Nescafe Schitterend bruiloftsbal op Windsor Castle President Ben Zwi van Israel overleden Geheim topoverleg over bewapeningsbeperking Chefarine 4 Samenwerking bij bestrijding van pijn! ook voor jonge meisjes Wereldnieuws Mei zorg bereid Bruidegom Ogilvy had autobotsing Denemarken wenst geen Spaanse week Generaal De Gaulle op tournee Druk contact Moskou-Washington Waardering in V.S. voor Rapacki-plan ter kennismaking tijdelijk Zodra U het potje opent, ruikt U de geur van de versgebrande koffie. Neem de proef op de som! Ontdek de extra kwaliteit van Op dm ^Praatótoel DINSDAG 2 3 APRIL 1963 3 Chefarine "4" bevat vier beroem de geneesmiddelen die eikaars werking versterken. Hierdoor is het mogelijk met een kleinere dosis te volstaan. Bovendien zorgt één der bestanddelen dat een ge voelige maag niet van streek raakt. Chefarine "4" is dus een bijzonder veilig middel voor de bestrijding van pijn en griep. BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN EÉN TABLET ft De best geso r te e r d c o'r's t - s'p c i a a I z a a k Na Grimaus executie Grensposten met België grotendeels gesloten Professor Hallstein in mei naar Groot-Brittannië Alléén Nieuwe Nescafé bewaart de geur van de versgebrande koffie. Wat ruikt dat lekker! Een enkel labiet zorgt bij pijn, griep of een "landerig gevoel" dat u met plezier uw werk kunt doen! 20 tabletten f 0.80, 40 tabletten (in strips) f 1.50, 100 tabletten f 3.50. WW!' ,l:~ Pauze Wat vindt u van de pauze? Ik bedoel niet die van een school Het luchten van de gevangenen, of die op het werk even uitblazen. Nee, ik bedoel die van de bioscoop of de schouwburg. Nu mag u, als u het mij vraagt, die pauze in de bioscoop best houden. Ik vind er niets aan. Ik laat de reclames gelaten over mijn hoofd gaan en verorber haastig een choco-ijsje. Haastig, want als de lichten doven zie je niet meer waar het ijs op druipt en bovendien mis je door de ver deelde aandacht de eerste beelden. En daar kom je juist voor. Pauze in de bioscoop is dus geen on verdeeld genoegen. Althans voor mij niet O ja, er zijn er wel die er anders over denken. Ik bedoel de pauzewegrenners, ze staan in de hal met een verveeld gezicht een sigaretje te roken, omdat ze nog niet weten welk gezicht ze moeten trekken. Dat weten ze pas als de filmheld of heldin hun die handleiding verstrekt heeft. Dan de schouwburg! Dat is wat anders. Een bezoek aan de schouwburg is voor minstens een derde er zullen er zijn die zeggen voor de helft of meer pau- zeplezier. Want zegt u nu zelf, waarom heb je dan die hele dag je man aan zijn hoofd liggen meieren, welke jurk je zult gaan aantrekken. Dat doe je toch zeker voor die pauze. Een pauze zonder drui pend ijsje, zonder heldhaftig gezicht, maar mét een mooie jurk die niet alleen gezien mag worden, maar móet worden en een gezellig kopje koffie. Nu zijn ze in Nederland toch nog zui nig met hun schouwburgpauzes. In Frank rijk kennen ze de vrouwelijke ijdelheid beter. Misschien speculeren ze daarmee ook wel op meerdere schouwburgbezoeken In elk geval krijg je bij het stuk min stens twee pauzes cadeau. Soms zelfs drie! Je moet het natuurlijk in die twee of drie pauzes wel met één jurk doen Maar d la.om het op z'n Frans te zeggen. Die heerlijke Franse schouwburg pauzes waarbij je drie keer je schoenen aanschiet en rondloopt met een gezicht of je uitsluitend bij Dior koopt en je pijnlijke voeten verbergt achter een char mante glimlach. Waarom vertel ik u dit allemaal zo na drukkelijk? Omdat vele Nederlanders waarschijnlijk niet emt