DKW ster van liet veld in adembenemende strijd DKW Velser Kunstkring nam met Wim Kan afscheid van Haarlemse schouwburg Perée Velser Roeivereniging „De Stern" vraagt subsidie voor botenhuis Koninklijk zilver voor straatmaker L. H. Kneppers in Beverwijk van Loon's automobielbedrijf --^mwaic-1963 chauffeur-kolenwerker Toch „visserseten" op de „Arosa Sun" Inbraak in kantoor van Burgerlijke Stand B, en W. stellen drie mille voor IJmondverenigingen vandaag en morgen BENFIGA - FEIJENOORD Reis- en Passagebureau Gaspisers en Gasfornuizen WOENSDAG 17 APRIL 1963 5 De Jager LNieuwstraat 503 Publiek beloont winnende goal met uitbundige hulde. Enorm keuze programma «*«»- Aan de adverteerders Herexamen' STOFZUIGERS LOENDERSLOOT Per vliegtuig - vertrek 8 mei per persoon 274.— Per s,s. Waterman, vertrek 4 mei p. persoon van 250,- tot 350.- Inlichtingen en boeking bij N.V. Vereen. Seheepsagenturen Kanaalstr. 71, tel. 4941, IJmuiden Marktplein, tel. 5644, IJmuiden Echtpaar onwel door ondeugdelijke schoorsteen Bezwaren inzake plan utibreiding Driehuis OLD CLOTHES HEW DRY CLEANING ONLY GEVRAAGD Aanmelden: Velseroordstraaf 3, behalve zaterdag HOOFDAGENT voor Haarlem en omstreken Korte Kleverlaan 30 - 40 - Bloemendaal - Telefoon 51301 KOELKASTEN •210-liter model reeds voor f,559.-compleet iSmiSii voorwielaandrijving), kwam flitsend tot stil- "D-K-W.D-K-W".Een massaal spreekkoor vroeg, nee smeekte DKW gisteren het winnen de doelpunt te maken in de strijd om het kam pioenschap. En ja, zestien minuten voor het einde ontlaadde de spanning zich in een uit bundige zanghulde van zestigduizend mensen. Toeschouwers van beide partijen stonden juichend op de stadionbanken, kussens vlogen döor de lucht: DKW had weer zijn formidabele talenten bewezen.On danks een bewaking door vie vijf tegenstanders slaagde hij erin zijn solo-rush te begin nen- Niemandkonhembijhou- den in zijn machtige sprint (DKW is beroemd om zijn acceleratie).Terwijl vriend en vijand vermoeid naar adem hapten stormde DKW steeds sneller voor waarts (top snelheid van I20kmis tevens kruissnelheid). Met ongelooflijke tech nische beheersing ont week hij tegenliggers (soepel bochtenwerk dank zij stand (geen wonder, 572 vierkante centimeter remoppervlaken was onmiddellijk daarna weer op volle snelheid. En dat alles ging met zo'n verbluffend gemak alsof de wedstrijd pas begonnen was. Terwijl een daverend gejuich opging uit tienduizenden kelen rende DKW in zijn rustige en volmaakte stijl (torsievering en hydraulische telescoopschokbrekers!) over het voor anderen moeilijk bespeelbare veld. Met grandioos tactisch inzicht eri wijds strate gisch overzicht (zeer juist: glas rondom, 92»/o uitzicht) sneed hij door de vijandelijke linies. Eén verdediger probeerde hem uit de koers te brengen, maar DKWbewees lachend tegen een stootje te kunnen (vast als een huis, ijzersterke body). Zonder de cadans te laten verstoren, kwam hij soepel en bliksem snel weer op topsnelheid. Het juichende publiek genoot van dit hogeschoolwerk en toen DKW zijn solo ren bekroonde met een juweel van een doelpunt ontstonden bijna Zuid-Ameri kaanse toestanden. Zestigduizend mensen van beide partijen zongen ontroerd het Auto Union- clublied, terwijl DKW werd omstuwd door be wonderaars. In de kleedkamer probeerde DKW later zijn prestaties te verklaren door te zeggen "'t zit *n de familie". Datis na tuurlijk waar, afkomst ver loochent zich nooit. Maar de prestaties van dezeDKWzijri nergens meer mee te verge lijken. In de DKW van 1963 is de ervaring en technische kennis van tientallen jaren verwerkt. Het DKW/Auto Union programma omvat 9 verschillende model len. Het biedt keus uit economische wa gens voor dagelijks werk of felle, elegante sportwagens. Boven dien het werkpaard de DKW Munga terrein wagen. van- Wijdvertak te dealer- organisatie doorliet ge hele land. JM**£ .