Opnieuw kwestie tussen arts en G.G.D. in Amsterdam Rotaprint AGE 3 l&ÈBlÈb. en bondig^ 12.7S msssm KREMER POLLE, PELLI EN PINGO C i Jll Regering geeft voorrang aan multi-nationale NAVO-kernmacht De „Maasdam" weer in de vaart Weinig animo van 17-jarigen voor een politie-betrekking Jongensmarkt 450 Instelling openbaar lichaam Rijnmond Thesaurier-generaal naar Washington Pornografische boeken in beslag genomen Boete voor verwerken van maagslijmvlies in leverworst Verzoek van kerken in Indonesië om hulp aan Bali Veranderlijk NU MODERN WASSEN WASMACHINE BLAUW ANORAKS SHORTS 1 WOENSDAG 17 APRIL 1963 2 Geen bed vrij voor later overleden patiënt BLIKMAN SARTORiUS Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Nummering der kandidatenlijsten Amsterdamse op Tenerife omgekomen gg Y- U (D zijn! (Van onze Amsterdamse redacteur) Opnieuw is er in Amsterdam een kwes tie tussen een buisarts en de G.G.D. ge rezen. De Amsterdamse arts J. C. Sorgdrager verwijt de gemeentelijke gezondheids dienst dat men de 65-jarige koopman P. P. D. Valkhoff uit de Churchilllaan niet tijdig in een ziekenhuis heeft opgenomen. De arts, die sectie op het lichaam heeft laten verrichten, is van mening dat de heer Valkhoff dan een kans op overleven zou hebben gehad. De heer Valkhoff leed aan een galaat doening en had bovendien last van nier' stenen. Op 5 april bleek de toestand van de patiënt van dien aard dat dokter Sorg drager opneming in een ziekenhuis nood zakelijk achtte. De heer Valkhoff was fondspatiënt en de huisarts belde in de woning van de zieke de G.G.D., die voor fondspatiënten de distributie van ziekenhuisbedden be handelt. Hij verzocht om een spoedopna me. Geen bed vrij De controlerend arts verscheen nog de zelfde ochtend en zou volgens mevrouw Valkhoff hebben meegedeeld dat de zieke Advertentie de mon streer! de nieuwe kleinoffsetmachine voor kantoorgebruik R75 Morgen en «vermorgen •in de showroom te Haarlem, Houtplein 34, van 10.0013.00 uur en van 14.00—17.00 uur. MMS-, VI" binnen enkele uren door een ziekenauto zou worden opgehaald. Het werd echter middag en avond zonder dat er iets ge beurde. Om zes uur belde mevrouw Valkhoff de G.G.D. waar men haar vertelde dat er geen bed meer vrij was. Toen zij verzocht de controle-arts die bij de zieke was ge weest te mogen spreken deelde de admini stratief ambtenaar mee dat hij de naam van deze arts niet mocht noemen. De volgende morgen overleed de heer Valkhoff, die zich door het uitblijven van de ziekenhuisopname zeer overstuur had gemaakt. Desgevraagd deelde de directeur van de G.G.D., de heer K. Ittman, mee dat de aanvrage voor ziekenhuisopname zeker niet was afgewezen. Er was echter dezelf de dag geen ruimte beschikbaar. De heer Valkhoff zou echter op 6 april om kwart voor tien worden opgenomen. Hij was toen al overleden Volgens de heer Ittman heeft de contro le-arts gerapporteerd dat de opname „he den, uiterlijk morgen" diende plaats te hebben. De G.G.D.-directeur stelt zich op het standpunt dat de huisarts in gebre ke is gebleven omdat hij zich van de toestand van zijn patiënt op de hoogte had dienen te houden. Niet gewaarschuwd Commentaar van dokter Sorgdrager: ..Men kan van een huisarts toch niet ver langen dat hij bij zijn patiënt blijft zitten tot de G.G.D. komt of tot hij sterft. Wan neer ik van mening ben dat een patiënt met spoed moet worden opgenomen en een controlerend G.G.D.