kerko shirts Kamerlid Nederhorst kritiseert beleid van huidige kabinet Engeland, Schotland en Ierland ^vanhoë 2.25 ."1 PH. DE KONING KINDERRIJWIELEN 52.- COR OLY STOFZUIGERS W S' van zelfstrijkend B el-O-fast Meiviering P. v. d. A, in Velsen Bejaarden gingen naar Volendam Feest in Beverwijk om Ronde van Nederland Nederlanders naar congres in Wenen Circus Toni Boltini in Beverwijk UIT DE ZAKENWERELD DE DRUKSTOF Kort ÏJmondnieuws DONDERDAG 2 MEI 1963 W(- VU. i^iïVS! A* Mi vanaf 15.90 KENNEMERLAAN 24 .NIEUWS. Nederlandse sleepboten assisteren buitenlandse schepen 1 i a WAT 63 DRAAGT, DAT ZIET U BIJ ONS! heren NJ 1 CT mode LANGE NIEUWSTRAAT - MARKTPLEIN combinatie voor geslaagde kleuE^nloJo's <S E V A C O l O R en WISKER Weer een onbewaakte overweg minder Vergadering van V.V.D. in de Hildebrandzaal Inbraak in herenmodezaak te Beverwijk: buit 1100,- Uit gaansdagje Kinderfeest b' V "VP >.'1 ikf - *-• .1 V - - >V. V yj lift* '.'V \%$- - S; Advertentie CONTACTAVOND KATHOLIEKE LEVENSSCHOOL De stichting katholieke levensscholen „Dr. Ariëns" te Beverwijk houdt vrijdag 17 mei haar jaarlijkse contactavond in het Kennemer theater. Door de cursisten zal het blijspel „Hooggeacht publiêk" wor den opgevoerd, dat werd geschreven door de groepsleider Huub van Dalsum. Na de pauze kunnen de bezoekers een kleine tentoonstelling bezichtigen, welke een in druk geeft van de aspecten van dit onder wijs. De contactavond wordt besloten met een dansje, op muziek van „The Harland Quartet". VAN DE IJMOND Het bekende Nederlandse circus Toni Boltini, dat enige weken geleden in Den Haag weer met zijn nieuwe zomertournee is gestart, zal hierbij na Gouda, Bever wijk als derde stad bezoeken. De tenten zullen hiervoor van zaterdag 4 tot en met maandag 6 mei op het Kuenenplein voor het geven van vier voorstellingen worden opgeslagen. Voor dit programma zijn opnieuw een aantal „topnummers" geëngageerd, waar mee de directie meent de goede reputa tie van het circus volledig te kunnen hand- havèn. Zelfs in die mate dat moest wor den gebroken met de traditie, het pro gramma voor de pauze met een der bes te nummers te beëindigen. Want direct nadat kapelmeester Eduard Winkelman met zijn orkest, de intróductiéfnars zal hebben gespeeld, volgt het optreden van de Nederlandsé d'orhptëifr Aad Me Vries met zijn acht Berberleeuwen. Deze jeugdige Rotterdammer mag over de roof dieren ails absolute heerser gelden, het- Advertentie The Clerans", een der spectaculaire luchtnummers van circus Tony Boltini. geen resulteert in een schouwspel, dat onder andere omstandigheden ongetwijfeld tot vóór de pauze zou worden bewaard. Een ander spectaculair nummer bestaat uit het optreden van „The Eagles", wier sensationele verrichtingen de nok van het circus worden uitgevoerd.Deze groep bestaat uit zes artiesten die tot een fa milie behoren, waar men zich reeds sinds 1473 ongeveer ten tijde van Columbus dus met het circus bezighoudt. Voorts kan men de verrichtingen gadeslaan van de krachtpatser „Acron", een Australische Hercules, die voor de eerste maal in Euro pa optreedt. In Den Haag is hij het ge sprek van de dag gètoeést. omdat bijhet touwtrekken het volledige elftal van d^ voetbalclub „ADO" niéttégen hem bleek opgewassen. Onnodig te vermelden dat het programma eveneens het optreden van clowns, jongleurs, luchtacrobaten, chim pansees en baby-olifanten omvat, terwijl de klassieke paardendressuur uiteraard evenmin ontbreekt. Voor zaterdag is in verband met de na tionale herdenking alleen een matinee vastgesteld. Vervolgens zijn er nog drie voorstellingen op zondagmiddag en zondag en maandagavond. Onder de gebruikelijke belangstelling van cliënten, vrienden en relaties heb ben de heer en mevrouw Dick Huis woens- dag hun Cycloop Bar aan de Kanaal straat in