Supral ft -UITGAAN IN HAARLEM DE PROGRAMMA'S voor beter wonen naar 't binnenhuis Expositie van Mari Andriessen in kunstzaal „Nouvelles Images" Rudy Carrell kan met vakantie gaan All Star-plaat wordt in Zweden goed verkocht Orgelbespeling in Grote Kerk hervat Georges Wilson volgt Jean Vilar op „Theater" moet tering naar de nering zetten KOSTUUMS VRIJDAG 3 MEI 1963 17 - N.T.B. innerlijk verdeeld „Der Stellvertreter" nabeschouwingen „De Opstelprijs" De radio geeft zaterdag MUZIEK TONEEL EN CABARET AMATEURTONEEL HET LANDJUWEEL CIRCUS TENTOONSTELLINGEN julianapark 58 - 80 -62 - tel. 54530- 57713 permanente meubelexpositie 1e en 2e etage vrij te bezichtigen BALLET DIVERSEN T elevisieprogramrna DE HAARLEMSE BEELDHOUWER Mari Andriessen houdt, voor het eerst sinds jaren, weer een eigen expositie. In de aantrekkelijke Haagse kunstzaal Nou velles Images (Westeinde 22) is gisteravond door mr. J. F. M. J. Jansen, hoofd van de afdeling Beeldende Kunsten van het ministerie van O., K. en W. de ten toonstelling, die 29 catalogusnummers omvat, geopend in aanwezigheid van onder anderen mr. dr. P. J. Witteman, voorzitter van de Raad voor de Kunst, prof. Hendrik Andriessen, de beeldhouwers Pieter d'Hont, Nic. Jonk, Theo Mul derAuke Hettema, Bertus Sondaar, Han Wezelaar, de schilder Pieter Defesche, en de Haarlemse litteratoren drs. H. L. Prenen en pater Clim. Bayer O.F.M. Rudy Carrell kan vanmiddag rustig met vakantie naar Italië vertrekken. Hij be hoeft maandag niet op te treden in een variétéprogramma in Amstelveen ter ge legenheid van de bevrijdingsviering. De t.v. artiest was daartoe eind vorig jaar via het G.A.B. gecontracteerd door de vereniging tot viering van nationale feestdagen in Amstelveen, maar op 24 april liet hij weten dat hij niet kon ko men omdat hij zijn werkzaamheden op 1 mei op doktersadvies moest staken. De vereniging voelde zich hierdoor be nadeeld en spande een kort geding aan tegen de showman. Dit diende voor de president van de rechtbank in Amster dam, mr. U. W. H. Stheeman, die met een uitspraak deed. Hij wees de vorde ring van de vereniging nakoming van de overeenkomst en dus optreden op 6 mei, op verbeurte van een dwangsom van 10.000 af op grond van de ver klaring van mr. G. Rood, de raadsman van Rudy Carrell, die zei dat de huis arts van zijn cliënt deze heeft opgedra gen na 1 mei geen voorstellingen meer te geven omdat hij volkomen is afge knapt. De voorzitter van de Nederlandse toon- kunstenaarsbond, de heer H. Chr. Meijer, die tevens voorzitter van de afdeling Hil versum van de Bond is, heeft van het dagelijks bestuur van de bond een tele gram ontvangen, waarin hem wordt mede gedeeld, dat hij niet langer voorzitter van de bond is en dus ook niet meer gerech tigd is om namens het hoofdbestuur op te treden. Het telegram was namens het dagelijks hoofdbestuur ondertekend door d heren A. Schweitzer, waarnemend voorzit ter en M. Ferares,. secretsris. Het afdelingsbestuur van Hilversum is, zo blijkt uit een aan elke afdeling gezon den verklaring, van oordeel dat de heer Meijer op niet statutaire wijze uit zijn functies is ontzet en heeft hiertegen pro test aangetekend. Verscheidene christendemocratische af gevaardigden in de Westduitse Bondsdag hebben onder leiding van Ernst Majonika aan de regering vragen gesteld