Finales van Kennemer Spelen hadden een vlot verloop ■OBi IN DE VISHAL EN OP ZEE LIJST 4 LIJST 5 Dagblad- abonnees Loket voor postzegel verzamelaars Tsl van voorschriften voor vuilstortplaats Broek in Waterland De Rooy veroverde veder gewichttitel Vechtpartij kost negen gewonden in Tegelen Reminstallatie van Bluebird weigerde Raadslid te vroeg gehuldigd én isseo MAANDAG 6 MEI 1963 4 v Meisje viel uit raam Kraaien vallen mensen aan in Santpoort IJmuidenaar reed door na aanrijding IJslanders vangen, eten en verkopen meeste vis Schoenmaker van 73 jaar te voet naar Rome Worstel-kampioenschappen Tijdens proefrit: Volleybal Ook dames-volleybalploeg was van grote klasse Comne^He-iVrM^g Waterloo had DSK voor de rust al op de knieën (6-1) VAN OVERAL ROOLVINK Onze basishet Evangelie. Ons willeneen beleid, dat zich gestuwd weet door Christelijke solidariteit (opgave vervoer naar stemlokaal: Merellaan 7 - IJmuiden-Oost - Tel. 4287) BEERNINK In uw winkel! Zondagmiddag werden de finales van de Kennemer districts wedstrijden onder auspiciën van de afdeling IJmuiden- Oost van de K.A.J. in het Patronaatsge bouw aan de Zeeweg gehouden. De voorzitter van de K.A.J.-Kennemerland H. Eijman zag in zijn openingsrede deze dag als een hoogtepunt in het be wegingsjaar, omdat er van sport en spel een positieve werking uitgaat bij de op voeding, zowel lichamelijk als geeste lijk, van de jongeren. Het verheugde hem bijzonder dat dit jaar in tegenstel ling met voorafgaande jaren, toen het district zelf deze wedstrijden organi seerde, nu een afdeling om deze om vangrijke organisatie verzocht heeft. Direct hierna vingen de finales aan. In de grote zaal kwam het muzikale gedeel te aan bod in een „song- en muziekfesti val". De deskundige juryleden hierbij wa ren aalmoezenier Hoogervorst, C. v.d. Wa teren en J. Straatsburg, terwijl Anneke Menist als een charmante speakster fun geerde, bijgestaan door de tweehoofdige toernooileiding, bestaande uit de heren A. Zonneveld en J. Straatsburg. In het klassement van de afdelingen had IJmui- den-west, de leiding met 6 punten, behaald met klaverjassen op donderdag, vóór IJmuiden-Oost met 5 punten, dat de eerste twee plaatsen met Cor Zuurbier en Piet Zonneveld bij het biljarten behaalde. Vel- sen-Noord behaalde nog een punt bij het biljarten door Manshanden. De erepalm bij het vokale gedeelte van de muziekwedstri.id was voor „The Guitar Sisters", een ensemble afkomstig uit IJmuiden-Oost en bestaande uit 3 meisjes. Hun interpretatie van de „bossa nova" werd door het publiek uitermate op prijs gesteld evenals de topsong „Paradiso". Een andere formatie uit IJmuiden „The Dynamites" werden door de jury tot win naar uitgeroepen bij de instrumentale formaties. Deze formatie, bestaande uit een slag-, solo- en basgitaar en een slag werker, verkregen deze ereplaats voorna melijk door „In the mood" en „Mona Lisa". Tafeltennis In de voorzaal werden in de finalepoule de voorwedstrijden gespeeld om uit te maken wie in de finale van het tafeltennis- tournooi mocht uitkomen. C. Schavema- ker (Velsen-Noord) en B. Ivens (Velsen- Noord) speelden een vooral in de eerste set spannende wedstrijd. Bij de stand 20-20 in de eerste set was een verlenging nood zakelijk. Umpire van Laan moest tenslot te na harde en goed geplaatste smash van B. Ivens de partij met 23-21 in het voordeel met B. Ivens geven. Hierdoor was de spirit van Schavemaker zodanig aangetast dat hij met 21-16 ook de twee de en beslissende set verloor. In de finale was een derde beslissende set nodig tus-, sen de Heemskerker Meijer en Peperkamp (Velsen-Noord). Peperkamp, die sterker speelde dan Meijer en de eerste set met 21-16 op zijn naam bracht, kampte ech ter in de tweede set met een inzinking. Meijer profiteerde hiervan door met 21-13 een