de Franse pauzege woonten op de hoogte zijn. En je kunt nu eenmaal voor achtennegentig gulden vijf dagen naar Parijs. Daar staan u schouw burg, revue en Opéra te wachten, met tenminste twee pauzes elk. Onthoud het goed. Nu u dit weet, zal het u niet vergaan als de dame die de Opéra bezocht, tot tweemaal toe gehoorzaam met de andere bezoekers de gangen opstruikelde en die bij de derde pauze dacht: Mij niet ge zien. Ik zit hier goed. Hoge hakken zijn ook niet alles. Een décolleté in de tocht óók niet. Ik blijf lekker zitten. En ze bleef zitten, heel eenzaam in die inmense zaal. Ze zat daar tien minuten, een kwartier, twintig minuten. Een ont zettende lange pauze lang. Toen ging het licht uit en in doodsangst tastte de da me zich een weg naar een der deuren, verdwaalde in de gangen, barstte in tra nen u\t, totdat ereindelijk na uren eep zaklantaarn op haar gericht werd en haar in onvervalst Frans werd gevraagd wat ze wel na-sluitingstijd in de Opéra te doen had. Ik waarschuw u maar: gaat u voor al le zekerheid, ondanks de genoemde on gemakken toch maar de gang op in elke pauze. Al zijn het er tien. Lizzy Sara May Advertentie V/er middelen versterken eikaars werking, zodat met een kleinere dosis kan worden volstaan. (Van onze correspondent) PARIJS Het Franse staatshoofd, ge neraal Charles de Gaulle, heeft gisteren Parijs verlaten in de richting van Noord oost-Frankrijk, waar hij deze hele week zal blijven voor de langdurigste propagan- datoernee die hij sedert zijn terugkeer aan de macht ooit had ondernomen. De veiligheidsmaatregelen lijken die welke onlangs voor De Gaulle's bezoek aan ons land getroffen werden bijna te evenaren. Achttien van de 21 grensposten tussen België en Frankrijk zijn deze week gesloten, terwijl in de vier departementen, die de eer van 't bezoek genieten, alle au tomobilisten die van elders komen de po litie onophoudelijk hun papieren moeten tonen. Bewoners van huizen die op het traject van de rondreis zijn gelegen, is door de prefecten verzocht deze dagen vooral geen onbekende personen binnen te laten of te ontvangen. Het gevaar is inderdaad niet denkbeeldig dat de laat ste desperado's van de O.A.S. een nieu we slag zouden pogen te slaan. Nu onlangs door een opiniepeiling is aangetoond dat de populariteit van de ge neraal met 42 percent aanhangers tot haar laagste graad is gedaald, hechten politieke waarnemers bijzonder gewicht aan de ontvangsten die hem bereid zul len worden. Qe vier departementen staan evenwel van ouds aan de spits der gaul listische trouw. Er vielen daar bij de jongste kamerverkiezingen tien van de elf zetels aan gaullistische kandidaten toe. Bovendien ligt in het departement van Champagne, dat het staatshoofd ook be zoekt, Colombey-les-deux-Eglises, zijn per soonlijke buitenresidentie. Advertentie LONDEN (AFP) Professor Walter Hallstein, president van de E.E.G.-com- missie, zal van 25 tot 27 mei een officieel bezoek aan Groot-Brittannië brengen. Waarschijnlijk zal hij reeds op 24 mei een rede houden voor de vereniging van Brit se industriëlen over enige aspecten van de Europese Economische Gemeenschap. Tijdens het officiële bezoek zal Hall stein de gast zijn van premier Macmillan. Ook zal hij besprekingen voeren met Ed ward Heath, de Britse vertegenwoordiger op de Brusselse conferentie. Advertentie (Van onze correspondent) LONDEN Ruim 1500 gasten waren aanwezig op het grote galabal, dat konin gin Elizabeth maandagavond op het histo rische kasteel Windsor ter ere van prin ses Alexandra en haar bruidegom