naar aan leiding van het toneelstuk „Der Stellver treter" (de plaatsvervanger) van de West' duitse auteur Rolf Hochhuth. Het stuk be vat critiek op paus Pius XII omdat deze niet energiek genoeg tegen de Jodenver volgingen in de nazitijd zou hebben gepro testeerd. Gevraagd werd of het voor de vrienden van Duitsland niet vreemd moet zijn dat juist van Duitse zijde een aanval wordt gedaan op de persoon van paus Pius, „die niet alleen de Joden tijdens de vervolging door het nazi-regime metterdaad heeft ge holpen, maar ook het Duitse volk tijdens zijn werkzaam leven bijzonder na heeft gestaan." Wij vernemen dat het nog niet zeker is dat de Haagse Comedie, die het opvoeringsrecht van het stuk voor Neder land heeft verworven, „Der Stellvertreter' op het repertoire zal plaatsen. STOCKHOLM (AP) De Zweedse UNO-vereniging (tegenhanger van de Nederlandse Vereniging voor Internatio nale Rechtsorde) meldt dat meer dan 160.000 exemplaren van de grammofoon plaat „All Star Festival" ten behoeve van vluchtelingen zijn verkocht. De totale ont vangsten hebben de 2,3 miljoen gulden overschreden. De Scandinavische landen hopen het totaal op te voeren tot 3,5 mil joen gulden. Het geld zal op 22 mei wor den overgedragen aan de Hoge Commis saris voor de Vluchtelingen van de U.N.O. Om de verkoop nog verder op te voeren zijn vijfhonderd van de overblijvende platen getekend door bekende Zweden, onder wie premier Tage Erlander, film regisseur Ingmar Bergman en een aantal bekende acteurs en zangers. DE REEKS gemeentelijke orgelconcerten, die gedurende de voorjaars- en zomer maanden in de Grote Kerk op het Müllerorgel zullen worden gegeven, werd donder dagmiddag ingezet door de stadsorganist Piet Kee. Lange tijd krijgen de toch wel zeer bevoorrechte muzikale Haarlemmers weer gelegenheid „hun" beroemde orgel, dat in zijn tegenwoordige staat een verrukkelijk instrument genoemd kan worden, te horen bespelen bij de uitvoering van een rijke schat van orgelwerken, die onze stadsorganisten weer met de uiterste zorg voor hun programma's zullen kiezen. Wat dit betrof kon het programma, dat Piet Kee voor deze eerste bespeling had samengesteld, voorbeeldig genoemd worden. NA EEN WELKOMSTWOORD door de eigenaar van de kunstzaal, de heer Ton Berends die ook de zeer kundige op stelling van de beelden verzorgde sprak mr. Jansen. Deze maakte zijn pu bliek met een lichte ironie deelgenoot van de overwegingen, waar een ambtenaar zich in moet begeven voor hij verantwoord gevolg kan geven aan een in dit geval graag ontvangen uitnodiging om de ex positie van één kunstenaar te openen. Na dat de heer Jansen mogelijke bedenkim gen tegen, en consequenties van het in zijn positie openen van énmans-expo- sities had bezworen, kon hij vrij spreken in niet-ambtelijke gedaante: namelijk als een man „die zich verwant voelt aan de gedachtenwereld van Andriessen". Hij ken schetste de exposant met een anekdote: in een gesprek met Gabriël Smit over de vraag of Mozart of Bach de grootste com ponist is, loste Mari Andriessen de keuze als volgt op: „De engelen in de hemel zingen altijd Mozart, behalve als de heer des hemels er is dan gaan ze tijdelijk over op Bach". NA ZIJN persoonlijke relatie met werk en geest van Andriessen te hebben bena drukt, besprak mr. Jansen de plaats van de