beslissende derde set af te dwingen, waarin Peperkamp zich keurig herstelde. Met goed gerichte smashes overklaste hij Meijer en greep de titel met 21-14. Expositie De wedstrijdleiding kon zo snel het pro gramma afwerken, dat er na de muziek- wedstrijden gelegenheid gegeven kon wor den aan de toeschouwers om te dansen, hetgeen zeer op prijs gesteld werd. In de voorzaal van het Patronaatsgebouw werd een expositie gehouden van de inge zonden werkstukken in de onderdelen fo tografie en handvaardigheid. Wederom werd dit een IJmuider victorie, doordat Martens en Zuurbier de ereplaatsen bezet ten, terwijl J. van Lent een eervolle ver- Deze bij de vissershaven genomen foto verwierf een ereprijs. melding verkreeg van het jurylid C. de Boer van de IJmuider Fotoclub met een dwarsopname van de Scheveningse pier. De afdeling IJmuiden-Oost, die haar vaandel in de loop der jaren verloren heeft krijgt weer de beschikking over een prachtig geborduurd vaandel, dat doÜ? An Duin vervaardigd is in het kader van de handvaardigheidswedStrijd. 'Zij Ver diende hiermede de eerste plaats vóór mej. J. de Graaf uit Limmen. In de rustige omgeving van het jonge rencentrum „Het Trefpunt" werd het dam- en schaaktournooi gehouden. De slotpartij van het dammen werd gewonnen door Ro- zemeijer (Velsen-Noord), die zijn plaats genoot Stals versloeg in een enerverende partij De eindpartij van het schaaktour nooi speelde zich af tussen Henk Ariz (IJmuiden-West) en Ben Bervoets (IJmui- den-Oost). Ben Bervoets won. Dansen Een zeer grote belangstelling trok het ballroomdansen. De jury bestond uit de dansleraren A. Bakker, J. Valent en G. v. Klaveren. Na de eerste dansen, die no dig waren om 3 paren in de finale te krij gen ging het paar mej. de Braber en heer B. Ivens (Velsen-Noord) aan de leiding met het maximale aantal van 27 punten Zij werden op de voet gevolgd door mej. T. Bourgonge en heer Buyck met 26 pun ten Het paar, dat deze finale volledig maakte was mej. Niesten en heer Mans handen (Velsen-Noord) met 24 punten. Toen de 3 dansen voor de finale gedanst waren, besloot de jury de Engelse wals over te laten dansen. Waarschijnlijk wa ren dus 2 paren gelijk geëindigd. Het twee de Velsen-Noordse paar, mej. Niesten en heer Manshanden, danste in de finale aan zienlijk beter dan in de voorronde en be werkstelligde een gelijke plaatsing met het paar mej. T. Bourgonge en heer H. Buyck (IJmuiden-Oost), zodat een extra Engelse wals de beslissing uiteindelijk ten gunste bracht voor de Velsen-Noorders. Mej. de Braber en de heer B. Ivens kwamen on betwist als winnaars te voorschijn. De modeshow verheugde zich in 'n grote belangstelling van mannelijke zijde. Anny Duin won dit onderdeel met een zelf ver vaardigde ensemble van cognackleur. Jan- ny van Oort (Heemskerk) kwam op de tweede plaats. De wisselbeker voor de beste afdeling werd tijdens de prijsuitreiking onder het bal met muzikale medewerking van het bekende Zaanse dans- en showorkest „The Commotions" met zang van Joop Geensen uitgereikt aan de organiserende afdeling. De Kennemer Spelen 1963 van de KAJ dienden tevens als selektie voor de Noord hollandse wedstrijden in Heerhugowaard op 19 mei a.s. Een tweejarig meisje, wonende aan de Meeuwenlaan in IJmuiden-Oost, viel zater dagmorgen uit een raam op de eerste ver dieping. Zij kwam met het hoofd op het trottoir terecht. Met schedelletsel moest zij in het Antoniusziekenhuis worden opgeno men, maar later werd zij overgebracht naar een ziekeninrichting te Wassenaar. Het kind had het raam zelf geopend. De Velser politie heeft al een paar maal meldingen gehad dat kraaien mensen aan vallen. Een driejarig kind werd zaterdag in het park Bosbeek te Santpoort in een been gepikt. Kraaien die zich daar ophouden schijnen geregeld mensen aan te vallen, bij