Actieve spel van Botwinnik zal eens winst moeten opleveren Schaaklust greep laatste kans en versloeg VHS 2 met 7-3 Tulpenrallye kampte nog voor de start met moeilijkheden I Drogisterij de Aloë Na 41 zetten 13de partij afgebroken Nederland behield de leidersplaats Bentoprise snelste bij driejarigen? Xerxes ontkent een transfer van Clavan Gevolg: degradatie voor Haarlemmers EDO en EHS kregen toch uitstel Foré ook in tweede rit in leiderstrui Oorzaak: De Gaulle's reis door noorden van Frankrijk Knieval DINSDAG 23 APRIL 1963 A nalyse Slamat Djalan, om eelt on der Uw voeten te verwijderen! Slamat Djalan, Uw lik doorns verdwijnen spoor loos, pijnloos! Slamat Djalan, afdoende tegen lastige kalknagels! Slamat Djalan, tegen ver' moeide en branderige voe ten! Verkrijgbaar bij Uw drogist. Basketballers spelen deze week voor laatste maal Claire Benedicttoernooi Darrigade staat eerste in ronde van het Zuidoosten Minder Anderlechtspelers in het Belgische elftal Schots voethalteam derde Aston Villa in finale van de Football-League Clip Kent u Schoonauwen, Bluefort, Limburgse kaas? Wees niet een kennig: houd van méér kazen! 15 e TULPENRALLYE 1963 Opnieuw hebben Petrosjan en Botwin nik in de tweekamp om het wereldkam pioenschap schaken een partij afgebro ken, daarmede weer nderstrepend, dat deze tweekamp wel tot ren zeer bitter ein de zal worden uitgevochten. Het alge mene beeld van de laatste week wijzig de niet. De wereldkampioen kon, hoewel met zwart spelend, een initiatief verwer ven en dit geruime tijd gaande houden. De afgebroken stand, een moeilijk paard- eindspel, wekt echter nog niet de indruk van winstmogelijkheid voor de titelhou der. Wel leert de analyse, dat hij kan sen kan hebben. Petrosjan volgde aanvankelijk de Da me-Indische opstelling uit de derde partij. Zijn afwijking, 9. d5, schijnt ons geen ver betering, daar Botwinmk, langs tamelijk voor de hand liggende wegen, een betere stand kreeg. Het kan zijn, dat hij de aan- valsmogelijkheden onvoldoende benutte toen hij 31D'ol (schaak) achterwe ge- liet (tijdnood?), of reikte zijn inzicht verder dan dat van alle grootmeesters analytici?. Een antwoord hierop valt eerst vandaag te geven, wanneer de thuisanalyse zal worden gedemonstreerd. We houden ech ter zelfs rekening met een surprise, zoals die na de 11de partij aan de schaakwereld werd gepresenteerd. .Remise, zonder ver der spelen", en dat in een stand, die al lerwegen als „zeer kansrijk voor Eotwin- nik" gerecenseerd is geworden. Samenvattend: de strijd in de tweekamp wordt met de dag meer open, indien de wereldkampioen er in blijft slagen de ach terstand tot 1 punt te beperken. Zijn ac tieve spel zal namelijk eens winst moeten opleveren. Dat dit niet onmogelijk :s be wezen de laatste 5 partijen. Na het even tuele uitspelen van vandaag volgt woens dag de 14de ontmoeting. Petrosjan heeft dan zwart. Wit (Petrosjan); zwart (Botwinnik); Dame- Indisch. 1. d2-d4 Pg8-f6 2. c2-c4 e7-e6 3. Pgl-f3 Aldus vermijdt wit Nimzo-Indisch, dat na 3. Pc3 kan ontstaan. 3b7-b6 4. g2-g3 Lc8-b7 5. Lfl-g2 Lf8-e7 6. 