beeldhouwer in de Nederlandse samen leving en zijn populariteit. „Hij heeft met zijn beelden een plaats in ons volk ver overd, uiting gegeven aan wat het voelt en denkt". De spreker noemde de monu menten De Dokwerker, Man voor vuurpe loton, het Vrouwtje van Putten, de groep te Enschedé waarmee Andriessen de fa cetten van 'n volk-in-verzet gestalte heeft gegeven. Met Lely werd de nationale strijd tegen het water beeld. „Soms zegt men dat de populariteit van een kunstenaar wantrouwen jegens zijn werk rechtvaar digt. Natuurlijk betekent populariteit niet een kunstwaarde, maar nog minder het ontbreken daarvan". Voorts wees de spre ker op de kleinplastiek van Andriessen, zijn portretten, de kleinplastiek van zijn eerste beeldje „De Zaaier" tot en met het laatste hier geëxposeerde „H. F. Boot". Mr. Jansen besloot zijn toespraak met Advertentie (Van onze correspondent) PARIJS De Franse minister van cul tuur, Andrê Malraux, heeft gisteren de acteur-regisseur Georges Wilson officieel benoemd tot opvolger van Jean Vilar aan het hoofd van het T.N.P., het nationale volkstheater. Wilson zal de functie, die Vi lar tien jaar heeft vervuld, op 1 septem ber a.s. aanvaarden. Wilson, die van Ierse afkomst is en de laatste jaren als acteur sterk op de voor grond is getreden, is een der wei nige leden van de oude T.N.P.-garde, waartoe eens ook Gerard Phlipe, Ma ria Casarès en Ivernel behoorden, die Vilar tot het laatste moment is trouw ge bleven. Vilar zelf heeft de aanstelling van Wilson gisteren dan ook de beste keus ge noemd die te maken was. Het ontwerp (20 cm hoog, brons) voor het beeld van H. F. Boot, dat Mari Andriessen in opdracht van de ge meente Haarlem vervaardigt voor plaatsing in de Omvalspoort. de volgende Woorden: „Andriessen gaat inde_ fch'aos van deze tijd, nu niemand weet welke ontwikkeling de kunst zal krijgen, zijn eigen weg en daarin is hij heel zeker, uiteindelijk althans heel zeker, want hij pleegt te twijfelen aan zichzelf, te weifelen in zijn werk. Zijn kunst geeft in deze tijd vreugde aan de mensen en vervult aldus al een belangrijke functie. Ik ben ervan overtuigd dat ook later ge neraties die vreugde zullen ervaren". Met deze woorden opende mr. Jansen de ex positie. VAN DE geëxposeerde werken zijn enke le niet eerder openbaar tentoongesteld, onder andere „Meisje op pony", de ont werpen voor de in opdracht van de ge meente Haarlem te vervaardigen werken „Frederik van Eeden-monument en „H. F. Boot"; een gipsen afgietsel van An- driessens eerste beeldje „De Zaaier" en enkele zeer vroege werken als „Corpus Christi" en de befaamde „Annunciatie". ALS EERSTE WERK vermeldde het programma de fraaie Partita over het ko raal „Jesu meine Freude" van Johann Gottfried Walther, de voortreffelijke com ponist met* wie Johann Sebastian Bach zo lang bevriend is geweest. De Partita is een treffend voorbeeld van de variatie kunst, die de protestantse liturgische or gelmuziek een zo grote kunstzinnige waar de kon geven. Talrijke componisten hebben zich vrij kunnen gevoelen in de gebonden heid aan een schone koraalmelodie en tot in onze dagen is, de koraalvariatie een geliefde uitingsvorm van toonkunstenaars, hetzij in improvisaties, hetzij in genoteer de composities gebleven. Twee uitnemend geslaagde koraalbewerkingen over „Mit Freuden