Tenminsteals zij geen fouten maken Titelpretendent Scholte zal het tijdens weekeinde met belager De Ruyter moeten uitvechten R.C.H. - LONGA Finale gaat tussen Engeland en team van Noord-Ierland Maliepaard finishte alweer als eerste Sombere gedachten Nederlaag en zege B-hockeyploeg De opstellingen Team Mercedes niet in Tulpenrallye Plumpudding ZATERDAG 20 APRIL 1963 19 Tot ontluiking Ronde van Eibar Frangaise verdedigde bar goed Oostenrijkse doel Semi-projs A mateurs BETAALD VOETBAL vsv AM A TEUR VOETBAL ZONDAG 2 UUR: A anstellerij Schamel V Jan Dassen KORFBAL TENNIS HONKBAL HANDBAL ROEIEN Bekerduel Excelsior tegen Feijenoord op 25 april Engeland heeft zich geplaatst voor de finale van het UEFA-jeugd voetbal-toer nooi. In de halve finale zegevierden de Engelsen met 1—0 over Schotland in het White City stadion. Bij de rust had Enge land reeds een 10 voorsprong. In de andere halve finale kwamen Bul garije en Noord-Ierland niet verder dan een 22 gelijkspel. Bij de rust hadden de Bulgaren een 21 voorsprong. De beide ploegen zijn na een korte rust voor de derde keer het veld ingegaan om tot een beslissing te komen. Aangezien het ook na de verlenging - bei de teams scoorden nog eenmaal gelijk was (33), moest het lot de beslissing brengen. Noord-Ierland was de gelukkig ste en speelt nu dinsdag in het Londense Wembley-stadion tegen Engeland. De kaarten liggen open op tafel, maar wie tenslotte groot slem zal halen in het biljarttoernooi om het Nederlands kam pioenschap ereklasse libre in Winkel is na de vierde ronde nog een gesloten boek. De afstand tussen het leidende tweetal en het viertal dat gedoemd is tot de rol van „muurbloem" is vrijdagmiddag nog gro ter geworden en bedraagt thans zes pun ten. Vooral voor Mol en Van Leeuwen werd het trieste affaire. „De enige lol be leef ik aan het inspelen," was het com mentaar van Bennie van Leeuwen, die zes punten op zijn conto had, gescoord in een serie, toen De Ruyter zijn tweede beurt afrondde met een wederom bijzonder gave reeks van 497, waarmee hij zijn taak weer had volbracht en de 500 volgemaakt. Voor Mol was er al evenmin enige eer te behalen. Hij vond Scholte tegenover zich, die in deze glanzende vorm door nie mand schijnt te stuiten. Met zijn topserie, eveneens in de tweede beurt, van 481 mocht de Eindhovenaar iets bij zijn al oude rivaal De Ruyter achterblijven, zijn klasse was onlochenbaar. Bij de tot op de millimeter uitgebalan ceerde serie a l'americaine, zoals Scholte en De Ruyter dit demonstreren en in min dere mate soms ook Jacobs, komt het vrije spel van de overigen ver in de scha duw, ook dat van de Hagenaar Joop Roo- denburg, die weliswaar nog de volle winst achter zijn naam heeft staan, maar toch van de vier leiders veruit de minste is. De algemeen gemiddelde wijzen dit duidelijk aan: Scholte na drie partijen 250 (Nederlands record algemeen gemid delde staat met 116.41 op naam van Van Oosterhout), De Ruyter 78.94, Jacobs 65.21 en Roodenburg 30. Het was weer een lust voor het oog De Ruyter en Scholte bezig te zien in hun jacht naar caramboles. In een trosje leid den zij het ivoor langs de band. zo no dig corrigerend optredend, wanneer een van de ballen tever uit zijn baan liep. Moeilijker had Jacobs het. De Amster dammer kon tegen Buys zijn cadans niet vinden, maar na uit elf beurten nog slechts 38 punten te behalen, legde hij een serie van 312 op het groene laken. De zege