volgt uit: Beeuwkes; Heyting en Hec- king Colenbrander; Bekker. De Korver en Stempels; Welcker, Snethlage, Ak- kersdijk, Thomée en M Francken. Der tien jaar later, in 1921, maakten de Fransen het nog bonter door op eigen terrein met 0-5 van Nederland te ver liezen. Jan van Gendt (De Spartaan) scoorde een hattrick en captain Roder - mond (Be Quick) nam de twee overige doelpunten voor zijn rekening. De ster van het veld was de toen eveneens voor De Spartaan uitkomen de Jan de Natris, in die dagen het na tionale voetbalidool. Nooit bij de pak ken neerzitten meenden de Fransen. In 1923 kwamen zij weer naar Amster dam. Het haalde weinig uit, want oran je tracteerde hen op een schuttersfes- tijn. waaraan pas een einde kwam toen het 8-1 stond. Roetert, Addicks, Bulder en Van Linge scoorden ieder tweemaal. Aanvoerder van deze ploeg was de HFC-er Frits Kuipers. Hierna had Ne derland voorlopig genoeg van het zwak ke Franse spel. In 1931 bleek Frankrijk op voetbal- gebied grote vorderingen te hebben ge maakt, hetgeen voor de oranjeploeg een reden vormde naar Parijs te trekken. Nederland stond trouwens in die dagen zijn mannetje, dit dankzij Lotsy en De Wondertent. Toch kreeg Nederland het bijzonder zwaar in Parijs, waar bij een 1-1 stand alles in de richting van een eerste Franse zege wees. Xerxes-ka- nonnier Lagendaal dacht er echter an ders over en binnen twee minuten bracht hij met drie formidabele kogels de stand op 1-4. Het enthousiasme van het Nederlandse legioen kende geen grenzen. Toch kregen de supporters het nog even benauwd toen de Fransen tot 3-4 ophaalden, maar dankzij het gran dioos spelende achtertrio Van der Meu- len-Weber-Van Run- bleef het 3-4. Op 10 mei 1934 kraaide de Gallische haan voor het eerst victorie. En dat ge schiedde tegen een Nederlands elftal Iets meer dan 10 jaar geleden speelde een elftal, bestaande uit in het buiten land voetballende profs, legen het Franse elftal. Het werd een glorierijke 21 overwinning voor de Nederlandse profs. Op de foto laat Bertus de Harder zich de bal niet meer ontfutselen en zal het eerste doelpunt scoren. Tweede van links Appel. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat de wielerronde van Nederland 1963 ster ker bezet zal zijn dan welke na-ooriogse Nederlandse ronde dan ook. Organisator Frans Hoffman heeft namelijk een aantal interessante aanbiedingen uit het buiten land gekregen, waarover hij thans onder handelingen voert. In de eerste plaats is er een Italiaans aanbod om met een vol ledige ploeg van zes man met de oud-tour winnaar Gastone Nencini als kopman te komen. Bovendien wil een Frans merk met onder meer Charly Gaul, de Brit Tommy Simpson en de Duitser Rolf Wolfshohl graag in de Nederlandse ronde starten. Daarnaast zijn er nog verzoeken van een Belgische ploeg met Lode Troonbeeckx, Rik Luyten en Leon van Daele, alsmede van een Duitse ploeg met onze landgenoot Martin van den Borgh en de Duitser Ja- roszewitch om in Nederland te kunnen uit komen. Het al dan niet deelnemen van deze wielercracks hangt af van het resul taat van de financiële besprekingen, die Hoffman thans heeft geopend. Er is echter haast geboden, want het staat inmiddels vast, dat de ronde op 9 mei in Helmond van start zal gaan. Intussen zijn al vijf ploegen definitief