Dames van Strawberries bij laatste vier Amsterdambeker Koninginnedagviering in „Noord" Flinke prijzen tijdens paasweek S5?3 Stichting wil sporthal aan Heemskerk verkoper Ook winst voor Zandvoort Weekoverzicht IJmuider vishandel Te weinig makreel Kort IJmondnieuws voor rokerijen IJmuider Harmonie in het Patronaatsgebouw Havenberichten Pastoor D. N. de Rijk verlaat IJmuiden ^ïldei' MAANDAG 2 2 APRIL 196 3 4 Heemskerk in beroep bij de Kroon tegen twee streekplannen Concordia-Waterloo: 0-2 Veel Velsen-Noorders feliciteerden echtpaar Zaaijer-De Graaf WEEKABONNEMENTEN Rob du Bois STOFZUIGERS de Nieuwe schepen Kerkelijk nieuws HOTEL ROYAL KENNEMERLAAN - IJMUIDEN - TELEF. 7452 Sfeer en gezelligheid - Twee dingen - één begrip Voor uw RECEPTIES en PARTIJEN In Amsterdam is de „Nicobar", het derde schip van een serie van vier motorvrachtschepen bestemd voor de Swedish East Asia Company, Gothen burg te water gelaten. De „Nicobar" is 160 meter lang, 20.57 meter breed heeft een waterverplaatsing van 16.960 ton. Het schip is versterkt voor ijs gang en zal worden uitgerust met een achtcilinder enkelwerkende tweetact dieselmotor, die het vaartuig een snel heid van 17.4 knoop zal geven. De gemeente Heemskerk wordt in staat gesteld de in aanbouw zijnde sporthal aan te kopen van de stichting „Eigen Woning bezit Heemsker' De sporthal is gepro jecteerd tussen 50 etagewoningen voor al leenwonenden en tien winkels. De aankoop zou de gemeente komen te staan op een bedrag van 1.039.548.-. Hoogovens heeft echter een bijdrage van 400 000.- gege ven, en daar een renteloos voorschot van de Nederlandse Sportfederatie verkregen kan worden van f 170.000.-, behoeft de ge meente nog geen bedrag van 469.548,- op tafel te leggen. Het gemeentebestuur van Heemskerk zegt in een pre-avies aan de raad (die donderdagavond aanstaande bijeenkomt) zeer ingenomen te zijn met het aanbod van genoemde stichting. Deze stichting heeft dit aanbod gedaan daar zij van mening is dat de exploitatie van de sporthal bij voorkeur door de ge meente dient te geschieden. Dit omvat ook verdeling en toewijzing van de uren die verenigingen nodig hebben. De gemeente verwacht jaarlijks een in komen van 13.500.- uit de ontvangsten van sportverenigingen. Per vereniging be hoeft blijkens het exploitatie-overzicht f 10.- per uur te worden betaald voor ge bruik van de sporthal. De totale baten, die de lasten zouden dekken, worden geraamd op 31.500.-. In verband met schoolgebruik wordt op een rijksbijdrage van 16.000.- gerekend. Het nadelig saldo is geraamd op 18.700.-. De raad wordt voorts voorgesteld ak koord te gaan met een verzoek van het r.k. kerkbestuur te Heemskerk om een kleuterschool te stichten van drie lokalen en een speellokaal. De school, die op een nog nader te bepalen terrein in het plan „Kerkbeek" komt, zal ruimte moeten bie den aan 93 kleuters. Voorgesteld wordt het verzoek in te willigen. De raad wordt verder voorgesteld een verzoek van d Heemskerkse middenstand in te willigen om ontheffing van de Win kelsuitingswet op de zondagen 1 en 8 sep tember. In de week van 31 augustus tot en met 8 september wordt namelijk een mid denstandsbeurs gehouden ter gelegenheid van het negenhonderdjarig bestaan van Heemskerk. De Heemskerkse raad wordt voorgesteld bij de Kroon in beroep te gaan tegen het herziene streekplan voor de IJmond-Noord dat vorig jaar december door Provinciale Staten van Noord-Holland is goedgekeurd. Reeds in juni vorig jaar heeft de raad een aantal bezwaren gemaakt tegen het ontwerp van dit