EEN GRATIS MUZIKALE TRACTATIE VAN CINDERELLA! cin derell 5 slank worden tiRAOAL met roesjes ind'r nopjes... 8.90 14.75 flinke actieve bezorger [ster] Mmm te* - Moet dat nu zo? vraagt ARJOS mr. Beernink Prinses Beatrix in en boven New York Drie doden in het verkeer J. Pengel vormt nieuw kabinet in Suriname BIJ tijssen textiel T0PSY THUIS weer DINSDAG 23 APRIL 1963 6 Kruidenier drukte valse bankbiljetten Maidentrip naar Australië van de Galileo Galileï Mies Bouwman wint proces Regering-Pearson beëdigd Gratis vervoer naar de stembus voor Italianen Cinderella lakens, baddoeken, keukendoeken, zijn met het grammofoonplaatje ROSEMARIJMPJE verkrijg baar bij JAC. SPIJKER - Snelliusstraat 23 - Tel. 5653 Kleinzoon van maarschalk Foch gearresteerd CHEMISCH REINIGEN DE OUDE LUIDSPREKERS Tijdelijk ontyangt U bij uw winkelier geheel gratis de leuke "Rozemarijmpje" gramofoon- piaatjes, bij aankoop van Cinderella lakens (reeds vanaf f 8,50), Cinderella baddoeken, frotté handdoeken en keukendoeken. Haast U want de voorraad is beperkt En het zou jammer zijn als U deze mooie sprookjes-op-plaatjes zou missen I van du* maryvan CINDERELLA ARTIKELEN verkrijgbaar bij ZEEMAN'S TEXTIELHUIS BLOEMSTRAAT 70 en 71 - IJMUIDEN - TELEFOON 4235 CINDERELLA LAKENS, BADDOEKEN, KEUKENDOEKEN en.«.w het grammofoon plaatje is natuurlijk verkrijgbaar bij iederlartd TEXTIELSPECIAALZAAK MARKTPLEIN 21 CINDERELLA LAKENS en het grammofoonplaatje „Rosemarijmpje" verkrijgbaar bij s „U hebt gezegd dat de dames om vijf uur weg zouden gaan. Het is nu vijf uur en ik kan niet langer lief zijn!" Voor CINDERELLA naar LODDER Driehuis kunt U gemakkelijk i\ Ze is Witte nopjes maken mét de speelse roesjes dit jurkje heel lief en romantisch! In rode of blauwe struktuur- katoen. Maat 55±4 jr.: Maat 85±t0 jr: Zó brengt Voss óók voor meisjes, mode die apart en niet duur Is! m f m i v im m 9 m r f) f t 0 m m i m Voor spoedige indiensttreding gevraagd Aanmelden: IJ MUIDER COURANT Nieuwstraat 427 - IJmuiden Met een soort stencilmachine die hij vo rig najaar had gekocht om er reclame folders mee te maken, heeft een 38-jari- ge kruidenier in Delfzijl in de afgelopen maanden een groot aantal valse rijksdaal ders gemaakt, waarvan hij echter slechts enkele tientallen exemplaren in omloop bracht. Hoewel door dit geringe aantal het onderzoek niet eenvoudig was, is men de valsemunter toch op het spoor gekO' men. Hij is gearresteerd en heeft de ver valsingen bekend. In de kelder van zijn woning vond de politie nog 3500 valse rijksdaalderbiljetten. Reeds op 24 oktober 1962 werd bij de Nederlandse Bank in Amsterdam, een vals rijksdaalderbiljet ontdekt, dat na on derzoek afkomstig was uit de kassa van een hoofdstedelijke bioscoop. Een paar da gen later kwam er een vals biljet uit Appingedam. Nog later werden vooral in het westen valse exemplaren aangetrof fen. De politie ging er aanvankelijk dan ook van uit, dat de valsemunter in Noord- Holland woonde. Weer later kwamen voor al in Delfzijl valse rijksdaalders in om loop. Toen concentreerde het onderzoek zich op deze havenstad. De plaatselijke recherche voerde het onderzoek uit in samenwerking met de afdeling falsifica ties van de rijkspolitie in Den Haag. Het was niet eenvoudig omdat de kruidenier slechts enkele biljetten per maand in om loop bracht. Hoewel de valse rijksdaalders wel eni ge verschillen met de echte vertoonden, had de kruidenier geen moeilijkheden