gecontracteerd: één Duitse en vier Ne derlandse. De Duitse ploeg bestaat uit Bugdahl, Oldenburg, Renz. Kemper, Schultze en Tuller. De vier Nederlandse ploegen zijn als volgt geformeerd: Ploegleider Gerrit Schulte, Piet Da- men, Piet van Est, Piet Rentmeester, Dick Enthoven, Joop Captein en Jaap Kersten. Zanger-ploegleider Willy Alberti, Peter Post, Huub Zilverberg, Gerard Wesseling en Wim van Est (nog twee renners moe ten worden gekozen). Ploegleider Gerard Peters, Cees Lute. Coen Niesten, Theo Sythoff, Piet Steenvoorden, Joop van der Putten en Ad Biemans. Ploegleider Sjefke Janssen, Jean Schroeder, Jaap de Waard, Kees de Jong, Lex van Kreuningen, Jan Janssen en Jo de Haan. Er zal tenminste nog 1 Nederlandse ploeg bijkomen. Bij de gecontracteerden ontbreken nu nog Ab Geldermans. Michel Stolker, Jo de Roo en Bas Maliepaard, die echter inmiddels hun medewerking heb ben toegezegd. De renners zullen het overigens niet ge makkelijk krijgen, want er moet in vijf dagen maar liefst 1100 km worden afge legd. Het routeschema ziet er als volgt uit: 9 mei: Helmond-Heerenveen over 258 km; 10 mei: Heerenveen-Beverwijk over 213 km; 11 mei ploegentijdrit in de om geving van Beverwijk over 26 km en daar na de tweede halve etappe Beverwijk- Steenbergen over 200 km; 12 mei: Steen bergen-Heerlen over 260 km; 13 mei: Heer len-Helmond over 162 km. De Belgische oud-wereldkampioen wiel rennen Rik van Looy is dinsdag ernstig gewond bij een valpartij. Bij een trai- ningsrit kwam Van Looy op de weg van Lichtaert naar Kasterlee in botsing met zijn trainer, die op een derny voor hem reed. In het ziekenhuis van zijn woonplaats Herenthals hebben doktoren vastgesteld, dat het sleutelbeen op twee plaatsen is gebroken. De oud-wereldkampioen is naar pp T Van Looy liep vorig jaar in de Tour de France een ernstige blessure op. zijn woning vervoerd en zal tenminste één maand rust moeten houden. Van Looy moet hierdoor in een aantal voorjaarsklas siekers verstek laten gaan. Vast staat al dat de Belg niet zal kunnen starten :n de ronde van België (22-25 april), Parijs- Brussel (28 april) en het zogeheten Arden nen-weekend (5 en 6 .nei) dat wordt ge vormd door Luik-Bastenaken-Luik m dè Waalse Pijl. Ook in de ronde van Spanje en Italië zal hij niet kunnen starten. In Spanje en in België zelf blijft de ploeg van Rik van Looy wel rijden zon der haar kopman, maar voor Italië zal dit niet mogelijk zijn. Van I ooy heeft er nog een ogenblik aan gedacht nu toch de ron de van Frankrijk te rijden, doch de in schrijving daartoe is sedert 15 april ge sloten en de organisatoren hebben al la ten weten dat zij voor Van Looy geen uitzondering willen maken. Vorig jaar maakte Rik van Looy in de ronde van Frankrijk een zodanige val, dat hij toen voor verdere deelname was uit geschakeld. Van recentere datum is zijn schouderbreuk, opgelopen tijdens een van de vele zesdaagsen. De Fransman Jacques Simon heeft dins dag de wegwedstrijd Parijs—Vimoutiers gewonnen. Hij had voor de 255 kilometer 7 uur 7 min. nodig. De Fransman had een voorsprong van 15 seconden op een groepje van zeven renners, waarvan ook de Ne derlander Ab Geldermans, die vierde werd, deel uitmaakte. De uitslag is: 1. Jacques Simon (Fr.), die de 255 km in 7.07.