herziene streekplan. Hoe wel bij het vaststellen door Provinciale Staten hieraan wel op enkele punten aan dacht is geschonken, is dit ten aanzien van enige belangrijke zaken niet het ge val. Ook wordt de raad voorgesteld bezwaar te maken tegen het streekplan voor Noord- Kennemerland. dat in december vorig jaar eveneens al is goedgekeurd door Pro vinciale Staten. Heemskerk's college meent dat niet in voldoende mate aandacht is geschonken aan de bezwaren die de raad al in juni van het vorige jaar tegen het plan heeft gemaakt. Voorgesteld wordt dan ook in beroep te gaan bij de Kroon. Waterloo is er in Hillegom in geslaagd Concordia twee punten afhandig te maken. Tcehnisch was Waterloo iets beter maar het enthousiasme van Concordia hield de balans in evenwicht. Demmers scoorde uit een voorzet van Boekhout het eerste doel punt voor Waterloo. Concordia miste een afwerker om de talrijke aanvallen met een treffer uit te buiten. Na de rust behoedde de voortreffelijke Concordia-doelman zijn elftal voor een grote nederlaag. Alleen een kopbal van Van der Zwan was hem te machtig. Na dit doelpunt kwam Concordia nog gevaarlijk opdringen, maar Waterloo speelde een ge wonnen wedstrijd (02). De Oranjevereniging Velsen-Noord, die elk jaar nog voor de viering van Koningin nedag een spectaculair programma heeft kunnen samenstellen, zal dit jaar ondanks vele moeilijkheden ook voor een sluiten de oranjefeestviering op 30 april gaan zor gen. Zoals reeds eerder vermeld kan ten aan zien van het deelnemen van de scholen onder de leiding van het betrokken per soneel niet meer de gebruikelijke, feeste lijk versierde optocht worden gehouden. Daarom is naar andere middelen uitge zien om toch de schooljeugd in haar geheel in de feestviering te betrekken door mid del van een ballonoptocht, waarvan men grote verwachtingen heeft en waarvoor het comité tweeduizend ballonnen in de kleuren rood, wit en blauw op te voren aan te kopen kaartjes voor de wedstrijd, die hieraan is verbonden, beschikbaar heeft. De bedoeling van de drie kleuren is de vorming van drie groepen, die alle in de zijstraten van het Stratingplantsoen wor den geformeerd. Voor de uitreiking van de ballonnen wordt een muzikale rond gang door Velsen-Noord gemaakt, die om ongeveer half negen begint. Daarna volgt de optocht, waarbij de Oranjevereniging voor de eerste maal sedert jaren de r.k. harmonie „St. Ceacilia" moet missen, die wegens een te geringe bezetting van me dewerking moest afzien. Voor dit korps komt nu in de plaats de drumband van Jong Hercules uit Be verwijk, die samen met de Hoogoven-Har monie en de drumband Schulpen-Meerwei- den de optocht muzikaal zullen begelei den. De ballonnen zullen om ongeveer half tien op het Stratingplantsoen worden op gelaten. Om tien uur worden in het St. Jozef huis voor de eerste, tweede en derde klas sen van alle Velsen-noordse scholen en in het hervormd wijkgebouw voor de vier de, vijfde en zesde klassen jeugdvoorstel lingen gehouden.Omstreeks dezelfde tijd worden de kleuters in hun diverse scho len getrakteerd. Deze jeugdvoorstellingen, die ongeveer 1850 kinderen betreffen, krijgen in het Jozefhuis het jeugdvariété van Koos v. d. Velden en in het Hervormd wijkhuis film voorstellingen. De namiddag begint om half twee met een puzzelrit voor meisjes en jongens van twaalf tot zestien jaar door Velsen-Noord. Gestart wordt bij de Watervlietschool. Een dergelijke rit had vorig jaar veel succes Ook om half twee zijn er op Rooswijk sportwedstrijden met voetballen voor de