-arts komt tot de zelfde conclusie dan dient deze medische beslissing zo spoedig mogelijk te worden uitgevoerd. Als er helemaal geen uitweg is laat men dan een nachtzuster sturen en in ieder geval de huisarts waarschuwen dat zijn patiënt niet wordt opgehaald. Maar over leg met de huisartsen is er helemaal niet meer De ontevredenheid over de ambtelijke gang van zaken bij de G.G.D. beperkt zich niet tot dokter Sorgdrager. Reeds vele malen hebben huisartsen openlijk kritiek geleverd op het opnamebeleid van de gemeentelijke dienst. Het is voorts niet de eerste maal dat de Amsterdamse G.G.D. op deze wijze in opspraak is gekomen. De afgelopen ja ren is een reeks gevallen in de openbaar heid gekomen, meestal na het overlijden van de patiënten. De G G.D.. daarin ge steund door het gemeentebestuur, heeft steeds alle verwijten van laksheid of na latigheid met kracht van de hand gewe zen. In enkele gevallen werd voor de me dische verantwoordelijkheid naar de huis arts verwezen. Hoogleraar. Aan de landbouwhoge school te Wageningen is benoemd tot hoog leraar in de wiskundige statistiek dr. L. C. A. Corsten. Sinds 1962 is dr. Corsten ver bonden geweest aan het wetenschappelijk laboratorium van Philips te Eindhoven. c Stadsschouwburg, donderdag 20 u.: To neelgroep Theater met „Romeo en Jean- nette" van Jean Annouilh. Regie: Ton Lensink. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „West Side Story", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „De mar kies met de ijzeren vuist", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Die lustige Wit- we", a.L Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Liever lusten dan lasten", a.l. Minerva, vandaag 14.30 u.: „Boemelstu denten", a.l.; 20 u.: „Der Rosenkavalier", a.1. Rembrandt, 10.30 u.: „Pinokkio", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Mr. Hobbs gaat met vakantie", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De zwarte schorpioen", 14 j. Studio, 10.30 u.: „Sjors en Sjimmie op het pirateneiland", a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: „Mon oncle", a.l. Monopole (Zandvoort), geen filmvoor stelling. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 13- 17 u. Avondopenstelling van 20.30-22.30 u. Tot en met 19 mei. Prentenkabinet: Expo sitie collectie B. de Roos en tekeningen en aquarellen van Herman Kruyder. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat) Expositie van tekeningen en grafiek van Ruth Fischer. Tot en met 30 april. Dagelijks ge opend van 10-18 en 20-24 u. en zaterdag en zondag tot 1 u.: Klassiek grammofoon- platenconcert van 21-22 u.: Schubert. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van schilderijen en lino's van Henk v. d. Horst. Tot en met 20 april. Dagelijks geopend van 9-24 u. en vrijdag en zaterdag tot 1 u.: klassiek gram- mofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Museum „Huis Van Looy" (Kleine Hout weg-Kamperlaan): Tentoonstelling „Van vormende hand tot lopende band". Tot en met 3 juni. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Teylers Museum (Spaame 16): Expositie van tekeningen van de Hollandse, Italiaan se en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-15 u. en de eerste zondag van de maand van 13-15 u. Huize Bloemenheuvel (Bloemendaalse- weg 159), Expositie van grafiek van Flip van der Burgt. Tot en met 28 april. Dage lijks geopend van 10-17 u. en zondag van 14-17 u. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest: Iedere avond (behalve maandag) ge opend van 20-2 u. Van 21-23.15 u.: Cabaret door Fiet en Frans Koster, Margriet de Groot en Han Reiziger (piano). Raadhuis Bloemendaal, donderdag 14.15 uur: Gemeenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van donderdag 11 april). WOENSDAG 17 APRIL City, 20 u.: „De langste dag". Rex. 20 u.: „Dynamite Jack" Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Openbare leeszaal, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Wjjker- straatweg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 uur (jeugd); filiaal Wiistelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 uur (jeugd). R.K. leeszaal, Willemsbcekweg no. 96 14.30 tot 17.30 uur; Jozefhuis, Ban.jaert- straat, Velsen-Noord: 14 tot 17 uur; filiaal Wiistelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 uur. DONDERDAG 18 APRIL City, 20 u.: „De langste dag". Rex, 20 u.: „Dynamite Jack". Pieter Vermeulenmuseum: Zie onder woensdag. Kerbertasiel, Herenduinweg 8: 9 tot 12 en 16 tot 17 uur. Openbare leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 u. R.K. leeszaal: donderdag gesloten. WOENSDAG 17 APRIL Kennemer Theater, 19.30 u.: „De langste dag" (Eén voorstelling). Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Slavin nen voor de Oriënt". DONDERDAG 18 APRIL Kennemer Theater: Geen voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Slavin nen voor de Oriënt". Advertentie slechts 15 cent met Reckitts Het Centraal Stembureau zal op 22 april in het oude stadhuis aan de Groenmarkt in Den Haag een openbare zitting houden voor de nummering van de ingediende lijsten van kandidaten. De termijn voor het inle veren van verklaringen voor het verbinden van ingediende kandidatenlijsten en voor het indienen van verklaringen voor het verkrijgen van een voorkeurnummer ein digt op 20 april. „De Nederlandse regering is in begin sel bereid denkbeelden die tot een grotere integratie van de verdedigings-inspanmn gen van de landen van de Noordatlanti sche Verdragsorganisatie zouden kunnen leiden positief te benaderen. Zij behoudt zich echter een reserve voor met betrek king tot eventuele daaruit voortvloeiende financiële consequenties, mede met het oog op de versterking van de conventio nele middelen die door de regering in de eerste plaats als behoefte wordt gevoeld Op deze basis neemt Nederland deel aan het beraad in de NAVO-raad over de Amerikaans-Britse voorstellen voor een nucleaire strijdmacht." Dit deelt de mi nister van Buitenlandse Zaken, mr Luns mee aan de Eerste Kamer. De regering stelt zich bij dit beraad op het standpunt dat bij de uitwerking van de voorstellen voorrang dient te worden verleend aan de oprichting van een mul tinationale NAVO-kernwapenmacht die zou moeten worden samengesteld uit thans reeds beschikbare strijdkrachten Deze eerste fase zal waarschijnlijk betrek kelijk snel haar beslag kunnen krijgen Aan de multilaterale kernwapenmacht, waarvoor nieuw op te richten eenheden zijn voorzien, zijn zeer gecompliceerde vraagstukken van politieke, juridische, or ganisatorische en financiële aard verbon den, die meer tijd zullen vergen. De „Maasdam" van de Holland Amerika Lijn is gistermiddag uit Bremerhaven ver trokken voor zijn eerste reis naar New York via Rotterdam, Le Havre, Southamp ton en Cobh (Ierland). De „Maasdam" liep op 15 februari in de monding van de Weser op een wrak, waardoor het schip zwaar beschadigd werd. De directeur van de Holland Amerika Lijn, mr H. N. Dutilh, was naar Bre merhaven gekomen om o.m. de autoritei ten van Bremen en Bremerhaven te be danken