0-0 0-0 7. Pbl-c3 Pf6-e4 8. Pc3xe4 De theorie geeft als gebruikelijker 8 Dc2. 8Lb7xe4 9. d4-d5 Nu wijkt Petrosjan af van de derde match partij, waarin hij vervolgde met 9. Pel, Lg2:. 10. Pg2:, d5. 11. Da4. Bekend is uit de ontmoeting RubinsteinSamisch, Ma- rienfcad 1925, 9. Lf4, d6. 10. Dd2. Deze vroege doorstoot wordt zelden beproefd, tenzij in combinatie met een daaropvolgend Pd4. 9Le7-f6 10. Pf3-el Le4xg2 Advertentie Slamat Djalan is een nieuw middel volgens recept van Mevrouw A. A. Rehwinkel-van den Berg te Heemstede en wordt in de han del aebracht door de Chemische en Cos metische fabriek AKRU", Westerstraat 93 te Haarlem. SLAMAT DJALAN ook verkrijgbaar bij Kleine Houtweg 9 Telefoon 16068 Deze week zijn de oasketballers voor het laatst in dit seizoen in het Krelage- huis in Haarlem bijeen. Donderdagavond wordt een plaatselijk programma ge speeld met als belangrijkste wedstrijd Flamingo's 3 HOC 3 die het kampioen schap van de tweede klasse als inzet heeft. Vrijdagavond wordt het seizoen besloten met de wedstrijd Flamingo's Rest van Haarlem. Het programma luidt: donderdag 25 april: dames: White Stars 3 Rapidi- tas, White Stars 2 Antilopen 2. Heren. Exercitia 2 White Stars 2, Flamingo's 3 HOC 3. Vrijdag 26 april: dames: Typhoons 2 HOC 5, HOC 2 Torna do, Rapiditas White Stars 3. Heren: Dynamo Lisse, Flamingo's Rest van Haarlem. 11. Pelxg2 e6xd5 12. c4xd5 c7-c5 13. d5xc6 e.p. Minder goed lijkt 13 e4, waarna een Be noni-achtige pionnenstructuur ontstaat. Zwart kan namelijk zo'n overmacht op e5 concentreren-, dat wit vrijwel zeker in een moeilijk defensief geraakt. 1 3d7xc6 14. Ddl-c2 Dameruil geeft zwart een vrijer spel. 1 4c6-c5 15. Tfl-dl Dd8-e8 16. Lel-f4 Diep geconcentreerd zoekt Petrosjan naar een tegenzet. Over deze zet heeft wit 36 minuten nage dacht. 16Pb8-c6 17. Lf4-d6 Lf6-e7 18. e2-e3 Ta8-d8 19. Ld6xe7 De8xe7 20. Pg2-f4 g7-g6 21. Dc2-a4 Pc6-e5 De spanningen groeien, door wits zwakte op de witte velden. 22. Tdlxd8 Tf8xd8 23. Tal-dl c5-c4 24. e3-e4 Op de derde dag van het Claire Bene dict-toernooi in Luzern heeft het Neder lands schaakteam met 22 gelijkgespeeld tegen Engeland. In deze ronde waren de overige resultaten: ZwitserlandOostenrijk iVzIV2; Duits landSpanje IV2■1/s (2 afgebr. partijen). De stand na drie dagen luidt: 1. Nederland 7'/s prrt.; 2. Engeland 6' pnt.; 3. Duitsland 6 pnt. 2 afgebr. par tijen; 4. Zwitserland 5 pnt.; 5. Spanje 4'A pnt. 2 afgebr. partijen; 6. Oostenrijk 4'/ï pnt. De gedetailleerde uitslag van We ont moeting NederlandEngeland luidt. BouwmeesterPenrose remise, Van den BergClarke remise. PrinsLittlewood remise, KuypersHindle remise. De Fransman André Darrigade won maandag de derde etappe van de ronde van het Zuidoosten en veroverde daardoor de leiding in het algemene klassement. De uitslag van de 206 km lange rit van Car- pentras naar Orange was: 1. André Darrigade 5.41.32; Henry An- glade (Fr.); 3. Camille le Menn (Fr.); 4. Guy Ignolin (Fr.); 5. André Foucher (Fr.); 6. Hans Junkermann (W.