schoolelftallen om de Oranjebokaal, die nu in het bezit is van de Watervlietschool. Gelijktijdig zijn er voor meisjes voor de eerste maal handbalwedstrijden, die tot ongeveer zes uur duren. Tiroler show Tijdens deze wedstrijden is er om drie uur op het Stratingplantsoen een grote Ti roler show met medewerking van de Tiro ler Alpenbuben, bekend van radio en t.v. In de pauze van deze show is er een op treden van „De Ofmano's" met rijwiel- akrobatiek. Een en ander wordt aan el kaar gepraat door de imitator en confe rencier tonny Schellevis uit Wijk aan Zee. Bij ongunstig weer zal deze show worden gehouden in het Hervormd wijkhuis. Het einde van de feestviering komt met een prijsuitreiking om acht uur van de gehouden puzzelrit en sportwedstrijden,- die om negen uur wordt gevolgd door een tap toe van de eerder genoemde muziekgezel schappen op het Stratingplantsoen, waar bij Bengaals vuuur voor een kleurige il luminatie zal zorgen. Voor een bijzonder wapenfeit op deze voor de interregionale competitie overi gens zeer lauw verlopendehockeydag, zorg den de dames van Strawberries. Voor de Amsterdambeker streden zij in Hilver sum tegen de club van die naam en brachten deze ontmoeting in de kwartfi nale tot een gunstig resultaat. Dank zij een sterk offensief direct na de begin bully, bereikten de Velsense dames een voorsprong van 2-0 met doelpunten van R. Disma en invalster B. Brouwer, wel ke stand ook na de rust kon worden be houden, dank zij hun sterke verdediging. Daarmede werd de halve finale voor de Amsterdambeker bereikt, welke zal wor den verspeeld met de teams van Zand voort, Dordrecht, en Upward. Overigens padden de andere dames van Strawberries ook het beste van de hockey pap. Het tweede won in Leiden met 3-0. waarbij de thuisclub kennelijk met de moeilijkheid van geschikte invalsters te kampen had. Dames III won bovendien van Terriers. De eindstand werd 2-1, doch met iets meer geluk had er ongetwijfeld een hogere score op het wedstrijdformu lier geschreven kunnen worden. De he ren van Strawberries stonden met rust met 1-0 achter tegen Pinoké, dat met een sterker team dan de Velsenaren op het veld aantrad. Dank zij een actie van D. Groen kon na de hervatting de stand even gelijk komen, maar de uiteindelijke 2-1 eindstand is wel de juiste indien men de veldsterkte in aanmerking neemt. De heren van Eechtrop hadden aan Kampong II een sterke tegenstander. Na een 10 miauien keek Eechtrop al tegen een achterstand op, welke eerste een kwar tier na de rust tot een gelijke stand werd gebracht door een doelpunt van Melchior Een mooie kans op een voorsprong, via een hoog ingeslagen strafhoekslag, ging verloren doordat de bal na het passeren van de keeper door een back van Kam pong met de stick werd gekeerd. Toen daarna de gastheren voor de voorsprong zorgden, bleek Eechtrop iets te zijn aan geslagen. Een gelijkspel zat er toen zelfs niet meer in. De dames van Eechtrop konden even min tot een overwinning komen. De Alk maarse gasten namen al spoedig het ini tiatief, openden de score en ofschoon er nog even hoop gloorde bij de thuisclub E. Bolhuis, bleek de victorie toch te nauw met Alkmaar verbonden. Na de rust kwa men de speelsters uit de kaasstad tot 3-1, maar dank zij slagvaardig optreden Vele Velsennoorders hebben zondag het echtpaar P. Zaaijer-De Graaf gefeliciteerd met hun diamanten echtvereniging. Tien tallen bloemstukken sierden de kamers van Wijkerstraatweg 258. Boven de huis deur was een versiering aangebracht. In de parochiekerk van St. Jozef werd