die op velerlei gebied behulp zaam zijn geweest om de „Maasdam' weer spoedig te doen herstellen. Senator dr. Borttscheller van Bremen deelde me de dat eind april begonnen zal worden met het opruimen van de wrakken in de haven van Bremen. De mulo-scholieren, die dit jaar eind examen doen, blijken weinig belangstel ling te hebben voor een betrekking bij de politie De wervingsactie die door middel van een boekje van het ministerie van Binnenlandse Zaken in het hele land in de mulo-examenklassen is gevoerd, heeft in de grote steden weinig resultaat opgele verd. De Amsterdamse politie, die met een personeelstekort van wÖTriën Reeft Fe'" kampen en die door de ministeriële be slissing om 17-jarigen tot de politie tpe.,te laten hoopte op een aanwas van 100"Tot 200 jongeren, heeft tot nu toe slechts 35 reacties ontvangen. Er waren maar 15 se rieuze sollicitanten bij. De resultaten van de wervingsactie onder de 17-jarige toe komstige mulo-diplomabezitters in Rotter dam en Den Haag zijn eveneens gering. De Amsterdamse politie heeft nu alle mulo-examenkandidaten vanaf 17 jaar uit genodigd voor een excursie op het Amster damse hoofdbureau van politie, een afde lingsbureau en alle nevendiensten, die nog voor het eind van de paasvakantie zal worden gehouden. Een 46-jarige Amsterdamse dame, wier naam door de politie wordt opgegeven als Maria Timmer, is vandaag in Puerto de la Cruz op de Kanarische Eilanden om het leven gekomen. Zij viel tijdens een wandeling en liep daarbij een schedel breuk op. Kort tijd later is zij in een ziekenhuis overleden. Advertentie Wegens foutieve adresvermelding in de annonce van dinsdag j.l. geiden voor de lezers van dit blad onderstaande jongensmarkt- aanbiedingen, ook a.s. donderdag Van prima waterafstotende poplin. Kleur: modern ko ningsblauw. De capuchon is van dubbelstof. Speciaal verlaagde J.M. prijs leeftiid 6 jaar met kleine stijging per maat b.v. II jaar 16 Gemaakt van sterke fantasie no-iron denim. Kies uit 5 vrolijke kleuren. Speciaal verlaagde J. M. prijs leeftijd 6 jaar met kleine stijging per moot b.v. II jaar 6 Hit! ■■ill GROTE HOUTSTRAAT 38 -40 - HAARLEM De wenselijkheid om de vraagstukken die met de agglomeraties verband houden met voortvarendheid aan te pakken houdt niet in dat er voor alle agglomeraties bij de wet bijzondere bestuursvormen moe ten komen en evenmin dat de aanpak steeds op initiatief van de regering moet gebeuren. Dit is de mening van de ministers van Binnenlandse Zaken en van Volkshuisves ting en Bouwnijverheid, neergelegd in de memorie van antwoord op het voorlopig verslag van de Tweede Kamer over het wetsontwerp tot instelling van een open baar lichaam voor het gebied van de Rijnmond. De agglomeratie-problemen zullen naar het oordeel van de bewindslieden langs een andere weg tot een oplossing moeten komen en mogelijkheden daartoe zijn een streekplan, een gemeenschappelijke rege ling o^ eeg grenswijziging. Dff vréeg of indiening van gelijksoortige wetsontwerpen als het onderhavige voor andere gebieden nog in deze zittingsperiode van het kabinet te verwachten is, wordt door de ministers ontkennend beantwoord. De thesaurier-generaal van het ministe rie van Financiën, jhr. mr. E. van Lennep is naar Washington vertrokken, waar hij als voorzitter van een werkgroep van de Organisatie voor Economische Samenwe- king en Ontwikkeling (O.E.S.O.) van ge dachten gaat wisselen met financiële ex perts van de Amerikaanse regering. De werkgroep houdt zich bezig met