Woningbeleid afstemmen op vraag, zegt ir. Elion Amandelen m IN DE VISHAL EN OP ZEE Cftl BsBiSif#ai £MÊ£MËmSSSlÊMMÊ ederland Een bed van TIJSSEN voldoet aan alle eisen Wethouder van Wassenaar pleit voor sterkere liberalisatie Teams van IJmond zonder winstpunten Chaos in en om tunnel Onderzoek naar wrak van een schatschip Schip met vijf ton boter in België aan de ketting PIM-Heemskerk naar EHBO- districtswedstrijd Bemanning van zinkend Grieks schip gered Thuntank VII opnieuw in de vaart Levasier Tours naar Vlaggetjes dag op Urk Bloemencorso in de Bollenstreek Levasier Tours tijssen textiel WONINGINRICHTING MAANDAG 22 APRIL 1963 Nivellering Discrepantie Prefabricated woningen Butagas-ontploffing in keet: man gewond Kraaktorens als deklast over oceaan ('AAMBEIEN Mi ■.it' Aan de adverteerders tijssen textiel Zolang het woningtekort en de achter stand bij een redelijke wonirgvoorziening niet zijn ingehaald mag men niet uitslui tend aandacht blijven geven aan de aan tallen woningen die in een bepaalde huur waarde ontbreken, maar voor een verant woord woningbeleid dient men uit te gaan van een percentueel goede verdeling. Een grotere mate van vrijheid zou tot hoogst verrassende en zeer bevredigende resulta ten kunnen voeren, mits tot goede norm stelling per gemeente wordt overgegaan onder algemene coördinatie door de cen trale overheid. Dit is de mening van ir. M. Elion, oud president-directeur van de n.v. Ingenieurs bureau voor bouwnijverheid en thans wet houder voor woningbouw en bedrijven in Wassenaar, die in een artikel in het blad „Bouw" een pleidooi heeft gehouden voor aanpassing van het woningbouwbeleid aan de vraag. Hij is van oordeel dat in de verschil lende huurwaardegroepen het aantal be schikbare woningen zeer onevenredig af wijkt van het aantal woningzoekenden met een bijpassend inkomen. Het tekort in de bruto inkomensgroep van 4.000 tot 5.000 is naar zijn mening verhoudingsgewijze zeer groot, maar vol gens ir. Elion is in de groep van 3.000 tot 4.000 in het geheel geen te kort. Voor inkomens van 6.000 tot 7.000 is in de huurwaarde van ƒ800 tot 1000 eveneens in het geval geen algemeen te kort maar ontstellend gi'oot is in verhou ding het tekort aan woningen met een huurwaarde van f 1800 tot 2100 voor de inkomensgroep van 10.000 tot f 15.000. Ir. Elion merkt in het artikel op dat in het algemeen geldt, dat het tekort per- centagegewijze toeneemt met de stijging der inkomens boven 8.000. Het belangrijkste en allergrootste be zwaar van de door de overheid stringent geleide woningpolitiek noemt hij de gelijk soortigheid en algemene nivellering van het woningtype tot op het huidige niveau. Volgens ir. Elion kan men begrip hebben voor het koStenprobleem en ook voor het personeels- en materiaalvraagstuk, maar hij gelooft dat het langjarige politieke touwtrekken sterk remmend op de totale produktie heeft gewerkt. „Heeft men ooit doelbewust getracht de handen ineen te slaan om te komen tot een waarlijk gemeenschappelijke poging om het woningbouwvraagstuk te onttrek ken aan de politieke sfeer waarin het is vastgelopen?" zo vraagt hij zich af. Ir. Elion heeft een aantal gegevens ge produceerd en in grafieken verwerkt, waar uit hij de conclusie heeft getrokken dat er een belangrijke discrepantie bestaat tus sen het verloop van de aantallen beschik bare woningen in de verschillende huur waardegroepen en de woningbehoefte in de bijbehorende inkomstengroepen. De schrijver van het artikel, die van me ning is dat de twee miljoenste woning er binnen tien jaar moet en kan zijn, geeft te kennen dat tot nu toe te veel als wo ningbehoefte gerekend wordt met de aan tallen ingeschrevenen bij de woningdien sten, de door de ingeschrevenen opgege ven huurverlangens en de zeer uiteenlo pende door de diensten