Nagenoeg iedere Portugees ziet Benfica al in Wembley-stadion Brazilianen sloegen na de rust toe tegen West-Duits land Parnassia-prijs bij hockeysters niet voor de ploeg van BDHC Haarlem boekte een kostbaar punt in eerste klas korfbal Triton kon Njord in de laatste meters niet meer bereiken 't Legioen is onderweg I Monsterzege bracht Eusebio en zijnen titel in Portugal Zege zonder veel machtsvertoon in Hamburg Zeilsuccessen in West-Duitsland Kans op „doublé" voor Leicester City verkeken Nikula verbeterde Europees record polsstokhoog Snelle km-tijd van Walter Hollandia Nieuw-Flora bleef behouden voor de tweede klasse Tachtigste Varsity in woelig water Supporters zveten het al te vertellen: Wij zvinnen met 5-0", maar trainer Riera laat niets aan het toeval over mmmsssm MAANDAG 6 MEI 1963 lo Enorme overmacht Wel gewaarschuwd Veteraan-bokser Robinson maakte een goede indruk Bijnummers is I Feijenoord krijgt woensdag in Lissabon in de grote strijd tegen Benfica zijn „legioen". Zaterdagmid dag is het leeuwedeel (1500 man) uit Rotterdam vertrokken met de Waterman en met de Grote Beer, twee schepen gecharterd door een dagblad. Het was een echt feest, en alhoe wel het eerste elftal van Feijenoord, dat straks op dit legioen zal moeten „drijven" slechts dun vertegenwoor digd was, was het „geen woorden maar daden" niet van de lucht. Er was een enorme voorbereiding nodig geweest voordat deze suppor ters hun transport naar Lissabon zeker wisten. Een voorbereiding overigens met komische noot. De eersten die zich aanmeldden, waren twee ruim 80-jarige dames, die niet zozeer geïnteresseerd waren in de verrichtingen van Feijenoord, maar wel bijzonder graag Cor Stein aan het Hammondorgel wilden horen. Zij hadden gelezen dat Cor Stein de reis zou meemaken, dus schreven zij in. De grote grappenmaker aan boord is de man die na de sluiting van de inschrijvingsdatum opbelde en zei, dat hij een grootvader van j Coen ff In Portugal weet iedereen het nu al j heel duidelijk te vertellen: Benfica wint van Feijenoord.... „Met 5—0", bena- drukte de zwart besnorde en breed g lachende Antonioéén van de vele chauf- g feurs die de 2500 taxi's van Lissabon H bemannen. „Feijenoord? Geen enkele kans", vertelde ons een van de gastheren in ons moderne hotel in Lissabon. En overal waar men het woord Benfica laat Moulijn was. Die kunnen wij niet s vallen met daaraan gekoppeld „Feijcn- weigeren, zo dachten de organisa- oorcl^ Qlanda" lacht men ons vriendelijk toren, en dus werd de man geboekt. meewarig foe Zo van jVat kom je hier 11 II eigenlijk doen, was maar bij moeder jj g thuis gebleven". Het onbeperkte vertrouwen dat de Por tugezen in hun machtige Benfica stellen, is na de wedstrijd van zaterdag overigens nog gesterkt. Met een verpletterende over winning (8-1) op het overigens zeer laag geplaatste Barreirense, behaalde Benfica zaterdagavond, toegejuicht door 25.000 wild enthousiaste supporters en onder het aanhoudend knallen van vuurwerk, weder om het Portugese voetbalkampioenschap. Het ene puntje dat de Europa-cuphou ders uit twee wedstrijden nog nodig had den was binnen. Met het saldo van 46 pun ten uit 25 wedstrijden .22 gewonnen, 1 ge lijk, 1 verloren en de doelcijfers 78-24) ver zekerde Eenfica zich weer van een plaats in het toernooi 1963-1964 om de Europese beker, hoe de wedstrijden verder tegen Feijenoord en Milaan rok mogen uitval len. Ja, Milaan? Maar zo er is Benfica toch nog niet? Voor de Portugezen echter be staat daar geen twijfel over. Benfica wan delt de finale op