-Dld.); 7. Georges Groussard (Fr.); 8. Raymon Mastrotto (Fr.), allen in dezelfde tijd als de winnaar. De plaatsen van de Nederlanders in de derde etappe waren: 34. Jo de Waard 5.50.34: 38. Jo de Haan z.t.54. Ab Geldermans 5.54.10. Het algemeen klassement luidt nu als volgt: 1. André Darrigade 16.06.25; 2. Henry Anglade z.t.; 3. Camille le Menn z.t.: 4. Frangois Mahé z.t.; 5. Jean-Claude Le- baube z.t.; 26. Jo de Haan 16.15.37; 31. Jo de Waard z.t.; 48. Ab Geldermans 16.25.47. Koersen in Hilversum Ook voor de dinsdagavondmeeting (aan vang 7 uur) in Hilversum verschijnen gro te velden aan de start. Het begint reeds met een groep van elf driejarigen, waar van er verscheidene hun seizoendebuut maken. Bentoprise mag hierin als de win naar worden gezien, vóór Bubby Six en de wispelturige Bergleeuwerik S. Een moge lijk outsider is Bram Williams. Daar rijder Vergay een abonnement schijnt te hebben op de serie-draverijen baart het geen wonder dat hij met zijn keuze uit Zeeadelaar S - Zoon van Kievit opnieuw de beste kansen heeft, temeer omdat zijn grote rivaal Wagenaar jr. is gestraft met enige dagen rijverbod. Daar door krijgt Young Six een kans op de tweede prijs en blijft Zwaluw S de outsi- dersrol toebedeeld. Na zijn voortreffelijk optreden op Duin- digt is Apollo H de favoriet in het derde nummer, vooral ook omdat Yensy aan de afstand meer dan genoeg heeft Zilverkid en Atlas zijn de andere mogelijkheden. Daar Zion B zijn leven schijnt te beteren zal hij met voortgaan op de goede weg zijn tweede zege kunnen boeken. Zigapita en Zingly Sister zijn de overige kandidaten. Het slotnummer is bijzonder sterk bezet. De crack Yankee Maid maakte een uitste kende indruk bij haar seizoendebuut. Te gen nu in capaciteiten mindere tegenstan ders zal zij kunnen winnen. Victor Ema nuel en Upperten zijn haar sterkste tegen standers. doch indien Vrijbuiter weer een uitschieter levert kunnen de rollen nog an ders komen te liggen. Een met spanning tegemoet gezien besluit. Minder nauwkeurig is vermoedelijk. 24. Pd5, wegens 24De6, dreigend 25Dh3. Indien 24. Td8:, Dd8:. 25. Da7:, dan 25Ddlt- 26. Kg2, Df3f en zwart heeft fraai spel. 24b6-b5 25. Tdlxd8t De7xd8 26. Da4xb5 Wel gedwongen, daar zwart na elke andere damezet een positioneel sterk overwegende stand heeft. 26Dd8-dlf 27. Kgl-g2 Ddl-f3t 28. Kg2-gl Df3-dlf 29. Kgl-g2 Ddl-f3f 30. Kg2-gl Df3xe4 Zwart speelt aldus op winst. Hij had met Ddlf remise kunnen bereiken. 31. Db5-d5 De4xd5 Gespeeld in de verwachting een gunstig eindspel te verwerven/onder andere ge baseerd op de mogelijkheidPd3 (xb2). Onzes inziens was 31Dblf! 32. Kg2, Db2: echter zeer kansrijk. 32. Pf4xd5 33. b2-b4 34. a2xb3 35. b3-b4 36. b4-b5 37. b5-b6 Pe5-d3 c4xb3, e.p. f7-f5 Kg8-f7 Pd3-e5 a7-a5 Na ruil is natuurlijk elke verdere strijd overbodig. 