^VUTO UNION GOOD DKW Impörtrice: Hart Nibbrig Greeve N.V. Sassenhein\tel. (02532) 84*41 Hiermede willen wij nogmaals uw speciale aan dacht vragen voor een tijdig inzenden van adver tenties. Wij verzoeken u met het volgende rekening te willen houden Alle teksten voor advertenties dienen de dag voor plaatsing uiterlijk om 12 uur des middags in ons bezit te zijn. Dit geldt ook voor Luidsprekers, echter niet voor Familieberichten. Indien de advertenties vóór deze tijd worden in gezonden, kunnen wij plaatsing op de aangegeven dag zonder enig voorbehoud garanderen. Later binnengekomen advertenties zullen nog zoveel mogelijk worden geplaatst, doch wij moe ten ons voorbehouden de plaatsing tot de volgende dag uit te stellen. Indien dit door u niet gewenst wordt, wilt u dan zo vriendelijk zijn een andere plaatsingsdatum te vermelden Indien deze ontbreekt nemen wij aan, dat u met uitstel tot de volgende dag akkoord gaat. Wij danken u bij voorbaat voor uw medewerking. De cabaretavond die de houders van een toneelabonnement dinsdag door de Velser kunstkring „Voor Allen" in de Haarlemse Stadsschouwburg werd aangeboden, was niet geheel zonder betekenis. In de eerste plaats was deze immers bedoeld als hoogte punt bij de viering van het tienjarig bestaan van de Velser Gemeenschap. Doch daar naast stond de avond enigszins in het teken van het afscheid van de schouwburg, omdat de kunstkring, na hier gedurende drie seizoenen een gastvrij onderkomen te hebben gevonden, haar leden voortaan weer in het op eigen grondgebied gelegen Rex Theater kan ontvangen. Het bestuur van de Velser Gemeenschap gaf bij monde van de heer W. Peek uitdrukking van zijn grote erkentelijkheid tegenover de direc teur van de Haarlemse Stadsschouwburg, de heer H. Deinum, door hem een zilveren legpenning aan te bieden met de inscriptie: „In dankbare herinnering aan uw mede werking in 1960-'63, aan het voortbestaan van de Velser kunstkring". De heer Peek had ook aan het be gin van deze avond reeds het gebruike lijk welkomstwoord gesproken, waarbij hij onder meer het bijna voltallig college van B. en W. begroette. Uiteraard schonk spreker voorts enige aandacht aan het tweede lustrum van de Velser Gemeen schap, welke organisatie destijds door de heren H. de Boer en G. W. F. de Man werd opgericht, ten einde ook de gemeen te Velsen van kunst „met een grote K" te kunnen voorzien. Hiervan heeft inmid dels de kunstkring eveneens haar be staansrechten bewezen, omdat hiervoor eenmaal achttienhonderd leden moesten worden ingeschreven. Weliswaar was dit aantal door de gedwongen verhuizing naar Haarlem tot ongeveer een derde terugge lopen, doch de heer Peek was ervan over tuigd dat de terugkeer naar het Rex thea ter weer een grote invloed van leden tot gevolg zal hebben. De voorstellingen in Haarlem zijn inmiddels een perfecte nood oplossing gebleken, maar toch was spre ker het gemeentebestuur van Velsen bij zonder dankbaar, dat men de Velser Ge meenschap weer een eigen theater heeft teruggegeven. Op deze manier kan de kunstkring inderdaad een gemeenschappe lijk bezit „voor allen" zijn. Wethouder H. de Boer wilde op zijn beurt ook nog even een gelukwens toe voegen aan de herhaalde felicitaties, die reeds aan het adres van de Velser Ge meenschap waren uitgesproken en hij was er stellig van overtuigd, dat deze organi satie meer dan voldoende levensvatbaar heid bezit voor een volgend jubileum. Ook was de wethouder vol lof over de medewerking, welke men hier van de zijde van directie en personeel van de Stadsschouwburg heeft mogen ondervin den. Niet minder optimistisch was tenslotte de voorzitter van de Velser Gemeenschap, de heer J. van Os van den Abeelen en wel in het bijzonder omdat deze organisa tie in staat is gebleken zoveel inwoners van Velsen tezamen te brengen, die an ders op grond van hun uiteenlopende le vensovertuigingen zouden zijn gescheiden. Volgens spreker kon de trouw aan dit werk niet beter zijn beloond en het zou voor de komende tien jaar voor allen on getwijfeld een stevige aansporing beteke nen, de Velser Gemeenschap nog meer uitbreiding te geven. Na dit gebruikelijk ceremonieel volgde het optreden van Wim Kan en Corrie Vonk's „A.B.C.