voorkeur vrouwen met kinderwagens. De politie houdt een oogje in het zeil en schiet zonodig kraaien neer. Een 21-jarige IJmuidenaar botste in de nacht van zaterdag op zondag met zijn auto tegen een stilstaande wagen in De la Rey-straat. De aangereden wagen botste op zijn beurt weer tegen een daarvoorstaande auto. De IJmuidenaar reed door, maar de volgende morgen meldde hij zich in het hoofdbureau van politie, waar hij bekende de aanrijding te hebben veroorzaakt. Hij was doorgereden naar Amsterdam om strafvervolging te ontlopen. Op het postkantoor aan de Houtman straat te IJmuiden zdl met ingang van dinsdag 14 dezer, van 17 tot 18 uur een loket ter beschikking zijn voor postzegel verzamelaars. Dit loket voor verzamelaars van postzegels zal voorts elke tweede dins dag van de maand van vijf tot zes uur 'smiddags open zijn. De IJslanders vangen, eten en verkopen meer vis per man dan enig ander volk ter wereld, zo bericht de voedsel- en land bouworganisatie der V.N. (F.A.O.). IJsland, dat slechts 170.000 inwoners telt, ving in 1961 703.000 ton vis of ongeveer vier en een half ton per hoofd der bevol king. Gelukkig houden de IJslanders van vis. Zij eten meer vis dan onverschillig welke andere landslieden, aldus de F.A.O. en wat zij niet op kunnen, voeren zij uit dat is bijna 99 percent van de vangst. De IJslandse vissers vangen meer dan 115 ton vis per jaar per man. Het gemid delde voor de Amerikaanse en Westduitse vissers ligt rond de 25 ton, dat van de No ren is acht en van de Japanners vijf. Het gemiddelde van de wereld ligt iets onder de drie ton per jaar per visser. Hoe komen de IJslanders tot deze ge weldige prestaties? 'De F.A.O. wijst er op dat IJsland een baanbreker is op het gebied van de moder ne visserij. Voor elk van de IJslandse vis sers zijn investeringen van op zijn minst 40.000 gulden gedaan en achter ieder van hen staat 40 a 50 pk motorvermogen in de krachtigste vissersschepen ter wereld. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben tal van voorwaarden verbonden aan de vergunning tot het exploiteren van een stortplaats voor afvalstoffen bij Broek in Waterland, die men voor een termijn van vijf jaar aan de Scheepsexploitatie Maatschappij „Bavo" N.V. te Haarlem heeft verleend. De brand in de Stortplaats, die door de „Bavo" in opdracht van de gemeente Amsterdam wordt geëxploiteerd, is inmiddels geblust. i Q»&^heh!?,en gp^ier njger vop.rg.esghrevep dat er-geen stoffen mogen worden- ver brand. Als blusmateriaal moet men altijd (qw frwse iuoi,Q£spuiteo jjljfipcbfijcken, d? stortnlaatsen moeterj steeds voor bulldozers bereikbaar zijn. Om de stortplaats moet een groot hek worden geplaatst. G.S. geven tal van voorschriften over de soor'-n vuil, die wel of niet mogen wor den aangevoerd, en over de wijze waarop het zich verspreiden van het vuil moet worden voorkomen. Men wil een intensiever ratten- en mui- zenbestrijding en verbiedt het houden van varkens. De Amsterdammer Jan de Rooy is vrij dagavond in Groningen Nederlands boks kampioen in het vedergewicht geworden door een prachtige overwinning op „ve teraan" Theo Wilbrink (Groningen). De partij die tijdens de Nederlandse kam pioenschappen moest werden afgebroxen in verband met een wenkbrauwblessure van De Rooy, werd vrijdagavond gebokst. Ging de strijd in de eerste ronde nog gelijk op. in de tweede ronde doorbrak De Rooy keer op keer de dekking van zijn tegenstander, die op de rand van een k.o. wankelde en slechts door de gong werd gered. In de derde ronde gooide de helper van Theo Wilbrink de handdoek in de ring. De partij in het lichtweltergewicht tus sen Wim Gerlach en Pranger, die even eens was afgebroken, werd opnieuw afge last wegens het niet opxomen van Pran ger. Pranger had zich ziek gemeld, zij het zonder doktersverklaring. Eén