zart" en over „Erschienen ist der herrlich' Tag" van Ernst Pepping konden van deze relatie getuigen, dank zij de ga ve, transparant gehouden, bezielde vertol kingen door Piet Kee. EEN ANDERE soort liturgische orgel muziek was op dit orgelconcert vertegen woordigd met gedeelten van orgelmissen van Franqois Coupérin. Zij waren geko zen uit de „Messe a l'usage des couvents" en uit de „Messe solemnelle a l'usage des paroisses" en zij brachten muziek, waarin de zin van de Franse 17e en 18e eeuwse orgelcomponisten voor een timbre-ver- scheidenheid gemanifesteerd kon worden. In het bijzonder kon het orgel zichzelf zijn bij de vertolking van een werk, on geveer uit de periode, waarin het instru ment voltooid werd, dus omstreeks 1735- 1738. Het gold hier het Preludium en Fuga in f van Johann Sebastian Bach, wiens puf-e'kïankentaal tot een volmaakt medium werd bij het formuleren van inhoudsrijke muzikale gedachten. Het werk klonk in de meesterlijke vertolking van Piet Kee in al zijn stralende schoonheid. TOT BESLUIT van zijn concert gaf de organist nog de eerste uitvoering in Ne derland van de Sonata II op. 21 van de begaafde Engelse componist Arnell (gebo ren in 1917). Arnell schreef zijn sonate voL gens gezonde, zuiver muzikale principes en met eqn uitnemende beheersing van de compositie-techniek voor een karakteris tiek polyfone orgelmuziekstructuur. Expe rimenten met „toon-systemen" ging hij uit de weg en in gematigde vooruitstre vendheid zocht hij een hechte aansluiting bij hetgeen voorgaande generaties hadden verworven. Het luisteren naar deze door bezonkenheid gekenmerkte muziek, was innerlijk verkwikkend en gaf een schone eindindruk van deze eerste orgelmiddag in de Haarlemse kathedraal. P. Zwaanswijk MARTHAtv. DE OPSTEL. Met een aardige reportage over voor historische auto's (die door het accent van John Peereboom nog Engelser werd) en een onderhoudend filmpje over een Londense kunstveiling vulde de N.C.R.V. het moeilijke halfuurtje, voorafgaand aan de uitzending van het journaal. In tal van t.v.-filmreportages, gewijd aan wat men noemt ontwikkelingslanden, werden reeds de tegenstelling en de bot sing van een eigen, primitieve cultuur en de binnengedrongen Westerse beschaving behandeld. Dit beeld vertoonde ook de documentaire „Camera in Kameroen" en toch hebben wij deze film, die een uur duurde, geboeid gevolgd. Ook dit werk stuk van Kees van Langeraad (die met cameraman Didier van Koekenberg een voorbeeldig duo vormt) kenmerkte zich weer door een goede vormgeving en door een vakkundige montage (toch heel wat anders dan de chaotische en onrustige plaatjesplakkerij van zoveel andere t.v.- films). De voortreffelijkheid van dit pro gramma werd nog verstrekt door een goed geschreven, niet al te woordenrijk commentaar, dat hier en daar misschien iets te lyrisch, maar nooit overheersend werd. Het televisiespel „De Opstelprijs" heeft ons bepaald niet overtuigd van het ta lent van de schrijver John Bowen. Inte gendeel zelfs, want dit stuk zelf had erg veel weg van een wat onrijp, vaag en oppervlakkig jeugdopstel in dialoogvorm. Op deze wijze uitgewerkt, werd het con flict tussen de naijverige en tegelijk lief hebbende vader enerzijds en de intelligen te, idealistische 19-jarige zoon anderzijds een onwaarschijnlijk en pover gegeven voor een spel van 65 minuten. En deze geschiedenis werd zelfs onuitstaanbaar drakerig, toen de tante in de stijl van 835 Voor de jeugd). 