Wembley in Londen bin nen en de Portugese sportbladen van zater dag winden daar geen doekjes om. In het blad „A Bolt", geeft Fernando Caiado zijn visie op de in Schotland gespeelde wed strijd Dundee-Milaan en met voorbijzien van de wedstrijd tegen Feijenoord kondigt hij in grote opmaak aan dat het Milaan van 1963 minder zwak :s dan het Real Ma drid van 1962. Maar op de voorpagina van hetzelfde blad staat 'n grote foto van het Feijenoord- Toen de redactie van het organise- rende dagblad poogde Moulijn met g zijn grootvader op de foto te ver- eeuwigen, vertelde Coen, dat het een leuke stunt was, maar dat zijn laat- ste grootvader tien jaar geleden ge- g storven was. Omdat de naam van de g. ,e|ft^ jn^fig (mini^tyimj JrjfjjQlflSÏ®» ïVPÏE man, die beweerd had van moeders-, wijl er, naast een §rote. besch.ojivyi.Rg be- zijde grootvader te-zijn,'in >de grote hoop verloren was geraakt, zit er op het ogenblik iemand aan boord van de Grote Beer, die de gehele reis zal grinniken. Rotterdam stond zaterdag vanwege het evenement volledig op zijn kop. Nog nooit had de Koninklijke Rot terdamse Lloyd zoveel passagiers ruim 1500 tegelijk moeten ver werken. Er waren allerhand speciale maatregelen getroffen en de politie was zeer streng. Maar men vreest toch dat er wel enkele versteke lingen aan boord zullen zijn De animo was zeer groot. Zelfs zaterdagmorgen nog stonden er mensen gepakt en gezakt bij de in gang van de kade in de hoop op af vallers. Twee van hen hadden suc ces, omdat er zich twee passagiers meldden wier paspoort was verlo pen, zodat zij in Portugal niet kun nen worden toegelaten. Er was ook een officieel tintje. Wethouder Langerak van Onderwijs, sport en recreatie, die offcieel af scheid kwam nemen en de hoop uit sprak, dat Feijenoord's supporters goede afgezanten van Nederland zouden blijken te zijn Dat zal wel, hoewel d£ mensen van Benfica zul len schrikken. Er zijn namelijk twintig scheepsfluiten meegevoerd, die ieder twintigvoudig kunnen gjpt p.vgr, c}e wedstjjijd yaphfjl, ftgd^ayffo elftal tegen Brazilië. Nederland en "ooral Feijenoord zijn in de Portugese bladen in het nieuws, al leeft dan ook bij iedere Portugees de overtuiging dat Benfica de reisbiljetten voor Londen reeds heeft klaar liggen. Is het daarom zo vreemd dat er nu reeds advertenties verschijnen waar in reisbureaus trips naar de finale in Lon den aanbieden? Voor de optimistische Por tugezen? „Wij winnen immers. Met de wedstrijd van zaterdag tegen het op de derde plaats van onder staande Barreirense als overigens slechte maatstaf is het optimisme niet zo verwon derlijk. De Portugese sterrenploeg spreid de een overmacht ten toon, die geen en kele ruimte liet voor nessimisme. Wegge vaagd werden de semi-profs van Barrei rense en dat zij niet met hoge. dubbele cij fers uit het felle lamplicht in de catacom ben van het stadion verdwenen, dankten zij slechts aan de lankmoedigheid van hun tegenstanders en hun doelverdediger, de uit de gelederen van Benfica voortge komen Braulio. Met de wetenschap te moeten verliezen, legde Barreirense van het begin af het accent op de verdediging, doch tegen net veruit superieure Benfica mocht deze tac tiek niet baten. Mede door het geheel ont- robreken van een voorhoede Costa Perei- worden versterkt via accu's, zodat ra heeft zich bijna uitsluitend hoeven be- cadeau. dat rechtsbuiten Idro maakte. Dit prikkelde Benfica toch en toen de „golden boys" zich even met groter overgave in zetten, vloeiden spoedig weer de doelpun ten. Eusebio (zijn vierde), Simoes