Angus Ogilvy heeft gegeven. Het was het groot ste en rijkste bal sinds de begintijd van koningin Victoria, in het midden van de vorige eeuw. Het schitterde er van de dia manten. Zeventig buitenlandse gasten Europese koningen, koninginnen, prinsen en prinsessen die bestaande en voor malige koningshuizen vertegenwoordigen, woonden het bal bij. Onder hen waren de prinsessen Irene en Margriet. In Amerikaanse regeringskringen gaf men te verstaan, dat Amerika in beginsel geen bezwaar heeft tegen de instelling van kernwapenvrije zones, zoals is voorgesteld in het Rapacki-plan. De Britse en Amerikaanse ambassa deur in Moskou hebben verscheidene da gen geleden een bezoek gebracht aan mi nister van buitenlandse zaken Gromyko, met de bedoeling opnieuw te trachten de impasse in de onderhandelingen over een kernstopverdrag te doorbreken. Als de Sovjet-Unie positief reageert, zou dit initiatief kunnen leiden tot een bij eenkomst van de ministers van buiten landse zaken der drie landen, zo wordt in Washington vernomen. De meeste van deze vorstelijke bezoe kers logeren op het kasteel. Aan het bal ging een banket vooraf, waarbij het gou den servies van het kasteel Windsor werd gebruikt, dat slechts bij de hoogste staats- gelegenheden dienst doet. Het strijkorkest van de koninklijke lijfgarde luisterde de feestmaaltijd op. Koningin Elizabeth en prins Philip openden het bal in de magni fieke Waterloo-zaal, welke door een glazen koepel is bedekt en aan de wanden met schilderijen van Rembrandt, Rubens en Van Dijck is behangen. De koningin en haar gemaal werden op de-dansvloer door het bruidspaar gevolgd. Prinses Alexandra een diadeem in het haar, droeg over haar avondjapon van zware witte satijn het blauwe lint van de Royal Victoria Orde. Ook koningin Elizabeth was in het wit ge kleed. Prins Charles, die met prinses Anne toekeek, maakte van het bal een film. Drie orkesten wisselden elkaar af. Schotse pijpers in ceremonieel tenue begeleidden de Schotse dansen. Het machtige oude grijze kasteel baadde in een zee van licht, dat uit honderden schijnwerpers straalde. Het bal duurde tot het aanbreken van de dag. Het nieuwe verwarmde zwembassin waarmee het kasteel onlangs is verrijkt, was voor deze gebeurtenis geopend. Het heeft maar weinig gescheeld of de bruidegom had niet kunnen deelnemen aan het bal. Na de repetitie van de trouw plechtigheid van morgen in de Westmin ster Abbey, gistermiddag kreeg de heer Ogilvy die terug was gegaan naar zijn kantoor in City, bij de Albert Hall een botsing met zijn auto. Hij bezeerde een enkel doch later bleek dat hij toch kon dansen. Toen zijn ingedeukte auto bij het Ken- sington-paleis aankwam werd hij door een grote menigte, die op hem gewacht had, stormachtig toegejuicht. Ook toen het paar bij de kathedraal verscheen werd het door een juichende menigte ontvangen. Met grote moeite kon het zich een weg naar de kerk banen. Op deze warme zonnige voorjaarsdag waren er rond de koninklij ke paleizen en de Westminster Abbey dui zenden op de been. IN DE EERSTE wereldoorlog werd Ben Zwi door de Turken uit Palestina verban nen. Hij ging naar de Verenigde Staten, waar hij, wederom in gezelschap van Ben Goerion, Joodse vrijwilligers aanwierf voor het Joodse legioen, dat aan de kant van de geallieerden aan de oorlog deel nam. IN 1917 KEERDE hij naar Palestina te rug, waar hij lange tijd deel uitmaakte van de nationale raad van Palestijnse Jo den. Van 1931 tot 1943 was Ben Zwi voor- Wijlen president Ben Zwi zitter van deze raad. In de tweede