gestelde algeme ne normen voor inschrijving en maxi male behoefte aan woonruimte. Ir. Elion gelooft dat deze bijzonderheden geen uitzicht bieden op een redelijke wo ningvoorziening die naar zijn mening af hankelijk behoort te zijn van het inkomen. Liberalisatie van 't woningbeleid is naar zijn mening noodzakelijk. De wens tot li beralisatie hangt samen met de politiek- economische instelling en de vraag of de overheid tot taak heeft de produktie zelf in handen te houden c.q. te beheersen. Algemeen geldende normen blijven vol gens ir. Elion dringend nodig, maar moe ten niet dieper ingrijpen dan bij alle an dere produktietakken. Het huidige bouwbedrijf heeft sinds de oorlog bewezen zich te kunnen aanpassen aan de dringende behoefte aan meer in dustriële bouwmethoden en zal zich, mits het een gelijke kans krijgt, nog in toene mende mate kunnen en moeten aanpas sen. Geheel of grotendeels in fabrieken ver vaardigde woningen zullen volgens ir. Elion een bijdrage kunnen leveren, maar hij waarschuwt er voor om deze methode als een panacee voor alle moeilijkheden aan te prijzen. Ir. Elion stelt ook nog dat een van bovenaf geleide produktie, die niet op een veel betere plaatsgewijze feitenkennis be rust dan tot nu toe het geval is, nooit tot de gewenste aanpassing van het aanbod aan de vraag zal komen, wat naar zijn me ning bij een vrije marktvorming wel het geval is. Het IJmond-damesteam, dat voor de dis trictsklasse op eigen veld tegen Blauw Wit moest aantreden, stelde evenals de gasten teleur. Na tien minuten werd het eerste Blauw Wit-doelpunt gescoord, maar vijf minuten later bracht Van der Mey de par tijen weer naast elkaar. De Amsterdamse rechtsbinnen zag nog voor de rust kans opnieuw te scoren (12). Na de hervatting leek het of IJmond gelijk zou maken, maar Van der Mey schoot tweemaal tegen de lat. Even voor het einde incasseerde IJ mond nog een 13 nederlaag. De lange reis naar Groningen voor de wedstrijd tegen Olympia had de IJmond- heren blijkbaar geen goed gedaan. In de eerste speelhelft liepen de IJmonders reeds een 73 achterstand op, na de rust werd het met de regelmaat van de klok 196. Vooral de Olympia-midvoor liet zich als een gevaarlijk schutter kennen. In een werkkeet aan de Van Riemsdijk laan te Beverwijk deed zich zaterdagavond een ontploffing voor, toen een 59-jarige waker een butagasstelletje aanstak. De explosie was zo hevig, dat buren de knal hoorden. De man werd aan gelaat, armen en benen gewond. Een chauffeur, die in een wagen woont, bracht de gewonde naar het Rode-Kruisziekenhuis, alwaar hij werd opgenomen. Bij onderzoek bleek, dat de koppeling tussen gasfles en gasstel niet in orde was. De wanden van de keet waren verbogen. Amandeltjes van mijn dochter brachten mij (met haar) in het zie kenhuis. En het werd nogal even wachten zo dat ik de tijd had de oogjes de kost te geven Nu moet ik eerlijk be kennen dat ik reeds bleek om de neus word bij het betreden van een hospitaal, zelfs als bezoeker. Een zekere vooringenomenheid ligt dus over dit stukje uit gespreid en ik denk dat mijn dochter, die hup pelend binnentrad (van wege het nachtje loge ren) maar slapjes en ondanks onze ernstige waarschuwingen door de wereld misleid weer naar buiten kwam, deze gedachten nu deelt. O nee, niets over de zorg van de zustertjes. Niets over de kunde en de kwaliteit der dokto ren. Niets over de in richting. Niets dan lof tenminste. Maar een uurtje wachten in een zieken huis is een confrontatie met een wereld waar van de gezonde geen weet heeft. Een wereld van gekwelden en ge- plaagden, een wereld van hopenden en wach tenden, een éndere we reld waar een zekere tijdloosheid heerst en alles heel betrekkelijk is geworden. Toen we er zo zaten, tussen veel moeders met kindjes die allemaal om