en Santa- na stelden de eindstand vast op 8-1. Als helden werden zij toegejuicht, maar het was voor hen ditmaal geen kunst geweest. Voor Goliath was deze David geen partij. Caute e Campos heeft zijn lezers in de „Mundo desportive", er al op voorbereid in een onder een grote kop gebracht ver haal dat Feijenoord-trainer Franz Fuchs een geheime tactiek heeft uitgedacht om Benfica te verslaan. Een waarschuwend woo»d, maar wie zal er naar luisteren. In het trainingscentrum van Benfica in Estoril, waar Fernado Riera zich met zijn ploeg heeft teruggetrokken in Hotel Miramar, waar wordt, getramd op het speelterrein van de derdeklasser Estoril, dat met zijn zandvlakte wel een schrille tegenstelling vormt met de prachtige gras mat van het stadion van Benfica, en waar ook strategische plannen worden bespro ken, zeker wel. In Rotterdam heeft Ben fica leren kennen wat Feijenoord is. Fernado Riera is er de man niet naar iets aan het toeval over te laten. Gerug- gesteund door een machtige organisatie de dezer dagen verschenen jaarcijfers van Benfica zijn astronomische getallen en uit alles blijkt dat het de club bijzonder voor de wind gaat en met een keurploeg van voetbalsterren tot zijn beschikking, kan Riera mikken op de derde Europa-cup. De plaats ervoor in de schatkamer met zijn duizenden blinkende trofeeën is al ge reserveerd, maar wij weten dat er in Rot terdam andere plannen bestaan. De opstelling van Benfica tegen Barrei rense en waarschijnlijk ook tegen Feije noord was: doel Costa Pereira; ach ter: Cavern en Cruz; midden: Humberto, Raoul en Coluna; voor: José Augusto, Santana, Torres, Eusebio en Simoes. Een periode van drie minuten werd West-Duitsland fataal in de zondag in Ham burg gespeelde ontmoeting tegen Brazilië. De Zuid-Amerikanen, die in de 44ste mi nuut door een strafschop een 1-0 achter stand hadden opgelopen, sloegen tussen de 68ste en de 71ste minuut hard toe. Eerst scoorde middenvoor Coutinho met een het geloei van 400 zeeschepen ont wikkeld kan worden. Misschien zal de fluit van de scheidsrechter daar liet bovenuit kunnen komen. En wat wordt ondanks deze sup- portersschare, die nog zal worden aangevuld met vliegtuigen vol abon nees van twee Rotterdamse dag bladen, de uitslag van deze wed strijd? Deze vraag werd aan de heer Couwenberg, bestuurslid van Feijen oord, voorgelegd. „Ik heb er een hard hoofd in", was zig te houden met terugspeelballen en uit trappen stond het dosl van Braulio on der een voortdurende druk. Eusebio, die enkele prachtige staaltjes van zijn grote voetbalkunde in deze wed strijd etaleerde, was de eerste die. er een bres insloeg. En hoe? Uit een vrije schop van zo'n dertig meter afstand schoot hij de bal keihard en zuiver geplaatst in de uiterste hoek. Dat was na acht minuten en het vuurwerk was niet van de lucht. Of schoon het nog ruim 20 minuten duurde ucuu 11UU1U x.. zijn oordeel, I vooal door 't veelvuldig voortreffelijk in- Nn,i ia jn+ had ii de voriee keer grijpen van doelman Braulio, eer de tot in „Nou ja, dat had u de vorige Keer yan de vijandeiiike defensie door- Es gedrongen Jose Augusto de stand op2-0 kon S brengen, was er toen van strijd al nauwe- lijks meer sprake. Met nog twee doelpun- H ten bracht Eusebio de ruststand op 4-0. Nadat drie minuten na de rust Simoes S de score tot 5-0 had verhoogd, vloeide het p tempo uit de Benficaploeg. In de 25ste mi- nuut kreeg Barreirense in de letterlijke betekenis van het woord een doelpunt ook", was de repliek. „Dat klopt' zei de heer Couwenberg, „ik héb