en an der wordt nu door de N.B.B. onderzocht. Vlak voor een café aan de Duitse grens in Tegelen. even ten zuiden van Venlo, zijn na cafésluiting twee groepen van ieder acht personen met elkaar slaags geraakt. Er werd nogal raak geslagen want in het strijdgewoel liepen negen van de veer tien mannen dusdanige verwondingen op dat ze naar het ziekenhuis moesten worden overgebracht. Ze hadden allen bloedende verwondin gen aan hun gelaat, toegebracht met een mes, schroefsleutels, stukken hout en ste nen. Tussen de kluwen vechtenden gilden een 24-jarige vrouw en een veertien jarig meisje, die zich in zoverre met de strijd bemoeiden dat ze van de tegenpartij zoveel mogelijk hoofdhaar probeerden te bemach tigen. Daartussendoor liep een der mannen als een Tarzan met een stuk trottoirband van ongeveer dertig kilo. Twee mannen, die uit het café stapten, liepen een kaak- fractuur op toen ze onverwacht met een stuk hout tegen de grond werden gesla gen. Het betrof hier een groep woonwagenbe woners uit Tegelen en een groep mannen uit Horst, die op een verzetje uit waren. Beide partijen hadden zeer veel gedron ken, zoveel zelfs dat niemand ook maar bij benadering kon vertellen hoe veel. De ruzie zou zijn ontstaan toen de juf frouw, die bij de woonwagenbewoners hoorde, werd lastiggevallen. Op één na konden alle gewonden nog voor zondagochtend het ziekenhuis verla ten.-Zij werden toen echter door de politie meegenomen. Een inwoner van Horst moest in het ziekenhuis achterblijven. Hij was verschrik kelijk ijl zijn gelaat toegetakeld. Hij miste onder meer een deel van zijn bovenlip en had verschillende diepe snijwonden dwars over zijn wangen, voorhoofd en kin. De 73-jarige schoenmaker Anton Scha- bauer uit Hilversum is te voet van zijn woonplaats naar Rome gereisd. Hij was 3 maart uit Hilversum vertrokken. De reden waarom de 73-jarige zijn twee duizend kilometer lange voetreis heeft ge maakt, is dat hij graag eens de paus zou willen zien De heer Schabauer is prote stant. Hij heeft onderdak gekregen in de Foyer Unitas aan de Piazza Navona in Rome. Worstelen Zondag zijn in het sportcentrum Den Hommel in Utrecht de kampioenschappen van Nederlands G"ieks-Romeins worstelen in de tweede, vijfde en zevende categorie gehouden. Dit uitslagen luidden: Tweede categorie (tot 57 kg): 1. Alflen (be Halter. Utrecht.), 2. Vallen (KDO. Ven lo), 3. Geilenkirehen (Excelsior, Bruns- sjum).. ij hr-it Vijfde categorie (tot 78 kg): 1. Rosbag (Olympia, Utr-cht), 2. Majk (Excelsior, Brunssum), 3. Siolz (Hercules, Amsterdam). Zevende categorie (to' 97 kg): 1. Vogel zang (Hercules. Amsterdam). 2. Woltjes (Olympia, Utrecht), 3. Van der Kieft (SDZ, Utrecht). LAKE EYRE (Australië) Terwijl hij met een snelheid van een 300 kilometer per uur in zijn Bluebird raceauto over de zoutvlakte raasde, bemerkte Donald Campbell dat zijn reminstallatie niet werk te. Hij maakte gebruik van de noodrem men en wist zijn snelheidsmonster ten slotte 150 meter voor de finish tot stil stand te brengen. Het incident gebeurde tijdens een van de proefritten die de Brit maakte voordat hij een aanval onderneemt op het wereldsnelheidsrecord te land dat met 634.395 kilometer per uur op naam staat van wijlen John Cobb. De oorzaak bleek te zijn dat de bat terijen van de wagen te veel uitgeput wa ren door de extra belasting van de film camera's die in de wagen gemonteerd zijn. De remmen werken elektrisch. Als gevolg van de lage spanning viel ook de radio telefoonverbinding met de pits uit zodat Campbell de mensen daar niet kon waarschuwen. Later heeft de Bluebird nog twee proefritten met zeer lage sneheid gereden. Aanvoer van maandag In IJmuiden hebben maandag 13 vaar tuigen aangevoerd 9.730 kisten vis, waar van 580 schelvis, 50 radio, 720 wijting, 410 gul en kabeljauw, 