dezelfde reden er wa ren als wij, voel je een band tot al die onbe kenden. Je weet het: ook die anderen schu wen de ingreep van die vreemde en ook de an deren zullen zich straks heel erg onbehaaglijk voelen als ze thuis dat lege bedje zien. Je staat nu eenmaal niet gauw iets af, zeker niet een kind dat zo argeloos en vaak zo blijmoedig de correcties tegemoet snelt. Terneergeslagen moedertjes dus en stil le pappies bij wie het rammelen van het in strument in de kom door merg en ziel snijdt. Op de gang passeren zustertjes, blozende, donkere, blonde. la chende en ernstige. Jonge meiskes soms die al vroeg en bij herha- ling zijn geconfronteerd met een trieste dimen sie van het leven. Maar die er schijnbaar niet onder lijden. Integen deel, die er willen zijn om dat lijden juist te verzachten. Ze maken grappen en gelukkig maar onder het witte schort en kapje zijn ze vrouw gebleven: koket, schalks, ondeugend mis schien. Ik zie er een die op gewekt voor mij als „ship in the night" iets tè opgewekt een brancard voortduwt waarop een bejaarde dame ligt. Die dame ligt heel stil, alsof ze al veel heeft begrepen en nog veel meer zal moeten ondergaan. Geruisloos rijden ze heen in de wirwar van gangen waar altijd diezelfde lucht hangt, waar altijd dezelfde opschriften op deuren staan, waar al tijd en eigenlijk in zon schrille tegenstel ling tot de steriele te gels hoopjes bloemen op tafeltjes wachten om weer te worden binnen gedragen. Vaasjes troost, vaasjes leven, vaasjes fleur van een wereld die voortgaat met bloeien en groeien. De hoofdzuster komt. Mijn dochtertje is „in gedeeld". Op een kleine zaal staan vier of vijf petieterige stoeltjes. Staan ook vier bedden. Twee ervan zijn besla pen. Door vreemde we zentjes die één ding op vallend gemeen hebben, namelijk dat ze geen kind zijn. Ze missen het beweeglijke, het luid ruchtige. Ze zijn ziek of gekwetst. Ze kennen de ingreep van de wereld reeds en hebben er vre de mee. Terwijl we er zijn, komt er voor de een een bordje eten; merkwaardig eten van koekjes en snoepjes. Anders zou zo'n bord met enthousiasme wor den begroet. Nu kijkt het joch er even naar, maar vreugde is er niet. Het afscheid valt zwaar en dik gearmd lopen we dralend weg. Man en vrouw voelen zich hechter dan ooit verbonden. En terwijl de grote buitendeur openklapt en frisse len telucht aanzuigt, schuift uit een altijd bezige ziekenauto een volledig dichtgepakte brancard naar binnen. Het enige dat we zien zijn twee benen met schoenen In de auto zwijgen we beiden lang en we ge ven mekaar maar een pakkerdje. Zonder re den eigenlijk. Zonder reden Bart L. Joris Dertigduizend voertuigen hebben zich afgelopen zondag door de buizen van de Velser tunnel gewurmd. Dit laatste was vooral in de oostelijke buis het geval, waar het licht op oranje stond, in verband met werkzaamheden aan de tunnelvloer. Tussen tien uur 's morgens en half vijf des avonds ontstonden regelmatig lange files auto's op de aan- en afvoerwegen. Velen namen hun toevlucht weer tot de ponten. Omstreeks kwart voor vijf ontstond an dermaal een verkeerschaos, nadat in de westbuis een auto met pech te kampen had. Er ontstonden diverse aanrijdingen met lichte schade. JONGEN KWAM IN PRIKKELDRAAD Een zes-jarige jongen uit IJmuiden sprong zaterdag van het dak van een strandhuisje. Hij kwam terecht op een paal, die omwikkeld is met prikkeldraad. De knaap liep een diepe vleeswond op. Hij is in het Antonius Ziekenhuis opgenomen. Duikers zijn een onderzoek begonnen naar het wrak van een oud schip, mo gelijk het Hollandse schatschip de „Ver gulde Draak", dat 'op 28 april 1656 bij de westkust van Australië ten onder is gegaan met acht kisten met in totaal 78.600 guldens aan boord. Het wrak is daar ontdekt op een rif negen km uit de kust op een