38. Kgl-fl Kf7-e6 39. b6-b7 Pe5-c6 40. Pd5-c7f Ke6-d6 Wit zal vrijwel zeker 41. Pa6, onder cou vert hebben afgegeven. Hij kan dan geen stuk winnen door b8D, omdat de zwarte a-pion promoveert. In hoeverre de situatie echter gunstig is voor zwart moet worden afgewacht. Over het algemeen oordeelt men Botwinniks kansen gunstig. Analyses hebben deze opvattingen echter tot nog toe geen steun kunnen geven. Rotterdam schijnt voor ADO-spelers uit Den Haag een soort van „luilekkerland" te zijn. Na de (gedementeerde) geruchten, als zou Guus Haak reeds door Feijenoord zijn aangekocht voor de som van 175.000, circuleerde gisteren het gerucht, dat Mick Clavan naar Xerxes zou komen. Een bedrag werd niet genoemd. Helaas, het gerucht over Mick Clavan had evenveel levensvatbaarheid als dat over Guus Haak. Het werd door Xerxes naar het rijk der fantasie verwezen met de bekende woorden: „Hoe komen ze er bij. De heer Kees van de Peppel, die zich met het eerste elftal bezighoudt, wilde er nog wel iets aan toevoegen. „Wanneer Xerxes voor het volgende seizoen verster king behoeft, zal dit uitsluitend gelden voor jonge spelers en niet voor een voet baller, die al ruim de dertig is gepas seerd." In de hoogste afdeling van de Noordhol landse Schaakbond, de overgangsklasse, is de beslissingswedstrijd tussen het Haar lemse VHS 2 en Schaaklust in een onver wacht grote zege voor de ploeg uit Andijk geëindigd. Met liefst 73 bleven de West- friese schakers in de meerderheid en be hielden daarmee hun plaats in de over gangsklasse. De VHS'ers degraderen naar de eerste klasse waar zij het volgend sei- Bij de eersteklassers kwamen de spelers De Vries (VHS), Van Maanen (Kijk Uit), Bleeker (De Pion) en Sterk (Santpoort) in de finale. Sterk zocht vergeefs naar de goede vorm en verloor al zijn partijen. De andere deelnemers „maakten elkaar af" en kwamen elk met twee punten gelijk door de finish. De inmiddels begonnen beslis singscompetitie is weinig succesvol voor Bleeker verlopen. Hij verloor eerst van De Vries en ging vervolgens ook tegen Van Maanen ten onder. Deze week zuilen De Vries en Van Maa nen in hun gevecht uitmaken of de nieuwe kampioen een Haarlemmer dan wel een IJmuidenaar zal zijn. Na het kampioen- De moeilijkheden die voor de Haarlem se hoofdklasse waren gerezen zijn opgelost. In het gesprek dat de honkbalbesturcn maandagavond met vertegenwoordigers van het bondsbestuur en de competitieleider voerden kwamen beide partijen tot elkaar. Gevolg hiervan is dat de voor zondag vast gestelde wedstrijden EDO-VVGA en EHS- Schoten worden uitgesteld. EHS-Schoten wordt nu op 17 juli bij kunstlicht gespeeld. De wedstrijd EDO- VVGA zal op 24 en 25 augustus door gang vinden. Eventueel zal deze wedstrijd op 't VVGA-terrein worden gespeeld, daar VVGA plotseling bezwaren had tegen een lichtwedstrijd. Noel Foré zal ook de tweede etappe van de wielerronde van België beginnen in de leiderstrui, die hij maandag bij de start in Brussel droeg als winnaar van het vo rige jaar. Foré was namelijk aan de fi nish in Oostende de rapste spurter van een uit 37 renners bestaande hoofdmacht, die een winst van meer dan tien minuten had genomen op de hoofdmacht. Van de Nederlanders eindigden Huub Zilverberg, Henk Nijdam, Peter Post en Bart van der Ven voorin. De overigen hadden de aansluiting ge mist en kunnen verder kansloos worden geacht, evenals Ludo Janssens, Jos Wou ters, Willy Schroeders, Frans Aerenhouts, Emile Daems, Willy Vannitsen en nog en kele sterken. Het sein