met het uitgeven ervan. De man, die in Delf zijl te goeder naam en faam bekend staat, is naar zijn zeggen niet om financiële re denen tot het vervalsen overgegaan. Hij had het voor zijn gezin geheim weten te houden. GENUA (AP) De 27.888 ton grote Galileo Galilei is uit Genua vertrokken voor haar eerste reis naar Australië. Het nieuwe vlaggeschip van de Lloyd-Triestino zal de duur van de heen- en terugtocht naar Australië verminderen van 73 tot 55 dagen. Het schip, dat aan 1.700 passagiers plaats biedt, was geheel volgeboekt voor deze reis, hoofdzakelijk met Italiaanse emigranten. De president van de Almelose rechtbank heeft uitspraak gedaan in het kort geding van Mies Bouwman tegen een textielfir ma in Alemelo, die in een reclamecam pagne gebruik maakt van de naam Mies Bouwman. Mies Bouwman heeft indertijd de verbindende tekst gesproken voor een op grammofoonplaatjes vastgelegd sprook je Deze plaatjes gebruikt de firma nu voor reclame. De president was van oordeel dat de omstandigheden sinds 1962 toen de gram mofoonplaatjes werden gemaakt, sterk ver anderd zijn. De populariteit van Mies Bouwman is buitengewoon groot geworden. Zonder haar toestemming mag haar naam niet in een juist begonnen reclamecampag ne gebruikt worden op een wijze zoals dat gebeurd is. De textielfirma heeft zich schuldig gemaakt aan een onrechtmatige daad. Op straffe van een dwangsom van f 50.000 wordt haar verboden bij haar re clamecampagne de naam Mies Bouwman te gebruiken. OTTAWA (Reuter) In Canada is een nieuwe regering onder leiding van de 65-jarige liberale premier Lester Pearson beëdigd. Minister van buitenlandse zaken is Paul Martin, die van defensie de 39-jarige Paul Hellyer. De gemiddelde leeftijd van de 26 kabinetsleden is 52 jaar. De nieuwe minister van defensie zei te verwachten, dat in ongeveer een maand een overeenkomst over de levering van Amerikaanse kernladingen voor de Ca nadese strijdkrachten zal worden gete kend. De regering-Diefenbaker was hier tegen. De Italiaanse spoorwegen hebben beslo ten, aan Italianen die buiten Italië werk zaam zijn, gratis vervoer aan te bieden in de treinen in verband met de komen de verkiezingen in Italië. Men rekent er op, dat ongeveer 500.000 Italianen uit het buitenland naar hun vaderland zullen ko men. Aan de andere Europese spoorweg maatschappijen is medegedeeld dat in ver band met dit extra vervoer rekening moet worden gehouden met aanzienlijke vertra gingen voor het internationale goederen verkeer naar en van Italië. De locomo tieven en het personeel voor dit extra vervoer worden namelijk aan het goede renvervoer onttrokken. Het, dagelijks bestuur van de ARJOS heeft in een open brief aan de voo-zitter van de C.H.U., mr. Besrnink, zijn teleur stelling uitgesproken over de houding, die de heer Beernink op de algemene jaarver gadering van de C.H.U. heeft aangenomen ten opzichte van de eventuele samenwer king tussen de A.R.P. en de C.H.U. In de brief zegt het bestuur dat de heer Beer nink publiekelijk de houding van de AR- Kamer-fractie in een verkeerd daglicht heeft gesteld. Het kwam, zoals bericht is, op de ver gadering van de C.H.U. in Amsterdam tot een incident rond de affaire-Bidault, met als achtergrond de samenwerking tussen C.H.U. en A.R.P. Na een opmerking uit de zaal zei mr. Beernink: „Ik dacht dat de A.R. tegen de revolutie was, maar toen het ging om de tv-uitzending van Bidault, die ik als een moordenaar en een terro rist beschouw, stemde de A.R. vóór de mo tie die het regeringsoptreden afkeurde.'' Volgens mr. Beernink was de houding van de A.R. op dit punt onoegrijpelijk. daar door was het volgens hem „wel moeilijk te zeggen wanneer het hoofdbestuur van de C.H.U. de Anti-Revolutionairen zal be grijpen." Het ARJOS-bestuur is teleurgesteld om dat de heer Beernink de A.R.P. publiekelijk onrecht heeft gedaan. „Dat heeft A.R.