-Cabaret" met het jubi leumprogramma „Herexamen", dat ook in deze kolommen reeds meermalen werd be sproken. Het mag dus als voldoende be kend worden verondersteld, dat Wim Kan hierin een aantal oude succesnummers heeft ondergebracht, hetgeen voor vele toeschouwers een verheugend weerzien be tekende met onder andere Corrie Vonk als dokter Fokkema en haar ontroerende scè ne met het dode konijn. Voorts de voor treffelijke cabaretnummers over de diver se jongedames met haar voorliefde tot de natuur en de verschillende persiflages op jazz, charleston en twist. Volgens traditie nam Wim Kan het ge deelte na de pauze weer voor zijn reke ning, waarbij is gebleken dat zijn confé rence de laatste maanden enige drastische wijzigingen heeft ondergaan. Zo had hij zijn kostelijke parodie op minister Luns (helaas) geheel geschrapt en het kwam ons zelfs voor, d3t hij ook iets milder is geworden met zijn spot op de huidige le den van het kabinet. Al kunnen zij het er dan ook meermalen nog mee doen. Niette min heeft Kan de actualiteit geenszins uit het oog verloren, getuige de schier onna volgbare wijze waarop hij de recente T.V.- debatten van zijn originele commentaren voorziet, waarbij evenmin zijn geestige versie mag worden vergeten op het de laatste tijd zo populaire „Catootje". Ook bleek hij uitstekend over plaatselijke toe standen te zijn geïnformeerd. Een en an der resulteerde in een optreden, dat door het publiek met stijgend enthousiasme werd beluisterd en aan het slot stond men Wim Kan nauwelijks toe, dat hij het to neel verliet. Een beter bewijs voor het succes van dit jubileumprogramma kon moeilijk worden geleverd. Jan van Dam Advertentie Excelsior, Holland Electro Ruton AEG Electrolux. Philips. Erres Betaling eventueel te regelen Voor 100"/» service: Lange Meuwstraat 483 435 Advertentie Inclusief vlucht, transport van vlieg veld naar stadion, maaltijden, rondrit door de stad en toegangsbewijs Volledige verzorging. Toegangsbewijs aan boord verkrijgbaar De bijeenkomsten, die in het program ma van Vlaggetjesdag gehouden zouden worden op het hotelschip „Arosa Sun", kunnen, in verband met de recente brand niet in de oorspronkelijke opzet doorgang vinden. De directie van Hoogovens heeft ander maal haar medewerking toegezegd om dit voor IJmuiden zo belangrijke festijn door te laten gaan. Na overleg, is besloten, dat de in het programma opgenomen refera ten van de hoogleraren Korringa en De Vries zullen plaats hebben in de kantine van de leerlingenvvcrkplaats op het Hoog oventerrein. Voor het „visserseten" blijft de „Arosa Sun" beschikbaar, al zullen dan het totaal uitgebrande promenadedek en de rooksa- lon, die er aanvankelijk voor waren be stemd, niet kunnen worden gebruikt. Te Beverwijk is in het afgelopen week einde tweemaal ingebroken, haar de po litie eerst thans mededeelt. Sporen van inbraak werden aangetrof fen in het kantoor van de Burgerlijke Stand aan de Hendrik Mandeweg. Dit kan toor is ondergebracht in een houten nood gebouw. Enige dozen sigaren en wat pak jes sigaretten worden vermist. Ook werd ingebroken in een kantoortje van een brandstoffenhandel in Beverwijk. Hier wordt echter niets vermist. De si garen en sigaretten liet men hier onaan geroerd. Een Beverwijks echtpaar, wonende aan de Patersweg, is dinsdag ternauwernood aan kolendampvergiftiging ontsnapt. Toen de vrouw naar beneden ging, voelde zij zich plotseling onwel worden. Zij ging weer naar boven, waarop haar echtgenoot naar beneden ging en daar eveneens onwel werd. Een hondje lag bewusteloos op de vloer. Zij waarschuwden de politie. Geconsta teerd werd dat de schoorsteen ondeugde lijk was. De vrouw werd nog in het Roode Kruis Ziekenhuis onderzocht, maar kon later naar haar woning terugkeren. Het ontwerp van een wijziging van het uitbreidingsplan-in-ondsrdelen Driehuis heeft gedurende vier weken voor een ieder ter inzage gelegen. Gedurende de termijn van tervisielig- ging is door belanghebbenden een aantal bezwaren ingediend. De bestudering hier van vraagt zoveel tijd, dat B. en W. de raad van Velsen niet tijdig een voorstel hieromtrent kunnen aanbieden. Inverband hiermede verzoeken zij de raad de be slissing over het plan te verdagen tot drie maanden na 1 mei. Advertentie KENNEMERLAAN 9 TEL. 5271 ERKEND GAS- EN WATERFITTER In 1957 werd, mede met financiële steun van de gemeente, opgericht de Velser Roeivereniging De Stern. De vereniging telt momenteel 68 leden. Het bestuur is van oordeel, dat de toe komst gunstige perspectieven biedt