namelijk een hard hoofd." Als Feijenoord de overwinning behaalt, gaat de Waterman met lief hebbers nog een extra trip naar Londen maken, zo is zaterdag in Rotterdam bekend gemaakt. Gisteren is het de slotdag geweest voor het bekerprogramma van hockeyseizoen '62'63 en voor de clubs uit Haarlem en omgeving is deze dag een succesvol be sluit van dit seizoen geworden. De Par- nassiaprijs mag dan dit jaar niet in han den van BDHC zijn gekomen omdat in de finale de Bloemendaalsen tegen de ver wachting in met 10 van de dames van Amsterdam verloren, de Amsterdambeker daarentegen kwam voor een jaar in het bezit van Strawberries. Bovendien kwa men de bekers uit het Onland- en Noord- hollandtoernooi voor de jongens in han den van hockeyclub Zandvoort en die voo* de meisjes in het bezit van Ever Swift. Voor Strawberries betekent het bezit van de Amsterdambeker een driemaal is scheepsrecht. Reeds tweemaal eerder zijn de Velsense dames in de finale van deze landelijke bekerwedstrijden gekomen. Eerst versperde HBS de weg, daarna ver stoorde Leiden de illusie, maar nu kreeg tegenstander Dordrecht niet de kans. Tot een zuivere krachtmeting kwam het niet direct, want beide teams speelden met een viertal invalsters, terwijl de zenuwen de hele wedstrijd een goede spelont- plooiing in de weg stonden. Dank zij een zeer fraaie aanval door M. Lub ingezet en met een schot tegen de paal afgewerkt, kreeg mej. Disma de kans om de teiug- springende bal in het winnende doeplunt om te zetten. KSmMJSSSH Pelé, de Braziliaanse crack, die een ferm aandeel had in de zege van zijn land op West-Duitsland. vlekkeloze schuiver uit een even zo fraaie pass van zijn linksbinnen Pele en kort daarop bracht Pele zelf met een zeer hard schot van 25 meter de stand op 1-2. West- Duitsland, dat voordien ondanks de tech nische superioriteit van de Brazilianen eigenlijk vrij eenvoudig stand had gehou den, kwam deze klap niet meer te boven. De Duitsers hadden reeds voor de rust een beslissende voorsprong kunnen nemen. Het afwerken van de aanvallen liet echter nogal te wensen, hetgeen niet veranderde toen in de tweede helft rechtsbinnen Ko- nietzka vervangen was door Strehl. Er was tenslotte een strafschop voor nodig om de gastheren een meer dan verdiende 1-0 voorsprong te bezorgen. Rildo beging een zware overtreding tegen Konietzka, toen deze eindelijk eenmaal was doorge broken en linkshalf Jürgen Werner maak te van elf meter geen fout. De gesloten Duitse verdediging bezwoer ook na de hervatting steeds tijdig het ge vaar, tot Coutinho en Pele ineens wel dé weg naar het doel wisten te vinden. Daar na bleek de aanval van de Duitsers niet meer in staat de score een ander aanzien te geven. Brazilië boekte daarmee voor 70.000 toe- sphouwers zijp tweede overwinning Ji^dens de Europese tournee. Verleden week zon dag was Frankrijk met 3-2 verslagen. De wedstrijden togen Portugal, België en Ne derland eindigden in een nederlaag. De internationale zeilwedstrijden in de Finjollen-klasse. die op het Steirhuder Meer bij Hannover zijn gehouden, heboen een complete Nederlandse triomf opgele verd. Wayboer werd met 19.229 punten eerste in het eindklassement. Wim Maarse werd met 18.398 punten tweede en Wil- lems met 18.298 punten derde. De Belg André Nelis, tweevoudig wereldkampioen stelde teleur en kwam niet verder dan de negende plaats in het eindklassement Er namen 96 zeilers uit tien landen aan deze wedstrijden deel. Het is nu wel een uitgemaakte zaak, dat de strijd om de League-titel dit jaar een aangelegenheid wordt tussen Everton en Tottenham Hotspur. Leicester City, tot zaterdag de derde kanshebber, werd na melijk vrijwel uitgeschakeld door een 2-1 nederlaag tegen West Bromwich Albion. Voor Leicester, dat reeds eerder de eind strijd van het toernooi om de F.A.