7.45 Geestelijke lie- Courts-Mahler de moederloze jongeman in deren. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 verschap opgaf in het besef, dat zijn kind veel begaafder was. Het heeft geen zin, diep in te gaan op de prestaties van de acteurs en actrices, die aan dit maakseltje medewerkten. Een uitzondering maken wij voor Joan Rem- melts en Jules Hamel, die er als vader en zoon nog van maakten wat zij met hun talenten ervan maken konden. Een uitzondering maken wij voorts voor de bijeenkomsten van de litteraire kring, die voorbeelden werden van het aller slechtste dilettantentoneel; dit mede door enige bepaald slechte vrouwenrollen van Marja Habraken, Ellen de Thouars en Sepha Dierikx. De enscenering van dit oorspronkelijke t.v.-spel liet o.m. door on nodige camera-bewegingen en zwarte over gangen veel te wensen over. Toch bood het ons niet de kans', vast te stellen, of Guus Oster als t.v.-regisseur (dit was zijn debuut als zodanig) mogelijkheden heeft Wij zouden het hem alleen kwalijk kun nen nemen, dat hij daarvoor dit spel accepteerde. Blijft nog de vraag, waarom men een miljoenenpubliek, dat voor een groot deel onbekend is met meesterwerken, (drama's, komedies en zelfs kluchten) van de we reld-toneellitteratuur, herhaaldelijk zulke onbevredigende t.v.-produkties aanbiedt. Als men meent, daarmede een culturele daad te stellen, slaat men de plank toch wel erg mis.' Damshuizer HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00 KRO. 19.30 Nationaal Programma- Dodenherdenking. 20.30-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Klassieke grammofoonmuziek (7.30- een ommezien van tijd zover kreeg, zich weer met vader, die door hem als een bedrieger ontmaskerd was, te verzoenen. Volgde nog een happy ending, waarin bleek dat zoon Peter toch naar de uni versiteit ging en dat vader zijn schrij- Advertentie (APARTE DESSINS) ZIJLSTRAAT 71 HAARLEM E& Gelderse staten vinden dat de to-1 neelgroep „Theater'' de tering naar de ne- hstisch *strTj*<fhed"8 j^LVhte^ammofoon Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Djinn: ge varieerd programma. 12.30 Mededelingen t-b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Licht in strumentaal ensemble en zangsolisten. 12.55 Katholiek nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Nieuwe grammofoonplaten. 13.20 Mu sicerende dilettanten. 13.45 Franse les. 14.05 Voor de jeugd. 15.00 Klassieke ka mermuziek. 15.40 Omroepkamerkoor: Ge wijde muziek. 16.00 Als de dag van gis teren, klankbeeld. 16.30 Lichte orkestmu ziek en zang. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Gouden Platen Kabinet. 17.30 Boekbespre king. 17.40 Licht instrumentaal Octet. 18.30 Corte Metten: licht programma. 18.50 Voor de kleuters. 19.00 Nieuws. 19.10 Ac tualiteiten. 19.22 Sportperiscoop. Nationaal Programma: 19.30 Het brandt nog, Her- denkingsprogramrrm. 20.00 Stilte op de Dam. 20.02 Wilhelmus. 20.04 Radio Filhar monisch orkest: moderne muziek. KRO: 20.30 Moderne kamermuziek. 20.50 Gewij de muziek (modern). 22.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Nieuwe klas sieke grammofoonplaten met commentaar. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 Nationaal Programma - Doden herdenking. 20.30-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek, reportages, mededelingen en commentaar. (Om 7.35 Van de voorpagina). (Om 7.40 Actualitei ten). 7.45 Orgelspel. 8.00 Nieuws en socia- muziek. ring moet zetten. Dit naar aanleiding van het feit dat „Theater" aan de om een extra subsidie heeft gevraagd om het tekort over 1961-1962 ten bedrage van I ziek. 140.000 gulden te dekken. 8.50 Tips voor trips en vacanties. 19 00 Postduivenberichten en ochtendgym- nastiek voor het gezin. 9.10 Accordeonmu- 9.30 Klassieke kamermuziek (gr.). 9.45 Buitenlands weekoverzicht. VPRO: G S. menen, dat „Theater" in eerste in- Samen thuis, praatje. 10.05 Bijbelse minia- V00^ een 20 rei>.ell.1k mogelijke turen. VARA: 10.20 Klassieke grammo- exploitatie moet zorgen. Dit zou, volgens G.S., kunnen worden bevorderd door het brengen van stukken in het meer populai re genre. Vrijdag 3 mei, Concertgebouw, 20 u.: con cert door Koor Katholiek Haarlem onder leiding van Albert de Klerk. M.m.v. Noordhollands Philharmonisch Orkest, Aafje Heynis, Annette de la Bije, May Oranje den Uyl. Programma: „Orfeo" van Chr. W. Gluck. Zondag 5 mei, Teylers Museum, 1415 u.: bespeling van het 31-toons Fokkerorgel door Anton de Beer Maandag 6 mei, Concertgebouw, 19.30 u.: Opvoering van de operette „De prins student" van Romberg door het Dilettan ten Operette Gezelschap „Diogé" onder leiding van Walter Janssens. Taveerne „In 't Goede Uur", Korte Hout straatNieuwe Kerksplein Dagelijks klassiek grammofoonplatenconcert van 21-22 u. Tot en met 3 mei Debussy. Tot en met 12 mei: Hay dn. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1: Dagelijks van 20-23.30 u.: Klas siek grammofoonplatenprogramma. Vrijdag 3 mei, Stadsschouwburg, 20 u.: Nederlancfse Comedie met „De botteri ken" van Carlo Goldoni. Regie: Georges Vitaly. M.m.v. Mary Dresselhuys, Paul Cammermans, Joan Remmelts, Petra Laseur e.a. Café-chantant „Adam en Eva", Raamvest: Iedere avond van 20 u. af geopend. Van 21 tot 23.15 u. het cabaret „Pas op voor Eva's" door Frans en Fiet Koster, Mar griet de Groot, Han Reiziger (piano). Zondag 5 mei, Stadsschouwburg, 20 u.: Letterlievende Vereniging Cremer met „Gerrit Witse" van N. Beets in de be werking van Henk Bakker. Maandag 6 mei, Stadsschouwburg, 20 u.: Roosendaals Rooms Toneel met „Van de brug af gezien" van A. Miller. Dinsdag 7 mei, Stadsschouwburg, 20 u.: De Parochiespelers, Joure. met „Van de brug af gezien" van A. Miller. Woensdag 8 mei. Stadsschouwburg, 20 u.: Gereformeerde Toneelgroep „Geron" Schiedam, met „Het verraad" van A. Salacrou. Donderdag 9 mei, Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelgroep „Elckerlyc", Geldermalsen, met „De- familiereünie" van T S. Eliot. Vrijdag 10 mei, Stadsschouwburg, 20 u.: K.L.M.-toneelgroep Schiphol, Amstel veen, met „Spot niet met spoken" van Noel Coward. Dinsdag 7 mei, 20 u., woensdag 8 mei, 14 en 20 u., donderdag 9 mei, 20 u.: op het ter rein de Hout: Circus Boltini. Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62: Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. waaronder Hals' meesterwerken. Tot en met 19 mei avondopenstelling van 20.3022.30 u. Tot en met 4 juni in Prentenkabinet: „Schen king De Roos", een collectie grafiek met werken van Toulouse Lautrec, Steinlen, Fantin-Latour, Zorn, Derkinderen, Dau- mier, Jan Toorop e.a. Voorts tekeningen en aquarellen door Herman Kruyder. Geopend dagelijks var 10—17 uur, zon dag van 13—17 uur. Vishal: tentoonstelling „Keltische Kunst", bodemschatten uit Salzburg. Geopend van 1017 u. Vrijdag bovendien van 20—22 u. Zondags van 13—17 u. Tot en met 3 juni. Museum Het Huis Van Looy, Kleine Hout weg 103: Expositie „Van vormende hand tot lopende band". Tot en met 3 juni. Geopend van 1017 u. Zondags van 13—17 u. Woonhuis Jacobus van Looy: Geopend donderdag van 10—12.30 u. en van 13.30— 17 u. Zon- en feestdagen van 1417 u. Kunstzaal „In t Goede Uur' Korte Hout straat-Nieuwe Kerksplein: Tot en met 31 mei tentoonstelling van houtsneden van Cor Basart Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. 's Zaterdags en zondags van 10-18 u. en van 20-1 u. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land: Tot 18 mei tentoonstelling van pop pen en aquarellen van mevr. Van Reg- teren Altena-Koning en Johanna Mül- ler-Limburg. Dagelijks geopend van 9— 24 u. Vrijdag en zaterdag van 91 u. Teylers Museum, Spaarne 16: Schilderijen 19de en 20ste eeuw, tekeningen Holland se, Franse en Italiaanse school 16de tot en met 19de eeuw. Fossielen, historische en natuurkundige instrumenten, mine ralen. 31-toons Fokkerorgel. Dagelijks, behalve maandag van 11—17 u. Eerste zondag van de maand van 1317 u. Huize Bloemenheuvel, Rloemendaalseweg no 159, Overveen: van 5 tot en met 26 mei: tentoonstelling van schilderijen en beeldhouwwerken van Bloemendaalse kunstenaars. Dagelijks van 1017 uur. Zoridags van 1417 uur. Keukenhof, Lisse. Tot half mei: Openlucht tentoonstelling voorjaars- en zomerbloe men. Kasteel Keukenhof: Schilderijen, plafondschilderingen, kunstvoorwerpen. Vanaf 8 uur v.m. de gehele dag geopend Cruquius Museum, Heemstede: Historische stoommachines en grote maquette van Advertentie Nederland met waterstanden en over zicht overstromingsramp 1953. Geopend dagelijks van 9—12 30 u. en 13.30—17 u. Zondag van 1017 u. Bisschoppelijk Museum. Jansstraat: Oude religieuze kunst. Geopend op werkdagen (behalve maandag) van 1012.30 u en van 13.3017 u. Zon- en feestdagen van 14—17 u. Grote of St. Bavokerk: Te bezichtigen op werkdagen van 917 u. Stadhuis: Te bezichtigen op werkdagen van 912.30 u. Daarna melden bij portier. R.-k. Kathedrale Baseliek: Voor bezich tiging melden bij de pastorie. Dinsdag 7 mei, Monopole Theater, Zand- voort, 20.15 u.: Optreden van het Sca- pinoballet (onder auspiciën van de Stich ting Culturele Kring ,,'t Helm"). Donderdag 9 mei, Grote Kerk, 15 u.: Orgel concert door Piet Kee (in de serie ge meentelijke, gratis, orgelbespelingen). Donderdag 9 mei, Aula A. H. Gerhard- school, 19.30 u.: Grammofoonplatencon cert van de Haarlemse Discoclub. Pro gramma: „Aleina" van Handel. Zondag 5 mei, Duinlustweg 36, 14 u.: Koninklijke Nederlandse Natuurhistori sche Vereniging: Weidevogelsexcursie o.l.v. de heer J. Visser. Zondag 5 mei, Brinkmann, 10.30 u.: Huma nistisch Verbond Bevrijdingsbijeenkomst. Spreker prof. H. Oldewelt: De eigen weg van de humanist. Zondag 5 mei, Jazzsociëteit „Ekestos' Stationsplein, 20 u.: Dansavond met het kwartet Chris- Curley. Donderdag 9 mei, Brinkmann, 20 u.: Ar- foonmuziek. 