voor de ontsnapping, die voor de achtergeblevenen zulke nare gevolgen zou hebben, werd gegeven na ongeveer 90 kilometer, toen twintig renners, bij wie Noel Foré, Benoni Beheyt en Huub Zilver berg, in de aanval gingen. Het peloton viel door deze activiteiten in drie groepen uiteen en slechts de uit achttien coureurs bestaande tweede formatie, met onder an dere Post, Van der Ven, Nijdam, Marcel Janssens en Rik de Wolf, zou de leiders nog te pakken krijgen. Dat gebeurde in Gent en daarna liep de achterstand van het tweede peloton steeds meer op. Voorin demarreerden Post, Denoyette en de Fransman Viot in Blankenberge (177 km.), maar de overigen waren het daar uiteraard niet mee eens, waardoor het trio snel tot de orde werd geroepen. Alles bleef bijeen en in de massale spurt was Foré de snelste. De uitslag was: 1. Noel Foré (België) 4.42.37 (met bonificatie 4.42.07), 2. Benoni Beheyt (België) 4.42.37 (met bonificatie 4.42.22), 3. Bernard Viot (Frankrijk) 4. Norbert Kerckhove (België) 5. Roger de Coninck (België), 6 Roger de Breucker (België), 7. Georges Decraeye (België), 8. Jacques de Boever (België), 9. Rik Luy- ten (België), 10. Marcel Janssens (België), 16. Peter Post (Nederland) allen in de zelfde tijd als de winnaar. De plaatsingen van de overige Neder landers in de eerste rit waren: 22. Huub Zilverberg. 26 Bart van der Ven, 29. Henk Nijdam, allen in dezelfde tijd als de win- Advertentie zoen de degens zullen moeien kruisen met schap van Van der Linden (Witte Paard) i naar, 56 Piet van Est 4.53.14, 68 Leo Knops I i A l ci i j n 1. 'KI n nnofol/loepA l/iirn w i v> drv rvrtvrte» b 1 Cf\ T O 4 Cifl r\1 T..it.. no t ploegen als Aalsmeer, Santpoort, Bloemen daal. Rolland en Het Oosten 2. De nederlaag van de Haarlemmers, die op papier beslist een sterke ploeg vorm den. is-avaer eens een typisch kenmerkende uitslag van een wedstrijd waarin de tegen stander een „plattelandsclub" is Men kan van het merendeel van de Andijkers be slist niet zeggen dat het zulke geweldige schakers zijn maar deze mensen zijn be reid alles te geven en te vechten tot het laatste moment toe. Van een bewuste of onbewuste onderschatting, die men bij ploegen uit de steden meer dan eens aan treft. is geen sprake. Het is een verschijn sel dat men niët alleen bij schaken aan treft. Het Beverwijkse Pat Mat 2 en Castri- cum hebben een begin gemaakt met de be slissingswedstrijd waarin zal worden uit gemaakt welk team het tweede-klasse kampioenschap in groep C zal behalen en dan mag promoveren naar de eerste klasse. Bij de stand 2V22}/2 werd de strijd onder broken De vooruitzichten op een kleine zege voor Castricum lijken wel aanwezig. In de vierde klasse C ontmoetten Drie huis 2 en Het Oosten 5 elkaar in een be slissingswedstrijd. De Haarlemmers ble ven met 3V26TA in de meerderheid en promoveren naar de derde klasse. In de strijd om de persoonlijke schaak titels van Noord-Holland is de beslissing in de hoofdklasse ten gunste van de Alk- maarse schaker Kayser uitgevallen. Hij won zijn partijen van Bos en Luder, ter wijl hij de Haarlemse kampioen Spinhoven een