IJmuiden voor het publiek open gesteld. Maar niet, nadat deze een gron dige vernieuwing had ondergaan. Zo werd het gehele interieur van een. fraaie zacht-rose decoratie voorzien, hetgeen met de donkerblauwe vloerbedekking en het bruin van de nieuwe banken een sfeei- vol geheel opleverde. Ook de verlichting en de originele tule. acntergrond van het buffet zijn bij dit alles op verantwoorde wijze aangepast. Ten slotte werd nog een nieuw podium ingericht, waar Dick Huis met zijn cordovox als entertainer zal kun nen optreden. De belangstelling was bij zonder groot, waarbij de heer en me vrouw Huis niet alleen vele complimen ten, maar ook talrijke geschenken in ont vangst mochten nemen. Sleepboten van L. Smit en Co assiste ren op het ogenblik in verschillende delen van de wereld buitenlandse schepen. Van Curacao vertrokken de „Schelde" en de „Poolzee" die bij Caripito aan de Venezo laanse kust de 17.000 brt metende Pana mese tanker „Esso Montevideo" gaan op halen. De tanker heeft schade aan de schroef en kan in Venezuela niet dokken. Dat zal nu op Curacao gebeuren. De „Ierse Zee" probeert het Libanese schip „Georgios 2" te bergen, dat uitge brand ligt bij Royal Sovereign aan de Amerikaanse kust. De bemanning heeft het schip verlaten. Advertentie m 0 De leden van de federatie Velsen van de Partij van de Arbeid waren des avonds in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rem- brandtlaan bijeengekomen, waar drs. G. M. Nederhorst, lid van de Tweede Ka mer de traditionele meirede heeft uitge sproken. Uiteraard stond ook dit betoog in het teken van de komende verkiezin gen. Vandaar dat drs. Nederhorst in de eer ste plaats meende te mogen vaststellen, dat het huidige kabinet een geheel an der beleid heeft gevoerd, dan bij de vo rige verkiezingen in het vooruitzicht werd gesteld. Volgens spreker had de K.V.P. destijds de oplossing van het woningpro bleem beloofd, hetgeen hij in verband met de resultaten een „onverantwoorde ver kiezingsbelofte" noemde. Voorts zijn de belastingen verhoogd, in plaats van ver laagd en wat de inkrimping van over heidsbemoeiingen betreft, herinnerde spre ker eraan, dat het aantal ambtenaren de laatste jaren met vierentwintighonderd is toegenomen. Bij zijn kritiek op het woningbouwbe leid meende drs.Nederhorst te weten, dat Advertentie •*- if KENNEMERLAAN 5 (bij de brug) grootste collectie reeds v.a Breestraat 108 - Beverwijk BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: A. M. Koone-Weber, d., Acaciastraat 39, IJmuiden-Oost', D J. van dèr Linden-van Wort, d., van Wassenaer- straat 59, IJmüiden-Oost; M. C. Koster- Lips. z.. Lange Nieuwstraat 70, IJmuiden; C. A. Springveld-Griffioen; d., Ruychaver- straat 10, Haarlem; C. A. A. M. Stals-Im- ming, d„ Marnixlaan 1, Driehuis; C. H Boon-Boelé, d., Pres, Krugerstraat 61, IJ muiden; M. G. Hamers-Jansen, d., de Lu- meystraat 13, IJmuiden-Oost; A. C. Hoef nagel-Visser, d., Engelmundusstraat 39, IJmuiden-Oost; J. A. Waanders-Huitema, z., Meervlietstraat 36, Velsen-Zuid; D E Beijneveld-van Egmond. d., Stalpaert van der Wielenstraat 20, Haarlem; G. M. Edens- van Hesselingen, z„ Vlierstraat 9, IJmui- den-Oost; E. M. Walesen-Oepts, z., Zee weg 295, IJmuiden-Oost; S. van Schaijck- Bartlema, d., de Genestetlaan 23, Driehuis; C. van den Engh-Zwart, d., de Noostraat 14. IJmuiden-Oost; T. J. C. van de Wetering- Tukker. d.. Wijk aan Zeeërweg 109. IJmui den; E. Coster-Kaper, z„ Roerdomp straat 26, Haarlem; J. M. Schol-Boender, d„ Burg. Rambonnetlaan 28, IJmuiden; M. van Kampen-Keymans, z„ IJselstraat 77, IJmuiden; W. Rietman-Geertsma, z., Voer manstraat 4, IJmuiden; M. A. B. Boon-van Buuren. d„ Trompstraat 26, IJmuiden- Oost; H de Boer-Hiemstra, z., Oranje straat 76, IJmuiden; A. Ras-de Jong, z„ Pythagorasstraat 3, IJmuiden; G. Nieboer- Mos, z., Heerenduinweg 119, IJmuiden- Oost; J. vgn Tienhoven-van den Boogaart, z., Orionweg 27, IJmuiden; J. M. van Zwie- ten-Baas, d„ a.b. motorschip „Othello I". IJmuiden. OVERLEDEN: J. van der Mast, 61 j., e. van J. Berg, Noorderwijkweg 94, Bever wijk; J. C. J. Timmers, 57 j„ e. van C. Ter voort, Burg. Enschedélaan 2, Santpoort; P. Leegwater, 76 j., wed. van J. de Hart, Jaagweg 16, Avenhorn; S. van der Kuil, 84 j„ e. van F. 