zon dagmorgen een speciale mis uit dankbaar heid opgedragen. Pastoor Z. A. van der Klein schonk in zijn prediking aandacht aan het huwelijksfeest. Een kerkkoor zong speciale gezangen. Een verrassing was de komst van hun reeds zevenendertig jaar geleden geëmigreerde zoon Peter. Deze ar- riyeerde zondagmiddag op Schiphol. Zijn vrouw was al eerder in Velsen-Noord aan gekomen. Zij kende haar schoonouders niet. Zoon Peter en zijn vrouw wonen in Canada. De receptie was zeer druk be zocht. Voor het echtpaar Zaaijer-De Graaf een onvergetelijke dag. - NCVB, Velsen-Noord. Hedenavond houdt de afdeling Velsen-Noord van de Nederlandse Christen Vrouwenbond in het gemeentelijk wijkcentrum aan de Smidt van Gelderstraat haar voorlaatste leden vergadering in dit seizoen. Spreker is de heer P. J. Rijpstra, hoofd der christelijke scjiool te Badhoevedorp over het onder werp „Functieverlies in het gezin". „Verantwoorde gezinsvorming". Over dit onderwerp spreekt ds. H. van Ouwenal- ler woensdag 24 april in de Petrazaal aan de Spaarnestraat. 't Is voor een vergade ring van de afdeling IJmuiden van de N.C.V.B. Succes voor „Voorwaarts". Het trom melkorps „Voorwaarts" uit IJmuiden be haalde zondag op het door de plaatselijke V.V.V. te Limmen georganiseerde drum concours met 118V> pnt. de tweede prijs. Er waren vijftien deelnemende vereni gingen. Na afloop werd door „Voorwaarts" nog een geslaagde show gegeven. De in structeur was de heer J J Maks. Woensdag was er voor een enkel kistje nog tot even boven de 40 betaald. Dins dag, terwijl er toch een vrij ruime aan voer van kleine schol was, lag de prijs nog tussen de 32 en 17 terwijl vrijdag de markt zijn verzadigingspunt aardig bereik te 'en er verschillende partijtje voor de minimumprijs van 8 van de hand zijn gegaan. Het overgrote deel van de kleine schol is in 't binnenland geble/en. De grovere soorten, sterk verminderd aangevoerd zijn naar het buitenland verkocht en heb ben zich van de prijssehommelingen niet veel aangetrokken. Hier spreekt de wereld- scholprijs een aardig woordje in mee. De schol twee is donderdag dank zij de hulp van de zootjes vis van de vislossers nog tot even boven de f 50, geweest. De overi ge dagen was het prijspeil vrij constant Een kleine 300.000 kilo tong zijn er aan de markt geweest, waarvan aan de don i vanuit de noord, dat die dag aan de j derdagmarkt slechts een goede 5000 kg ii „rrio v i ann 1 Hierdoor werden de prijzen, weer van de markt was. Voor de ruim 600 kisten WpinQtp soortcn, flink 0mhooggedrukt Ondanks dat er een dag minder ge handeld kon worden, wegens het uit vallen van de tweede paasdag, zijn er beslist niet minder schepen aan de IJmuidense markt geweest dan anders. Reeds dinsdag lagen er ongeveer 150 schepen te' dringen om gelost te worden. Toch was woensdag de hele vloot al „door de markt" geweest en donderdag was er ruimschoots gelegenheid om de Scheveningse trawler SCH 54 Oceaan 9 aan de markt te nemen. Het was zelfs het enige vaartuig van de grotere visserij werd door dit schip 18.000 besomd. Deze mooie uitkomst was oorzaak dat er reeds tijdens de verkoop van donder dagmorgen geruchten Je ronde deden dat er door 4 verschillende trawlers van Sc'ne- veningen pogingen in het werk gesteld werden om zich van een lossing aan de vrijdagmarkt van IJmuiden te verzeke ren. Uiteindelijk is het zo geworden dat de SCH 249 „Arie" en de SCH 302 „Wil lem van der Zwan" (ex IJM 28 „Amster dam") reeds donderdag voor de middag aan hal E afmeerden. Door de grote toeloop van loggers en