zou hem niet meer ontgaan. Een serie van 221 gaf Roodenburgs overwinning op Ligthart een lichte schit tering. De Alkmaarder was toen al lang door de knieën gegaan en slechts dank zij een serie van 118 in de nabeurt kon Ligthart zijn moyenne nog enigszins red den. Van de „muurbloemen" kwamen in de avonduren Van Leeuwen en Mol tot ont luiking. Van Leeuwen ging tegen Rooden- Bas Maliepaard, de Nederlandse wieler- prof die donderdag de eerste etappe van de ronde van Eibar won, heeft vrijdag ook de tweede rit van deze wegwedstrijd op zijn naam gebracht. De etappe ging over 194 km. Het parkoers voerde de deelne mers van Eibar via Miranda de Ebro te rug naar Eibar., Maliepaard had voor de 194 km. 5 uur 17 min. 48 sec. nodig. In de eindsprint versloeg de Nederlander een groot aantal renners. De tweede tot en met vierde plaats wareh voor Spanjaarden, te weten Barrutia, Uriona en Talamillo. Jo de Roo maakte deel uit van het grote peloton, dat in dezelfde tijd als de winnaar ex aequo zevende werd geplaatst. Jan Hugens, de derde Nederlander, werd in 5.21.59 45ste. Maliepaard voert de algemene rang schikking aan met een totale tijd van 10 uur 32 min. 43 sec. Maar liefst negen ren ners bezetten, met dezelfde totale tijd als de Nederlander, dé volgende plaatsen van het algemene klassement. De Roo staat met 10 uur 33 min. 3 sec. op de 16de plaats. Jan Hugens bezet de 38ste plaats. burg al spoedig in de aanval en met succes. Gestart met een serie van 147, die hij in de derde en zevende beurt liet volgen door reeks van 83 en 176, was de Amsterdammer na acht beurten met een totaal van 456 punten al heel dicht de finish genaderd. En Roodenburg? Nog slechts 33 punten had hij bij elkaar kun nen halen. De Hagenaar vocht echter moedig terug hij bouwde in de negen de beurt een prachtige serie op die door het vastliggen der ballen op 267 strandde maar het was tevergeefs. Mol zou eveneens het eerste zoet der overwinning smaken tenkoste van de tot dan nog ongeslagen Jacobs. Hoe benauwd heeft Mol het echter nog gehad, ondanks een bijzonder knap gespeelde serie van 383 in de achtste beurt, waarmeer hij op 467 kwam, en in den beginne volko men falen van de kampioen 1962, die op dat moment op 66 stond. Jacobs slaagde er echter nog in series vtn 181 en 168 te produceren, waarmee hij op 446 kwam, tegen Mol..491. De flegmatieke Mol was totaal uit zijn evenwicht en de kansen, die hij kreeg voor de genadestoot het hij de een na de ander liggen. Tien beurten had hij nog nodig en aangezien Jacobs de nastoot miste kwam Mol nog maar net met de hakken over de sloot, ondanks zijn gewel dige voorsprong van 431 punten. Scholte. en De Ruyter handhaafden hun ongeslagen record tegen respectievelijk Ligthart en Buys met groot machtsver toon. Voor de tweede maal in dit toernooi kwam Scholte tot een serie van 500 en wederom maakte hij zijn partij in 2 beur ten uit, waarmee hij zijn algemeen gemid delde handhaafde op 250. In serie deed De Ruyter weinig voor hem onder met een reeks van 496, doch deze werd omlijst door nog drie beurten. De Ruyter mocht daardoor zijn eigen moy enne vrijdag aanzienlijk omhpogJ^rijpgenJ, de achterstand op Scholte bleef aanzien lijk en voorlopig is dè Eindhovenaar titel pretendent nummerö één. Als zódanig gaat hij het weekeinde en de beslissende fase in, met De Ruyter naast zich, doch nu vrij van Jacobs en Roodenburg. De stand ziet er als volgt uit: 1. Scholte 8 500 250 2. De Ruyter 8 497 86,95 3. Jacobs 6 500 47,46 4. Roodenburg 6 267 30,50 5. Van Leeuwen.... 