-cup be reikte, verdween tevens de kans op de double". Don Howe maakte voor West Bromwich uit een strafschop het beslis sende doelpunt. Leicester kan nu nog op 58 punten ko men, maar leider Everton heeft er met nog twee wedstrijden voor de boeg reeds 57. Tottenham Hotspur volgt met drie punten achterstand, doch met één wed strijd minder gespeeld, op de tweede plaats. Everton had tegen Bolton Wanderers aan een doelpunt van Vernon voldoende voor de overwinning. De Spurs waren op eigen veld tegen Sheffield United aanzien lijk produktiever: 4-2 door doelpunten van Dyson, Jones, Greaves en Saul. Voor Greaves was het de 37ste treffer in dit seizoen, een nieuw clubrecord. Gaat Stoke City, de club van Stanley Matthews, Violett en andere sterren, in het zicht van de haven dan toch nog stranden? Stoke, wekenlang onbedreigd bovenaan in de tweede divisie, behaalde uit de laatste vier ontmoetingen slechts één punt en heeft nu met nog drie wed strijden te spelen slechts een minimale voorsprong op Chelsea en Sunderland. Za terdag verloor Stoke zonder Matthews en Violett op eigen veld met 2-3 van Scunthorpe United. Bij winst zou een van de eerste twee plaatsen nagenoeg veilig geweest zijn. Sugar Ray Robinson, die in het verle den vijfmaal wereldbokskampioen in het middengewicht was, heeft zaterdag in Sherbrooke door knock out in de derde ronde gewonnen van de Algerijn Maurice Rolbnet Robinson, afgelopen vrijdag 43 jaar geworden, maakte een uitstekende in druk en ingewijden geven hem een goede kans op een zesde titelgevecht. A tletiek Pentti Nikula (Finland) heeft zondag tijdens atletiekwedstrijden in Helsinki het Europese record polsstokhoogspringen ver beterd en gebracht op 5.00 meter. Het oude record stond met 4,94 reeds op zijn naam. Nikula's pogingen om het wereldre cord dat de Amerikaan Pennel, dinsdag met 5,04 meter vestigde, te verbeteren, gooide de lat, die op 5,05 meter was ge legd, drie maal af. Tijdens dezelfde wedstrijden leverde de 17-jarige Erkki Mustakri een voortref felijke prestatie, door achter Nikula en Nystrcem (4,80 m.), met 4,60 meter de derde plaats te veroveren. Koersen op Duindigt De uitslagen van de zondag op de koersbaan Duindigt gehouden rennen luiden: Het Zilveren Schild (2600 m): 1 Millerole 3.02.6: 2 Karmystou; 3 Agram. Winn. 1.70; pl. 1.20, 1.70; kop'p 5.80: cov 3.20. Hengsten en merriën Produktenren (1700 m.): 1. Mister Wilfred 1.54.7; 2 Kohinoor. 3. Aphrodite. Winn. 5.30; pl. 2.10, 1.80; kopp. 6.80: cov. 3.70. Sherryprijs (2150 m.): 1. Resx 2.26.2; 2. Peter's Bride S; 3 Crusader. Winn, f 7.10; pl. 2.30, 1.50, 2.20; kopp. 12.50; cov. 3.60. De uitslagen van de draverijen waren: Badseizoenprijs (2000 m.) met autostart: 1. Bar- relina 130.8; 2. Bold Mac; 3. Bonnes Nouvelles. Winn. 6.10; pl. 1.90, 1.30, 1.30; kopp. 7.10; cov. 4.40 Strandpnjs (2040 m.): 1. Zambesi 1.29.3; 2. Zilver Kid: 3 Bijou van 's-Gravenhof. Winn. 17.30; pl. 3.00. 3.00. 3.00; kopp. 11.70; cov. 7.80. Zeebanketprijs (2120 m.): 1. Animo 1.26.-; 2. The Saint: 3 Y Saint Parisien, Winn. 4.00; pl. 1.90, 2.60. 3 00; kopp 14.60; cov. 8.10. Vuurtorenprijs (2040 m.): 1. Zarak 1.27.3; 2. Zul- ma: 3. Aristo Scotch Winn. 6.30; pl. 1.70, 1.80, 1 50; kopp 8.60: cov. 5.80. Duinenprijs (2020 m.): 1. Walter Hollandia 1.23.7; 2 Vrijbuiter; 3. Theo Messidor. Winn. 1.90; pl. 1.80. 