kotters, die reeds voordat de loswerk- zaamheden om 02.00 uur aanvingen binnen waren, moesten beide Scheveningers van de kant gehaald worden om aan deze vas te klanten vön de IJmuidense' handel los- gelegenheid te geven. Pas omstreeks 06.00 uur konden deze schepen wederom voor de kant komen en werden zij ingedeeld. Deze maatregel moest genomen worden door bepalingen die dopr de vislosregeling in IJmuiden zijn gesteld en waaraan men zich stipt heeft te houden. De schepen die maandag al in de eerste gelegeneheid aan lossing toekwamen, wa ren reeds zaterdag voor de Pasen binnen gekomen. Dit was niet bepaald bevorder lijk voor de kwaliteit van de vis. Wat ook geschreven moet worden over de vis, die woensdag verkocht is. Toen dan ook don derdag de lading van SCH 54 in de markt stond kon men het verschil heel duidelijk waarnemen. De hogere prijzen werden heus niet al leen gegeven emdat er geen andere keus as, hoewel het natuurlijk zijn invloed niet heeft gemist, maar ook omdat de kwaliteit van de vis beter was. Ook de verrassende aanvoer van kleine schol aan de donderdagmarkt moet even vermeld worden. De kleine kotters zorgden ervoor dat reeds donderdag enige honderden kis ten met prachtige kleine schol in de markt stonden. De scheepjes waren pas dinsdag na de middag vertrokken en hebben de ze partijen in een enkel etmaal bemach tigd. Enkele exporteurs naar Frankrijk hebben, om hun ladingen aan te vullen, uit deze partijen meegekocht. Mede hier door kon een gemiddelde prijs van 20, worden gehandhaafd. »noooooor*rr«vrtX30oocxxx)oooooooooooooo dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE ooocfmmmYVYminrncarcnxwoofYmrmmroflri Tong twee noteerde toen van f 2,80 tot 3,20 en de tong liet 1 4.00 tot 3,20 voor zich noteren. De kleinmiddel tong kon ook niet aan een prijsstijging ontkomen en liet 3,50 als hoogste prijs noteren. Door enkele grotere kotters is de voor gaande week prachtige kabeljauw gevan gen. De export naar België heeft deze vissoort weer grotendeels naar zich toe gehaald voor alleszins redelijke prijzen Ook zijn er vooral vrijdag door dit soort schepen mooie partijen gullen aangevoerd De binnenlandse handel heeft hier goede zaken mee kunnen doen. De schelvis van de Noordzee, door de trawlers aangevoerd, was niet zo belang rijk. De schelvis is erg mager en is thans ook als bakvis niet zo heel erg in trek Dit in tegenstelling tot de wijting, die door de trawlers is aangevoerd. Dit visje lag de gehele week goed aan de prijs. Ook al omdat er van Belgische zijde aardig wat belangstelling voor aan de dag werd gelegd. Voor een kist goede wijting werd de gehele week rond de f 30.- betaald. De dichte wijting, door enkele kotters aan gevoerd, werd ook gretig gekocht. Span- vissers zijn er deze week niet met wijting geweest, zodat de dichte wijtingen, door de trawlers aangevoerd, iedere dag ver kocht zijn. De grootste koolvissoorten zijn deze week weer wat meer in trek gekomen bij de Duitse exporteurs. De kleinere soorten zijn door de binnenlandse handel in alle vórmen naar de afnemers ge gaan. Te meer daar de prijs hiervan vrij redelijk te noemen was. Gemiddeld lag deze om de 20.-. Tekort voor rokerijen Voor de rokerijen werd er weer te kort makreel aangevoerd. De fantasie-prijzen hiervan duren nog steeds voort. Naar ge lang soort en kwaliteit is van f 82.- tot voor de allerminste 42.- betaaid. Met de haring is het ook nog maar ma tig geweest. De conservenindustrie heeft de afgelopen week aardige partijen haring opgenomen voor prijzen, die tussen de f 24.