2 176 34,29 6. Mol 2 383 16,71 7. Ligthart 0 118 17,75 8. Buys 0 105 10,32 Let u eens in het hijzonder op die man, zittende tweede van rechts. Erg vrolijk kijkt hij, terwijl hij op het vliegtuig wacht, niet. Maar daar is dan ook wel een reden voor, want de man heet Brian London, is bokser van beroep én zal na in Zweden te zijn aangeko men tegen niemand minder dan de sterke ex-wereldkampioen Ingemar Johansson gaan vechten. Geheel links ook al een somber persoon: de vader van London, de er schijnbaar eveneens weinig fiducie in heeft. Rechts peinst met een gelaten gezicht Joe Bygraves, waarschijnlijk over een eventuele af loop van zijn boksduel tegen Carl Jensen. Het Nederlandse B-hockeyelftal heeft op de derde dag van het internationale dames- toernooi in Frankfort verrassend met 10 verloren van Oostenrijk. Het Oostenrijkse doelpunt werd voor de rust gescoord. De Franpaise Fiacre, die kort na het begin de geblesseerde Oostenrijkse doelvrouwe ver ving, had een zeer groot aandeel in de Oostenrijkse zege. Later versloeg het B-team, versterkt met de A-speelsters Emilie Hoogeveen en Jetty de Vleeschouwer, het Duitse B-team met 30. Het was de eerste nederlaag van de Westduitse B-ploeg. Alle drie Neder landse doelpunten twee voor en één na de rust kwamen van de stick van links binnen Marjoke Houtkooper, die met spil Jetty de Vleeschouwer en midvoor Marjo ke Hoogeveen de beste prestatie leverde in deze ontmoeting. Bij de Duitsers viel vooral de stick-techniek tegen. In de laatste ontmoeting van vrijdag kwam Nederland A uit tegen België. De wedstrijd levérde een krappe 10 zege op. Het enige doelpunt werd in de achtste mi nuut vap de eerste helft door de 16-jarige Heieen van Rooy gescoord. De Nederlandse midvoor speelde ook ditmaal een voor treffelijke wedstrijd, evenals doelvrouwe Jo Jurrissen en linksback Len Nolte Mar tens. Overigens was het vrijdag wel de dag van de verrassingen. Duitsland A zege vierde door een doelpunt twee minuten voor het eindsignaal slechts met moeite over Frankrijk, terwijl België een benauw de 32 zege behaalde op Zwitserland. Haarlem (uit tegen Xerxes): Bulten; Maas en Duwel; Boom, Berendregt en Dinkelberg; Vreeken, Angenent, Duyster, Jaski en Jonker. RCH (thuis tegen Longa): Van der Schilden; Honout en Wullems; Nanai, Koning en Euwes; Hendriks, Engels- ma, Maslo, Van der Berg en Meijer. EDO (vriendschappelijk thuis tegen Zwolse Boys): Van der Berg; Dissel- köter en Berends; C. Koene, Krooder en Leonhardt; Peters, Van Dusscho- ten, De Kleijn, Hopman, Breeuwer. HFC (uit tegen UW): Van der Meulen; Winter en Van Baasbank; Mole naar, E. Thole en P. Thole; Koenders, Bouwman, Jansen, Honnef, Darlang. TYBB (thuis tegen Celeritudo): Bakker; Rietvink en Nunnik; Van der Klugt, Veldhuizen en Pebesma; Blom, Jan sen, Van Honschoten, Kroonsberg en N.N. Schoten (thuis tegen Aalsmeer): Hoo ning; Dinkelberg en Verschure; De Looze, Boekelaar en Flader; Kops, Van Elk, Willemse, Kossen en Bjom. Zandvoortmeeuwen (thuis tegen Rip- perda): Vlug; Stokman en Water; Jansen, Kerkman en Kraayenoord; Nijkamp, Schilpzand, Stobbelaar, Paap en Oosterbaan. Ripperda (uit tegen Zandvoortmeeu wen): Gerritse; Heesemans en Bou- man; Koene, Van Kampen en Van der Sluis; Pieterse, Hazeth, Houtkamp, Kuyer en Peters. HBC (uit tegen Quick