punt op ongeveer negentig kilo meter ten noorden van Perth. Een geoloog ter plaatse herinnerde er •overigens aan dat eeuwen geleden ver scheidene Hollandse schepen, op weg naar Java, in die buurt zijn verdwenen. RECEPTIE EHBO IN DRIEHUIS Velen hebben zondagmiddag het bestuur van de afdeling van de Katholieke Natio nale Bond voor EHBO gefelciteerd. tijdens een receptie in het clubhuis De Spil te Driehuis. De receptie werd gehouden ter gelegenheid van het 12Vi jarig bestaan van de vereniging. De Belgische douane heeft een uit Zeeuws-Vlaanderen afkomstig schip, de „Vier Gebroeders", in Olsene aan de ket ting gelegd op het moment, dat de schip per en een andere Nederlander bezig wa ren 5000 kilo boter uit het schip over te laden in een vrachtauto. De Belgische douane had een tip gekre gen, dat de vijf ton boter met de „Vier Gebroeders" naar België zou worden ge smokkeld. Zij liet het schip na zijn tocht door het kanaal van Terneuzen naar Gent ongemoeid de douanepost passeren, maar greep pas in in de plaats Olsene, waar op de kade een vrachtwagen gereed stond om de smokkelwaar over te nemen. POLYESTER LANDINGSBOOT Een door de Verolme-werf in Heusden voor de Koninklijke Marine gebouwde po lyester landingsboot (lengte 14,45 m, breed te 3,70 m, holte 1,80 m) heeft de vereiste proeven doorstaan. Op 2 mei zal deze eer ste landingsboot van een serie van drie in Heusden door vice-president directeur A. de Booy aan de Koninklijke Marine wor den overgedragen. Een uitstekende organisatie, een zeer vlot verloop en een prachtige gelegenheid in de ruime toneelzaal van het gebouw Concordia .van de Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. kenmerkten zaterdag de E.HJ3.0.-voorwedstrijden van het district Noord-Holland, waarvan de leiding berust te bij de afdeling van de papierfabriek. De deelnemende ploegen, elk met drie leden, kwamen uit Castricum, Heemskerk, Jisp, Langendijk, Zaandam en twee ploe gen van Van Gelder Zonen, die werden gejureerd door de artsen R. W. Fierstra te Velsen-Noohd, F. van Venetiën te IJmui den en J. Koolstra, van de bedrijfsgenees kundige dienst te Velsen-Noord. Van het districtsbestuur waren aanwe zig de heren J. W. Stassen en W. Baren- drecht. De zeer goede outillage van de zaal, waarin tevens een telefoon en een zuur stofapparaat, alsmede alle noodzakelijke middelen om EHBO te kunnen uitvoeren, gaf aan de wedstrijd, die een spannend verloop had, ook wegens de moeilijke op drachten, een zekere realiteit. De zeven ploegen wisten alle binnen de vastgestelde tijd hun opdrachten meer of minder nauwgezet uit te voeren, hetgeen binnen twee uur was geëindigd. Daarna gaf dokter Fierstra een toelich ting op de opdrachten en de fouten, die waren gemaakt. Met belangstelling werd een en ander door de aanwezigen gevolgd. De heer J. de Boer maakte de uitslag be kend. P.I.M. uit Heemskerk won met 221 punten en gaat naar de op 11 mei in Bus- sum te houden districtswedstrijd. VGZ I was er met 213 punten zeer dicht aan toe. De leiders kregen respectievelijk 67 en 70 punten. De overigen eindigden: 3. Jisp 210- 71; 4. Langendijk 195-62; 5. Zaandam 179- 42; 6. VGZ II 175-64 en Castricum 138-46. Namens het district dankte de heer Ba- rendrecht de heren doktoren, de deelne mende afdelingen, de patiënten (die prima toneelspeelden), de VGZ-directie en ten slotte maakte hij een compliment voor de organisatie, die deze wedstrijden volledig deed slagen. NEW YORK (Reuter) De Ameri kaanse kustwacht heeft zondagavond zes entwintig bemanningsleden van het Griek se motorschip Helga Smith opgepikt. De kustwacht was te hulp gesneld na een S.O.S. dat het Griekse schip zinkende was en dat de bemanning het vaartuig verliet. Het bevond >zich toen voor Cape Race op Newfoundland. CAMPBELTOWN (Schotland) (AP) De