- jongeren, die gaarne meewerken aan het scheppen van een beter klimaat voor toe nadering tussen deze geestverwante part tijen, pijnlijk getroffen. „Moet dat nucc»", «x vveagt )de AR-* JOS. Het bestuur wijst er in de brief nog eens met nadruk op dat de ARJOS van harte hoopt op samenwerking en samen bundeling van de reformatorische krach ten op staatkundig terrein. Prinses Beatrix heeft maandag tijdens haar particuliere bezoek aan New York een tehuis voor Nederlandse zeelieden be zocht. de nieuwe pier van de Holland- Amerikalijn bezichtigd en per hefschroef- vliegtuig boven de stad gevlogen. In het gebouw van de nieuwe pier werd de prinses rondgeleid door directeur Van Houten van de H.A.L. In de ontspanningszaal van de „Nieuw- Amsterdam" voerde de amusementsgroep van de bemanning een deel van het pro gramma uit dat de passagiers anders te zien krijgen. De prinses liet de leden van de groep aan zich voorstellen en sprak met een vertegenwoordiger van het Ne derlandse bureau dat zich in de V.S. be zig houdt met de uitwisseling van studen ten. Sinds 1948 zijn er meer dan 250.000 Amerikaanse studenten in Nederland ge weest. Aan de pier lagen de „Nieuw-Amster- dam", de „Noordam" en de „Oranje". De gezagvoerders van deze schepen werden aan prinses Beatrix voorgesteld. Als gast van de havenautoriteiten maak te zij later een vlucht per helikopter bo ven de stad, tijdens welke zij tal van film opnamen maakte. Ook maakte zij nog een boottochtje. PARIJS (Reuter/AFP) Kolonel Henri Fournier-Foch, een kleinzoon van de Fran se leider uit de eerste wereldoorlog maar schalk Foch, wordt door de Franse politie in arrest gehouden, omdat hij er van wordt verdacht commandant te zijn van de an ti-gaullistische „Raad van het nationale verzet" in het gebied van Parijs en omge ving. De 51-jarige kolonel, bevelhebber van het vijfde regiment infanterie dat te Blois in midden-Frankrijk is gelegerd, zou vo rige week in zijn woning zijn aangehou den en nu in Parijs worden ondervraagd, aldus verluidt in politiekringen. De arres tatie zou zijn geschied naar aanleiding van de vondst van documenten na de arresta tie van ex-luitenant Jacques Roy vorige maand, die er van wordt verdacht de pro paganda van de O.A.S. in het gebied van Parijs te hebben geleid. De 22-jarige L. T. Cörvers uit Ooster beek is in het gemeenteziekenhuis van Arnhem bezweken aan de verwondingen, die hij zondag bij een verkeersongeluk in Oosterbeek had opgelopen. Met een andere jongeman zat hij ach terop de bromfiets van een vriend, toen deze in Oosterbeek uit de bocht vloog. De jongens hadden een sportwedstrijd bijge woond, waarna zij volgens de politie al coholhoudende drank hadden gedronken. De bestuurder van de bromfiets is inge sloten. De 63-jarige botenbaas A. Verhey uit Rotterdam is bij een verkeersongeluk op de Vondelingenweg in Rotterdam om het leven gekomen. Hij werd door een auto aangereden toen hij met zijn fiets de rij weg overstak. De zestigjarige mevrouw