remise afdwong. Spinhoven kwam tegen Bos en Luder eveneens tot remise en bleef daardoor een punt op Kayser achter. Het onderling treffen tussen Luder en Bos werd afgebroken in gunstige stelling voor Luder, maar heeft in feite geen enkel be lang meer. Het Belgische voetbalelftal dat komende woensdag in Brussel tegen Brazilië uit komt telt 6 Anderlecht-spelers. Heylens, Cornelis en Jurion zijn niet opgesteld. De ploeg ziet er als volgt uit: Doel: Jean Nicolay (Standard Luik); achter: Vliers (Standard Luik) en Raskin (Beerschot); Midden: Hanon, Verbiest en Lippens (allen Anderlecht); voor: Semme- ling (Standard Luik). Van Himst, Stock man (beiden Anderlecht), Van den Berg (Union St. Gillis) en Puis (Anderlecht). Schotland heeft maandag in Portsmouth de derde plaats veroverd in het jeugd- voetbaltoernooi van de UEFA door Bul garije met 4-2 te verslaan. Bij de rust leidden de Schotten met 1-0. Engeland en Noord-Ierland ontmoeten elkaar vandaag in Londen in de finale. De uitslagen van de maandag voor de Engelse League gespeelde wedstrijden luiden: Eerste divisie: West Ham U.Nottingham F. 41; Manchester U.Wolverhampton W. 21. Tweede divisie: SouthamptonSwansea T. 30. Halve finales Football-League Cup: Aston V.Sunderland 00. Aston Villa, dat de eerste wedstrijd won met 31, plaatst zich voor de finale. in de hoofdklasse kwam in de eerste klasse bij de jeugd diens clubgenoot De Lange als eerste door de finish. De uitslagen van de gespeelde wedstrijden in de competitie van de NHSB ziin: Overgangsklasse: VHS 2Schadklust: 1. FrisVan der Braber 01, 2. Grünfeld— Dekker 10, 3. Den HollanderGutter 0 1, 4. GeuzebroekBootsman 10. 5. Nij- manDe Vries 01, 6. Snoeck Henke- mansVriend remise, 7. Van DijkDijk stra 01, 8. De LangePrikkel remise, 9. De VriesDijkstra 01, 10 Swaanswijk Kooiman 01. Totaal 37 (VHS 2 degra deert). Tweede klasse C: Pat Mat 2Cas tricum 2'A2V2 voorlopig. Derde klasse C: Driehuis 2Het Oosten 5 3l/26V2. 69 Joop Captein. 87 Dick Enthoven, 89 Jan •Janssen, allen in dezelfde tijd als Piet van Est. Een lekkere gewoonte KAAS UIT HET VUISTJE één Zweedse combinatie hun inschrijving terug. Aangenomen kan worden dat vandaag zo'n kleine honderdzescig wagens in de morgenuren bij hotel Huis ter Duin in Noordwijk aan het 3.000 kilometer lange rallyavontuur beginnen. Van Noordwijk gaat het via Den Haag en Utrecht op de Belgische grens aan. Even wordt vervol gens Duitsland aangedaan, waar op de Nürburgring een proef moet worden afge legd, waarna de rijders ten zuiden van Saarbrücken Frankrijk binnenkomen. Ditmaal is Grenoble in de Franse Jura het zuidelijkste punt van de rallyroute. Via Besangon, Belfort, Longwy, Franchor- champs en Luik wordt donderdag in de late ochtend Eindhoven bereikt. In de middag komt het waarschijnlijk gedeci meerde en vermoeide rallyïeger op Zand- voort aan voor het afleggen van een laat ste klassementsproef. Daarna wordt koers gezet naar Noordwijk, waar volgens de traditie de finish van de sterrit van de RAC West is. Tegen tien uur vanmorgen, toen allen waren gestart, bleek dat Nederland voor het eerst