- en f 20.- lagen. De vis van IJs land is deze week ongemerkt tussen de andere vissoorten naar alle windstreken verdwenen. Zelfs de voodbaars is zonder de hulp van dochtermaatschappijen ver handeld. Men kon zelfs van enige rivali teit iets bespeuren. Ook werden er meer dere kisten roodbaars verhandeld door de binnenlandse handel. Door de slechte vangsten en daardoor lagere besommingen zijn verschillende grotere eenheden van de trawlvloot aan de visserij onttrokken om reeds, wat vroe ger dan anders, aan hun jaarlijkse onder houdsbeurt onderworpen te worden. van A. Duurtsema, kwam het einde van de wedstrijd nog met een verdienstelijke uit slag (2-3). De Scheybeeck-dames krijgen tegen het scheiden van de markt de smaak te pakken. Met 8-0 werd Terriers II op eigen veld verslagen. Tot het laatste sig naai werd er stug gewerkt, hetgeen wel blijkt uit de twee doelpunten welke in de laatste vijf minuten nog werden ge> scoord. Heren II behaalde bij Rood Wit ook al een fraaie uitslag. Daar zorgden J. Feyen (2x) en T. Max (3x) voor een overtuigende overwinning. In het Patronaatsgebouw te IJmuiden Oost werd zaterdag door de IJmuider Har monie een avond georganiseerd, die voor het belangrijkste deel werd gevuld door de twee harmonieorkesten, die deze ver eniging rijk is. Eerste speelde het jeugd orkest, daarna hoorden wij de IJmuider harmonie zelf, waarna de avond door het cabaretgezelschap „Free lance" op vro lijke wijze werd besloten. De IJmuider harmonie is een orkest, dat blijkens de resultaten van zaterdag avond een respectabele hoogte heeft be reikt. Wil men dat peil handhaven, dan kan men dus maar niet iederen die een beetje op een klarinet kan blazen als lid accepteren. Men heeft dus een systeem uitgedacht, dat bij consciëntieuze aanpak een toestromen van capabele krachten ga randeert: er is een jeugdorkest, dat als opleidingsorkest dienst doet en dat zelf weer gevoed wordt via een veelomvattende cursus, waarin veel aandacht wordt be steed aan samenspel in kleihe combina ties. Men pakt het, met andere woorden serieus aan in IJmuiden. Hoe serieus, dat bleek wel uit het optreden van het jeugd orkest, dat enthousiast en toch zeer be heerst en met opvallend zuivere klank door de handicap van de abominabele akoestiek in het Patronaatsgebouw héén- speelde en liet horen, dat de dirigent, de heer J. Groot, niet tevergeefs de proble men van frasering en nuancering met de jongens en meisjes had besproken. De lichte toon van het betrekkelijk kleine jeugdorkest kon helaas bij het optreden van het grote orkest niet helemaal ge handhaafd blijven. Dat lag zeker niet aan dirigent en orkest, het lag aan de zaal die akoestisch het geluid niet kon ver werken. Dat was jammer, want in de zachte passages bleek, dat men ook hier hard op weg is het bereikbare maximum aan klankdifferentiatie te realiseren. De heer Groot bleek ook hier een voortref felijk musicus, die van de hobby van een aantal IJmuidenaars een verantwoorde en muzikaal volwaardige uiting weet te ma ken. Blijft de programmasamenstelling, onzes nziens altijd een beetje een teer punt Een teer punt vooral, omdat men bij een wat originejlsr programmabeleid naar al le waarschijnlijkheid veel aanhang zou verlipzen en omdat persoonlijke smaken hierin zulk eeh overheersende rol spelen Niettemin zijn wij er van overtuigd, dat de muzikale waarde van een avond juist van een zo ver gevorderd orkest groter zou kunnen worden bij een programmering die, althans in een enkel werk, aansluiting zou zoeken bij