Franse treiler Gaspar (122 ton) die motorpech heeft, is op sleeptouw geno men nadat een zusterschip een lijn had over gebracht. De Gaspar verkeerde in nood in de Ierse Zee ten noordwesten van het eiland Man in een zuidooster storm. Men zal trachten het schip op zee te repareren. Er zijn andere schepen, waaronder een kustmijnenveger en een Ierse reddingboot in de buurt. Aanvoer van maandag Ongeveer honderd vaartuigen zorgden vanmorgen in IJmuiden voor een aanvoer van 800 kisten schelvis, 120 radio, 840 wij ting, 1.230 kabeljauw en gul, 130 koolvis, 240 roodbaars, 50 haaien, 390 haring, 350 makreel, 1.160 schol, 95 tarbot, 290 varia, 3.100 stuks kabeljauw en 100.000 kilo tong. Totaal 7.695 kisten. Onder andere was aan de markt de KW 15 Rijnmond 1 van IJs land. Prijzen van maandag In guldens, per kilogram: heilbot 3.702, tarbot 3,40—2,70, grote tong 2,02—1,84. grootmiddel tong 1,761.58, kleinmiddel tong 31,90, tong I 3,802,80, tong II 3,60 2,60. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 76 58, middel kabeljauw 9056,25, grote kool- vis 8150, middel koolvis 7344, leng 60 50, grote wolf 80, witte koolvis 126112. Per 50 kilogram: grote gul 4320, middel gul 4030, kleine gul 3115, leng 28—20. koolvis I 3518, koolvis II 2315,50, kleine hake 112, grote schol 2826, grootmiddel schol 2925, kleinmiddel schol 3629, schol I 43—37, schol II 34—28, schol III 2413, schar 238.'bot 12, poon 309,50. kleine wolf 3932, gestripte wijting 3120, dichte wijting 138, jumbo's 77, grote schelvis 6648. grootmiddel schelvis 58 39, kleinmiddel schelvis 5236, schelvis I 5044. schelvis II 4927, radio 2015, bonken 8882. makreel 6047, paapjes 22, haring 26.401680. tarbot 17298, kleine haring 15.8011, heilbot 32—26, tongschar 10484, schartong 37, griet 13878. Per 40 kilogram: haai 20 Het ms „Gorredijk" van de Holland- Amerika Lijn is in Rotterdam aangekomen met een zeer bijzondere lading: een 30- meter lange kraaktoren met een gewicht van 250 ton, die in Phidelphia als deklast aan boord is genomen. De kraaktoren, bestemd voor een olie maatschappen in Duitsland, is later door twee bokken op een lichter geplaatst. Volgende maand zal nog een kraaktoren over de Oceaan worden gebracht, zij is iets zwaarder. Het transport vereist verschil lende technische voorzieningen ten aanzien van de dekbelasting en stabiliteit van het schip. Daarom kan de Holland-Amerika Lijn voor dergelijk vervoer alleen haar modernste schepen gebruiken. VERDACHT VERFVERVOER Twee surveillerende agenten van dê Velser politie hielden in de nacht van vrij dag op zaterdag een 26-jarige IJmuidenaar aan, die achter op zijn fiets een plunjezak had bevestigd. De zak bevatte een blik met vijf liter verf. Na,huiszoeking kon de po litie andermaal een blik verf meenemen. De man wordt er van verdacht de verf te hebben gestolen. Per regel: grote kabeljauw 8550, mid del kabeljauw 5234. Per hoop: vleet 8437. Scheveningen In Scheveningen bedroeg de aanvoer van vis vanmorgen 40 kisten schelvis, 220 wij ting, 70 gul en kabeljauw, 40 koolvis, 500 haring, 40 makreel, 400 schol, 250 varia, 300 stuks kabeljauw, 17.000 kilogram tong. Op zee De SCH 22 Magnolia vroeg en kreeg advies van het hospitaalkerksehip De Hoop over de Decca-apparatuur De marconist van De Hoop gaf raad aan de hand van de lectuur die hij over dit onderwerp in zijn bezit heeft. De KW 159 Marian Ellen kreeg aanvul lend advies met betrekking tot de echo meter. Dit apparaat weigerde sinds vorige week vrijdag nauwkeurige aanwijzingen te geven. Na opvolging van het advies waren de resultaten wel beter, maar veel ver trouwen had men er nog niet in. In de om vormer van de echometer moesten, volgens de marconist van het hospitaalkerkschip, vijf koolborstels zitten, maar de schipper van de KW 159 kon