voor de ontwikkeling van het verenigingsleven en dat de mogelijkheid aanwezig is tot een groter aantal leden te komen, in het bijzonder bij de jeugd. Het in gebruik zijnde provisorische bo tenhuis blijkt in de praktijk niet meer aan de behoeften te voldoen. Behalve dat de bergruimte in verband met de uitbrei ding van het materiaal te klein is gewor den, is het gebouw te smal, hetgeen bij het verplaatsen van de boten reeds vaak tot ernstige beschadigingen van de vaar tuigen heeft geleid. Het bestuur heeft daarom een plan tot stichting van een nieuw botenhuis ont worpen, waarvan de kosten ongeveer 9.000 zullen bedragen. De vereniging blijkt echter financieel niet bij machte, naast de kosten van aan schaffing van nieuwe boten, ook de bouw kosten van deze bergruimte te dragen. In verband hiermede heeft het bestuur zich tot de gemeente gewend met het ver- Zoek in deze kosten financiële'steun te Wio- gen ontvangen. B. en W. merken hierbij op, dat de vereniging, behalve de ver melde steun, van de gemeente generlei subsidie heeft genoten. Het college is van mening, dat, hoewel ook van het be drijfsleven ter zake een bijdrage is te verwachten, zonder steun van de gemeen te de realisering van dit project niet mo gelijk zal zijn. Op grond hiervan stellen B. en W. de raad voor de genoemde vereniging een bijdrage ineens te verlenen van 3.000. Het vak van straatmaker is duizenden jaren ouder dan de heer L. H. Kneppers uit Beverwijk, die veertig jaar in het vak zit. Klinkerwegen zijn er altijd geweest, nog eerder dan de weg naar Rome. Dinsdagmiddag heeft men in Beverwijk echter zijn waardering geuit jegens het werk van.de heer Kneppers. Voor zijn langdurige trouw aan de gemeente, heeft burgemeester J. G. S. Bruinsma hem in de brandweerkazerne de ere medaille in zilver verbonden aan de orde van Oranje-Nassau op de borst ge speld. De burgemeester wees erop dat de heer Kneppers zich in de afgelopen veertig jaar bij het bedrijf van Openbare Wer ken heeft opgewerkt van eenvoudig straat maker tot opzichter A. Hij houdt toe zicht op de aanleg en het onderhoud van wegen. Namens het gemeentebestuur over handigde de burgemeester de jubilaris een bedrag onder couvert, waarna hij over ging tot het uitreiken van de Koninklijke onderscheiding. De directeur van Open bare Werken, ir. L. Stoelinga zei dat de gemeente veertig jaar van het werk van de heer Keneppers heeft geprofiteerd. De jubilaris kwam als werkman in tijdelijke dienst van de gemeente. Al gauw kreeg hij een vaste aanstelling. Vooral na de fusi^me.t de gemeente. Wijk aan Zee en Duin was er veel aan het plaatselijke wegnet te doen De heer Kneppers noem- dè spreker een ervaren straatmaker, die zonder toewijding niet had kunnen berei ken wat hij thans is. Namens het gehele Advertentie KONINGSPLEIN in TELEFOON 4886 Burgemeester J. G. S. Bruinsma speldt de heer Kneppers de zilveren medaille op de borst. personeel overhandigde Ir. Stoelinga een bedrag onder couvert. De heer Hollaert, chef van de afdeling, merkte op dat aan het vak van straatmaker niet veel is ver anderd in de loop der tijd. Wel vond hij dat de kwaliteit van het werk achteruit gaat. De heer Kneppers is nog een van die mensen die ervan maakt wat ervan te maken is. Bovendien leidt hij mensen op tot bekwame straatmakers. Namens de afdeling kreeg de heer Kneppers een geschenk, mevrouw Kneppers ontving bloemen. WOENSDAG 17 APRIL Cultureel Centrum. 20 u.: A, de Haan spreekt over „Kweken voor de beginners" voor aquariumvereniging „Velsen". Gebouw „Grapy", Beverwijk, 20 u.: Bij eenkomst N.V.V.-VroiAvenbond. Zaal „Promenade", Beverwijk, 20 u.: Ledenavond aquariumvereniging „Kenne- merland". DONDERDAG 13 APRIL Zaal „Bethlehem", Radarstraat, 20 u.: Filmavond vogelvereniging „Fauna Feli- sena". Hervormd Jeugdhuis, Rembrandtlaan. 20 u.: Toneelclub „Tavido" speelt „Tien kleine negertjes". K.S.A.-gebouw. Beverwijk, 20 u.: Ver kiezingsbijeenkomst federatie Beverwijk- P.v.d.A. Hervormd Verenigingsgebouw, Schans, Beverwijk, 20 u.: Toneelavond „Us Mem- metael". staan in al hun glorie bij: hun tijd ver vooruit! Nederland ontdekt de koelkast van het jaar!

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5