't Hart, Rijnstraat 4, IJmui den; D. J. van der Wel, 73 j„ e. van E. Smeding, Esdoornstraat 23. IJmuiden-Oost; G. Metzelaar, 70 j., wed. van A. J. Ham. Grahamstraat 20, IJmuiden; K. Zwaan. 73 j., e. van G. Snijder, Eikenstraat 27, IJ muiden-Oost; A Goderie, 69 j., e. van J. M. van Berkel, Munnikenweg 68, Bever wijk, Wie van plan is zijn vakantie door te brengen in Engeland, die zouden wij willen aanraden zich in verbinding te stellen met de British Tourist- and In formation Service in Am sterdam. Dit bureau is ge vestigd aan het Leidseplein, nummer 29, telefoon 020 234004 Prachtige folders geven een goed beeld van de mogelijkheden voor de toerist Deze mogelijkheden zijn inderdaad te groot in aantal, om er hier zelfs 'maar aan te beginnen. Een uitzondering zouden we willen maken met be trekking tot Jersey, het grootste en meest zuidelijke Kanaaleiland Er is name lijk 'n zo grote liefhebberij voor dit eiland, dat de hotelaccommodatie in de zomermaanden niet kan voldoen aan de vraag. Wie het dus proberen wil, die doet verstandig er nu, meteen werk van te maken. Deze zomer zal iedere zon dag een directe vlucht tus sen Amsterdam en Jersey per lijndienstmachme wor den uitgevoerd; op de an dere dagen zullen er via Londen eveneens goede vliegverbindingen zijn Het retourtarief bedraagt f 256 (een 23-daags retour kost f 190) Het klimaat op Jersey is gelijkmatig. Men kan er zwemmen, wandelen, wa terskiën, onderwater- zwemmen en duiken, vis sen en paardrijden. In Engeland zelf kan men rekenen op een zomer met 'n gemiddelde temperatuur van 17 en een winter met 5 graden Celsius. Het Engelse pond (Pond Sterling) wordt onderver deeld in 20 shillings; een shilling in 12 pence en u kunt 1 Pond Sterling onge veer gelijkstellen met f 10,13 Er zijn in Engeland hotels en pensions in elke prijsklasse. In het algemeen zijn ze goed Over de En gelse keuken zijn de menin gen verdeeld, maar indien wij al deze eens werkelijk objectief beschouwen, dan blijkt toch duidelijk naar voren te komen, dat na een eerste kennismaking zeker van een groeiende „vriend schap" gesproken kan wor den. Men vergete daarbij tevens niet, dat in de ste den en touristencentra ge durende de laatste jaren vele „speciale" restaurants zijn geopend met Franse, Indonesische, Chinese en zelfs Spaanse keukens, zo dat er voldoende keus is. Er leiden vele wegen naar Rome, maar wellicht nog meer naar Engeland. De twee meest gebruike lijke middelen van vervoer zijn: het vliegtuig van Schiphol naar Engeland en de nachtboot van Hoek van Holland naar Harwich. Een retour Amsterdam Londen per vliegtuig in de toeristenklasse kost 190, en een retour Amsterdam Londen via Hoek van Hol land kost 2de klasse ruim f 117, en in de 1ste klasse ruim 140. Zowel over deze verbin dingen als over de vele andere mogelijkheden, zo als bij voorbeeld de veer dienst OostendeDover, de regelmatige verbindingen van Amsterdam en Rotter dam met mailschepen naar Southampton en Plymouth, de geregelde verbinding tussen Rotterdam en Huil, raadplege men z'n reis- en/ of passagebureau. Het „Groene Eiland" Ierland is lange tijd voor de Nederlandse toerist onbe kend terrein geweest doch de laatste jaren neemt de belangstelling terecht toe. De vriendelijke en gastvrije bevolking zorgt er voor, dat de toerist aan de prachtige kust met mooie stranden en zonnige