er slechts twee vinden. Met behulp van tekeningen vond hij bij daglicht ook de andere. De Marian Ellen lag al 24 uur te steken. Er waren niet meer dan 200 kisten makreel aan boord. Door enkele Scheveningse trawlers is zaterdag op 57 graden n.b. wat makreel buitgemaakt. In de loop van de zondag kwamen verscheidene trawlers van de 60 graden n.b. naar hetbestek van deze Scheveningers, om daar vandaag hun ge luk te beproeven. De gerepareerde Zweedse coaster Thun tank VII heeft op de Noordzee onder com mando van Captain N. Gardell een zeer geslaagde proefvaart gemaakt. In de barre januari-maand van dit jaar verongelukte door tot nog toe onbekende oorzaak de Zweedse kustvaarder Thun tank VII. Het schip had 19 januari Délfzijl ver laten met bestemming Rotterdam. Wat zich na het vertrek uit Delfzijl op zee heeft afgespeeld, zal wel altijd een myste rie blijven. Maar ca. 35 mijl ten westen van Great Yarmouth aan de Engelse kust werd een drijvend wrak aangetroffen; het was de gekapseisde Thuntank VII. Alle 11 opvarenden waren omgekomen. Het wrak werd naar de Waalhaven in Rotter dam gebracht, waar vandaan het na enige tijd naar een reparatiedok op de Verolme- werf in Rozenburg werd gesleept. De in 1961 gebouwde Zweedse coaster (499 ton) werd in vijf weken op de repara tie-afdeling van Verolme geheel gerepa reerd. Alle werkzaamheden werden onder toe zicht van Lloyd's Register of Shipping en de Zweedse scheepvaart inspectie verricht. Nadat de Thuntank VII in Dordrecht een lading benzine heeft ingenomen, ver trekt het schip onder commando van kapi tein Degerborg naar Varberg, Zweden. zaterdag 27 april 11 mei naar BESPREEK VROEGTIJDIG UW PLAATSEN! Vraagt naar onze DAGTOUR REISGIDS Boekingskantoor EUROVISIE Reisassociatie WIJK AAN ZEEËRWEG 55 Tel. 4650 yW'i.'MUWai.' SCHROMPELEN WEG 5 Pijn en jeuk wèg b Zwelling verdwijnt De wetenschap heeft thans een helende substantie ont- oj dekt met de verbazingwek- t kende eigenschap de aam- beien eenvoudig te doen weg- drogen - de pijn houdt op, f. zwelling verdwijnt. Toege- 'f past in SPERTI, doet dit S weefselvernieuwende Bio- Dyne zelfs de meest hardnek- g kige aambeien ineenschrom- 5 pelen, zó afdoend dat ze nu n geen probleem meer zijn. Spertl Zalf en Zetpillen B SPERTI ls zacht en desinfec- 0 terend - bevat géén verdo- Wvende middelen. Voor veili- ge, rechtstreekse behande- Üllng van aambeien, SPERTI Zalf 13.30. Zetpillen f4.90. f&ódvTj'- ij rijf zsfx -;i/> -«■ 'éiy -r -,, rww f Zo'n degelijke Auping slaapkamer vindt u óók in onze beddenafdeling, 'n Mooie combinatie van teakhout en zwart gemoffeld staal. Ook in andere prijsklassen kuntubij ons zeker uw keus maken. Deze 2-persoone kamer kost slechts f. 331.-. Vraagt onze speciale beddenfolder WONINGINRICHTING Marktplein 29 IJmuiden - Telef, 7541 Hiermede willen wij nogmaals uw speciale aan dacht vragen voor een tijdig inzenden van adver tenties. Wij verzoeken u met het volgende rekening te willen houden Alle teksten voor advertenties dienen de dag voor plaatsing uiterlijk om 12 uur des middags in ons bezit te zijn. Dit geldt ook voor Luidsprekers, echter niet voor Familieberichten. Indien de advertenties vóór deze tijd worden In gezonden, kunnen wij plaatsing op de aangegeven dag zonder enig voorbehoud garanderen. Later binnengekomen advertenties zullen nog zoveel mogelijk worden geplaatst, doch wij moe ten ons voorbehouden de plaatsing tot de volgende dag uit te stellen. Indien dit door u niet gewenst wordt, wilt u dan zo vriendelijk zijn een andere plaatsingsdatum te vermelden Indien deze ontbreekt nemen wij aan, dat u met uitstel tot de volgende dag akkoord gaat. Wij danken u bij voorbaat voor uw medewerking. JAC. SPIJKER Snelliusstraai 23 Tel. 5653

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5