- aflegde; 2. Elliott (Ierl.) 7.07.15; 3. Hamin (Fr.); 4. Ab Geldermans (Nederland); 5. Le Menn (Fr.); 6. Bachelot (Fr.); 7. Marcarini (It.); 8. Mastrotto (Fr.) allen in dezelfde tijd als Elliott. Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiil Nederland S= PIETERS GRAAFLAND HAAK OUDERLAND VAN WISSEN PRONK KLAASSEN'S GROOT KRUIVER BENNAARS MOULIJN 1 SWART CHILAN Scheidsrechter DOUIS HERBIN MALKA (West-Duitsland) COSSOU LEROND RODZIK WENDLING BERNARD Frankrijk s BONNEL WISNIESKI j MARUAN Frankrijk dat voor het allersterkste aller tijden doorging. Iedereen zong in die tijd dat „wij naar Rome gingen," kortom, nage noeg iedereen leed in Nederland aan voetbalverdwazing. Na een 3-0 voor sprong binnen een kwartier verkregen ging Oranje de Fransen onder- en zich zelf overschatten. Met als resultaat een 4-5 nederlaag. Na deze nederlaag was de cadans uit de ploeg, wat het team tijdens de wereldkampioenschappen, voetbal in Italië noodlottig werd. Er wqren voorzie-4-5 nederlaag wel enkele verzachtende omstandigheden, maar deze konden toch niet het com plete falen van onze ploeg verzachten. Zo werden Anderiessen en Meinders on voldoende vervangen door Oprinsen en Mol en had doelman Keizer een totale off-day. Na deze ontmoeting stelde de Ajacied Mulders zich niet meer be schikbaar voor de nationale ploeg, daar hij als reserve-linksbuiten was gepas seerd door Mol, die in zijn club KFC altijd linksbinnen speelde. Op 12 januari 1936 rehabiliteerde het Nederlands elftal zich in het Pare des Princes-stadion in Parijs volkomen. In een schitterende wedstrijd, misschien wel één van de beste ooit door Oranje gespeeld, werden de Fransen met 6-1 verslagen Een prachtig jubileumge schenk voor onze aanvoerder Puck van Heel, die zijn 50ste interland speelde. Grandioos was het spel van Bakhuys, die met drie enorm-harde knallen een fraaie hattrick op zijn naam bracht. Wels. Drok en Van Nellen scoorden eveneens. Rest ons te vermelden dat Leo Halle een strafschop van Verriest stopte. Van heel wat minder gehalte was de wedstrijd Nederland-Frankrijk in 1937 in Amsterdam gespeeld, en met 3-2 door de bezoekers gewonnen. De beide doel punten werden gescoord door Kick Smit, de nieuwe aanvalsleider na het vertrek van Bakhuys. Debutant in de ploeg was Ko Bergman (Blauw Wit), die tien jaar later als enige speler van dit elftal het na-oorlogse voetbalcon tact met Frankrijk weer hielp opne men. Het weerzien kwam voor de ploeg hard aan, in Parijs werden de Neder landers namelijk met 4-0 verslagen. En weer, evenals in 1934, schoot de keuze commissie een grote bok. Zij stelde de zich reeds voor de wedstrijd niet fit voelende linksback Van der Linden (Ajax) op, terwijl men een beroep kon doen op de uitstekende Schijvenaar. In 1949 versloeg Nederland in Rotter dam het veel sterker gewaande Franse elftal met 4-1, dankzij een hattrick van Theo Timmermans, die met De Munck en Van Overbeek (de_buteerde. Het vier de doelpunt werd door Wilkes gemaakt. H^ backgtel Van Bun-Schijvenaar deed uitstekend werk. De laatste ontmoeting tegen de Fransen dateert van 10 decem ber 1950. Nederland stond in die jaren op de Europese voetbalmarkt zeer laag genoteerd en had juist zeven achtereen volgende nederlagen achter de rug. De totaalscore van 9-26 in die wedstrijden gaf te denken. De achtste nederlaag