wereld oorlog nam hij deel aan de organisatie van de Joodse brigade. Ben Zwi heeft verscheidene boeken ge publiceerd op het terrein van de geschie denis en de folklore van Palestina. Zijn boek over de Samaritanen is 'n standaard werk. Advertentie AMSTERDAM - DEN HAAG - UTRECHT HAAPIEM - NIJMEGEN 3REDA TILBURG WASHINGTON (AFP) - Uit goede bron wordt in Washington vernomen, dat Amerika aan de Sovjet-Unie heeft voorgesteld een overeenkomst te sluiten om liet aantal landen met kernwapens zo klein mogelijk te houden. De Sovjet- Unie zou belangstelling voor dit plan hebben getoond. De twee wereldmachten zouden zich bereid moeten verklaren, geen kern wapens of gegevens voor de vervaardi ging ervan te verstrekken aan landen die deze wapens nog niet bezitten. Multinationaal. De kernfysicus Bruno Pon- tecorvo heeft in Moskou een Leninprijs voor kernonderzoek gekregen. Ponteeorvo werd in Italië geboren. In 1940 ging hij naar de VS en vandaaar naar Canada. In 1948 vestigde hij zich in Engeland, waar hij een functie kreeg bij het atoom centrum van Harwell. In 1950 verdween hij op geheimzinnige wijze. Later dook hij in Moskou op. Hij werkt thans in het atoomcentrum in Doubna. Wiedergutmachung. Twee jonge Westduit sers zullen meehelpen bij de bouw van een school in de Sovjet-Unie, als on derdeel van het plan om landen te hel pen die onder het nazi-bewind hebben geleden. Geluidshinder. Koningin Elizabeth heeft zondag haar 37ste verjaardag gevierd op Windsor Castle in de rustige omgeving van haar gezin. De gebruikelijke artil- lerieschoten werden niet gelost om de zondagsrust niet te verstoren. De saluut schoten in Hyde Park en de Tower klonken pas vandaag. De koningin heeft geklaagd over het lawaai op Bucking ham Palace. Een deskundige is twee da gen bezig geweest met het meten van de intensiteit van het doordringend straatverkeer en ander ongewenst ge luid. JERUZALEM President Ben Zwi van Israël is vannacht op 7 8-jarige leeftijd overleden. Ben Zwi werd in december 1952 tot president gekozen, als opvolger van de overleden dr. Chaim Weizmann. Hij was de tweede president van de jonge staat. Vorig jaar oktober werd hij voor de der de maal gekozen. Het presidentschap heeft in Israël nagenoeg geen politieke beteke nis. Ben Zwi genoot het vertrouwen en de genegenheid van vrijwel alle partijen en groeperingen in Israël. BEN ZWI WERD in 1884 in Poltava in Rusland geboren en behoorde daar tot de oprichters van de socialistisch-zionisti- sche Poale Zionpartij. Na zijn studie aan de universiteit van Kiev kwam hij in 1907 naar Palestina, waar nij werkte als land arbeider en meehielp de verdediging van Joodse kolonies te organiseren. Samen met Ben Goerion, die thans premier is, ging hij in 1932 naar Konstantinopel voor een rechtenstudie. KOPENHAGEN De Spaanse ambas sade in Kopenhagen krijgt geen toestem ming tot het organiseren van een „Spaan se culturele week". De Deense regering is er niet op gesteld. De minister van buitenlandse zaken gaf duidelijk te kennen dat de regering in verband met de te rechtstelling van Julian Grimau niets voelt voor deze poging de Spaans-Deense betrekkingen aan te halen. Een woordvoerder van de Deense voet balbond heeft te kennen gegeven, dat de bond overweegt om een ontmoeting tussen Real Madrid en een Deens elftal af te zeggen. De directeur van een concertzaal in Ko penhagen zei, dat hij er over denkt het bezoek van een Spaanse balletgroep vol gende maand af te gelasten (Reuter-AP).

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 3