A.): Warmerdam; Juffermans en Van Bruggen; Böhm, Kors en C. Duindam; Duivenvoorden, Rotteveel, Martin, Joh. Duindam en Halderman. Hillegom (thuis tegen Foreholte): Van der Waal; Duyzers en Blokker; Arnoldi, Tol en Van der Berg; Snoeks, D. de Jong, B. de Jong, Van Braam en Peetoom. Het secretariaat van de internationale Tulpenrallye heeft vrijdag telegrafisch uit Duitsland bericht ontvangen, dat Merce des de drie fabrieks-wagens die het Duit se merk voor de 15de internationale Tul penrallye heeft ingeschreven uit de ster- rit terugtrekt. Karl Kling, de ex-coureur en thans „Rennleiter" van Mercedes, had reeds enkele dagen geleden laten weten dat zijn firma bezwaar maakte tegen de samen voeging van de klasse waarin de speciale Mercedes 220 SE van de Zweedse dames equipe Ewy Rosqvist-Ursula Wirth was in gedeeld, met de onderbezette hogere klas se. Op verzoek van de Duitsers heeft het Rally-comité zich nogmaals beraden over dé'maatregel van de samenvoeging waarop in het reglement te voren de aandacht werd gevestigd en na ampe le overwegingen werd besloten de gevolg de gedragslijn te handhaven. De 3 Mercedes-equipes, die te elfder ure zijn teruggetrokken, worden ge vormd door de Zweedse dames Ewy Ros- qvist en Ursula Wirth, de Europese rally-kampioen Eugen Böhringer die met zijn landgenoot Kaiser rijdt, alsmede de Duitser Eger en Schiek. De laatste com binatie zou met een 220 SE uitkomen, Böringer met een nieuwe 300 SE. Sport tijdens het weekeinde Haarlem schjjnt zich de laatste tjjd enigszins te herstellen. Vooral de zege op HVC doet dit geloven. Morgen kunnen de roodbroeken deze veronderstelling hele maal waarmaken door in een zware uit wedstrijd Xerxes naar een nederlaag te spelen. Destijds overtrof Haarlem zichzelf, de Rotterdammers verlieten toen met een 52 nadelige score het terrein. Zo hoog wordt de uitslag ditmaal zeker niet, maar een kleine overwinning van Haarlem zit er desondanks toch wel in. Overigens telt de ploeg een vervanger voor de gebles seerde (lichte hersenschudding) keeper Van 't Kruys. Bulten staat nu in het doel. Wederom reist Longa naar Haarlem om er ditmaal RCH te ontmoeten. Longa liet vorige week tegen EDO geen al te sterke indruk achter. Vooral de voo-hoede komt tegen een hechte defensie moeilijk tot doelpunten. De Racing moet deze wed strijd dan ook zonder meer tot een goed einde kunnen brengen. (Vooraf RCH 2 Velox 2). EDO is vrij maar laat de zondag toch niet zo maar voorbijgaan. De rood-zwarten spe len namelijk een vriendschappelijke wed strijd tegen Zwolse Boys, een club uit de tweede divisie A. De Haarlemmers wijzig den weer eens hun formatie. Zo staan nu weer keeper Van der Berg en linksbuiten Breeuwer opgesteld. (Vooraf EDO 2 't Gooi 2). De standen in de tweede divisies luiden: NEC 20 27 BW 19 30 19 25 Haarlem 20 29 Vitesse 20 25 HVC 19 27 KFC 19 24 Baronie 19 23 Alkmaar 20 23 't Gooi 20 22 Be Quick 20 23 Xerxes 20 21 AGOVV 20 22 Hilversum 20 21 ZFC 20 20 RCH 19 19 Stormvogels 20 20 Helmondia 20 19 Wageningen 20 19 Wilhelmina 20 19 Leeuwarden 19 18 DFC 19 18 Heerenveen 19 18 Hermes DVS 18 17 Tubantia 20 18 NO AD 19 15 Graafschap 20 17 SVV 20 15 Zwolse Boys 20 13 LONGA 20 14 Zwartemeer 18 12 PEC 20 12 Oldenzaal 20 10 EDO 20 11 In de eerste klasse A van de amateur competitie heeft HFC in Utrecht UW als tegenstander. Een laaggeplaatste club, die er evenwel in Haarlem in slaagde de HFC-ers een punt te