baaien, of meer landinwaarts het naar zijn zin heeft. Door de invloed van de oceaan heeft Ierland een klimaat dat nooit te warm of te koud is, maar wel moet u er rekening mee houden, dat de kans op regen gedurende het ge hele jaar aanwezig is. De gemiddelde temperaturen in juli en augustus zijn rond de 16 graden Celsius en in februari rond de graden Celsius. De zonnig ste maanden zijn in mei en juni. Het Ierse pond (20 shil lings 240 pence) staat ongeveer gelijk aan 't En gelse Pond en u kunt dit stellen op de tegenwaarde van ongeveer f 10. Gallisch en Engels zijn de voertalen in deze repu bliek, doch Frans en Duits worden in de grote steden en toeristencentra veelal goed begrepen en soms ge sproken. In de steden en toeristen centra zijn goede hotels in verschillende prijsklassen. Ierland kunt u op vele wijzen bereiken, bij voor beeld vliegende direct naar Dublin of Shannan, dan wel vih Londen. De retour vliegreis naar Dublin kost in de toeristenklasse 282, gerekend vanaf Amsterdam Schiphol. Een Nederlandse rederij onderhoudt wekelijks dien sten tussen Rotterdam en Dublin of Belfast (met vrachtschepen met beperk te passagiersaccommodatie) en de retour-passagetarie- ven zijn, afhankelijk van bestemming en gewenste accommodatie variërend tussen de 295 en 360. Passagiersschepen van Ne derlandse en buitenlandse nationaliteit lopen op hun reizen vanuit Rotterdam en Amsterdam op weg naar Canada in vele gevallen de havenplaats Cork aan en omtrent de daarvoor ver schuldigde tarieven, zowel als die, verschuldigd voor een gecombineerde boot/ treinreis via Londen, zal uw passage- en/of reis bureau alle voorlichting kunnen verstrekken. Het kantoor van Aer Lin- gus, Kleine Gartmanplant- soen 21 Amsterdam, telef. 020244799 is vertegen woordiger van de Irish Tourist Board. De deelnemende renners aan de Rónde van Nederland zullen des avonds 10 mei in Beverwijk aankomen voor de finish van de tweede etappe. De plaats waar men dit zal kunnen gadeslaan is de Laan dei- Nederlanden in plan Meerestein. Hier zullen zowel de gele als de groene trui worden uitgereikt. In afwachting van de komst van de wielrenners, zal het pu bliek getuige kunnen zijn van wedstrijden voor nieuwelingen. Er komen circa hon derd nieuwelingen. In de avond zal op het Marktplein in Beverwijk een grote show worden gege ven door een keur van artiesten. Ook zal het filmjournaal van de gehele tweede ronde worden vertoond. Zaterdagmorgen 11 mei wordt in het sportpark Adrichem de ploegentijdrit over 24 kilometer gehouden. De renners rijden om een totaal van f 2200 aan prijzen. Om half één vertrekken de renners naar de Velser pont. In Velsen-zuid zal de start voor de derde etappe plaats vinden: In elke etappeplaats hebben organisatoren heel wat geld nodig. In Beverwijk kost het regelen en organiseren f 7500, welk een bedrag nagenoeg bijeen is gebraeht. Advertentie Alle goede merken 100 «/o service en garantie Betaling in overleg. MARKTPLEIN TELEFOON 4202 Maandagmorgen aanstaande zal de spoor wegovergang aan de Sint Aagtendijk te Beverwijk weer voor het verkeer worden opengesteld, nu niet meer als onbewaakte, maar als beveiligde overweg. Enige we ken achtereen is een aannemingsbedrijf bezig geweest met een kleine wegverleg- ging en het plaatsen van knipperlichtin stallaties. Het werk is gefinancierd door de Nederlandse Spoorwegen. Zoals men zich zal herinneren, heeft op de onbe waakte overweg enige jaren geleden een ernstig ongeluk plaats gevonden, waar bij twee mensen het leven verloren. MARKTBERICHT De noteringen bij de Beverwijkse groen teveiling waren woensdag: aardbeien 150 180, spinazie 17—32, rabarber 7—22, radijs 18—27, prei 11—48, witlof 35—65, uien 7— 16, sla 6—12. de industriële investeringen met meer dan vijftig percent zijn toegenomen, waarbij