bleef dan ook niet uit, want de Fran sen maakten in Parijs korte metten met oranje (5-2). Een uitslag die voor die tijd beslist niet tegenviel en waaraan het uitstekende debuut van Biesbrouck niet vreemd was. In de boekhouding van de destijds nog amateuristische KNVB staat niet vermeld de prachtige 2-1 overwinning, die de in het buitenland spelende voet balprofs op 12 maart 1953 in Parijs te gen de sterke Fransen bereikten. Initia tiefnemers tot deze wedstrijd waren Appel en Timmermans. Aan het Ne derlands Rampenfonds kon een fors be drag, de gehele recette, ten bate van de slachtoffers van de watersnood ramp worden overgemaakt. Circa 9000 Nederlanders waren getuige van dit wapenfeit, bewerkstelligd door De Munck; Vreeken en De Vroet; Schaap, Van der Hart en De Kubber; Appel, Rijvers, Van Geen, Timmermans en De Harder. De Nederlandse schaakploeg zal het in het tiende Claire Benedict-toernooi, dat ko mende zaterdag in Luzern begint, zeker niet gemakkelijk krijgen. Terwijl de te genstanders vrijwel zonder uitzondering met hun sterkste team aantreden, is de nationale formatie ernstig verzwakt door ohet niet beschikbaar zijn van de groot meesters Euwe en Donner. Bovendien zijn Cortlever en Van Schel- tinga niet van de partij en door al deze factoren rust op het viertal Bouwmees ter-Van den Berg-Prins-Kuypers de zware taak de Nederlandse kleuren naar behoren te verdedigen. Kuypers is een de butant in dit gezelschap. De strijd om de overwinning zal ver moedelijk een aangelegenheid worden tus sen West-Duitsland, Oostenrijk en Spanje. Vooral de Westduitsers brengen met onder andere Unzicker, Darga en Schmidt een zeer sterke ploeg op de been en Oosten rijk heeft in Robatsch en Duckstein even eens sterke vertegenwoordigers. Tegen de drie hierboven genoemde ploegen zal Nederland op papier al thans een zeer zware strijd wachten. De ontmoetingen tegen Engeland en Zwit serland, die het zestal deelnemende lan den completeren, bieden aanzienlijk meer kans op succes. Nederland heeft één voordeel: het zal in ieder geval niet slechter kunnen gaan dan vorig jaar, want toen eindigde het team op de zesde en laatste plaats. De prestaties waren de afgelopen jaren trou wens toch niet daverend, dit in tegenstel ling tot de eerste vier toernooien, toen Nederland tweemaal eerste en tweemaal tweede werd. Behoudens beslissings- en promotie wedstrijden behoort het seizoen 19621963 van de Noordhollandse Schaakbond weer tot het verleden. Overigens kan het nog wel enige tijd duren voor de laatste beslis singen zijn gevallen. Inmiddels zal 22 april een begin worden gemaakt met de bekercompetitie (voor viertallen), waarin de Haarlemse schaakclub Het Oosten mo menteel bekerhouder is. Het zijn de ge bruikelijke afvalwedstrijden, waarbij de uiteindelijke inzet geen beker, maar een „NIISB-Ieeuw" is. De laatste schermutselingen in de bonds- competitie van de NHSB zijn voor de be trokken verenigingen nog erg belangrijk. Deze week zal de beslissingswedstrijd tus sen VHS 2 en Schaaklust worden gespeeld, waarbij de degradatie uit de overgangs klasse voor één van deze teams onafwend baar zal zijn. In de derde klasse A werd Aris de Heer met klein verschil in de laatste ontmoeting door Aartswoud geklopt. Het team degra deert hierdoor naar de