E. J. Booij- Bulk uit Waddinxveen is daar aangereden door een auto. Zij werd met een sche- delbasisfractuur en verscheidene andere verwondingen naar het academisch zie kenhuis te Leiden vervoerd waar zij kort na aankomst overleed. De gouverneur van Suriname heeft de heer J. Pengel verzocht, zich te willen belasten met de vorming van een nieuwe Surinaamse regering. De heer Pengel heeft deze opdracht aanvaard. Hij zal thans naar Nederland gaan, waar hij maandag wortd verwacht. De heer Pengel was enkele weken ge leden informateur, maar gaf zijn opdracht terug wegens een meningsverschil met de leider van de Verenigde Hmdostaanse Par tij, de heer J. Lachmon De heer Lach- mon werd daarna informateur. Hij gaf gisteren na een bespreking met de heer Pengel de opdracht terug en verzocht de gouverneur de heer Pengel aan te wijzen als formateur, aangezien diens bezwaren waren opgeheven. Zeeweg 263 - Telefoon 6573 Mevr. Bakker, Lijsterlaan 8, vraagt flinke werkster voor vrijdagmorgen. Grote bankinstelling te Am sterdam vraagt voor haar vakantieoord in het Westen des lands enige kamermeis jes/serveersters voor het seizoen 1963. Brieven met voll. inl. te richten aan Reel.-Adviesbureau de Bus- lsy. Rokin 62, Amsterdam, onder No. AW 4724. Gevraagd winkelmeisje bij Webbe's Groentebedrijven, Evertsenstraat 16, Tel. 5825. B.z.a. ervaren chauffeur, rij bewijs B-E, 22 jaar. Tel. 4370. Heer b.b.h.h. zoekt gestoff. zitk. en slaapkamertje of zeer grote zit-slaapkamer met stookgel. en vaste wastafel m. pension of warme maalt, te Santpoort of Driehuis, event. Haarlem/Heemstede. Brieven No. L 2462 bureau v. d. blad. Huis, met 20 m tuin. Leeg te aanv. Te koop voor 14.000.-. Brieven L 1960. Aangeb. zit-slaapkamer voor dame of heer, met kookgel., met of zonder pension. Brie ven L 1961. Aangeb. benedenwoning, 1 kamer 1 slaapk., keuken, w.c„ flinke schuur en plaats, ruilen voor groter huis met tuin. Brieven L 1957. Woningruil. Agb. Linnaeus- straat 109, IJmuiden, 4-kam. flat, ben. met tuin. Gevr. 3- kam. woning gem. Velsen of Haarlem. Brieven L 1958. Woningruil. Aangeb. 4-kam.- flat voor vrij huis in Drie huis. Brieven L 1953. Camping Industry Haarlem brengt, dus zonder tussen handel, kampeeitenten, ver vaardigd van het alom be kende doek 1010. Tien jaar gagar. waterdicht. B.v. 4- pers. „Lugano", compl. met stalen stokken, haringen, pennen, grondzeil en foudraal 138.50 netto. Gemakkelijke betaling. Vraagt vrijbl. inl. Doelstraat 10, Tel. 16767. „Levi Straus" de originele Amerikaanse spijkerbroeken. Ook ijzersterk als werkbroek. Glas, Lange Nieuwstraat/ Marktplein. Tel» 5205. IJmui den. Gaat U trouwen of heeft U een nieuwe woningl Krediet voor iedereen tot 5000.- voor aanschaf meubilair- woningtextiel. Vraagt gratis folder, dan krijgt U algehele inl. Postbus 1371, Rotterdam. „Flaneur", „Mentop" en „Cojo" overhemden, ook met ronde boord, effen en ge streept v.a. 9.90. Glas, Lan ge Nieuwstraat Marktplein. Tel. 5205, IJmuiden. Piloot overalls, in blauw, wit en khaki, v.a. f 11.95 Jon gens- en kinder-overalls v.a. 8.-. Glas, Lange Nieuw- straat/Marktplein, Tel. 5205. IJmuiden. Luxe verhuur, allrisks verg. K. A. v. Doesburg, Planeten- weg 20. Tel. 7320. Rijschool H. Anepool. Rijn straat 91, voor uw rijlessen in de nieuwste Taunus 17 M belt U 6285 of 4565. Luxe verhuur zonder chauf feur. Volkswagenbusjes, V.W. de Luxe, Opel Kadet. Arie Beekhuis, Torricellistraat 32. IJmuiden. Tel. 7189 en 4679. Paralux aluminium jalouzie- en. 17.95 per m2. „De Hout hal", Kennemerlaan 159, IJnuiden. Tel. 7770. PI B {COPENHAGEN Plastic golfplaten, le soort, ook in fraaie kleuren, vanaf f 11- per m2. Zaanlandsche Houthandel, Kalverstraat 1-3. Tel. 7543. Nieuwe elektr. naaimachines met garantie. Compl. m. luxe koffer, slechts 159.