de pro blematiek der betalingsbalans van de aan gesloten landen. Voorts zal jhr. Van Lennep de jaarver gadering van de Inter-Amerikaanse Ont wikkelingsbank bijwonen, die volgende week van maandag tot vrijdag in Caracas wordt gehouden. Op de tweede dag van deze vergadering zal hij een rede uitspre ken over Europese ervaring op het gebied van de financiële integratie. Op 26 april wordt jhr. Van Lennep in Nederland te rugverwacht. Advertentie De Amsterdamse centrale recherche af deling zedenpolitie heeft een 46-jarige in Frankrijk wonende tijdschriftenhgndelaar uit de hoofdstad gearresteerd onder ver denking van verspreiding van pornogra fische lectuur. Voordien hadden rechercheurs van de zedenpolitie bij een bewoner van een huis in de Biesboschstraat in Amsterdam-zuid een daar kort tevoren afgeleverde partij van 2650 pornografische boeken, in het Frans en het Duits, in beslag genomen. Deze partij heeft een verkoopwaarde van circa 80.000 gulden. Voor de nu aangehouden man verpakte en verzond de bewoner in de Biesbosch straat volgens de politie per post de boe ken naar adressen in het buitenland. Hi] zou de getikte orders en etiketten in huis hebben gekregen en de lectuur dan naar klanten in de gehele wereld hebben ver zondehv Zelf beheerst deze bewoner geen vreem de talen en volgons, de politie wist hij amper wat voor soort iectuur dit was. Een tweede verdachte, die de boeken vanuit België naar Amsterdam zou heb ben gebracht, woont in België. De recher che neemt aan dat hij intussen wel zal weten wat er in Amsterdam is geschied en dus niet naar Nederland zal komen. De boeken, in pocket- en groter for maat, hadden volgens de gearresteerde handelaar een verkoopprijs van dertig tol veertig gulden. Een walgelijk zaakje heeft da econo mische politierechter te Breda de manier genoemd waarop een vleeswarenfabriek te Wijhe maagslijmvlies van koeien heeft verwerkt in leverworst, die bestemd was voor export. Vijftigduizend blikken heeft men in beslag genomen. Een getuige-deskundige deelde mede dat het maagslijmvlies niet direct scha delijk is voor de gezondheid maar wel een vieze smaak en reuk heeft. De officier van Justitie sprak van een smerig zaakje uit economische overwe gingen en een spotten met alle hygiëni sche begrippen. Hij eiste een boete van 4000.-. De uitspraak was 3000.- boete. Ledental K.A.B. Op 1 maart 1963 had de Nederlandse Katholieke Arbeiders Be weging 429.554 leden. Sinds oktober kwa men er 8.563 leden bij. De grootste vooruit gang boekte de Katholieke Bouwvakarbei dersbond (2386) en de Bond van Werkne- mers(sters) in de Industriële Bedrijven (2373). Schweitzer-bijeenkomst. De stich ting „Albert Schweitzerfonds" houdt in samenwerking met de stichting „Vrienden van het hospitaal te Lambarene" op 27 april in de aula van het Koninklijk Insti tuut voor de Tropen in Amsterdam een bijeenkomst ter gelegenheid van de 50- jarige arbeid van dr. Albert Schweitzer in Afrika. Er zal gesproken worden over het werk van Albert Schweitzer. Ook wordt er een kleine tentoonstelling ingericht met boeken van en over dr. Schweitzer en over zijn ziekenhuis in Lambarene. Te snel. De Delftse verkeerspolitie heeft gedurende de paasdagen strenge con trole uitgeoefend op het gedeelte van rijks weg Den HaagRotterdam, waarvoor sinds kort de maximum-snelheid van 70 kilometer geldt. Met een elektronische snelheidmeter werden 194 overtredingen geconstateerd. Tegen de overtreders werd proces-verbaal opgemaakt. De Raad van Kerken