vierde- klasse. In 3B werd de beslissingswedstrijd om het kampioenschap tussen Castricum 2 en Zaandam 3 met 3Y2~6 V2 door de schakers uit de Zaanstreek gewonnen. Promotie is de honorering. Castricum 2 mag nog een poging ondernemen tegen de winnaar van het duel Schaaklust 2—KTV 2. Het Oosten 3 nam in de beslissingswedstrijd tegen Aalsmeer 2 in de derde klasse D een aan gename 24 voorsprong. De winnende ploeg zal promoveren. De verliezer zal het in een duel met HWP nog mogen probe ren. Oppositie 3 behaalde in 4A voldoende punten uit de afgebroken partijen met Wieringermeer 2 om haar promotie veilig te stellen. Om een kampioen in deze afde ling te krijgen zou nog een beslissingswed strijd nodig zijn tussen Castricum 3 en Op positie 3. Belangrijk is dit overigens niet meer, daar beide ploegen zeker van hun plaats in de derde klasse zijn. De spelers uit het vierde tiental van Zaandam konden in 4B net niet tot een gelijkspel komen tegen kampioen Witte Paard 2 en zullen nu nog een beslissing:- competitie moeten spelen met Assendelft en Lasker (Uitgeest) om uit te maken wie volgend seizoen eveneens tot de derde klassers zal behoren. Hoofddorp 2 overwon in 4D in de laatste ontmoeting Aalsmeer 3 en zal met Bloemendaal 4 een beslissings wedstrijd moeten spelen om een plaats in de derde klasse. De uitslagen waren: Derde klasse, afd. A: Arise de HeerAartswoud 4 Vi5V2; afd. B: Castricum 2Zaandam 3 3]^6 V2afd. D: Aalsmeer 2Het Oosten 3 24 voorl. Vierde klasse, afd. A: Wieringermeer 2 Oppositie 3 3l/26V2; afd. B: Witte Paard 2.—Zaandam 4 5Vfe4,/2; afd. D: Aalsmeer 3Hoofddorp 2 46. Het programma voor de eerste ronde om de „NSHB-leeuw" is door loting be kend geworden. Het ziet er als volgt uit: Castricum 1Zaanstreek Noord; Saende Santpoort; Weenink 2Witte Paard; Las ker—Kijk Uit; HWP 1—Witte Paard 2; He,t Oosten 2VVV; Oppositie 1Westzaen; De Pión 2MSC; Castricum 3Het Oosten 4; Weenink 4—De Pion 1; Castricum 2 Heemstede; Witte Paard 3Oppositie 2; Weenink 1— Het Oosten 3; Het Oosten 1 HWP 2; Weenink 3 vrijgeloot. De tiende partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap schaken tussen titelhouder Botwinnik (Rusland) en zijn landgenoot Petrosjan is dinsdag in Moskou zonder verder te spelen remise gegeven. Petrosjan, die met zwart speelde, leidt in de tweekamp met 5'/j41/j. Enkele eindstanden in de competitie van de NHSB zijn: IA: 2A: Zaanstreek-N. 7 Oppositie 7 MSC 1 12 Weenink 5 Caïssa 9 KTV 5 Bergen 9 Zandam 2 4 Wieringermeer 5 VVV 2 2 MSC 2 4 2 punten in Magnus 3 mindering wegens Schaakmat 2 0 niet opkomen. 2B: IB: Purmerend 11 Kijk Uit 2 8 Saende 8 Rolland 6 De Pion 8 Santpoort 6 Oppositie 2 7 Bloemendaal 6 Witte Paard 6 Aalsmeer 4 Westzaen 2 Heemstede 2 0 Edam 0 2D: Weenink 2 6 Het Oosten 2 12 Rolland 2 3 Zandvoort 10 De Uil 2 Hoofddorp 8 De Torens 1 Op 25 april zal in Haarlem de strijd be ginnen om de persoonlijke schaaktitels van Haarlem en omgeving. De wedstrijden worden dit jaar georganiseerd door de ju bilerende Haarlemse schaakvereniging HWP. Er zullen twee ronden per week worden gespeeld. De hoogst eindigende spelers in de hoofd- en eerste klasse zijn gerechtigd deel te nemen aan de persoon lijke schaakkampioenschappen van de Noordhollandse Schaakbond,

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 15