de woningbouw teveel is achtergebleven. Dit geldt in het bijzonder voor de wonin gen met de laagste huren, hetgeen spre ker verklaarde door het feit, dat in dit ka binet de liberalen oppermachtig zijn ge bleken. Evenmin had drs. Nederhorst een goed woord voor het beleid met de grond prijzen, omdat de opheffing van de prijs- behe'ersing in Nederland een „schandelij ke speculatie" zou bevorderen. Nog krank zinniger noemde hij de advertenties in sommige DuitSf bladen, waar grondob- jecten bij Doorn te koop worden aange boden met de vermelding, dat deze zich uitermate voor speculatieve doeleinden lenen. Tegenover dit alles stelde spreker de behoeften van het Nederlandse volk voor de eerstkomende tien jaren. In de eerste plaats woningen voor 300.000 woningzoe kenden en de opruiming van 160.000 krot ten. Voorts de bouw van 2700 gymnastiek lokalen, omdat veertig percent van de Nederlandse schooljeugd nog onvoldoende gymnastiekonderwijs ontvangt. Even ur gent was volgens drs. Nederhorst de aan leg van 1200 ha. sportvelden, terwijl ze ker nog vijf miljard gulden ten koste moet worden gelegd om het aantal van twee duizend verkeersslachtoffers per jaar aan zienlijk te verminderen. Ten slotte bepleit te spreker meer gelijkheid van studiekan sen voor de Nederlandse jeugd. In het vervolg van zijn betoog wilde drs. Nederhorst de dikwijls gestelde vraag, of de P.v.d.A. weer aan de regering zal gaan deelnemen, noch ontkennend, noch bevestigend beantwoorden. In geen geval wenst de partij echter de verantwoording te dragen voor een beleid, zoals dit de afgelopen jaren door de regering is ge voerd. Wei zal het in belangrijke mate van de^erkiezingsuitslag afhangen, of er weer socialistische ministers een porte feuille zullen aanvaarden. En wat deze uitslag betreft, toonde spreker zich bij zonder optimistisch, mede door de geble ken toenemende invloed van de socialis ten in Duitsland, Engeland, Italië en Scandinavië. De feestelijke sfeer aan deze bijeen komst werd verleend door enige zangnum mers van de afdeling Santpoort van „De Stem des Vólks" en het optreden van de populaire voordrachtkunstenaar Wil lem van Capellen,. van wie vooral het fragment uit Herman Heijermans' toneel spel „Schakels" met geamuseerde aan dacht werd beluisterd. Een tiental Nederlandse deskundigen zal deelnemen aan het 35ste congres van de „Union Internationale de Transport Pu- blique", dat van 5 tót 11 mei in Wenen gehouden wordt. Ongeveer 700 verkeers- deskundigen uif veertig landen zullen de vergaderingen bijwonen. Deze unie voor openbaar vervoer wordt gevormd door verenigingen en bedrijven op het gebied van openbaar vervoer langs weg en rail met uitzondering van de grote spoorwegmaatschappijen. Voor Nederland zijn zowel een aantal gemeen telijke en particuliere tram- en busbe drijven lid als de Kon. Ned. Ver. van Transportondernemingen. Tijdens het congres wordt een aantal wetenschappelijke pre-adviezen behandeld, Onder meer over de verhouding tussen openbaar en particulier personenvervoer, de toenemende verkeerschoas in vele ste den en centra, alsmede het gebruik van electroniseh- mechanische bedrijfsadmini straties. Het ligt in de bedoeling over dq verhouding tussen openbaar vervoer en het overige stadsverkeer aanbevelingen te doen. De Statencentrale Haarlem-Velsen van de Volkspartij voor Vrijheid en Democra tie houdt vanavond een openbare verga dering in de Hildebrandzaal aan de Sme- destraat in Haarlem. Mevrouw mr. J. M. Stoffels- van Haaf- ten, lid van de Tweede Kamer, spreekt over „Algemene binnen- en buitenlandse politiek en commerciële televisie" en de heer M. Visser uit Arnhem, eveneens Tweede Kamerlid, over „Middenstands problemen en volkshuisvesting". Er is ge legenheid tot het stellen van vragen. In een herenmodezaak