-. Zig-zag naaimachines met gar„ voor afwerken, knoopsgaten ma ken enz. Slechts f 295.-. Vr. vrijbl. demonstratie aan huis. Naaimachinehandel De Ruy- ter, Dirk Hartoghstraat 62, IJmuiden. Tel. 8463, tussen 7-8 uur. Probeert U eens onze slag room petitfours 25 cent per stuk. Gelieve vooruit te be stellen. Pat. Dekkers, Lange Nieuwstraat 425. Orig. Valencia pinda's, altijd vers, eigen branderij. Marcelis, Trompstraat 14. By VANO huren is veilig sturen. Van Oosten, Vecht- straat 2. Tel. 5477. Slijterij „Flora", Zeeweg 115, Tel. 5307. Extra aanbieding: 1 liter cognac „Olifant" drie sterren voor f 8.25. Vesten, jumpers en rokken voor dames en meisjes. Zee man. Bloemstraat 70 en 71, IJmuiden. Tel. 4235. Zonnescherm- en tentendoek, 140 cm breed f 1.98 p. meter Zeeman, Bloemstraat 70-71. IJmuiden. Tel. 4235 Houdt uw voordeel in de gaten. Spaart onze waarde bonnen. Nu geldig tot 31 december. U koopt beslist voordeliger bij C. Lodder, Driehuis. Televisie f 198.-. Kinkerstraat 1, Amsterdam. Iedere avond demonstratie. Maatcostuums, 1001 dessins, moderne regenjassen, cos- tuums, suède kleding voor dames en heren, ook naar maat. Betaling te regelen v.a. f 20.- p. maand. Coupeur bezoekt U met collectie. Brie ven onder No. 1852. Wegens overcompleet te koop van le eig. fant. mooie Isar 700 '61 stationcar. Prijs f 3750.- Tel. na 18 uur: 02500-16920 Te koop gevr. heren sport- fiets. Pythagorasstraat 6, IJmuiden. Te koop wegens vertrek 3-pits gasstel z.g.a.n. 60 -, elektr. koffiemolen f 10.-. Terrasweg 67, Santpoort. Te koop kamervolière, prijs billijk. Kalverstraat 20. Te koop kleinh. vergrotings apparaat „Rowi", klb. camera „Adox-Polo" met tas, 4x4 diaprojector „Fafix 150", klb. ontwikkeltank „Paterson". Linnaeusstraat 101. Na 6 u. Te koop opvouwb. wandel wagentje, in goede staat. De Noostraat 83. Te koop zeer elegante bruids japon met sluier en petticoat, maat 38-40. Halve prijs f 150.-. Adres bureau v. d. blad. Aangeb. prima vrachtauto, laadverm. 1750 kg. Webbe's groentebedrijven, Evertsen straat 16, Tel. 5825. Zeeweg 238. Tel. 5854. Lelijk eendje, rijklaar, voor de vakantie, prima motor en banden. Benz.verbr. 1 op 22. 725.-. Ook inruil auto. motor, brommer, accordeon enz. Vergierdeweg 30. Tel. 53859. Te koop J.L.O. motor, 200 c.c. en Steib zijspan. Prijs billijk. Zandersstraat 34. nu i. Grote vorderingen in de pharmaceu- tische wetenschap! Slank worden is nu geen probleem meer. Gracial werkt zeker, doordat het de oor zaak van Uw dikte kan bestrijden. Door het veilige: carboxy- methyl cellulose kan iedereen Gracial gebruiken en er baat bij vinden. ATTENTIE: Drink I tijdens uw kuur met Gracial zo weinig mogelijk. Reeds na het eerste flesje zult U zich prettiger voelen en reeds frappante resul taten zien. Tob niet langer! Haal Gracial! Word weer slank! per doosje f 1.98 Vermagerings dragees bij Uw apotheker en drogist S afc m 1 AMSTERDAM PEN HAAG ROTTERDAM ARNHEM HEERLEN EINDHOVEN ENSCHEDE VENLO HAARLEM ALKMAAR MAASTRICHT AMSTELVEEN GRONINGEN UTRECHT

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 6