2.90; kopp 7.90; cov. 4.30 Boulevardprijs (2000 m.) met autostart: 1. Yuca tan 1.25.1: 2 Zola S: 3. Astyanax. Winn. f2.90; pl. 1 40, 1 70. 1 50; kopp. 2.30; cov. 5.50. Noordzeeprijs (2100 m.) voor amateurrijders: 1. Yostra 1.27.3; 2. X Signal; 3 X Mieke Hollandia. Winn. f 3.80: pl 1.60, 2 00, 2.70; kopp. 9.50; cov. 5.80. Totalisator-omzet: f 183.218. In de eerste klasse van de korfbalcOm- pëfftiê" Béhaalde Haarlem een kostbaar winstpunt door de uitwedstrijd tegen DDV Ih ëéfl gelljkSpél (S-8) om te zeti-n. WatervlietDED werd verschoven naar 19 mei, daar het Watervliet-veld niet be schikbaar was. Door de uitslagen van zondag blijft Watervliet eersteklasser. In de tweede klasse werden enige res tanten opgeruimd: Animo Ready speelde gelijk tegen Altius (5-5), Aurora verloor met 6-1 van KCN en Oosterkvvarticr won met 6-2 van DVD. Nieuw riora blijft tweedeklasser, omdat Vogel mee 7-6 van Landiust verloor, waardoor de verliezer naar de derde klasse degradeert In de HKB behaalde Neptunus het kampioen schap van de tweede klasje en promo veert. In een zeer enerverende wedstrijd is Haarlem erin geslaagd om op liet te kleine DDV-veld een verdienstelijk ge lijkspel te behalen. De thuisc.ub startte overdonderend en kwam op 2-0. Via 2-1 door L. Reyns nam DDV zelfs een 4-1 De 80ste Varsity is voor het eerst sinds jaren weer een Leidse aangelegenheid ge worden. Op waarlijk grootse wijze eiste Njord deze traditionele universiteits-roei- wedstrijd voor zich op. Duizenden enthou siaste toeschouwers zijn zondag getuige geweest van een enerverende strijd, die in woelig water op het Amsterdam-Rijn- k naai nabij Jutphaas werd uitgevochten. Njord's overwinning bij de oude vieren werd bewerkstelligd door een ploeg van spijkerharde mannen, die de zege vast niet cadeau hebben gekregen. Zelden waren er drie „vieren" op het water van een zo goed kaliber als Njord, Triton en Nereus. Alle drie stonden ze als favoriet te boek. Sterk werd er partij gegeven, maar de Leidse studenten lieten zich in het zicht van de finish de Varsity-zege niet meer ontnemen. Voor het eerst namen zeven ploegen deel aan de strijd. Ook Skadi is nu een volwaardig lid van de KNSRB, zodat met een gerust hart door de Rotterdammers aan het hoofdnummer kan worden deel genomen. In de bijnummers waren zij trou wens in voorgaande jaren al present. Bij de start leverde een zo ruime deel name echter nog enige moeilijkheid op, temeer door een wat straffe zijwind. Nereus was als eerste snel bij de start vertrokken. Kennelijk lag het in de be doeling de tegenstanders te verrassen en al in de eerste kilometer een flinke voor sprong te nemen. Maar deze tactiek bleek foutief gericht te zijn, want op 100 meter deed vermoeid heid al van zich spreken. Triton, Argo en Njord lieten het snelle vertrek van Ne reus niet op zich zitten. De Amsterdarfi- mers waren spoedig gepasseerd en slag De Jonge van Njord, die een „bekeken" race roeide, liet zien waartoe bij met zijn mannen in staat was. Zijn grote op 1500 meter ingezette aanval, leverde een for- voorsprong. Kunzel en Souverein gaven de ruststand een hoopvoller aanzien (4-3). Na de rust waren er wederom veel doel punten. DDV kwam op 5-3, waarna Haar lem door L. Reyns en A. Kaart op 5-5 kwm. Opnieuw nam DDV een voorsprong van 6-5, waarna Kunzel de stand op 6-6 bracht. DDV hield vol, liep uit tot 7-6, waarna de Haarlem-speelster S. d'Hond't de balans weer irr evenwicht bracht. DDV zag nog kans op 8-7 te komen, doch