ontfutselen. Niette min houdert wij het nu op een overwinning van de bezoekende ploeg. Voor de tweedeklassers uit Haarlem en omgeving staan zondag enkele interessan te krachtmetingen op liet programma. Het wispelturige TYBB, dat er nog verre van best voorstaat, krijgt op Schalkwijk be zoek van leider Celeritudo (1-2) en Scho ten treedt in Haarlem-Noord als gastheer op van Aalsmeer (1-2). Met een gelijkspel zullen de Haarlemse clubs stellig al tevre den zijn. Ook Zandvoortmeeuwen wacht 'n lastige thuiswedstrijd, tegen Ripperda (1-2). De voetballers uit de badplaats kregen in deze competitie van de Ripperdaspelers hun eerste nederlaag te incasseren en ook nu Mjn zij langririet gerust op het resultaat. HBC tenslotte maakte de verre reis naar "meréfoort öm~ Quick ~A. (2-5) te bekam- pen. De gecombineerden moeten dit tref fen winnen om niet in gevaar te komen. In de bollenstreek richt aller belangstel ling zich ongetwijfeld op de streekontmoe- ting tussen Hillegom en Foreholte (1-2). Beide clubs behoren in 3 A van West II Advertentie „In Parijs kan voor het eerst blijken dot wij met het nationale damesturnen op de goede weg zijn, de weg, naar betere internationale waardering"zegt de in de gymnastiekwereld vergrijsde Jan de Jong (60 jaar), die we in Leeuwarden opzochten naar aanleiding van de zaterdag en zondag te houden Europese kampioenschappen dames- turnen in de Franse hoofdstad. Als onze twee vertegenwoordigsters Janny Vierstra en Thea Belmer turntechnisch geen fouten maken, dan komen zij ho ger dan één van onze dames ooit is geweest op de Europese ladder". „Zij hebben beiden iets van dat sier lijke, dat elegante, dat door een interna tionale jury zeer wordt gewaardeerd. Misschien vragen vele outsiders zich af, waarom onze landskampioene Ria Riet veld niet naar Parijs wordt gezonden. Die vraag plaatst ons direkt midden in de evolutie, die de laatste jaren in de turnwereldlfeeft plaatsgehad." „Het damesturnen is begonnen als een aftreksel van het herenturnen, dezelfde toestellen, dezelfde oefeningen. Logisch als men bedenkt dat alle damesploegen begonnen onder leiding van heren te oefenen. Toen echter, vooral in de Oost- europese landen, de dames het heft zelf in handen namen, groeide een eigen een beter bij de vrouw passende vorm van turnen; een vorm. waarin de natuur lijke elegance, de charme van de vrouw ging meespreken en minder waarde werd gehecht aan het turntechnische, manne lijke werk. Begrijp me goed, een turn ster zonder oefeningen met een hoge moeilijkheidsgraad is nog steeds ner gens, maar die turnster zal die moeilij ke oefeningen soepel, gracieus, vrouwe lijk elegant moeten brengen, want an ders is ze in het huidige turnen ook ner gens." „Dat is internationaal zo gegroeid. Dat gaat vanzelf, dat is niet tegen te houden. In deze groei hebben de Oost- europese en ook de Zweedse da mes op ons een grote voorsprong. Zij hebben van nature een grotere elegan ce, een grotere artisticiteit. Kijk naar de kunst in de landen achter 1 et IJzeren Gordijn. Die kunst is daar veel meer volks, wordt door de grote massa veel meer beleefd. Een voorbeeld: in Leipzig is de grote operazaal avond aan avond uitverkocht." „Met welk een enthousiasme doet men in die landen niet aan volksdansen, hoe populair is daar het ballet niet. Eén van de beste Russische turnsters is ballet danseres in de opera van Moskou. Bo vendien een heel belangrijke factor