sinds vele jaren het grootste con tingent deelnemers heeft. Van de 64 Brit ten, die hebben ingeschreven zijn er na melijk negen niet gestart, zodat Nederland, met 56 equipes „de ranglijst" aanvoert. De Britten doen, met 55 combinaties, daar nauwelijks voor onder. Voorts nemen er 15 Zweden deel, 8 Denen, 5 Fransen, 2 Bel gen, 2 Zwitsers en 3 Ieren. Pat Moss (rechts) en haar verloofde Carlsson, winnaar van de Rallye de Monte Carlo, strijden beiden mee in de vandaag begonnen Tulpenrallye. Burgemeester mr. G. F. W. van Berckel klaarde het nog net. Maar de eerste burger van Noordwijk aan Zee moest er, te midden van zijn lachende plaatsgenoten, een knieval voor over hebben om Dave en Robert Morley, winnaar van 1959, nog juist op tijd te kunnen starten voor de 15de Internatio nale Tulpenrallye. Dertig seconden over 7 uur kwam de Noordwijkse burge meester vanmorgen het voorplein van hotel Huis ter Duin oprijden. Ir. Kniphorst, voorzitter van de KNAC-sportcommissie, stond al gereed om de gebroeders Morley het sein tot vertrek te geven. Een snelle sprint van burgemeester Van Berckel volgde, on versaagd werkte hij zich door de men senhaag heen. Zelfs het touw dat de afzetting vormde was geen beletsel, op handen en voeten kroop Noordwijk's burgervader er onder door, nam snel de vlag en zei simpel: „Ready, go Een Tulpenrallye zonder problemen aan de start schijnt een onmogelijkheid te zijn. Ditmaal is generaal De Gaulle, amper twaalf uur voordat het rallyavontuur be gint, zelf oorzaak van Tiet Nortiers pro blemen. De zesdaagse reis van president De Gaulle door de Noordfranse departe menten is er de oorzaak van. Uit veilig heidsoverwegingen zullen namelijk een groot aantal douaneposten aan de Frans- Belgische grens tijdelijk worden gesloten. Bij de enkele posten die wel zijn geopend, zo wordt nu al uit Frankrijk gemeld, moet met vertragingen rekening worden gehouden. Aangezien ook dit jaar de Tulpenrallye voor een groot deel zal worden uitgevoch ten op Franse bodem heeft president De Gaulle het wedstrijdcomité voor grote moeilijkheden gesteld. Op de heenweg de karavaan trekt dan UTT Duitsland het land van Marianne binnen zal het nog wel meevallen. Het ergste wordt echter gevreesd als de rijders donderdagmorgen bij Longwy Frankrijk willen verlaten. Een winstpunt is echter dat men twee volle dagen heeft om „op hoog niveau" deze kwestie te regelen. Elf deelnemers hebben zich op het laat ste moment teruggetrokken. De bekendste rijder die niet zal starten is wel Jeff Mabbs, de Brit die in 1961 met Lesley Griffiths met een Triumph Herald de rally won. Op doktersadvies liet Mabbs ditmaal verstek gaan. In totaal namen vijf Britse equipes, drie Nederlandse, twee Duitse en Route 23 april EINDHOYEN BERINGEN ZOLDER )La Roche IA ROCHE - SAMREE i\ LOKCWf^—s. Nürburgring TRABEN Route ffT.she'm Wcng.nbu^^™ MwecK@~h, gymms "vrMM&J.keftmis BES W*** ?-LF0" (l FZoute 24 april Champagnole)? f J©WtfWfV,. ^fANNECY v Jrf"~~®nj>nT tmtn Chamro'usse CHAM ROUS SE 1 t/m J5klassements proeven li [634571

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 15