de actuele muziekontwikke- ling. Een suggestie: de Partita voor har monieorkest van Kees van Baaren. OC het concert voor piano en harmonieorkest van Igor Strawinsky. Men denke er eens over na. „DE HONDSRUG" VIJF JAAR De leden van de Gronings-Drentse ver eniging „De Hondsrug" hebben zaterdag avond op feestelijke wijze het vijfjarig be staan van de vereniging gevierd. De voor zitter, de heer H. Spier, memoreerde de belangrijkste gebeurtenissen in dit eerste lustrum, o.a. het plotseling overlijden van de voorzitter, de heer B. Kruize. Onder lei ding van de conferencier, de heer Schelvis uit Wijk aan Zee, voerden eigen leden tal van schetsjes op, die zeer in de smaak vie len. Deze geslaagde avond werd vooraf ge gaan door een kinderfeestje, dat met het traditionele „koekhappen" werd besloten Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Loppersum van Duinkerken: Lady Sonia, Londen; Alexan dra Sartorie, Antwerpen; Hontestroom, Loriden; Finntrader, Rochester, Wexford, Boston, naar Koog a. d. Zaan; Esso Cardiff, Noordzee (proef vaart); Bartenstein, Antwerpen; Eildon, New castle: Olympia. Londen; Camroux 3, Rotterdam; Texelstroom, Hull; Hoe Vinces, Londen; Spica, Uddevalla; Cis Brövig, Tuapse; Nassauborg, Cork; Wllca, Immingham; Neth. Coast, Newcastle on Tyne: Wodan, Osende: Aeneas, Bremen; Pyg malion, Bremen; Potrolet, Guernsey; Marito, Oporto. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Philetas van Gdynia: Netty, Boston: Hinde, Londen; Spes, Swinouisjie, voor IJmuiden: Noordwijk, Monro via, voor IJmuiden; Paros, Coatzacoalcos (Mex.); Jarama, Liverpool; Boegenstein,«Bremen; Dyna- micos, Stettin: Prins der Nederlanden, Plymouth; Zaanstroom, Portsmouth; Anita Thyssen, Narvik; Dusseldorf, Antwerpen; Irima, Le Havre; Frauke, Swansea; Ubbergen, Klaipeda: World Dale, Nor folk (U.S.A.); Lancero. Hamburg; Amstelland, Recife; Tika. Londen; IJstroom, Leith. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Gretchen von Allwoerden naar Naestved, walsmateriaal van IJmuiden; Kondor, Havneby, bijlegger IJ muiden: Naerebout, Bremen; Eilbek, Santo Do mingo; Hille Oldendorff, Oslo; Kennemerland, Las Palmas; Ivoorkust, Freetown; Waverstroom, Londen; Olaf, Hamburg; Irish Cedar, Norfolk (U.S.A.): Ariel, Helsinki; Midas, Gothenburg: Kirsten Matthiessen, Bremen; Vega, Stockholm. Libertas, Kopenhagen: Atlas, Hamburg; Rijn stroom, Hull; Eemstroom, Shoreham; Oosten burg: Stockholm; Vliestroom, Londen; Hajari, Norfolk (U.S.A.). Zondag vertrokken uit IJmuiden: Vestnorge naar Oslo, bijlegger IJmuiden; Thorsborn. Oslo; Gefle. Le Havre; Christine, Stockholm; Mobile Endurance, Kuwait; Muttersegen, Odense. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Oceaan van Antwerpen, naar Zaandam: Lakonia, Vigo (ex Joh. van Oldenbarnevelt); Wiebold Böhmer. Kopenhagen; Joseph Frering, Monrovia, voor IJmuiden; Agamemnon, Bremen. Maandag vertrok uit IJmuiden: Ubbergen naar Klaipeda. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent, dit dat. het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie Electrolux, Excelsior. Erres, Holland Electro, Ruton, AEG. Philips ent VERKOOP - REPARATIE Betalins in overleg VELSERDUINWF.G 173 TELEFOON 440? 