worden in die landen de kinderen van jongaf op school vertrouwd gemaakt met lichaamsscholing. In Zweden bij voorbeeld is het bijna alles gymnastiek wat de klok slaat." „Wij komen stukken achteraan. In de eerste plaats omdat het gymnastiek-on- derwijs bij ons op de lagere scholen veel minder is. wij op selectietrainingen soms nog een basis moeten leggen voor verdere ontwikkeling en ten tweede, om dat het karakter, de houding van de Ne derlandse vrouw zich moeilijker leent voor deze nieuwe vorm van turnen. De vrouwen van ons hebben niet van natu re dat gracieuze, soepele, artistieke. Zij moeten het aanleren!" „In deze evolutie heeft de jeugd het moesten onze dames iets overwinnen. Zij betitelden die nieuwe vorm van tur nen als een beetje aanstellerij. Die aan vankelijke schroom is nu overwonnen. Nu werkt men hard om de achterstand in te halen, maar iedereen zal begrijpen dat onze dames nog een lange weg voor de boeg hebben alvorens ze de natuur lijke gratie, de artisticiteit, de persoonV lijkheid van bijvoorbeeld de Russen zul len evenaren. Die Russische meisjes we ten hun show te verkopen, beleven hun oefeningen, leggen hun hele ziel in hun werk, hun hele vrouw-zijn. Dat geeft ze zo'n enorme voorsprong." „In deze ecolutie heeft de jeugd het vanzelfsprekend gemakkelijker dan de oudere turnsters, omdat een jong meis je sneller iets nieuws bij is te brengen en er zich langer op kan voorbereiden dan een ouder, dat al min of meer is vastgeroest in de oude vorm van turnen. Die oudere dames munten bijna alle maal uit aan de oude toestellen brug en paardspringen, waarin het mannelij ke element nog meetelt, maar zijn zwak ker in de nieuwe, meer vrouwelijke on derdelen als evenwichtsbalk en vrije oefening." „Om die evolutie te volgen is er in de KNGV een nieuwe struktuur aange nomen, die volgend jaar gaat werken in drie sekties. A-sektie: Gymnastiek voor iedereen, voor een ieder dus die aan gymnastiek wil doen zonder aan wed strijden of uitvoeringen deel te willen ne men. Tussen twee haakjes: dat is de oor spronkelijke opzet van het KNGV. B-sek- tie: Turnen, waarin de leden die vooral klassikaal werken aan toestellen, vrije oefeningen en ritmische gymnastiek. C- sektie: Keurturnen, waar in de top wor den verenigd de dames en heren die nati onaal en internationaal aan wedstrijden willen meedoen en daarin resultaten wil len bereiken." „Het mooiste zou dan natuurlijk zijn, dat wij over het land enkele goed gelei de verenigingen hadden, waarin die top is verenigd en niet zoals nu over tien tallen verenigingen en onder leiding van tientallen verschillende leiders is ver spreid. Ik zou die verenigingen net als bij voetbal willen indelen in een ere-di- visie en lagere divisies en dan niet te veel ere-divisieclubs op een kluitje. En ook die ere-divisieclubs weer niet te groot. Zo'n groepje van twaalf is voor mij genoeg." „Onder goede verenigingen wil ik dan verstaan verenigingen onder leiding van mensen, die de nieuwe vorm van tur nen enthousiast volgen en alle mogelijk heden bieden aan de turnsters, bijvoor beeld om naast het normale turnen ook de noodzakelijke lessen te nemen in rit mische gymnastiek en de zeer wenselij ke lessen in balletdansen. Ik weet dat velen zich tegen ballet voor een turnster kanten, maar mijns inziens geeft ballet toch aan de turnster dat hele fijne, die „finishing touch" die haar werk zo sier lijk kan maken." „Tot nu toe