120 koolvis, 495 haring, 2370 makreel, 355 roodbaars, 1580 schol, 130 tarbot, 420 varia, 2000 stuks stijve ka beljauw en 125.000 kilo tong. Prijzen van maandag Per kilo, in guldens: tarbot 3.402.70, heilbot 3.402.20, grote tong 2.061.98, grootmiddel tong 1.64—1.52, kleinmiddel tong 2.30—2.14, tong I 3.50—3, tong II 2.90— 2.70. Per 50 kilo: grote en grootmiddel schol 30—24, kleinmiddel schol en schol I 30 22, schol II 3527, schil III 2817, wijting gestript 3426, wijting dicht 8, schar 23 13, krabben 4, haai 23, poon 124.80, jum bo's 65, grote schelvis 62—43, middel schelvis 5743, kleinmiddel schelvis 48 38, schelvis I 4634, schelvis II 39 25, radio 24, kabeljauw I 5537, kabeljauw II 5234, kabeljauw III 3931, koolvis I 3523, koolvis II 3523, haring 19.4011, makreel 619, heilbot 112, tar bot 16082, griet 9470, tongschar 9450, schartong 3118. Per 125 kilo: grote kabeljauw 9680, middel kabeljauw 10482, grote koolvis wit 14'4120, grote koolvis zwart 8076, middel koolvis zwart 8467, grote leng 86—65. Per 10 stuks: grote kabeljauw 8854, middel kabeljauw 6040. Scheveningen Te Scheveningen werden vanmorgen aangevoerd 220 kisten schelvis, 400 wijting, „Ik heb nooit om een huldiging ge vraagd, desnoods ben ik bereid de medail le terug te geven", zo heeft het Alkmaar- se gemeenteraadslid P. van der Borden (C.H.U.) verklaard. Hij werd op 23 april in de gemeenteraad gehuldigd in verband met een 25-jarig raadslidmaatschap. Hij kreeg uit handen van de burgemeester de zilveren legpenning van de gemeente Alkmaar maar het is nu bekend gewor den dat de huldiging ietwat voorbarig is geweest. De „jubilaris" deed wel in 1938 zijn entree in de gemeenteraad, doch werd in 1939 niet herkozen. Pas in 1946 kwam hij weer in de raad terug. Zelfs als de vijf bezettingsjaren worden meegerekend, zo als met twee andere Alkmaarse raadsle den, de heren C. Venneker en G. Hoijtink, het geval is geweest toen zij hun zilve ren jubileum vierden, komt de heer Van der Borden nog twee jaar tekort om de 25 vol te maken. De Nederlandse damesvolleybalploeg heeft zaterdag in Par'js een internationaal toernooi op fraaie wijze gewonnen. De Ne derlandse dames bevestigden daarmee de grote vooruitgang' van het Nederlandse spelpeil, want enkele weken geleden be haalden de heren onbedreigd de eerste plaats in de strijd om'de Westeuropese beker Nadat de Nederlandse dames donderdag hun Turkse tegenstandsters hadden over wonnen, werd vrijdag Frankrijk B gemak kelijk verslagen. Zaterdag zetten de da mes de kroon op het werk door de Fran se A-ploeg, de vierde deelnemer in het toernooi, in 47 minuten met subliem spel geen enkele kans te geven: 15-6, 15-8, 15-5. De eindstand luidt: 1. Nederland 3 overwinningen; 2. Tur kije 1 overwinning; 3. Frankrijk b 1 over winning: 4. Frankrijk a 1 overwinning. Schaken De wedstrijdleider van de KNSB heeft de indeling voor de promotiecompetitie der onderbondskampioenen bekendgemaakt. De kampioen van de Noordhollandse Schaakbbnd VVV is ingedeeld in groep B en strijdt in deze afdeling met drie andere verenigingen om twee plaatsen in de twee de klasse der KNSB-competitie. Ook in de andere groepen wordt om twee beschik bare plaatsen gestreden. De indeling luidt als volgt: Groep A: Groningen 2, Almelo, Philidor 2 (Leeuwar den). Groep B: VAS 4 of VVGA 2 (Amster dam), Philidor 2 (Leiden), VVV (Alkmaar), UD (Amsterdam). Groep C: RLAC (Den Haag), Vlissingen, „De Pion-Rotterdam-Zuid", Philips (Eind hoven). Groep D: SMB 2 (Nijmegen), MSV (Maas tricht), Gorcum (Gorinchem). 