aan de Klooster straat te Beverwijk is in de nacht van dinsdag op woensdag ingebrokln. Er wordt een bedrag van ruim elfhonderd gulden aan kasgeld vermist. Men had met behulp van een schroe vendraaier een raam van een keuken aan de achterzijde van het pand geforceerd. Via de keuken kon meri gemakkeHjïFïh de winkelruimte en een kantoortje komen. Uit een bureau haalde men het wissel geld. De politie stelt een onderzoek in. Advertentie De meiviêring in onze gemeente culmi neerde woensdagavond in een feestelijke bijeenkomst in Hét Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan te IJmuiden-oost. maar de afdelingen hadden zorg gedra gen. dat dit feest, zoals jaarlijks gebrui kelijk ook aan de jeugd niet voorbijging, evenmin als aan de bejaarden. Deze laatste groep vertrok gistermorgen in vier autobussen voor een tocht met On bekende bestemming. Weliswaar is mooi, zonnig weer nu eenmaal een prettige gast. doch ondanks het missen van verwarmen de mei-zonnestralen hebben de bejaarden uit Velsen-Noord, IJmuiden en Santpoort zich uitstekend geamuseerd. De tocht leid de door de Wijde Wormer naar Purme- rend en vandaar langs de IJsselmeerdijk via Edam naar Volendam. Hier werd de gasten van de Partij van de Arbèid Velsen koffie en gebak aangeboden. Maar ook hier was het dat de hèer Th. Moóy uit IJmuiden,.gewestelijk P.v.d.A -bestuur der in een gloedvol betóog de bejaarde gasten nog eens de betekenis van de mei dag uiteenzette, nu men de strijd, zoals die vroeger is gevoerd niet meer kent. Hij vroeg allen mee te werken in eigen i kring de verkiezingen voor de Partij van de Arbeid te doen slagen. Over Oostzaan werd de terugtocht aanvaard, waarbij bleek, dat deze tochten, die jaarlijks vóór de bejaardèn worden gehouden zeer wór- den gewaardeerd. Het Jozefhuis aan de BanjaertStrast was woensdagmiddag tot. tweemaal .toe geheel met kinderen van leden en belangstellen den van de P.v.d.A. bezet voor een twee tal voorstellingen. De jongste kinderen werden eerst een paar uur 'beziggehouden met een poppenkastvertoning door mevr. Graas, die werd afgewisseld door 't ver tonen van koddige films, waarom hartelijk is gelachen. In de tweede .voorstelling waarin mevr. Van Eijkelen-Bestenbreur namens de Vrouwengroep,*die deze bijeen komsten organiseerde, de oudere kinderen iets van de betekenis van meiviering mee gaf, was er de prettige goochelaar Rudini uit Haarlem. Op de meest eenvoudige, maar niet minder originele wijze liet hij de jeugd in zijn goocheltoeren delen. Ook hier werden de kinderen vergast op het vertonen van enige goede en ook pret tige films, zodat dé meiviering voor de jeugd ook geslaagd mag heten en voor de dames van de Vrouwen-groep tevens een grote voldoening voor het verrichte werk inhield. In beide voorstellingen werden de jeug dige bezoekers traktaties aangeboden. SPECTACULAIRE V00RJAARSAANBIEDIN6 Frisse gordijnstof, geïnspi reerd op IVANHOE motie ven. Gedrukt volgens spe ciaal filmdruk procédé, wat de kleuren ten goede komt! Een gordijnstof die, evenals IVANHOE, midden in de belangstelling staat. Normale prijs p. m. f 2.75. Nu ter introductie o. m. Deze speciale aanbieding geldt uitsluitend van 3 t/m 11 mei. Zolang de voor raad strekt. p. ui. iz.io. Lange Nieuwstraat Marktplein IJmuiden - Telefoon 5205 Herdenking. De Vereniging van Oud- Illegaie Werkers te Beverwijk houdt op zaterdag 4 mei een herdenkingsbijeen komst om 18.30 in de grote zaal van het Kennemer Theater aan de Zeestraat. Ds. J. A. Roskam van de Evang. Luth. Ge meente zal een toespraak houden. Verder werken mede: mevrouw Veermans, decla matie en „Die Duynwijcksanghers". Na af loop vindt de jaarlijkse „Stille Tocht" plaats, langs het bevrijdingsmonument naar „Duinrust".

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 9