hebben wij, door de ach terstand in deze nieuwe turnvorm, op de Europese kampioenschappen schamele resultaten bereikt. De eerste keer dat we in Krakau meededen werden Riek Leibrandt en Rini de Wolf drie- en vier en twintigste van de 26 deelneemsters. Twee jaar later in Leipzig werden Ria Rietveld en Bep Ipenburg 25ste en 26ste van de 35 deelneemsters". „Voor de komende kampioenschappen in Parijs hebben we voor het eerst se lectiewedstrijden gehouden, waarbij we met opzet de prestaties hebben gewaar deerd naar internationale normen. In die wedstrijden toonden Thea Belmer en Jan- ny Vierstra zich de besten en kon kam pioene Ria Rietveld overigens met ge ring verschil op Thea Belmer die titel gekregen zich niet plaatsen, net zo min als de stevige Grietje van Essen". „Voor Ria Rietveld heb ik een enorm Jan de Jong respect. Zij is een turnster die steeds safe werkt, bijna nooit een ongelukje heeft en enorm wilskrachtig oefent en werkt, maar de sierlijkheid mist van bij voorbeeld Dolly van der Meulen, waar door ze internationaal tot mindere pres taties komt. Thea en jeugdkampioene Janny hebben iets van die sierlijkheid, doen wat betreft moeilijkheidsgraad niet zoveel voor Ria onder en hebben dus mijns inziens betere kansen in Parijs". „Tenminste.als zij turntechnisch geen fouten maken, als zij niet van de balk of de brug vallen, wat hun direkt punten scheelt. Sierlijkheid, elegance, het verkopen van je nummer brengt altijd meer risico met zich mee, vnadaar dat mijn voorspelling, dat Thea en Janny hoger zullen komen op die Europese lad der dan een Nederlandse dame ooit is geweest, wordt gevolgd door een grote ALS!" tot de toonaangevende ploegen. Voor de Hillegommers zit er een kleine kans op revanche in voor de destijds geleden neder laag. Het sterk omhoog gekomen Onze Ge zellen krijgt zondag in 4 C van west I bezoek van stadgenoot EHS, waarvan de eerste keer met 3-1 werd verloren. Bloe- mendaal moet het thuis opnemen tegen Zaanlandia (6-3). Hekkesluiter THB heeft een uitwedstrijd tegen NAS (3-3) en top- ploeg Renova speelt uit tegen Hoofddorpse Boys (2-0). Leider IEV gaat in Badhoe vedorp op bezoek bij St. Pancratius. Watervliet krijgt morgen bezoek van SVK, dat maandag een verrassende 6-2 zege op DDV behaalde. Toch hebben wij vertrouwen in de thuisclub. Haarlem speelt aan de Kleverlaan in Haarlem te gen DED dat de tweede plaats op de ranglijst inneemt, zodat de gastheren zeer goed moeten spelen om winstpunten rijker te worden. In de tweede klasse speelt Anjmo Ready om half een op de Park in Am sterdam tegen staartploeg DVD, dat af gelopen weekeinde voor een verrassende (14-9) zege op MEO zorgde O. Kwartier heeft ook een uitwedstrijd, tegen Olym- pia in Bussum. Aurora en Nieuw Flora spelen thuis resp. tegen KVD en Vogel, waarbij Haarlemse overwinningen in de lijn der verwachtingen liggen. Tenslotte komt KCO uit Amsterdam bij Oosthoek op bezoek. Aan de Spanjaardslaan begint de Haarl. LTC de tenniscompetitie tegen Festina. Het tweede team van de HLTC bezoekt Zaandam en Brederode trekt naar Groen Wit. Voor- eigen publiek duelleert Bloe- mendaal met de ULTC 2 en ontvangt Heemstede op Eindenhout Mozaïek. Zoals gewoonlijk heeft de competitielei der voor de eerste competitiedag weer talloze plaatselijke wedstrijden vastge steld. Daarvan vraagt het treffen tussen de ploegen van WOC en Groenendaal zon der twijfel de meeste aandacht. Zand- voort