150 gul en kabeljauw, 400 koolvis, 500 ha ring, 1500 makreel, 120 schal, 600 stuks stijve kabeljauw en 6500 kilo tong. Op zee Van IJsland zijn drie schepen onderweg naar IJmuiden. Voor de dinsdagmarkt wordt verwacht de IJM 5 Maria Elizabeth met duizend kisten, voor de woensdag- markt de KW 43 Rijnmond II met 530 kis ten en 150 stuks stijve kabeljauw. Voor de donderdagmarkt komt de SCH 135 Cornelia Maria met 650 kisten en 150 stuks stijve kabeljauw. Vanmorgen was aan de markt de IJM 99 „Egmont" met 800 kisten vis. Vorige week was er niet één schip van IJsland aan de IJmuider markt. De schepen die gisteren hebben gevist, hebben slechts een enkel trekje kunnen doen dat wat haring en makreel opleverde. De Jacoba Geziena en de Koraalbank deden elk een trekje van een goede 30 manden hoops. Waterloo leidde tegen DSK al voor de rust met 51. dit dank zij doelpunten van Boekhout (3x). Bannink en Van der Zwan. De thuisclub speelde technisch veel beter en de voorhoede legde een grotere produk- tiviteit dan de bezoekers aan de dag. DSK trachtte, eenmaal teruggekeerd op het veld. de achterstand te nivelleren. De IJmui- dense verdediging hield echter stand. Wa terloo's voorhoede leefde in de veronder stelling dat vijf goals wel voldoende waren. Alleen Van der Zwan maakte hier een uit zondering op, hij scoorde 61. SP0,BI Zweedse motocross hebben zondag in Wohlen de Grote Prijs van Zwitserlamd, meetellende voor het wereldkampioenschap in de 500 cc-klasse, "olkomen beheerst. Ze legden beslag op vier van de eerste vijf plaatsen. De overwinning was voor de Litorijder Sten Lundin. Bill Nilsson, uit komend op een eigenbouw-machine. werd tweede. De Brit Jeff Smith, die rnet een BSA reed, werd derde. De Italiaanse C-voetbalploeg heeft zich zaterdag in de Italiaanse plaats Arezzo sterker getoond dan de officiële vertegen woordigers van Noord-Ierland. In de twee de helft beslisten de Italianen de strijd in het voordeel: 1-0. Het Westduitse damesturnteam heeft za terdag in Villach met 183 65-182.00 punten gewonnen van Oostenrijk. Het individuele klassement leverde met 38.25 punten een zege op voor de Oostenrijkse Parzer. In een aantal plaatsen zijn Nederlandse atleten aan de start geweest. In Rotter dam wierp Koch de discus 51,28 meter en stootte de kogel 15.75 meter. Kamerbeex werd tweede bij het discuswerpen met 47,70 meter. In Brussel was Vlug en Lenig op bezoek en werd achter de Duitse club Horde en de Belgische vereniging Excelsior derde Van Uden, die enige tijd niet aan atletiek wedstrijden heeft kunnen deelnemen in verband met een operatie aan zijn achilles pees, kwam voor het eerst in Vallau (Did.) uit in een 800 meter race. Hij ze gevierde in 1 min 54,2 sec. De rugbyclub Te Werve heeft in Rijs wijk het Nederlands kampioenschap over genomen van de RC Hilversum door de ze club in de eindstrijd met 9-3 te ver slaan. De 17de partij van de tweekamp tus sen titelhouder Botwinnik en uitdager Petrosjan is uitgesteld in verband met ziekte van de wereldkampioen. De Hongaarse gewichtheffer Veres ver beterde tijdens internationale wedstrijder in Boedapest twee wereldrecords in de zwaarmiddengewichtklasse. Bij het drux- ken kwam Veres tot 160 kg en dat is 2,5 kg meer dan zijn oude record, dat met 157,5 kg reeds op zijn naam stond. In de drie Olympische oefenningen kwam hij tot een fantastisch totaal van 475 kg (160, 135, 180). Het oude record stond met 465 kg (155, 132.5, 177.5) eveneens op zijn naam. De vier Nederlandse schermsters die zondag deelnamen aan de floretwedstrijd om de Charles de Beaumont cup in Lon den, hebben de strijd bijna geheel be heerst. De nationale kampioene, Elly Bot- bijl, eindigde in de finalepoule met drie overwinningen uit evenzovele partijen op de eerste plaats, gevolgd door de Fran- gaise Brigitte Gapais, 1e Nederlandse Le- nie Kokkes en de Britse Shirley Nether- way, die allen eenmaal wonnen. PMtMKM tl UBtHTAIE willen weten wet er te koop te tn de wereld. In het land. In de omfevlni ©PIB commMW

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 4