in Indonesië heeft een beroep gedaan op de Nederlandse kerken haar bij te staan bij de hulp aan de slachtoffers van de vulkaanuitbarsting op Bali. Men heeft reeds voorraden me dicijnen en voedsel aangekocht voor de eerste hulpverlening. Grote bedragen zijn echter nodig voor herstel en wellieht voor emigratie naar andere eilanden van de Indonesische archipel. De wereldraad van Kerken heeft het verzoek uit Indonesië telegrafisch doorgegeven aan de nationa le oecumenische hulpverleningsinstanties. Ook oecumenische hulp in Utrecht heeft haar gironummer. 5 2 6 1 beschikbaar ge steld voor geldelijke bijdragen. De kerkelijke diaconale instanties heb ben de gemeenten en diaconieën ge vraagd door een beroep op haar leden om door een aparte gift de hulpverlening aan Bali mogelijk te maken. Advertentie WNHi 11 n^nmi11 rm 11i u n n i11 i i ui 11111 mi n n 111 u 111 ri un 11111 ut iiinin iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Het K.N.M.I. deelt mee: Ten zuiden van de Azoren bevindt zich een omvangrijk gebied van hoge druk. Op het noordelijk deel van de Oceaan worden daarentegen verschillende kernen van lage druk aangetroffen. De belangrijkste hier van is een depressie, die gisteren met gro te snelheid Ierland naderde, maar de af gelopen nacht scherp naar het noorden af boog. Een andere storing trekt nu onge veer langs de 45ste breedtegraad naar het oosten. Zij zal vermoedelijk in de golf van Biscaye aankomen. De fronten van de storingen dringen geleidelijk tot in West- Europa door. Het weer zal daarom mor gen veranderlijk zijn met plaatselijk wat regen. In het temperatuurverloop komen geen grote veranderingen. WEERRAPPORTEN OOO, JULLIE H68T ONZE SKIS V6RZAA6D; DAAR 1M DIE HOEK STAAN MOOIE DUNWE 7 LATTEN ALS JULLIE HET kÖUD HE8T, 6A DAN IN DE SCHUUR BRANDHOUT ZA6EN ©P1B f.0P£NN86fN P WE WILLEN NIET SLAPEN - WE WILLEN BIJ DE SNEEUWMAN WE WILLEN BIJ ONZE SNEEUWMAN BLIJVEN ONZIN) JE MOET NU SLAPEN KOM, BlüJES, NAAR BED! Maximum-temperaturen w S M -8 binnen- en buitenland. a 'ti c G z Neerslag: laatste 24 uur. .So d e E cS Den Helder mist z 11 18 8 Ypenburg mist ozo 11 Vlissingen zwaar bew. zzo 10 3 Eelde mist zw 11 15 De Bilt mist zzo 12 6 Twente zwaar bew. ozo 13 2 Eindhoven zwaar bew zzo 13 2 Zd-Limburg zwaar bew zzo 14 0,4 Helsinki geheel bew wzw 8 4 Stockholm licht-bew. windst. 8 0 Oslo half bew. windst. 10 0 Kopenhagen regen O 8 7 Aberdeen regen ZO 8 8 Londen motregen ZZO 16 2 Amsterdam zwaar bew ZO 12 11 Brussel half bew. z 12 1 Luxemburg zwaar bew. ZO 13 0 Parijs zwaar bew. O 16 0,3 Bordeaux zwaar bew. z 17 1 Grenoble zwaar bew. O 21 0 Nice half bew. n 15 0 Berlijn onbewolkt zw 13 1 Frankfort mist windst. 17 0,1 München half bew. z 20 0 Zürich zwaar bew. ono 20 0,1 Genève licht bew. windst. 20 1 Locar'no geheel bew windst. 15 0 Wenen zwaar bew. zzo 21 0 Innsbruck half bew. windst. 21 0 Belgrado half bew. zo 19 0 Athene zwaar bew. nno 19 0 Rome licht bew windst. 20 0 Ajaccio onbewolkt ono 16 0 Madrid regen wzw 20 0,1 Mallorca zwaar bew. zw 18 0 Lissabon regen wzw 19 6 Donderdag 18 april Zon op 5.39 uur, onder 19.41 uur. Maan op 3.33 uur, onder 12.26 uur. Maanstanden 17 april 3.53 uur laatste kwartier. 23 april 21.29 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in I.Tmuiden Woensdag 17 april Hoog water 9.04 en 21.45 uur. Laag water 4.12 en 16.51 uur. Donderdag 18 april Hoog water 10.20 en 23.14 uur. Laag water 5.18 en 18.16 uur. I Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2