kruist op eigen park de degens met Bloemendaal 2 en Jatiloo ontvangt het tweede team van de Zandvoorters. Het Kennemerlyceum bezoekt Maccabi 2, Het Kennemerlyceum bezoekt Maccati 2, Duinlust en HBC spelen in Santpoort tegen teams van Brederode, TC Velsen start tegen DEM 3 in Beverwijk en Bastione duelleert met WOC 4. Voor het volledige programma verwijzen wij naar de sport pagina van vrijdag. De honkballers gebruiken het laatste weekeinde voor het begin van de compe titie voor het spelen van oefenwedstrijden- Zo ontmoeten vandaag HHC en Schoten elkaar, eersteklasser HCK trekt naar Eindhoven om PSV te ontmoeten en SC Haarlem neemt deel aan het Quick-toer- nooi in Amsterdam. De Haarlemse handbalploegen ontmoe ten zondag sterke tegenstanders. De da mes van De Blinkert spelen in de hoofd stad tegen Amstel en IJmond in Ope ningen tegen Olympia. Voor de herenploeg van Concordia is het treffen met SSVU in Utrecht van groot belang. Beide ploegen zijn nauw betrokken bij de strijd om de titel. Zand voortmeeuwen bezoekt het beter geklas seerde Tonido. Aan de Van Oosten de Bruijnstraat in Haarlem is de damesploeg van Concordia om twee uur de gastvrouwe van Lijnden. IJmond ontvangt het sterke Blauw Wit. De heren van Rapiditas en De Blinkert zijn zondag vrij. Zondagmiddag wordt op de Amstel van Ouderkerk naar Amsterdam de zogenaamde Head of the River geroeid. Dit langeafstands kampioenschap voor achtriemsgieken vormt als steeds de ope ning van het roeiseizoen. De deelname is ditmaal veel kleiner dan andere jaren. Ondanks het feit dat de wedstrijd als ge volg van de strenge winter een maand is uitgesteld, is de trainingsperiode voor de wedstrijd te kort geweest. Ook het na deren van de „Varsity" heeft de studen ten doen besluiten niet al hun mankracht in de acht op te stellen. In de eerste divisie nemen slechts drie ploegen deel: Laga, Proteus en Nereus. Proteus heeft de beste papieren. In de tweede divisie (26 ploegen) start ook een ploeg van Het Spaarne. De jeugdige Haarlemmers moeten een goede plaats in het midden van het eindklassement kun nen bezetten. In de lichte divisie van de tijdrace hebben vier en in de veteranendivjsie drie ploegen ingeschreven. Zondagmor gen worden op een gedeelte van de baan langeafstandswedstrijden voor dames ge houden. De bekerwedstrijd Excelsior-Feije- noord, die oorspronkelijk op 30 april (Ko ninginnedag) op het Spartaterrein zou worden gehouden, is op verzoek van Feije noord verschoven naar donderdag 25 april in het Feijenoordstadion. De KNVB heeft aan Feijenoord dispensatie verleend de wedstrijd op het terrein van Feijenoord te laten spelen, aangezien er in Rotterdam geen andere stadions met lichtaccomoda- tie aanwezig zijn. Alf Cadman. een zwaargewicht wor stelaar, was vrijdagavond juist aan de winnende hand, toen hij door een plumpudding werd gevloerd. Dit culi naire produkt was uit het duisterde ring ingeworpen. Terwijl Cadman weer bij kennis werd gebracht, daagde Harry Trigg, promotor van de wedstrijden, de schuldige uit zich te melden, want anders zou de hoofdpartij van de avond niet doorgaan. Eerst meldde er zich een onschuldige, maar met de hulp van het publiek werd de dader toch aangewezen. De man werd uit de zaal verwijderd. Trigg verklaarde naderhand dat er in het vervolg geen toeschouwers meer met plumpuddingen zullen worden toe gelaten.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 19