twee minuten voor tijd deponeerde L. Reynr de gelijkmaker in de korf. De stand is: Samos DED Watervliet DDV K. Z. 14 28 12 15 13 14 14 14 12 12 Haarlem S V K Z K C B E P 13 11 15 10 15 10 12 6 Animo Ready en Altius speelden gelijk (5-5); ook bij de rust was de stand gelijk (3-3). De dames E. Kuperus, W. en M. Sterk alsmede Nico Langereis en Joop Winterink scoorden. Oosterkwartier keek in de wedstrijd tegen DVD bij de rust tegen een 1-0 ach terstand op. Maar in de tweede helft her stelden di Haarlemmers zich en wonnen nog met 6-2 door goals van D. en F. Aus- ma, R. Dinkelberg, A. Loppersum en de dames I. v. d. Waals en M. Buitenhuis. KCN versloeg Aurora met 6-1 (rust 4-0); alleen W. v. Maren schoot raak. II A Z K V 14 26 Ö'kwartier 14 16 Ólympia 13 15 M E O 14 14 Victoria 14 14 Animo Ready 14 12 Altius 14 9 DDV 13 4 II B D T V KCN Hespa K V D Landiust Tovers Aurora N Flora Vogel 16 30 14 18 16 18 15 17 15 16 15 13 16 12 16 9 15 5 '-iV'.-.-X-' midabele voorsprong op, die Njord meen de nodig te hebben voor eventualiteiten. Die kon Njord verwachten van de zijde van Triton De Utrechters waren met een uitstekende ploeg aangetreden, die het de Leidse studenten herhaaldelijk zeer lastig maakte. Bij de finale leek het er op of Njord zijn voorsprong toch nog aan Triton moest afstaan. Twintig, dertig me ter voor het einde laaide het enthousiame van de Triton-aanhang hoog op, maar alle aanmoedigingen ten spijt was een over winning voor de Utrechtenaren niet weg gelegd. Nadat Njord zegevierend over de lijn was gekomen, ontmoette men weer het vertrouwde beeld van roei-enthousiasten, die hun kampioenen met een duik in het frisse water kwamen gelukwensen. Tien tallen Njord-aanhangers sprongen gekleed te water en maakten zich meester van de doodvermoeide roeiers. In ware triomf tocht ging het daarna naar Leiden, waar het feest waarschijnlijk pas goed begon. Triton legde dus beslag op de tweede De aanhang van Njord is te water om de winnende ploeg geluk te wen sen, zoals dat heet, maar in werke lijkheid heeft die jaarlijks weerkeren de felicitatie meer te maken met het tot zinken brengen van een bemande boot. plaats en Nereus kwam uiteindelijk als nummer drie binnen. Argo uit Wagenin- gen deed het niet slecht en eindigde als vierde. Skadi kan zeer tevreden zijn met een vijfde plaats, die ben voor de toe komst niet direct als kansloos bestempelt. Laga en Aegir vielen ditmaal wat tegen. Over het algemeen boden de bijnum mers weinig boeiende evenementen. Meest al verschenen eerstejaars met weinig er varing aan de start. Bij de acht kon men niettemin een aantrekkelijk duel 'en tus sen Triton, Nereus, Njord en Laga. Tri ton legde beslag op de eerste plaats, na een race die voor de komende maanden van de Nederlandse achten toch wel wat doet verwachten. De lichte vier was een royale overwinning voor Laga, terwijl Moerman en Kleipool de oude twee voor Njord veilig stelden. De voornaamste uitslagen waren ver der: Lichte acht: 1. Laga 7.00,6,2. Njord 7.11,8,3. Aegir 3. Skif: 1. Blaisse (Nereus) 8,42,-, 2. An dersen (Laga) 8.59.-, 3. Braakenburg van Backum (Argo). Jonge vier: 1. Njord 7.29,2, 2. Nereus 7.43,3; 3. Triton. Jonge twee: 1. Njord 8.49,2 2. Aegir 9.13,- 3. Skadi. Oude twee: 1. Njord 8.32,6, 2. Laga 8.46,2, 3. Nereus. Lichte vier: 1. Laga 7.40,-, 2. Aegir 8.00,8, 3. Argo. Achten: 1. Triton 6.48,0, 2. Nereus 6.48,3, 3. Njord, 4. Laga. Achten (eersten jaars): 1. Nereus 6.53,2, 2. Njord 7.03.0 3. Laga.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 13