0.p de werf van de n.v. Kon. Mij. Do Schelde te Vlissingen vond zaterdagmir' dag de tewaterlating plaats van het 14.800 ton metende motorvrachtschip Sea Coral. De echtgenote van de reder, mevrouw K C. Wong uit Hongkong doopte het schip en nam de laatste beletselen weg. Het schip is in aanbouw voor Verder and Com pany in Hongkong en het is het eerste van een tweetal schepen, dat deze rederij bij de werf De Schelde heeft besteld. Direct na de tewaterlating werd op de vrijgekomen helling de kiel gelegd- voor een motorvrachtschip van eveneens 14.800 ton, bestemd voor Phs. van Ommeren n.v. te Rotterdam. Dit motorvrachtschip, dat de naam Woensdrecht zal dragen is het derde schip van de serie vrachtschepen welke door Phs. van Omeren n.v. zijn be steld. Tijdens de zondagmorgen in de Oud- Katholieke kerk te IJmuiden gehouden kerkdienst heeft pastoor D. N. de Rijk de gemeente van de H. Engelmundus de ver rassende mededeling gedaan binnen af zienbare tijd zijn gemeente te gaan ver laten. Pastoor De Rijk zal op nader te bepalen datum worden benoemd tot pre sident van het oud-Katholiek seminarie te Amersfoort, welke functie thans wordt ver vuld door mgr. P. J. Jans, bisschop van Deventer. Als opvolger van de pastoor De Rijk zal worden genoemd de zeereerwaarde heer A. G. Glazemaker, thans pastoor te Leiden. Pastoor Dirk; Nipolaas de Rijk, die 19 november 1921 te Utrecht is gebo ren kwam als Leerling in het Oud-Katho liek seminarie te Amersfoort, de priester- school waarin hij dus nu de leiding zal krijgen, hetgeen ongetwijfeld een grote promotie voor de geziene herder betekent. Op 15 januari 1946 volgde zijn priester wijding door de aartsbisschop van Utrecht mgr. dr. A. Rinkel, waarna hij van 1 februari 1946 tot 1 november 1949 kape laan was in de gemeente van IJmuiden. Met ingang van laatstgenoemde datum volgde zijn benoeming tot pastoo-r van de grote „moedergemeente" van de IJmui dense parochie te Egmond aan Zee, tij dens welk pastoraat hij tevens van 1950 tot 1956 waarnemend pastoor van de ge meente te Alkmaar was, om op 15 okto ber 1961, dus nu ruim anderhalf jaar ge leden, gelijktijdig met pastoor J. C. M. Keman het pastorale werk van de paro chie van de H. Engelmundus der Oud- Katholieke Kerk te verzorgen. In deze korte tijd heeft pastoor De Rijk, die in zijn ambt destijds als kape laan al zeer geliefd was, zich nog meer bemind weten te maken, mede wegens zijn grote belangstelling ook buiten het eigen kerkverband in verschillende plaat selijke verenigingen. In kerkelijk verband is pastoor De Rijk sinds 1958 provisor van het Oud-Katholiek seminarie, voorzitter van de vereniging van dienstdoende priesters in het bisdom Haarlem en secretaris van de Bisschop pelijke Commissie voor de Rubricering. Voor pastoor De Rijk, die 10 novem ber 1949 te IJmuiden is gehuwd en vier kinderen heeft, is de beslissing niet ge makkelijk gevallen, temeer hij in zijn hui dige parochie eigenlijk pas met groot élan zijn herderlijke taak tot uitvoering kon brengen. Geref. kerken Beroepen te Huizen (N.H.) W. ten Kate te Holwerd. Beroepen te Dordrecht (vac. S. R. Smil- de) dr. E. de Vries te Amsterdam-West te Schipluiden J. C. van Egmond te Tho- len-Poortvliet. Ned. Herv. kerk Bedankt voor Oldebroek (vac. J. Zwij- nenburg) P. J. Bos te Sprang. Aangenomen het beroep van de Gene rale Synode als zendingspredikant voor Kameroen Dr. G. H. Posthumus Meyes, woonachtig te Oegstgeest naar Hille- gersberg—Terbregge J. Kruijt te Lexmond, die bedankte voor Leiden, Middelharnis en voor Zwartebroek. Aangenomen naar Vlaardingen (vac. P. Zijlstra) G. Biesbroek te IJselmuiden, die bedankte voor Papen- drecht. Kippen verbrand. Door een brand in de kippenkooi van de landbouwer Lem- mens te Oirlo in de gemeente Venray zijn driehonderd kippen omgekomen. Advertentie

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 4