10.45 Rotonde, gevarieerd programma. 12.15 Licht instrumentaal trio. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw en postduivenberichten. 12.34 Tussen start en finish: sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-varia. 13.20 Lichte grammofoonmuziek voor de jeugd. 14.10 Voor de jeugd. 14.45 Radio Jazzclub. 15.15 Streekuitzending. 15.35 Operaconcert. In de pauze (plm. 15.53-16.13): Boekbespreking. 17.30 Actualiteiten. 18.00 Nieuws en com mentaar op het nieuws. 18.20 Promenade orkest en solist: Populaire opera- en ope rettefragmenten. 19.00 Artistieke staal kaart. Nationaal Programma: 19.30-20.30 Zie Hilversum I. VARA: 20.30 Nieuws. 20.35 Klassieke grammofoonmuziek. 21.00 Oude kamermuziek (gr.). 21.15 Socialis tisch commentaar. 21.30 Pianorecital: klassieke muziek. 22.00 Voordracht. 22.30 Nieuws. 22.40 Ontmoeting in de herfst, hoorspel (herh. v. 15 april 1962). 23.10 Ern stige muziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Amusementsmuziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Lichte muziek. 12.50 Programma-overzicht. 13.15 Tenstar. 13.00 Nieuws. 14.00 Nieuws. 14.03 Voor de filmliefhebbers. 14.45 Voor de platen- liefhebbers. 16.00 Nieuws. 16.03 Amuse mentsmuziek. 16.40 Openbaar kunstbezit. 17.00 Nieuws. 17.15 Liturgische zangen. 17.25 Amusementsmuziek. 17.45 Engelse les. 18.00 Nieuws. 18.03 Orgelspel. 18.28 Paardesportberichten. 18.30 Voor de solda ten 19.00 Nieuws. 19.40 Lichte muziek. 20.00 Het strooien hoedje, opera-buffa. 22.00 Nieuws. 22.15 Dansmuziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Lichte muziek. 23.55-24.00 Nieuws. VOOR VRIJDAG VARA: 19.30 Spiegel der Kunsten. NTS: 20.00 Journaal. 20.20 Zendtijd politieke par tijen. 20.30-21.40 De Bezetting, documen tair programma. VARA: 21.40 De opstan ding, TV-spel. NTS: 22.50-22.55 Journaal. cheologische werkgemeenschap voor 23.10-23.30 Prijsuitreiking Gouden Roos te Westelijk Nederland: lezing door dr. P. Montreux. Glazema: De steencultus. Donderdag 9 mei, Brinkmann, 12 u.: bijeen VOOR ZATERDAG KRO: 15.00 De laatste der Mohikanen, LNetertandse Maatschappij 'voor T.V.-film. 15.25 Licht instrumentaal kwar tet. 15.40 20 uur onder water, documen taire film. 15.50 Van onze sportredacteur. 16.15 Huis. thuis, wonen, programma over de mogelijkheden ter verbetering van ons wonen. 17.00-17.45 Voor de kinderen. 19.30 Nacht, een Poolse filmimpressie. NTS: j I 19.50 Reportage van de dodenherdenking derdom van 77 jaar te Bridgewater over- I op de Waalsdorpervïakte 20 10 Pauze leden. Zijn beroemdste werk is het uit 20.15 Hier vliegen geen vlinders Tsiechi- Vlif delen hocfaanrfo TVrab-o».„ „„J I „„i,m™2> «jecni- Nijverheid en Handel. Lezing door mr. A. F. Kamo: Het werk en de functie van de Stichting Kunst en Bedrijf. VAN WYCK BROOKS OVERLEDEN De Amerikaanse schrijver en criticus Van Wyck Brooks is donderdag in de ou- vijf delen bestaande „Makers and Finders: sche film. a History of the Writer in America, 1800- Brandpunt. 1815". Voor het eerste deel, „The Flowe^ ring of New England" kreeg hij een Pulitzerprijs. 20.30 Journaal. KRO: 20.50 NTS: 21.30 De laatste' trein, ,„o„.£V"spe KRO: 22'30 Die Braui und das m 19371 Kreuz, documentaire film over >^ef l»ven van Edith Stein. NTSè23.00-23.05 ïournaal.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 17